ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

osia

u mnie też spoko, jestem w Alpach, pięknie się opaliłam, pani przychodzi sprzątać, rodzina fajna, jest ok

@osia

Pracujesz jako opiekunka starszych osób? Przybliż swoje warunki zatrudnienia. Mam na myśli stopień znajomości języka niemieckiego i długość zawartego kontraktu. Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że jesteś zadowolona z agencji pośrednictwa pracy, która znalazła Ci to zatrudnienie. Czy poleciłabyś Aterima Med innym osobom szukającym tego typu pracy?

Wanda
@Bronisław

Praca bardzo odpowiedzialna, zalezy na jaką osobę się trafi, ale czesto sa mili seniorzy, którzy po prostu potrzebują towarzystwa. Wolne, premie, ogólnie polecam.

@Bronisław

@Bronisław, powiem Ci tak, Bronisław: nie szukam dziury w całym i to jest cała tajemnica sukcesu ale...sprawdziłam dzisiaj konto i jest mniej kasy niż w umowie, więc coś jest nie tak, za wcześnie się cieszyłam chyba, ciekawa jestem co na to firma, nie lubię jak ktoś robi ze mnie głupa

@osia

chcę wyjechać przez Aterima Med ale teraz nie wiem co robić skoro piszesz ze nie są uczciwi

@niente

@niente, nie napisałam, że są nieuczciwi, przeczytałam wczoraj umowę dokładniej i jest w niej mowa o dwóch przelewach więc zobaczę co dalej, to już moja kolejna firma, nie licz na to, że ktoś będzie się nad Tobą rozczulał, musisz sama o siebie zadbać, firma jak każda inna, nastawiona na zysk i tyle w temacie

@osia

Próbowałaś może dowiedzieć się od pracodawcy, dlaczego otrzymałaś niższą pensję niż ustalaną w trakcie zatrudnienia? Ciekawi mnie co może być powodem takiej sytuacji. Przypuszczasz może, dlaczego tak jest? Napisz, proszę, czy rozmawiałaś na ten temat z pracodawcą.

@Bronisław

@Bronisław, wszystko ok, niezbyt uważnie przeczytałam info dot. okresu rozliczeniowego i trochę mnie poniosło, długi ten okres rozliczeniowy

@osia

To dobrze, że wszystko się wyjaśniło i sprawy finansowe zostały rozwiązane. Może mogłabyś podać więcej szczegółów dotyczących warunków pracy. Zakwaterowanie jest zapewnione przez pracodawcę i nie jest odliczone od pensji i czy masz kontakt z koordynatorem projektu, który pomaga Ci w załatwianiu różnych spraw na miejscu? Chętnie o tym posłucham.

@Bronisław

@Bronisław, zakwaterowanie i utrzymanie zapewnia rodzina niemiecka, raz w tygodniu jedziemy na zakupy, od razu powiedziano mi, że mogę kupować co chcę i co lubię, środki czystości i kosmetyki również, był pracownik agencji niemieckiej, która współpracuje z polską agencją, pytał czy są jakieś problemy, obejrzał mój pokój, pytał czy mam wolny czas i ile, i takie tam, byłam zaskoczona bo pierwszy raz spotkałam się z takim zainteresowaniem, kontakt z koordynatorem jest ok, na miejscu kontakt z agencją niemiecką, jakieś tam drobne problemy załatwia rodzina niemiecka, w sumie to nie ma żadnych problemów, pojęcia zielonego nie mam co agencja odlicza od pensji ale pewnie sporo bo jak Niemcy zapytali ile otrzymuję pieniędzy to mieli bardzo dziwne miny, szukam kogoś na zastępstwo bo chcę wyskoczyć na miesiąc do domu ale kogoś kto nie narobi "obory", piszę tak bo już się tyle napatrzyłam na to co wyprawiają niektóre panie opiekunki, że dzięki...i jeszcze duży plus, że mogę śmignąć samolotem tam i z powrotem, agencja zwraca 100 euro a to wystarczy na pokrycie kosztów podróży

@osia

Rozumiem. W takim razie wygląda to całkiem obiecująco, skoro możesz sama decydować i kupować co chcesz. Doskonałą sprawą jest również to, że agencja pokrywa koszty Twoich przelotów. Wiesz może, czy osoby bez doświadczenia zawodowego w opiece mogą otrzymać zatrudnienie za pośrednictwem firmy ATERIMA MED? Czy może jest to niemożliwe i firma poszukuje jedynie osoby doświadczone?

@Bronisław

@Bronisław, jakieś tam doświadczenie powinno się mieć, ja zrobiłam dwa kursy, opiekowałam się sparaliżowaną mamą 8 lat ale są staruszkowie, jak "moja babcia", którzy potrzebują tylko obecności drugiej osoby, pomocy przy myciu, ubieraniu, trzeba im ugotować coś do zjedzenia a to, myślę, każdy potrafi. Musisz pytać w firmie, którą jesteś zainteresowany. Wczoraj przyszedł syn babci, wręczył mi ticket i powiedział, jedziesz na cały dzień do Monachium, wsadził mnie w S-Bana i viel Spaß! powiedział, byłam przerażona, Monachium to moloch, nigdy tu nie byłam ale dałam radę, było super, brawo ja! To najlepsza metoda, pierdyknąć się na głęboką wodę, albo pójdziesz na dno albo dasz radę. Za dwa tygodnie jadę znowu. Pozdrawiam.

@osia

Wychodzi na to, że syn babci, którą się opiekujesz, jest zadowolony z Twojej pracy, skoro otrzymałaś możliwość zwiedzenia Monachium. Super gratuluję! W przeszłości zdarzało się tak, że w innych miejscach, gdzie zajmowałaś się osobami starszymi również otrzymywałaś podobne "wyróżnienia"?

@Bronisław

@Bronisław, nie traktuję tego jak wyróżnienie i skoro jest zadowolony to też niech się trochę postara bo nie przyjechałam tu za karę, w niedzielę byłam na koncercie na Odeonsplatz, było niezwykle, wróciłam późno, za tydzień jadę znowu. Tak, syn babci z poprzedniej Stelli zabierał mnie w soboty do kasyna w Baden-Baden, do dzisiaj pamiętam tą chmurę perfum, która zwalała z nóg.

Tom
@osia

Dobry wieczór. Gdzie jest Pani na Szteli?

@Tom

nadal w Bawarii i nadal wszystko ok

Barbara
@Tom

Czy Twoja ciekawość wynika z tego, że sam byłbyś zainteresowany podjęciem zatrudnienia w ATERIMA MED? Czy może masz jakiś zupełnie inny powód? Słyszałam, iż firma zapewnia legalne zatrudnienia oraz jedne z najwyższych zarobków na rynku. Jeśli byłbyś zainteresowany, to odsyłam Cię na oficjalną stronę firmy: https://www.aterima-med.pl/praca-jako-opiekunka

Bez skrupulów
@osia

Opalona w Alpach ??!! Chyba na solarce.

rene
@Bronisław

zawsze sa mniejsze pieniądze. tlumaczą ze przez pierwsze płacą inaczej , nie polecam tej agencji ładnie tylko mowia

Nie jedź
@niente

Jest tyle innych firm na terenie całego kraju, mniejszych i większych, że naprawdę jest w czym wybierać! rekrutacja przebiega przez internet, a nawet przez telefon i nie trzeba jechać kilometrami specjalnie do biura w innym mieście, bo centrala tak sobie życzy:)

@Bronisław

U mnie ciagle jest za malo pieniedzy. Kadry tlumacz sie ze pracuje w dwoch firmach a i akademii. Jedna mi placi do 11 , druga od 12

@niente

Co innego mowia co innego jest.

@osia

U mnie ciagle bylo za malo. Jest to spowodowane tak mi powiedzieli w kadrach ze do 11 pracuje w akademii, a od 12 w aterimie.

AnaMaria

Czy wiecie cos na temat tych nowych umow od sierpnia 2019 roku?

@AnaMaria

Mógłbyś coś więcej zdradzić na ten temat, bo bardzo mnie zainteresowałeś. Masz na myśli umowy z nowymi pracownikami, czy rodzaj kontraktów będzie zmieniany wszystkim pracownikom?

Ania X
@AnaMaria

Tak. Wchodzą w życie z datą sierpinową. Działają wstecz. :)

Niezdecydowana
@AnaMaria

Tam jest napisane, ze beda wyplacac wynagrodzenie co 2 miesiace czy cos takego. Przeczytaj te umowe dokladnie.

Onaporażona
@AnaMaria

Wysyłają, sa bardzo niekorzystne dla pracownika !!!zarobki tylko 1/3 to wynagrodzenie bo 2/3 koszty podróży codziennie, tak jakbyś codziennie dojezdzal do pracy, w Niemczech czyli skladki jakie ci odprowadza do ZUS to od najniższej krajowej bo od podróży nie muszą!!! W Aterima robi się teraz coraz gorzej ! Są inne rzeczy jeszcze nieprawdziwe w umowie!!

Zdecydowana
@Onaporażona

Trzeba zatem uciekac od nich. Koncze zlecenie i Arrivederci Roma !

@Zdecydowana

Jakie główne zmiany zostały wprowadzone w nowych umowach, które zaczęły obowiązywać od sierpnia tego roku? Chciałbym, aby ktoś z Was przedstawił najważniejsze różnice, jakie aktualnie są dla osób zatrudnionych w firmie.

@Onaporażona

Te umowy to smiechu warte nie tylko sa z data wsteczna , ale jak mogabyc na czas okreslony, gdzie wypowiedzenie poprzedniej umowy. Pracuje w dwoch firmach. Biuro twierdzi ze do do 11 dni pracuje w jedne, reszte w drugiej ale w umowachnie jest to uwzglednione.szukam nowej agencji. Nie polecam

@Renia

Teraz dostalam umowe zlecenie na czas nieokreslony. I pracuje w dwoch firmach . W jednej do 11 w drugiej od 12. W umowach tego nie widzac . Tego dowiedzialam sie w kadrach. A dodzwonic sie do nich to nastepny problem.A opis chorob podopiecznego tez niezgadza sie z opisem. Ja szukam nowej agencji.

@Krzysztof

Teraz dostajemy zaliczki, zwiazku z zwiekszonymi kosztami firmy.

@Onaporażona

Powiedzcie co z podatkami. Bo nic o tym nie mowia????

M.

Nie polecam- brak zwykłego ludzkiego szacunku dla pracownika- a przede wszystkim dla człowieka.

Opiekun

Nie wiem skad bierzecie te negatywne opinie. Ja juz nie moge sie doczekac powrotu do Niemiec. Czasu wolnego mam tyle, ze juz ksiazek mi braklo do czytania. Zwiedzilem pol Bawarii i cale Monachium. Sauna i jacuzzi do dyspozycji. Gosposia nam gotuje i robi zakupy. Rodzina tez w porzadku. Pewnie nie potraficie sie dogadac i dlatego wylewacie te wiadra pomyj.

@Opiekun

gosposie ci zatrudnili do gotowania i robienia zakupow? To za co placi ci firma w Polsce? Takie bajery zo ty mozesz opowiadac w Monachium a nie na forum dla opiekunek w Polsce. Ja znam jezyk niemiecki biegle i moje doswiadczenia z Niemcami ( z wyjatkiem powierzonych mi seniorek) byly wkurzajace. To banda cwaniakow, klamcow i leni patentowanych. Tylko szukaja okazji, by dorzucac zapracowanym i zestresowanym opiekunkom roboty ( np. zwalaja sie niby to w odwiedziny, a tak naprawde, to szukaja dla siebie mozliwosci pasozytowania - wymagaja dla siebie wody mineralnej calymi harasami, kawusia musi byc dla nich zrobiona i zaserwowana z domowym ciastem, posprzatac po sobie nie potrafia, ale nie zapomna dorzucic swoich osobistych smieci do smietnika babci. Szczytem bezczelnosci zas jest podrzucanie do babci swoich malych dzieci po lekcjach w szkole. Polska opiekunka moze przy okazji pozajmowac sie tez wnuczka swojej podopiecznej.)

Opiekun
@Yvi

Jest zatrudniona druga osoba po prostu. A jak Ty dajesz sie robic od tylnej strony, to twoja sprawa. Nie masz obowiazku zajmowac sie nikim innym, procz podopiecznym. Nie czytalas umowy??? Jak co sie dziecku stanie, to Ty zupelnie za to nie odpowiadasz i rodzina moze Ci naskoczyc. Nawet szklanki wody nie musisz mu podawac, ani nikomu innemu.

Clare
@Opiekun

Tak Yvi, to prawda, że zawsze należy brać tylko SAMOTNYCH podopiecznych, bo każda rodzina podopiecznego nie dość, że jest nadgorliwa (sama nic nie robi, a od opiekunki wymaga cudów na kiju i jeszcze kontroluje i nadzoruje ją jak kapo w obozie), to oprócz tego jest pasożytnicza. Zwala się babci (de facto opiekunce) na głowę w ilościach hurtowych i trzeba ich obskakiwać. Takim to się wydaje, że jak płacą do firmy średnio 3.000 E netto/mc (niekiedy 2.500 lub 2.000), to sobie kupili niewolnika w postaci opiekunki. To co że opiekunka jest wiecznie niewyspana, ważne, że oni są wyspani i najedzeni. Ja już nie wierze żadnej firmie w to, że rodzina babci czy dziadka jest miła i pomocna. Doświadczenie pokazało że wszyscy oni są bardzo "mili" i "pomocni", z tą różnicą, że w cudzysłowiu :-)

El
@Clare

Niemieckie rodziny są różne. Można spotkać się również z takimi sytuacjami, jak zasygnalizowała Clare. Doświadczenie, które mam pozwala mi jednak dodać, że tak wcale być nie musi. Są też normalne rodziny, życzliwe, pomocne i...kulturalne. Od tego jest firma z którą się wyjeżdża, aby na niewłaściwe sytuacje reagować. I tu znów kłania się zaplecze. Z jaką firmą wyjeżdżasz, Clare? Nie zapominajmy też o tym, że każda strona kształtuje rzeczywistość. Na ogół "dostajemy" od innych to , co innym "dajemy" od siebie. Zaobserwowałam, że jeżeli są problemy w opiece, to bardzo często są one na linii opiekunka-rodzina podopiecznego. I też tego doświadczyłam w praktyce. A niekiedy nawet na linii opiekunka-sąsiedzi podopiecznego. Czasem nawet podopieczny ma tu najmniej do powiedzenia. W skrajnych sytuacjach najlepiej nie wracać już w takie miejsce. Wyjeżdżanie w niesprawdzone miejsca, praca "na czarno" bez konkretnej umowy, bez faktycznej pomocy koordynatora prowadzi bardzo często do rozczarowań.

Violetta
@Yvi

Jestes tam TYLKO dla podopiecznej/ego. Nie masz obowiazku opiekowac sie calymi dynastiami do trzeciego pokolenia naprzod. Nie rob zamieszania na sile. Robic sie nie chce i tyle.

Tamara
@Violetta

Ale przecież rodzina podopiecznych wymaga obsługiwania również jej. Tak się często zdarza. Ciekawe czy Ty potrafiłabyś obsługiwać podopiecznego tj. np. ugotować i podać mu obiad i ostentacyjnie pominąć tj. nie podać obiadu jego rodzinie? Czy zrobiłabyś tak? Szczerze wątpię. Teraz sama widzisz, że to nie zależy od asertywności opiekunki, a tylko od tego czy trafi ona na inteligentną rodzinę, która jest kulturalna i zachowuje się z klasą (czytaj: nie wymaga od opiekunki obsługiwania jej i nawet nie próbuje jej tego subtelnie sugerować). To czysta loteria. Wygrywa jeden na milion. Jeżeli znalazłaś się wśród tego miliona szczęśliwców (którzy trafili na dobrą rodzinę), to serdecznie gratuluję. Bardzo łatwo oceniamy i krytykujemy innych ludzi, mimo, iż sami nigdy nie byliśmy na ich miejscu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (tudzież odniesienia).

Gracjella
@Tamara

Wtedy rodzina powinna gotowac :]

Ola
@Opiekun

Potrzebuje Pani na zmianę ?

Ola 13
@Ola

Jestem zainteresowana prosze o namiary do ciebie

@Opiekun

Może potrzebujesz zmienniczki ???

Krystyna
@Gość

Jak rozumiem - chciałabyś pracować za pośrednictwem ATERIMA MED. Wobec tego zachęcam Cię do bezpośredniego odwiedzenia strony internetowej firmy: https://www.aterima-med.pl/oferty Znajdziesz na niej aktualne oraz kompletne oferty. Proponują pracę w rozmaitych lokalizacjach: Schwalbach, Bielefeld, Essen, Jena, Berlin, Monachium i wiele innych. Może tam znajdziesz propozycję najodpowiedniejszą dla siebie - jak myślisz?

Mimi
@Opiekun

Zobaczymy jak trafisz do innej rodziny gdzie bedziesz sama zobaczymy czy tak samo będziesz fikać wysoko i jak szybciutko będziesz prosić o zmianę na razie korzystaj z dobrych warunkowo pracy bo następne moga się już nie trafic

Porazka
@Mimi

Widze, ze scisnelo w pewnych czesciach ciala.

Joanna
@Tamara

Tak, ja tak zrobiłam. Miałam do opieki leżącą kobietę, gotowanie dla niej i dla siebie, utrzymywanie porządku. Najważniejsze, zeby być a nią ze względu na jej demencję. Rodzina to córka, która ma osobne mieszkanie na górze, mieszkająca ze swoim partnerem. Wymagali abym przygotowywała im śniadania, masło miało być wcześniej wystawione. Potem obiad i kolacja. Powiedziałam im że to nie jest w zakresie moich obowiązków. Zadzwoniłam do firmy (nie powiem jakiej) i wyjaśniłam sytuację. Niemiecka strona zadzwoniła do tej pani i wyjaśniła jaki mam zakres obowiązków i skończyło się chociaż nie od razu. Próbowała mnie nadal wykorzystywać, po trzeciej próbie dała spokój. Nie podam nazwy firmy, chociaż zachowali się w porządku w tej sytuacji, to jednak okradają swoich pracowników i nie chcę ich reklamować.

Opiekunka
@Opiekun

Chce ostrzec przed ta firma. Wysyłają ludzi na miny, opisy zleceń są przeklamane a koordynator ma gdzies ciebie opiekunie bo dostanie za ciebie kase i tu sie jego rola konczy. Pracowalam z nimi i okresle te wspolprace jednym slowem, porażka.

Lena
@Yvi

Każdy ma swoje własne, inne doświadczenia. Rodziny są różne. Jedna rodzina może wykorzystywać, a druga traktować dobrze. Od około roku jeżdżę przez Aterimę i rodzina trafiła mi się bardzo sympatyczna, dlatego moja opinia na dzień dzisiejszy jest pozytywna. Zobaczymy jak będzie dalej. Opiekunki również są różne, jedną da się polubić, drugiej nie. Jedna da sobie wejść na głowę, inna nie. Wiele znależy od nas samych.

@Opiekunka

Zlecenie, na które wysłała Cię firma ATERIMA MED nie zgadzało się z tym, co było ustalane w trakcie rozmowy? Jestem ciekaw, jak dokładnie wyglądała Twoja historia związana z tym pracodawcą, dlatego, proszę o rozwinięcie wpisu.

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Ex opiekunka

Nie polecam. Niskie stawki. Sztele miny.

@Ex opiekunka

Nie polecasz pracy za pośrednictwem firmy ATERIMA MED ze względu na zarobki. Zastanawia mnie, dlaczego skoro przypuszczam, że przed podjęciem pracy firma informowała Cię, jak będzie wyglądała Twoja pensja? Sprecyzuj, proszę swój komentarz.

Ex opiekunka
@Krzysztof

Dlatego, ze naobiecywali mi bonusy i inne dodatki, a fige dostalam. Juz nie wspomne o tym, ze na nogach calymi dniami i na kazde zawolanie. Wszystko ma swoje granice.

Też kiedyś
@Ex opiekunka

pracowałam dla nich! wypłata była tylko i wyłącznie w złotówkach, a wtedy (2015r.) kurs euro wynosił równo 4 złote, to możecie sobie wyobrazić...plus potrącenie za to, że "wróciłam przed czasem", a wróciłam bo żona podopiecznego znęcała się nad nim i nade mną, na co firma nie reagowała...dzisiaj jeżdżę dalej, ale z innymi agencjami:)

@Ex opiekunka

ja też nie otrzymałam letniej premii, przedłużałam umowę bo obiecywali letnią premię za przedłużenie a dostałam... nie będę się wyrażać, zarobki żenada, ale...zwiedziłam Monachium, poznałam ludzi, złapałam kontakty, to był wspaniały czas, niestety muszę pożegnać się z "dobrodziejami" , normalnie żenada

Mar23

Niestety nie polecam pracy w Aterima-Med. Odradzam. Płacą mniej niż w umowie. Za mnie rodzina płaciła 2850 ( b.dobry niemiecki i doświadczenie), za 30 dni pracy wypłacili mi 950 euro netto.

przerażona

Witam, Ja również wszystkim odradzam tą Agencję,jestem bardzo rozczarowana dokąd mnie wysłali wiedząc o moich wymaganiach.Po 5 tygodniach wróciłam jako wrak człowieka z zryta psychiką.Byłam u dwóch kobiet które mnie nie szanowały,wręcz poniżały,miały za niewolnika ,a nie opiekunkę.Najadłam się tylko niepotrzebnego dodatkowego stresu,nerwicy żołądka,wiecznego leku,i nieustannej pogardy widocznej na każdym kroku.Żadne pieniądze nieoddadzą mi mojego zdrowia które zostało mocno nadszarpnięte,agencja na szybko mi oferte znalazła ale to była wielka pomyłka,że dałam się skusić na pierwszy i ostatni wyjazd z nimi.Oszukują jak inne tego typu agencje,.a my kobiety nie dajmy się zwarjować bo nie samymi Eurasami człowiek żyje.

NieDoWytrzymania

Pierwszy i ostatni raz dalam sie namowic na coś takiego jak Niemcy i do tego na cos takiego jak umowa zlecenia. Wcześniej pracowałam w Holandii, więc mam porównanie. Organizacja wyjazdu przebiegła bardzo szybko, po przyjeździe wiedziałam dlaczego, bo to była zwykła mina. Rodzina była bardzo opryskliwa. Robili wrażenie jakby mieli do mnie pretensje, że przyjechałam im pomagać: "My musimy za ciebie płacić tyle pieniędzy." Oczywiście jedzenie musiałam sobie dokupować. Z językiem miałam czasem problem (jak chyba każdy), ale bardzo dużo rzeczy rozumiałam, bo znam holenderski. Nocnego wstawania miało nie być, a tu pobudzka co godzinę. Później wyciągałam ten dzwonek z kontaktu, bo przecież ile można. Zameldowałam do tym całym koordynatorkom, ale zero reakcji. Porażka totalna. Dobrze, że wzięłam to zlecenie tylko na miesiąc. W dzień wyjazdu nawet się nie oglądałam. Chciałam uciekać stamtąd z krzykiem. Miejcie swoją godność i pozwólcie się tak traktować. Jest wiele innych prac do wykonywania. Omijać szerokim łukiem.

Krysia

Omijajcie tę firme dziewczyny. Oni tylko stwarzaja pozory dobrej firmy a tak na prawde opiekunki traktuja bardzo zle jak juz sie wyjedzie. Ja mam duze doswiadczenie w pracy ze starszymi osobami. Tutaj przedstawili mi oferte a na miejscu okazalo sie wszystko inaczej. Podjelam dezycje o powrocie po 2 tygodniach zgodnie z umowa ale firma obarczyla mnie kosztami przejazdu. Mimo ze zaczekalem na nowa opiekunke. Malo tego te dziewczyny z firmy sa bardzo wredne i nagadaly na mnei straszne glupoty tej nowej opiekunce az sie rozplakalam.

Marcysia
@Krysia

Sądząc po wpisie to nie jest pani pierwszy wyjazd ,bo jak czytałam opinie o innch firmach to podobne przypadki były opisane ,czyżby koleżanka nie mogła się dopasować do żadnej pracy , ? Niemcy płacą i wymagają , a jak sie niechce pracować to się na zasiłku siedzi , dziwne że ja wyjechałam 6 miesięcy temu i jestem zadowolona , na forum jakieś same wykorzystane kobitki

Danusia
@Marcysia

Ja też mam taki sam problem co Krysia a ty jak zlapalas dobrą robotę i siedzisz po pół roku to siedź cicho wredna babo

Marcysia
@Danusia

Jak masz problem to do psychologa ,a nie wyżywaj się i nie ubliżaj innym . W sieci nikt nie jest anonimowy jeżeli myślisz że możesz kogoś nazywać wredną babą to bardzo się mylisz ,

A
@Danusia

Na forum obowiązuje przestrzeganie regulaminu,wspomniane w nim jest że należy zachować kulturę wypowiedzi ,oraz nie obrażać innych.

Danusia
@Marcysia

A ty lecz się na nogi bo na głowę za późno

Empatia
@Marcysia

I nadejdzie taki czas, że to Ty zostaniesz wykorzystana. Nie sądź, nie będziesz sądzona. Gdzie Twoja empatia? Opiekunka powinna być empatyczna z natury w stosunku do wszelkiego stworzenia (także dla koleżanki po fachu), a nie tylko dla swoich podopiecznych.

Zaradna
@Empatia

I nadejdzie taki czas , że żadna agencja cię nie zatrudni ,bo nikt nie potrzebuje leni . Odpisując na komentarz staraj się wcześniej przeczytać go ze zrozumieniem

Empatia
@Zaradna

Moja Droga, a kim Ty jesteś aby wyrokować? To wszystko nie od Ciebie zależy. Ty nie masz władzy żadnej i pogódź się z tym. Widzisz we mnie cechy, które są w Tobie. Przede wszystkim przestrzegaj regulaminu, gdyż w przeciwnym razie z tego forum wylecisz z hukiem i tak skończy się Twoja "kariera" na nim. Dziękuję.

Ktosia79
@Krysia

Jak najbardziej się zgadzam. Sama dla nich pracuję 2 lata i faktycznie na początku są strasznie miłe, a potem w razie problemów na miejscu pracy to mają Cię gdzieś. Albo jak już muszą zareagować to jest jeszcze gorzej od ich "pomocy". Nie można się ich doprosić czasami o wysłanie czegoś a jak się im zwróci uwagę to jeszcze potrafią zadzwonić ochrzanić itp. Nie polecam, firma nastawiona na zysk wyłącznie - na miejscu pracy jak sobie sama czegoś nie wywalczysz to tego nie masz. Potrafią seriami pchać opiekunki w ciężkie, dziwne miejsca i za każdym razem jak się dzwoni do nich ze skargą to udają że nic nie wiedzą, mimo poprzednich rozmów z innymi opiekunkami. Byleby tylko zachować klienta i kontrakt z nim. Zasłaniają się tymi pięknymi filmami na stronie internetowej o wspaniałej opiece i przeżyciach opiekunek, pomocy koordynatorów itp. a rzeczywistość wygląda inaczej. Stałych pracowników to mają w głębokim poważaniu w szczególności, naganiają tylko wszelkimi metodami nowe i nowe osoby, zmuszając innych pracowników jeszcze do latania z ulotkami za które płacą grosze na terenie Polski. Da się dla nich pracować, ale nie jest niespodzianką że jak gdzieś wysyłają to tylko ogólne informacje o pdp są prawdziwe które podają a o innych problemach czy utrudnieniach jak zwykle nie są poinformowane (wg nich). Jeżdżąc na te wyjazdy od nich to później te miejsca pracy kojarzą się głównie z problemami, przykrymi przeżyciami i niekończącymi się kłótniami z pdp i jego rodziną o wszystko na miejscu - o braku tego czy tamtego. Dla nich jest tylko klient najważniejszy a opiekunka to ma tylko obowiązki i obowiązki i zakaz odzywania się najlepiej i robienia wszystkiego byle tylko klient był zadowolony. W ogóle nie są sprawdzane te miejsca przez żadnego pośrednika niemieckiego ani polskiego - tylko poprzez rozmowy telefoniczne z klientem jest uzyskiwana informacja na temat sytuacji na miejscu - więc wniosek z tego taki że każdy Niemiec sobie może opiekunkę z polski zamówić, naściemniać i dopiero one coś z firmy wiedzą więcej potem, jeżeli ludzie wydzwaniają do nich i opowiadają. Szkoda pisać nawet więcej. Jeździjcie to zobaczycie, czy to prawda co piszę. Da się tam pracować, ale nic to przyjemnego. Lepiej czasami czegoś innego poszukać i żyć spokojnie jak mordować się u różnych rodzin niemieckich. Podsumowując - są to wredne, uśmiechnięte dziewczynki, podające "inną prawdę" niż prawdę w ofertach, nastawione na zarobek tylko i wyłącznie.

Olo
@Ktosia79

Czyli olałaś prace w tej agencji i masz już lepszą prace ? dobrze zrozumiałem,a jakieś szczegóły z nowego miejsca? lepsza agencja od tej co piszesz?

Ktosia79
@Olo

Dalej tam pracuje, bo trafiło mi sie niedawno znośne miejsce u nich i wymieniam sie z drugą babeczką. Jeszcze pojeżdze trochę i też ich oleje. Ale wydaje mi się że wszystkie takie agencje działają w podobny sposób. Niewiele się poprawi jak zmienię firmę, bo ich schemat działania będzie podobny jak opisałam. Pisze tylko na podstawie tego co ze mną robiły w poprzednich miejscach te dziewczynki z Aterimy, żeby przestrzec innych. Jaki w ogóle tam bajzel jest w firmie i na miejscach z podopiecznymi. Czasami się trafiały miejsca gdzie pusta ciągle lodówka była, bo tak chytra była rodzina i one nie umiały nic wskórać i tylko kombinowały byle mnie przetrzymać do przyjazdu kogoś innego. Albo miejsce gdzie rodzina pdp była nienormalna, zakazująca wychodzenia z domu lub siedzenia ciągle przy pdp. gdzie mamy ponoć pracować do 40 godzin według firmy itd. Idzie pracować na tych wyjazdach tylko trzeba byc odporną na takie wysyłki i mieć na uwadze że miejsca mogą się rożnorakie trafić, bez względu na to co one opowiadają. I nie wolno sobie dać wejść na głowę niektórym nienormalnym Niemcom, bo dosłownie "przywiązaliby" nas do tatusia lub mamusi.

Cocolino

A to ci dopiero ,a co takiego nagadały ?warto wiedzieć

Ala
@Cocolino

A coś taka ciekawska zajmij się sobą

Ala
@Ala

Jak masz chamsko pisać ,to nie odpisuj ,nie mów na zdrowie jak nie do ciebie piją

kormoran
@Krysia

Pracuję z firmą ponad rok, mam dość .Też jedna zmienniczka powiedziała mi ,że mam konflikt z rodziną co było kompletną bzdurą !!! Nigdy nie dały mi zlecenia , które sama aplikowałam, kłamią .Referencje od rodzin mam ekstra mimo to paniusie nie szanują pracownika .

jola

święta prawda,

Zofia

SZanowna Pani anno z małej litery , w sieci nikt nie jest anonimowy po adresie IP czyli Pani danych zapisanych możną dochodzić sprawiedliwości w sądzie ,więc radzę się zastanowić zanim się kogoś obrazi

A

A cóż to za bełkot ,ktoś kogoś wysyła do szkoły ,a sam niepotrafiących zdania poprawnie zbudować.

Sven
@Empatia

W tym sęk że, to nie Opiekunka tylko naganiaczka z biura. Zastanawiam się tylko z którego. Na jedną taką wyszczekaną trafiłam w biurze w Łodzi. Nie ma sensu z taką dyskutować.

Sven
@Zofia

@zofia. z małek litery, Ip komputera może sprawdzić TYLKO Policja, przy podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policja nie będzie się fatygować tylko dlatego że, ktoś cię nazwał po imieniu :D Przestań straszyć opiekunki, bo nikt się ciebie nie boi a to forum jest własnie po to aby opisywać współpracę z wami czyli z Aterimą. Nie dziw się że ludzie piszą prawdę. Nie pozdrawiam :/

Jan

Anna, proszę Cię o nieobrażanie innych osób na forum i przestrzeganie regulaminu forum. Wpisy obraźliwe lub nie na temat będą zgłaszane do administratora. Zachęcam Ciebie do wypowiedzi związanych z warunkami zatrudnienia. Czy w ostatnim czasie stawki w tej firmie wzrosły?

@Krysia

Krysiu, mam podobne doswiadczenia. Nie ufam juz zadnej opiekunce, ktora przyjezdza na zmiane. Nie ufam tez zadnej opiekunce, ktora mi zdaje miejsce pracy. Opowiadaja czesto bzdury, o panujacych w danym domu "regulach zycia i wspolzycia", co prowadzi do problemow z krewnymi podopiecznych. O firmach posredniczacych w wyjezdzie, bo trudno je nazwac pracodawca. (pracodawca jest nasza podopieczna, lub opiekun prawny w Niemczech) nie wypowiadam sie ze wzgledu na zakaz udzielania negatywnych wypowiedzi na temat firmy, wpisany w tekst umowy zlecenia. Kto potrafi myslec, ten wyciagnie z mojej wypowiedzi konstruktywne wnioski.

@kormoran

tylko ze te referencje na nic ci sie w praktyce nie przydadza. Ja tez mam swietne referencje i jak na nie patrze to wlasciwie chce mi sie tylko je podrzec. Polskie firmy nie interesuje nic poza wymuszeniem na opiekunkach, by wytrzymaly w skandalicznych wrecz warunkach do konca tego "niby-zlecenia". Najmadrzej jest udawac taka sama idiotke jak to robia Niemcy, nigdy nie wdawac sie z nimi w zadne dyskusje. Nie przyznajcie sie tez do bobrej, lub bardzo dobrej znajomosci jezyka. Latwiej wtedy przed cwaniakami w Niemczech zgrywac sie na "zle zrozumienie ich prywatnego kncertu zyczen". A tak w ogole nigdy im nie ufac. Nie dac sie wciagnac w zadne rozmowy, nawet te prywatne. Milczec dyplomatycznie i robic swoje. Niestety sytuacja moze sie dramatycznie zmienic w przypadku gwaltownego pogorszenia sie stanu zdrowia powierzonej nam do opieki osoby. Pflegedienst chowa sie po katach, opiekun prawny jest nie osiagalny, pogotowie jak przyjedzie to zapisze cos doraznie, a do wykupienia lekow musi byc przeciez ktos o odpowiednich uprawnieniach. Firmy w Polsce bagatelizuja tez kwestie odpowiedzialnosci prawnej w takiej sytuacji, bo dobrze wiedza, ze umowa-zlecenie uwalnia ich od odpowiedzialnosci cywilno-prawnej. Niemcy czesto o tym w ogole nie maja pojecia, ze przyslana przez polska agencje opiekunka "dziala na wlasna odpowiedzialnosc". Do tego trzeba wspomniec, ze polskie opiekunki maja status gospodyni domowej, a nie Altenpfleger. W mysl polskiego i niemieckiego prawa nie maja prawa zajmowac sie obloznie chorymi, lezacymi i umyslowo niesprawnymi ludzmi. Niestety oferty zlecen jakie przekazywane sa do polskich agencji najczesciej sa niepelne, i co gorsza dane o podopiecznych latami nie sa uzupelniane o nowe dane. Ani niemieckie rodziny, ani lekarze w Niemczech, ani tym bardziej polskie agencje - nie sa zainteresowane takim transparentnym i uczciwym organizowaniem opieki dla seniorow w Niemczech. Polskie opiekunki musza byc wiec swiadome, ze wysyla sie je do krytycznych "przypadkow", ktorymi nie chca sie zajmowac ani krewni, ani lekarze (koszty!!!!!) ani Pflegedienst. Panie z Pflegedienstu pomimo swoich kompetencji zawodowych ograniczaja sie czesto tylko do podawania lekow. Ale i to coraz czesciej jest "wmuszane" Polkom, pomimo swiadomosci zakazow prawnych. Wiem o czym pisze, bo sama byla obiektem takich manipulacji. Rodzina niemiecka ukryla sie za jakim maklerem, ktory zlecil szefowi Pflegedienstu by ten "zalatwil" opiekunke do "podawania lekow", wykonywania uslug fryzjersko-kosmetycznych (podopieczna miala cukrzyce - w jej przypadku wymagany jest wykwalifikowany podolog) itd. Oczywiscie wypowiedzialam to zlecenie po 3 tygodniach. W innym miejscu Pflegedienst podawal leki niezgodnie z prawem ( mielil wszystkie tabletki w malym plastikowym mlynku i podawal ten "mix" wymieszany z woda lub jogurtem) jak pielegniarka to odkryla i zglosila sprzeciw, to baby z Pflegedienstu probowaly mi wmusic to "mielenie tabletek i mycie mlynka po ich pracy". Odmowilam i zaliczylam awanture ze strony synowej mojej podopiecznej i wymowki w stylu " masz obowiazek kooperowac". Na skutki zdrowotne u mojej seniorki nie trzeba bylo dlugo czekac. Wysiadly jej nerki. Kochana rodzinka zorganizowala babci w ciagu dwoch tygodni katolicki przytulek, a ja zjechalam do Polski przed czasem z tego "pseudo-zlecenia". Pisze to wszystko, by ostrzec Polki wybierajace sie do tej "pracy".

@Marcysia

Jak Niemcy płacą i wymagają, to gdzie te pieniądze są?, komu oni płacą?. No właśnie płacą firmie dwa i trzy razy tyle ile Ty dostajesz. Nie pisz głupot o dobrych zarobkach za 24 h/ na dobę. Jak sądzę jesteś bardzo elastyczną osobą i pieniądze nie mają aż tak ważnego znaczenia dla Ciebie. Brawo wolontariuszko, takich osób jak Ty poszukują cwaniacy.

Zośka ooo
@Krysia

Moje drogie. W każdej firmie kłamią . Zmieniłam firmę na inną a wcześniej byłam w Aterima i muszę powiedzieć , że jak zobaczyłam umowę tej nowej firmy to dopiero! W Aterima można było zjechać po dwóch tygodniach jak coś było nie tak a tutaj po miesiącu ... szok Kar tyle , że szkoda słów. Zastanawiam się czy nie wrócić.

Ixi
@Krysia

W Aterimie nie podoba mi się system rozliczeniowy. Za długo trzeba czekać na wypłatę krótko mówiąc.

Olkaq
@Krysia

Niestety wszystkie firmy mają plusy i minusy. Tutaj chociaż plus taki ,że dwa tygodnie na wypowiedzenie umowy . A nie jak w innych firmach miesiąc . I miesiąc trzeba być na bardzo złym miejscu jak się wypowie umowę załóżmy w Niemczech. Jestem w takiej firmie i zastanawiam się nad powrotem do Aterimy.

Halina
@Ixi

Ja 7 tygodni czekalam kiedys. Mialam wrazenie, ze pracuje za darmo.

WILMA
@Zaradna

Ze leniwe kobitki jadą jako opiekunki w świat, do Niemiec- nie wierzę! Najwyżej są NIEDOMYŚLNE, bo każde miejsce jest inne. Inne sprawy, urządzenia do obsługi pacjenta czy prowadzenia domu. Babki! Nie kłóćmy się! Wszystkie reprezentujemy tę samą BRANŻĘ- dosyć ze w kraju nami pogarszają!

Sonia
@Marcysia

Ja jezdze już 4 lata i nie mam żadnych problemów.

Iza
@Sonia

W takim razie nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko być zadowoloną z takiego stanu rzeczy. Z ATERIMA MED współpracujesz już cztery lata, a więc z całą pewnością wiesz wiele na temat tego pracodawcy. Podzielisz się zatem z nami swoją wiedzą? Zauważyłam na stronie tej firmy, że oferują kursy językowe dla swoich przyszłych (i oczywiście obecnych) pracowników. Czy owe kursy są prowadzone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych?

Janina Nowacka
@Krysia

Kochani! Osoby zainteresowane pozwem zbiorowym PRZECIWKO Pani MARTYNIE LISOWSKIEJ proszę o kontakt na adres: pozewmartynalisowska@gmail.com. Prawnik już zajmuje się tą Panią. To konto jest stworzone po to, by hejtować wszystkie agencje, różne firmy i osoby, które się z nią nie zgadzają. Ta osoba posiada jeszcze inne konta, które do tego wykorzystuje. Znalazła ona łatwy sposób na zarobek, by hejtować firmy i później szantażować. W znajomych tego profilu znajduje się bardzo dużo osób wyznania ISLAMSKIEGO - to też sprawa bardzo podejrzana dla prokuratury. Słowa nienawiści w Internecie muszą zostać ukarane. Pani Lisowska jest z Gdańska, powinna przemyśleć swoje zachowania, bo nienawiść prowadzi do tragedii. Jeśli ktoś powiela słowa nienawiści, przekazuje i udostępnia - będzie również przez prokuraturę pociągnięty do odpowiedzialności takiej jak PANI LISOWSKA. NIE WOLNO DAĆ SIĘ MANIPULOWAĆ TAKIM OSOBOM. W końcu zmiany w prawie są na korzyść osób, które są w internecie szkalowane, a osoby które dokonują tego przestępstwa - surowo karane!! Zgłoszenia do pozwu przeciwko Pani Martynie proszę słać na mail: pozewmartynalisowska@gmail.com. Proszę słać wszystkie słowa obelg, jakich używa Pani Lisowska, zrzuty z ekranu, kopiować treść - to wszystko ważne dla policji. PROSZĘ SIĘ ZGŁASZAĆ - STOP HEJTEROM. Normalny człowiek dochodzi spraw w sądzie, a nie jest manipulowany przez profil: MARTYNA LISOWSKA.

Czesław
@Janina Nowacka

Rozumiem Twoje uwagi względem tej osoby, ale - nie wiem, czy wiesz - że na forum publicznym zakazane jest podawanie danych personalnych osób związanych z pracą w firmie ATERIMA MED. Jest to forum opinii na temat pracy w danym miejscu, dlatego prosiłbym, aby nie zbaczać na inne tematy, które nie są w żaden sposób pomocne. Masz jakieś doświadczenia związane z pracą w tej firmie? Wiesz może, czy od nowego roku zwiększono może wynagrodzenia zatrudnionych osób? Jestem ciekaw, czy wiesz coś na ten temat.

Bez Skrupułów
@Janina Nowacka

A co to znowu za jedna ??

ewa

Dziękuję za informacje. Pozdr

opiekunka
@Yvi

A czy firma, a właściwie rodzina zapłaciła Pani, za dni które miała Pani jeszcze przepracować do końca zlecenia.

Krystyna
@opiekunka

Mam nadzieję, że uda Ci się uzyskać odpowiedź na pytanie, które zadałaś innej osobie. Ale tymczasem może skupimy się na Tobie. Pracowałaś już w ATERIMA MED, czy dopiero zamierzasz aplikować? Przeglądając oficjalną stronę firmy natknęłam się na informacje o organizowanych przez nią kursach języka niemieckiego. I w związku z tym chciałabym Cię zapytać - jeśli wiesz - czy ubiegając się o pracę tam należy posiadać już jakąś podstawową znajomość tego języka, czy można podszkolić się na miejscu?

Mimi
@Marcysia

Odnoszę wrażenie ze większość pozytywnych opini pisze jedna i ta sama pani zza biurka w aterimie - jakieś te pozytywy na jedno kopyto

Sofie
@Krysia

Aterima med powiedziała rodzinie ojje pdp że spotykam się z islamistami i że jestem uzaezniona od narkotyków... to była ich reakcja na to jak śmiałąm ise poskarzyć na to ze wnuk składa mi jakies chore propozycje, zadzownili do rodziny i mnie oszkalowali! Chora agencja! odradzam !

Matka Teresa
@Sofie

Masakra. Koncze stelle i uciekam od nich. Ciekawe co o mnie nagadaly.

ania7

tak się zastanawiam.... co to jest dzisiaj 1600 Euro, które firma tak hojnie płaci, jeśli w ogóle tyle ktoś dostaje, zważywszy, że u nas wszystko podrożało i nadal drożeje a ludzie pracują przecież w Niemczech i na niemieckie warunki, bo TAKIE trzeba brać pod uwagę, są to małe pieniądze za 30 dni pracy w miesiącu. Nawet połowy z tego, co płacą rodziny się nie dostaje- każda opiekunka jest w tym zorientowana- i tylko w teorii jest to 40h tydzień pracy...

osia

sądząc po niektórych opiniach jestem na całkiem spoko Stelli, wczoraj byłam w Monachium, poszłam zobaczyć malarstwo w Pinakotekach, pół dnia odlot! w sklepach na Karlsplatz Stachus i Marienplatz angebote, nakupiłam ciuchów i dwie pary adidasów po 50 euro, za które w Polen trzeba wydać majątek... no i cały czas uczę się języka, ich bin froh!

Aśka

Co mi powiecie,kto ma myć okna,jeśli jest sprzątaczka,Poprzedniczki twierdzą że przekazywała P.sprzątaczka o umyciu w kuchni,lazienka,babci pokój,nasz Ale to nie koniec teraz dodaje jeszcze jadalnie ,bo ona ma za dużo!!!!.Przychodzi 2 razy w tygodniu sprząta po łebkach dół ,a górę już od dłuższego czasu sobie odpuściła.Tak wygląda ,że nam ją zostawiła,Zawsze myła podłogę ,odkurzała u babci,w pokoju telewizyjnym ,dość duży przedpokój. Jak posprzątała to szmaty mopa ,serwetki itp rzuca do kosza na pranie aby samo się wyprało lub ktoś za nią wyprał.Czy ktoś wie co do nas nie należy,jak mamy się zachować.Co jest zapisane w umowie ,między koordynatorami a RODZINĄ.Mąż babci sam nam nic nie mówi,A gdy sprzątaczka idzie na urlop 2 tygodniowy lub 1 dniowy,to kto ma ogarniać ten bajzer.poprzedniczki ogarniały za friko.Dziadek nie zapłaci ani złotówki,ale też sam nic o sprzątaniu nie mówi,Co mam udać,,,,,,ze tak ma być

Zakres obowiązków
@Aśka

Do zadań opiekunki należy: 1) Pomoc podopiecznemu w codziennych czynnościach jak mycie go, ubieranie, przebieranie, rozbieranie, przewijanie (o ile nie płaci on za tą pracę pomocnikom powołanym specjalnie w tym celu). 2) Bieżące sprzątanie po sobie i po podopiecznym (większe sprzątanie i mycie okien domu/mieszkania, piwnicy, strychu, garażu, ogrodu, schronu przeciwlotniczego wykonuje sprzątaczka). 3) Pranie bieżące. 4) Prasowanie bieżące ubioru podopiecznego (większe prasowanie i/lub prasowanie koszul/bluzek partnera podopiecznego - wykonuje punkt usługowy tzw. pralnii). 5) Gotowanie podopiecznemu bieżące (pieczeniem ciast zajmuje się cukiernik, gotowaniem dla gości podopiecznego zajmuje się kucharka). 6) Robienie zakupów spożywczych bieżących osiągalne pieszo, ewentualnie zakupienie niezbędnych sprzętów medycznych (większe tj. cięższe zakupy np. na zapas na wypadek III Światowej lub wizyty gości podopiecznego wykonuje specjalna firma przeznaczona do tego typu działalności). 7) Spacerowanie z podopiecznym nieopodal jego miejsca zamieszkania (opiekunka nie jest zobligowana wyjeżdżać na wczasy z podopiecznym (dla podopiecznego jest to czas relaksu, a dla opiekunki jest to dodatkowa praca i dodatkowy stres z nią związany)). 8) Opiekunka nie jest zobligowana do wykonywania zabiegów manicure, pedicure, depilacji, mechanicznego oczyszczania twarzy, make - up, fryzur. Obowiązkiem opiekunki jest jedynie mycie, golenie, suszenie, balsamowanie ciała i włosów podopiecznego, czyszczenie okularów, aparatu słuchowego. 9) Odbywanie bieżących wizyt u lekarza. 10) Czynności medyczne są zabronione przez niemieckie prawo do wykonywania przez opiekunkę (karmienie sondą, opróżnianie stomii, cewników, iniekcje, bandażowanie, układanie leków). Tym zajmują się służby medyczne. Opiekunka jest jednynie zobligowana do przypominania (nie wolno zmuszać) podopiecznemu że należy zażyć leki. 11) Opieką nad podopiecznym obłożnie chorym, po wyjściu z hospicjum/szpitala zajmują się służby medyczne.

Zakres obowiązków
@Aśka

Należy stanowczo poinformować sprzątaczkę co należy do jej zakresu obowiązków (w tym również wypranie po sobie mopów, szmat) i podkreślenie, że jeżeli nie będzie wywiązywała się solidnie ze swojej pracy, wówczas fakt ten zgłosisz jej przełożonym. Niezwłocznie jeszcze przed rozmową ze sprzątaczką poinformuj dziadków że sprzątaczka nienależycie wykonuje swoją pracę.

Najwazniejsze, że ja mam sucho
@Aśka

Nie ma zadnego mycia okien. Sprzataczka ma wszystko robic i ustalajcie to zaraz jak tylko wejdzie. Niech umyje to, to i tamto. Zrob jej jazde kilka razy, to od razu przestanie podskakiwac. Po kazdym wysprzataniu pokoju od razu zagladaj i jak cos jest nie tak, to zwracaj uwage. Ja kiedys wlazlam na psychike jednej takiej dochodzacej i stalam, patrzylam jak zamiata podloge, udajac jednoczesnie, ze skladam reczniki kuchenne. Gdy bedzie jakies cyry wyprawiac, to porozmawiaj z rodzina, zeby zatrudnily kogos innego, bo musisz za nia poprawiac i od nowa wszystko robic. Ona bierze przeciez za to pieniadze. Wez przyklad z Pani Aniolowej, ktora stala na klatce i nadzorowala lokatorow, ktorzy sprzatali klatke. Nie bojcie sie odezwac, bo beda was robic caly czas na szaro. Ja na szteli najbardziej lubie wlasnie klotnie.

@Aśka

nasza sprzątaczka miała urlop cały miesiąc, nie tknęłam niczego, wróciła i sprzątała pół dnia, też sprząta po łebkach ale wali mnie to, to jej biznes i ona bierze za to kasę

Majka43

Firma jest niesolidna. Pieniądze wypłacane w częściach, jakieś dziwne okresy rozliczeniowe. Profile rodzin nie zgadzają się z rzeczywistym stanem. Brak ofert na wyjazdy.

Weronika
@Majka43

Szkoda, że mam aż tak nieprzychylne zdanie na temat firmy ATERIMA MED. Oczywiście szanuję je, ale mimo wszystko, chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o warunkach pracy, jakie się tam oferuje wyjeżdżającym osobom. Wiele z nich na pewno zastanawia się, czy aby podjąć pracę jako opiekun osób starszych wymagana jest biegła znajomość języka niemieckiego, czy może wystarczy komunikatywna? Zechcesz nam to wyjaśnić?

Mariawita
@Weronika

Tylko osoba majaca niskie ambicje pojedzie do takiej pracy z biegla znajomoscia niemieckiego.

Młoda30

Ogólnie firma nie najgorsza, wypłacalna, ale denerwuje mnie ich długi okres rozliczeniowy, maja różne sztele, lepsze i gorsze, przeszkadza mi też długi okres wypowiedzenia, aż 2 tygodnie, a jeśli miejsce nie będzie odpowiadać, to co ? Męczyć się 2 tygodnie ? Przez 1,5 miesiąca pracy zadzwonili do mnie tylko raz z pytaniem czy wszystko ok. Już teraz wiem, jeśli będę pracować dalej jako opiekunka, to zmienię firmę, znajoma pojechała ostatnio z innej firmy i ma taką fajną babcię, dużo czasu dla siebie, zarabia 200 euro więcej ode mnie, zawieźli ją busem, szefowa ciągle dzwoni i pyta czy ok, zapłacili za hotel jak była potrzeba, i co najlepsze pojechała miesiąc po mnie i ma już kasę na koncie, od razu , na bieżąco rozliczają, a ja jeszcze nie mam kasy a pracuję od końca maja. Jeśli szczerze ocenić mam to takie 3,5 na 5. Na początek ok, bo duża firma i długo na rynku, ale są lepsze firmy, ale nie ma idealnych.

Jola

Nie rozumiem... Po co tyle złości i obrażania. Ja współpracuję z agencją z Niemiec. Od 6 lat. Dbają o swoich współpracowników. Wypłata zawsze w terminie. Dzwonia kiedy jestem u nowej rodziny, pytają jak się wszystko toczy i równocześnie też dzwonią do rodziny. Nie mam zastrzeżeń, super mi się współpracuje. Za polecenie wypłacają 1euro na ręke za każdy dzień pracy, bez względu ile ta osoba przepracowała dni. Już 4 razy dostałam przelew, każdy na 43 euro, a poleciłam firmę tylko jednej osobie...w luźnej rozmowie. (usunięte przez administratora).

Bogusia Sz

Witam, w firmie Aterima Med pracuję od czerwca bieżącego roku, jestem zadowolona z obecnej koordynatorki, pieniądze są wpłacane terminowo do 15-tego każdego miesiąca, jestem również usatysfakcjonowana z zarobków, w porównaniu z poprzednią firmą. Organizacje wyjazdów są skrupulatnie załatwiane i nie ma żadnych problemów. Za granicą miałam pewien incydent zdrowotny firma pomogła załatwić mi lekarza. Bez pozostawiania żadnych wątpliwości jestem obecnym pracownikiem Aterimy Med (proszę nie pisać w komentarzach, że jestem podstawiona itp.). Jeżeli miałby ktoś pytania dotyczące mojej współpracy z firmą chętnie odpowiem:)

Ola
@Bogusia Sz

Ja bardzo chciałbym się wymieniać z jakąś Panią :)

Bogusia Sz
@Ola

Czy masz jakąś fajną sztele? Mi udało znaleźć się miejsce gdzie wymieniam się co dwa miesiące ze znajomą, która poznałam na szteli:)

@Bogusia Sz

Witam pani Bogusiu Ja chce zacząć z Aterima współprace . Zaznaczam że to mój pierwszy raz . Proszę napisz czy faktycznie są opłacane wszystkie składki ? i czy wypłata jest na czas ?

niente

Bardzo Proszę o podanie firmy w miarę uczciwej .

Napisze tak: Parę lat temu, wyjazd. Podopieczny okay. Oferta opisana ok. Jedynie rodzina kombinowała w lekach + darmowy Polski naprawiacz-ogrodnik. Firma ich dojechała i przestali. Zmieniłem branże. Później wróciłem do opieki z inną firmą. Teraz wróciłem do aterimy. Pierwsza oferta ok. Dobrze opisana. Okay ludzie. Druga oferta - stara baba z demencja, miało być bez demencji i podobnych chorób. Wstawanie noc w noc. Miało być bez nachtpflege. Dodatków nie ma. Firma chciała mnie przekupić 50e, żebym został. Koordynatorki usiłują wymuszać pracę - narzucają co masz robić itd - łamią kodeks cywilny regulujący stosunek zleceniodawca - zleceniobiorca. Masz siedzieć jak najdłużej bo im tak wygodnie. Nie zrobiły totalnie nic, aby "dociągnąć" niemiecka rodzinę do płatności extra itd. Mają gdzieś, że źle zaprezentowały ofertę. Także wychodzi na to, że przez dwa lata firma zeszła na psy.

Renata

Własnie wróciłam z mojego 5 zlecania z Aterimą i chcialabym się podzielić moją opinia o Firmie. Ogolnie ze współpracy jestem bardzo zadowolona. Podoba mi się że firma się ze mną dużo kontaktuje. Jak człowiek dojedzie do Niemiec i się trochę ogarnie to już za dwa dni jest telefon - czy wszystko w porządku, czy na miejscu wszystko się zgadza z opisem, czy nie mam jakichś pytań. Na oferty też poko co odpukać trafiałam w porządku. Ogólnie firma zachowuje się dobrze, wypłaty są na czas, złego słowa nie powiem i jak się ktoś zastanawia to osobiście ja polecam

danuta p

Aterima to znana firma i dlatego do nich przeszłam kilka miesięcy temu jednak postanowilam rozwiązać wspolprace po drugim wyjezdzie. Dwa zlecenia i dwie porażki. Zglaszalam do firmy ze mialam pojechac do miasta a wyslali mnie na jakąś wioche zabitą dechami gdzie nawet z internetem byl problem. Przy drugim zleceniu nie moglam sie dodzwonic do koordynatora bo wciaz zajete i zajete. I tak caly czas. Dodam ze zostalam przez firme (usunięte przez administratora)bo babcia miala byc chodzca a na miejscu okazalo sie ze przez caly czas siedzi, trzeba ją wspierac we wszystkim i takie tam plus jeszcze mąż na dokladke o którym wiedzialam ze pomaga przy zonie. Takze dziekuje szukam dalej.... oszukujcie ludzi dalej

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 360.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 328, z czego 246 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED