Opinie o poland.arcelormittal.com - ArcelorMittal Poland w Dąbrowa Górnicza

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ArcelorMittal Poland. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ArcelorMittal Poland o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ArcelorMittal Poland w Dąbrowa Górnicza

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Andrzej

31.07.2023 12:07

Andrzej ikona wywiad

Opinia obecnego emeryta, byłego pracownika firmy.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Andrzej ikona wywiad

Pracowałem na stanowisku tokarza, brygadzisty, kierownika zmiany i mistrza obróbki skrawaniem.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Odszedłem na emeryturę.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Andrzej ikona wywiad

Moja odpowiedź byłaby informacją nieaktualną, więc to pytanie pominę.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Andrzej ikona wywiad

Od 1975 do 2018 roku, tj. 43 lat.

Andrzej ikona wywiad

Tak. Praca w dużym zakładzie pracy jest pewna i stabilna. Nawet jeżeli z różnych względów firma nie może zatrudniać pracownika na dotychczasowym stanowisku, zawsze jest możliwość przeniesienia go do innej pracy. Dobre, prestiżowe zakłady pracy, raczej nie pozbywają się swoich pracowników. Dobry pracownik o wysokich kwalifikacjach jest zbyt cenny, by go stracić raz na zawsze. Sam byłem w takiej sytuacji, gdy doszło do likwidacji stanowiska kierownika zmiany i zostałem przemianowany na mistrza. Innych pracowników - w wyniku likwidacji ich etatów - przenoszono również na nowe stanowiska. Były takie przypadki, że pracownik przyuczał się do wykonywania innego zawodu. Rzadko dochodziło do bezwzględnego zwolnienia.

Andrzej ikona wywiad

Mogłem się uczyć, uzupełniać wykształcenie, firma umożliwiała mi to i pomagała. Ja i kilkunastu moich znajomych ukończyliśmy szkoły średnie i wyższe studia, nie przerywając pracy. Przez okres nauki firma pozwalała nam pracować na jedną zmianę, lub tak organizować czas pracy, by nie kolidował on z nauką. Można było nawet uzyskać kilka dni płatnego urlopu w okresie egzaminów semestralnych. Osobiście raz skorzystałem z tego ułatwienia.

Andrzej ikona wywiad

Szkoleń było może aż nadto, poczynając od szkoleń dla pracowników, szkoleń dla dozoru, przeciwpożarowych, udzielenia pierwszej pomocy i szkoleń o różnej tematyce dotyczącej zagadnień BHP. Myślę, że firmie zależało na jak najlepszej znajomości przez pracowników zasad pracy, technologii i bezpieczeństwa.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Andrzej ikona wywiad

Przez cały czas mojej pracy konfliktów było raczej mało. Tworzyliśmy dość zgrany kolektyw i nawet kiedy coś nie grało, zawsze znajdywaliśmy drogę wyjścia. Zresztą do dziś utrzymuję kontakt ze swoimi kolegami, jeżeli nie ze wszystkimi, to na pewno z większością.

Andrzej ikona wywiad

Było to tak dawno, że nie pamiętam. Musiało być znośnie, bo inaczej pewnie coś złego zostałoby w pamięci.

Andrzej ikona wywiad

Trudno teraz doradzać. Nie pracuję tam od 2018 roku. Myślę, że jednak warto polecić zasadę dbania o swoich pracowników. Warto mieć na uwadze to, aby uzupełniać na bieżąco kadrę, tak by nie powstała luka pokoleniowa - co jak wiadomo - Huta Katowice i potem ArcelorMittal Poland niestety zaniedbały. Żadna szkoła czy uniwersytety nie nauczą pracowników doświadczenia na stanowiskach pracy. Niektóre zawody potrzebują kilka, a nawet kilkanaście lat doświadczenia. Jeżeli zaniedba się systematyczne uzupełnianie kadr, to może to skończyć się tak jak w moim przypadku, kiedy w przeciągu kilku lat odeszło 70% pracowników na emeryturę bez następców odpowiednio przygotowanych do kontynuacji pracy.

Irmina

Próbował ktoś się dostać na staż do administracji? Ogłaszają teraz w internecie na młodszego specjalistę. Z racji tego, że trwa 12 miesięcy i jest na umowę to chciałam spytać, czy on się w ogóle różni od „zwykłej” pracy?

Pater
@Irmina

zwykła praca? w sensie czy różni się od pracy w hucie? no specjalista ani mlodszym ani starszym nie jestem ale pewnie rozni i to znaczaco hehe

klarys
@Pater

czyli czym? mógłby ktoś odpowiedzieć szczegółowo..?

@@@@

tamagochi
@@@@@

czemu cie nie przyjęli?

@@@@@

związki zawodowe to tylko z pozoru zajmują się pracownikiem liczą tylko na swoje zyski układy z dyrekcją rady nadzorcze itp ludzie przestanie się łudzic przejrzyjcie wreszcie na oczy

laborant

intersuje mnie stanowisko stażysty laboranta. W ogłoszeniu jest wzmianka o wczasach pod gruszą, posiłkach pracowniczych itd. che sie upewnic czy to wszystko mi przysługije nawet jak jestem tylko stazysta?

cold
@laborant

ale w sensie jak stażystą? tam oferuja staże też??

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Zastępca Office Managera
Businessface Sp. z o.o.
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.

Mam pytanie jak wygląda praca na stalowni jako suwnicowy

qoterny

dosyć normalnie, zakładam ze masz uprawnienia UDT i TDT do suwnic wiec wiesz na czym robota polega nic wiecej sie tutaj nie robi

qoterny

jesli chodzi o taką typową atmosfere to msuzę przyznac ze akurat u nas dobre chlopy byly fajnie sie robiło. a gdzie chcesz sie zatrudnic? na krakow?

Olek
@qoterny

Fajnie, że dobre chłopy u Was. A jak jest z ludziskami w Dąbrowie to może jakiś inny kolega z forum będzie więcej wiedział? Co do uprawnień zaś, to jeszcze ich nie mam. Bez tego nie mam startu na suwnicowego w tej firmie? Czy też inwestują w ludzi na przyszłość i wysyłają na odpowiednie kursy?

Poldek

W tym roku zdaje mature i więc jak się domyślacie zero doświadczenia ale chce iść do pracy. Huta jest duża więc jakieś porady?

gtygty
@Poldek

ja bym zaczął od jakiegoś stażu na początek, zobaczył czy ci pasuje taki typ pracy i wtedy już podjął decyzje na jakie konkretnie stanowisko chcesz iść

Ewelina
@gtygty

To firma oferuje jakies płatne staże? Na jaki czas taki staż można załatwić i czy rzeczywiście potem jest szansa na zatrudnienie? Opłaca się w ogóle pod kątem atmosfery u was?

@Poldek

jakieś uprawnienia masz? zrób sobie

Halina
@eluwina

A nie ma możliwości dofinansowania do zrobienia uprawnień przez pracodawcę? Już trzeba przyjąć z gotowymi papierami czy można liczyć na pomoc w rozwoju zawodowym?

Stan
@eluwina

Jakie uprawnienia najbardziej sie opłaca zrobić żeby mnie szybko przyjęli?

w.
@Stan

nieźle, no ale wiesz, że zrobić uprawnienia to jedno, a pracować i w miarę wiedzieć o co chodzi i lubić to co się robi to drugie, patrz też że no musisz chcieć pracować na konkretnym stanowisku ;)

Ewelina
@w.

Jeśli ktoś spełnia te wszystkie wymagania to ma coś z tego? Doceniają zaangażowanych pracowników i takich, co dużo potrafią? Jakieś systemy premiowe tu macie albo możliwości awansu?

minihutnik
@Ewelina

nie ma nic z tych rzeczy, wszyscy fizyczni maja praktycznie tyle samo. ja jako nowy mam wiecej od ludzi, ktorzy potrafia pracowac z zamknietymi oczami i znaja wydzial/maszyny na pamiec

zaskoczony
@minihutnik

A to na zleceniu robisz, że więcej? Bo też się spotkałem z tym że osoby do 26 roku zarabiają więcej na zleceniach bo podatków nie płacą, no ale to akurat wina systemu państwa chyba, a nie firmy...

kortez
@zaskoczony

a jest tutaj w ogóle możliwość pracowania na zleceniu?

robotnik

od razu zapytam jak szybko mozna dostac informacje, ze jest sie przyjetym bo czekam na odpowiedz na cv ;P

Luk
@robotnik

Nikt Ci nie powie ile dokładnie to trwa. Może to zajac nawet 3 tygodnie. Sprawdzają kandydatów czy czasem juz kiedyś nie pracował i czegoś nie przeskrobał --- pijaństwo czy tam kradziejstwo.

w.

ale co masz na myśli? no zawsze można jakiegoś maila niby napisać...

franse

na stronie widziałem ogłoszenia o pracę po francusku, jak tu wyglądają zagraniczne rekrutacje? ma ktoś jakieś doświadczenia?

franse
@franse

jakie warunki oferują? jak sama praca? na jakim poziomie jest wymagany język?

Franciszek

Czy praca dla elektryka tutaj możliwa jest jedynie w systemie trzyzmianowym, czterobrygadowym? Trzy dni temu wrzucono na ogłoszenie na stronę firmy, gdzie piszą też o świadectwie kwalifikacji grupy G1 „E” – powyżej 1 kV. Co do umowy zaś i pieniędzy, to jakie są szczegóły? Od razu UoP na czas nieokreślony i jaka stawka oraz socjal czy benefity, bo nie wiem, co tu dają?

ofer
@Franciszek

jeszcze się nie spotkałem, żeby od razu uopa na nieokreślony ktoś dostał, ale kto wie :P zresztą ja bym nawet wolał spróbować czy mi pasuje robota najpierw na krótszy okres ;)

Bobek
@ofer

No dokładnie, spróbuj sobie najpierw, bo jakby na wejściu dali ci 3 miesiące wypowiedzenia, a Tobie z jakiejś przyczyny coś by nie podeszło, to potem się będziesz niepotrzebnie męczył

lucek
@Franciszek

a ktoś sie orientuje co do tych benefitów? jest jakas opieka medyczna albo cos??

Chciałbym się zapytać czy ktoś mi może pomóc się zatrudnić np przyspieszyć zatrudnienie chciałbym pracować na piecu na stalowni lub wielkim piecu ja się odwdzięczę za pomoc

Radk
@Kandydat

A wysyłałeś już cv? Jak szukają a masz doświadczenie, to myślę, że nie potrzebujesz pomocy :)

ofer
@Radk

no dokładnie.. musisz sprawdzić czy potrzebują aktualnie kogoś po prostu

wpotrzebie

słyszałem, że podobno huta ma firmowe przedszkola. to prawda? jest tam jakiś proces rekrutacji?

essi

Ile arcelor ma tych swoich oddziałów powiedzcie mi

jopp
@essi

no na stronie internetowej masz, że jest 6 oddziałów

@jopp

6 ale chyba tylko w polsce

tamagochi

serio są tutaj te pożyczki mieszkaniowe o których piszą na stronie?

@tamagochi

jak to działa? przez bank czy coś?

Daniel

w sosnowcu szukają operatora urządzeń walcowniczych jakie predyspozycje trzeba mieć do tej pracy?

ten
@Daniel

odpowiednie do stanowiska, podane w wymaganiach.

Pomocy

Mam sprawę do działu kadr i płac, nie jestem pracownikiem, muszę to załatwić osobiście, gdzie mam się udać?

HR
@Pomocy

musisz się udać do działu kadr i płac

@HR

Trzeba się wcześniej umówić na spotkanie?

@HR

Chcę to ogarnąć za jednym przyjazdem, więc proszę o informację czy jak się pojawię to ktoś znajdzie dla mnie chwile, czy lepiej faktycznie do was jakoś zadzwonić i konkretnie się ugadać na określoną godzinę?

Pomoc
@Pomocy

Lepiej zadzwoń i umów się na konkretny dzień i konkretną godzinę. Nie raz jest tak, że na krzywy ryj można tylko pocałować klamkę ;)

Honorata
@Pomoc

To tam nie ma ustalonych godzin pracy? Chętnie się dowiem w takim razie, jak tam jest z pracą w tym dziale, bo praca biurowa mnie interesuje właśnie. Na ile etatu przyjmują?

Pomoc
@Honorata

Praca zdalna trochę miesza i jeśli trzeba się kontaktować z konkretną osobą to trzeba umówić się na konkretny dzień kiedy dana osoba będzie fizycznie w biurze w danym oddziale bo mogą też być w innym niż DG.

@Pomoc

A tak z ciekawości wiesz może ile dni w tygodniu zdalnie w biurze mogą mieć? Znajoma właśnie chciała do was aplikować i się zastanawia, a widzę, że sprawnie odpowiadasz, to skorzystam z okazji i zapytam ;)

Remo

Witam. Bardzo proszę o info dotyczące pracy w waszej Firmie. Konkretnie chodzi mi o pracę jako realizator produkcji - Dąbrowa Górnicza. Mam doświadczenie na produkcji i w pracy na magazynie. Chciałbym dopytać jaka jest atmosfera w pracy na jaki można liczyć zarobek na rękę czy jest szkolenie i jak długo trwa no i jak oceniacie pracę w swojej Firmie. Warto pracować czy nie? Jeśli nie to dlaczego? Proszę o info za każde bez hejtu bardzo dziękuje i pozdrawiam. Piotr.

Dejmien

Jak duże jest biuro tak orientacyjnie? plus minus 50 , 100, 200 pracowników?

@@@@

Złożyłem podanie do pracy w Arcelor Mittal miałem rozmowę kwalifikacyjną bo chciałem pracować na stalowni wytapiacz staliwa lub przy wielkich piecach jako wytapiacz surówki posiadam uprawnienia na suwnice i miałem rozmowę kwalifikacyjną po rozmowie powiedzieli ze dają mi znać czy mnie przyjmna czy nie po jakimś czasie powiedzieli ze nie przyjmna bo kogoś innego przyjęli szkoda lubię pracę w metalurgii nie boję się pracy i szybko się uczę szkoda ale powiem jedno jak by mi zadzwonili z Arcelor Mittal że mnie przyjmna to idę odrazu bez zastanowienia bo firma bardzo dobra dba o pracowników i jest stabilny zakład dużo dobrego słyszałem o firmie. Prosiłem związków zawodowych o pomoc sierpień 80 ale mi nie pomogli może nie mogli nie wiem szkoda Chciałem od związku pomocy Tylko chciałem pomocy ale nie mam nic do związków i tak was bardzo dobrze oceniam że bronicie pracowników bardzo was lubię i pozdrawiam oceniam bardzo dobrze związki zawodowe Sierpień 80, Solidarnośc i inne jakie są na Hucie i Arcelor Mittal Dąbrowa Górnicza oceniam na 5 ????

Ciekawy

Witam czy firma ma własnych kierowców i tabor czy wynajmuje podwykonawców a jak tak może ktoś wie jak się firmy nazywają i czy potrzebują kierowców sam ciężarowych pozdrawiam

Witam.Czy moze ktoś opowiedzieć jakie sa warunki pracy jako operator produkcji?Jakie zarobki?

Kaa
@Piotr

a jakie masz oczekiwania?

Zostaw merytoryczną opinię o ArcelorMittal Poland - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w ArcelorMittal Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ArcelorMittal Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 485.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ArcelorMittal Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 376, z czego 48 to opinie pozytywne, 191 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ArcelorMittal Poland?

Kandydaci do pracy w ArcelorMittal Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ArcelorMittal Poland