ATERIMA MED

Opinie o ATERIMA MED

Moja opinia

Pracowałam z tą firma 5 lat było ok musiałam się zwolnić że względu na opieke nad mama teraz chciałam wrócić do firmy ale mi powiedziano że muszę być przyjęta na nowych warunkach po co to skoro jestem w ich systemie

Magda

Dostalam zwrot za podroz 100€ ale to jest kwota brutto. A ja juz podatek przeciez od tej kwoty zaplacilam przy zakupie biletu. Cos poszlo nie tak.

Szopska
@Magda

Tak samo u mnie. Nie rozumiem dlaczego tak robia. Przeciez wyslalam bilet i jest tam wyszczegolniony zaplacony podatek. Nie rozumiem dlaczego drugi raz odliczany jest podatek. Pewnie panie z dzialu plac sa po jakims technikum.

Rena

Jestem pierwszy raz na zleceniu z tej Firmy. Tak jak byłam poinformowana,tak też się stało. Pani Koordynator dzwoniła do mnie w piątym dniu mojego pobytu u podopiecznej. Jest to dobry czas bo można już chociaż ogólnie poznać nowe środowisko i obowiązki.

Opiekunkaa

Tak , mają pielęgniarki potwierdzam..dobra firma , w obecnych czasach jedyna pewna!

Danuta
@Opiekunkaa

Kilka firm jest dobrych na rynku, a Aterima -med nie za bardzo interesuje się opiekunką po jej przyjeździe na miejsce pracy. Dopiero po kilku dniach zadzwonili do rodziny, czy opiekunka dojechała. Z opiekunką nie skontaktowali się, po przyjeździe. Poza tym trudno się do koordynatora dodzwonić. Opcja wciśnij 1 to oddzwonimy działa tak,że oddzwonią za kilka dni. W innych agencjach opiekunka nie ma problemów z kontaktem. Wnioski łatwo wyciągnąć.

Hanna
@Danuta

Wyjeżdżałam kiedyś z Aterimą, teraz przeszłam do innej firmy. Zgadzam się z opinią że Aterima nie interesuje się opiekunką. Dla nich liczy się tylko to żeby wysłać taką na zlecenie i wziąć za to pieniążki a ty radź sobie sama.

@Hanna

Pani Danuto, Pani Hanno - dziękujemy za podzielenie się opiniami na temat współpracy z ATERIMA MED. Dzięki szczerym i rzeczowym komentarzom możemy poprawić to, co niedoskonałe. Zauważyliśmy, że obydwie opinie dotyczą niewystarczającego wg Pań zainteresowania ze strony Koordynatora, dlatego chcielibyśmy pomóc i zareagować - prosimy o kontakt mailowy pod adresem opinie@aterima.pl, ponieważ sam komentarz tutaj nie pozwala nam określić danych do kontaktu i zidentyfikować oferty. Z pewnością zajmiemy się sprawą. Serdecznie pozdrawiamy!

Opiekunka Osób Starszych

Rekrutacja w porządku, wszystko telefonicznie. Sprawdzali czy umiem niemiecki i zaproponowali mi niezłe warunki.

Pytali o niemiecki i o rekomendacje z innych firm

Niezadowolona⁷

Pracowałam w tej firmie 3lata zmieniła się jest nie warta uwagi niskie stawki zero współpracy opiekunka jest skazana tylko na siebe

Opiekunka
@Niezadowolona⁷

Mam pytanie? czy były w tym roku premie wakacyjne? , dostalismy wiadomośc, kto będzie pracował np. lipiec, sierpień itd Albo za długi pobyt w pracy? Pozdrawiam

@Opiekunka

Były tylko sms-y z zapytaniem czy pracujemy w lipcu i sierpniu ,gdyż nasz głos wiele znaczył dla firmy i czekali na odpowiedż,po czym podziekowałi i życzyli miłego dnia , Premi nie dostałam.

Aterima Med nie jest firmą godną polecenia, ponieważ nie można liczyć na żadną pomoc ze strony koordynatorów. Problem żeby się dodzwonić, jak już się dodzwonisz to nie do tego koordynatora i otrzymujesz informację, że Twój koordynator się z Tobą skontaktuje ( nie zawsze się doczekasz). Składki odprowadzane od najniższej krajowej, wynagrodzenie 18 lub później, Dziwny okres rozliczeniowy od 25 dnia miesiąca. Jeśli na zleceniu pojawi się jakiś problem to musisz liczyć tylko na siebie. Ogłoszenia nie zgodne z tym co zastaje się na miejscu. Nie polecam!!! Lepiej poszukać innej agencji.

Empiria
@Ewa

Pani Ewo mam takie same doświadczenia z tą firmą z małą poprawką ,,koordynatorzy nawet jak się dodzwonisz i obiecają oddzwonić, nigdy nie oddzwaniają.Jestem bardzo rozczarowana firmą,która w rankingu ma pierwsze miejsce!!!! I jeszcze jedna uwaga.Bardziej troszczą się o spełnienie wymagań rodzin niemieckich niż o opiekunki.

Maria
@Empiria

Ja pracowałam w Aterimie przed czterema laty.Było inaczej, można było liczyć na pomoc.Wszystko zaczęło się psuć, gdy zmienili umowy na ten dziwny cykl rozliczeniowy,poza tym przyszło dużo nowych, nie mających pojęcia koordynatorów.Mówiąc wprost, przyszły młode dziewczyny, które musiały przede wszystkim dbać o ilość rodzin niemieckich,a nie o opiekunkę.Opiekunka musi im dostarczać pieniędzy.

Luiza
@Empiria

Też nie jestem zachwycona tą firmą. Super opinia jest przereklamowana. Co jest pewne i nie podlega wątpliwości to to, że wynagrodzenie jest przelewane w terminie.Miejsca pracy są na ogół faktycznie sprawdzone. Osoby pracujące w biurze zachowują standardy obsługi telefonicznej. Kadry działają bez zarzutu. Mają profesjonalną stronę internetową. W porównaniu z innymi, czasami zupełnie badziewnymi firmami wysyłającymi ludzi do opieki.

Joanna
@Maria

Zdecydowanie było lepiej przed kilkoma laty Zawsze po zleceniu negocjował i otrzymałam podwyżkę. Miejsca też były lepsze, a koordynatorki miały szacunek do opiekunki

Teresa
@Joanna

Masz racje, kiedys bylo lepiej z nimi. Strasznie razi mnie to jak sie odnosza do mnie, tak lekcewazaca jakbym ja tam jezdzic musiala. Koordynatorka uwaza sie za nie wiem kogo. Obsluga opiekunki lezy na lopatkach.

@Luiza

Muszą płacić bo na nich pracujemy, gdyby nie płacili to nikt by od nich nie pojechał. Chyba laski nie robią.

Aaaa
@Ewa

Są firmy, które odprowadzają składki na ubezpieczenia społeczne od średniej krajowej ale co z tego jak tylko co drugi miesiąc zlecenia, więc to też kiepski interes dla młodszych opiekunek/opiekunów, którzy muszą zapracować dopiero na swoją przyszłą emeryturę i ważna jest dla nich nie tylko sama wysokość składki ale i ilość tych odprowadzonych składek.

Saly
@Lenna

Masz rację, muszą płacić tylko co poza tym? Zaczynałam u nich pierwsze zlecenie, potem ze względów osobistych musiałam przerwać wyjazdy na jakiś czas. Wróciłam po roku, firma całkiem odmieniona niestety na gorsze. Podpisuję się pod tym co piszą osoby wyżej. Jest jakiś problem z obsługą bo panie są całkiem inne od tego co pamiętam wcześniej. Miłe są wtedy kiedy dzwonią z propozycją zlecenia ale Boże broń już zgłosić problem na wyjeździe, rodzina niemiecka ma racje i koniec dyskusji. Tak się nie robi bo tylko sobie zrażają pracowników.

Elipsa73

Mam zapytanie czy są w ogóle wypłacane premie wakacyjne wyjechałam w maju a wracam 1 września w sumie będzie 3.5 miesiaca i na dzień dzisiejszy koordynatorka moja mówi że nie mają jeszcze żadnych informacji na ten temat ktoś może orientuje się o co tu chodzi ? To jest mój pierwszy wyjazd z tej Firmy .POZDRAWIAM

JOLA
@Elipsa73

Koordynatorki się nie orientują a już jest w sumie koniec lata , natomiast wszędzie przy ofertach piszą wyjedz i zyskaj wakacyjną premie .

@Elipsa73

Ja też jestem od maja do końca sierpnia i o premiach wakacyjnych nic nie słyszałam.

El
@Elipsa73

Każdego roku były przyznawane jakieś premie wakacyjne. Jeżdżę z Aterimą już od wielu lat. Jednak w tym roku, jak mówi moja koordynatorka, nie są przewidziane. Nie zauważyłam też, aby były jakieś informacje o premiach wakacyjnych na stronie internetowej Aterimy, choć niektóre osoby są przekonane, że widziały oferty wyjazdowe z premią. Ja nie widziałam takiej. Mam wrażenie, że agencja od początku pandemii raczej stroni od przyznawania premii. Jednak pracując dłużej w tej firmie warto co jakiś czas zapytać o możliwość podwyżki. Jeżeli jest to uzasadnione podniesieniem umiejętności językowych lub zdobyciem innych odpowiednich kompetencji, warto u koordynatora zorientować się w takiej możliwości. Firma oferuje teraz np. internetowy kursu "Opieka w środowisku domowym" kończący się europejskim certyfikatem. Pozdrawiam Pozdrawiam

HELENA
@Lenna

Poczytaj oferty pracy to przeczytasz co tam jest napisane ,nawet 200 euro premii za wyjazd.

@HELENA

1600 + 600 euro premii , ale nie piszą za co??.

HELENA
@Lenna

Panie z agencji ATERIMA MED wchodza na GOWORK .PL/OPINIE i czytają posty wiec powinna któraś z pan napisać to chyba nic trudnego i każda by wiedziała czy są te premie letnie czy nie ma .

Anka

Czy to prawda że u nich się dopłaca do podróży?

@Anka

Pani Anno, jeśli Pani pozwoli, chętnie sami odpowiemy na to pytanie. W ATERIMA MED kompleksowo organizujemy podróż Opiekuna na miejsce pracy oraz pokrywamy koszty dojazdu do Niemiec i z powrotem do Polski. Nasi Opiekunowie mogą więc liczyć na zorganizowaną podróż oraz opłacone bilety. W przypadku dojazdu naszym własnym transportem (ATERIMA Bus) Opiekun dojeżdża prosto pod drzwi domu podopiecznego. Nie potrącamy Opiekunom kosztów za podróż - wyjątek stanowi naruszenie zapisów umowy, które są objęte taką sankcją (np. spożywanie alkoholu na miejscu pracy). Jeśli ma Pani pytania, chętnie odpowiemy - zapraszamy do kontaktu z Działem Rekrutacji (tel. 12 341 15 15, mail: opiekunki@aterima-med.pl). Serdecznie pozdrawiamy!

@ATERIMA MED

W takim razie ok więc opiekunki dziwne teorie snują pozdrawiam

JOANNA
@Anna

Rozne teorie - to stwierdzenie dyskusyjne. Kazdy opisuje to, z czym sie spotkal. Miejsca pracy nie zawsze sprawdzone, i nie zawsze podejmowany jest kontakt z opiekunka, przebywajaca na szteli, mimo telefonu od tejze opiekunki z miejsca pracy. Jednym slowem olewajacy stosunek do stalych pracownikow

Joanna
@Anna

Rozne teorie, to sprawa dyskusyjna. Nie wszystkie miejsca sa dokladnie sprawdzone. Niejednokrotnie nie ma odzewu ze strony koordynatora, to telefonicznym zgloszeniu checi rozmowy - olewajacy stosunek do stalych pracownikow. Zdarza sie usuwanie postow.

ala
@Anna

Myślę, że Opiekunki piszą prawdę. Jeżeli opiekunka decyduje się dojechać na zlecenie we własnym zakresie, Aterima pokrywa koszty podróży tylko do 100 euro w obie strony. Nie trudno więc domyśleć się, że Opiekunka musi dopłacić z własnych pieniędzy, jeśli koszt dojazdu przekroczą tę kwotę. Aterima proponuje tylko "busiki" i Sindbada, tak jakby inne środki podróży nie istniały.

@ala

To jest prawda w styczniu wracałam z koleżanką jej samochodem, dostałam 50 euro.

Jedna wielka ściema

Dodzwonić się jest łatwiej do papierza jak do tej firmy. Mówię tu o sytuacji wymagającej pomocy osób za to odpowiedzialnych. Jedna wielka ściema

Michalina
@Jedna wielka ściema

Rozumiem, że przebywając za granicą można zapomnieć podstaw poprawnej polszczyzny. Niemniej jednak stosowanie się do powyższych zasad uczyniłoby Twoją wypowiedź bardziej zrozumiałą dla użytkowników tego forum. Zwłaszcza dla osób poszukujących informacji odnośnie warunków pracy w Aterima MED. Aterima MED jest rzetelnym pracodawcą, który wysyła co miesiąc setki osób do pracy za granicą. Wyjeżdżam z tą firmą od wielu lat. Zawsze mogę liczyć na pomoc i kontakt z koordynatorem. Z doświadczenia wiem, że wszystkie problemy, które występują w miejscu pracy są natychmiast rozwiązywane. W czasach tak dużego popytu na usługi opiekuńcze w Niemczech oraz ogromną konkurencję, żadna firma nie psuje sobie reputacji. Więc nie kłam, nie podawaj nieprawdziwych informacji. Swoimi wypowiedziami na tym forum wyrządzasz krzywdę ludziom, którzy mogli pracować u sprawdzonego i bardzo dobrego pracodawcy. A nie podejmą pracy sugerując się Twoją wypowiedzią. Nie każdy musi pracować jako „opiekun osób starszych” w Niemczech. Być może nie nadajesz się do tej pracy. To dość ciężka, odpowiedzialna i wymagająca praca.

ala
@Michalina

Chyba raczej pracuje Pani w biurze Aterimy, skoro tak ostro broni tej agencji. Całkowicie zgadzam się z tym, że dodzwonić się tam jest trudno. Linia jest bardzo często zajęta i można czekać w nieskończoność na połączenie. Jeśli już się uda, że ktoś odbierze, często nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, tylko przełącza dalej i znów oczekiwanie na połączenie, często bez skutku. Pracowałam w kilku firmach, ale z taką sytuacją spotykam się po raz pierwszy.

Ewa@eva
@ala

To prawda dodzwonić się w żaden sposób nie ma możliwości, ważne, że zlecenie sprzedane. Dalsze losy opiekunki są nieważne. To jest bardzo złe traktowanie pracownika, teoretycznie można kontaktować się z koordynatorem, a w praktyce zero kontaktu to jest celowe zachowanie.

Annamaria

Ciekawe, czy Aterima zmieni opiekunkom umowy i placic bedzie wyzsze stawki po zmianach w delegowaniu, obowiazujacych od konca lipca 2020,

@Annamaria

Dostałam właśnie Nowa umowę , nie widzę żadnych zmian

@Wrozka

Czy tąumowe dostała pani po zmianie rodziny ? czy to są nowe umowy dla wszystkich? opiekunek

Jakiś

Pytanie. Kto z was opiekunek, opiekunów dostał podwyżkę w związku z pandemia? Pozdrawiam wszystkich.

Wysztafirowana
@Jakiś

Nie i nie ma zadnych podwyzek. Oficjalna informacja, ktora dostalam od firmy. Zmieniam firme.

@Jakiś

Ja nie dostałam zadnej

A czy aterima daje premie pracownikom za koronawirusa skoro biorą po kilkaset euro za pandemie od osób którymi się opiekują?

Gosia

Pewnie że nie biorą A najśmieszniejsze że na stronie podają kwotę która rzeczywiście nie jest do wypłaty dla ciebie przykładowo 1500 € za zlecenie a ty dostajesz 1300 i nie potrafią nawet powiedzieć dlaczego Dla kogo jest ta kwota 1500 €

Wrozka

Nie mamy żadnych dodatków za koronowirusa

Lukas

Z jakiego banku wysyłane są wypłaty?

Agnieszka

To mój pierwszy i chyba ostatni wyjazd z tą firmą. Kompletnie zadnej opieki i zainteresowania ze strony koordynatora. Jeżdżę do pracy w Niemczech od 3lat i jeszcze się z czymś takim nie spotkalam. Nawet żadnej reakcji gdy proszę koordynatora o telefon. Zupełnie co innego pisze w umowie o pracę. To skandal

@Agnieszka

Pani Agnieszko, bardzo nam przykro, że doszło do sytuacji, kiedy Pani starania o kontakt nie przyniosły skutku. Chcielibyśmy pomóc, proszę w tej sprawie napisać maila na info@aterima.pl. Serdecznie pozdrawiamy!

Aurea

Firma nierzetelna według mnie. W zeszłe wakacje dostałam 1250 euro z tzw.premia wakacyjną. Trafiłam na osobę leżącą. Jak zapytałam o jeden dzień wolny , który przysługuje w świetle prawa opiekunkom to córka podopiecznej zrobiła się czerwona ze złości.Te dwie godziny niby wolne były w ciągłej gotowości, podopieczna spała ale w każdej chwili mógł ktoś przyjść w odwiedziny, pflegedienst przychodziły o różnych godzinach. Zadzwoniłam do Agencji, moja niby koordynatorka nie była w stanie powiedzieć czy przysługuje mi czas wolny. Musi zobaczyć umowę, którą firma podpisała z rodziną niemiecką i oddzwoni. Nie oddzwonila. Od córki dowiedziałam się mniej więcej że ona zapłaciła za całe dni mojej pracy. Nie było mowy o dniu wolnym. A w pierwszej rozmowie z koordynatorka usłyszałam ile tam jest czasu wolnego i pomocy!!! Ha Taka była "legenda" tego miejsca. Byłam tam 6 tygodni. To był mój pierwszy i ostatni raz z tą firmą. O składki od najniższej żenująco niskie. Rodziny niemieckie płacą firmom w Polsce po 2600 , 2700 euro. Wiem bo widziałam faktury podopiecznych. Ile zarabia opiekunka sami widzicie i wiecie. Ostatnio na stronie Aterimy widziałam ofertę za 1120 euro miesięcznie do osoby leżącej W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA!!! Wnioski wyciągnijcie sami.

aneri50
@Aurea

Kobieto ogarnij się i zastanów najpierw, zanim cos napiszesz!!! Toć ty do koordynatorki dzwonisz, aby się spytać, czy się tobie należy dzień wolny???!!! A w umowie nie było napisane ile godzin tygodniowo pracujesz????!!!! Jak ktoś nie umie czytać to niestety, ale ma pod górę!!!!

Wysztafirowana
@Aurea

U mnie bylo tak samo. Zadnego dnia wolnego w tygodniu.

Kotka
@aneri50

Co innego jest napisane co innego jest na miejscu

Lalka

Witam Czy mógłby ktoś z Państwa podpowiedzieć Jak profesjonalnie napisać wypowiedzenie o pracę w firmie aterima Med mam umowę na czas nieokreślony bodajże dwutygodniowy okres wypowiedzenia

empiria
@Lalka

Proste,Z dniem ... rozwiązuję umowę zawartą z firmą Aterima-Med zawartą w dniu ... nr umowy .... z powodów ..... może być( osobistych, zdrowotnych lub innych) Podpis

aneri50
@Lalka

Trochę to dziwne, że dorosła osoba, która pracowała dla (w tym wypadku) ATERIMA, nie umie napisać wypowiedzenia umowy??? Przepraszam, że to napiszę, ale świadczy to tylko i nie najlepiej o osobie o to proszącej!!!!

@aneri50

Żaden wstyd czegoś nie wiedzieć i zapytać

Sonia
@aneri50

A o tobie kobieto świadczy nienajlepiej że krytykujesz kogoś za jego niewiedzę premondrala i nie przepraszam!!!!!!!

Jaki jest wkład kierownictwa ATERIMA MED w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Renata

Ale co masz dokladnie na mysli? Czy jest miło? Kierownicy sa wymagajacy, to w koncu praca, ale mozna sie od nich wiele nauczyc, ja sobie to cenię. Pracowałam tu rok i to dobre miejsce pracy, poznałam fajne osoby, do dziś mamy kontakt.

Krzysztof

Ale czy w obecnej sytuacji są organizowane wyjazdy do pracy za granicą?

@Krzysztof

Panie Krzysztofie, jak najbardziej. Mamy aktualne oferty pracy, zapraszamy na stronę https://www.aterima-med.pl/oferty. Oferujemy pracę zarówno dla osób przebywających aktualnie w Polsce, jak i na terenie Niemiec. Nasz Dział Rekrutacji jest dostępny pod numerem +48 12 341 15 15 oraz +48 668 898 940. W ramach współpracy zapewniamy legalne zatrudnienie, wygodny dojazd „pod drzwi” seniora, z dbałością o odpowiednią ochronę w czasie podróży, a także niezbędne dokumenty umożliwiające swobodne wykonywanie pracy w trakcie pobytu w Niemczech. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu!

Cześć :) Ta firma ogłasza teraz stawki do 1500 euro, ale czy są wypłacalni? Dostajecie tyle ile macie na uwmowach? Do którego są wypłaty i za jako okres? Od 1-szego do końca miesiąca? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Dagmara
@Michał

Okres rozliczeniowy jest do 25. kazdego miesiaca. Pozniej czekasz do 15 nastepnego miesiaca na wynagrodzenie.

@Dagmara

Okres rozliczeniowy jest od 1 do ostatniego dnia miesiąca .Wypłata w następnym miesiącu 15 .

Kama
@Michał

Owszem jest napisane 1500 € za miesiąc przy czym tak naprawdę dostajesz maksymalnie 1345 netto i nie potrafią gwiazdy wytłumaczyć Dla kogo jest stawka 1500 trzeba uważać

Dagmara
@Jola

Juz 2 lata dla nich pracuje i pierwsze slysze o czyms takim.

@Dagmara

Czyli Wygląda na to że są w firmie równi i równiejsi

@Ewa

Nie równi i równiejsi ,tylko po dwóch latach jak dostajesz nowa umowę to masz taki okres rozliczeniowy, ale jestes stratna bo masz tylko jeden przelew i jestem prawie 10 stratna

Jola

Pani Olu tu pisze się o firmie bo ludzie chcą wiedzieć czy warto wyjeżdżać z tą firmą,jakie są zarobki a nie ubliża się opiekunkom .Jeżeli pani nie jest zainteresowana to proszę poczytać coś innego.

Hania

Ja tez dostałam po dwóch latach umowę i tez okres rozliczeniowy od 1 do ostatniego dnia miesiąca tez z jednego konta ,i wcale nie jestem desperatem jak to Pani określiła poprzedniczkę bo mimo ze nie jest tak korzystna jak umowa co aterima rozsyłała w sierpniu bo jest ok.10 euro mniej , ale nie narzekam bo wypłata jest ok. a Pani zapewne jest z konkurencji i wypisuje jakie brednie.

Dorota

A ja jadę z Aterima kolejny raz i ani grosika więcej ani propozycji na jakiś bonus .Więc to będzie ostatni raz

@Dorota

Ja też jestem ostatni raz A wie Pani może jak u nich się wypowiada umowę

Teresa
@Gosia

Jak bedziesz w Polsce, to wysylasz wypowiedzenie. Nigdy gdy jestes na zleceniu, bo sa gotowe kare naliczyc.

@Teresa

Bardzo dziękuję za pomoc

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA MED - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA MED?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA MED tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 360.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA MED?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 328, z czego 246 to opinie pozytywne, 55 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA MED?

Kandydaci do pracy w ATERIMA MED napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA MED