ArcelorMittal

Kraków

ArcelorMittal

Opinie o ArcelorMittal

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Karol

Idealnych firm nie ma. Zamiast narzekać na forum rozmawiajcie z dyrekcją.

Cineeek
@Karmelita 19.05.2018 11:37

Byłem w arcelormittal tubular w Krakowie, na produkcji wypłata 2100 - 2300, poza produkcją około 2400. Wszystko przez agencję pracy interkadra. Niech sobie sami pracują.

Łukasz

Huta jak huta, fakt praca ciężka ale chwalenie jaki to dobry pracodawca to już nie do końca jest prawda. Ogólnie pojęcia o tej firmie nie mam a jedynie ostatnia wycieczka za bramy dała mi do zrozumienia jak ta firma może robić ludzi w balona. Na hali ludzie w podartych uniformach bez słuchawek oraz stare traktory do przewozu rolek a tu oprowadzający zachwala jak to dba się o dobro pracownika. Wycieczka na walcownię zimną a gość pokazuje palcem, że walcownia to jest hen hen dalej i tylko rolki z walcowni możemy zobaczyć (z walcowni zimnej zobaczyliśmy 100m ocynkowni nie w pełni skończonej, fakt, w miarę nowa). Ogólnie wciskanie kitu i robienie z ludzi ciemnoty nie przystoi w dzisiejszych czasach. Walcownia to walcownia a ocynkownia to zupełnie inne miejsce (i nawet na własnej stronie rozdzielają te miejsca). Przy następnych wycieczkach nie piszcie proszę zakłamanego "walcownia zimna" gdy pokazujecie palcem rolkę z walcowni. Zmarnowany czas, życzę powodzenia wszystkim którzy tam robią a zwłaszcza zdrowia!!

Student12

Czy byl ktos na praktykach studenckich i moglby powiedziec jak to wyglada?

Dominika

@Mateo, czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o swojej pracy w ArcelorMittal? Twój komentarz jest bardzo krótki i nie zawiera żadnych konkretów, a przez to niewiele wnosi do dyskusji. Dlaczego postanowiłeś zakończyć swoją współpracę z tą firmą? Jak wam się pracuje w ArcelorMittal? Jaki obowiązuje system pracy? Czy dobrze dogadujecie się z przełożonymi?

Karmelita
@Dominika 21.03.2018 10:40

Huta płacze, że nie ma pracowników, a jednocześnie nic nie robi, a by ich pozyskać i zachęcić na stałe, robi tylko pozory dla góry, a jak ktoś przyjdzie to robi wszystko aby odszedł ze strachu o swoje stołki ! Np. jaki odpowiedzialny człowiek, który szuka przyzwoitej stałej pracy, zgodzi się, aby mu cykano umowę o pracę co 3 miesiące ? O innych rzeczach nie wspomnę, jak brak własnego konta czy (usunięte przez administratora) z szatni na miejsce pracy 1 km ! Kiedyś pracowałem na Hucie, ale to co teraz jest to cyrk ! Więc powiedziałem do widzenia ! Śmieszne by było aby z moim wykształceniem i doświadczeniem ktoś stawiał mnie pod ścianą i łaskawie przedłużał umowę co 3 miesiące i o dziwo z pomysłu nie firmy pośredniczącej tylko Huty a właściwie jej szczebla niższego ! Stracone prawie pół roku, a miałem inne oferty z których zrezygnowałem ! Na szczęście ja szukam dobrej pracy średnio góra 1 miesiąc , to tylko tyle, że tam ktoś nie traktuje ludzi poważnie, a więc goodbye !

Marek

Zaczynałem pracę w hucie w 1984 roku. Wtedy główną bolączką kombinatu był przerost administracji. Teraz na Walcowni Gorącej w Krakowie liczba pracowników biurowych przekroczyła liczbę pracowników produkcyjnych włączając w to dozór, (celowo nie piszę pracowników fizycznych i umysłowych ponieważ część biurobów ma angaże pracowników fizycznych). Niestety, odbija się to fatalnie na organizacji pracy. Do tego dochodzi kretyństwo p.t. WCM które niepotrzebnie zabiera czas i niczego pozytywnego nie wnosi. Mamy jeszcze duży niedobór obsad. I najciekawsze- z jednej strony ciągłe bajdurzenie o BHP z jednoczesnym naciskiem na maksymalne ograniczenie postojów (czytaj wymuszaniem niebezpiecznej pracy ). Praca byłaby bardzo fajna gdyby tam na górze znalazło się paru dyrektorów z jajem.

operator

a jakie sa kabiny w suwnicach tzn fotele, sterowanie? bo u innych zakladach na hucie to jest dramat.. proszę o szczera wypowiedz

operator
@jan 25.04.2018 16:20

Dziwne,bo na stronie poszukują bezpośrednio przez hute. Mowa tu o Warszawce.

ZACIEKAWIONY

Wiecie może jak wygląda praca na walcowni w Sosnowcu ?? Mam propozycje pracy od pn-pt na dwie zmiany, tylko kasa nie za duza i mam pewne obawy, z góry dzięki za opinie

Feliks

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje nowych pracowników?

polik

jak jest na produkcji przy cieciu blach czy pracuje się tylko jako fizol czy tylko jako suwnicowy i operator wózka

Marcel

Co to za robota na stanowisku: Kierownik ds. Zarządzania Produktami Ubocznymi Jakie zarobki w biurze ?

markiewicz
@Marcel 23.03.2018 20:19

trzeba kogoś zwolnić za to że jest dużo odpadów i dlatego szukamy

Maryś

Rozlewacz stali na 3 zmiany w Krakowie w systemie: 3300 brutto, jaja sobie robią. Nawet już w urzędzie pracy szukają. Spółki płacą spawaczowi lub monterowi 2500 - 2700 netto w normalnych godzinach.

Mateo

Byłem , zobaczyłem, spie....! Praca tymczasowa, duża rotacja, dzięki !

zorro

Kokosów może nie ma , ale na zmianach spokojnie 3200zł netto a nawet więcej można wyjść + przywileje, wiec chyba przyzwoicie, pokażcie drugi zakład produkcyjny w Krakowie , który tyle płaci !

DG
@Suwnica 08.02.2018 14:59

Ja tyle zarabiam, tylko że w Dąbrowskim oddziale. 2300 podstawy. Na zmiany oczywiście.

Apacz

Nie dajcie sobie robić wody z mózgu, że to nic, że praca przez firmę pośredniczącą , że to praca stała i takie dają ogłoszenia- stabilne zatrudnienie, praca stała i tak wam będą mówić podczas rekrutacji ! Tylko należy sobie zadać w takim razie zasadnicze pytanie, skoro oferują taką stabilność i pracę stałą, to dlaczego przez firmę pośredniczącą i umowy czasowe dopiero trzecia po 2 latach ma być na czas nieokreślony ? Tylko, że wcześniej wam nie przedłużą pod byle jakim pozorem ! Pracownicy zatrudniani na sztukę , aby inni np mogli wziąć urlop !Stracone 3 miesiące miesiące !

Nemo

Ja powiem tak, jak masz wykształcenie i uprawnienia dobre, to traktują Cię jako zagrożenie , trzęsą o własne portki , czyli będą dołować, dawać mniejsze podwyżki, często okazuje się, że ktoś z wykształceniem zawodowym i słabymi uprawnieniami i nawet mniejszym doświadczeniem ma stawkę większą od Ciebie, czyli wszystko postawione na głowie ! Czyli nie wiadomo czy być sobą czy udawać wariata ! Na pewno bez znajomości zapomnij o awansie !

marcin

po co pracować na 3 zmiany w systemie jak te same pieniądze płacą firmy w hucie i na jedną zmianę od poniedziałku do piątku. w hucie nie opłaca się pracować, a już na pewno nie przez agencje.

kpc
@kamikadze 22.02.2018 17:23

Potwierdzam, miała być praca stała a okazuje sie, że rotacja, a jak byłem na szkoleniu musiałem sobie hotel opłacić !

waldi wozkowy

Witam pracowwalem na komexie ale obecnie jestem na chorym niestety w pracy przytrafil mi sie okropny wypadek spalem na pokoju sniadan i mi sie spadlo z lawki .... spadlem tak niefortunnie ze zlamalem nos i stracilem przytomnosc naszczescie kolega ze zmiany wszedl na pokoj sniadan zaczal mnie reanimowac po czym w ustach zostala mu moja polka z zebami, na szczescie juz ja odzyskalem bo mowil ze przymierzal i chodzil w niej przez weekend;) widzial ze reanimacja nie pomagala wiec wzial i wezwal pomoc dziekuje ci pawel j duzo dla mnie pamietaj ja to doceniam wiec w podziece ci ja dam wiem ze czytasz to i chcialbym zebys wiedzial ty i wszyscy ze jestes moim bohaterem

wozkowy waldi

Witam pracowwalem na komexie ale obecnie jestem na chorym niestety w pracy przytrafil mi sie okropny wypadek spalem na pokoju sniadan i mi sie spadlo z lawki .... spadlem tak niefortunnie ze zlamalem nos i stracilem przytomnosc naszczescie kolega ze zmiany wszedl na pokoj sniadan zaczal mnie reanimowac po czym w ustach zostala mu moja polka z zebami, na szczescie juz ja odzyskalem bo mowil ze przymierzal i chodzil w niej przez weekend;) widzial ze reanimacja nie pomagala wiec wzial i wezwal pomoc dziekuje ci pawel zrobiles duzo dla mnie pamietaj ja to doceniam wiec w podziece ci ja dam wiem ze czytasz to i chcialbym zebys wiedzial ty i wszyscy ze jestes moim bohaterem

wozkowy waldi

Witam pracowwalem na komexie ale obecnie jestem na chorym niestety w pracy przytrafil mi sie okropny wypadek spalem na pokoju sniadan i mi sie spadlo z lawki .... spadlem tak niefortunnie ze zlamalem nos i stracilem przytomnosc naszczescie kolega ze zmiany wszedl na pokoj sniadan zaczal mnue reanimowac po czym w ustach zostala mu moja polka z zebami widzial ze reanimacja nie pomagala wiec wzial i wezwal pomoc dziekuje ci pawel zrobiles duzo dla mnie pamietaj ja to doceniam l

Operator 1z i 1s

Są tam oferty pracy dla suwnicowych 1s specjalne chwytnikowe (elektromagnesy) i na jaka stawkę i godziny pracy mogę liczyć?

Operator 1z i 1s

KMA8O-04

Jak komuś się nie podoba ten zakład pracy to chyba poprostu się nie nadaje do żadnej roboty... Jezeli czerwone dywany jakimi są: normalna przyzwoita umowa o pracę, wypłacane wczasy pod grusza, comiesięczna premia raz lepsza raz gorsza (ostatnio ponad 800 zł brutto!!!), coroczna podwyżka, 2 tyg. urlopu w okresie wakacyjnym, nieprzymusowe(!) nadgodziny (bardzo dobrze płatne), multi-sport, darmowe obiady, narzędzia-akcesoria-ubrania, dodatkowe świadczenia np. w okresach świątecznych, itd. nie są motywacja do napisania pozytywnej opinii dla pracodawcy i uczciwej pracy to już nikt Wam obiboki i lasery nie dogodzić. Najlepiej było by jeszcze leżaki i drinki z palemką zapewnić. Jak ktoś potrafi uczciwie pracować i jest odporny na uszczypliwe dogryzanie leniwych pajaców to szczerze polecam tą firmę. Satysfakcja gwarantowana!

Głos rozsądku
@KMA8O-04 24.11.2017 21:51

Śmiech na sali... "coroczna podwyżka" to kwoty rzędu 60-80 zł, "darmowe obiady" - całkowicie darmowe są tylko dla najcięższych stanowisk a poza tym jeśli kogoś cieszą obiady po których są wariacje żołądkowe typu wodnista zupa jarzynowa z najtańszym kiełbasopodobnym czymś albo najtańsza ryba smażona na starym oleju... "wczasy pod gruszą" - to tylko 500 zł raz w roku za te 2 tyg urlopu w okresie wakacyjnym.. serio? Super że dają urlop? Przecież polskie prawo to gwarantuje także żadnej łaski nie robią! Narzędzia/ubrania... proszę cię.. to samo co wyżej, to gwarantuje prawo, żadna łaska pracodawcy! Chyba że jesteś jednym z tych którzy te narzędzia wynoszą do domu a później siedza i nic nie robią bo nie mają czym... Premia typu 800 zł brutto była raz odkąd została parę lat temu ustalona metoda jej obliczania. Przypominam też że każdy dostaje tyle samo premii bez względu na to czy coś robi czy leży całymi dniami w kanciapie - bardzo motywujące. Nadgodziny są tylko dla produkcji - i to tylko dlatego że nikt tam nie chce pracować bo jest taki (usunięte przez administratora) i ludzie muszą zostawać po godzinach żeby jako takie godziwe pieniądze zarobić. No chyba że dla Ciebie wypłata rzędu 2200 jest super? Może tego posta pisał pan prezes?

Zostaw opinię o ArcelorMittal - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ArcelorMittal