Opinie o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tramwaje Śląskie S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tramwaje Śląskie S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Tomasz

O Katarzynce piszę.Można to nazwać potocznie 13tką. Zdaję sobie sprawę, że na początku taki zarobek będzie, ale z każdą umową i rokiem będzie ona wyższa, ale ogólnie dziękuję. Mam nadzieję, że będzie się pracowało miło, bo takie mam ogólne nastawienie do tej pracy i na chwilę obecną patrzę na stabilność w zatrudnieniu/świadczeniach. Zarobki 1500-2000 to chyba najczęstsza wypłata pomijając korposzczurów i specjalistów w danej dziedzinie. Wiadomo, że każdy chciałby zarabiać co najmniej średnią krajową, ale ja wolę stąpać twardo po ziemi i wcale nie mylę tego z brakiem ambicji. Pozdrawiam również.

@Tomasz

To jeszcze raz powodzenia!!!! Firma jest znana z tego że przyjmuje na trzy miesiące bo tyle wymaga urząd zatrudnienia a potem pozbywa się motorowych!! Dlaczego? Bo 6000,- drogą nie chodzi!! Jezeli będziesz miał szczęście i wyleci ktoś z roboty to się załapiesz tylko nie fikaj bo cię wywalą zaraz!! Mnie i innych się tak pozbyli! A praca.... Praca jest fajna ale odpowiedzialna i trzeba mieć oczy w du.....e!! No i autko musisz mieć bo jak dojedziesz do pracy na 2.30??? Jeszcze raz POWODZENIA I szczęśliwego nowego roku!!!!

Daniel

Chciałem się przyjąć za spawacza ale zaproponowali 13 na godzine. Więc tak jak kolega powiedział wcześniej niech się jeb....ą! Nie jestem frajerem.A upośledzony też nie.

Upośledzony

Jeżeli jesteś lekko upośledzony umysłowo to Tramwaje Śląskie są dla Ciebie idealnym pracodawcą! Płacą tak jak byś był rencistą z co najmniej II grupą inwalidztwa! A dlaczego upośledzony umysłowo? Bo tylko idiota pracuje za takie pieniądze jak płacą w TRAMWAJACH!@!!!

Batmanek
@Upośledzony

ale z ciebie debil , siedząc w domu zarobisz miesięcznie 2 800 tak ?? Debilu naucz się liczyć cwelu.....

ByleKto
@Batmanek

Z takim jezykiem rynsztoku mam nadzieje ze nie pracujesz w tram a na pewno nie na wozie :/ A co do zarobków w tramwajach,szczególnie Śląskich odrobinę prawdy w tym jest bo one sa prawdopodobnie najniższe w skali kraju. PS jesteś zadowolony ze zarabiasz 2800zl?(ok620e)LOL ;O

Sebastian

Jakieś pół roku temu chciałem się przyjąć do tej firmy jako kierowca. Ludzie jakie wymagania mają! I( żeby chociaż napisali ile dostanę na rękę to bym czasu nie marnował na łażenie do tej firmy!! Zaproponowali 12 zł na godzinę!!!!!!!! czy ich poje.......ło????? za takie pieniądze to wolę siedzieć w domu i korzystać z opieki społecznej! Przynajmniej się wyśpię! A wcale mniej nie będę miał! Odradzam tą firmę! Lepiej tak jak wspomniałem siedzieć w domu i korzystać z opieki społecznej albo jak chcesz więcej to pracować na czarno!!!1

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Tramwaje Śląskie S.A.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Ludziska co wy za bzdury piszecie? W dzisiejszych czasach to szczęście mieć jakąkolwiek pracę na umowę!!! a tu jakieś barany piszą coś o firmie w której nawet nie pracowali.Sam bym chętnie podjął pracę lecz zdrowie nie te by zostać motorniczym. A jako takie mam pojęcie o tej pracy bo kolega jest motorowym. I nie sądzę by kłamał ale podobno nie wszyscy po kursie się nadają do tej pracy bo jest 100% inna niż praca kierowcy.Jest bardziej niebezpieczna a najgorsze jest to że podobno jak przyjdzie co do czego to można tylko się przyglądać co się stanie bo nic zrobić się nie da. Samochodem by się ominęło przeszkodę czy też człowieka a tu można tylko patrzeć na bieg wydarzeń. I nie wiem dlaczego ale podobno najgorzej jest na jesieni i w lato gdy koszona jest trawa??? Jak kiedyś jechałem z kolegą autem i wyprzedziłem tramwaj by nie zawalał mi drogi na światłach linia 11 to kolega mnie zaraz opierd.....ł co ja robię i czy wiem co może się stać? Wytłumaczył mi co i jak i teraz nigdy się już nie pcham przed tramwaj. Bardzo żałuję że nie mogę zostać motorniczym to musi być fajna i odpowiedzialna praca.

Tomasz.
@Marcin

Ludziom się w głowach przewraca. Umowa o pracę, socjal, 13tka, bony na święta, premie - mało ! Wiadomym jest, że jest to praca ciężka, ale w dzisiejszych czasach, gdzie większość "prywacioków" daje umowy śmieciowe i 7 zł na rękę, bez urlopu, bez świadczeń, bez możliwości pójścia na L4, o jakimś socjalu nawet nie wspomnę, to jest to oznaka jakiejś stabilności. Oczywiście nie są to szałowe zarobki, ale przynajmniej jest jakiś spokój w głowie. Korporacje czekają na tych co im się marzą kariery za dużą kasę, tylko czy jest warte zabieranie pracy do domu, wyniszczenie psychiczne (bo wydajność, bo audyty, bo sprzedaż!) kosztem zaspokojenia finansowego? W Polsce pewnie tak, bo trzeba się prześcigać z sąsiadem w tym kto ma nowszy telewizor, czy samochód. Zamierzam pracować jako motorniczy, może za jakiś czas wpiszę całkiem odmienny komentarz kiedy zobaczę jak to wygląda z bliska, ale po wpisach niektórych narzekających to widzę, że naprawdę się w głowach powaliło. Pisanie o tym, że ktoś woli zbijać bąki z zasiłkiem zamiast pracować jest dla mnie poniżej krytyki i honoru mężczyzny, no ale każdy ma swój punkt widzenia. Pozdrawiam

@Tomasz.

Powodzenia i przyjemnej pracy za 1500 zł! I o jakiej 13-tce gadasz?

Marian

To ja też napiszę coś od siebie. Mówcie co chcecie ale źle tak jak co niektórzy piszą to niema. Widać że pisali negatywne komentarze ci co sami sobie nagrabili pijąc w zakładzie albo przychodząc pijanym do pracy. Wiadomo kokosów się nie zarabia ale też nie jest źle. Lepsza taka praca w takim zakładzie jak u prywaciarza. Po 10-14 godzin i jeszcze będzie robił łaskę że zapłacił. Polecam wszystkim tą firmę.

XXL

Dobrze to już było!!!!!!!! Każdy kradnie w tej firmie.Bo inaczej zdechł by z głodu!!!! A święta tuż tuż.

Zenon

Firma KUPA!!!!! Tylko idiota albo desperat się przyjmuje do tego syfu! Zarobki? Tragedia!!! Szczycą się tym ze płacą regularnie ZUS itp i wypłata jest 10-tego!!! Ale wypłatą tego raczej nazwać nie można!!! Pracowałem tam jakieś 19 lat i gdyby nie dodatki za wysługę to moja pensja wynosiła by 1520 złotych!!! Z dodatkiem dostawałem średnio 1850 zł!Jedynie motorowi zarabiają jako tako a nawet świetnie oczywiście ci co mają układy i pracują w niedziele i nocki zarobią jakieś 3000-3600 na rączke ale to są wyjątki.Tą firmą rządzą ci sami ludzie od wieków czyli jeszcze ci co pamiętają komune. Jedynie prezesi się zmieniają. Kierownicy są ci sami.Osły ale się trzymają jedynie mała rotacja im zagraża z jednej zajezdni na drugą.Pracownicy? Hm kradną co się da no i wcale dziwić im się nie można bo sam kradłem cewki i miedź z czegoś trzeba żyć!!! Napewno nie z tej niby wypłaty!! I jak za komuny każdy udaje że pracuje a pracodawca udaje że płaci!!! Roboty torowe i sieciowe zlecane są firmie prywatnej o dziwo szefami tych firm są byli pracownicy.Ludzie co tam pracują to pracują na czarno po pracy w tramwajach (kierowcy. sieciowcy,torowcy) i im się opłaca ta robota u prywaciarza. Tylko jakim cudem te firmy wygrywają przetargi?, MAGIA!!!!???? Co do mojej osoby to nie są to moje zale lecz prawda a ja wyleciałem z tego syfu za alkochol co nie znaczy ze oczerniam tą frirme specjalnie!! Decyzja należy do Was czy wiązać się z tą firmą! Ale osobiście uważam że to były stracone lata. I gdyby mnie nie wywalili pewnie bym pracował dalej i biadolił na zarobki.Teraz owszem muszę pracować po 10 - 12 godzin ale wiem za co!!!! Wylądowałem w firmie budowlanej (ocieplanie budynków itp robi się prawie wszystko ale też zarabiam 100% więcej niż w syfiatych tramwajach.Zastanówcie się 100 razy zanim tam się przyjmiecie!! Nawet jak myślicie że to na chwilę czasami ta chwila trwa do emerytury a mówię Wam ze nie warto!!!!!

XXL
@Zenon

Chyba wiem kim jesteś. A czy ten PT-8 co stoi przy płocie to my razem nie opierdolili? 300 kg miedzi?Zdziwią się jak go wezmą na części.Bo tam nic co miało miedź już nie istnieje. Ha ha ha Masz racje z czegoś żyć trzeba.Pare groszy za to było ale jakie straty? Na kilkanaście tysięcy ale walić to.

hehe
@Zenon

Za "alkochol"? Znaczy, że piłeś, czy pisałeś z błędami?

anon

Jeśli chcesz iść za motorniczego to pensja na początku jest taka jak dla każdego pracownika ok 1600 zł netto po 3 miesiącach dzwigają min. 1zł na godzinę, tak po roku spokojnie jest już ponad 2000zł netto miesięcznie dodatkowo 10% premii miesięcznej 900zł jak idziesz na urlop tzw. "wczasy pod gruszą" premie kwartalne ok. 200zł- 370zł katarzynka ok. 1600zł i na święta 450zł więc nie jest tak źle.Dodatkowo wynagrodzenie za przejechane nadgodziny. Co do linii to chyba nie możesz sobie wybrać, ale nie jestem pewny. A praca jak ktoś wcześniej pracował u prywaciarza to wie, że w tramwajach jest o niebo lepiej a nie takie pseudo opinie co tutaj widzę co niektórzy piszą to aż szczęka opada. Czy prywaciarz daje tyle dodatków? O ile w ogóle coś daje :D Jak dla mnie nie jest źle.

Max
@anon

Po roku 2000 i to netto?Buhaha.Dlaczego nie napisales ze to z Niedzielami/Swietami i nockami?Po roku stawka podstawowa to 11.2zl BRUTTO! Dodatki ze prywaciarz nie daje?Jestes pewien?Polecam sie dowiedziec co oferuje np "NGK Ceramics Polska"

Mazi

Cześć wszystkim. Czytam te wpisy i za głowę się chwytam. Jestem byłym pracownikiem, który wbrew pozorom ma pozytywną opinię o firmie. Fakt trzeba nauczyć się wstawać wcześnie i wracać późno, ale praca jest super, jak dla mnie. Chętnie bym wrócił. przyznaję, że to praca nie dla każdego, ale wiele z tego co piszecie nie wygląda wcale tak jak tu wspominacie. Cóż nie spotkałem jeszcze firmy której by masowo nie krytykowali pracownicy. Ale tu wiele wini ponosimy my sami. Osobiście chwalę sobie tę pracę. To do czego mogę się przyczepić to zła organizacja rozkładów jazdy, ale tu winę ponosi KZK GOP składający się z bandy darmozjadów nie mających pojęcia o faktycznych przelotach jak i zapotrzebowaniu na danych liniach. Ogółem rozwiązać KZK GOP a wtedy pęsje by wzrosły. Przecież tramwaje by sobie same poradziły

kris
@Mazi

Chyba kpisz ze zarobki wzrosną jak z likwidują KZKGOP ,tramwaje nigdy same sie nie utrzymia bez pomocy z zewnątrz . Ja nigdy bym tam nie wrócił,no chyba ze miałbym kogos w biurze ,mamę,tatę :) pzdr dla biura w zajezdni Stroszek i rodzin

Egon
@kris

Masz 100% racje!! Tramwaje Śl. to syf!!

bob

Odpowiem Ci ,przepaść jest nadal w kierunku odwrotnym tzn w TŚ dużo się zmienia (widzę to gdy odwiedzam rodzinne strony) ale czy aby napewno na dobre ?Zarobki mam zdecydowanie wyższe,warunki pracy,socjal również,układy -układziki sa wszędzie podobne. Odchodząc z TŚ po 13 latach pracy ,uważam decyzję za trafną i możliwe udaną. Tylko kwestia odległości w rodzinne strony jest problemem. Prawda również taka że można trafić z deszczu pod dziurawa rynnę :) Dla mnie TŚ to porażka,sprawy o ktorych wiem,układy,przekręty ,warunki pracy . Oczywiście idzie na lepsze czego wam życzę :) ale trzeba mieć również odwagę ,by uczciwie spojrzeć w lustro i podjąć mozliwie słuszną decyzję.

Bob

Witam was forumowicze,jestem byłymmotorniczym z Bytomia ( zajezdnia stroszek) opuściłem firmę jakis czas temu i podjąłem pracę w tym samym zawodzie w innym mieście.Powiem tak wszedzie dobrzegdzienas nie ma.Kilka lat temu w zarobkach bbyła ogromna przepaść,na chwilę obecna wedle mojej wiedzy ,nie jest tragicznie.Co do samych warunków pracy nadal jestogromna przepaść.

SZYBA

Jest dzień 07.02.2015 rok godzina 5.55 właśnie wszedłem do domu zmarznięty i wk...iony. Linia numer 7 miała jechać z olimpijskiej z Bytomia o 5.20 a jechał o 5.14 nie wiedzieć czemu.Pozdrowienia dla Pana motorniczego.Linia numer 19 jechała punktualnie z tym że w tramwaju było 4 stopnie a na zewnątrz -2.Dziwne jest dla mnie to że z zajezdni Stroszek większość tramwai na drugim czy 3 przystanku ma już 5 czasami 7 minut spóźnienia.Zastanawiam się po co są rozkłady jazdy czy może mi jakiś szanowny prezes to wyklarować.Za co ja płacę.

Rico
@SZYBA

Ja Ci odpowiem! Płacisz za przejazd z punktu a do punktu b!Jak chcesz być punktualny to kup sobie auto i módl się żeby nie było korków! Co do spóźnień to pretensje do KZK GOP za zrobienie nierealnego rozkładu jazdy a nie do motorniczych!!!!

pawelnoe

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu zastanawiam się o przejściu na wcześniejszą emeryturę z resortu mundurowego i pójście do pracy jako motorniczy ale widzę czytając tę opinie to raczej trochę głupi pomysł. 1600 zł miesięcznie. To żart za taką pracę. Mam dużo do czynienia z motorniczymi i widzę że to nie jest łatwa i prosta praca. Dlaczego Ci którzy zrobili uprawnienia na tramwaj nie przeniosą się do Warszawy albo Krakowa. Tam 3000 zł to norma. Plus dodatki. Zastanawiam się dalej. Pozdrawiam wszystkich tramwajarzy.

Ciekawski
@pawelnoe

Dlaczego się nie przenoszą do Warszawy,czy Krakowa? Sądzisz że to takie proste?Jeśli ktoś ma tu mieszkanie,rodzinę ...dzieci tutaj chodzą do szkoły...więc nie jest to raczej dobry pomysł.Zarobki są śmieszne,to fakt.Na dodatek wszyscy wykonują tą samą pracę,ale za inną stawkę.Nie wiem jak to się ma do kodeksu pracy.Może czas trochę zainteresować tym faktem Inspekcję Pracy?

norma
@pawelnoe

Ty pasożycie spadaj na emeryturę i siedź w domu! a nie chcesz zabierać pieniądze ludziom, którzy chcą uczciwie zapracować na życie

Ciekawski

Jak to w końcu jest? Przed Świętami dostaje się "karpiowe" 450zł i można dostać też jakąś zapomogę na Święta...czy to jedno i to samo?Pytam,bo różnie słyszałem.Proszę,niech mi ktoś odpowie.Jestem nowy i nie mam pojęcia co i jak.I czy ta kwota 450zł to netto do ręki,czy brutto? Dziękuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.

Masakra kto pisze takie opinie o tramwajach ? Chyba ten co w nich nie pracuje !!!! Ja pracuje od 30 lat i oczom nie wierze co tu piszecie- dajcie spokój z opluwaniem ten firmy !!! Jak ktoś chce dokładnych informacji i prawdziwych niech zadzwoni do kadr i plac i okaże się ,że prawda jest nie szokująca ale nie taka czarna!!!

Aleks
@pracownik

Dzisiaj miałem nieprzyjemność zadzwonić do Ośrodka Szkolenia Motorniczych do Chorzowa. Jakie tam osoby pracują to jestem w szoku! Już na dzień dobry odebrała bardzo nieuprzejma osoba. Na podstawowe pytania dotyczące kursu i jego przebiegu odpowiadała od niechcenia. Ludzie przecież ten kurs kosztuje 6200zł trwa 3 miesiące po 8 godzin dziennie, człowiek jest wyłączony z życia zawodowego przez ten cały czas. A tu jeszcze taka łaska z ich strony. Oczywiście pan nic nie wiedział odnośnie przyszłej pracy, NIC kompletnie NIC. na zasadzie zrób kurs, a o pracę pytaj w kadrach. Kurs ma się zacząć 12 stycznia 2015 roku i trwać 3 miesiące, jak już pisałem po 8 godzin możliwe dwie grupy 6-14g. 14-22g jak będzie dużo ludzi. Jeśli chodzi o pracę i zarobki pan odesłał mnie do kadr ,żeby tam przedzwonić. Tak też zrobiłem nie wiem jak nazwać tą osobę co odebrała, po prostu chamstwo jednym słowem! Zapytałem o warunki pracy to usłyszałem ,że wszystkie decyzje czy jest praca podejmuje prezes i nie ma ofert pracy, więc kurs nie wiąże się z pracą!!! ich nie obchodzi to ,że kurs tyle kosztuj! Umowa jak ktoś już dostanie od prezesa to najpierw 3 miesiące, potem na dwa lata a potem na stałe. Zarobki ? he he he śmiech są ,,tajne" powiedziała to w bezczelny sposób ta osoba! na pytanie o jej imię i nazwisko to też jest tajne! Po prostu tragedia. Z tego co udało mi się dowiedzieć to są masowe odejście , warunki okropne , a stres nieziemski. Z takim chamstwem i nieuprzejmością jak dzisiaj dawno się nie spotkałem. NIE POLECAM TEGO PRACODAWCY I TEGO KURSU. Chyba, że ktoś lubi wyrzucić kasę w błoto.

robin

zmień dealera

Co Ty (usunięte przez administratora) No chyba ze jesteś kierownikiem? To wtedy zarobki masz ok.

Jaro

Witam,czy może ktoś wie kiedy będzie nabór na kurs,bo jestem zainteresowany.Proszę o jakieś konkretne informacje.Dzieki.

Samo życie :-(

Witam ja obecnie pracuję w handlu po 2 latach pracy zarabiam nie całe 1600zł oczywiście kokosy to nie są starcza mi na opłacenie mieszkania mediów na jedzenie i tak żyję od 10 do 10. W mojej firmie nie ma nic takiego jak 13 i 14 pensja , wczasów pod gruszą też nie placą na swięta za to firma daje bony uzależnione od dochodu i ilości członków rodziny za zwyczaj wychodzi w granicach 200-300zł . Obecnie trzymam się tej pracy bo nie mam wyjśćia , najchetniej bym ją zmienił ale wiadomo jak w Polsce jest z pracą.

ADAM

KIEDY TRAMWAJE NISKOPODŁOGOWE , A NIE TE DZIWOLĄGI DLA SPRAWNYCH -MŁODYCH

czarnulka

tak,tylko z tych zabaw i wycieczek integracyjnych korzystają tylko wybrani "umysłowi"i z biur. Zwykły"ROBOL" się nie załapie!!!

ROBOL

Nie fandzol! Wycieczki zlikwidowali a podnieśli wczasy pon gruszom. Zabawa raz w roku na katarzynke ale za to dla wszystkich i motorowych i z biur i z hali i z warsztatu. Idzie kto chce są zapisy i w tym roku wszyscy co sie zapisali idą na zabawe.

Zostaw merytoryczną opinię o Tramwaje Śląskie S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Tramwaje Śląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tramwaje Śląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tramwaje Śląskie S.A.?

Tramwaje Śląskie S.A.
2.3/5 Na podstawie 106 ocen.

Tramwaje Śląskie S.A.