dzien dobry
chcialabym od pań sie dowiedziec kilka informacjii,
chcialabym wyjechac pierwszy raz za granice do pracy jako pflegediensthelferin,
ale nie wiem jak za bardzo mialabym
sie do tego zabrac,
chodzi mi o zorganizowanie na wyjazd i wiadomosci na podstawie waszego doswiaczenia,-np.
1. - dostajecie pieniadze w zł, w jakim banku na terenie niemiec otwieracie konto, jesli ktos chcialby dysponowac swoja wyplata w czasie pracy za granica
2. - dojazdy jakie sa najlepsze rozwiazania, sprawdzeni czy jakos prywatnie, kto oplata i kiedy
3. - jaka minimalna suma pieniazkow wlasnych jest potrzebna na pierszwy miesiac pracy w neimczech jako opiekunka
4. - czy to prawda ze pobyt - pokoj lub bez pokoju (czy tak sie tez zdarza?) i jedzenie jest za darmo czy po wyjezdzie okazuje sie ze trzeba samemu fonansowac sobie te sprawy,
5. - czy mozna braz jakies kieszonkowe od rodziny, dla siebi lub jedzenie
6. - co sie dzieje gdy sa problemy z dnia na dziez rodzinanp. zle traktuja, oskarzaja o wymyslone rzycze - kradziez, pobicie opiekuna,itp. , czy i jak uciekac z \'\'zlego miejsca\'\', mowie o biciu, itp. ponizanie czy wykorzystywan ie seksualne opiekunki,
7.- jak wyglda dzien takiej opiekunki, czy praca po 8 godzin od rana do np. 16.oo i dalej mam juz dla siebie czas zeby odpoczac , wyjsc na spoacer ochłonac zrelaksowac się, czu harowka od rana do polnocy az pojde spac,
8. - czy mam jakies prawa, ile czasu wolnego mam dla siebie w tygodniu,
9. i troszke nie na miejscu pytanie, - jesli ktos nie ma pieniazkow nawet zeby kupic bilet w dwie strony, jak mozna pomoc aby w ogole wyjechac i pracowac, bez grosza przy duszy..... czy aterima med finansuje na poczatku sama a potem ja zwracam jako zaliczke od wyplaty za przejazd? cyz pomoga finansowo wyjechac?
jesli ktos jest bez wkladu finansowego..... ciezkie czasy sa......
pilnie prosze o informacje o osob ktore chcialyby mi pomoc...
pozdrawiam
zainteresowana