Opinie o Huta Pokój Profile Sp. z o.o. w Ruda Śląska

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Huta Pokój Profile Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Huta Pokój Profile Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huta Pokój Profile Sp. z o.o. w Ruda Śląska

Franciszek

Aktualnie firma udostępnia kilka ofert pracy, a są to: operator urządzeń, malarz konstrukcji stalowych oraz pracownik produkcyjny: https://www.hutapokoj.eu/praca/aktualne-oferty-pracy/ Jak ogólnie wygląda atmosfera pracy i zarobki? Widziałem też, że firma oferuje staże i praktyki, a czy są one płatne, bo nie było takiej informacji na stronie?

Karol
@Franciszek

Zarobki raczej nie za ciekawie osoby fizyczne średnio (usunięte przez administratora)bez nadgodzin i premii. O tym jaka tu jest praca najlepiej świadczy fakt że nadal szuka się osób do pracy nawet przyjmują osoby wcześniej zwolnione (usunięte przez administratora) Atmosfera trudno to opisać ale zarabiasz najmniej jak możesz ale wymagania są jak byś zarabiał tyle co kierownik.

Franciszek
@Karol

Piszesz, że są też nadgodziny i premie. Dodaj w jakiej wysokości i czy dzięki nim można podwyższyć wynagrodzenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Karol
@Franciszek

Premii nie ma a nadgodziny sporadycznie i trzeba sobie na nie zasłużyć jako nowy pracownik nie miałem możliwości zrobienia nadgodzin. Moja kariera w tej firmie była krótka po 3 mies sam nie podpisałem kolejnej umowy. (usunięte przez administratora).

Franek

We wrześniu 2019 podpisano umowa powołującą konsorcjum, które ma zapewnić hucie wsad do produkcji oraz sprzedaż wyrobów. Miejmy nadzieję na poprawę sytuacji

@Franek

Od podpisania umowy nie zmieniło się nic na lepiej jak już to na gorsze. Wsad leży na halach ale nie wolno go ruszać bo to nie wsad Huty Pokój tylko innego zakładu który traktuje nas jak składowisko. My ciągle stoimy a oni produkują.

Henryk z Huty

Polecam wszystkim chętnym niezdecydowanym. Godziny dopiszemy, zmotywujemy, poklepiemy... po ramieniu. Stawka dobra gdy dobrze ze sobą... żyjemy ;)

Edyta

Właśnie ostatnio zastanawiałam Cię, jak mniej więcej kształtują się zarobki w Hucie Pokój. Bardzo Ci zatem dziękuję, że wspomniałaś w swoim wpisie o tej kwestii. A czy, oprócz oczywiście podstawy, można tam liczyć na jakieś dodatki do wypłaty? A może jeszcze premie uznaniowe? Będę wdzięczna jeszcze za te informacje.

Edyta

Powiedz nam proszę skąd uzyskałeś informację o ewentualnej likwidacji huty? To bardzo ważna kwestia, która będzie istotna dla potencjalnych kandydatów. Czy firma oferuje benefity pozapłacowe dla nowych pracowników? Wspomniałeś wyłącznie o kartach hutnika a są przecież inne dodatki do wynagrodzenia podstawowego. Od jak dawna pracujesz w firmie na obecnym stanowisku? Może znajdziesz jednak jakieś pozytywne aspekty pracy w firmie? Czekamy na Twoją odpowiedź.

@Edyta

Niestety nie mogę powiedzieć skąd o tym wiem. Poza tym każdy zdrowo myślący człowiek może sam wyciagnac wnioski z aktualnej sytuacji i działań Weglokosu. Od kilku lat nie było podwyżek płac bo nie było na nie pieniędzy. Ale na ciągłą modernizację czterech przestarzałych linii na WPG wydaje się duże sumy. Huta ma zadłużenie w bankach na 60mln bodajże. Natomiast w Weglokoksie przez krótki okres nazbierało się 170mln. Jeśli Węglokos przejal hutę aby wyciągnąć ja z bagna to dlaczego teraz mówi się o ogromnym zadłużeniu na jego rzecz. Wspomnisz moje słowa: za rok, dwa huta będzie sprzedana za bezcen w jakieś, może prywatne ręce. Jeśli chodzi o dodatkowe benefity to ja o takich nie słyszałem przez ponad 11 lat mojej tam pracy. O przepraszam- byly nagrody jubileuszowe co 5 lat. I to wszystko. Na szczęście już tam nie pracuję. Chociaż muszę przyznać że praca tam miała również swoje dobre strony. Człowiek się nie przemeczał. Ale tymi dobrymi stronami rodziny nie wyżywię.

Lila
@Edyta

Premia jest od niedawna coś takiego jak premia ale nie dla wszystkich. Miesięcznie jest wybierane dosłownie WYBIERANE kilka osób które otrzymują premie (usunięte przez administratora)zł max Zarobki średnio (usunięte przez administratora)zł na rękę, czasem jest możliwość zrobienia nadgodzin ale zazwyczaj wtedy pracują ci co mają lepsze układy z kierownikiem. Ogólnie nie polecam pracuje tam długo część znajomych już się zwolniła ja jestem na etapie szukania niestety ogranicza mnie mój wiek.

mimi31

Wiesz, po odejściu z tamtąd też chciałem wrócić. Do pierwszej wyplaty. Po wypłacie w nowym zakładzie okazało się że w hucie musiałbym na to pracować dwa miesiące.

Joanna

Na jakim stanowisku jest pensja 2 tys? Wypłata pracownika produkcyjnego różni się na pewno od posady Managera Sprzedaży. Poza tym widziałam, że oferują w Hucie Pokój bardzo obszerny socjal.

Hutnik

Na wp.pl artykul ze po latach znalazl.sie wlasciciel 40proc akcji. Weglokoks czyli wlasciciel nie mogl ustalic tego przez wiele lat. Ten co ma te 40proc chce je sprzedac. Spolka ma zadluzenie u swojego wlasciciela oraz w bankach. Grubo ponad 200mln. Jak ratowac firme skoro znaczna czesc akcji posiadaja nieznane osoby? Miedzynarodowe organy scigania wypuscily listy goncze za przewodniczacym rady nadzorczej B.B. i jego synem. Rodzina uslyszala zarzuty w postaci wyprowadzenia majatku w postaci akcji huty. Prokurator przekonywal ze odpowiadaja tez za pranie brudnych pieniedzy. Pan B.B. zostal zlapany w 2012 w Namibii mia tam kopalnie manganu ale nie bylo ekstradycji. Krol diamentow zostal wiec w Afryce. W t samym czasie probr ratowania huty podjal Weglokoks ktory od 2017 jest prawomocnym wiekszosciowym wlascicielem huty. wraz z huta Labedy posiada 51proc akcji. 9proc nalezy do osob fizycznych. Weglokoks juz od dluzszego czasu chce repolonizowac hute i w ten sposob zapewnic jej dalsze dzialanie. Jeszcze kilka tygodni temu pracownicy strajkowali przed siedziba zakladu. Boja sie o miejsca pracy wiec wyszli na ulice. Tym bardziej ze huta Pokoj powstala w 1840r i.jest 1 z najwiekszych pracodawcow w rudzie slaskiej. Nie tak dawno odwiedzil ja premier ktory obiecywal lepsza przyszlosc. Nazwal ja nawet perla polskiego przemyslu. Jeszcze w sierpniu wlasciciel huty poinformowal ze akcje pozostalych wlascicieli sa niezdentyfikowane i najprawdopodobniej znajduja sie w posiadaniu osob lub podmiotow zagranicznych. Wtedy pojawily sie propozycje by odzyskal je Skarb Panstwa. Jak wynika z money.pl poszukiwania nie trwaly dlugo. Do ministerstwa energii 20 wrzesnia wplynelo pismo z kancelarii obslugujacej posiadacza akcji w hucie. W tej chwili na stole lezy propozycja spotkania. Jak wynika z informacji z pisma nie wynika kto tak naprawde jest wlascicielem zaginionych akcji. W dokumencie mozna jednak wyczytac ze jest to polski przedsiebiorca. Sprawa jest rozwojowa. W sierpniu zarzad huty i Weglokoks oraz zwiazki zawodowe podpisaly porozumienie ramowe dotyczace przyszlosci zakladu. Strony zobowiazaly sie do wspolpracy w celu restrukturyzacji i oddluzenia huty.

Ja nie narzekam, mi tam dobrze się pracuje. Praca ciężka, ale za to fajni ludzie.

Joanna

Czy wszyscy na produkcji zarabiają na takim poziomie bez względu na staż pracy, jej zakres itp.? Czy może jednak można liczyć na jakieś zwiększenie pensji po jakimś czasie? Jak wygląda kwestia ewentualnych nadgodzin?

marton

Mam propozycje pracy jako handlowiec w dziale rozwoju rynku czy ktoś może powiedzieć coś więcej? Warto?

cc_cc
@marton

Jeśli chcesz zarabiać 7kafli na łapę to ok. Był taki facet wcześniej. Miał spoko wizję otwarzył gabinety prezesów. Miał nowe pomysły. Generalnie dostał awans i zajmował się hutnictwem w całokształcie. Oddłużył firmę. Pózniej poszedł do węglokoku i zostawił wszystko jak dobrze naoliwioną maszynę. Ja bym brał!

Maciej
@marton

Na tym stanowisku pracodawca oferuje sporo benefitów i możliwość rozwoju zawodowego oraz zdobywania specjalistycznego doświadczenia. Jeżeli się zdecydujesz koniecznie napisz jak przebiegła rozmowa rekrutacyjna i pierwsze dni pracy. Twoje doświadczenie będzie bardzo pomocne dla innych osób szykujących się do pracy w Hucie Pokój.

a jak się zarobi na ocynkowni?

Maciej
@ja

Chciałbyś zatrudnić się w firmie Huta Pokój na stanowisku pracownika ocynkowni? Śledzisz może ogłoszenia o pracę, które dodaje pracodawca? Twoje zainteresowanie jest o tyle ciekawe, że z tego, co znalazłem na oficjalnej stronie internetowej firmy, obecnie nie są poszukiwani pracownicy na żadne stanowiska. Chyba że pracodawca nie umieszcza na bieżąco ogłoszeń, a widnieją one np. w siedzibie firmy, bądź innym miejscu? Mógłbyś napisać, jak to wygląda?

@Maciej

Huta Pokój pod,ukuje elektryków utrzymania ruchu na wydziale profili giętych. Nikt raczej tam się nie zatrudni bo propozycje zarobków są żenująco niskie. Sam z tego powodu się zwolniłem, i nie tylko ja, bo po35 latach pracy dostawalusmy w portwach 2000zl pensji.

Irena

@Hutnik Trudno zrozumieć to, czym musiałeś się kierować w trakcie pisania tego komentarza. Nie jest on bowiem w żadnym razie pomocny dla osób, które szukają informacji na temat specyfiki pracy w firmie Huta Pokój. Może jednak posiadasz jakąś rzetelną wiedzę i orientujesz się, czy chwili obecnej poszukują tam może nowych pracowników?

Irena

@Jajo Rozumiem, ale na to akurat ja już nie mam większego wpływu. Skoro jakiś komentarz został usunięty, to na pewno naruszał regulamin Gowork. Ale może Ty opiszesz nam w sposób kulturalny i merytoryczny warunki zatrudnienia, jakie oferowane są w firmie Huta Pokój? Inni użytkownicy byliby Ci za to wdzięczni.

Irena

@Jo Myślę, że na początek powinieneś zapoznać się z regulaminem serwisu Gowork: https://www.gowork.pl/regulamin Jasno z niego wynika, że nie wolno tu posługiwać się wulgarnym słownictwem. Poza tym - Twój wpis nie ma nic wspólnego z głównym tematem tego wątku. Ale może posiadasz jakąś wiedzę dotyczącą firmy Huta Pokój? Jeśli tak, to zachęcamy, żebyś w sposób kulturalny i niewymuszony podzielił się nią z nami.

Irena

@Szpachla Musisz być świadomy tego, że szczególnie nowi użytkownicy forum nie będą wiedzieli, do czego należy odnieść Twój wpis. Wyjaśnił zatem, co dokładnie chciałeś przekazać poprzez niego. Jesteś zatrudniony w Huta Pokój? Czy na chwilę obecną warunki pracy są tam na tyle godne, iż warto aplikować? @PAWBĄK Nie wolno tu posługiwać się danymi personalnymi; zabronione jest także pisanie w tak obraźliwy sposób. Firma potrzebuje teraz nowych pracowników - wiesz coś może o tym?

Irena

@Adam Może ktoś faktycznie doświadczył tego, pracując w tej firmie. Tobie jak pracowało się w Huta Pokój? Warunki zatrudnienia, które tam oferowano odpowiadały Ci? @Kilka lat Dobrze poznać również Twoje zdanie. Wiemy już, że jest problem z szanowaniem ludzi. A jak przedstawia się tam sama specyfika pracy? @Celt Nie pasowały Ci zarobki w tej firmie, ale trzeba wiedzieć, że ich wysokość jest uzależniona od jednostkowych potrzeb. A czym zajmowałeś się w strukturach tego przedsiębiorstwa?

Irena

@Grzegorz Owszem, firma Huta Pokój prowadzi otwartą rekrutację. Widziałam na ich oficjalnej stronie internetowej, że poszukują między innymi operatora urządzeń obróbki skrawaniem, technologa, kosztorysanta czy księgowego. Czy któraś z tych profesji zadowalałaby Cię? @Paweł Twierdzisz, że wyżej wymieniona firma jest dobrym pracodawcą - czy mógłbyś zatem wymienić nam jego pozytywne strony?

Może trzeba docenić, ze pracujecie w dobrej firmie?

Grzegorz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Irena

@Jaaaaa, dlaczego uważasz ze "huta już długo nie pociągnie"? @Tomasz, a co według Ciebie mogliby poprawić pracownicy huty? @Celt, pisałeś komentarz w marcu, a mamy już maj. Może teraz coś się zmieniło? Jak teraz wygląda sytuacja w Hucie Pokój?

Tomasz

Idealnych firm nie ma, zawsze można coś poprawić i nie tracić pracy!

Feliks

Słyszałem o firmie dobrą opinię i nie rozumiem dlaczego tak piszecie?

Celt
@Feliks

A gdzie ją słyszałeś... Na pewno nie od zwykłych pracowników... Gdyby było tak dobrze to związki nie zorganizowałyby pikiety przed dyrekcją huty(była prasa i telewizja) Niestety ta pikieta nic nie dała, zarobki coraz gorsze a premia może za sto lat... Więc nie słuchaj głupot o super prosperującej firmie bo to ściema...

Zostaw merytoryczną opinię o Huta Pokój Profile Sp. z o.o. - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w Huta Pokój Profile Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Huta Pokój Profile Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huta Pokój Profile Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Huta Pokój Profile Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Huta Pokój Profile Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Huta Pokój Profile Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 33 ocen.
  • Piotra Niedurnego 79
    41-709 Ruda Śląska

Huta Pokój Profile Sp. z o.o.