Joart S.A.
2 317 939 5 1
Nick Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Pisać do kogo się da,do lokalnych gazet, mediów ogólnokrajowych.Moze nic z tego nie będzie,a może coś? Nie tylko oni są teraz w trudnej sytuacji,ale znajomym w innych,także zamkniętych sieciowych sklepach zapłacono normalnie.Pensje obniżali,tylko do najniższej krajowej.Chyba ktoś przekombinował.

Nick

Nie ma co się zastanawiać tylko iść z tym do sądu. Wygrana jest po stronie pracownikow Może szef tą wiadomość przeczyta albo ktoś mu doniesie bo ma swoich .....to się obudzi . Niech sobie nie myśli że może oszukać taka ilość ludzi bez poniesienia konsekwencji

#rozczarowana
@Nick

Nic to nie da bo firma jest w restrukturyzacji i w tym stanie prawo ja chroni... A skąd to wiem ? Z przelewu w nazwie mają, sprawdziłam w internecie z czym to się wiąże sam sprawdź ...

Niezadowolona
@#rozczarowana

Jaki tytuł ma przelew??

Kllkjnmj
@Niezadowolona

Joart spółka akcyjna w RESTRUKTURYZACJI

JD
@Kllkjnmj

Jeśli w stosunku do firmy prowadzona jest już egzekucja komornicza, to sytuacja jest poważna i wymaga szybkich działań. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego może zawiesić egzekucję, jak również „zamrozić” dług do czasu porozumienia z wierzycielami.

Xxx Nowy wpis
@JD

Zamrożone sa długi tylko do konkretnej daty (prawdopodobnie jakaś styczniowa), od momentu restrukturyzacji firma ma obowiązek dokonywać płatności tak aby była płynność finansowa, a wypłaty pracownikow to całkiem inna bajka, tutaj nic ich nie broni i nie tłumaczy.

Pojechani Nowy wpis

Kochana firmo! To jest jakiś żart, z waszej strony, odnośnie pracowników na UZ!!!! (usunięte przez administratora) ponad nasze obowiązki w umowach. Jesteśmy sprzedawcami!! Dekoratorem!!!!! i nie raz osobom pełniącą zmianę!!!! , i teraz jak przyszło co, do czego to nie macie sumienia nawet wypłacić nam w naszych zarobionych pieniędzy!!! Co wy sobie wyobrażacie!! Pracownik na UZ ma również rodzinę i wydatki, a wy zostawiliście nas bez żadnego grosza! To jest szczyt (usunięte przez administratora) Ale ważne, że Państwu za biurkiem hajsik będzie się zgadzał!!! (usunięte przez administratora) biedaki!! "Mieliśmy trudną decyzję do podjęcia"!!! Hieny nie ludzie!!

Mam dość

Dzisiejszego dnia otrzymałam od kierowniczki informację o wypłatach za marzec. Zostanie wypłacone 50% zaliczki( śmieszne) a drugie 50% jak ruszy handel a za kwiecień jest to postój ekonomiczny firmy i wypłacane jest w formie 50% wynagrodzenia zasadniczego czyli 25 % firma i 25% państwo. To jest jakaś kpina i żart!!!!!!!nie ma na co czekać już bo widać, że robią co chcą a reszty pieniędzy i tak nie odzyskasz ????????????

pzslg Nowy wpis
@Mam dość

Nie dostaniemy tych pieniędzy po zakończeniu pandemii, to tylko mydlenie oczu

Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ona

Czy ktoś już zgłaszał firmę do sądu? Pracowałam zaledwie miesiąc i dostałam zwolnienie. Okazuje się, że mam dostać tylko 40% wynagrodzenia, co jest śmieszne. Czy ktoś zgłaszał lub będzie zgłaszał to do sądu?

@Ona

Zgłaszajcie i nie bójcie się! 40% wynagrodzenia jest niezgodne z kodeksem pracy. Ta firma w końcu musi ponieść konsekwencje nie szanowania jak widać swoich pracowników.

Tak10Nie1
Zwolniona
@Ona

Ja osobiście czekam na wypłatę i jeśli faktycznie wpłynie mi 40% wynagordzenia to idę do sądu bez żadnego zastanowienia!!!

TakNie1
nick
@Ona

A na jakiej podstawie 40% ?Podpisałaś coś?Poczekamy do 10 ,to można się zgadać i złożyć zbiorowo do Sądu tam gdzie jest zarejestrowana firma

Tak3Nie1
nick
@Ona

A tak ładnie się reklamują na fb...

wlad
@Ona

a może się likwidują?bo cały e-sklep na wyprzedaży?sklepy szaleją z promocjami,ale nie na cały asortyment?

Ona
@nick

kierowniczka regionalna tak powiedziała, a na pytanie czy wie, że jest to nielegalne odpowiedziała, że wie, ale co z tego.

sdajkh
@Ona

wypłat nie dadzą,a dofinansowanie dźwigną?czy im się nie należy?

Marian

To brawo dla pani RKS :) bardzo kompetentni ludzi pracują w Szachownicy

#pracownikkk
@sdajkh

Jeśli pozwalniali pracowników i ucieli innym etat to według zasad kasa się im nie należy..

pzslg
@sdajkh

Nie należy im się

Pozew
Nazwa działu: Handlowy

Kochani Pracownicy, my możemy sobie tu pisać i wylewać nasze żale, a prawda jest taka że firma zrobi/robi z nami co chce. Mają sztab prawników, którzy umiejętnie omijają prawo na naszą niekorzyść. Wiele firm w obecnej sytuacji jest w tarapatach ale JOART S.A jest w nich już od dawna... Wiele firm chroni i dba o swoich pracowników ale nie JOART S.A. JOART S.A nie szanował swoich pracowników w "normalnych czasach" więc teraz nie oczekujmy cudów. Lepiej zbierzmy siły do wali z nimi. Pozew grupowy dla firmy JOART S.A. za nie dotrzymanie umów poprzez brak należytej wypłaty za przepracowany miesiąc!

Tak8Nie

Nieterminowość świadczeń – konsekwencje Co do zasady od wszelkich należności, jakie pracodawca ma obowiązek wypłacić, a nie robi tego w terminie, pracownikowi przysługują odsetki ustawowe. Stanowią one formę odszkodowania za zwłokę w spełnieniu świadczeń pieniężnych. Ich wysokość ustalana jest przez Radę Ministrów i od 15 grudnia 2005 r. do dziś obowiązują w wysokości 13% w stosunku rocznym. Strony w umowie mogą ustalić wyższą wysokość odsetek. W takiej sytuacji od każdej zwłoki pracodawcy należy naliczać odsetki ustalone w umowie.

Tak6Nie
Nick

Na fb piscie jak najwięcej. niech wszyscy wiedzą co się dzieje. I tak już szacho jest skończone. Bo bez ludzi nic nie zrobią. Chyba że prezes stanie za ladą z resztą swoich przyd..... i będą sprzedawać aby oddać ludzia resztę pieniędzy

Nick

Pan prezes teraz niech kupi sobie nowy terminarz bo będzie musiał sobie notować spotkania w sądzie a będzie ich dużo No.i nie zapominajmy o jego przy...... ktorzy też kłamią i gadają glupoty - ciekawe czy też sobie wyplacili tylko 50% Karma wraca !!!!!

Pionek

Firma kogucik! Wyplata 1000 zł!!! Jak żyć panie prezesie? Pracowalam do 12 marca po 12h w pracy,a reszta miesiąca? To nie moja wina że koronawirus wybuch!!! Proszę teraz moim dzieciom powiedzieć że w nie będą miały świąt bo mamusia nie ma pieniedzy, tak wiem chociaż kalendarzowych bo nigdzie iść z nimi nie można! Jesteście zwykłymi darmozjadami i napychacie się naszymi pieniędzmi teraz!!! Jeśli firma jest w restrukturyzacji dlaczego nie zostaliśmy o tym poinformowani jak rejonowa dawała nam wypowiedzenia zmiany warunków pracy? Dlaczego nic wtedy nie powiedziala? Bo boi się o swoje stanowisko! Nic nie potrafi a kasę pewnie dostała cała bo najlepiej po (usunięte przez administratora) dać szarym pracownikom którzy robią przychody firmie!!! A pan prezes zrezygnował ze swojego wynagrodzenia jak prezes jednej dużej firmy odzieżowej żeby pracownikom dać pieniądze? Wstyd dla waszej firmy i wstyd mi że byłam taka (usunięte przez administratora) i pracowałam na każde zawołanie i teraz dopiero na oczy przejrzałam jak nas traktujecie. Inne odzieżowki norlamnie za marzec ludziom wypłacili wynagrodzenie. Udlawcie się!!! Już adwokat mój działa!!! Więc tylko mówię,czekamy do jutra na resztę wynagrodzenia jeśli nie będzie to uruchamiamy swoja procedurę!!! Bo bylo to zrobione bezprawnie.

Niezadowolona
Nazwa działu: Finanse

No cóż widać że firmie zależy na chińskich szmatach z alieexpres niż na pracownikach którzy muszą te szmaty towarowa, wywieszac na sklep oraz świecić oczami za te szmaty żeby je sprzedać i wciskać ludziom kit!!!!!!! Oby kiedyś do was karma wróciła :) ciekawa jestem czy pan dyrektor sprzedaży pani kierownik oraz pani z kadr również otrzymali tylko część wynagrodzenia czy całość! JESTEŚCIE ZALOSNI

Tak7Nie
Nazwa działu: Handlowy

Już złożyłam e-skargę do PIP ,pozdrawiam :)

Tak9Nie
Pan

Może szef sprzeda mercedesa i ludziom rozda zaległe 50% hehe

Będzie szach i Mat Koniec szachownicy

#rozczarowana

Też dostałam dziś wypłatę i to jest 40% mojego wynagrodzenia... Niestety firma jest w restrukturyzacji i prawo ich w tym momencie chroni... Dla mnie to jest szok jak firma traktuje swoich pracowników mogli chociaż za marzec wypłacić całość wynagrodzenia...

Tak1Nie

Jeśli do jutra nie dostanę reszty wypłaty również zglaszam sprawę do pipu. Jesť to niezgodne z prawem. W księgowości nawet nie odbierają - ciekawe czemu... Od dawna wiadomo że ta firma nie szanuje pracowników, ale to co robią teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Ciekawe czy sobie też ucieli wynagrodzenia..

Obserwujący sytuacje

Hmm co za (usunięte przez administratora) piszecie Ludzie byli w pracy w marcu to jakim.prawem wypłata 50 % Tarcza działa od kwietnia

R0X
@Obserwujący sytuacje

Owszem, byliśmy w marcu w pracy zanim zamknięto sklepy w pasażach i to nic nie zmieniło z tego co widzę. Wszem i wobec mogę obwieścić, że wypłaty na dzień dzisiejszy mam niecałe 1100 złotych.

Brawo
@Obserwujący sytuacje

A może brałaś jakieś L4 albo urlop bezpłatny a może normalny ?

TakNie

Właśnie przed chwilą otrzymałam wypłatę za marzec, 430 zł. Na 3/4 etatu to chyba troszkę więcej powinnam otrzymać więc zaraz składam wniosek do sądu. Mam nadzieje, że dużo osób tak zrobi

Tak3Nie1
xxx
@Pracownik

Ja jutro zgłaszam sprawe do inspekcji pracy.

Rozczarowana

Jestem rozczarowana sytuacją w firmie i tym jak pracodawca traktuje swoich pracowników oczekiwaliśmy lepszej organizacji i zaangażowania .

Obserwujący sytuacje

Obserwując sytuacje z boku to widać że firma gra na zwłokę i oszukuje ludzi

Nazwa działu: Finanse

Na mocy nowych przepisów mogą oni obniżyć wynagrodzenie pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych nawet o 50%. Pensja etatowca po obniżce nie powinna jednak być niższa od minimalnego wynagrodzenie za pracę.

Prawo2
@Prawo

A czy oni nie powiedzieli, że od minimalnej będą zabierać?

@Prawo2

Powiedzieli co jest niezgodne z prawem. Wklejam informacje żeby każdy miał wiedzę ze to co robi teraz firma jest niezgodne z prawem

@Prawo2

Trzeba było dobrze słuchać. Powiedzieli wyraźnie, że na przestoju zapłacą 50% wynagrodzenia z uwzględnieniem, że nie może to być kwota niższa od płacy minimalnej (2600zł brutto).

@Słuchacz

To pochwał się swoją wypłata bo nie jest to najniższa krajowa tylko jałmużną która większości obywatelom nie starszy na podstawowe opłaty.

@Prawo

W trakcie przestoju ekonomicznego dostanę 2600zł i uważam, że lepsze to niż nic lub zwolnienie, za siedzenie w domu to nie jest jałmużna ;p

Prawo 3
@Słuchacz

Jak jesteś ma całym etacie to dostaniesz 2600 ja mam zredukowany etat na 3/4 wiec dostanę na postoju adekwatnie do tego co mam na umowie i nie nie jest to 2600. Wypłata za marzec to faktycznie kpina 50% wynagrodzenia i niewiadomo kiedy II cześć

@Prawo 3

Zredukowali Ci na 3/4 tak z dnia na dzień czy jak to się odbyło? Ja słyszałem że dają jak już wypowiedzenia zmniejszające które wchodzą po miesiącu lub trzech w zależności jaki ma się okres wypowiedzenia.

Zazenonawny
Nazwa działu: Finanse

Dla mnie to jest kpina jak zostali potraktowani pracownicy na umowę zlecenie, jeszcze nie wiadomo czy te pieniądze zostaną w maju wypłacone. Co to ma być wgl? JAK TO TAK DUŻA FIRMA MOŻE MIEĆ TAK MAŁE ZAPLECZE FINANSOWE ZEBG NIE MOC WYPŁACIĆ KAŻDEMU PRACOWNIKOWI PENSJI? JAK DO CHOLERY? My pracownicy na zlecenie też mamy rachunki do opłacenia i do kupienia żywność. JESTEM CIEKAW CZY OSOBY PRACUJĄCE W ADMINISTRACJI I CENTRALI RÓWNIEŻ DOSTANĄ TAK ZWANA ZALICZKĘ 10 KWIETNIA? IDIOCI

Zlecenie
@Zazenonawny

Cześć, jestem w tej samej sytuacji, odezwij się do mnie na mailu: jankowalski202004@gmail.com, może wspólnymi siłami coś zdziałamy :D

Zlecenie

Cześć, pracuje w Szachownicy na umowie zlecenie, tzn. "śmiecówce", firma zbyt poważnie wzięła do siebie chłopskie powiedzenie i potraktowała swoich pracowników jak zwykłe śmieci, mam na myśli wypłacanie wynagrodzeń za przepracowane godziny w miesiącu marzec, postępują oni niezgodnie z prawem i zarówno ja jak i moi koledzy, którzy pracują ze mną na "wysypisku" nie zamierzamy tego pozostawić bez konsekwencji. Wierzę, że znajdą się osoby, które będą chciały pomóc nam oraz sobie, w końcu chodzi tutaj o nasze pieniądze i szacunek do drugiego człowieka a przede wszystkim szacunek do samego siebie i do wykonanej pracy. Jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt pod adresem: jankowalski202004@gmail.com Pozdrawiam.

Tak19Nie
Ababab

Byłam na 3-miesiecznym okresie wypowiedzenia. Skończył się on ostatniego marca. I teraz chcą mi wypłacić tylko 50% mojego wynagrodzenia? I co ja potem mam chodzić i prosić ich aby mi łaskawie wyplacili resztę plus urlop którego nie wykorzystałam. My też musimy płacić rachunki, utrzymać się. Razem z mężem mamy kredyt, który sam się niestety nie spłaci. A oni muszą sobie nowy towar kupić..Żenada!

#pracownik
Nazwa działu: Handlowy

Nadeszly czasu kiedy to pracownicy muszą się zrzucać na towar. Żenada i cios poniżej pasa. Oznajmić pracownikom, że otrzymają 50% wynagrodzenia ponieważ firma za resztę musi zakupić towar...

Na razie
@#pracownik

Czekam,a wszystko co wiem to wiem z tej strony:( jak sobie zrobią taką reklamę to nawet e-sklep im nie pomoże i reklamy na FB,a pieniędzy z tarczy pewnie nie zobaczą,bo ludzi pozwalniali:(

Tak1Nie1
Baśka VLOG

Firma kogucik (usunięte przez administratora) i ucik

TakNie1
Kkk

Niewypłacani szmaciarze

Tak13Nie2
Piotr .

Na zachodzie firmy w padły na pomysł : że pracownikom daj się towar z rabatem 60-80% a oni sprzedają go potem w Internecie. Tylko osoby na tzw umowie zlecenie. Dlaczego w Polsce tego nie można wprowadzić . Oby dwie strony z tego będą mięć korzyści .Firma będzie udzielać rabatu w zależności od ilości wziętego towaru. Osoby które liczą na pakiet tarczy z rządu Polskiego mogą sie przeliczyć. Cała branża odzieżową wypowiada umowy o pracę. Najlepiej jest iśc na L4 przerwać urlop i siedzieć ile sie da. Lepiej mięć cos zapłacone niż dostać wypowiedzenie. Takie jest moje zdanie . Jest to przykre co się dzieje .

TakNie2
Free
@Piotr .

(usunięte przez administratora) piszesz i to jeszcze cholernie niepoprawnie... Zaprzyjaźnij się z książkami przez ten czas, a właściciel niech się martwi co dalej i cała elita dr, a nie Ty za nich, od tego są a raczej gdzie byli do tej pory wszyscy z elity by nie zabezpieczyć się jak inne firmy na takie sytuacje

Tak2Nie1
Olaa
@Piotr .

A mam pytanie? A skąd brać to L4 ? Skoro szpitale i przychodnie nie przyjmują ? Jak masz jakieś „ lewe” podaj numer tez zadzwonię. W końcu L4 to jak bułki ze sklepu „ Poproszę L4, bo mój pracodawca chce..”Poza tym, za chwile ZUS tez nie będzie mieć pieniędzy, na te przekombinowane sprawy.

Tak6Nie
Krzysiek
@Olaa

Jak tak bedziesz myslec to sie ciesze ze zwolnią ciebie ktos inny przyjdzie lub wykorzysta to i pujdzie na l4

TakNie3
Cztery L
@Krzysiek

... jak pujdzie to nigdzie nie dojdzie, chyba, że jednak pójdzie. Lepiej jednak jak zostanie na postojowym i nigdzie nie pójdzie domagając swego...

Olaa
@Krzysiek

Bardzo dobre, Bardzo :)

Klient

Czy sklepy uliczne są otwarte?

Ktosiek

A jak myślicie czy nam osobom pracującym na zlecenie przysługuja pieniądze związane z tarcz anrykryzysowa czy nic?

Tak4Nie3
@Ktosiek

Po wszystkim zlecenie będzie królowało,mnie,osobę bez ulg,z dzieckiem nikt nie zatrudni...

Zostaw opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Joart S.A.