Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Ogier

Witam, ponieważ jest to miejsce gdzie ludzie szukają opinii to wyrażę swoją gdyż pracowałem w tej firmie ponad 2 lata w dziale realizacji inwestycji, czyli spółce córce Patner S.A. Generalnie na minus - brak szacunku dla praw pracowników - niepłatne nadgodziny, problem z uzyskaniem urlopu, - wymuszanie umów B2B w sytuacji gdy byłeś klasycznym pracownikiem, który powinien być na umowie o pacę, - w wielu oddziałach mobbing był na porządku dziennym, "rynsztokowa" komunikacja pomiędzy kadrą zarządzającą a pracownikami szeregowymi - problemy z uzyskaniem podstawowych narzędzi pracy, kilkuletnie laptopy i telefony służbowe, całkowity brak jakichkolwiek samochodów służbowych, Na plus: - w zasadzie to tylko i aż to, że w terminie dostajesz wypłatę

Auto słuzbowe
@Ogier

Opinia trochę z doopy. Cała branża budowlana charakteryzuje się niepłatnymi nadgodzinami ( z reguły masz stawkę miesięczna all-inclusive), i możliwościami wzięcia urlopu w zależności od cyklu inwestycji a nie własnych potrzeb. Umowy B2B? – patologia całej branży i w ogóle polskiego rynku, która się pogłębia, nic co by wyróżniało Murapol Mobbing i Rynsztokowa komunikacja – no jak się nie wypełnia zadań do w każdej pracy będą naciski, odbierane, przez ludzi o zbyt wysokim mniemaniu o sobie, jako mobbing. To zresztą widać na budowie – olewanie wykonawców, niedopilnowywanie postępu robót, (usunięte przez administratora) na budowie. Oczywiście są budowy dobrze zorganizowane – tam z reguły robi Kierownictwo które nie narzeka na mobbing… Kilkuletnie laptopy? – W innych firmach tez dostaje się sprzęt taki jaki jest, nikt nie kupuje nowego sprzętu dla każdego nowego pracownika. Auto służbowe? – Może jeszcze frytki do tego???

DD
@Auto słuzbowe

Gozer (panie M.Dz. były prezesie i obecnym członku RN) to znowu Pan tutaj osobiście? Gozer-reaktywacja, witamy!!!!! Murapol już dobrze sprzedany czy po prostu przejęty przez inwestora za długi?

Andriej
@Auto słuzbowe

Jaki lizusek haha

Masz racje
@Ogier

Pracowałam tez tam i zgadzam się z tym w 100%.

@Ogier

Wypłata w terminie to kodeksowy, czyli prawny obowiązek każdego pracodawcy, więc nie jest to atut pracodawcy, tylko coś co jest prawnym obowiązkiem. Nie bardzo rozumiem dlaczego w ogłoszeniach o pracę wielu pracodawców podaje ten fakt jako wielki atut, skoro takie jest prawo i przepisy. Atutem mogą być na przykład dodatki socjalne, premie itd ale nie terminowość wypłacanej wypłaty!

Była

Mówi prawdę.

Pracowałem w dziale realizacji (Partner) S.A. Minusy: -brak podstawowych narzędzi dla inżynierów na budowie, walka o długopisy itp. -absurdalnie zaprojektowane inwestycje z nastawieniem na PUM, często projektowane z pominięciem jakiejkolwiek logiki i dobrego smaku - tylko wg wytycznych firmy -roboty dużo a osób do niej mało, często osoby same z siebie zostają po godzinach by coś ogarnąć -socjalne warunki na budowie to jakaś porażka, przy końcu inwestycji nawet toi-toia nie było, co dopiero bieżącej wody, jak powali się ogrodzenie na budowie to kierownik kontraktu musi prosić 3 dni zarząd o zgodę w budżecie na naprawę, na budowie kierownictwo nie ma żadnych pieniędzy służbowych -skomplikowana i czasochłonna platforma, więcej czasu spędza się przed laptopem niż na budowie, bezsensowne procedury raportowe -przełożeni (dyrektorzy), z którymi logicznie i sensownie nie da się odbyć dyskusji, nie ma systemu motywacji, jest system demotywacji, kilku znajomych odeszło jak ja bo po roku pracy nie było zgody na żadne podwyżki, premie to tylko obiecanki bez pokrycia - nie dają urlopu kiedy człowiek potrzebuje, czepiają się o każdą minutę spóźnienia do pracy na budowie, ale to, że człowiek zostaje godzinę po niej to nieważne -tną koszty tak nieracjonalnie na wszystkim, łącznie z bhp na budowie, aut służbowych nie ma, tylko kilka jest w dziale kontrolingu -dział realizacji to najgorszy dział dla firmy, tylko robią koszty opóźnienia a dział sprzedaży to taki super bo wciskają ludziom tandetę, żeby kupili i generują zysk -obłuda i hipokryzja Plusy -można zdobyć cenne doświadczenie -praca nie jest bardzo wymagająca

Zuzanna

Fajna, rozbudowana opinia. Szkoda tylko że tych minusów więcej niż plusów. A domagaliście się chociaż lepszych warunków socjalnych? Czy milczeliscie? Może by coś poprawili...

Podwykonawca

Dzień dobry mam do was pytanie a dokładnie chodzi mi o prace wykonywane dla Murapola jako podwykonawca w Gdańsku.Dostalem propozycję pracy przy nowym inwestycjach wykopy,trawniki,kostka itp i pytanie moje brzmi jak wygląda współpraca z nimi ? Wypłacają na czas,przeciągają odbiory itp? Z góry dziękuję za każdą opinie :)

Były podwykonawca
@Podwykonawca

Uciekaj! Nie polecam! Przeciągają odbiory, obciążają czym się tylko da, zeby zapłacić jak najmniejsze pieniądze. Przy ostatecznym odbiorze ucinają kontakt, nie odbierają telefonów. Centrala (biuro w BB) nic nie wie… Przeczytaj inne opinie. Dramat!

Alicja
@Były podwykonawca

A o ile przeciągają odbiory i czym konkretnie obciążają? Zgłaszałeś to gdzieś?

Nigdy więcej

Nie polecam pracy w tej firmie. Brak szacunku do pracownika. Brak płacy za nadgodziny.

Zuzanna
@Nigdy więcej

Można chociaż odebrać te godziny i miec więcej wolnego?

@Zuzanna

A nigdy w życiu.

Kamila
@pracownik

Jak to? :( A czemu takie warunki niby, to jak inaczej je się tutaj odbija?

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Bielsko-Biała
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Me How

Nie wiem, czy ten wpis nie poleci za sekundę, ale może się uda. Odradzam całym sobą pracę w tej firmie. To nie jest złe miejsce, ale po prostu jedno z najgorszych. (usunięte przez administratora) i ciągła rotacja to drugie imię tej firmy. Nadgodziny i zmuszanie ludzi do pracy B2B powoduje, że codziennie jest się w pracy ok. 12h, urlopów nie ma kiedy wziąć, zawsze jest coś pilniejszego do zrobienia. Zarząd komunikuje się z pracownikami w stylu rynsztokowym. Nie chodzi już nawet o przekleństwa, ale całokształt. Straszenie zwolnieniem niektórzy zaliczają już pierwszego dnia w pracy, inni np. po tygodniu, często bez żadnego uzasadnienia. Ot tak, przychodzi jeden z Misiów do pokoju i oznajmia, że się zastanawia, czy wszystkich pracujących tam by nie wyrzucić. Po czym śledzi reakcje lub wychodzi. Nikt mi nie wmówi, że zdrowe osoby tak robią i że to jest normalne zachowanie. OPR można dostać z najbardziej absurdalnych powodów, np. za to, że nie wie się, co prezes ustalił wczoraj na spotkaniu w 4 oczy z innym pracownikiem. Druga sprawa, odpowiedzialność. Jeśli w ciągu roku na stanowisku pracuje 5 lub np. 7 różnych osób, to żadna nie zdąży niczego zamknąć, może nawet otworzyć wszystkich spraw po poprzednikach. W Murapolu nikogo to nie obchodzi. Zdarzało się w przeszłości, że komuś nie zrobiono balkonu albo postawiono słup na środku salonu, bo tak było na planie. Kto był winien, nie udało się dociec, bo przesżło to wcześniej przez ręce powiedzmy 10 osób. Natomiast często takie strzały dostają osoby, które dopiero rozpoczęły pracę. Wejście w temat zaczyna się od litanii cudzych błędów i próby zrzucenia odpowiedzialności na nowego pracownika, że jeszcze nie rozwiązał danych problemów. Praca w Murapolu jest psychiczną torturą i zostawia ślad na wiele lat. Są osoby, które krótki epizod w Murapolu przypłaciły terapią. W kręgach HR marka ma już swoją "sławę". Z reguły jeśli pada pytanie "a czemu tak krótko Pan/-i tam pracował/-a?" to wystarczy głośno przypomnieć nazwę firmy i każdy wie, o co chodzi.

Riki
@Me How

Chyba spółki pomyliłeś. Ja jestem od kwartału i nikogo nie zwolniono. Ludzie są naprawdę super komunikatywni. A i firma nie powinna mieć sobie czego zarzucać. Potrafią się bawić ale i pracować i pracy wymaga za którą płaci przyzwoite pieniądze.

Maruda
@Me How

A kto to te Miśki? Bo z tego co słyszałam i jak dobrze łącze fakty to oba już na swoim i kilka lat poza spółka.

Zadowolony
@Me How

Poziom frustracji proporcjonalny do wzrostu stóp procentowych ale to pewnie też wina Murapolu? Żenujące. Ja polecam. A i dla mnie stopy mogą iść na 10% bo ta spółka daje zarobić.

Tak właśnie jest
@Me How

Zgadzam się z tym w 100%, ponieważ sama tam pracowałam. To wszystko niestety prawda… nie polecam.

@Tak właśnie jest

A możesz powiedzieć ile minęło od twojego pobytu na pokładzie? Jestem skłonny przyjąć ofertę a i forum widze ostatnio mocno stonowane. Są deweloperzy z gorszymi recenzjami i to też nie mali gracze .

Stary wyjadacz
@Nowy

Pracowałem tam kilka lat. I w czasach gdy rządziło dwóch Miśków i za NI. Prace w M polecam i nie polecam ????. Jeśli jesteś singlem, masz dużo czasu, zaczynasz dopiero swoją karierę to możesz tam iść. Tylko idź z myślą, że to jest praca na jakiś czas (bardziej krótki niż dłuższy). Trochę zarobisz (dla singla kasa jest ok), szybko się nauczysz i trochę doświadczenia nabierzesz. Do pracy przychodź na 9, 9.30. Nie ma sensu na 8, bo i tak będziesz siedzial do 17,18. Wszystko co będziesz uzgadniał musisz mieć na mailu. Z kimkolwiek rozmawiasz proś o potwierdzenie na maila. Inaczej przekonasz się o dwulicowości ludzi, kierowników tam pracujących. Także baw się, miej w du.. wszystkie jazdy na mailach (a nie jest ich mało). A gdy zmienisz pracę, to zobaczysz jak w innych firmach jest fajnie i przyjemnie ????. M to taki niezły start gdzie nabierzesz "grubej" skóry i mało co Ci później ruszy ????. Jeśli natomiast cenisz sobie czas wolny, masz rodzinę, narzeczoną, narzeczonego, cenisz sobie spokój, poukładana pracę, normalny stosunek pracownik-kierownik, pracownik-pracownik, to nie idź tam. Szkoda twojego czasu i wysiłku twoich bliskich. O odbieraniu dzieci z przedszkola, szkoły możesz zapomnieć, bo będziesz wychodzic o 17,18. Do domu będziesz przynosił pracę, bo zawsze ktoś coś chce na teraz itd. Na wakacje będziesz jeździł z laptopem, albo poczta w telefonie służbowym. Bedziesz miał zawsze z tyłu głowy, że trzeba sprawdzić pocztę, bo ktoś coś chce na teraz. M to spoko firma na start, dla młodych, którzy mają dużo czasu i lubią się bawić. Taka praca na rok, dwa (no chyba, że cię szybciej wywala). Następnie zmieniasz prace i okazuje się, że relacje z pracodawcą mogą być fajne ????. Ze nie musi być tyle biurokracji, która powoduje, że najprostsza umowa/zlecenie jest w obiegu 2-3 tyg (gdy się o nią upominasz, inaczej może być nawet miesiąc czy dwa). Podsumowujac. Jesteś młody, masz dużo czasu, masz wywalone na wiele rzeczy to tam idź. W innym przypadku szkoda twojego czasu i nerwów. Aha i jeśli wraz z przyjściem musisz wynajc mieszkanie, to nie podpisuj długiej umowy na najem???? I pozdrawiam wszystkich ????

Bea
@Stary wyjadacz

Bardzo trafnie to ktoś ujął! Świetne podsumowanie. Zgadzam się w 200%.

Kkkkkk
@Me How

Marlę, czyli mania powinna poczytać co to jest (usunięte przez administratora) i co za to grozi

Ktoś
@Me How

No właśnie to doszukiwanie się, że jeśli ktoś krótko pracował w poprzedniej firmie to pewnie nie jest dobrym pracownikiem, a przecież może być mnóstwo powodów że krótko i często jest to spowodowane atmosferą pracy w danej firmie. Jeśli ktoś ma wybrać zdrowie albo pracę to wybiera zdrowie. Lepiej krótko pracować niż przypłacić zdrowiem i za wszelką cenę coś robić.

@Riki

widzę, że nasz HR zajmuje się teraz pisaniem pozytywnych opinii :DD nie znam osoby w tej firmie, a troche ich znam, która jest zadowolona z zarzadzania ludzmi, w sumie to nie jest zarzadznanie tylko zastraszanie...

Iwona
@pracownik

to straszenie to o co chodzi, jak strasza i czym, zwolnieniem czy czyms innym?

janusz

byłem podwykonawcą, każdy protokół wyrywany, wyżebrywany, wybłagiwany. ostatniego do dziś nie dostałem, a minęły 2 lata. murapol dostarcza materiały- najtańszy (usunięte przez administratora) a później wysyła wezwania do naprawy, bo zawór po półtorej roku nie działa. dyrektor kontraktu- wampir emocjonalny, nie szanujący ani swoich podwładnych ani podwykonawców. ludzie uciekajcie od murapolu i partnera sa

Madafaka
@janusz

Może stwórzmy forum oszukanych przez murapol i spółki córki?

Myślacy
@janusz

Janusz w jakim rejonie byłeś podwykonawcą?

Murapol zlodzieje
@Madafaka

Tak .Dobry pomysł. Ale możemy też wygrać z nimi w sądzie .Możemy się komunikować i uderzyć w nich razem i zniszczyć tych (usunięte przez administratora)

JPRDL
@janusz

PartnerBud Spółka do przechwytywania roszczeń podwykonawców Murapolu ogłosiła upadłości.

Podwykonawca-
@janusz

Cześć, Właśnie dostałem zapytanie do wyceny od MURAPOL ul. Partyzantów 49 - czy to ci sami?

Nick3
@Podwykonawca-

Tak. To ta sama firma. Centrala Murapolu jest w Bielsku-Białej, przy ul. Partyzantów.

@janusz

Widzę, ze takie praktyki firma stosuje od dawna. Żałuje, ze wcześniej nie sprawdziliśmy tej spółki, zaoszczędziliśmy stresu i pieniędzy. Przez te ich zagrywki ciężko powiedzieć o zarobku ;(

były kandydat
@janusz

w zeszłym roku miałem (nie)przyjemność w rekrutacji w bydgoskim biurze Murapolu, co jest najbardziej kuriozalnym doświadczeniem zawodowym i okolozawodowym w moim życiu. Pani dyrektor oddziału, który ma postać drewnianej budy w lesie, wyjątkowo chamska i pełna pogardy. Tak jak pani przedstawiona jako dyrektor regionalna tak samo, co więcej kiedy myślała, że jej nie słychać (usunięte przez administratora) Do kogoś siedzącego chyba obok. Serio...te panie w mojej ocenie nie nadają się do środowiska, gdzie pracuje się z innymi ludźmi.

Firma podwykonawcza

Omijajcie tę firmę szerokim łukiem! Ignorujcie zapytania ofertowe! Współpraca z Murapolem przyprawiła mnie o wrzody żołądka. NIEUCZCIWY KRĘTACZE. Odbiory przeciągane w nieskończoność, faktury obciążone nieuczciwie karami. Robota ciągnie się w nieskończoność przez brak dostarczanych na czas materiałów, za co tez są kary! A ten dostarczany materiał najgorszej jakości, przez co wezwania do usunięcia usterek wysyłane są w nieskończoność. Kierownik, menadzer budowy itd. zamiast pilnować tego co trzeba bawią się w biurokrację i wysyłają wszelakie pisma straszące sądem. Nie odbierają telefonów! NIE POLECAM!

Poszkodowany przez Murapol
@Firma podwykonawcza

Dokładnie jest tak jak piszesz. Mam podobne złe doświadczenia z ic h spółka -"córką" Partner S.A. Wykorzystują swoją pozycje(brak odbiorów, odwlekanie i brak płatności w terminach), żeby ograbić i zniszczyć wykonawców. Mnie oszukali w ten sposób na 150 tys zl , nie odpuszczę im i ide do sadu, prokuratury itd.

Elfik.
@Poszkodowany przez Murapol

Ale jak to oszukali? Nie dali protokołów? My już do nich tez nie pracujemy. Musimy tylko odzyskać gwarancje i papa. Firma godna pożałowaniem. Protokoły dostaliśmy wszystkie ale przeciągali mocno. Kazali podpisywać oświadczenie ze zrzekamy się odsetek za nieterminowe wpłaty z faktur. Każą wręcz wymuszają żeby robić im oferty mimo, ze nie chce się brać udziału w przetargu. Ofertowanie to mój czas, który kosztuje , ale oni tego nie zauważają. Kary tez wrzucali niby niewielkie bo do każdej umowy kilkaset złotych. Ale powody kar były kuriozalne. I te wieczne pretensje o wszystko, krzyki , wymuszanie. Nigdy więcej …

Firma podwykonawcza
@Elfik.

Tak, zaraz będzie rok jak brak ostatecznego protokołu. Nie odbierają telefonów, ewentualnie tekst „zdzwonimy się jutro”. Robota nie rozliczona i kaucje gwarancyjne na tę chwilę nie do odzyskania. Nie widzę już innego wyjścia jak przekazać sprawy kancelarii.

Past
@Poszkodowany przez Murapol

Z serca zycze powodzenia. Ja mam wrzody zoladka i nerwice bo obsetwowalem to co sie działo z traktowaniem podwykonawców. Zresztą z traktowaniem pracowników nie było lepiej. Z jednej strony y rozdawnictwo dla krewnych królika, z drugiej wyzysk nieziemski. To co się sprawiało nigdy światła dziennego nie ujrzy A szkoda. Bo niektórzy ba takim zachowaniu odrobili się majątku.

Dający
@Past

Pewnie, jak się wie komu dać to pracę odbierają? Pytanie czyj to jest koszt, może dorzuca do umowy?

JOANNA
@Firma podwykonawcza

KRĘTACZE (usunięte przez administratora) I NIE ODBIERAJĄ TELEFONÓW SĄD POWINIEN SIĘ TYM ZAJĄĆ ALBO CBA W PONIEDZIAŁEK DZWONIĘ DO PREZYDENTA DUDY TO JEST MÓJ KREWNY ON ZROBI Z TĄ FIRMĄ PORZĄDEK O (usunięte przez administratora) ANDRZEJEK TO ZAŁATWI ZAMKNIE TYCH CO TRZEBA I ZAJMIE SIĘ W POZNANIU TEŻ TĄ FIRMĄ MURAPOL NALEŻY IM SIĘ KARA ZA NACIĄGANIE

DLACZEGO JAK NIE PODOBA MI SIĘ MIESZKANIE TO NIE MOGĘ SIĘ WYCOFAĆ Z UMOWY PAN (usunięte przez administratora) B. nie poinformował mnie że na zastanowienie jest 8 tygodni a on mówił że 3 dni trzeba się szybko zastanawiać to mieszkanie to wielka KICHA mieszkanie jest ciasne i wąskie mieści się na ul. WAGROWSKIEJ W POZNANIU kazał napisać odwołanie do informacja@murapol.pl to zrobiłem napisali że sprawa jest w trakcie załatwiania i karzą czekać Pan (usunięte przez administratora) B. mówił że jak nie zapłacę pieniędzy to mnie straszył że będę w rejestrze długów i tak zrobili wpisali mnie, jak tydzień temu napisałem odwołanie i napisali mam czekać. Pani z Murapolu powiedziała że nie mamy tych pieniędzy wpłacać powiedziała że to załatwi a teraz na pewno zakazali jej mówić i nie odbierc telefonu ona powiedziała prawdę co mam teraz zrobić na kicham na te 1000zł

Zaptoid

Moja opinia jest bardziej na temat pracowników działu sprzedaży niż pracy tu w Murapolu ale teraz rozumiem skąd takie podejście do klienta jak atmosfera w pracy jest średnia a właściwie nędzna. Opiekunowie po oddaniu kluczy traktują Ciebie na zasadzie "ldź się gonić". Jak masz pytania to praktykują spychologię a jak im.zwrocisz uwagę to chcą cie "zagryźć". Generalnie są aroganccy i pozbawineini jakiejkolwiek kindersztuby. Do sprzedaży mieszkan uważam, że trzeba się bardziej przeszkolić zakresu pewnej ogłady, dobrego tonu. Jak milwiek. Kultura osobista jest im obca. Może bardziej taki klimat odpowiada klimatom targowiska oczywiście nie chce generalizować bo na targu pracują ludzie na tzw. poziomie, a tu? Sami sprawdźcie. Oczywiście uzyskanie dokumentów oczywistych jak plan zagospodarowania terenu czy zwymiarowane lokale mieszkalne graniczy z cudem.

Kontrahent

Jako podwykonawca przestrzegam przed ta firma! Kierownicy budowy traktują podwykonawców delikatnie ujmując bez szacunku. O protokoły trzeba żebrać dosłownie, finalnie faktury pomniejszone o obciążenia, jak wyimaginowane kary bhp, opóźnienia w harmonogramie (z ich winy bo nie dostarczają materiału na czas), błędy w zamówieniach, kradzieże materiału na budowie. Przelewy grubo okrojone. Całą odpowiedzialność błędów na budowie zrzucają na podwykonawców. POLITYKA FIRMY POLEGA NA TYM ZEBY KOSZTEM PODWYKONAWCÓW JAK NAJWIĘCEJ ZAROBIĆ!!!!

dzwig

Byłem podwykonawcą u podwykonawcy Murapolu SA w Gdańsku. Kiedy podwykonawca przestał płacić zgłosiłem się do Murapolu SA o pomoc . Na maile i pisma nie odpowiadają, więc poszedłem do kierownika budowy i usłyszałem, że nie przyjmują zgłoszeń podwykonawcy, bo podpisali umowę z firmą którą nie płaci, że wybuduje budynki bez udziału podwykonawców. Jednym słowem radź sobie sam mamy to w (usunięte przez administratora) . Myślałem, że jak firma jest S.A. to są jakieś standardy, że firma nie pozwoli sobie na to że podwykonawca się nie rozliczy. Jedyna pomoc kierownika to informacja ze podwykonawca dostanie przelew pod koniec miesiąca - firma SP. ZO.O. zadłużona gdzie tylko mogła. Drogo będzie mnie kosztować pomyłka co do opinii Murapolu S.A. Moja rada jak możesz to odpuść sobie tą firmę !!!

@dzwig

Powiedz, co wykonywałes na budowie? Oraz dlaczego zacząłeś współpracę z podwykonawcą będąc podwykonawcom? Wszyscy wiedzą że inwestor/Gl wykonawca zawsze w umowach z podwykonawcami mają paragraf , że tamci nie mają prawo zlecać pracy innym podwykonawcom. Możesz podpisywać umowę z głównym wykonawcom albo inwestorem. ale nie z podwykonawcom. Sądzę że to jest wina nie Murapol, a twoja i twojego "zleceniodawcę"

Roro
@Podwykonawca

Ja tam dla nich robiłem w Poznaniu. Zapłacili zgodnie z umową a jak wystąpiłem o zwrot kaucji to też nie było problemu. Były takie firmy co narzekały ale roboty też nie robiły i nie ma się czemu dziwić ze hejyem walą.

@Roro

Niemłodzi głupot lub jesteś opłacany za opinię ! Ta firma płaci tylko tym co ma z nich korzyść !!!!

@Roro

Bzdura! Przeciągają protokół końcowy już rok, robota nierozliczona do końca, a gdzie jeszcze zwrot kaucji!?

Podwykonawca GD

Przestrzegam przed ta firmą , odwlekają odbiory prac .ciagle znajdywanie nowych usterek do usunięcia , kary bhp , porządkowe nagminne aby jak najmniej zapłacić , następnie mielą protokoły przez swój system ponad 2 tygodnie na końcu czekanie aż faktura trafi z protokołem do centrali i w ostatni dzień może zapłacą ! Nadzór budowy próbuje wszystko wcisnąć do odpowiedzialności podwykonawcy błędy w zamówieniach, brak ochrony pomimo obciążenia podwykonawcy itd. Fatalna firma !

@Podwykonawca GD

Zgadzam się w 100% chociaż zdarzyło się czekać na protokół prawie miesiąc!

Pan Paweł

Witam, Chciałem zapytać jak wygląda współpraca jako podwykonawca budowlany dla tej firmy ?

@Pan Paweł

Nie polecam, przeciąganie odbiorow, protokołów w nieskończoność. Obciążanie wyimaginowanymi karami. Ciężko wyjść na plus, trzeba mieć duże zaplecze finansowe czekając miesiącami na protokół. Brak szacunku ze strony kierownictwa budowy itd. Długo by wymieniać negatywy tej współpracy…

Żuraw

Chciałbym tylko poinformować byłych pracowników, że ten dźwig, który przewrócił się pod wpływem wiatru i zabił 2 osoby, to oczywiście na budowie Murapolu. Jak wchodziłem do firmy, to jej klątwą był reportaż TVP o nieprawidłowościach na innej krakowskiej budowie spółki. Minęło kilkanaście lat i podejście do bezpieczeństwa dalej po staremu. Szkoda komentować.

Wykonawca

Firma tylko (usunięte przez administratora) podwykonawców omijacie wszystkie twory jak najdalej

Ryszard
@Wykonawca

Co się działo że tak piszesz? Dostałeś od nich nie to co trzeba, czy chodzi o płatności? Opowiedz coś więcej.

Wnerwiony
@Ryszard

Czy udajesz zdziwionego czy jestes z M ? Zawsze chca (usunięte przez administratora) podwykonawcow a stawki maja o 30-40 proc zanizone

Łukasz T.

Praca w dziale sprzedaży poniżej jakiegokolwiek standardu. Organizacja rodem z (usunięte przez administratora) z siedzibą w Bielsku, która jest totalnie oderwana od rzeczywistości i nie ma pojęcia jak wygląda praca w poszczególnych miastach. Wynagrodzenie za sprzedaż wygląda dobrze jedynie na papierze, w rzeczywistości błędnie wypłacane z wielomiesięcznymi opóźnieniami. Dodatki w postaci nagród (telefony, szkolenia, itp.) dla sprzedawców to również mit, który służy jedynie jako wabik do osiągnięcia lepszej sprzedaży. Ogólnie firma nastawiona jedynie na zysk...kosztem wszystkiego i wszystkich (od bardzo słabej jakości budowy - wieczne problemy, opóźnienia, usterki, itp. po brak szacunku dla klientów i samych pracowników). Polityka sprzedażowa zależy od humoru poszczególnych osób. Ciagla rotacja pracowników to również standard. Bardzo słabe warunki pracy, brudne biura i brak wsparcia ze strony pracodawcy. Sprzedawca nie zajmuje się sprzedażą ale wszystkim dookoła, od opisywania faktur po zamawianie papieru toaletowego do biura, a co ciekawego czasem nawet na takie rzeczy brakuje środków. Powyzsza opinia to jedynie część góry lodowej. Zdecydowanie odradzam pracę w dziale sprzedaży !!!

Roki
@Łukasz T.

Możesz napisać coś więcej, ja słyszałem że prowizja od sprzedaży wypada całkiem nieźle. A podobno pośrednicy to też osoby które potrafią się odwdzięczyć a podobno mają z czego.

Łukasz T.
@Roki

Stawki były rzeczywiście dobrze, chcociaż system jest skomplikowany. Najgorzej, że pieniądze, które każdy sprzedawca zarobił na sprzedaży, były zawsze wypłacane z opóźnieniem i wielką łaską. Współpraca z obrotnym pośrednikiem rzeczywiście jest korzystna, bo po prostu ktoś inny robi Ci sprzedaż.

Ona
@Łukasz T.

Zgadzam sie w 100 procentach, dodam , ze chamstwo przełożonych, wyścig szczurów, podkradanie klientów, poparcie ze str kierownika biura takich procedur to na porządku dziennym, dalej mam koszmary senne, nie polecam pracy w dziale sprzedaży.

NORA
@Ona

Chyba generalizujesz, nie samymi sprzedawcami spółka stoi. Specyfika branży, każdy sprzedawca ciągnie na swoje. Krzywdząca opinia

Disy

Chodzi o dział w Bielsko-Biała

Gerson

Czy ktoś wie, jak wygląda praca w dziale prawnym w Krakowie/Bielsku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Gerson

Witam wszystkich. Jak wygląda praca w dziale prawnym?

Ukash
@Gerson

A w jakim mieście?

@Ukash

Kraków. Chociaż informacje dot. pracy w działach prawnych innych miast też będzie bardzo cenne.

Moniczka z Torunia (Jar)

Mieszkam w Toruniu przy ulicy Strobanda na Wrzosach, osiedle Jar. Mieszka mi sie tu w miare dobrze (mam 4 pokoje z aneksem na nieduzym metrazu około 60 metrów stosunkowo blizko lasu, pietro pierwsze). Są też delikatne minusy a mianowicie: 1) las w najblizszej okolicy niestety zostanie wycięty aczkolwiek część bedzie w chyba zasiegu 5 minut spacerem , 2) budynki przypominają hotel robotniczy gdyz czesto w jednej klatce bez windy znajduje sie nawet 60 mieszkań, 3) brak garaży podziemnych a wlasciewie jest ich tylko około 40tu na kilka setek mieszkan ( w nowych budowanych blokach nieopodal mają byc dostepne za dopłatą oraz opcja smart home, 4) brak piwnic przez co ludzie trzymaja np rowery czy inne klamoty na balkonach albo w ogródkach, 5) obok naszych bloków jest hałasliwa ulica raczej tranzytowa, w niedalekiej przyszłości ulica 2x2 z wielkim rondem, 6) wielkie parkingi pomiedzy budynkami a co za tym idzie hałas i spaliny. 7) słaby standard, małe balkony i brak windy przy 4 kondygnacjach, 8) duza rotacja mieszkanców i pełno wynajmowanych mieszkan przez co jest czasami sporo hałasu (imprezy), 9) najblizszy market prawie 1,5 km a żabka 700 metrów, za to do fryzjera do ktorego chodze co 3 tygodnie mam tylko 30 metrów :). Poza tym ok, jest spokojniej niz np w centrum Torunia. Jak za stosunkowo małe pieniadze które zapłaciłam (5 tysiecy za metr 2, cena koniec 2018) bardzo polecam.

Moniczka
@Moniczka z Torunia (Jar)

Zostałam bardzo dobrze obsłużona przez Poanie z działu sprzedaży Murapol, przedstawiono mi sporą ofertę z której skorzystałam. Mają chyba najtansze mieszkania na Wrzosach w Toruniu. Jest pakiet smart home. Polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A