Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Kiedys aplikowalem na stanowisko inzyniera budowy. Proces rektutacyjny przeszedlem pozytywnie i dostalem informacje ze za miesiac bedzie szkolenie BHP w Bielsku i zebym tam sie pojawil ale wczesniej dostane telefon i umowimy sie na podpisanie umowy. Zadnego telefonu nie otrzymalem, dzwonilem do osoby ktora przeprowadzala ze mna rekrutacje ona tylko przekazala ze proses przeszedl pomyslnie i nie wie dlaczego dalej to nie poszlo. Miesiac stracony innemu pracodawcy odmowilem. Fatalna organizacja, fatalna firma na pewnobpo takich przejsciach wszystkim bede odradzal.

Nie polecam, za żadne pieniądze, choć płacą i tak średnio ...sprzedawcy dostają w nagrodę długopisy, za które i tak musza zapłacić częściowo, a marketing właśnie się cały zmył ... Takie było traktowanie. Swoją droga ciekawe zarzadzanie marketingiem MG i Dr sikory, ze nawet logo na staromiejskiej nie potrafiły zmienić przez 2 lata.

Dla niektórych podstawową kwestią w wyborze danego miejsca pracy jest właśnie wynagrodzenie. Czy mogę się dowiedzieć od Ciebie ile mniej więcej ono wynosi w MURAPOL S.A? Napisałeś, że płacą średnio ale niestety nic mi to nie mówi.

Średnio
@Monika

"Średnio" wynosi, mniej więcej tyle za ile się zgodzisz, tzn. tak jak u każdego innego pracodawcy.

@Monika

Wynagrodzenie na jakim stanowisku cię interesuje?

Kosmos

"Wielki sukces" Nikiego - knf obniżył karę dla murapolu z jakichś 10 milionów do jakichś 9 milionów. Zarządowi należy się chyba success fee od tego obniżenia kary, no nie? Bo przecież nie zwolnienie za to, że kara w ogóle została przez knf nałożona.???? Ale co tam, najwyżej sprzedawców się bardziej przyciśnie ????

Strata Murapolu za 2019

Strata Murapol-u za 2019 rok wyniosła aż 53 mln zł. "Gratulacje" dla kadry zarządzającej. Info z kwotą straty jest w tabelce, tabelka jest w artykule, artykuł jest w piśmie (usunięte przez administratora). Sam Murapol chwalił się tym artykułem na swoim koncie na Twee.....e. Skoro tak, to musi być prawda, bo artykuł sponsorowany przez Murapol (a więc i zweryfikowany przez Murapol). I znamy wreszcie powód, dlaczego Murapol nie podał wyników finansowych za 2019 rok na swojej stronie internetowej, a podawał wyniki odnośnie lat wcześniejszych (bo były w miarę pozytywne). Czy wyniki finansowe Murapolu za 2020 rok są podobne?

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

Bielsko-Biała
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
raciolo

Fatalny deweloper szczerze odradzam: - murapol nie uznaje rękojmi na nieszczelne okna i drzwi, - (usunięte przez administratora) w umowach sprzedaży (inne warunki są w umowie deweloperskiej, a inne w umowie sprzedaży) - zero dialogu, odpowiedzi na pisma w stylu " masz racje ale mam to w nosi co mi zrobisz" - jedyny sposób egzekwowania swoich praw to sąd, więc jeśli nie masz czasu na sądy odpuść tego dewelopera.

Klara

Hej, jak wygląda praca w księgowości?

No to słabo...

Słabo to wygląda :D :D :D

Odradzam

Ktoś
@Klara

Wymagania coraz większe, terminy coraz krótsze, a podwyżek brak. Nie polecam- chyba że komuś zależy wyłącznie na zdobyciu doświadczenia, bo o zarabianiu i czerpaniu satysfakcji z pracy można już od dawna pomarzyć.

Lu3B

Jak wygląda praca w Murapolu na stanowisku asystenta architekta - jak to wygląda w oddziele Bielsko - Biała (warunki, atmosfera etc) ? Czy rotacja wśród architektów jest duża i z czego najczęściej wynika ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Lipa
@Lu3B

Rotacja duża w każdym dziale. Wynika z filozofii menadżerów. Atmosfera wewnętrznej rywalizacji. Ciężką atmosfera.

Hah
@Lipa

Tam nikt się nie zna bo rotacja jest jak na kole młyńskim. Chcesz być zdrowy i mieć rodzinę daj sobie spokój.

@Lu3B

Przyjmują na B2B czy UP ?

@Lipa

Przyjmują na B2B czy UP ?

Karol

Nikomu nie polecam pracy w Murapolu. System zarządzania pracownikami tragiczny. Praktycznie nie ma socjalu. Atmosfera pracy tragiczna. Oszczędności na każdym kroku. Brak podstawowych produktów. Po prostu szkoda zmarnowanych miesięcy, częsta rotacja.

lu

nie wygra,bo startuje ze starym zdjęciem,przecież tak nie wygląda.nie było co się bać,photoshop się rozwinął od czasu tego oficjalnego,biurowego zdjecia...

Amigo
@Karol

Nikodem zostanie zastąpiony przez Marlenę. Jak tylko Marlena wygra ten konkurs top woman in real estate, gdzie za zapłatą "wpisowego" każdy coś wygrywa (więc jestem pewien, że i Marlena wygra) - standard, to Murapol nie będzie miał innego wyjścia, jak ją nagrodzić prezesostwem w GK Murapol. Innej opcji nie widzę. Smucę się wraz z Nikodemem, ale cieszę się razem z Marleną. Zasłużyła. A Murapol też zasługuje na "nowe otwarcie".

M
@Karol

Co by tu jeszcze dodać ... Nic uznaniowego na piśmie bo nic nie otrzymacie.

Klient

Nikomu nie polecam tej firmy

Ilonka mgr S

Iwonko dr S., masz już kartony, żeby się spakować przed pożegnanie z murapolem? To już niedlugo zdaje się ...

Nie lubię leniwych
@Ilonka mgr S

Czyli nowi właściciele już się poznali kto miga się od pracy :-D

Wiktor

Niepokojące informacje zostawiliście ale przecież w KRS nie ma żadnej informacji.

T. finansista
@Wiktor

Uchwały akcjonariuszy podjęto 28 września- zmiany są wpisywane w terminie ok. 3-4 tygodni od złożenia wniosków. Na razie w KRS jest info o złożeniu wniosków w sprawie sprawozdań finansowych za 2019 rok w dniu 3 października. Daty zlozenia wniosków o zmiany w radzie nadzorczej i potem w zarządzie (bo to rada nadzorcza wybiera zarząd) pojawią się w KRS razem z tymi zmianami, więc stawiam na koniec października- początek listopada. Ciekawe, dlaczego Murapol nie podaje swoich wyników finansowych za 2019 rok na swojej stronie internetowej, a tylko teksty sponsorowane o liczbie mieszkań "sprzedanych"- a to nie to samo co wyniki finansowe. Za 2018 rok podał i wcześniej też podawał. Czy to z powodu straty w 2019 o ktorej mowa w zawiadomieniu o walnym zgromadzeniu?

Klient
@Wiktor

O jakich niepokojących informacjach piszesz? O upadłości PartnerBudu czy o czymś innym?

Poranny ptaszek
@Klient

Zapewne chodzi o zmiany w Radzie Nadz. i Zarządzie murapolu - w związku ze zgromadzeniem akcj. z września tego roku (agenda jest na stronie murapol w zakładce "relacje inwestorskie"). Niepokojące może być to, że ta agenda mówi o uchwale do podjęcia w sprawie pokrycia straty za 2019. Nie wiadomo, jak duża ta strata, bo murapol nie podał tych danych na stronie internetowej, a poprzednie lata podawał. Upadłość Awbud-u (Partner-Bud) i generalnie pomysł jego zakupu w 2017 to pewnie jeden z powodów zmian w Zarządzie, nie tylko zmiana akcjonariatu w lutym tego roku. Teraz czytam jeszcze, że murapol utopił lekko ponad 5 mln zł zawierając umowę zakupu nieruchomości, która okazała się nieważna - info z wczoraj w necie, od sprzedającego a nie od murapolu.

sępNo1
@Poranny ptaszek

a gdzie taka wiadomość o nieważności umowy była?

Poranny ptaszek
@sępNo1

To komunikat spółki Alta S.A. (sprzedający). Wystarczy wpisać w goo.le coś w stylu: murapol Alta. A info było na portalu mon.y.pl jakieś 4 dni temu.

N.

W murapolu nie potrafią nawet zamieścić prawidłowego ogloszenia o pracy na portalu pra..j.pl. Praca jest w murapolowej spółce Partner S.A. a w tytule ogłoszenia na stronie MAD podany jako zatrudniający. Ktoś to tam w murapolu w ogóle sprawdza przed umieszczeniem na portalu??

Nick_BB
@N.

Niestety przy tak dużej rotacja, że nie ma kto ani kiedy sprawdzać. Oferty pracy pojawiają się równolegle z przyjmowaniem nowych pracowników z założeniem, że nowo zatrudniony jest przyszłym byłym pracownikiem i to prędzej niż później.

He-he

Kto teraz odpowiada za marketing w tej firmie? Reklamy rodem z zamierzchłych czasów ;D po tym jak 3/4 działu nie wytrzymało z zarządzającymi i odeszli, widać ze nikt sensowny nie chcial się tego złapać ..

Atopas

Potencjalnym nowym pracownikom polecam lekturę artykułu o gliwickiej inwestycji na łamach lokalnego portalu. Link znalazłem na wykopie. "Jakość Murapolu" jest znana od lat, ale wysyłając CV do tej firmy warto zadać sobie pytanie, czy będzie się tą jedną z nielicznych osób, która nie wyleci w ciągu +/- 3 miesięcy i nie zostanie rzucona na żer wściekłym, oszukanym klientom. Artykuł, o którym mowa, powstał teraz, ale niemal identyczne powstawały już 10 lat temu. Zalane garaże, problemy z odbiorami i sławna na cały kraj rotacja to znaki rozpoznawcze tej firmy. Ku przestrodze.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w MURAPOL S.A?

Nie polecam. Poziom przełożonych i niektórych osób z zarządu poniżej zera. Kłótnie mailowe na porządku dziennym. Na starcie tez praktycznie zerowy socjal. Potem tez słabiutko.

Syn

Az dziwne ze zgodnie ze standardem Murapolu komentarze jeszcze sa :)

Thales Sedes

Myślę, że całkiem niezła kwota jak za firmę, która musi brać kredyty czy wypuszczać obligacje, by spłacać inne kredyty i obligacje.

Spr
@Syn

No i już są usunięte. Mówisz i masz ;)

Wikary

Pracowałem w Partner s.a czyli spółce zajmującą sie realizacją inwestycji. Warunki pracy slabe bardzo, pracodawca nie zapewnia podstawowego wyposażenia do pracy na budowie. Dają kask, kilka złotych na buty i to wszystko. Warunki w biurach budowy to skandal, wszystko na zasadzie ze jak sobie nie przyniesiesz z domu to nie masz. Na budowach (usunięte przez administratora) wszytko ukierunkowane na czas, zero wsparcia dyrektorów. Podziwiam i gorąco pozdrawiam kadry wszystkich budów, w zdecydowanej większości spoko ludzie którzy niestety przywykli do patologii. Wszystkich budowlańców którzy maja doświadczenie na poważnych, dużych budowach lojalnie ostrzegam przed tą kuriozalną firmą.

@Wikary

Potwierdzam, dodatkowo przez większość czasu ganiasz za wykonawcami by sprzątali.

Dziuda

Przynajmniej zarząd ugra pożegnanie na miękko... O tym że będzie rzeźnia u góry było wiadomo patrząc na historię Echo Investment. Ciekawe czy dyrektorów wymienią. Łukasz rozglądasz się już za pracą?

g.
@Dziuda

Może przejdą do Cavatiny??

Beata

Jak w murapolu wygląda praca obecnie? Są jakieś problemy z powodu koronawirusa? Obniżają pensje lub zwalniają?

Aneta
@Beata

Nie obniżają, a podwyższają w Murapolu wynagrodzenia w związku z coronavirusem. Nie zwalniają też nikogo, ale zatrudniają nowych pracowników w związku z coronavirusem. W Murapolu jest zawsze inaczej niż gdzie indziej.

buka
@Beata

nie przedluzaja umow na wygasnieciu

Gość z Tychów

Murapol szuka do pracy specjalisty "od nowych koncepcji" (czy jakoś tak) - z ogłoszenia wynika, że chodzi o pracę w dziale sprzedaży. Czy ktoś wie coś więcej o tej ofercie?

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A