Opinie o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tramwaje Śląskie S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tramwaje Śląskie S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

mimi

katarzynki są 2 razy do roku- maj i listopad, wczasy pod grusza tylko dla pracownika, wycieczki integracyjne zagraniczne zakrapiane alkoholem tylko z wjazdem dla pracownic i pracownikow za symboliczne 1OO zl , karnety na basen tylko dla pracownikow, nie ma zadnych dofinansowan na zakup podrecznikow dla dzieci, zapomogi koszmarnie niskie kwotowo, dostepne raz do roku, na swiata pracownicy dostaja ponad 4OO zl, gratyfikacje za lata pracy po pieciu latach -wysokosc jednej najwyzszej pensji uzyskanej w roku, po dziesieciu latach wysokosc 1 pensji, po pietnastu latach wysokosc 2 najwyzszych pensji, po dwudziestu latach wysokosc trzech pensji - do tego dochodzi premia kwartalna . Aha- wszystkie zarobki co jest smieszne sa pisane na oddzielnych paskach- np osobno katarzynka, osobno premia kwartalna, osobno wynagrodzenie, nie ma 1 zbiorczego paska.

Motorniczy bytom

Witam ja pracuje już prawie 5 lat mam umowę na stale i dostaje na godzinę 12zł pracuje na 3 zmiany, wyjazdy są nawet o 3rano i to z rożnych zajezdni bo w umowie masz napisanie ze możesz pracować w całej aglomeracji śląskiej i nikogo to nie obchodzi ze nie masz czym dojechać.Najwyższa stawka dla motorniczego na śląsku jest 15 zł i to musisz mieć przepracowane kilkanaście lat lub znajomości. ogólnie nie polecam na tym bardziej do zajezdni w Bytomiu najgorzej tam traktują pracowników.

@Motorniczy bytom

No to szczęściarz z Ciebie.Mój znajomy ma 10zł brutto.Też uważam,że to żałosna stawka.Jak można wyżyć za 1600 zł? Ciekawe jak to się ma do prawa pracy? To jest nierówne traktowanie pracowników na tym samym stanowisku a to już jest łamanie prawa pracy.Czy nie potraficie iść z tym do Sądu Pracy?Niższa płaca,to też niższe składki-więc kiedyś też niższa emerytura,mniejsza kasa za urlop,za chorobowe... itd Idąc do Inspekcji Pracy na skargę,można to zrobić anononimowo,nikt nie powie kto personalnie zgłosił sprawę.Po jednej kontroli,zaraz będą efekty...mogę gwarantować.Tylko trzeba mieć odwagę,aby coś z tym zrobić.Pozdrawiam.

To ja

Też tak słyszałam.Ponoć nawet współmałżonek nie dostaje nawet biletu wolnej jazdy,ale dopiero po roku i na dodatek ma za niego zapłacić 200zł.Czy to prawda że nawet dotacji do wczasów nie ma DLA PRACOWNIKA I jEGO RODZINY?Wczasy pod gruszą pracownik dostaje i dzieci,ale dla małżonka nie?Czy to prawda?

asewaw

Na wozowni podobno mają 2000 zł do ręki,ale święta i nocki robią.

Humus
@asewaw

Witam, pracuję w Tramwajach i niestety nie zarabia się tam dużo, ładne stawki mają chyba tylko "starzy" pracownicy, nowi niestety śmieszne. Pracodawca wykorzystuje to, że jest duże bezrobocie, jeżeli ktoś na początek chce zarobić 3000 to niestety się rozczaruje, pozdrawiam. Praca raczej dla tych, którzy nie mają innej opcji.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Tramwaje Śląskie S.A.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
xxxxx

Witam wszystkich.Tak czytam te opinie i oczom nie wierzę , że za takie pieniądze ktoś tam pracuje.Jak utrzymać rodzinę nie mówiąc o opłatach za takie grosze??. Miałem zamiar się tam zatrudnić ,ale z tego co widzę to nie ma to najmniejszego sensu . Chyba że na warsztatach lepiej zarabiają. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach to 3000 to podstawa żeby jakoś związać koniec z końcem.Pozdrawiam wszystkich.

To ja

Witam.Czy może ktoś napisać,ile tak naprawdę można zarobić jako motorniczy?Jaka stawka do ręki za godzinę itd? Zapewne są też jakieś dodatki,premie i nadgodziny? Czy jest jakiś deputat węglowy,tak jak lata do tyłu?Lata temu pracowałam jako motorowa i chcę wrócić,ale nie mam pojęcia jak wygląda teraz u Was zarobek.

Totoja
@To ja

W Tramwajach Ślaskich zarabiasz podstawowe 8.50 brutto plus premia 140zł Ale...nie licz na to ze pracę utrzymasz...!!! naciągną cię na kurs na raty...pierwsza umowa 3 miesiące ( 8.50) druga umowa 9 miesięcy(9.00)...zazwyczaj jeszcze jest trzecia na 14 miesięcy (11.00) ale nie każdy ją dostaje...nie ma znaczenia jak pracujesz i jak bardzo się starasz, jeśli jesteś niewygodnym ...wylotka...i jak masz kredyt na kurs to zapewniam ze nie jest on kompatybilny z umową o prace...więc bedąc na zasiłku pozostanie ci do splacenia natychmiast 4200...najgorsza firma (usunięte przez administratora)...celowo wprowaza w bład...i jeśli nie jeses łądna blądynką której kazdy facet pomopze ...zostaniesz na lodzie i z niczy i jeszcze jedno ...jak zepsuje ci sie tramwaj a go źle przelaczysz..szcególnie mowa o nowych moderusach...to ponosisz koszty jego naprawy...Pozdrawiam wszystkich którzy chcą tak pracowac...jedzcie do krakowa Warszawy ale nie na śłask...strasznie poryty rynek pracy...:(

@Totoja

Hmmmm...za kurs nie będę płaciła,bo jeździłam już jakiś czas temu.Tylko muszę odnowić uprawnienia.Czy naprawdę nie ma większych premii?A co z dodatkami stażowymi? Czyli można zarobić brutto tak ok 1700 brutto? Jakieś to dziwne.Czy pracowałeś jako motorniczy w Chorzowie?

jo
@To ja

W Chorzowie już nie ma zajezdni jest tylko zakład usługowo remontowy oraz dyrekcja. Zajezdnie są na zawodziu stroszku bedzinie i w gliwicach. Na początek 1700 brutto na pewno dostaniesz plus Dodatek stażowy jest w wysokości 5% podstawy (około 120zł) za każde 5 lat pracy w firmie państwowej maksymalnie 20% do tego masz katarzynke w maju i listopadzie po 450 zł wczasy pod gruszą około 450 zł i na święta w grudniu też coś koło 400 plus bilet wolnej jazdy dla Ciebie i dzieci za free oraz Męża za 200 zł

KWK

w gornictwie lepiej zarabiaja

Rafał

Pracuje w tś więc wiem że lekko nie ma i tak jak poprzednik pisze naciągają nowych na kurs obiecując prace.Niestety po zwolnieniu nowych przychodzą następni nowi i firma się kręci :)

Dimer

Tramwaje śląskie same złoKurs 6200 zł umowa na 3 albo 9 miesięcy i kredyt do splaty za kurs 4200 zł Tak się pracuje w tramwaje śląskie za 1100 zł miesięcznie w stresie i w ogóle obojętnie jak się starasz i co robisz nie masz nikogo z rodziny w dyrekcji to wypad

.....

O terminy i cenę pytaj w ośrodku http://www.tram-silesia.pl/www/index.php/osm/ na dole masz dane kontaktowe. A jeśli chodzi o refundacje, to jeśli jesteś bezrobotny to możesz napisać wniosek do PUP-u. Ale oni zazwyczaj godzą się tylko, jeśli pracodawca zgodzi się na piśmie, że będziesz pracował u niego minimum rok.

Sebastian.K

Witam. Jestem zainteresowany pracą w TŚ jako motorniczy. Chciałbym się dowiedzieć kiedy są najbliższe terminy szkoleń na stanowisko motorniczego oraz, czy jest możliwość podejścia do nich za zasadzie refundacji kursu, oraz jakie są szanse na prace w firmie.

bobo

a inne stanowiska?? jak z zarobkami?? i ogólnie jaka praca??

2010

Tramwaje Śląskie!! Żenada! Nowi pracownicy dostają wieksze stawki niż ci co tam pracują od kilkunastu lat! Zarobki marne, jakość pracy zerowa.(usunięte przez administratora)

CARMEN

Słowa kojarzące się z Tramwaje śląskie (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ŻENADA Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... . Od jakiej stawki można negocjować pensję? Najbardziej podobało mi się w Tramwaje śląskie: Najbardziej nie podobało mi się w Tramwaje śląskie:

Zostaw merytoryczną opinię o Tramwaje Śląskie S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Tramwaje Śląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tramwaje Śląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tramwaje Śląskie S.A.?

Tramwaje Śląskie S.A.
2.3/5 Na podstawie 106 ocen.

Tramwaje Śląskie S.A.