Opinie o RB (Reckitt Benckiser) w Nowy Dwór Mazowiecki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie RB (Reckitt Benckiser). Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie RB (Reckitt Benckiser) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż chemii gospodarczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RB (Reckitt Benckiser) w Nowy Dwór Mazowiecki

ŁukaszSTW

Czy ktoś może podzielić się opinią, jak wygląda praca na stanowisku Przedstawiciela? Jakie warunki oferują, jaki nacisk jest? Ogólnie opisać jak wygląda sytuacja na tym stanowisku.

Danuta
@ŁukaszSTW

Hejka, a pytasz bo jest jakaś rekrutacja teraz? Czy raczej tak po prostu

Pat

Czy to normalne w tej firmie ze gdy przychodzi zadecydować i jest obiecana rozmowa (Nawet jesli nie dostane tej pracy) to nagle jest brak odzewu? Rekrutacja trwała już miesiąc około i nagle cisza. Rekruterka nie odbiera telefonów, nie odpisuje ani nic..

Żenująca pseudorekrutacja do firmy, urągająca wszelkim standardom. Zainteresowanych zapraszam do działu: "rozmowy kwalifikacyjne", opisałem w nim rozmowę z wszelkimi szczegółami.

Danuta
@Kandydat

A jak Twoim zdaniem powinna wyglądać? Nie chce mi się szukać niewiadomo gdzie…

Anon

Zawsze byłem sceptyczny wobec opinii na goworku bo nie jeszcze znalazłem tu firmy z pozytywnymi opiniami ale w przypadku benckisera jest zupełnie inaczej, to co ludzie tutaj piszą to sama prawda, to na prawdę jest współczesny (usunięte przez administratora) nie pracuję tam już jakiś czas a dalej zdarza mi się mieć koszmary związane z tą fabryką smrodu, szczerze radzę omijać to miejsce.

Zuzanna
@Anon

To współczuje jeśli rzeczywiście tak jest... A co najbardziej Ci się w tej firmie nie podobało?

Przedstawiciel Handlowy

Żenująca pseudorekrutacja, urągająca wszelkim standardom. Wstępna rozmowa telefoniczna prowadzona przez kobietę. Pytania: oczekiwania finansowe, dlaczego Reckitt, co Pan wie o firmie, jak długi okres wypowiedzenia - pytania sztampowe i nie mające żadnego znaczenia w kontekście weryfikacji kompetencji. Właściwa rozmowa, z udziałem kobiety i mężczyzny, przedstawiającego się jako "potencjalny przełożony", miała pierwotnie odbyć się w hotelu, potem zmieniono ją na rozmowę via internet z dnia na dzień (informacja firmy w czwartek, rozmowa w piątek) - chwała im za to, o czym poniżej. Rozmowa trwała niecałe 40 minut. Zarówno rekruterka, jak i kierownik zdradzali wyraźne problemy z dykcją i poprawną wymową. Fachowo nazywa się to niekontrolowaną artykulacją przedłużonej głoski "e" lub "y". Yyy, eee... Wstyd, że osoby zajmujące się rekrutacją mają tak poważne problemy z poprawnym wypowiadaniem się. Nie koniec na tym. Od początku było jasne, że rekruterzy nie biorą kandydata na poważnie. Podczas rozmowy zabrakło jakichkolwiek pytań weryfikujących kompetencje, a pracuję na stanowisku kierowniczym. Zadano mi jedynie pytania: czym Pan się zajmował w poprzedniej pracy, jak Pan sobie wyobraża technicznie pracę dla Reckitt, co o Panu powiedziałby obecny szef. Żadne z tych pytań nie zostało rozwinięte, po udzieleniu odpowiedzi zapadła cisza. Rekruterka ponownie zapytała o oczekiwania finansowe, co było wręcz żenujące. Już podczas pierwszej rozmowy poinformowałem, że sam rekrutuję pracowników do obecnej firmy i zawsze z góry podaję oferowane wynagrodzenie. Ponadto trwają prace nad dyrektywą Unii Europejskiej, obligującą pracodawców do podawania oferowanego wynagrodzenia w treści ogłoszeń. W odpowiedzi usłyszałem, że brak podania oczekiwań finansowych przez kandydata "rzadko się zdarza". Uważam za niestosowną formę selekcji kandydatów według oczekiwanego wynagrodzenia. Taki system prowadzi do niezdrowej sytuacji, gdy najbardziej kompetentny kandydat zostaje skreślony, bo jego oczekiwania przekroczyły o 200 zł wynagrodzenie oferowane przez firmę. Więcej pytań nie padło. Nikogo nie interesowało, czym się obecnie zajmuję w charakterze kierownika regionalnego, jakie zyski generuję dla firmy, jakie szkolenia potwierdzone certyfikatem ukończyłem i jak z nich korzystam. Mało tego - przez zdecydowaną większość czasu sam opowiadałem o swojej pracy. Nikt nie zadał mi dodatkowych pytań. Kobieta na koniec zaczęła opowiadać o benefitach, oferowanych przez Reckitt. Po wysłuchaniu odrzekłem, że takie same mam w obecnej firmie - w kontekście opieki medycznej i ubezpieczenia. Nie miałem żadnych złudzeń, iż posadę tę otrzyma jakiś znajomy rekruterów, bądź osoba z rekomendacji któregoś z pracowników firmy. Rozmowa ta miała wręcz charakter "odrobienia pańszczyzny". Poza wymienionymi wyżej, nie padły żadne pytania, nie zostałem poproszony o rozwinięcie żadnej z moich licznych wypowiedzi. Byłem absolutnie bez szans na posadę, a firma zadzwoniła do mnie najprawdopodobniej dlatego, źe dział HR jest rozliczany z przeprowadzenia określonej ilości rozmów z kandydatami. Chwała firmie za to, że przynajmniej nie musiałem nigdzie jeździć. Na koniec otrzymałem automatyczne podziękowanie na maila w języku angielskim, z adresu "no reply" - żadnemu z rozmówców nie chciało się napisać kilku słów po polsku. To mnie nie dziwi - skoro mają problemy z płynnym wypowiadaniem się, aż strach pomyśleć, jak wyglądałaby forma pisana. Oczywiście, nie otrzymałem żadnego feedbacku, nikt nie uznał za stosowne napisać kilku słów, dlaczego mimo wysokiego stopnia kompetencji, motywacji i umiejętności nie dostałem tej pracy. Konkluzja: już kilka lat temu brałem udział w rekrutacji do tej firmy. Wówczas otrzymałem imienny feedback w języku polskim, z podsumowaniem rekrutacji. Niestety, gorszy pieniądz wypiera lepszy. Ówczesny rekruter - Pan Marcin M. - pracuje już na chwałę innej firmy. Potencjalnym kandydatom polecam rozważenie, czy na pewno chcecie wysilać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Istnieje duża szansa, że nikt nie bierze Waszej kandydatury na poważnie, a jesteście jedynie dodatkiem dla działu HR, by mógł zaraportować wykonaną pracę.

Czym Pan się zajmował w poprzedniej pracy, jak Pan sobie wyobraża technicznie pracę dla Reckitt, co o Panu powiedziałby obecny szef, oczekiwania finansowe, okres wypowiedzenia.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Leszno
Ktoś

Korporacja niemiecka w której jest smród bród i ubustwo. Nie polecam .

Ktoś

Nie polecam fabryki. Atmosfery tam nie ma a jak jest to bardzo nie przyjemna.

Justyna
@Ktoś

Nie polecasz firmy tylko ze względu na atmosfere czy sa jakies inne minusy? :D Głownie chodzi mi o zarobki

operator

W RB kupują od Ruskich i sprzedają do Ruskich.Na nic nie zważają , byle by kasa była.O zasadach dużo gadają a liczy się dla nich tylko kasa , ludzi w nosie mają , niech pracują za najniższe stawki na najtańszych ruskich półproduktach , właśnie tak w tej firmie robi się biznes.

Krystyna
@operator

Tylko i wyłącznie? Z innymi krajami nie prowadzą interesów?

Nick.

Czy Nowy Dwór kupuje rosyjskie surowce i wspiera tym samym (usunięte przez administratora)inwazje na Europę ? Szukam pracy ale na tą chwile jest to dla mnie kluczowe zagadnienie. Slava Ukraini !

Do Nick
@Nick.

Nie wspiera, tego bądź pewien. Nikt nie popiera wojny na Ukrainie.

Wierzbanowski
@Nick.

No niestety jesteśmy uzależnieni od rosyjskich surowców.

Proszki Operator
@Nick.

Ba nawet zatrudnia Ruskich na Proszkach. Pod parasolem dziadzi N.

Wielka Rosja
@Nick.

Czy wiesz co oznacza okrzyk "Slava..."? Biedny nicku, w dupie mam twoje przekonania. Pracując w Ricett nie wspieram żadnej wojny. Po prostu chcę pracować. Czy wiesz, że Żydzi pracowali w znanej firmie Akzo Nobel podczas 2 wojny światowej?? I co, chcesz ich za to potępić, bo próbowali przeżyć??? Puknij się...

Grzesiek
@Wielka Rosja

Bardzo dobry komentarz.

Kaja

Nie polecam tej firmy chyba że masz dobre znajomości lub kogoś z rodziny na wyższym stanowisku to będziesz miał fory bo tak to będziesz tylko białym murzynem do roboty

Agnieszka
@Kaja

Nie brzmi za dobrze, rozumiem że chodziło ci o to że jest wtedy dużo pracy? No a idą za tym fajne wynagrodzenia czy nie bardzo?

Kaja
@Agnieszka

Nie chodzi wogule o to jak ktoś z kimś pracuje z rodziny na jednym wydziale to ma fory

Pytanko

Pytanko jakie samochody są dla PH??

jarek gdynia

Kierowców i przewożników przestrzegam. Kolejki po kilkanascie godzin lub dłuzej Balagan, arogancka ochrona. Spedycje zlecające ładunki z / do tego miejsca celowo zatajają informację o utrudnieniach zeby sprzedać przewożnikowi toksyczne zlecenie.

Czy ma ktoś namiar do osoby która rekrutuje ludzi w tej firmie?Nardzo mi zależy.

Qwertyu

Witam. ile mozna zarobić na magazynie jako operator transportu?

@Qwertyu

Stawki zależą od doświadczenia kandydata. Zachęcamy do wysłania CV na adres: rekrutacja.ndm@rb.com

anonimus
@Qwertyu

Stawka zależy od szkoły jaką skończyłeś nim wyższa tym lepiej. Niektórzy pracownicy mają magistra i pracują na magazynie.

xyz
@RB (Reckitt Benckiser)

czy w najbliższym czasie będzie oragnizowany nabór na mechanika?

@xyz

Aktualnie pojawiła sie oferta na Mechanika, zachęcam do wysłania CV: rekrutacja.ndm@rb.com, w tytule proszę wpisać "Mechanik"

Bylem tam..
@Qwertyu

Stawka to dwadziescia jeden brutto ...plus premia uzalezniona od wynikow wysylek produkcji . Nie jest wpisana w umowe i czeka sie na nia dwa miesiace . Hale na plynach i proszkach to PRL w czystej postaci . Jak na firme majaca wielkie aspiracje jest ciasno i biednie. Na produkcji proszkow zapylenie . Za unz traci sie miesieczna premie . Pracownicy poddawani sa wyrywkowej kontroli trzezwosci na wejsciu do firmy a pracownicy transportu dodatkowo przed rozpoczeciem pracy.

sPiS
@anonimus

Moja szkoła była wysoka,chyba 5 pięter.Czy mnie przyjmą.

Loczek

Witam Może ktoś powiedzieć czy firma oferuje umowę B2B? Na produkcji? Pozdrawiam

Wiktoria
@Loczek

Dobre pytanie, jak też się ostatnio nad tym zastanawiałam. W sieci udało mi się znaleźć informację, nie wiem na ile sprawdzoną, że firma RB wszystkim swoim pracownikom oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. @Loczek, wysłałeś tam swoje CV? A może już otrzymałeś zaproszenie na rozmowę?

Witam, Obecnie jest prowadzona rekrutacja na specjalistę ds. planowania materiałów. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w biurze, zaopatrzenie, logistyka. Jakie warunki, atmosfera? Czy warto?

is
@Zainteresowany

i na jakie zarobki mozna liczyc aby wyprzedzic pytanie o oczekiwania finansowe?

Ewcia

Chcę wszystkich ostrzec przed podjęciem pracy w tej ,,firmie. Nowi pracownicy są traktowano strasznie źle. Wszelkie zgłaszanie o jakiś problemach nie ma sensu...problem nie zostanie rozwiązany...A Wy wylecicie bo problemów ma nie być a raczej nie chcą słyszeć o nich, macie się zgadzać na to jak jesteście traktowani...jeśli nie to się żegnamy. Krzyki, a nawet wyzwiska to norma. Myślę że ktoś powinien się zająć tym co się tam dzieje bo dzieje się bardzo źle. (usunięte przez administratora)

Obiektywny
@Ewcia

Dokladnie, zglaszasz problem - ty jesteś problemem! to ma dzialac bez zadnycyh opinii na nie, tylko pozytywy, liderowi massz wejsc w d..e, i mowic ze deszcz pada jak ci w morde pluja

@Ewcia

Witam, w jakim dziale Pani pracowała?

Wirtuoz
@Ewcia

Z tego co wiem to pani została zwolniona przez problem z alkoholem w miejscu pracy. Pozrawiam

Nowy ja

Kierownik zmiana A totalne (usunięte przez administratora) chyba dostał tą posadę za jajka zero kultury dla ludzi już nie wspomnę o bogatym słownictwie w stronę ludzi Zapomniał już jak był normalnym pracownikiem ale cóż dostał skrzydła na których lata...... Omijać z daleka takich ludzi

Czy ktoś orientuje się czy warto aplikować na stanowisko Executive Assistant to Sales and Marketing Directors? Widzę tę ofertę co kilka miesięcy i zastanawia fakt czemu? Czy na tym stanowisku jest duża rotacja?

Domi

Aplikowałam na to stanowisko i jako pierwszy etap przysyłają bardzo długie, głupie i męczące testy, które niczego tak naprawdę nie sprawdzają..Na koniec robiłam je już "na odwal" i testu nie przeszłam. Na zrobienie testu jest określony termin i nie można go też przerwać w trakcie, a jeżeli wraca się z pracy o 19:00 to siedzenie jeszcze parę godzin po pracy i uzupelnianie testów ze skaczącymi piłeczkami i latającymi kwadratami jest niedorzeczne. Wcale nie dziwię się, że rekrutacja trwa tak długo, pewnie szukają kandydata, który potraktuje ten test serio i go przejdzie :)))))

ola

W RB jest kilka takich stanowisk, które wracają jak bumerang - co kilka miesięcy są na nowo rozpisywane, chociaż z nazwy wynika, że nie chodzi o stanowisko, na które szuka się kilku osób. Dopowiedz sobie dlaczego :)

Bożena
@ola

Cześć, niestety nie za bardzo wiem dlaczego tak jest. Czy mógłbyś mi wyjaśnić dokładniej ten temat? Zespół jest powiększany czy ktoś odchodzi/zostaje zwolniony i dlatego szukają kogoś na nowo?

To drugie.
@Bożena

Wiele osób jest zwalnianych, bo np. twój nowy szef zwyczajnie po ludzku cię nie lubi albo jakoś podpadłeś. Jak? Nie bardzo wiadomo. A nowego szefa masz średnio w roku, więc wystarczy, że jednemu podpadniesz i masz z głowy. Plus kultura (chaos, niesamowicie dużo stresu i nadgodzin, miejscami bardzo agresywna komunikacja, brak podstaw jeśli chodzi o procesy i technologię, ale oczekiwanie, że ty z tego niczego zrobisz cuda na patyku) jest dla wielu osób trudna do zaakceptowania. Nie wszędzie tak jest, znam osoby, które się nie przepracowywały i miały względny spokój, ale to jednak zdecydowana mniejszość - głównie osoby, które spędziły w firmie 10+ lat i mają bardzo dobre kontakty. Więc większość sama składa wymówienia. Tam zdecydowana większość osób zostaje bardzo krótko. Jest te kilka procent osób, które sie tam wychowały i znają każdego, co pozwala im w miarę się odnaleźć plus te 80%, którzy myślą tylko o tym, jak najszybciej i najlepiej odejść. Znam też osoby, które odeszły przez niespełnione obietnice. W stylu oferuje się słabsze warunki niż się powinno, ale mówi się, że jak się sprawdzisz po 6 miesiącach dostaniesz 30% podwyżki. Przez 6 miesięcy wypruwasz sobie żyły, odnosisz sukces, ale potem słyszysz: sorry, nie da się. Znam kilka osób, które w takiej sytuacji rzuciły papierami i miały rację.

Klaudia

@Kate a na czym to polega?

Kate

Ile zarabia się na tym 2 letnim Graduate Program? Obojętnie w jakim dziale

Zostaw merytoryczną opinię o RB (Reckitt Benckiser) - Nowy Dwór Mazowiecki

• Jak się pracuje w RB (Reckitt Benckiser)?

Zobacz opinie na temat firmy RB (Reckitt Benckiser) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RB (Reckitt Benckiser)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 8 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RB (Reckitt Benckiser)?

Kandydaci do pracy w RB (Reckitt Benckiser) napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RB (Reckitt Benckiser)