Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

Jeśli do jutra nie dostanę reszty wypłaty również zglaszam sprawę do pipu. Jesť to niezgodne z prawem. W księgowości nawet nie odbierają - ciekawe czemu... Od dawna wiadomo że ta firma nie szanuje pracowników, ale to co robią teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Ciekawe czy sobie też ucieli wynagrodzenia..

Obserwujący sytuacje

Hmm co za (usunięte przez administratora) piszecie Ludzie byli w pracy w marcu to jakim.prawem wypłata 50 % Tarcza działa od kwietnia

R0X
@Obserwujący sytuacje

Owszem, byliśmy w marcu w pracy zanim zamknięto sklepy w pasażach i to nic nie zmieniło z tego co widzę. Wszem i wobec mogę obwieścić, że wypłaty na dzień dzisiejszy mam niecałe 1100 złotych.

Brawo
@Obserwujący sytuacje

A może brałaś jakieś L4 albo urlop bezpłatny a może normalny ?

Właśnie przed chwilą otrzymałam wypłatę za marzec, 430 zł. Na 3/4 etatu to chyba troszkę więcej powinnam otrzymać więc zaraz składam wniosek do sądu. Mam nadzieje, że dużo osób tak zrobi

xxx

Ja jutro zgłaszam sprawe do inspekcji pracy.

Rozczarowana

Jestem rozczarowana sytuacją w firmie i tym jak pracodawca traktuje swoich pracowników oczekiwaliśmy lepszej organizacji i zaangażowania .

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Obserwujący sytuacje

Obserwując sytuacje z boku to widać że firma gra na zwłokę i oszukuje ludzi

Zazenonawny

Dla mnie to jest kpina jak zostali potraktowani pracownicy na umowę zlecenie, jeszcze nie wiadomo czy te pieniądze zostaną w maju wypłacone. Co to ma być wgl? JAK TO TAK DUŻA FIRMA MOŻE MIEĆ TAK MAŁE ZAPLECZE FINANSOWE ZEBG NIE MOC WYPŁACIĆ KAŻDEMU PRACOWNIKOWI PENSJI? JAK DO CHOLERY? My pracownicy na zlecenie też mamy rachunki do opłacenia i do kupienia żywność. JESTEM CIEKAW CZY OSOBY PRACUJĄCE W ADMINISTRACJI I CENTRALI RÓWNIEŻ DOSTANĄ TAK ZWANA ZALICZKĘ 10 KWIETNIA? IDIOCI

Zlecenie
@Zazenonawny

Cześć, jestem w tej samej sytuacji, odezwij się do mnie na mailu: jankowalski202004@gmail.com, może wspólnymi siłami coś zdziałamy :D

Zlecenie

Cześć, pracuje w Szachownicy na umowie zlecenie, tzn. "śmiecówce", firma zbyt poważnie wzięła do siebie chłopskie powiedzenie i potraktowała swoich pracowników jak zwykłe śmieci, mam na myśli wypłacanie wynagrodzeń za przepracowane godziny w miesiącu marzec, postępują oni niezgodnie z prawem i zarówno ja jak i moi koledzy, którzy pracują ze mną na "wysypisku" nie zamierzamy tego pozostawić bez konsekwencji. Wierzę, że znajdą się osoby, które będą chciały pomóc nam oraz sobie, w końcu chodzi tutaj o nasze pieniądze i szacunek do drugiego człowieka a przede wszystkim szacunek do samego siebie i do wykonanej pracy. Jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt pod adresem: jankowalski202004@gmail.com Pozdrawiam.

Ababab

Byłam na 3-miesiecznym okresie wypowiedzenia. Skończył się on ostatniego marca. I teraz chcą mi wypłacić tylko 50% mojego wynagrodzenia? I co ja potem mam chodzić i prosić ich aby mi łaskawie wyplacili resztę plus urlop którego nie wykorzystałam. My też musimy płacić rachunki, utrzymać się. Razem z mężem mamy kredyt, który sam się niestety nie spłaci. A oni muszą sobie nowy towar kupić..Żenada!

#pracownik

Nadeszly czasu kiedy to pracownicy muszą się zrzucać na towar. Żenada i cios poniżej pasa. Oznajmić pracownikom, że otrzymają 50% wynagrodzenia ponieważ firma za resztę musi zakupić towar...

Na razie
@#pracownik

Czekam,a wszystko co wiem to wiem z tej strony:( jak sobie zrobią taką reklamę to nawet e-sklep im nie pomoże i reklamy na FB,a pieniędzy z tarczy pewnie nie zobaczą,bo ludzi pozwalniali:(

Baśka VLOG

Firma kogucik (usunięte przez administratora) i ucik

Kkk

Niewypłacani szmaciarze

Piotr .

Na zachodzie firmy w padły na pomysł : że pracownikom daj się towar z rabatem 60-80% a oni sprzedają go potem w Internecie. Tylko osoby na tzw umowie zlecenie. Dlaczego w Polsce tego nie można wprowadzić . Oby dwie strony z tego będą mięć korzyści .Firma będzie udzielać rabatu w zależności od ilości wziętego towaru. Osoby które liczą na pakiet tarczy z rządu Polskiego mogą sie przeliczyć. Cała branża odzieżową wypowiada umowy o pracę. Najlepiej jest iśc na L4 przerwać urlop i siedzieć ile sie da. Lepiej mięć cos zapłacone niż dostać wypowiedzenie. Takie jest moje zdanie . Jest to przykre co się dzieje .

Free
@Piotr .

(usunięte przez administratora) piszesz i to jeszcze cholernie niepoprawnie... Zaprzyjaźnij się z książkami przez ten czas, a właściciel niech się martwi co dalej i cała elita dr, a nie Ty za nich, od tego są a raczej gdzie byli do tej pory wszyscy z elity by nie zabezpieczyć się jak inne firmy na takie sytuacje

Olaa
@Piotr .

A mam pytanie? A skąd brać to L4 ? Skoro szpitale i przychodnie nie przyjmują ? Jak masz jakieś „ lewe” podaj numer tez zadzwonię. W końcu L4 to jak bułki ze sklepu „ Poproszę L4, bo mój pracodawca chce..”Poza tym, za chwile ZUS tez nie będzie mieć pieniędzy, na te przekombinowane sprawy.

Krzysiek
@Olaa

Jak tak bedziesz myslec to sie ciesze ze zwolnią ciebie ktos inny przyjdzie lub wykorzysta to i pujdzie na l4

Cztery L
@Krzysiek

... jak pujdzie to nigdzie nie dojdzie, chyba, że jednak pójdzie. Lepiej jednak jak zostanie na postojowym i nigdzie nie pójdzie domagając swego...

Olaa
@Krzysiek

Bardzo dobre, Bardzo :)

Klient

Czy sklepy uliczne są otwarte?

Ktosiek

A jak myślicie czy nam osobom pracującym na zlecenie przysługuja pieniądze związane z tarcz anrykryzysowa czy nic?

@Ktosiek

Po wszystkim zlecenie będzie królowało,mnie,osobę bez ulg,z dzieckiem nikt nie zatrudni...

Janusze i Grazyny

Najlepiej oceniać...gdyby pracodawce bylo stac na wyzsze wynagrodzenia to pewnie by je dał,zalozcie sami taka duza firmę to zobaczycie jak to jest. Typowe Janusze I Grażyny,nikt nie patrzy jakie sa ogromne koszta z taka działalnością, czynsze,energia, podatki,zus itd. Wymieniac mozna bez końca,glupia 100 podwyżki na skale calej firmy to duze pieniądze. Narzekacie, ze musicie iść na l4 albo urlopy...moze tak lepiej wspomoc firme w tym trudnym czasie ,aby przetrwala i mieć zatrudnienie !!! Takie wszystkie biedne i pokrzywdzone bo pracować trzeba, za darmo pieniędzy nie dają.OMG !Nikt nie zabrania znaleźć innej pracy z wyższym wynagrodzeniem;-)

@Janusze i Grazyny

Jak się nie ma na podstawowe wyposażenia salonów typu wieszaki itd to nie otwiera się kolejnych sklepów zacznij od tego, ale jest opcja dla Ciebie, pracuj charytatywnie zgłoś się... Ogólnie idź spać bo bredzisz.

@Nie Matka Teresa

Jak komuś nie pasują warunki pracy to po prostu ją zmienia ;-) każdej tak źle to po co sie męczyć,na siłę nikt nie trzyma, lepiej w tej firmie napewno nie będzie...taka sytuacja

@Janusze i Grazyny

Ty jesteś niepoważna totalnie, wspomoc idąc na sfałszowanie l4?interesujące...To jest pomoc. Pracujesz każdego dnia na to by w takich sytuacjach firma miała jak przetrwać, miala zabezpieczenie finansowe, o którym trzeba myśleć prowadząc każdą działalność, nie mówiąc już na taką skalę. Jeśli firma idzie na ilość sklepów co jest błędem, a nie ich rentowność to cóż lepiej w tej firmie nie będzie jak to napisałaś. Ależ możesz wspomoc firmę marketingiem on line, gdzie dopiero teraz olśniło wszystkich jak to jest cholernie ważne i powinno to funkcjonować jak należy od dawna, odkąd marketing on line stał się źródłem sprzedaży i należało by się przede wszystkim w pierwszej kolejności skupić na kanale omni Channel... Takie warunki pasują tylko takim jak Ty bez pomysłu, chęci, myślenia sprzedażowego, za to z myśleniem jest jak jest, byle przeżyć nie utonąć... I dzięki takim właśnie ludziom to wygląda jak wygląda. Cytuje Twoje słowa "lepiej w tej firmie na pewno nie będzie", było by gdyby każdy myślał biznesowo i chciał by było lepiej

JD
@Janusze i Grazyny

Najpierw trzeba ten ZUS płacić!!!

NICK
@Janusze i Grazyny

A w jaki sposób firma wspomoże nas? Może w końcu jakiś prezes, dyrektor zabrałby w tej sprawie głos? My siedzimy na urlopach i l4 od 2 tyg. a firma od siebie nic nie daje, zero żadnej propozycji, cisza...

@Nie Matka Teresa

Ależ owszem zgadzam sie z Toba w wielu kwestiach, największym problemem firmy były i są zle decyzje dotyczące rozwoju firmy (a raczej jego braku) oraz braku odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach czyli specjalistów a nie przypadkowych pracownikow w każdym dziale.Niestety za nich sie płaci a tu wiadomo jak jest, jak najmniej i jak najtaniej, jakos to będzie...Pracodawca powinien być zabezpieczony na takie sytuacje, jednak nie ta jedna firma nie była bo ciężko jest prowadzic biznes w Polsce.Mimo wszystko życzę aby firma przetrwala i zeby ktos tam na gorze wyciągnął odpowiednie wnioski z tej ze sytuacji !

Ktosiek
@Janusze i Grazyny

Hahaha!!! To najlepszym rozwiązaniem jest wysyłanie i proszenie pracowników żeby szli na L4, bo trzeba poradzić sobie z roboczogodzinami, tylko czemu inne firmy tego nie robią, tylko ta? Jakoś inne sieciówki sobie radzą i nie dają takich pomysłów dla ludzi, którzy u nich pracują... oczywiście pieniędzy za darmo sie nie dostaje, każde firmy maja teraz kryzys, jak wiemy z ta firmę nie od dziś są problemy, chociażby z płaceniem składek ZUS. Ale jak wiemy państwo ma dopłacać do wypłat, ale ile by nie dało to i tak będzie mało...

Smieszek
@Janusze i Grazyny

No tak wspomóżcie firmę i idźcie na L4, a co tam, albo mam lepszy plan dla pracowników niech dadzą wypowiedzenia wtedy już na pewno będzie bo problemie haha

Marian
@Janusze i Grazyny

Jeżeli te słowa pisze przełożony z Szachownicy, to więcej takich przełożonych. Zamiast bronić swoich pracowników i ich praw!!! Serdecznie pozdrawiam Janusze i Grażyny :) Czapki z głów

@Marian

To pisze pewna kierowniczka... Która wchodzi wszystkim w tylek w firmie, zawsze do perfekcji milusia bez własnego zdania co widać z resztą, pisze jak to cudownie a później oh zgadza się z moim mądrym lecz nie pochlebnym zdaniem ...szkoda, że nie myśli co wypisuje no i z resztą ogólnie nie myśli...

Marian
@Nie Matka Teresa

Zgadzam się z Tobą, ktoś kto nie ma własnego zdania nie powinien być Kierownikiem ( bo kierownik to osoba pracująca ze swoim zespołem, która w trudnych sytuacjach zawsze jest i możesz na nią liczyć). Celem firmy było zatrudnienie ludzi, którzy potrafią manipulować i zastraszać a przede wszystkich krzyczeć. Bo jak ktoś stosuje formę wypowiedzi głównie mówiąc z podniesionym głosem ( prawie krzykiem) jest to zwyczajnie słabe. Zazwyczaj takie osoby nie maja nic wspólnego z Kierownikiem. Pozdrawiam serdecznie sprzedawców :) w tym ciężkim dla nas momencie

Info

Kiedy będzie jakieś konkretne info co się dzieje z firma i co z wypłatami za marzec??? Co? Nawet nie potraficie się określić! Takie to ciężkie? Inne firmy potrafia przekazać nawet najgorsza informację a Wy?! Mija już drugi tydzień i nic nie wiadomo oprócz zwolnień! A wynagrodzenia za marzec to jest jakiś żart ciekawe czy to prawda, że nie ma nawet pieniędzy na wypłaty za marzec. Będzie ciekwie 10.04... Zabraliście bezpodstawnie ludziom urlopy pod groźba zwolnienia, kazaliście załatwiać L4 i opiekę i wychodzi na to, że na darmo. Tak jak niżej ktoś pisał, że ludzie sami się zaczna zwalniać i będa dochodzić swoich praw i pieniędzy w sadach... Jesteście jakimś wielkim żartem.

@Info

Wczoraj wyszły informacje od RKS ,że za marzec od firmydostaniemy

@Info

Wczoraj wyszła informacja. od RKS,że za marzec dostaniemy 40% wynagrodzenia bo firmą nie ma więcej kasy. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle dostaniemy resztę kasy za marzec.poszły też wczoraj wypowiedzenia oraz wypowiedzenia warunków pracy czyli ci co mieli pełne etaty dostali 3/4 etatu oczywiście wynagrodzenia Mega pomniejszone. Jeśli Joe podpiszesz takiego wypowiedzenia zmieniajacego warunki zatrudnienia to dostajesz wypowiedzenie.

@SzachMat

a z jakiej racji 40%? firma zdaje sobie sprawę, że tonie jest legalne?

@:)

Takie info wczoraj RKSi przekazywali swoim pracownikom,że otrzymamy za marzec 40%wynagrodzenia bo nie mają kasy.Chyba zdają sobie sprawę z tego ,że jest to nielegalne.posypią się pozwy.

@SzachMat

Tych co zwalniali nie poinformowali...

Trelemorele

Hahaha i co z tego,ze musza wyplacic podstawę?!Jak nie ma kasy to nie wyplaca i juz i my jako pracownicy mozemy sobie pogwizdac, ewentualnie isc do sądu, Pipu...takie sprawy ciagna sie latami.Firma jest po prostu niewyplacalna!!! Nie zdziwcie sie jak ogłosi lada dzien upadłość i interes przejmie syndyk!

Hmmm
@Trelemorele

Ciebie jako pracownika nie obchodzi czy firma ma pieniądze czy nie. Nie ma możliwości aby nie wypłacili wypłaty, chyba ze chcą mieć poważne problemy. Tak duża firma powinna być zabezpieczona na wypadek właśnie taki jak ten. Jakby nie trzymali w firmie osób na bezsensownych stanowiskach to może byliby wypłacalni :)))

Zwolniona

Ja zostałam wczoraj zwolniona bo odmówiłam fałszywego L4 i wykorzystania bieżącego urlopu. Dziś dowiedziałam się,że należy mi się odprawa i nie mam zamiaru odpuścić. Nie mają prawa wypłacić nam 40% wynagrodzenia oj widzę, że ta firma to firma krzak!

Paranoja
@Zwolniona

... brak slow... ta firma to jakiś żart, który powinien się jak najszybciej skończyć !!!!!!!

Grażyna

No i zaczęło się ????????????????

Pracująca
@Grażyna

Co się zaczęło?

Janusz
@Grażyna

No zaczęło się ... to było do przewidzenia

Kompletnie mnie nie dziwi zachowanie firmy w sytuacji która teraz panuje, pracowałam tam przez dluzszy czas na różnych stanowiskach kończąc na kierowniku, jedno jest pewne jak nie masz dobrego zespołu który cie trzyma w tej pracy to nie ma szans żeby ktoś tam dłużej popracował ... firmę wspominam tyko dobrze ze względu na zespół , jeśli ktoś mnie pyta czy polecam prace to szczerze NIE , będę zaskoczona jeśli się po tym kryzysie „podniosą” tylko Ludzi szkoda tak na prawdę. powodzenia dbajcie o siebie :)

Katarzyna Jamicka :)

Kochani Pracownicy firmy Joart S.A :) jako już były Kierownik Magazynu życzę Wam powodzenia i wytrwałości, buziaki :* Pa. Co złego to nie ja ;) trzymajcie się :)

@Katarzyna Jamicka :)

Smutne...Pani Kasiu, dzięki za wszystko i trzymam kciuki za lepsze jutro

@Katarzyna Jamicka :)

Pani (usunięte przez administratora)powodzenia,dziękujemy za pomoc i cierpliwość. Niebawem czas i na nas przyjdzie. Kwestia czasu jak to wszystko się posypie.

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.