ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Edyta

Kto z Was wyjeżdża w najbliższym czasie do pracy z firmą ATERIMA MED? Czy firma płaci premię za dobrą znajomość języka niemieckiego? Jak oceniacie kontakt z koordynatorami? Na to forum zagląda wiele osób, głównie pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy. Warto im pomóc i podzielić się opinią o firmie.

@Edyta

placa jak chca, raz ywsla ci 100 euro raz 150 i tak w kolko nie da sie polapac za co to i doliczyc pieniedzy. mnie oszukali i nie wyplacili mi wszystkiego

Zofia
@Ala

Jak taka jesteś wyszczekana na forum ,to dlaczego nie idziesz do kadr i nie dopytasz?

motylek
@Ala

A za co to 100 i 150 wysyłają bo nie rozumie ,takie mają stawki miesięczne czy to są premie,?

anka
@Ala

Jeżeli już udzielasz się na forum to wcześniej zapoznaj się z pisownią ,zdanie zaczynamy od dużej litery widać nie byłaś dobrą uczennicą ,a teraz pracownicą ,zanim wyślesz komentarz to przeczytaj wcześniej co nabazgroliłaś .Tragedia czytać i domyślać się co masz na myśli

Znaki
@anka

Zanim Pani coś napisze, proszę zapoznać się z zasadami wstawiania znaków interpunkcyjnych. Porządek należy zacząć robić od siebie, a dopiero potem pouczać innych.

A
@Znaki

Dwa nieuki się popisują na forum ,która głupsza i udzielają lekcji Polskiego .To nie przedszkole tylko forum dyskusyjne dla osób ,które chcą się czegoś dowiedzieć i należy zachować kulturę wypowiedzi tak jest reulaminie

Majka
@A

w regulaminie

Jadwiga
@Edyta

Dokładnie oszukują na wszystkim na czym się da na wypłacie dniówek oraz zusie mówią ze skadki są odprowadzane od tego a potem klops Dajcie spokój kto tam jeździ z nimi. Duza firma ale mniejsze są lepsze to dbają o ciebie jak o rodzinę.

KRYSIA
@Jadwiga

W jakiej teraz firmie pracujesz , też bym może zmieniła firmę ,jak są lepsze warunk

Danka
@Edyta

Ja chce wyjechać i również chętnie zasiegne jakieś info o firmie

@Danka

Droga Pani Danko, pracuję z firmą Aterima od wielu lat już jako opiekunka. Znam osoby, które pracują z Aterimą i znam takie, które pracują z innymi firmami. W tej chwili nie zdecydowałabym się na inną firmę. Z własnego doświadczenia wiem, że warto budować trwalszą relację z konkretną firmą. Można wtedy firmę lepiej poznać i samemu dać się poznać z lepszej strony. Rodziny niemieckie bardzo cenią sobie dobrą znajomość niemieckiego oraz doświadczenie opiekunki. Są to też czynniki, które wpływają na wysokość zarobków. Niemniej jednak ważnym czynnikiem jest pozytywne nastawienie do wykonywanych obowiązków i zwyczajnie okazywanie podopiecznemu zrozumienia i serca. Bez tego nie ma co wyjeżdżać. W tej pracy liczy się kontakt z podopiecznym. Aterima organizuje swoim opiekunkom kursy językowe, kursy kompetencji zawodowych, wspiera merytorycznie itp. i oferuje dobre miejsca pracy. To duża i doświadczona firma, która legitymuje się też wiarygodnością odnośnie oferowanych zarobków i całego związanego z tym pakietu ubezpieczeń. Pozdrawiam serdecznie Elwira

Aga
@Edyta

Firma od pewnego czasu oszukuje pracowników, ponieważ cierpi na ich deficyt. Z tego też powodu prowadzą szeroką reklamę w internecie Pomija fakty, m.in. że trzeba dźwigać ciężką osobę starszą, ponieważ drzwi są za wąskie w mieszkaniu i nie mieści się wózek. Jak musiałam wstawać kilka razy w nocy aby odprowadzić podopieczną do toalety (pomimo że miała pampersa, ale nie chciała go używać) to przed wyjazdem oszukali mnie mówiąc, że w nocy trzeba wstać aby podać insulinę. Dodatki za powyższe przypadki to max 100euro na miesiąc. Proszę sobie przeliczyć czy ciężka fizyczna praca 24/dobę jest warta tych pieniędzy uwzględniając rozłąkę z rodziną i znoszenie codziennych humorów podopiecznych.

Jola
@Aga

Bardzo dziwna sprawa z tą insuliną , zastanawiam się czy to aby prawda ,bo za coś takiego to ktoś może mieć duży problem gdyż polskim opiekunkom niewolno podawać insuliny,zmieniać opatrunków

kkasia
@Edyta

witam. ja mam zamiar wyjechac ale jak przeczytalam komentarze to sie teraz obawiam.. bo juz nie wiem co jest prawdą...

Adi
@kkasia

Kasia daj spokój nie wierz w pyskówki w internecie, Aterima to jest jedna z większych i porządniejszych firm z branzy. Ja juz w Niemczech mieszkam i radze sobie na wlasną ręke ale znam ich dobrze z wielu wyjazdow, firma jest porządna. A że komuś cos nie spasowalo na ofercie albo nie polubil pracownika z biura no to juz indywidualna spawa, takie życie :) Pozdrawiam z Bawari

@Aga

Pani Ago, są przypadki, że podopieczny wymaga transferu, są osoby leżące, niektóre bardzo schorowane. Poza tym sytuacja podopiecznego może się zmieniać nawet podczas jednego pobytu opiekunki. Zawsze można to zgłosić w firmie, jak również swoje oczekiwania przed wyjazdem. Ma pani rację, że jest duże zapotrzebowa na opiekunki, a oferty bywają różne. Firma powinna jak najlepiej opisać miejsce pracy, aby wyjeżdżający wiedział, na co się decyduje. Elwira

@Znaki

Czy to forum z języka polskiego ,bo się pogubiłam

Znaki
@Karolina

Widać, że się pogubiłaś i to bardzo. Nawet przecinka nie potrafisz wstawić we właściwym miejscu (to pewnie bardzo trudne), nie mówiąc już o kropce której nie wstawiłaś (pewnie jeszcze trudniejsze). Ciekawe czy wykonując swoją pracę jesteś równie "dokładna".

oko Raa
@Znaki

Jestes rybka taka cwana szukasz błędów ortograficznych patrz na siebie a nie podsrywasz komus kto szuka opinii o oszustach. Zasrana naganiaczka

@Jola

Zgodnie z prawem dokonywać iniekcji (ukłuć) tj. podawać insulinę może tylko i wyłącznie lekarz medycyny, ratownik medyczny, pielęgniarka. Opiekunce NIE wolno tego robić.

Jola
@Beata

Przeczytaj co odpisałam na post od AGI ,ZE NIEWOLNO PODAWAĆ INSULINY I ROBIĆ OPATRUNKÓW

maewka
@Aga

ATERIMA nigdy nie każe robić insuliny ani żadnych zabiegów medycznych.To jest zabronione i wyrażnie zapisane w umowie. To że mało płacą, to się akurat zgadza.

@A

przymiotniki piszemy z małej litery

Teri
@Adi

Adi, ta firma schodzi na psy. Co było kiedyś, to nie jest obecnie. W tej chwili PROMEDICA ma lepszą recenzję od ATERIMA, a było odwrotnie. Oszukują na płacy i nie interesują się pracownikiem poza jednym telefonem w czasie okresu pracy. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Ewi
@Adi

Potwierdzam Adi,sama sie przekonalam ze bardzo duzo osob narzeka na firmy, a co do czego przychodzi okazuje sie, ze same sobie zapracowaly na to co maja i wypisuja bzdury w internecie aby innych zniechecic.Gdyby firma Aterima Med byla naprawde fatalnym biurem nie utrzymala by sie na rynku.Panie sa bardzo mile ,za kazdym razem mozna sie dodzwonic ,otrzymac informacje na zadane pytania,a co najwazniejsze wyplacalna .A podstawa to jezyk ,ktorym trzeba umiec sie porozumiewac.Polecam z calego serca firme ATERIMA MED.

Kasks

#tematdlauwagi

Dagmara
@Beata

Nie mówi się "z małej litery", tylko "małą literą".

Yvi
@Jadwiga

Niestety musze zaprzeczyc twojej wypowiedzi. Male firmy nie dbaja o ciebie jak o rodzine. Firmy dbaja tylko i wylacznie o swoj interes. Nie mieszaj w to "rodzinnych relacji". Rodzina to jedno, a firma dla ktorej pracujesz to drugie.

Gwiazda Południa
@Elwira

Ja pojechalam z checia pomocy i cala w skowronkach, a wrocilam wykonczona, bo traktowali mnie jak smiecia. Posmiewisko robili przy osobach trzecich: "Zrozumialas co powiedzialem!!!!", lodowka wiecznie pusta. Chleb i wode mi dali jako wyzywienie. Musialam sama sobie dokupowac jedzenie i o kazde wyjscie na zakupy byla klotnia, mimo, ze rodzina byla z wizyta, to i tak musialam sie wyklucic. Wychodzili z mieszkania, to ani "do widzenia", ani nic. Chyba nie musze mowic jakie mam do nich nastawienie.

Paulina
@Gwiazda Południa

A to był wyjazd z Aterimy? Poziom kultury ma sie rozny ale czy zgłaszałaś problemy z jedzeniem i czasem wolnym do firmy?

Gwiazda Poludnia
@Paulina

Zglaszalam. Oczywiscie zero reakcji. Przeciez to klient jest najwazniejszy.

Halina

Z firmą Aterima Med współpracuję od kilku miesięcy. Jestem zadowolona, wynagrodzenie otrzymuję w wyznaczonym czasie, rodziny w Niemczech są w porządku. Jak dla mnie wszystko jest ok, firma jest o wiele lepsza niż ta w której pracowałam wcześniej. Polecam.

Iza
@Halina

W takim razie bardzo się cieszymy, że firma ATERIMA MED - jako pracodawca - spełniła stawiane przez Ciebie oczekiwania. Na pewno sporo osób chciałoby pracować w charakterze opiekunki, ale mają pewne obawy, co oczywiście jest uzasadnione. Obawiają się na przykład bariery językowej. Na oficjalnej stronie tej firmy znalazłam jednak informacje, iż są w stanie zaoferować kursy językowe. Powiedz zatem, czy organizują takie kursy dla całkowicie początkujących?

@Iza

Zeby podjac zatrudnienie, to trzeba znac jezyk chociaz w stopniu podstawowym. Ja nie zagladam tam tak czesto, bo potrafie sie dogadac, ale tez nauczylam sie nowych slowek z tych lekcji.

Ola
@Halina

A moze potrzebuje Pani zmienniczki? Byłabym zainteresowana. Szukam spokojnego w miarę miejsca. Pozdrawiam

Wiga
@Iza

Witaj Izka. Ja będę zaczynała przygodę z firmą ATERIMA MED od nauki języka niemieckiego(nie umiem w ogóle). Zadzwoń do firmy ponieważ jest cała gama propozycji nauki język: nauka stacjonarna, przez Skypa a nawet przez telefon.

Edyta

@maewka, czy istnieje możliwość negocjacji zaproponowanych stawek w firmie ATERIMA MED? Czy zależą one od stopnia znajomości języka? Może chciałbyś coś dodać od siebie na temat innych aspektów pracy? Jak je oceniasz? Czy jest coś co byś poprawiła lub z czego jesteś zadowolona?

Dagmara
@Edyta

Nie ma zadnych negocjacji. Czasem jakis ochlap rzuca od swieta i to wszystko. Czego oni mi nie naobiecywali przed wyjzadem. Pozniej dostajesz wyplate i szlag Cie trafia. Wszystko bele wyslac kogos na sztele.

Beata

Marnie płacą bo tylko 1.200 euro netto miesięcznie za język dobry, a w małej firmie otrzymałam za to samo 1.400 euro.

Agata
@Beata

Ja dostalam 1200 za slaba znajomosc jezyka. Nie wiem czy kiedykolwiek jakies zdanie poprawnie skleilam :D Jak widac te stawki to tez jest jedna wielka sciema. Ale za to transport darmowy. Z czegos musza przeciez za niego zaplacic ;)

Clare
@Agata

Ja dostałam w innej małej firmie za dobry język 1.400 E netto/mc plus oprócz tego zwrot kosztów podróży w wysokości 150 E. To już teraz wszędzie standard.

@Clare

Zwrot za przejazdy to faktycznie już standard i oczywista oczywistość, ale ja do malej niepewnej firmy od ATerimy bym nie odeszła. Może rzeczywiscie człowiek zarobi te 5o czy 100 euro wiecej ale w Aterimie mam duży wybór ofert, panie dzwonią często, jest dużo dodatków. To jest jednak duża i porządna firma. Z malymi ja bym sie bała teraz jechać. Pozdrowienia dla wszystkich Pań Opiekunek

@Monika

Mam także negatywne zdanie o małych firmach. Znam osoby, które wyjeżdżają z małymi firmami i są często narażone na nieprzewidziane sytuacje.

El
@Agata

Znajomość niemieckiego u opiekunek jest, delikatnie mówiąc, na ogół słaba. Przeważająca większość pań nie umie poprawnie mówić po niemiecku - gramatyka to coś od czego trzymają się z daleka. Słownictwo ok., ale gramatyka już nie(!) Gdyby firmy zatrudniały osoby z dobrą znajomością niemieckiego, to nie miałyby wcale opiekunek(!) I piszę to z żalem. Jeżeli ktoś ledwo coś kleci po niemiecku, to trudno, żeby był poważnie postrzegany w rodzinie niemieckiej.

Tamara
@Monika

A ja się nie boję wyjeżdżać z małymi firmami. Już wiele razy tak wyjeżdżałam. Zawsze jednak przed wyjazdem sprawdzałam na stronie KRS czy firma nie znajduje się w stanie likwidacji. Miałam dobrą stawkę (1.400 euro netto miesięcznie), więc nie przeszkadzało mi to, że firma jest mała. Małe firmy też bywają porządne. Nie o wielkość firmy chodzi, a to czy firma godnie opłaca opiekunkę za jej ciężką pracę. Teraz to prawie każda firma (niezależnie od jej wielkości) ma pełno ofert pracy i dodatków.

Tamara
@Elwira

A ja się nie boję wyjeżdżać z małymi firmami. Już wiele razy tak wyjeżdżałam. Zawsze jednak przed wyjazdem sprawdzałam na stronie KRS czy firma nie znajduje się w stanie likwidacji. Miałam dobrą stawkę (1.400 euro netto miesięcznie), więc nie przeszkadzało mi to, że firma jest mała. Małe firmy też bywają porządne. Nie o wielkość firmy chodzi, a o to czy firma godnie opłaca opiekunkę za jej ciężką pracę. Teraz to prawie każda firma (niezależnie od jej wielkości) ma pełno ofert pracy i dodatków.

@El

Prawde mowiac, gdybym znala niemiecki biegle i wszystko rozumiala, to pracowalabym gdzies indziej za inne pieniadze, a nie robilabym 24-órek klocac sie z rodzinna codziennie o byle co.

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

El

Pracuję z Aterimą już kilka lat. Myślę, że to jedna z najlepszych firm na rynku. To duża firma i dysponuje dobrymi miejscami pracy dla opiekunek z Polski. Zawsze wywiązuje się z umowy, płaci terminowo, terminy wyjazdów dostosowywane są zawsze indywidualnie. Nigdy nie żałowałam decyzji o podjęciu współpracy z Aterimą.

@El

Dokładnie bardzo popieram. Pracuję w Aterimie od 2016 roku i wszystko mam co mi potrzeba. Firma jest porządna, jest dużo ofert, wszystkie załatwienia jak trzeba. Wiadomo że kazdy chciałby wiecej zarobić. Zresztą obiecali od stycznia podwyżki dla wszystkich - 50 euro więcej. Dlatego ja Aterimę polecam. Pozdrawiam, Monika

Megi

Witam, Mam pytanie, czy obowiązkowe jest podpisanie drugiej umowy, odnośnie promowania firmy Aterima Med i czy jest to warunek, który trzeba spełniać, by móc pracować w tej firmie?

Teresa
@Megi

Tak, bo pierwsza wyplata ze zlecen jest placona przez Akademie Opiekunow.

Teresa
@Teresa

To znaczy czesc tej wyplaty.

Jan
@Teresa

Czy możesz napisać coś więcej na temat funkcjonowania Akademii Opiekunów? Na forum na pewno są osoby, które chciałby się dowiedzieć, czym zajmuje się ten dział i w jaki sposób można do niego aplikować. Może wiesz co więcej na ten temat.

Miki

Niestety nie polecam, oferty przedstawiane są bez skazy firma zataja fakty lub też nie informuje rzetelnie o tym czego mozesz się spodziewać na miejscu, a jak masz później problem to musisz sam sobie z nim radzić.... Pozatym zarobki nue są wcale adekwatne do wykonywanej pracy. Także zastanów sie bardzo dobrze nim pojedziesz z tą firmą. Piękne pogadanki tylko na początku a po przyjezdzie rzeczywistość jest calkiem inna i brak kontaktu... Moje sugestie dla ATERIMA MED: Proszę zadbać o pracowników i nie robić ich w balona, bo predzej czy później odkryją prawdę i wtedy zemsci sie to na was. Proszę zadbać o to by wyplata byla zacaly miesiąc pod koniec tego miesiąca a nie w kolejnym, nijt nie jest idiotą i wie że robicie sobie lokaty.... Naszym kosztem . Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zadbać o rzetelną ciągła i bezproblemową komunikację nie tylko gdy jest wszystko ok ale takze podczas problemu.

Edyta

@tess266@wp.pl, czy przez ten czas pracy udało Ci się wynegocjować lepsze wynagrodzenie? Użytkownik @Izabella wspomniała, że otrzymała w trakcie pracy dwie podwyżki. Czy wiesz może jakiej wysokości mogą one być i od czego są one zależne?

tess266@wp.pl

Pracuję prawie dwa lata w tej Firmie (Aterima Med), jak na razie wszystko się dobrze układa,sprawdzone i dobre oferty.Jesli ma się jakieś pytania albo problemy, można zadzwonić porozmawiać i wszystko wyjaśnić.Firma jest zawsze gotowa do pomocy,a przynajmniej starają się każdemu pomóc oraz rozwiązać wszelkie wątpliwości związane z pracą i nie tylko.

Edyta

@Izabella, czy możesz napisać jak wyglądała w twoim przypadku kwestia dojazdu do Niemiec? Czy transport finansowała firma ATERIMA MED czy koszty były potrącane z pierwszej wypłaty? Czy w ostatnim czasie pensje w tym zawodzie wzrosły? Istnieje wielkie zapotrzebowanie w tej branży nie tylko w Niemczech.

Izabella
@Edyta

W moim przypadku koszty dojazdu i powrotu pokrywa ATERIMA MED . W okresie mojej pracy miałam dwie podwyżki pensji.

Izabella

Pracuję z Aterima Med drugi rok.Nie miałam z nimi żadnych problemów.Wypłaty zawsze na czas,podróż zorganizowana,zainteresowanie koordynatorek przez cały pobyt.Nie ma problemu z kontaktem z firmą.Warunki pracy zgodne z opisem.Zawsze wiem co mnie czeka na miejscu.Z czystym sercem polecam Aterimę osobom które planują swój pierwszy wyjazd i czują się zagubione ,jak ja byłam 1,5 roku temu.Podstawy języka oczywiście trzeba znać, nie tylko żeby się ,,jakoś" dogadać, ale po prostu żeby się lepiej czuć w obcym kraju. A jak są podstawy to głowa do góry, pierś do przodu i w drogę. Ode mnie dla firmy ,,łapka w górę". Pozdrawiam z Niemiec.

Anka

Nie polecam Aterimy kolezanka pojechala ma problemy z rodzina córka chora psychicznie stawiajaca warunki opiekunce nawet niema prawa kozystac w nocy z toalety kiedy kolezanka zadzwonila na alarmowy powiedziano jej że ona moja kolezanka przesadza takie są Panie pracujące w agencjach moja kolezanka jest wykonczona psychicznie żadnej pomocy

Hanka
@Anka

Jeżeli jest wykończona to dlaczego sama nie napisze komentarza tylko ktoś za nią pisze ,niech po prostu zadzwoni do agencji i poprosi o zjazd do polski , Agencja jest zawsze pod telefonem jest kilka numerów telefonów i każdy może z nich korzystać ,a nie skarżyć się z pomocą koleżanki .Zawsze agencja podaje numery przy wyjeżdzie i przy email co miesiąc to w czym problem? chyba w tym że to opiekunka raczej potrzebuje opieki ,a wyjeżdża jako opiekunka

Kaska
@Hanka

#tematdlauwagi

Edyta

@Teri, twoja opinia jest negatywna, ale brakuje jej konkretów. Czy możesz napisać dlaczego wcześniejszy okres w pracy w firmie ATERIMA MED oceniasz lepiej? Jakie zmiany zaszły w międzyczasie w tej firmie? Czasami firmy mają swój lepszy i gorszy okres, może warto poczekać z ostateczną opinią o tej firmie?

Edyta

@Beata, proszę Cię o nie wdawanie się w sprzeczki na forum. Takie wpisy wyłącznie zaśmiecają forum, utrudniając osobom poszukującym pracy dotarcie do wartościowych informacji. Czy nadal współpracujesz z firmą ATERIMA MED? Kiedy zamierzasz wyjechać na kolejny swój kontrakt? Inne osoby na forum na pewno czekają na nowe wpisy.

Beata

Mówisz im od dawna, że chcesz pracować w mieście X, oni obiecują, że jak tylko takie oferty się pojawią, to dadzą Ci znać, ale nie dają. Gdy w końcu sam pytasz o te oferty, bo widzisz, że zamieścili je na stronie, to nawet nie raczą odpowiedzieć lub odpowiadają, że to już nieaktualne (oferta dopiero co zamieszczona). Zrobili to już kilkanaście razy. Firmie to chyba wydaje się, że ma monopol na rynku opiekuńczym. Trzeba próbować wszędzie indziej i samemu też. Łaski bez.

maewka
@Beata

Też chciałam do konkretnego miasta ale oni proponowali ciągle coś innego.Na moje zapytanie w sprawie oferty do mojego miasta odpowiedzieli,że ta oferta jest już nie aktualna, choć była zamieszczona w tym dniu. Schemat się powtarza, aż zgodzisz się wyjechać gdzie indziej. Trzeba więc zmienić firmę. Tak właśnie zrobiłam.ma

Edyta

Przywołuje Was do porządku i odsyłam do regulaminu forum GoWork.pl https://www.gowork.pl/regulamin Forum jest miejscem publicznym i kłótnie na forum nie będą tolerowane. Proszę Was o konstruktywną dyskusję i wymianę argumentów na temat firmy ATERIMA MED. Na jakie obecnie warunki może liczyć osoba wyjeżdżająca na kontrakt? Ile zajmuje cały proces od złożenia aplikacji do wyjazdu?

@Edyta

Pani Edyto, po zgłoszeniu chęci wyjazdu można bardzo szybko otrzymać konkretne zlecenie Nie trzeba się na każde zgodzić i można wybrać, takie które najbardziej odpowiada. Zgłasza się też przy rekrutacji, na jak długo chce się wyjechać, jakie się ma preferencje odnośnie podopiecznego, jakie się ma umiejętności i w odniesieniu do tego firma szuka oferty. Większość opiekunek z Aterimy twierdzi, że firma szybko załatwia wyjazdy. W końcu leży to też w interesie firmy.

@Edyta

A ja czekam już w Aterimie Med na wyjazd od lipca 2018 i mam nadzieję, że wreszcie doczekam się. Być może czekam tak długo właśnie dlatego, że zażyczyłam sobie pracę w konkretnym mieście. Jestem gotowa jechać tylko tam i na pewno nie pojadę gdzieś indziej. Początkowo Aterima próbowała wysyłać mnie gdzie indziej, ale stanowczo odmówiłam. Ja mam rodzinę w tym mieście i chcę podczas pauzy widzieć się z moimi bliskimi. Zdania nie zmienię. Daję szansę wykazać się Aterimie Med i oczekuję na pozytywny rezultat.

Edyta

@Karolina, proszę Cię o trzymanie się głównego wątku dyskusji. Rozmawiamy w tym wątku o firmie ATERIMA MED. Forum GoWork.pl odwiedza wielu kandydatów zainteresowanych nową pracą. Interesują ich informacje dotyczące warunków zatrudnienia, atmosfery w firmie, możliwości rozwoju. Czy wiesz coś na ten temat? Co w ostatnim czasie zmieniło się w tej firmie?

@Edyta

W odpowiedzi na posta postaram się rzetelnie odpowiedzieć . W firmie ATERIMA MED pracuję od lutego ,dostałam zlecenie tego samego dnia w którym zadzwoniłam na drugi dzień podpisałam umowę zlecenie wciągu następnych dwóch dni miałam już akceptację rodziny . Cała procedura załatwiania wyjazdu trwała PIĘĆdni ,czyli bardzo krótko.Po przyjeżdzie na miejsce telefon z firmy czy dojechałam i czy zgodne wszystko z tym co wcześniej firma mi przekazała odnośnie podopiecznej.Częste telefony od koordynatorki ,wypłata na czas płatna do 15 dnia każdego miesiąca .Co miesiąc email z akademii opiekunów a w nim nowe lekcje języka niemieckiego ,oraz różne inne przydatne materiały.Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę jeżeli ktoś naprawdę chce wyjechać i pracować.

Opiekunka
@Edyta

Jakie "możliwości rozwoju" ?! czekają na opiekunkę osób starszych pracującą i mieszkającą na co dzień zagranicą ze starszymi ludźmi?? Skąd ty sie urwałaś ?? Brzmisz jak naganiaczka z ich firmy...

@Opiekunka

Co do możliwości rozwoju, to myślę, że są one zawsze. Chyba, że ktoś nie chce się rozwijać. Już same wyjazdy stwarzają np. możliwość praktycznej nauki języka. Dla mnie to bardzo ważne. Wyjeżdżam do opieki już od sześciu lat. Nie zmieniłam firmy, choć miałam rok przerwy w wyjazdach. Nauka języka ma dla mnie duże znaczenie, a Aterima umożliwia naukę swoim opiekunkom. Oprócz lekcji zamieszczanych na ogólnodostępnej stronie internetowej każda opiekunka może logować się na platformę językową, gdzie umieszczane są materiały do nauki. Ja w tej chwili już po raz kolejny korzystam również z indywidualnych lekcji języka niemieckiego przez skypa. Wszystkie lekcje są bezpłatne. Dużo wkładam pracy w naukę niemieckiego, ale myślę, że nie zaskoczyłabym tak dobrze, gdyby nie wyjazdy i praktyczna, aktywna nauka tam na miejscu poprzez słuchanie, mówienie i zwykłe uczestniczenie w codziennym życiu podopiecznego.

Aga

Podpowiedzcie jak organizują pracę i wszystkie poboczne sprawy?

@Aga

Jakie poboczne sprawy?o co ci chodzi?

Magda

Koordynatorka zmieniła moja stawke o 200 euro nie mowiac mi tego. Dopiero jak wrocilam do Polski dostalam taka informacje. Firma nie oddala mi tez pieniedzy za przejazd do Polski. Na poczatku sa bardzo mili ale wszystko sie zmienia po tym jak przyjedziesz do Niemiec. To kolejna firma ktora wykorzystuje Polki. Uwaga na pozytywne komentarze. W umowie jest zapis ze trzeba ja pisac w internecie inaczej dostaje sie kare. Sama musialam je pisac a potem wypelniac raporty gdzie pisalam.kI

Monia

Grazyna
@Monia

A swoim samochodem jechalas czy jak?

@Grazyna

Kazali mi zaplacic za przewod osob wiec tak zrobilam bo mieli mi oddac a potem zero odbierania telefonow odpisywania na maile nic. W koncu powiedzieli mi ze mi nie oddadza i mam sie cieszyc ze mi jeszcze nie potraca z pensji wiecej

Grazyna
@M

Ile zaplacilas?

Miłka
@Magda

Magda wierzyć mi sie w to nie chce. Przepraszam Cię, ale jak ktoś może Ci obniżyć wynagrodzenie skoro masz je zapisane na umowie? Może chodzi Ci o jakiś bonus albo dodatek? Ja pracujew Aterimie długo i miałam różne stele z dodatkami np. za none wstawanie, potem jak przejeżdzałam na inną stele to dodatek znikał no ale to jest dla mnie jasna sprawa. Może sie po prostu nie dogadaliscie?

Nikos
@Magda

Dlatego wole pracować w niemieckiej firmie.

@Grazyna

Nie swoim tylko busem ale nie oddali mi a mowili ze mi zwroca

150 euro

k

Pracuje dla Aterimy od niedawna i polecam jak najbardziej. Wszystkie problemy sa rozwiazywane przez koordynatorow. Sztele tak jak w opisie. Placa za dojazd w dwie strony.

@k

no to spokojnie jeszcze zdarzysz tu wrocic i powiedziec co cie spotkalo bo oni nei dbaja o pracownika

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 362.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 330, z czego 248 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED