ATERIMA MED

3.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ATERIMA MED

Pracodawca

Aktualność
ATERIMA MED, jako lider rynku opieki domowej nad seniorami w Niemczech, cały czas oferuje stabilną pracę przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa – w podróży i w trakcie wykonywania zlecenia. Opiekunowie mogą wybierać spośród atrakcyjnych ofert w całych Niemczech, a dojazd na miejsce pracy odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Bezpieczny przejazd ATERIMA Busem - naszym własnym transportem, z adresu pod adres - to gwarancja komfortu w podróży oraz wysokich standardów higienicznych nadzorowanych przez wykwalifikowany Zespół Pielęgniarski. Współpracując z ATERIMA MED wybierasz stabilnego pracodawcę, który sprawnie organizuje pracę Opiekuna i zapewnia wsparcie na wszystkich etapach!

Zapraszamy!

tel. 12 341 15 15
pon-pt 8:00-17:00

opiekunki@aterima-med.pl

Jolanta84

Z ogromnym sercem dziękuję za każdorazowo pomoc, miła korespondencję, za dobre oferty pracy, będę zawsze wracała do Państwa firmy. Dziękuję!

Dla opiekunów

Firma solidna,pomocna w chwilach trudnych,a to jest ważne dla opiekunów,

Opiekunkaa

Tak , mają pielęgniarki potwierdzam..dobra firma , w obecnych czasach jedyna pewna!

Do Gościa 16
@Gość 16

Aterima dba o pracowników. Nie da opiekunkom zrobić nic złego i na pewno podejmie wszelkie kroki zapewniające ich bezpieczeństwo.. wszystkie opiekunki dostały dokładne wytyczne co robić. Epidemia zaraz minie. Akurat Niemcy mają jeden z lepszych systemów zdrowotnych.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 godziny.

Jak długo czekaliście na odzew z ATERIMA MED? Oddzwaniają zawsze?

Cessor Nowy wpis

Witam! Trochę demotywujace jest to,że po 5 tygodniach pracy wracam do domu bez wypłaty. Wiem, otrzymam w częściach ,15 i 15 następnego miesiąca. To nie jest dobre traktowanie.????????☹️

Tomasz Nowy wpis

Niestety nie polecam. Firma przed kontraktem podała inne warunki finansowe ,po zakończeniu kontraktu inne - gorsze. Ponieważ jechałem własnym samochodem ,obiecano zwrot części kosztów w kwocie 100 euro. Po zakończeniu kontraktu zażądano rachunków za paliwo , chociaż wcześniej nie potrzebowano. Chyba mieli nadzieję ,że nie wezmę rachunków ze stacji benzynowej. Mega niekompetencja i manipulacja. Zero informacji. Niestety musiałem poprosić o pomoc Państwową Inspekcję Pracy.

Gosia 72

Świetna firma 10/10. Super wsparcie pielęgniarki i wygodny dojazd busem.

@Gosia 72

Chyba ze chcesz zwiedzać Polskę I Niemcy. Podróż trwała co najmniej 6 godzin dłużej niż Simbadam. Jesteśmy zmęczeni i długa podróż. Polecam!...

Ewa
@Gosia 72

Po 17 godzinach jazdy, normalnie Simbadem po 12-14 , to jest nie normalne i te ich ankiety o jeździe ich busem.

Krystyna Nowy wpis
@Ewa

Zawsze można lecieć samolotem firma wraca za za przelot w obydwie strony 100 euro ja tak latałam .Nie całe dwie godziny lotu i komfort. Teraz że względu że okres pandemii jeżdżę pociągiem i czas jazdy też dużo krótszy,zależy o której godzinie wyjeżdżam to albo mam jedną przesiadkę albo dwie zależy od połączenia.

Monika Niedzwiedz

Profesjonalna konkretna na wysokim poziomie kompetencji. Prężna rozwojowa Firma stawiająca na kadrw Firmy ATERIMA-MED. Stawiająca na wysoką jakość i kwalifikacje zawodowe osób zatrudnionych., jak również wymagalność zapotrzebowania Polskiego i zagranicznego rynku pracy. ATERIMA-TEAM stawia na nowoczesność , zorganizowaną kooperacje pomiędzy Pracodawcą a Pracobiorcą kompetentnie dostosowując potrzeby oraz możliwości obu stron.

Franka
@Monika Niedzwiedz

Kto , czeka na odpowiedź i od kogo? bo nie widzę pytania na które trzeba odpowiedzieć.

Jakiś
@Franka

Masz pochwalić powyższy wpis. Składki masz kwartalne, jak nie przepracujesz 3miesiecy to odpadasz do składki kwartalnej?

Pytanie o składki ZUS
@Jakiś

Czy mógłby ktoś napisać czy firma odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne za każdy miesiąc pracy na zleceniu w Niemczech? Jestem bardzo ciekawa, gdyż pracowałam kiedyś w innej firmie, która opłacała składki do ZUS tylko co drugi miesiąc, bo i co drugi miesiąc były wypłaty za miesiąc bieżący i poprzedni dlatego jestem ciekawa jak wygląda kwestia składek do ZUS w tej firmie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wrozka
@Pytanie o składki ZUS

Okres rozliczeniowy jest 60 dniowy. Składki są od prowadzone co drugi miesiadz. Pensja też w pierwszym miesiącu dostajesz 90% pensji i to traktują jako zaliczkę, później masz wyrownanie

Pytanie o składki ZUS
@Wrozka

Dziękuję Wróżka za odpowiedz:-) Ale napiszę też, że dopiero co rozmawiałam telefonicznie z jedną koordynatorką z Firmy Aterima Med i zapytałam ją o składki i czy wynagrodzenie co miesiąc wypłacają a ta poinformowała mnie ogólnie(usunięte przez administratora) W ogóle miałam jeszcze kilka innych pytań w różnych kwestiach i po ich zadaniu z jej tonu wypowiedzi odniosłam wrażenie, jakby miała pretensje o to, że ja zadaję pytania a ją interesowało już na samym wstępie tylko czy ja chcę wyjechać na zlecenie czy też nie? Przecież wolno pytać i po to zadaje się pytania, żeby rozwiać wątpliwości i na tej podstawie zdecydować się.

były pracownik
@Monika Niedzwiedz

Nie prawdzę piszesz.

zosi
@Pytanie o składki ZUS

tu jest to samo co kwartal

@Wrozka

Zaliczka ciekawe na co? Obracają naszymi pieniędzmi.

Jusy

Witam serdecznie , Jestem pierwszy raz na zleceniu z firmy Aterima . Jeśli ktoś ma doświadczenie w kwestii finansowej to proszę wyjaśnijcie mi, bo nie rozumiem . Czy 90% wynagrodzenia z 1033 euro to jest 660 euro ? Pozdrawiam

byly pracownik
@Jusy

okolo 930. (1033*90) . Dziewczyno za takie pieniądze się nie pracuje, w dobie covida.. Szukaj sobie innej agencji to tutaj nie dostaniesz podwyżki. Po zmianie agencji dostałam w Aterimie MEd 1300 w innej agencji 1500 euro i składki są odprowadzane co miesiąc, a Ateri Med co dwa miesiące i pensja na raty.

Julka

Jestem na pierwszym wyjeździe, po 14 godzinach podróży musiałam od razu przejąć obowiązki. Nie miałam kiedy zjeść, nie wspomnę o kąpieli. Wyjechałam na miesiąc i na tym kończę współpracę z firmą. Dużo rzeczy nie było przekazane przez trzy opiekunki które byly wcześniej, lub firma to ukryła. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka i wytrwałości.

@Julka

Firma ukrywa, opiekunki przekazują wszystko, firma przedstawia ofertę mówi o stanie zdrowia, która różni się od tego co mówi opiekunka przekonałam się o tym sama.

Ewa
@Julka

Tak jest z Aterimia jeździsz ich busami...

@Zosia

Zgadza się. Z tego co wiem liczy się tylko dla firmy zlecenie i pieniądze.

Ktoś

Straszne dramat, syn psychiczny krzyczał dźwiganie bez liftu brak cieplej wody brak wsparcie ze strony aterimma med tylko kontra nie polecam omijać szerokim łukiem!!!! Brak jedzenia

Olga
Kandydat

Jak to jest z tym dodatkowym ubezpieczeniem, bo nie rozumiem. Pisząc z nimi umowę Muszę je wykupić? Bo widze ze potrącają sobie z dniówki niezła kwotę za to ubezpieczenie. Ja mam ubezpieczenie w Polsce i jak zrobię kartę EKUZ mam takie samo ubezpieczenie w Niemczech, to po co mi to dodatkowe, za które muszę im płacić?

Elipsa73
@Olga

To ubezpieczenie to wielka ściema na wypadek choroby i zwolnienia lekarskiego ja zaraz po zleceniu zachorowałam i za 15 dni chorobowego dostałam 260 zł śmiechu warte

aneri50
@Elipsa73

Chorobowe jest uzaleznione od odprowadzonych składek z ostatnich 3 miesięcy.

Rita
@aneri50

A składki prawie żadne... Drogie Panie, emeryturkę będziecie mieć w podobnej wysokości

@aneri50

Składki odprowadzaja raz na trzy miesiące od średniej krajowej i płaci do tego kiepsko. Dlatego jest tak mało.

Kejt
Kandydat

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat stanowiska: konsultant wsparcia opiekunek? Na jakie zarobki można liczyć, jak atmosfera i obowiązki?

Kazia
@Kejt

To chyba nowe stanowisko stworzone dla cienie,a zarobki to pewnie bardzo dobre będą

Firma-mina

Do tej pory nie dostalam dodatku za prace w swieta wielkanocne, mimo ze firemka zainkasowala extra za tamten okres. Ja i rodzina pdp tracimy do nich cierpliwosc. Do tego te smieszne skladki. Nie chcesz miec emerytury - pracuj dla Aterimy. Za chwile zjezdzam ze szteli. Jezeli na nia wroce, to z inna firma.

@Firma-mina

Dostałam dopiero 30 .06 dodatek za święta . Po 3 miesiącach śmiech na sali....

Anna

Pracuję we firmie Aterima med od 5 lat.Jestem zadowolona. Planowe wyjazdy do pracy i planowe powroty do Polski. Merytoryczno-edukacyjne zaplecze na medycznym poziomie, miła obsługa. Każdy opiekun ma swoje preferencje i indywidualne oczekiwania co firma uwzględnia, planowe wypłaty. Polecam

@Anna

Odprowadzanych składek ZUS też , sa odprowadzane raz na 2 miesiace

agata

Pracuje w firmie ATERIMA poltora roku jestem zadowolona ze wspolpracy Panie sa kompetentne i mile .Szczegolnie cieszy mnie wspolpraca z Zespolem Pielegniarskim ,Panie nie tylko sluza odpowiednim ,profesjonalnym wsparciem ,ale takze organizuja super szkolenia .Osobiscie jestem bardzo z tego zadowolona jest to bardzo pomocne w wykonywanym przez nas zawodzie ,a zdobyta wiedza ulatwia nam prace i daje poczucie bezpieczenstwa.Wiadomo bowiem jest ,ze boimy sie tego co nowe i nieznane .polecam i zachecam wszystkie opiekunki .moje jedyne zastrzezenie dostaje za krotkie zlecenia .Firma takze dba o nasze bezpieczenstwo i zdrowie w czasie podrozy do pracy i z pracy testy i

Sebastian

Z Aterimą wyjechałem na moje pierwsze zlecenie w lutym tego roku, otrzymałem wszelką pomoc, możliwość nauki języka niemieckiego z wykładowcą z U.J., wynagrodzenie terminowo. Pomoc pielęgniarska i szkolenia bardzo pomocne. Ja obecnie jestem na kolejnym dwu miesięcznym zleceniu i nie mam zamiaru nic zmieniać. Czuje się w Aterima pewnie i bezpiecznie. Polecam

Basia 69

Wyjeżdżałam z nimi kilka razy i mam porównanie. Chwilowo robie przerwe, bo musze być w Polsce. Jeśli będę chciała wrócić do wyjazdów, wróce do Aterima. Maja wsparcie pielegniarki i dobre oferty. To rzetelna firma.

Danuta 68

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Moje życie zmieniło się na plus od kiedy wyjeżdżam. Jak jestem w Niemczech nie ma praktycznie kosztów więc większość odkładam. Jak pracowałam w Polsce ciężko było mi odłożyć na wakacje A teraz ta w roku udaje mi się wyjechać na odpoczynek. Może i miałabym gdzieś więcej ale tu mam fajna rodzinę kontakt z koordynatorem oraz wiele możliwości dokształcania się .

Jeszcze troche
@Danuta 68

Poczekaj do emerytury. Zobaczymy czy bedziesz tez tak piala z zachwytu.

Iwona

Mam od nich ofertę wyjazdu na 17 kwietnia za 1300 + 100 euro premii. Zastanawiam się czy w tej sytuacji co teraz panuje to nie za mała stawka ????

Jakis

No ja z 1550 mam 1800.zrobisz jak chcesz. Za 1250 to pracowałem 3lata temu

Jola
@Jakis

Czyżbyś dostała podwyżkę? ciekawe bo Aterima nie ma takich stawek wysokich.

Jakis
@Jola

Do Joli.nie w tej firmie. Pracowałem 2lata u was, za 1200,bez żadnych podwyżek. Dlatego przeszedłem do innej firmy za 1550, jak nastała pandemia dostałem podwyżkę. Mi się wydaje że wasza firma nie dba o pracownika, wystarczy aby te mile panie z Krakowa wystąpiły z wnioskiem do niemieckich agencji o podwyżkę, bo opiekunki się obawiają zarażenia wirusem. Jola a pytałaś się w firmie co będzie jak dostaniesz wirusa? Szpitalnego nie masz płatnego. Będą kazali ci zjeżdżać zapewne. Najlepszego na święta wszystkim opiekunkom, opiekunom

Połamana

Nie daj sie nabrac na to smieszne 1300€. Teraz sa oferty po 1500€; poszukaj na grupach na fb. A to 100€ to jest bonus swiateczny. Łaski nie robia.

Mary
@Iwona

Premię musisz dostać 500 euro,jak robią to inne agencje.Jest to dodatkowa premia za wyjazd w czasie pandemii.Obecnie jest tak mało opiekunek,firmy mają problemy,więc wszędzie dostaniesz lekko 1500 euro+premia

Gosia

Za mała zdecydowanie A ta premia to pewnie 100 euro Ale brutto

ZOFIA

Jakoś takoś czyli nie prawda bo nie ma takich agencji co płaca dodatkowe pieniądze. Gdyby była to prawda to by bez problemu była podana nazwa agencji .

Basia
@Jakis

Czy możesz zdradzić, co to za firma? Chętnie sama bym pomyślała

Wściekła
@Basia

Zero reakcji na moje telefony. Na zleceniu jest klops i próbuje się do nich dodzwonić któryś dzień i nic!!

Kotka
@Gosia

W aterimie jest bałagan. Dla przykładu zwrot za koszt przejazdu, mi oddają 3 miesiąc forsę. Kadry wysyłają mnie dł kordynatorki ona do kadr. Nie polecam szukam sobie nowej pracy. Z dobrym językiem mam (usunięte przez administratora)euro. W aterimie Max to (usunięte przez administratora)euro super język i wykształcenie medyczne

zanetakabzinska@g.mail.com
@Jakis

witam A w jakiej Pani pracuje obecnie firmie ? bo kwota 1.550 jest w miarę duża.

Pracodawca

@Wściekła

Dzień dobry, rozumiemy, być może Pani Koordynator był wtedy zajęty. Chcemy pomóc i nie zostawić Pani bez wsparcia, ale tutaj nie znamy Pani tożsamości. Proszę napisać maila na info@aterima.pl, którego skierujemy w odpowiednie miejsce. Serdecznie Panią pozdrawiamy!

Kotka
@Gosia

To premia jest za gotowanie dla drugiej osoby lub za wstawianie w noc

Krysia
@Kotka

I jak kotka, zmieniłaś już pracę? Pytam, bo sama zastanawiam się nad zmianą agencji. Słyszałam, że po ostatnich ekscesach z niektórymi opiekunkami oraz skargami niemieckich rodzin, niektóre agencje nie zatrudniają już byle kogo z ulicy i bardzo sprawdzają potencjalnych kandydatów. Kotka, możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?

Jerry
@Jakis

Czy mogę prosić o kontakt na javier@poczta.onet.pl Chcę wyjechać do pracy a chyba jestem jednym facetem na tym forum. Pozdrawiam Jerry

Czy firma ATERIMA MED udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Honorata
@Pytanie

Firma wiąże ledwie koniec z końcem ,nie na pieniędzy na premie dla wszystkich tyłka ogłasza konkurs ,a ty pytasz a pożyczki w firmie a niby skąd miała by wziąć na to pieniądze skoro zatrudnia pracowników na umowę zlecenie . Najlepiej to zapytaj w księgowości tam są panie to ci odpowiedzą na pytanie .

Violetta

Zmienniczka miala przyjechac na moja sztele i nie przyjechala. Dzwonie do nich, to powiedzialy "Jeszcze nie mamy odpowieeeedziiiiiii...". Dzwonilam kilka dni pozniej, to nie odbieraja. Ale na facebooku wyczesane, wysztafirowane na to maja czas, ale zeby telefon odebrac, to ich nie ma. Dopiero po kilku probach z ciezkim bolem odebraly telefon i opryskliwym tonem, ze koordynatorka oddzwoni. I czy wy zawsze musicie dzwonic o 10 rano, gdy jestem z podopieczna?? Caly dzien macie na to. Wiecie, ze po poludniu mamy przerwy , to wtedy wydzwaniajcie.

Gosia

Szkoda pisać, tak jak nie można się z nimi połączyć. Zainteresowani są Tobą, jeśli chcesz pracować na nich, cicho siedzieć i nie mieć żadnych roszczeń. Potem trudno o kontakt, pieniądze, zwroty za bilety i t.p.

Wrozka
@Gosia

Dopiero teraz będzie się trudno doliczyć naszych pensji. Teraz mieli płacić od średniej krajowej , płacą ale co drugi miesiadz. A Okres rozliczeniowy to 60 dni, w pierwszym miesiącu dostaniemy 90% pensji a w drugim wyrównanie. Kpina na kółkach. Pensja na raty, czy pracować mamy też na raty.

były pracownik
@Wrozka

Dziękuję wrożka. Nigdy nie lubiałam zmian ale zaczęłam sprawdzać składki Zus. Są odprowadzane co kwartał, tylko składka zdrowotna co miesiąc bo tą może odliczyć pracodawca. Moja emerytura będzie bardzo niska. A dodatek za święta będzie wypłacony dopiero w czerwcu. Omijacie tą firmę dużym łukiem nie bójcie się pytać, żeby póżniej nie mieć kłopotów.

Honorata
@Wrozka

Nie narzekaj tylko zmień agencję.Ja już to zrobiłam miałam dość wyzysku nie dość z nie było premii letniej to jeszcze na święta Bozego Narodzenie jakieś durne konkursy dla swoich wymyślili zamiast dać wszystkim jednakowo premię .Nikt nie po myślał że opiekunka nie wie która część dnia dłuższa,i nie wie w co ręce włożyć a co dopiero wymyślać dla pań z agencji jakieś koziołki fikołki ,żeby czytały i miały z tego nie zły ubaw.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

ATERIMA MED