Joart S.A.
2 317 939 5 1
Nick Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Pisać do kogo się da,do lokalnych gazet, mediów ogólnokrajowych.Moze nic z tego nie będzie,a może coś? Nie tylko oni są teraz w trudnej sytuacji,ale znajomym w innych,także zamkniętych sieciowych sklepach zapłacono normalnie.Pensje obniżali,tylko do najniższej krajowej.Chyba ktoś przekombinował.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Nick

Nie ma co się zastanawiać tylko iść z tym do sądu. Wygrana jest po stronie pracownikow Może szef tą wiadomość przeczyta albo ktoś mu doniesie bo ma swoich .....to się obudzi . Niech sobie nie myśli że może oszukać taka ilość ludzi bez poniesienia konsekwencji

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
#rozczarowana
@Nick

Nic to nie da bo firma jest w restrukturyzacji i w tym stanie prawo ja chroni... A skąd to wiem ? Z przelewu w nazwie mają, sprawdziłam w internecie z czym to się wiąże sam sprawdź ...

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Niezadowolona
Nazwa działu: Finanse
@#rozczarowana

Jaki tytuł ma przelew??

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Kllkjnmj
Nazwa działu: Finanse
@Niezadowolona

Joart spółka akcyjna w RESTRUKTURYZACJI

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
JD
Nazwa działu: Handlowy
@Kllkjnmj

Jeśli w stosunku do firmy prowadzona jest już egzekucja komornicza, to sytuacja jest poważna i wymaga szybkich działań. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego może zawiesić egzekucję, jak również „zamrozić” dług do czasu porozumienia z wierzycielami.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Xxx Nowy wpis
@JD

Zamrożone sa długi tylko do konkretnej daty (prawdopodobnie jakaś styczniowa), od momentu restrukturyzacji firma ma obowiązek dokonywać płatności tak aby była płynność finansowa, a wypłaty pracownikow to całkiem inna bajka, tutaj nic ich nie broni i nie tłumaczy.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Pojechani Nowy wpis

Kochana firmo! To jest jakiś żart, z waszej strony, odnośnie pracowników na UZ!!!! (usunięte przez administratora) ponad nasze obowiązki w umowach. Jesteśmy sprzedawcami!! Dekoratorem!!!!! i nie raz osobom pełniącą zmianę!!!! , i teraz jak przyszło co, do czego to nie macie sumienia nawet wypłacić nam w naszych zarobionych pieniędzy!!! Co wy sobie wyobrażacie!! Pracownik na UZ ma również rodzinę i wydatki, a wy zostawiliście nas bez żadnego grosza! To jest szczyt (usunięte przez administratora) Ale ważne, że Państwu za biurkiem hajsik będzie się zgadzał!!! (usunięte przez administratora) biedaki!! "Mieliśmy trudną decyzję do podjęcia"!!! Hieny nie ludzie!!

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Mam dość

Dzisiejszego dnia otrzymałam od kierowniczki informację o wypłatach za marzec. Zostanie wypłacone 50% zaliczki( śmieszne) a drugie 50% jak ruszy handel a za kwiecień jest to postój ekonomiczny firmy i wypłacane jest w formie 50% wynagrodzenia zasadniczego czyli 25 % firma i 25% państwo. To jest jakaś kpina i żart!!!!!!!nie ma na co czekać już bo widać, że robią co chcą a reszty pieniędzy i tak nie odzyskasz ????????????

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
pzslg Nowy wpis
Nazwa działu: Finanse
@Mam dość

Nie dostaniemy tych pieniędzy po zakończeniu pandemii, to tylko mydlenie oczu

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Ona
 Pytanie

Czy ktoś już zgłaszał firmę do sądu? Pracowałam zaledwie miesiąc i dostałam zwolnienie. Okazuje się, że mam dostać tylko 40% wynagrodzenia, co jest śmieszne. Czy ktoś zgłaszał lub będzie zgłaszał to do sądu?

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Nick
Nazwa działu: Handlowy
@Ona

Zgłaszajcie i nie bójcie się! 40% wynagrodzenia jest niezgodne z kodeksem pracy. Ta firma w końcu musi ponieść konsekwencje nie szanowania jak widać swoich pracowników.

Pomocna?
Tak10Nie1
Zgłoś
Zwolniona
@Ona

Ja osobiście czekam na wypłatę i jeśli faktycznie wpłynie mi 40% wynagordzenia to idę do sądu bez żadnego zastanowienia!!!

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
nick
@Ona

A na jakiej podstawie 40% ?Podpisałaś coś?Poczekamy do 10 ,to można się zgadać i złożyć zbiorowo do Sądu tam gdzie jest zarejestrowana firma

Pomocna?
Tak3Nie1
Zgłoś
nick
@Ona

A tak ładnie się reklamują na fb...

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
wlad
@Ona

a może się likwidują?bo cały e-sklep na wyprzedaży?sklepy szaleją z promocjami,ale nie na cały asortyment?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Ona
@nick

kierowniczka regionalna tak powiedziała, a na pytanie czy wie, że jest to nielegalne odpowiedziała, że wie, ale co z tego.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
sdajkh
@Ona

wypłat nie dadzą,a dofinansowanie dźwigną?czy im się nie należy?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Marian
@Ona

To brawo dla pani RKS :) bardzo kompetentni ludzi pracują w Szachownicy

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
#pracownikkk
@sdajkh

Jeśli pozwalniali pracowników i ucieli innym etat to według zasad kasa się im nie należy..

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
pzslg
Nazwa działu: Finanse
@sdajkh

Nie należy im się

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pozew
Nazwa działu: Handlowy

Kochani Pracownicy, my możemy sobie tu pisać i wylewać nasze żale, a prawda jest taka że firma zrobi/robi z nami co chce. Mają sztab prawników, którzy umiejętnie omijają prawo na naszą niekorzyść. Wiele firm w obecnej sytuacji jest w tarapatach ale JOART S.A jest w nich już od dawna... Wiele firm chroni i dba o swoich pracowników ale nie JOART S.A. JOART S.A nie szanował swoich pracowników w "normalnych czasach" więc teraz nie oczekujmy cudów. Lepiej zbierzmy siły do wali z nimi. Pozew grupowy dla firmy JOART S.A. za nie dotrzymanie umów poprzez brak należytej wypłaty za przepracowany miesiąc!

Pomocna?
Tak8Nie
Zgłoś
Pracownik

Nieterminowość świadczeń – konsekwencje Co do zasady od wszelkich należności, jakie pracodawca ma obowiązek wypłacić, a nie robi tego w terminie, pracownikowi przysługują odsetki ustawowe. Stanowią one formę odszkodowania za zwłokę w spełnieniu świadczeń pieniężnych. Ich wysokość ustalana jest przez Radę Ministrów i od 15 grudnia 2005 r. do dziś obowiązują w wysokości 13% w stosunku rocznym. Strony w umowie mogą ustalić wyższą wysokość odsetek. W takiej sytuacji od każdej zwłoki pracodawcy należy naliczać odsetki ustalone w umowie.

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Nick

Na fb piscie jak najwięcej. niech wszyscy wiedzą co się dzieje. I tak już szacho jest skończone. Bo bez ludzi nic nie zrobią. Chyba że prezes stanie za ladą z resztą swoich przyd..... i będą sprzedawać aby oddać ludzia resztę pieniędzy

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Nick

Pan prezes teraz niech kupi sobie nowy terminarz bo będzie musiał sobie notować spotkania w sądzie a będzie ich dużo No.i nie zapominajmy o jego przy...... ktorzy też kłamią i gadają glupoty - ciekawe czy też sobie wyplacili tylko 50% Karma wraca !!!!!

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Pionek

Firma kogucik! Wyplata 1000 zł!!! Jak żyć panie prezesie? Pracowalam do 12 marca po 12h w pracy,a reszta miesiąca? To nie moja wina że koronawirus wybuch!!! Proszę teraz moim dzieciom powiedzieć że w nie będą miały świąt bo mamusia nie ma pieniedzy, tak wiem chociaż kalendarzowych bo nigdzie iść z nimi nie można! Jesteście zwykłymi darmozjadami i napychacie się naszymi pieniędzmi teraz!!! Jeśli firma jest w restrukturyzacji dlaczego nie zostaliśmy o tym poinformowani jak rejonowa dawała nam wypowiedzenia zmiany warunków pracy? Dlaczego nic wtedy nie powiedziala? Bo boi się o swoje stanowisko! Nic nie potrafi a kasę pewnie dostała cała bo najlepiej po (usunięte przez administratora) dać szarym pracownikom którzy robią przychody firmie!!! A pan prezes zrezygnował ze swojego wynagrodzenia jak prezes jednej dużej firmy odzieżowej żeby pracownikom dać pieniądze? Wstyd dla waszej firmy i wstyd mi że byłam taka (usunięte przez administratora) i pracowałam na każde zawołanie i teraz dopiero na oczy przejrzałam jak nas traktujecie. Inne odzieżowki norlamnie za marzec ludziom wypłacili wynagrodzenie. Udlawcie się!!! Już adwokat mój działa!!! Więc tylko mówię,czekamy do jutra na resztę wynagrodzenia jeśli nie będzie to uruchamiamy swoja procedurę!!! Bo bylo to zrobione bezprawnie.

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Niezadowolona
Nazwa działu: Finanse

No cóż widać że firmie zależy na chińskich szmatach z alieexpres niż na pracownikach którzy muszą te szmaty towarowa, wywieszac na sklep oraz świecić oczami za te szmaty żeby je sprzedać i wciskać ludziom kit!!!!!!! Oby kiedyś do was karma wróciła :) ciekawa jestem czy pan dyrektor sprzedaży pani kierownik oraz pani z kadr również otrzymali tylko część wynagrodzenia czy całość! JESTEŚCIE ZALOSNI

Pomocna?
Tak7Nie
Zgłoś
Nick
Nazwa działu: Handlowy

Już złożyłam e-skargę do PIP ,pozdrawiam :)

Pomocna?
Tak9Nie
Zgłoś
Pan

Może szef sprzeda mercedesa i ludziom rozda zaległe 50% hehe

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Nick

Będzie szach i Mat Koniec szachownicy

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
#rozczarowana

Też dostałam dziś wypłatę i to jest 40% mojego wynagrodzenia... Niestety firma jest w restrukturyzacji i prawo ich w tym momencie chroni... Dla mnie to jest szok jak firma traktuje swoich pracowników mogli chociaż za marzec wypłacić całość wynagrodzenia...

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
anonim

Jeśli do jutra nie dostanę reszty wypłaty również zglaszam sprawę do pipu. Jesť to niezgodne z prawem. W księgowości nawet nie odbierają - ciekawe czemu... Od dawna wiadomo że ta firma nie szanuje pracowników, ale to co robią teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Ciekawe czy sobie też ucieli wynagrodzenia..

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Obserwujący sytuacje

Hmm co za (usunięte przez administratora) piszecie Ludzie byli w pracy w marcu to jakim.prawem wypłata 50 % Tarcza działa od kwietnia

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
R0X
Nazwa działu: Finanse
@Obserwujący sytuacje

Owszem, byliśmy w marcu w pracy zanim zamknięto sklepy w pasażach i to nic nie zmieniło z tego co widzę. Wszem i wobec mogę obwieścić, że wypłaty na dzień dzisiejszy mam niecałe 1100 złotych.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Brawo
Nazwa działu: Handlowy
@Obserwujący sytuacje

A może brałaś jakieś L4 albo urlop bezpłatny a może normalny ?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pracownik

Właśnie przed chwilą otrzymałam wypłatę za marzec, 430 zł. Na 3/4 etatu to chyba troszkę więcej powinnam otrzymać więc zaraz składam wniosek do sądu. Mam nadzieje, że dużo osób tak zrobi

Pomocna?
Tak3Nie1
Zgłoś
xxx
@Pracownik

Ja jutro zgłaszam sprawe do inspekcji pracy.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Rozczarowana

Jestem rozczarowana sytuacją w firmie i tym jak pracodawca traktuje swoich pracowników oczekiwaliśmy lepszej organizacji i zaangażowania .

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Obserwujący sytuacje

Obserwując sytuacje z boku to widać że firma gra na zwłokę i oszukuje ludzi

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Prawo
Nazwa działu: Finanse

Na mocy nowych przepisów mogą oni obniżyć wynagrodzenie pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych nawet o 50%. Pensja etatowca po obniżce nie powinna jednak być niższa od minimalnego wynagrodzenie za pracę.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Prawo2
@Prawo

A czy oni nie powiedzieli, że od minimalnej będą zabierać?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Prawo
Nazwa działu: Finanse
@Prawo2

Powiedzieli co jest niezgodne z prawem. Wklejam informacje żeby każdy miał wiedzę ze to co robi teraz firma jest niezgodne z prawem

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Słuchacz
Nazwa działu: Handlowy
@Prawo2

Trzeba było dobrze słuchać. Powiedzieli wyraźnie, że na przestoju zapłacą 50% wynagrodzenia z uwzględnieniem, że nie może to być kwota niższa od płacy minimalnej (2600zł brutto).

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Prawo
Nazwa działu: Finanse
@Słuchacz

To pochwał się swoją wypłata bo nie jest to najniższa krajowa tylko jałmużną która większości obywatelom nie starszy na podstawowe opłaty.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Słuchacz
@Prawo

W trakcie przestoju ekonomicznego dostanę 2600zł i uważam, że lepsze to niż nic lub zwolnienie, za siedzenie w domu to nie jest jałmużna ;p

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Prawo 3
Nazwa działu: Finanse
@Słuchacz

Jak jesteś ma całym etacie to dostaniesz 2600 ja mam zredukowany etat na 3/4 wiec dostanę na postoju adekwatnie do tego co mam na umowie i nie nie jest to 2600. Wypłata za marzec to faktycznie kpina 50% wynagrodzenia i niewiadomo kiedy II cześć

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Słuchacz
Nazwa działu: Handlowy
@Prawo 3

Zredukowali Ci na 3/4 tak z dnia na dzień czy jak to się odbyło? Ja słyszałem że dają jak już wypowiedzenia zmniejszające które wchodzą po miesiącu lub trzech w zależności jaki ma się okres wypowiedzenia.

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Zazenonawny
Nazwa działu: Finanse

Dla mnie to jest kpina jak zostali potraktowani pracownicy na umowę zlecenie, jeszcze nie wiadomo czy te pieniądze zostaną w maju wypłacone. Co to ma być wgl? JAK TO TAK DUŻA FIRMA MOŻE MIEĆ TAK MAŁE ZAPLECZE FINANSOWE ZEBG NIE MOC WYPŁACIĆ KAŻDEMU PRACOWNIKOWI PENSJI? JAK DO CHOLERY? My pracownicy na zlecenie też mamy rachunki do opłacenia i do kupienia żywność. JESTEM CIEKAW CZY OSOBY PRACUJĄCE W ADMINISTRACJI I CENTRALI RÓWNIEŻ DOSTANĄ TAK ZWANA ZALICZKĘ 10 KWIETNIA? IDIOCI

Pomocna?
Tak5Nie
Zgłoś
Zlecenie
@Zazenonawny

Cześć, jestem w tej samej sytuacji, odezwij się do mnie na mailu: jankowalski202004@gmail.com, może wspólnymi siłami coś zdziałamy :D

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Zlecenie

Cześć, pracuje w Szachownicy na umowie zlecenie, tzn. "śmiecówce", firma zbyt poważnie wzięła do siebie chłopskie powiedzenie i potraktowała swoich pracowników jak zwykłe śmieci, mam na myśli wypłacanie wynagrodzeń za przepracowane godziny w miesiącu marzec, postępują oni niezgodnie z prawem i zarówno ja jak i moi koledzy, którzy pracują ze mną na "wysypisku" nie zamierzamy tego pozostawić bez konsekwencji. Wierzę, że znajdą się osoby, które będą chciały pomóc nam oraz sobie, w końcu chodzi tutaj o nasze pieniądze i szacunek do drugiego człowieka a przede wszystkim szacunek do samego siebie i do wykonanej pracy. Jeśli jest ktoś chętny to proszę o kontakt pod adresem: jankowalski202004@gmail.com Pozdrawiam.

Pomocna?
Tak19Nie
Zgłoś
Ababab

Byłam na 3-miesiecznym okresie wypowiedzenia. Skończył się on ostatniego marca. I teraz chcą mi wypłacić tylko 50% mojego wynagrodzenia? I co ja potem mam chodzić i prosić ich aby mi łaskawie wyplacili resztę plus urlop którego nie wykorzystałam. My też musimy płacić rachunki, utrzymać się. Razem z mężem mamy kredyt, który sam się niestety nie spłaci. A oni muszą sobie nowy towar kupić..Żenada!

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
#pracownik
Nazwa działu: Handlowy

Nadeszly czasu kiedy to pracownicy muszą się zrzucać na towar. Żenada i cios poniżej pasa. Oznajmić pracownikom, że otrzymają 50% wynagrodzenia ponieważ firma za resztę musi zakupić towar...

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Na razie
@#pracownik

Czekam,a wszystko co wiem to wiem z tej strony:( jak sobie zrobią taką reklamę to nawet e-sklep im nie pomoże i reklamy na FB,a pieniędzy z tarczy pewnie nie zobaczą,bo ludzi pozwalniali:(

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Baśka VLOG

Firma kogucik (usunięte przez administratora) i ucik

Pomocna?
TakNie1
Zgłoś
Kkk

Niewypłacani szmaciarze

Pomocna?
Tak13Nie2
Zgłoś1
Piotr .

Na zachodzie firmy w padły na pomysł : że pracownikom daj się towar z rabatem 60-80% a oni sprzedają go potem w Internecie. Tylko osoby na tzw umowie zlecenie. Dlaczego w Polsce tego nie można wprowadzić . Oby dwie strony z tego będą mięć korzyści .Firma będzie udzielać rabatu w zależności od ilości wziętego towaru. Osoby które liczą na pakiet tarczy z rządu Polskiego mogą sie przeliczyć. Cała branża odzieżową wypowiada umowy o pracę. Najlepiej jest iśc na L4 przerwać urlop i siedzieć ile sie da. Lepiej mięć cos zapłacone niż dostać wypowiedzenie. Takie jest moje zdanie . Jest to przykre co się dzieje .

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś
Free
@Piotr .

(usunięte przez administratora) piszesz i to jeszcze cholernie niepoprawnie... Zaprzyjaźnij się z książkami przez ten czas, a właściciel niech się martwi co dalej i cała elita dr, a nie Ty za nich, od tego są a raczej gdzie byli do tej pory wszyscy z elity by nie zabezpieczyć się jak inne firmy na takie sytuacje

Pomocna?
Tak2Nie1
Zgłoś1
Olaa
@Piotr .

A mam pytanie? A skąd brać to L4 ? Skoro szpitale i przychodnie nie przyjmują ? Jak masz jakieś „ lewe” podaj numer tez zadzwonię. W końcu L4 to jak bułki ze sklepu „ Poproszę L4, bo mój pracodawca chce..”Poza tym, za chwile ZUS tez nie będzie mieć pieniędzy, na te przekombinowane sprawy.

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Krzysiek
@Olaa

Jak tak bedziesz myslec to sie ciesze ze zwolnią ciebie ktos inny przyjdzie lub wykorzysta to i pujdzie na l4

Pomocna?
TakNie3
Zgłoś
Cztery L
@Krzysiek

... jak pujdzie to nigdzie nie dojdzie, chyba, że jednak pójdzie. Lepiej jednak jak zostanie na postojowym i nigdzie nie pójdzie domagając swego...

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Olaa
@Krzysiek

Bardzo dobre, Bardzo :)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
Klient

Czy sklepy uliczne są otwarte?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Ktosiek
 Pytanie

A jak myślicie czy nam osobom pracującym na zlecenie przysługuja pieniądze związane z tarcz anrykryzysowa czy nic?

Pomocna?
Tak4Nie3
Zgłoś
Nick
@Ktosiek

Po wszystkim zlecenie będzie królowało,mnie,osobę bez ulg,z dzieckiem nikt nie zatrudni...

Pomocna?
TakNie
Zgłoś

Zostaw opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

Chcę opublikować:

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Joart S.A.