Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Doris

Czy ktoś pracowala w dziale asystent architekta w Bielsku Białej i może napisać cokolwiek o atmosferze, zarobkach itp?

Balbina
@Doris

Praca jak praca, ale miałem możliwość zdobyci uprawnień, Dzisiaj już poza spółką z powodu przeprowadzki ale dla osób rozpoczynających pracę w zawodzie polecam, sporo można się nauczyć. Jak chcesz zdobyć doświadczenie polecam.

Doris
@Balbina

A czy atmosfera i organizacja pracy jest okey, mogłabyś napisać coś więcej? Z góry dzięki

Jaki jest okres rozliczeniowy w MURAPOL S.A? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Janas

Na na umowę o pracę płacą 10. Płatności idą w terminie, czasem nawet przed.

Ziajak

Witam, chciałbym zapytać jak wygląda praca w IT w Bielsku? Jaka jest atmosfera? Pozdrawiam

Ruda
@Ziajak

Chyba ok. Nie pamiętam żeby w ostatnich latach ktoś został zwolniony z tego dzialu

Pająk

Jestem na pokładzie od jakiegoś czasu. Budowa jak budowa a żeby bylo prościej to do wszystkiego są wytyczne. Sporo klikania w systemie ale wszystko co potrzebne też można znaleźć. Nic specjalnie mnie nie zaskoczyło negatywnie.

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

Bielsko-Biała
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Pyjter

Nie polecam pracy w dziale handlowym, to firma, która w obecnych czasach nie szanuje w ogóle pracowników, wyzyskuje na każdym kroku a sami pracownicy ma każdym kroku świecą oczami przez klientami. Sam produkt pozostawia tak wiele do życzenia, że nawet nie ma sensu wspominać. Zarządzający działem handlowym zajmują się tylko własnymi interesami, nie dobrem firmy i klientów.

Maly
@Pyjter

Ja pracowałem i zwolniłem się z racji zmiany miejsca zamieszkania. Praca jak praca dla tych którzy chcą. Jak już wejdzie się w tryb wypłaty premii to kasa naprawdę dobra. Innych z pierwszej piątki największych biją na głowę. Niech słabiej z podstawą ale coś za coś. Ja uważam że warto i jeszcze ta wyszedłbym do tej wody.

ZARADNY

Praca jak praca. Pracowałem 2 lata i zmieniłem. Teraz mogę napisać wszędzie dobrze ze nas nie ma. I w sumie zastanawiam się czy nie zaaplikować żeby wrócić spowrotem do sprzedaży. Ma ktoś może doświadczenia w tym temacie.

Valu

Serdecznie odradzam. Moja opinia jest zbieżna z kilkuset jeszcze tu wiszącymi i tysiącami usuniętych. Murapol to firma, która nie stawia na uczciwą współpracę ani z pracownikami, ani podwykonawcami, ani klientami. W tym pierwszym zakresie charakterystyczne jest namawianie pracowników do pracy w formule B2B, by ograniczać urlopy i naciągać na setki nadgodzin bez dodatkowego wynagrodzenia. Tak zwana kultura pracy w Murapolu nie istnieje, obieg informacji tragiczny, intrygi biurowe, prowokacje i fałszywe oskarżenia - legendarna już w całym województwie rotacja w tej firmie nie wzięła się znikąd. Nie warto sprawdzać tego na swojej skórze.

monday

w poniedziałek 20 września zwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy murapola za 2020. jak myślicie, czy niedługo potem zwolnią z zarządu wreszcie nikodema i doktor iwonę? (mf już nie ma). czy jednak nie zwolnią, bo nikodem gra w piłkę, a doktor iwona dba o swój make-up?

Ciekawe...
@monday

Doktor Iwona to już chyba na emeryturkę powinna sie szykować... Swoją droga, zrobiła coś odkąd jest w murapolu ??

Księgowość

Jakie opinie o księgowości? Często pojawiają się ogłoszenia. Chętnie dowiem się więcej. Na jakie wczasy pod grusza można liczyć? Czy są nadgodziny?

Cześć

Jakie są warunki pracy w biurze sprzedaży mieszkań? Czy warto zacząć współpracę? Jakich zarobków można się spodziewać?

Weronika

Widziałam, że na stronie Murapolu można obejrzeć rzut mieszkania w danej inwestycji i kliknąć w opcję "zarezerwuj", co skutkuje telefonem od doradcy. Do czego zobowiązuje taka rezerwacja? Czy trzeba wpłacać na starcie zadatek na lokal? Liczę, że ktoś z Was kupił mieszkanie od nich i wie, jak przebiega dokładnie procedura. Jesteście zadowoleni ze współpracy?

Mute
@Weronika

Pyta pani pracownikow czy kupili mieszkanie?! Zauwazyla Pani ze to jest forum goWork??? Ludzie

Zigi

Czy to prawda że Nikodem i Michał F. po zwolnieniu z zarządu Murapolu mają przejść do zarządu Cavatiny?

T.
@Zigi

Biorąc pod uwagę "sukces" pierwszego dnia notowań na GPW, to faktycznie, tylko Nikodem mógłby pomóc Cavatinie. Innej opcji nie ma.

Aleksander

Czy Murapol.pl budując mieszkania wykańcza je też pod klucz? Można zlecić prócz białego montażu zrobienie glazury, terakoty i paneli podłogowych? Ile wtedy trzeba dopłacić za metr? Ktoś korzystał z takiego rozwiązania i był zadowolony z efektu i jakości wykończenia? Będę wdzięczny za info.

Nowa

Powiedzcie mi jak wygląda praca w dziale księgowości. Naprawdę jest tak źle jak piszecie?

Nicki
@Nowa

Pracy jest dużo, ale ja miałam fajny zespół. Jeżeli chcesz się uczyć i rozwijać, to jest to fajnie miejsce, ale jak liczysz na spokojna prace to raczej nie

@Nicki

A jak z umowa po roku ? Są problemy żeby dostać na czas nieokreślony ?

@Nicki

A jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem?

Są problemy ze wszystkim
@Nowa

Są problemy. Ja dostałam umowę na czas nieokreślony po 4 latach i 3 miesiącach. Przeciągają ile się są.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w MURAPOL S.A?

Tak to wyglada

Nie ma żadnych standardów i ustalonych etapów rekrutacji. Dział HR tam nie funkcjonuje. Poza tym, ze zajmuje się plotkowaniem. Przełożony działu rozmawia z wybranymi kandydatami. W zależności od jego pozycji w firmie- albo zatrudnia osobę która wybierze, albo musi prosić o zgodę zarząd- wtedy proces się wydłuża. Na wyższe stanowiska jest jeszcze czasem rozmowa z zarządem.

PonuryŻniwiarz

Moim zamiarem było dodanie opinii wypracowanej na bazie własnych doświadczeń zdobytych na etapie pracy w 'Partnerze', przemyślanej po spojrzeniu na ten okres z dystansu, gdyż struktury opuściłem już jakiś czas temu. Rozpisałem się, wypisałem i uzasadniłem wszystkie argumenty. Jednak po rewizji swoich wniosków stwierdziłem, że żeby nazwać rzeczywistość w Murapolu wystarczy jedno zdanie: 'Kto pracował w Murapolu, ten sie w cyrku nie śmieje.' Pozdrawiam serdecznie.

@PonuryŻniwiarz

Wczasy pod grusza są ? Na jakim stanowisku byłeś ?

Beata

Witam. Prosze o informacje jak wyglada praca na stanowisku inzyniera w dziale kontrolingu. Jakie zarobki, czas pracy, atmosfera?

midziud
@Beata

Praca wygląda bardzo dobrze, zarobki bardzo dobre, czas pracy bardzo dobry, atmosfera bardzo dobra. Cieszę się, że mogłem pomóc. Hej!

podział
@midziud

A czy kierownicy dzielą się z wami swoimi daninami od wykonawców?

Asystent wieczorny
@podział

To zapytanie powinieneś/ powinnaś skierować do zarządu i rady nadzorczej grupy Murapol. Dane kontaktowe na stronie internetowej Murapolu. Z pewnością szczegóły sprawy ich zainteresują. Możesz też napisać do wyżej wymienionych "zwykły" list (taki w kopercie i ze znaczkiem) i podpisać jako "życzliwy".

NI
@Beata

Praca 10-12 godzin dziennie, zarobki na początek 3500 zł netto. Ryczałt z nadgodzin, czyli stawka godzinowa wychodzi słabo na tle obecnej wysokości płac. Zakres obowiązków mało rozwijający. Praca dobra na początek lub dla kogoś bez innych alternatyw. Atmosfera " pseudokorporacyjna ", ciężko będzie ci się wyrwać w ciągu pracy coś załatwić itp.

@NI

Dziękuję za informację, 3500 zł to wporzadku pieniądze bez doświadczenia. Czy są jakieś dodatkowe benefity i jak wygląda to w rzeczywistosci? Multisport, opieka zdrowotna, fundusz emerytalny, premie?

midziud
@Beata

W rzeczywistości wygląda to jeszcze lepiej. Oprócz tych wszystkich benefitów, które wymieniłaś są jeszcze te najważniejsze: 1. Szacunek do pracownika (nawet jak jest zatrudniony na B2B to też przecież człowiek); 2. Pewność i stałość zatrudnienia (grupa Murapol od zawsze walczy z rotacją); 3. Przyjemna atmosfera, pierwsze fluidy odczujesz już pierwszego dnia. Cieszę się, że mogłem pomóc. Hej!

NI
@Beata

Na premie nie licz, z funduszem emerytalnym zapomnij. W tej firmie nie dzieli się zyskami z pracownikami. Multisport i prywatna opieka to raczej standard każdy to daje. Ale w Murapol nie będziesz mieć czasu przez nadgodziny na korzystanie akurat z tych benefitów ;)

@NI

Dzięki NI miałeś rację, wszystko się pokrywa z realiami oprócz wypłaty.... Niższa ... :/

PS
@Beata

Jaką stawkę Ci zaproponowali?

@PS

kermit
@Beata

W biedronce na kasie dają wiecej

mała

hahahahhaha,padłam

trala lala
@Beata

odejmij od tego 1.300 na ZUS i podatek dochodowy - rzeczywiście w Biedronce jest lepiej, przy okazji podszkolisz język ukraiński, no mniejszy mobbing

Inżynier Budowy
@Beata

Przestrzegam przed aplikowaniem do tej firmy. Znam z własnego przykrego doświadczenia.

@midziud

Czy mogę prosić o więcej informacji ?

Witam, Proszę o informację czy Murapol S.A. oferuje pakiet socjalny (wczasy pod gruszą) oraz czy są premie świąteczne. Czy w biurze często są nadgodziny ?

Nie polecam
@Nowy

Nie ma pakietów socjalnych, jest lux med. Nie ma premii świątecznych, chyba ze jesteś super pupilkiem- lizusem to masz premie raz na czas. Nadgodziny to codzienność. Nie są płatne. Za to jak wychodzisz z pracy o 16 to jesteś od razu na czarnej liście i masz etykietę lenia do zwolnienia w pierwszej kolejności. Za to jest brak szacunku do pracownika i przekleństwa na mailach.

@Nie polecam

O jakim oddziale piszesz ?

Czy w każdym oddziale tak jest ?

Wczasów pod grusza nie ma ? Nawet dla pracowników na uop ?

Archi

Jak to było jako architekt w oddziale krakowskim... I nie piszę tego żeby kogokolwiek zniechęcać. Chciałbym żeby ktoś nad tym pomyślał i to zmienił na lepsze. I żeby idąc na rozmowę kwalifikacyjną wiedzieć o tym, będzie nacisk na te rzeczy to może zmotywuje do zmian... Ciągłe rotacje, nie znało się dnia ani godziny. Od razu po zatrudnieniu można było już szukać pudełka do spakowania się żeby je opisać imieniem i postawić na szafce bo się na pewno przyda. Przez to marna atmosfera jak co chwilę wylatuje kolejny znajomy. Praca na jakimś archaicznym, nieintuicyjnym systemie do wrzucania dokumentacji, faktur, kosztorysów itp. przez co musiał przejść każdy świstek, często obrabianie pola w tym programie było głównym zajęciem architektów prowadzących i zajmowało im większość czasu. A mimo to bałagan w dokumentacji bo przy dużej rotacji nikomu nie zależy. Kilkadziesiąt maili dziennie. Plus telefony po otrzymaniu maila żeby nie zapomnieć o tym mailu. Ogólnie zero możliwości skoncentrowania się nad jedną rzeczą, odgrzebywanie skrzynki pochłaniające codziennie nawet kilka godzin, a potem pretensje że nie ma czasu na projektowanie. Traktowanie architektów prowadzących wyłącznie jako pieczątek do podbijania projektów. Nieważne że dostałeś projekt po 5-6 architektach prowadzących, którzy byli zwalniani z dnia na dzień bez przekazania komukolwiek wiedzy i po latach nikt nie wie czemu coś zostało tak zaprojektowane, mogło być nawet niezgodne z przepisami (a może zgodnie ale nikt już nie wie jaki był pomysł?), nie podbijesz to wypowiedzenie, znajdziemy kogoś innego. Zarządzanie przez ludzi którzy nie mają pojęcia o projektowaniu (nie żeby mieli specjalne o zarządzaniu). Rozwiązywanie kryzysów na zasadzie szukania kozłów ofiarnych do wywalenia z roboty bo przecież musi być winny, co z tego że ma 4 inne projekty równolegle i nikogo do pomocy, tak najprościej. Znikąd pomocy, radź sobie sam. Każdy zawalony robotą. Brak specjalistów bo wyrzuceni. Byli architekci którzy zrobili kurs do projektowania 3d to niedługo potem wyrzucili chyba wszystkich którzy przeszli ten kurs:D Takie gospodarowanie zasobami. Sprawdzający to fikcja. Nikomu nie zależy na ładnej dokumentacji. Budynki też byle szybciej, taniej i więcej PUMu bo wytyczne dyktuje tabelka excela. Darmowe delegacje własnym transportem bo firmowych nie ma, a architekt (traktowany jako zło konieczne całego procesu inwestycyjnego) prowadzący przecież nie dostanie auta. Chyba że transport zbiorowy z nocowaniem na drugim końcu Polski w najtańszym hotelu wytypowanym przez kogoś w BB. Nie wiem czy ktoś się tym już zajmuje ale w pewnym momencie architekci zajmowali się m.in. czyszczeniem ekspresu do kawy czy zamawianiem środków do biura:D Jak wiadomo nie może tego robić byle kto. A i jeszcze bezsensowne nic nie wnoszące spotkania w kwaterze głównej, marnowanie czasu na dojazdy ale taki sposób 'zarządzania' że trzeba komuś srogo spojrzeć w oczy i zmarszczyć brew bo inaczej nie da się zmotywować... Nie że nie było plusów... Biurowce gdzie się pracuje całkiem ładne, mało która pracownia architektoniczna ma taki standard. Kasa zawsze na czas. Podobno nawet kiedyś była premia. Stawki można też niezłe wynegocjować. Z tym że (przynajmniej dawniej) nie płacili za nadgodziny więc warto to wziąć pod uwagę:D

Mute
@Archi

Nareszcie ktos napisal dosadnie, zrozumiale i doslownie. Tak jest. I nie bedzie inaczej ;)

Archi z Wro
@Archi

W punkt. We Wrocławiu to samo (a może i nawet gorzej- ekspres prywatny ;) ). Pod koniec miesiąca zrzutki m.in. na papier toaletowy (ilość pracowników w biurze się zwiększała, ale budżet na zamówienia biurowe stał w miejscu..). Architekci? Można nimi mordę podcierać. Branżyści ze współczuciem patrzyli na zapieprzających architektów. Wieczne gierki, kłamstwa, obiecywanki-cacanki... nerwy zepsute. Plusy? Ja tylko dobrze wspominam ludzi (tych z dołu, im wyżej tym większe korpo szuczurowisko..).. ale czy aby tylko dla ludzi pracować i psychikę sobie psuć? Ja dziękuję, w innym miejscu lepsze życie.

Studencik
@Mute

Hehe już wszyscy wiedzą na uczelni co to Murapol. Byli pracownicy robią świetną reklamę:) Omijać szerokim łukiem:)

Tys

Ile płacą na kierownika projektu? Czy nadal jest taka rotacja pracowników jak we wcześniejszych latach?

@Tys

Płacą tyle na ile się z nimi dogadasz, stawki na rynku są trochę większe (ja odchodząc dostałem +20%+ samochód), chodź zakres obowiązków jest przeważnie mniejszy. Rotacja... zależy ile wytrzymasz (w niektórych oddziałach rotacja jak była tak jest, w niektórych 3lata możesz popracować) i jak sobie to wszystko poukładasz.

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A