Opinie o Węglokoks S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Węglokoks S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Węglokoks S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Węglokoks S.A. w Katowice

Kostka Czuk

Nie dajcie się złudzić stabilnej państwowej pracy bo tego nie ma, zwolnia Cie z uśmiechem na twarzy ,masz doswiadczenie w branzy dla nich to nic nie znaczy ,wieksza szanse na pozostanie na stołku maja pociotki i koledzy z (usunięte przez administratora) bez jakiegokolwiek doświadczenia z branży co mnie przeraziło ,co dostaniesz w zamian to chaos i targety ktore sie zmieniaja co 15 minut,zapomnij o 8 godzinnym trybie pracy WORK - LIFE BALANCE W TEJ FIRMIE NIE ISTNIEJE,brak wdrożenia w obowiązki służbowe bo te wdrozenie polega na podpytywaniu twoich kolegów "jak to zrobic", dokładanie obowiązków jesteś nawet fakturzystką takie all inclusive ale w tej samej pensji,o nadgodzinach zapomnij, dyrekcja i HR ma Cie za nic klamia już na etapie videorozmow kwalifikacyjnych, wczesniej pracowałem dla liderów w branzy w wolnym rynku, Weglokoks s.a skusił mnie ta gadka o stabilności pewności zarobkach etc ale jak towar przestał schodzić minimalizują koszty i zwalniają pracowników jak typowe korpo. Wracam na wolny rynek do normalnych ludzi z branży ;)

Sylwek
@Kostka Czuk

Dałbyś radę sobie przypomnieć, jakie były rozbieżności, między przedstawionymi warunkami pracy na rozmowie (video-rozmowie), a praktyką dnia codziennego? I jak targety przekładały się na zarobki, bo domyślam się, że o jakieś stanowisko PH mogło chodzić?

Zażenowana

Jestem zażenowana tą firmą, a nawet jeszcze nie zaczęłam tam pracować (na szczęście). Rekrutacja przeprowadzona szalenie nieprofesjonalnie. Pani z HR nie ma pojęcia o jakichkolwiek standardach. Robi dziwne miny, jakieś złośliwe przytyki,(usunięte przez administratora). Pod koniec rozmowy zapytałam czy mogę liczyć na informację zwrotną niezależnie od decyzji, usłyszałam "nie, nikt nie ma na to czasu, nie praktykuję tego". Te same ogłoszenia wstawiane są bez przerwy od ponad roku. Aha, na dobrą kasę nie liczcie. 6k brutto na stanowisku specjalisty to wg nich zbyt dużo. (usunięte przez administratora) Jeśli chcecie pracować w korpo na poziomie, omijajcie to miejsce. Żałuję każdej poświęconej minuty.

@Zażenowana

Mogłabyś napisać o co pytali na tej rozmowie? Warunki jakieś zostały przedstawione? Czy tylko Ty podałaś swoje? Piszesz o wnętrzu to znaczy że rozmowa była stacjonarnie? Nie praktykują rozmów online? Będę wdzięczna za odpowiedź bo chciałam aplikować

Specjalista ds. celnych w Dziale Zakupów, jestem zainteresowana wzięciem udziału w rekrutacji. Firma oczekuje dyspozycyjności, praca jest w stałym systemie np zmianowym, czy układana według grafiku? Jak to funkcjonuje w praktyce?

Justyna Nowy wpis

Nie polecam! Byłam na rozmowie rekrutacyjnej do działu księgowości. Panie, które przeprowadzały rozmowę wydawały się bardzo miłe, lecz czar prysł, kiedy zaczęły zadawać pytania, które na rozmowie rekrutacyjnej nie powinny się pojawić. Mianowicie pytanie o wiek i co gorsza o posiadanie dzieci!! Drogie Panie, na przyszłość polecam najpierw skorzystać ze szkolenia jak przeprowadzać rozmowę rekrutacyjną, a następnie to robić. Jakie znaczenie mają odpowiedzi na pytania, które padły na tej rozmowie i przypuszczam, że nie tylko na mojej? Firma swoim postępowaniem pokazuje jak bardzo dyskryminuje pewną grupę kandydatów na pracowników. Po rozmowie oczywiście zapewniono mnie, że nie ważne jaka będzie decyzja odnośnie zatrudnienia, dostanę odpowiedź telefoniczną. Odzewu nie było do tej pory.

Kostka Czuk

Sylwek Nowy wpis
@Kostka Czuk

Mietek Nowy wpis

I chciałbym się jeszcze zapytać jak z waszymi dodatkami czy macie 14 i ile ton węgla wam przysługuje ?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Węglokoks S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Mietek

Witam chciałbym się zorientować jakie są zarobki w weglokoksie w oddziale GT ?

Anonimowy

Bardzo dziwią mnie te złe Opinie. Pracuje w firmie, ludziom to się chyba w (usunięte przez administratora) przewraca od sociali i dobrobytow. Firma jest bardzo rzetelna i profesjonalna. Jeden z lepszych pracodawców jakich miałem do tej pory. Zarobki wcale nie są takie złe. Żadnego mobbingu nie zauważyłem. Pozdrawiam i z czystym sumieniem Mogę polecić.

Zuzanna
@Anonimowy

No to jakie konkretnie są te zarobki tutaj? Nie takie złe, czyli jakie? Była mowa niżej o posadzie specjalisty, ale mnie interesuje posada juniora. Czy jest tu opcja zarobienia 4 tys netto na start??

Zażenowana

@Zażenowana

Nie polecam największemu wrogowi, najgorsza firma w jakiejkolwiek pracowałem. (usunięte przez administratora), nierealne oczekiwania, brak wprowadzenia w zakres obowiązków, (usunięte przez administratora), wieczne i (usunięte przez administratora) nadgodziny, sfrustrowani pracownicy, negatywnie nastawieni na nowych. Dyrekcja ma kompletnie gdzieś czy nowy pracownik odnajdzie się w firmie, najważniejsze żeby było zrobione - jeżeli sobie nie radzisz to nocuj w pracy. Podsumowując: szukam pracy i uciekam z tego piekła.

Danuta
@Nowy

Skoro taki natłok obowiązków miałeś to czy chociaz wypłata była adekwatna do tego? Jak to tutaj wygląda? Jest podstawa + premia? czy tylko same podstawy?

Barbara

No ale co konkretnie robią? Powiedz, co ci ze strony szefostwa przeszkadza, z takich ogólników mało co wynika niestety. Przeczytałam i dalej niewiele wiem. Normy są jakie do wyrobienia? Umowa jest?

XYZ

Na jakie benefity można liczyć w firmie?

Dawid

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jakieś wskazówki dla kandydata przed rozmową podpowiecie?

lukaszbiszczu
@Dawid

Z tego co wiem to zarobki porównywalne do PGG albo niższe. Zależy na jaki oddział.

@Dawid

Firma nie potrzebuje pracownikow. W zwiazku z likwidacja kwk Piekary masa pracownikow przechodzi na kwk Bobrek. Zreszta sama przyszlosc bobrka rowniez jest dyskusyjna. Obstawiam ze za max 8 lat pojdzie do likwidacji :D

Tonik

Sporadycznie piszecie na forum. Interesuje mnie atmosfera w firmie i czy jest to praca warta zachodu od strony finansowej?

@Tonik

Jesli ktos lubi byc popychadlem, traktowany jak bydło bez jakichkolwiek praw, lubi pracowac charytatywnie nadgodziny i być pod presja mobbingu za smieszne pieniadze to praca w kwk bobrek jest jak znalazl

Czy dyżury międzyświąteczne w Węglokoks S.A. obstawiają najmłodszymi stażem?

TAK

tomas

czy ktoś pracuje w Węglokoksie????????????????

Lidia

@anonymous, najrzetelniejszą odpowiedź na ten temat mogą pozostawić tylko pracownicy Węglokoks S.A.. W związku z tym proszę o wznowienie dyskusji o tej firmie jako pracodawcy i napisanie kilku słów dotyczących aktualnie występującej sytuacji w niej. Te informacje będą niezwykle ważne dla osób chcących się w tym miejscu zatrudnić.

co świadczy o tym, ze się preżnie rozwija?

Lidia

Ze strony internetowej Węglokoks S.A. dowiedziałam się, że firma ta prężnie się rozwija. Czy rozwój ten przekłada się na Waszą pracę w niej i warunki zatrudnienia? Zachęcam Was do rozpoczęcia merytorycznej dyskusji o tym pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Węglokoks S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Węglokoks S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Węglokoks S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Węglokoks S.A.?

Węglokoks S.A.