ArcelorMittal

Kraków

Opinie o ArcelorMittal

Magnezyt chiński

W refractories na produkcji wcale nie jest tak źle, wręcz b. dobrze. Na początek podstawa - najniższa krajowa i przez pośrednika - manpower, sanpro, adecco (z możliwością późniejszego przejęcia), ale dochodzi sporo dodatków - dodatek za pracę w 4-rech brygadach: 600 zł brutto, premia: ok. 400-500 zł brutto, dodatek za nocki: ok. 200 zł brutto, godziny ponadnormatywne wynikające z harmonogramu pracy: ok. 200 zł brutto za 1 dzień ponadnormatywny (jest ich 2-4 w miesiącu). Do tego fundusze (dla chętnych dorobić): 200 zł za jakąś tam ustaloną normę. Można zrobić tych funduszy dużo, bo ludzi do pracy brakuje, a roboty jest na prawdę dużo. Co 3 miesiące jest dodatek za pranie odzieży - ponad 100 zł. Jest darmowa stołówka, srodki czystości, są nagrody, np. roczna dla wszystkich, premia roczna za brak absencji chorobowej, kasa na święta, karty Multisport. Ostatnio została uruchomiona nagroda za polecenie pracownika: 500 zł. Na niektórych stanowiskach nie pracuje się 8h, ważne by zrobić założoną normę. Praca dla niektórych fizycznie ciężka, ale jak chce się mieć pewne i całkiem dobre pieniądze w stabilnej firmie co miesiąc, to nie ma się nad czym zastanawiać. Na prawdę obecnie na produkcji się bardzo poprawiło. Ja osobiście polecam i pracuję. min. 3-4,5 tyś netto mam co miesiąc, a Ci którzy piszą jak to jest źle, zapewne boją się konkurencji.

Wiesiu
@Magnezyt chiński 16.11.2017 19:23

Zarobisz z 4 tyś jak będziesz rypał po 16h, czyli tak z 10 razy: nocka- dniówka, popołudniówka-nocka, dniówka-popołudniówka, będziesz przychodził na wolnym do roboty i jak to dla ciebie jest bardzo dobrze to ja ci gratuluje !

kaśka

gorki
@kaśka 11.10.2017 17:45
Dramat ze wszystkim !! Łapanka przez bhp-owców każdego i za wszystkooo, za brak świateł 1000zł żenułaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!...

Za komuny tez w hucie były łapanki.

Chetny

Witam Czy wiadomo wam ile tam zarabia spawacz ? Jakie godziny prac ma spawacz? Czy wgl jest sens zatrudniac sie tam na stanowisko spawacza? Czy da sie bez posredno przyjac z pominieciem tej agencji ?

OLAF

Pracuje 35 lat zarabiam 2600 żenada jedyną karjerę robią behapowcy !!!!!!!!! ODRADZAM ! TAM PRACY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dominika

Czy ktoś z Was pracował na stanowisku Specjalista w Biurze Transportu i Logistyki? Obecnie pojawiła się oferta pracy w Krakowie. Opinie na temat zatrudnienia w firmie pomogą innym użytkownikom, którzy rozważają zatrudnienie się w ArcelorMittal. Warto swoim doświadczeniem pomóc podjąć kandydatom decyzję.

Maja

Bardzo słaba firma. Mówi się, że dobra na start ale to zwykłe kłamstwo, żeby zwabić młodzież. Byłam zatrudniona bezpośrednio, najpierw długo śmieciówka, potem co prawda dali umowę ale 1600zł netto. Atmosfera okropna, wszyscy skarżą jedni na drugich, nikt nie pomoże, a wręcz przeciwnie. Zakład stary, nie dba o pracowników wcale, ludzie pracują w strasznych warunkach, zwłaszcza na liniach produkcyjnych. Normą jest praca bez ochrony przy substancjach rakotwórczych i zapyleniu o stężeniu takim, że płakać się chce, oczywiście żadnej klimatyzacji, a panowie pracują np przy piecu nagrzanym do kilkuset stopni. Nie warto pracować na stanowiskach produkcyjnych, warunki złe a wypłata nieproporcjonalna do tak ciężkiej pracy. Również na tzw stanowiskach inżynieryjnych nie ma sensu. Zakład nie ma pieniędzy i chęci, nie rozwija się. Właściwie nie ma szans się czegoś nauczyć. Kierownictwo to zbieranina przypadkowych ludzi bez kierunkowego wykształcenia, stara ekipa z lat 70-tych, stołkami tylko trzęsą, żeby przypadkiem jakaś młodsza, bardziej ambitna osoba ich nie zastąpiła, więc nie ma co liczyć na wsparcie przełożonego, a jak się ma dobry pomysł, to jeszcze są w stanie ukraść i podpisać się własnym nazwiskiem na projekcie. Straciłam czas pracując tam, dopiero kiedy człowiek się stamtąd wydostanie i zmieni pracę widzi jak bardzo źle jest w Mittalu.

Odp dla Maja
@Maja 06.05.2017 08:24

Zgadzam się we wszystkim co zostało tu napisane poza jednym ,kierownicy nie są brani z przypadku ,oni wszyscy są ze sobą lub z dyrekcja spokrewnieni.

jazzmanb
@Odp dla Maja 16.05.2017 23:13

młodzi na zmianówce zarabiają ok.2500 pod hutą; przyjmują tylko przez firmę kontra za ok 1500 netto.U nas rekordzista z kontry przepracował ok. 5 min. i pojechał do kadr się zwolnić jak zobaczył warunki pracy.

Pracownik AMR

Mam pytanie bo od niedawna pracuje w tej dziwnej firmie, jak umiera kierownik z AMR to jest normalnie pogrzeb czy przyjeżdża smieciarka?

wozkowy

ostatnio powiedzialem kierownikowi ze na cala zime chce isc na szkolenie na suwnice we dwoje bo ja bede spal a drugi suwnicowy bedzie jezdzil i zasypywal prasy, bo na wozku jezdzic nie bede bo zimno a nie zawsze jest drugi wozkowy zeby mogl cos zaladowac wozkiem czy rozladowac bo wtedy wszystko zostaje na glowie nastepnej zmiany ... bo ja musze isc w cieple miejsce rozprostowac konczyny na lawce przynajmniej na te cztery moze piec godzinek . zarobki u nas dobre teraz wzialem prawie 3,5 tys pewnie jakies setki dostalem za dobra prace .co do atmosfery w pracy naprawde suuuper!! nawet lepsza niz jak sie spotykamy na wsi bo wiekszosc zmian jest odemnie ze wsi i okolic zarobki u nas naprawde dobre praca nie jest ciezka ludzie sie pchaja do nas WEPCHAJ SIE I TY ! :) ZAPRASZAMY

bzik1234
@wozkowy 19.01.2017 22:53

@bzik1234 28.01.2017 20:30
Jak opie...rdala....sz kierowniczkowi to tak jest albo jak podpi...erda...lasz kolegow ze zmiany za to macie fundusze...

a no jest tak wlasnie zgadzasie kolego ostatnio spalem na mieszadle a wszyscy mysleli ze ja sie szkole na mieszadle :) ale juz nidlugo zostane mistrzem a za jakies 2 lata kierownikiem robus obiecal

funia

a jak to jest w przypadku robotnika torowego?czy warto tam pracowac?

pigment

zyje komexem i zawdzieczam mu wszystko kocham was milujmy sie i szanujmy sie

Calvados

Panowie, tak szczerze.. Ile w tej spółce Synergy się zarobi?

wozkowy

Witam . Ja nie wiem o co wam chodzi pracuje na 01 nie mam co narzekać praca nie jest zła nie jest ciezka hmmm moglym napisac ze to jest miejsce pracy bez pracy :) no bo ja nie przychodze tam pracowac nocki i popołudniówki przespane na dniówkach trzeba wejsc gdzies w kat zeby kamery nie zlapaly :) no czasami trzeba tez przejechac cos przywiesc czy cos ale najlepsze jest to ze wszyscy pracuja te 8 godzin a ja sie przewracam z boku na bok na big bagach i sie smieje z nich wszystkich bo dostaje fundusze za to ze nie robie nic :P a oni napierdzielaja cala zmiane a nikt niczego im nie zaplaci dodatkowo :D wiec moi drodzy prosze sie nie zastanawiac bo naprawde nie ma nad czym!!! jezeli macie mozliwosc przyjecia sie tutaj no to zapraszam serdecznie przynajmniej bedzie kto mial robic na mnie :)

PERMUS
@wozkowy 06.12.2016 07:31

Nie wszyscy są tak jak ty z rodziny Roberta S. , dziwne że jeszcze na piecu cie nie umieścił.

Wozkowy
@PERMUS 18.12.2016 13:11

Robuś już planuje jak się pozbyć kolejnego [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] więc niedługo będę na piecu napewno.

ewe

Witam. Może ktoś coś powiedzieć o Zakładowej Strazy Pozarnej przy hucie ? Jak to funkcjonuje , czy sa jakies miejsca itd

Walcownik

Teraz zatrudniają przez Synergy Sanpro, na start zaledwie 1815 brutto + dodatki i obietnica podwyzki do 2300 po 3 miesiecznym okresie próbnym, jednak nie znam nikogo kto by ją dostał, zamiast tego wciskają jakąś bajeczkę, więc nie dajcie się nabrać. Łącznie na rękę wychodzi w okolicach 2000 miesiecznie.

@Jkw 12.12.2016 18:37
Witam pracuje w AMP przez Spolke Synergy 4lata. Pierwsze trzy miesiace najnizsza krajowa po 3mies na reke 3000/3500zl. Nie naze...

buhahhahahhah [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] się w łeb

Kamil
@Jkw 12.12.2016 18:37

Synergy placi 2000 pzdr

stalownia

Niewolnictwo w sysiemię 4 zmianowym brak szacunku dla pracownika .zarobki niecałe 3 tys po 20 latach pracy

Huta obchodzi rocznicę 60 lat .Ciągle odlew ani stali 20 lat z tej okazji kadra kierownicza bawiła się z jednych krakowskich hoteli ,szkoda ze o pracownikach ktorzy mają 40 i więcej lat pracy zapomnieli ale w nagrodę dostali plastikowe medaliki za 2 zł tak pracodawca ich docenił. Kierownictwo wyprawilo imprezę za 100 tys zł no ale koszty wzrosły bo trzeba było zapłacić hotelowi za połamane krzesła i stoły ale to winne całkowita ponosi wódka co ona potrafi zrobić z człowiekiem. :) a ze co ze za darmo to wiaderka nie wypije ;) dyrektor to dobry człowiek zlitowal się nad nie którymi pracownikami i ich zwolil ( 30 lat się chłop meczy niech odpocznie na wowozowej trochę, przecież już go nikt nie zatrudni bo całe zdrowie stracił na kombinacje ) złośliwi mówią ze ta nagroda od dyrektora to za dobrowe Górnicza .

Zarobki 2700 za 15 lat pracy na produkcji ,pracownika mają w dupie w każdej chwili możesz się zwolnić jak nie pasuje .

ByłyPracAMR

Firma AMR w Krakowie to zdecydowanie najgorszy pracodawca u jakiego do tej pory pracowałem, pracowałem tam przez 1,5 roku i mogę potwierdzić że wszystkie negatywne opinie na tej stronie to prawda, bez znajomości nie ma tutaj czego szukać.

M94

Ja pracuje na wydziale po2 na stanowisku kolega kierownika i też mam dwuskładnikowa pensje, pół biorę normalnie a drugie pół mam z handlowania olejem formierskim. A co do atmosfery to też jest dobrze, nikt mi nie podskoczy bo znam kogo trzeba.

Formierz po1

Sytuacja bez zmian, mobbing, faforyzowanie rodziny, znajomych i sąsiadów przez kierowników, wrogość, i ogólnie nie jest fajnie. Odradzam każdemu pracę w tym zakładzie.

WERT

Jak wygląda praca na stanowisku wytapiacz surówki? da się wytrzymać?

@WERT 05.09.2016 11:12
Jak wygląda praca na stanowisku wytapiacz surówki? da się wytrzymać?

Praca 4zmianowa swieta weekendy sylwestry w pracy o wolne można zapomnieć Bo nie ma kim robić. Ogólnie jak bym był młodszy to bym dawno z ta śpierd... zarobki żadne,:( pracodawca na tym bazuje ze 70 procent załogi to ludzie w wieku 50 lat i się nikt nie odezwie aby jakoś dorobić do emerytury .

Kos

Czytając twoje pseudo posty wnioskuję że pracujesz w kadrach tej zacnej firmy jaką jest AMP, więc dobrze wiesz że nie ma przyjęć od początku roku :)))))

Kos

Oferują ale w Dabrowie Górniczej, robole z Krakowa i reszty lokalizacji nie mają prywatnej opieki medycznej .... Ogólnie to nie mają za wiele no ale to w końcu tylko robole

grw

dno i pół metra mułu

Zbulwersowany

Jest jeszcze stołówka !!!!!! Z jedzeniem jak dla psa

Qwerty

Jeżeli masz tu wysoko postawioną rodzinę to będzie ci dobrze w AMR, ale gdybyś ją miał to pewnie nie zadawał bys pytań w tym wątku.

Cyr4x
@Qwerty 18.07.2016 19:36

W AMR nie rekrutują na takie stanowisko.

arek

dostalem oferte pracy jako rozlewacz stali napiszcie cos co to za robota

byki

Ja robie na po2 4 lata i o niczym takim nie slyszaem,a kiedys majstrowie to pytali czy jest ktos chetny,zeby kolgow przyprowadzic.tqkze bredzisz cos

Zmiana prezesa - miejmy nadzieję, że będzie lepiej w tym przybytku beznadziei...

rarara

co się dziwić że tutaj są takie opinie ,pracuje na po2 i tutaj tylko znajomości się liczą .Jeden z majstrów już trzeciego kuzyna sobie zatrudnia . Ręka rękę myje a kto mądrzejszy to się stąd zwalnia i ma to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z głowy ,coraz większa patologia się dostaje na wyższe stanowiska a potem takie są efekty.

tyrystor4587

Wiem co mówię, znam Hutę od podszewki,pracowałem w jednej ze spółek hucianych, byłem zatrudniony bezpośrednio i tylko dlatego się zgodziłem ! W zasadzie warunki pracy w spółkach niewiele się różnią od tych w tzw Hucie, podobne płace - oscylują w granicach 3 tyś netto+ dodatki - grusza, posiłki, dodatki świąteczne, mało tego w większości spółek ma udział także Mittal, tak więc pracując w spółkach pracujesz jak w hucie i tak kiedyś zatrudniano, Od dłuższego czasu , spółki zatrudniają głownie poprzez agencje typu manpower- krótko mówiąc praca dla frajerów- ok. 2100 zł brutto, zero dodatków, zero przywilejów z nadzieją, że po trzech latach , może łaskawie pracownika przejmie spółka i wtenczas dopiero mu sie poprawi. Oczywiście kit, bo po pierwsze mało kto średnio rozgarnięty wytrzyma, czy zechce pracować w przemyśle na zmiany, z suwnicami nad głową za 1500 zł netto przez 3 lata i sam się zwolni, a po drugie jak nie to go sami zwolnią, wystarczy popatrzeć jaka rotacja ! Jak jest w tym konkretnym przypadku mogę tylko przypuszczać po oferowanej najniższej stawce, spólki czy Huta zatrudniające bezpośrednio od razu dają wyższą stawkę - Komex to dawne ZOMO, 2 lata temu do mnie także dzwoniła z manpowera czy bym się nie zgodził właśnie do Komexu, jak usłyszałem warunki, to mnie śmiech ogarnął i podziękowałem mówiąc, że ja wiem ile zarabiają Hutnicy.Niestety ta praktyka niewolnictwa jest dalej i tak długo będzie dopóki będzie duże bezrobocie, przyzwolenie społeczne i przyzwolenie tych od Kodeksu pracy wszelkich pip-ów i niestety związków zawodowych w tym naszej ukochanej Solidarności, to wstyd dla niej, że będą w swoim mateczniku jakim jest Huta pozwala na takie traktowanie pracowników, do Postulatów Sierpniowych ! Tyle w temacie !

tyrystor
@pan 06.08.2016 00:41
Nie wiem skąd bierzesz takie wiadomości...Jestem obecnie zatrudniony przez posrednicza firme w arcelor i mam identyczne dodatki...

Napisałem wcześniej skąd czerpię takie widomości....z autopsji, a więc po prostu wiem co mówię. Byłem zatrudniony bezpośrednio przez zakład i wiem ile zrabiałem i potem proponowano mi przez manpowera i też wiem co mi dawano, to było kilka lat temu . Pensja oferowana przez pośredników to połowa pensji zatrudnionego bezpośrednio, o przywilejach to się nie śniło . Jak jest teraz nie wiem, może coś się zmieniło i przynajmniej te firmy pośredniczące nie mając wyjścia bo ludzie nie cjhcieli pracować daję przynajmniej przywileje . Trzeba też nadmienić , że weszły nowe jakieś firmy posredniczące już nie tylko manpower ale też pojawiło się jakieś synergy.....może oferuję inne warunki, ale nie sądzę , bo czemuś to ma służyć , nawiasem mówiąć aplikowałem na pewne stanowisko pod szyldem Arcelor , a odezwała się synergy ...oczywiście powiedziałem, że jestem gotów na zatrudnienie ale na godziwych warunkach lepszych od tych jakie teraz mam i bezpośrednio....i tyle miałem kontaktu....cisza....a więc niewolnictwo i łowienie frajerów trwa dalej .Mnie tylko dziwie przyzowlenie na to PIPU, bo Solidarnosć to juz jeden wielki blamaż.

Janusz
@tyrystor478 15.02.2016 23:52
Tak pewnie przez manpower,albo tym podobne, chłopie nie daj się na to złapać,że potem dostaniesz coś więcej,nie mówiąc już o ja...

Prawda, wszystko się zgadza!

Lenino

Ja się wybieram na rozmowę kwalifikacyjną za parę dni do AMR (Komex). Z tego, co wiem to przez pierwsze 3 miechy jest najniższa krajowa(to fatalnie, nawet jak na początkującego vide: (usunięte przez administratora) a potem jakieś dodatki.

tyrystor1254
@anonim 25.02.2016 12:50
Nie licz na coś wyżej niż najniższa krajowa po 3 miesiącach. Tutaj ludzie robią lata za najniższą krajową. Podwyżek nie ma...

Nie wszyscy ,nie wszyscy, właśnie tłumaczę,a znam temat- reasumując krótko- w Arcelar Mittal są dwie grupy pracowników-jedna tych zatrudnianych od pewnego czasu po przez firmy pośredniczące typu manpower - niewolników za najniższą krajową ( cały czas, bez podwyżek) i druga grupa zatrudnionych wcześniej pracowników bezpośrednio na całkiem dobrych warunkach- wynagrodzenie bez nadgodzin ok 3 tyś netto + dodatki ( grusza, roczna premia, dodatki świąteczne, darmowe posiłki, temat dla RPO,PIP-u i innych służb !.

@anonim 25.02.2016 12:50

związki tam trzeba na taczkach wywież i powołać nowe bez układów z kierownikami i polecam z dale od wydziłu PO1 chyba ze jesteś z okolic Karzimierzy wielkiej to masz raj na ziemi

prac

Prawda
@prac 01.03.2016 21:22
trzeba było się uczyć bo jak się szkołę tylko skończyło to się ciebie pozbyli, widziałem wielu stażystów i ich wiedzę....

Siemanko, piszesz kolego głupoty, do tej firmy po znajomosci tylko sioe dostaniesz zarobki sa na tyle dobre ze, nie musisz jechac do niemiec na pomidory. A Ci co pisza ze, tam jest taka lipa i zle to tylko dlatego bo boja sie konkurencji kolegow, kolezanek albo nigdy tam nie pracowali i gadaja to co uslysza

biały kask

Jaka ulgaa że już nie paruje w AMR...nabrali mnie na staż, że super oferta, rozwój, kasa, wyjazdy zagraniczne itd...jedna wielka ściema! Nie ważne gdzie trafisz wszędzie beznadzieja i starzy ludzie myślący kategoriami komuny od 25 lat, a awans to cud. Ja chociaż się nie narobiłem bo 60% 'pracy' to spanie i internety, ale jaka płaca taka praca !!! Omijajcie oferty pracy z daleka oraz bezsensowne "programy stażowe" bo stracicie tylko swój czas i nerwy. Ja straciłem wiec nie róbcie tego samego błędu!

adio

Bardzo proszę o opinie na temat pracy w Arcelormittal refractoreies na mojego maila adio393@interia.pl

Bat

Cały czas szukaj bo każdy kto przychodzi zaraz chce z AMR wiać

Jan

Przepraszam za pomyłkę z "8000 tyś". "Troszeczkę" przesadziłem :)

nick

pewno że można na dłużej zagościć ,jeżeli tylko nie przeszkadza ci wroga atmosfera ,nepotyzm i mobing

Najgorsza firma ze wszystkich w tym kraju. Kadra kierownicza mega nie kompetentna. Złodziejstwo i kolesiostwo na ogromną skalę. Pracowałem tam przez 8 lat ale w tej chwili to wszytsko co tam się dzieje osiągnęło apogeum.

węglik

A wy biedak nie narzekajcie tak na naszą wspaniałą firmę tylko zróbcie tak jak ja. Szantażuje mojego kierownika Mariusza że doniosę do prezesa ile kradnie i co miesiąc mam dodatkowo tysiąc do wypłaty.

węglik

i proszę się nie śmiać z mojej obecnej dziewczyny ,gdyby po tym strasznym wypadku nie przeszczepili jej głowy konia już dawno by nie żyła.

węglik

""@węglik, co za próchno pukałeś?! Desperat! Żeby tak z 60-tką i jeszcze otwarcie się tym chwalić..." wycofaj to bandyto bo cie znajdę i doprowadzę do twojego zwolnienia , robiłem już pałę prawie wszystkim dyrektorom i kierownikom tak wiec uważaj z kim zadzierasz." PS. mój rekord w biegu do kierownika to 13,5 sekundy.

whitee

szukam kontaktu do obecnego lub byłego pracownika arcelormittal refractories kraków, mamy kilka pytań proszę o maila na adres whitee@o2.pl

Borys

jftree

Ja pracuję,ale wkrótce się zwalniam i mykam do angli do jakiejkolwiek roboty-jestem w wieku poborowym i trza wiać za granice-czytajcie poniższy link To dzieje się naprawdę- kolega,pracujący na huciemusiał rzucic robotę,rodzine,niespłacone kredyty i wzieli go!!!! http://www.fakt.pl/polityka/poradnik-dla-rezerwistow-kogo-armia-wezwie-na-cwiczenia-,artykuly,533705.html

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej. BHP na wydziałach produkcyjnych przestrzegane tylko kiedy da się ukarać pracownika - bardzo częste upomnienia za brak kasku, itp... A tak, to wozy gorące prosto z pieca, kobiety i mężczyźni dźwigający ciężary powyżej przepisów, brak przestrzegania 11 godzin odpoczynku i stały tekst: "nie pasuje to się zwolnij".

bylypracownik

Zabieranie premii pod byle pretekstem ,brak wielu przywilejów wynikających z umowy o prace np. przerwy w trakcie pracy w ujemnej temperaturze. Brak szacunku dla ludzkiej pracy oraz pracowników ,brak przestrzegania 11 godzin odpoczynku , praca często po 12-16 godzin ,BHP przestrzegane tylko kiedy da się ukarać pracownika. Często wzywanie karetki do mdlejących pracowników.Co miesiąc ktoś zostaje oszukany przy wypłacie , i tak można by jeszcze długo wymieniać....

bierny

nie jest tak źle, zarobki takie sobie Kadra kierownicza boi się wszystkiego slepo wykonują polecenia tak idiotyczne byle by stołka nie stracić. Biurokracja niespotykana BHP tylko w statystykach Ja nie narzekam jak za komuny 3000 zarobię na rekę Brak możliwości awansu itd

Zostaw opinię o ArcelorMittal - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ArcelorMittal