ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Niesłowni

Umawiają się na konkretną godzinę dnia następnego. Cisza. Dzwonię do Nich dwa dni później. Och zapomnieliśmy.... Ręce opadają.

Jakiś do Joli

Nie chce mi się wierzyć abyś nie mogła się dodzwonić do firmy!. Alarmowy też nic?

Jeśli macie w Aterimie składki odprowadzane od najniższej krajowej zgłoście to do ZUS, agencje delegujące pracowników do Niemiec są zobowiązane odprowadzać składki co miesiąc od średniej krajowej.

ania
@Ewa

Witam To jest dobre pytanie z składkami do Zus mozna sobie sprawdzic na zaufanym swoim koncie w zus i wszystko bedzie wiadomo ale cos mi sie wydaje ze nie wszystkim odprowadzają składni (usunięte przez administratora) bardzo nalezy kontrolowac czy odprowadzają

Jadwisia

JESTEM Ciekawa w jaki to sposób organizują bezpieczny wyjazd, czy powrót??? To jest w tej chwili najważniejsze.

Ela
@Jadwisia

Jestem opiekunką z Aterimy. Obecnie w pracy w Niemczech. Sytuacja ostatnio zmienia się co chwilę. Aterima dostosowuje się do sytuacji. Kto jest zainteresowany wyjazdem do pracy, niech najlepiej dzwoni do samej agencji.

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Jarek

Niepoważne damy pracują w tej agencji . Sam dwa lata temu poleciłem swoim dwóm znajomym tą agencję zauroczony poziomem publikowanych kursów niemieckiego które czasem czytam . Miałem wyjechać chyba 27.06 do Karlstadt i omówione i potwierdzone było telefoniecznie z panieką z Bydgoszczy wszystko 12.06. a na 5 dni przed wyjazdem coś mnie tknęło i zadzwoniłem sam spytać czy wszystko gra i dowiaduję się że nieaktualne bo potrzebny był opiekun wcześniej ale nikt nie zadzwonił spytać mnie czy mogę wcześniej(a mogłem) i poinformować że wyjazd nieaktualny . Ciekawe jak te zkłamane niepoważne panienki czułyby się jeśli na umówiony wyjazd ktoś by nie pojechał i zostawiłby je na lodzie . Moje znajome w geście solidarności zmieniają agencje bo miały już też przewałki z agencją która ogłasza się tylko żeby zdobyć tańszych opiekunów bez języka a szanować z dobrym językiem nie umie - wniosek ? - z podsawami języka więcej kasy zostajwe dla kłamczuchów ! Wybierajcie agencje ze zdrowym morale bo samo zadawanie się z kłamczuchami daje niesmak i obrzydzenie.

Luiza
@Jarek

Podaj namiary na dobre agencje. Sama skorzystam.

Czy w firmie ATERIMA MED są regularne szkolenia pracownicze?

Jakis

Nie

Irena

Ja też mam dobre doświadczenia z Aterimą i polecam. Jak sie coś zmieni t powiadomię!!!

EWA

FIRMA UCZCIWA POLECAM WSZYSTKIM OPIEKUNOM

@EWA

Aterima Med organizuje pracę dla opiekunów osób starszych w Niemczech. Widzę, że Ty też korzystałaś za ich pośrednictwem w znalezieniu pracy i jesteś zadowolona z zatrudnienia. Napisz proszę jakie warunki wynagrodzenia i zakwaterowania zastałaś na miejscu, bo to ważne informacje dla innych osób, które też będą chciały skorzystać z tej formy zatrudnienia.

Opiekunka

Mam pytanie? czy od stycznia 2020r. jest podwyżka ? tak jak w 2019 r.

Jjje

Witam, czy ktoś pojechał z firmą tą z językiem niemieckim podstawowym? Patrzyłam na stawki jakie oferują, mogę powiedzieć że ok. Nigdy nie byłam za granicą a tym bardziej w Niemczech. Ale do rzeczy.. 1. Ile na początku zaoferowali wam i za ile pojechaliście z językiem niemieckim podstawowym? 2. Czy opis zleceń są prawdziwe, czy nie zgadza się czasem opis. 3. Czy firma organizuje transport w tą i w spowrotem? 4. Jaka umowa firma ma? Mam na myśli niemiecka, polska? Czy warto pojechać z tą firmą, czy raczej odpuścić sobie?

figo

Witam z przykroscia stwierdzam,ze firma wydaje mi sie malo wiarygodna.Na wypelniony formularz brak odpowiedzi,po rozmowie tel. czekalem kilka dni na weryfikacje i szczegoly oferty i nic.Wszyscy wiemy,ze opiekunow brakuje i kazda chec wspolpracy z ta czy inna firma powinna byc traktowana serio,ale Aterimie Med widac nie zalezy na tym,wiec laski bez inni czekaja.

bożena
@figo

Byłam z Aterima na dwóch wyjazdach też miałam obawy bo tyle oszustów,ale pieniązki wpłynęły na konto oferty do końca nie zgadzają się ze stanem oczywistym ale to pewnie rodzina wszystkiego nie mówi żeby nie zrazić opiekunki ,Proszę się nie obawiać to pewna firma tylko o swoje trzeba dopominać się najlepiej mieć wszystko na papierze bo ustnie to różnie bywa,Pozdrawiam

Figo,

Szukasz jeszcze pracy

Iga
@figo

Mylisz się kochana ofert w 2020 jest mniej niż opiekunek.Doszly Ukrainki...

DAGMARA

NIE JESTEM ZADOWOLONA Z TEJ FIRMY MIAŁAM OFERTY WYJAZDOWE MIAŁ DZWONIC DO MNIE KOORDYNATOR Z DE TEZ CISZA FIRMA NIE INTERESUJE SIE MOJĄ OSOBĄ ROZWIAZUJE Z NIMI UMOWE

klj

Witam Ktoś coś wie na temat pracy na magazynie w Warszawie na Annopolu? z góry dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Jacek

Dlaczego stomatolog potraktował mnie jak śmiecia z tą szajsowata karta Ekuz. Musiałem zapłacić. Gdzie sprawdzić odprowadzane 1euro dziennie do Hestii, niby dodatkowe ubezpieczenie, ale co w tym jest. Pozdrawiam

@Jacek

Masz kartę EKUZ czy ERGO?

@empiria

Ekuz. I biorą po 1euro dziennie do Hestii, jak sprawdzic

@Empiria

Mam ergo i zabezpiecza mnie( prawdopodobnie) przed wszystkimi kłopotami zdrowotnymi za darmo.Nie mogę zapewnić o pełnej wiarygodności zapisów , bo nie miałam do tej pory żadnych kłopotów zdrowotnych.Ale ubezpieczenie jest rozszerzone na różne usługi medyczne i nawet transport do kraju .

Wioletta
@Jacek

Ta karta jest tylko w razie naglych wypadkow, a nie sluzy do przewleklego leczenia zebow.

Bozena
@Wioletta

Wyjezdzajac w poprzednich latach mialam co prawda prywatne ubezpieczenie ERV, teraz jest ERGO, ale mialam zwracane na konto wszystkie ewentualne koszty, np, gdy wypadla mi plomba, i musialam isc w DE do dentysty, za wizyte u okulisty, wykupione leki, co do centa. Raz nawet byla to transakcja bezgotowkowa ( przelewal kase ubezpieczyciel), ale TRZEBA zawsze powiadomic Centrum alarmowe, oni albo szukaja lekarza, albo zostaja po prostu poinformowani o wyszukanym przez nas specjaliscie, no i j. niemiecki by sie w rejestracji dogadac, o co chodzi

emmmmm

Witam . Czy ktoś wyjechał z podstawową znajomością języka niemieckiego ? Zastanawiam czy jechać czy nie ? Doświadczenie mam na rodziną jedynie . Mój język niemiecki a1 jest obecnie . Wyjechał ktoś z podstawami do pracy ? Może jest dobra duszyczka tutaj i mogła opowiedzieć jak to wyglądało od strony waszej ? Miłe panie są do których dzwoniłam, wytłumaczyły mi że zarobki na początku to ok.950-1100€ netto. Ile wy początkujące opiekunki zarabialiśćie ? W jakim systemie pracowaliście że na początku się nie zniechęcić . Jestem początkującą opiekunką. Napiszcie proszę na co uważać itd.

Ewasor
@emmmmm

Jestem teraz na zleceniu z Aterima med. Z jezykiem podstawowym. Jest wszystko ok. Nie martw sie o jezyk,jesli Niemcy sie decyduja na kogos takiego to tez sie przygotowuja. Sa aplikacjie darmowe do pobrania z Google play. Bardzo fajna sprawa. Mozesz mowic lub pisac. A dla podopiecznego to nawet fajna smieszna zabawa takie porozumiewanie sie. W moim przypadku rodzina niemiecka pisze do mnie po polsku. Moze mam szczescie,ale trafilam na bardzo mila rodzine. A co do koordynatorow,to sa bardzo mili i zawsze obecni. Jesli nie moga oddzwonic to pisza maila.

@emmmmm

Wyjechałam po raz pierwszy z Aterima z językiem podstawowym.. Stawka 1100.Opis pracy niezgodny z faktycznie wykonywanym.W poprzedniej firmie ,której pracowałam koordynatorzy kontaktowali się systematycznie co tydzień.Tersz jestem 2 tygodnie i nikt nie zadzwonił.Jest pułapka.W umowie masz ,aby zgłosić wyższy wymiar pracy i godzin.Ale kto zgłosi!!?Jeżeli trzeba przywieźć referencje.Na tę chwilę jestem rozczarowana. Z poprzednią firmą pracowało mi się lepiej.Wynagrodzenie wypłacone nawet przed czasem.

Jakis
@Empiria

@emmm.napisalem ci dużo, nie przyjęli aby ci wysłać. Spróbuj ponownie odp. Tu aterima ma rękę.

aneri50
@Empiria

Ja wyjechałam i jestem obecnie na zleceniu po raz pierwszy z Aterima Med. Przez podjęciem zlecenia zadzwoniła do mnie pani z Aterimy i sprawdzała jaki jest poziom mojego j. niemieckiego. Potem zadzwoniła do mnie osoba z Niemiec i jrówniez spawdzała pozom mojego j. niemieckiego. Oba testy zaliczyłam, choć prawde powiedziawszy nie czuję sie orłem w tym języku. Zlecene zgodne z opisem. koordynatorka na drugi dzień po moimprzyjeździe zadzwoniła do mnie i spytała czy wszystko ok i przysłała sms-em numer telefonu alarmowy, gdyby cos sie stało i musiałabym skorzystać. Za parę dni znowu zadzwoniła z pytaniem czy wszystko jest ok i prosiła, że gdyby coś się zmieniło lub miałabym jakiekolwiek pytania, czy tez problem to mam do mniej dzwonić. Wypłatę za grudzeń 2019 roku otrzymałam na konto 31.12.2019r i wszystko co do grosza się zgadza. Mocno podejrzewam, że zła opinie na temat ATERIMA MED pisze konkurencja!!!! Jeżeli cokolwiek się zmieni i strace zaufanie do ATERIMA MED to na pewno to tu opiszę!!!

@aneri50

Żadna konkurencja.4 lata pracowałam w innej firmie.Do przejścia skusiły mnie wyższe premie.świąteczne.To fakt ,że zapłata wpłynęła już 31 co napisałam.Moze nie wybrzmiało.Reszta tak jak napisałam.Dodam,że zaznaczałam ,że nie chcę jechać do dwóch osób.Nieistotne,że druga jest zdrowa.To dodatkowe obowiązki.Więcej gotowania,nakrywania do stołu,prania i prasowania I fakt,że w takiej sytuacji trudno o nawiązanie bliskości z podopieczną.Nie wszyscy są tak zadowoleni,!!. I wspomniałam o pułapce w postaci referencji.Lepiej siedzieć cicho i przetrwać.

Wioletta
@emmmmm

Ja wyjechalam z podstawowym jezykiem i mialam problemy. Byc moze, ze trafilam na mine. Ale juz w drugiej rodzinie bylo okay, wiec moze to zalezy na kogo trafisz. Jedni beda Ci pomagac, a drudzy klody pod nogi rzucac i obgadywac (i to tak, zebys slyszala) jak to Polacy wysiedlali Niemcow. Jedz i sie nie boj, do odwaznych swiat nalezy. Wez zlecenie najpierw na miesiac. Jak bedzie w porzadku, to przedluzysz. Jak nie, to nawrotka i szukaj dalej.

xo_x

Czy ktoś wyjechał z tą firmą z językiem niemieckim podstawowym ? Jakie zarobki mieliście na początku ? Język niemiecki a1. Na co uważać przy podpisaniu umowy ? W jakim systemie pracy pracujcie / pracowaliście ? Jakie pytania mieliście zadawane podczas rozmowy ( weryfikacja języka). Czy opis oferty był taki sam jak zostaliście miejsce ? Pytanie skierowane dla osób początkujących opiekunek osób starszych.

info
@xo_x

Możesz wyjechać z Aterimą raz, to dostaniesz rozmówki medyczne - nie przydadzą Ci się, bo to słownictwo dla tych, którzy pracują w niemieckim domu starców czy szpitalu. Ale zawsze coś do przejrzenia jest:)

małachinka123

Witam, mam pytanie odnoście składak odprowadzanych przez firmę. Czy sa odprowadzane co miesiąc od średniej krajowej? Bardzo mi na tym zależy i nie wiem czy jest sens zgłaszać sie do firmy. będę wdzięczna za pomoc.

@małachinka123

Odprowadzają od najniższej krajowej i tylko za miesiące faktycznej pracy.

@małachinka123

@malachinka 123 najlepiej rozmawiac z nimi. jak sie ma argumenty to wszystko jest do obgadania:)

Iwka
@małachinka123

Cześć aterima Med płaci składkę od najniższej krajowej tylko na czas wyjazdu postojowe masz bez żadnej składki moim zdaniem nie warto współpracować z tą firmą

Wiecie czy w ATERIMA MED szukają chętnych na staż?

Trrrr

Zadzwoń do firmy i się spytać możesz :)

B.

Nareszcie się zebrałam żeby napisać kilka słów o tych oszustach! Otóż tę firemkę zachwalała mi jedna pani (która zapewne im nagabuje ludzi i na tym zarabia ale to już nie moja sprawa). Wyjechałam z tymi oszustami na dwa zlecenia i więcej już nie pojadę. Raz że trafiłam na mine to jedno, oferta całkowicie niezgodna z tym co miało być bo dostałam do opieki "panią i jej pomagającego w opiece męża" a trafiłam na dwójkę schorowanych ludzi!!!! Potem za drugim razem też zlecenie było zupełnie niezgodne z opisem to jeszcze jak chciałam zjechac to się na mnie wypieli i grozili że mi nie wypłacą pieniędzy. Dopiero jak postraszyłam ich sadem udało mi sie CUDOWNIE załatwić wczesniejszy zjazd. Nie chce wiecej o nich słyszeć!!!!!

@B.

Na mine to kazdy z nimi wdepnal. Nic nowego. Szkoda, ze tak pozno napisalas. Poszukaj pracy w Holandii. Lepiej placa i Holendrzy sa milsi.

Karol
@B.

Czyli finalnie przy pierwszym zleceniu opiekowałaś się dwojgiem starszych ludzi, a wynagrodzenie dostawałaś za opiekę na jedną osobą. To niezbyt korzystne rozwiązanie. Przed wyjazdem podpisałaś umowę i miałaś tam zawarte konkretne warunki zatrudnienia? Jeżeli tak powinnaś wyjaśnić te sprawę z agencją. Sporo osób pisze tu w podobnym tonie. Czy będąc na miejscu miałaś kontakt z koordynatorem i ewentualną pomoc od niego?

Porazka
@Karol

One nie odpowiadaja na telefonu przez pierwszy tydzien. Byle kogos na sztele wepchnac.

Lililutka
@Mariawita

Coraz więcej osób pisze pozytywnie o Holandii i szczerze ja chyba też pojadę bo.dostalam taka propozycje i każdy prawie mówi że Holendrzy są przyjaźni

@Lililutka

Nawet sie nie zastanawiaj, tylko jedz. Ja nie wiem dlaczego ludzie sie uparli na te niemcy. Pierwszy i ostatni daz dalam sie nabrac.

@Porazka

pierwszę słyszę. koordyantorka zawsze pod telefonem. i nie tylko . miałam problem z podopiecznym, bo nie chcial się myć. zadzwonilam do pielęgniarki do firmy i od razu mnie połączyli i przydatne rady uslyszałam. a nie jakieś ogólniki. jak to Polacy w większosci - narzekanie dla narzekania a nie prawda się liczy

Porazka
@Basia

To zadzwon do nich od razu po przyjezdzie na sztele, zwlaszcza po wdepnieciu na mine. Po tygodniu moze odbiora. Dwa razy tak mialam.

@Porazka

No własnie tak od razu też dzwoniłam i odbierali. I nie było żadnego olewania.

@Basia

Pomoc koordynatorów jest bardzo istotna, więc jeżeli jest zagwarantowana w umowie to osoba pod telefonem powinna być dostępna. Piszesz, ze nie miałaś problemu z kontaktem. Dodaj jeszcze, czy jesteś zadowolona z wynagrodzenia i dostajesz jakieś dodatki lub płatny urlop? Liczę, ze podzielisz się swoim doświadczeniem.

@Basia

Widocznie nie wyswietlil im sie twoj numer i pomylkowo odebraly.

osia
@Krzysztof

dodatki i płatny urlop??? skąd się urwałeś Krzysztof, z choinki??????

@osia

Zapytałem o tę kwestię, ponieważ chciałbym zweryfikować, czy można liczyć na coś więcej poza pensją podstawową. Po Twojej odpowiedzi sądzę, że nie, jednak, aby się upewnić, chciałbym, abyś odpowiedział bardziej zrozumiale.

@Krzysztof

Dodatki sa tylko za swieta. Ja cale lato siedzialam i nic nie dostalam. Moglam urlop wziac zamiast siedziec w DE. Porazka. Obiecuja, a pozniej wala dostajesz.

@Krzysztof

@Krzysztof dodatki są za nocne wstawanie albo cięzkie sztele, premie za święta, wakacje. ale wszystko można negocjować;)

Pracowniczka

Wyjechałam z Aterimą i jestem zadowolona. Na miejscu pracy wszystko zgodne z opisem, uczciwa rodzina, bez żadnych przekrętów i machlojek. Pieniądze zawsze na czas. Jedyne zastrzeżenie to, że będąc już na miejscu i mając jakieś pytania firma traktuje pracownika po macoszemu i nie odpowiada tak chętnie i szybko jak przy rekrutacji, ale to chyba normalka. Porównując jednak do tylu nieuczciwych pracodawców i krętaczy i tak mam o firmie dobre zdanie.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 362.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 330, z czego 248 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED