Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

Wyrolowana

Nigdy więcej ! Po kilku latach co raz to gorszej współpracy, wspieraniu RKS podczas pandemii, "postawy właścicielskiej" Nowa DS robi czystki, pozbywając się MYŚLĄCYCH pracowników

Medlein

Witam jestem byłym pracownikiem tej firmy . Niestety nie mam dobrego zdania , łamanie prawa pracy to nagminne . Gdy odchodziłam z tej firmy próbowano okraść mnie z mojego urlopu. Regionalna wpisała mi urlop w dni które pracowałam ????. Zadzwoniłam do kadr i pani R stwierdziła że mam się dogadać z regionalną, ja że regionalna wpisała mi urlop w dni które pracowałam . Na to usłyszałam że tak się robi, bo musimy odrobić dni postoju. Po dłuższej rozmowie kiedy jej powiedziałam że prawnik z Pip jest innego zdania usłyszałam " no i co że mi pani kontrolę naśle, dostanę z 500 zł mandatu i tak się to skończy". Nie odpuscilam wysłałam oficjalne pismo i zgłosiłam sprawę do Pip. Bardzo szybko dostałam odpowiedź i zwrot za urlop. Nie dajcie się (usunięte przez administratora), regionalna nie jest Bogiem i musi przestrzegać prawa pracy . Nie polecam tej pracy , czasem byłam po parę dni po 12 h sama na sklepie, w pierwszy dzień też byłam sama i swoje potrzeby musiałam do wiaderka na zapleczu. To jest praca w XXI wieku ????. Zarobki kiepskie , traktowanie pracowników poniżej normy .

mroweczka

Kamień z serca, że uwolnilam się z tego miejsca. Ludzie, nie dajcie robić siebie (usunięte przez administratora) w tej robocie. Wyzysk, wyzysk i jeszcze raz zwykły wyzysk. Dodalabym do tego jeszcze (usunięte przez administratora) Pracując tam AZ ROK CZASU, wykonczylam się psychicznie. Moje poczucie wartości spadło poniżej zera, czułam się wyssana. Milion obowiązków, presja czasu, skakanie najlepiej po suficie zeby wszystko ogarnąć, a wszystko w pojedynkę bo nie ma personelu. Człowiek nie może iść nawet do łazienki się wysikac bo nie ma jak! Nie możesz zachorowac, bo nie ma kto za Ciebie przyjść do pracy bo NIE MA PERSONELU. Nie pozdrawiam kompletnie nikogo z tego (usunięte przez administratora) rks szczególnie. Zero wdzięczności za wysiłek jaki włożylo się w pracę. Zero poczucia bezpieczeństwa. Zero stabilności. TOTALNE ZERO. Uciekajcie stamtąd jak najdalej, moja noga na pewno dłużej tam nie postanie i szczerze wszystkim odradzam. W końcu czuje wewnętrzny spokoj kiedy przestałam tam pracować. Współczuję tylko tym, którzy tam pracują bo nie mają wyboru. Zdrowia im życzę. Bez pozdrowień.

Admin były pracownik

Witam, byłam pracowniczką sklepu Szachownica warunki: OKROPNE!!! Pracując ok. trzech lat pracownik nie dość, że nie ma żadnych ulg pracowniczyc np. zniżka dla pracowników, które są powszechne w tego typu sieciówkach, nie ma żadnych szkoleń, pakietów medycznych. "Zarząd "(chodz nie wiem czy tak można nazwać tych ludzi) sam pod koniec roku 2020 zdecydował aby pracownicy odrabiali godziny pracując ponad swoją normę (oczywiście za darmo i można bylo odmówić ale trzeba liczyć się z konsekwencjami, które wyciągnie RKS6). Pracując samemu na zmianę trzeba robić PIĘĆ rzeczy na raz w moim przypadku nawet toalety nie miałyśmy na zapleczu, kiedy trzeba było załatwić swoje potrzeby fizjologiczne trzeba mieć szczęście aby w ciągu swojej zmiany przynajmniej przez 5min nie było nikogo na sklepie, żeby można było szybko wyjść (oczywiście to nikogo nie interesuje, że potrzebujesz wyjść to WC!) LICZĄ SIĘ TYLKO WYNIKI!!! Można znieść wiele rzeczy oczywiście jeśli płacą jest adekwatna do wykonywanej pracy ale to co się dzieje w tej firmie to typowe wykorzystywanie pracownika owszem jest premia jeśli tylko wyrobisz zakładany plan, który rzadko kiedy jest realny do realizacji. Samo podejście "Pani" kierownik RKS6 to przykład osoby, dla której nie liczą się ludzie tylko wyniki dwulicowość nie zna granic z jaką się spotkałam nie potrafiła w oczy powiedzieć co o mnie sądzi jak nagle złożyłam wypowiedzenie ale chętnie wypowiadała się na ten temat do moich koleżanek (oczywiście nie brakowało wulgaryzmów wobec mojej osoby). Dziewczyny to nie jest miejsce do pracy w normalnych warunkach prezes tej firmy nic nie robi aby to zmienić. Tam liczą się tylko WYNIKI, bo jak nie robisz wyników to jesteś nie efektywny. Dziękuję że mogłam wyrazić swoją opinię rada dla wszystkich kandydatów zastanówcie się dwa razy czy warto zaczynać współpracę z tą firmą.

Hysz
@Admin były pracownik

Nie mam słów na to co dzieje się w tej firmie. Miałam wrażenie że pani RKS nie ma pojęcia co się w około niej dzieje, raz na mc w sklepie i jakby nie obecną ????Informatyk ważniejszy od prezesa "bójcie się mnie bo jak nie to na czarną listę," śmieszny facet wali tekstami jak byśmy byli debilami. Jak tylko jakiś problem w systemie to jakby świat mu się zawalił, bo trzeba coś poprawić. Jedna osoba na zmianie żal! Nie polecam!!!

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

Czy pracownicy Joart S.A. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Ananas

Tylko góra się bawi

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Joart S.A.?

Jula

Ale się uśmiałam ????????????

Była

Czytam poniższe komentarze i o rany jak ja się cieszę, że się uwolniłam z tego cyrku! Dziewczyny! Proszę Was! Uciekajcie stamtąd jak najdalej! Nie dajcie się! Może jak w końcu jeden, drugi, itd sklep zostanie bez ludzi to czegoś pan prezes i pani RKS M. się naucza! Błagam Was! Oni sobie robią z Was jaja, odrabianie godzin xd Proszę doprowadźmy do upadku tej firmy!!

Była.
@Była

Mam to samo:) uciekajcie jak będzie okazja :)

A musicie odrabiać godziny ? O co chodzi ?

Godziny
@Marek

Musimy niestety odrabiać,te ze stycznia,kiedy sklepy były zamknięte przez lockdown.

Odrabiania
@Godziny

Nic nie musicie odrabiac. Firma działa nielegalnie z prawem. Totalny wyzysk.

Sprawiedliwy
@Odrabiania

Ta firma to 1 duże kłamstwo. Tak samo regionalni

Kandydatka

Nie jest mi dane wypowiadać się jako pracownik tej firmy, NA CAŁE SZCZĘŚCIE, bo jak czytam opinie tutaj na temat firmy to włosy dęba stają... firma joart prowadzi teraz rekrutacje na stanowisko "asystent product managera", po zaaplikowaniu zostałam zaproszona na rozmowę. Rozmowa z prezesem i jakas panią trwała prawie godzinę, byla bardzo szczegółowa i w nieco dziwnej, napiętej atmosferze- prezes bardzo wypytywał o poprzednich pracodawców i okolicznosci zakończenia współpracy. Po zakończonej rozmowie otrzymałam info, ze za dwa dni oddzwonią do mnie albo z ofertą pracy, albo z podziękowaniem za rozmowę. Dziś mija czwarty dzień, i nawet nie dostałam smsa ???? Naprawdę, rozumiem, ze z jakichś względów (chyba nawet wiem z jakich ) mogli nie chcieć mnie zatrudnić ale z szacunku do człowieka, do kobiety wypadałoby chociaż napisać maila z podziękowaniem... ale zaraz zaraz, o czym ja mowie... tak właśnie kojarzyłam tego pana a wychodzi na to, ze główny organizator czarnych protestów w Bolesławcu, które mają na celu walke o prawa kobiet, nawet nie ma na tle szacunku do kobiety, żeby jej podziękować za poświęcony czas... Rany, jak dobrze, ze nie wdepnęłam w to (usunięte przez administratora) ???????????? uff. Walczcie, pracownicy, jestem z wami bo też mam za sobą bardzo nieuczciwego pracodawcę wiem co to znaczy!!!

@Kandydatka

Masz rację. On sam jest na czarnej liście. A kobiety to powinny mu wpierdzielić bo to taka (usunięte przez administratora) Kłamie prosto w oczy

NN
@Kandydatka

Masz szczęście że nie wpakowałaś się w to ...... Ja nie pracuję tam już od 1,5 roku a do dzisiaj skladki ZUS nie wyrównane mam mimo licznych pism - ta pseudo firma to jakaś kpina!

Ciekawa klientka

Dzień dobry, Czy sklepy szachownica się zamykają? W Tychach niestety zastałam spuszczoną kratę, chciałam się wybrać do innego pobliskiego miasta ale nie wiem czy warto?

Mnie
@Ciekawa klientka

Nie warto ????

Nie
@Ciekawa klientka

Nie warto, takie same ciuchy można kupić za grosze na allie

Nowa

(usunięte przez administratora) Już dawno państwo powinno cie skontrolować . Hmm ale to i tak nadejdzie wcześniej czy później

Owieczki
@Nowa

Pracujcie dalej dla niego naiwne owieczki, nie macie odwagi się zwolnić wszystkie na raz sklepami całymi to prawidłowo, niech was robią jak chcą jak jesteście naiwne

Czy ktoś może mi podać numer telefonu np.do kadr gdzie ktoś odbierze. Bo to co znajdę na necie to chyba fikcja

Tak jak na sklep internetowy tylko zamiast 02 to 05

Uz

Oprócz tego. Kierownicy salonów zbierają za wyniki premie a uz nie. Ale jeśli oczywiście uz ma słabszy dzień i gorsze wyniki to od razu afera. Nie da się tak pracować.

@Uz

A to już zależy od kierownika. Ja dostajac premie za wyniki dziele się nią z moja pracownica UZ bo ona również pracuje na te wyniki. Więc to wszystko zależy od osoby.

Uz

Polecam omijać szerokim łukiem. Firma godzin nie daje, myślą że pracownik jest w stanie utrzymać się za 500 zł miesięcznie. Dostajesz po głowie za każdą (usunięte przez administratora) Oczywiście parcie na wyniki. Wieczna nerwówka. Bo cały czas coś źle. A sama góra zbiera profity za to. Pracownik na zleceniu musi robić wszystko a nawet więcej,bo jest tylko na zleceniu. Nie dają umowy. Sklepy nie są małe, na cały sklep jedba dziewczyna, do zrobienia towar, obsługa kasy, pomoc klientom, i jeszxse przychodzą instrukcje do zrobienia za 5 minut. Nie jesteśmy w stanie się rozerwać. Często przez 12 godzin bycia samemu nie ma. Jak wyjść do wc, nie mówiąc o tym że przez 12 godzin nie ma jak iść na przerwę. Wyzysk ludzi, cyrk. Ciekawe czy "góra" by tak pracowała i była w stanie się utrzymać ze taka jałmużnę. Nie polecam!!

Godziny

Dostalyscie do podpisania oświadczenie o odrabianiu godzin ?

Nowa

Hmm ten wasz.szef czy tam prezes to zwykły cie.....teraz taki solidarny z kobietami że nawet umieszcza fotki aby się pokazać a tak naprawdę to traktuje większość swoich pracowników czyli kobiet brakiem szacunku itd. Weź gościu się lepiej spakuj i wyjedź i nie rób z siebie pośmiewiska......

Pytająca

Czy ktoś wie kiedy będą PITy wysyłane bo jeszcze nie mam? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Wiórek
@Pytająca

Są wysyłane już :)

Pytająca
@Wiórek

Dziękuję za tak szybką odpowiedź :)

Niestety tu pracuje.
@Pytająca

Już zostały wysłane

Po co pracujesz
@Niestety tu pracuje.

A po co tu pracujesz? Serio nie ma lepszej pracy? Pokaz mi chociaż jedną sieciowke w tym momencie w której pracuje 1 osoba cały dzień? Prezes robi strajki a gdybyście wszyscy się zebrali na staszica 11 i sami zrobili strajk zamknęli sklepy to prezes by docenił skąd i dzięki komu ma przychody. Naprawdę warto? Serio? Pracować za 10ciu no weźcie idźcie po rozum do głowy.

Mmmm

Nie dajcie sie wmanewrowac w jakies odpracowywanie godzin za listopad. To czas przestoju, kodeks pracy jest po waszej stronie.

Hmmm
@Mmmm

I co mamy to prawnie odrabiać? Ktoś to konsultował prawnie? Dostali tarcze pomocową?

Mmm
@Hmmm

Konsultowane z prawnikiem nic nie trzeba odrabiać. To że firma nie dostała kasy za przestój to nie znaczy że Maja nas wykorzystywać. Kodeks pracy jasno mówi o takich sprawach.

Wsparcie było
@Mmm

Firma dostała wsparcie pomoc de minimis, wystarczy wpisać na odpowiedniej stronie nip firmy i jest wykaz jakie kwoty i kiedy dostała firma!!!

Mmm
@Wsparcie było

Wsparcie dostali, ale nie dostali postojowego na pracowników

On
@Wsparcie było

To juz jest koniec tej firmy nie ma juz nic karma powroci i nie będzie nic Tak beda śpiewać szefowi w telewizji wiec znow bedzie mógł się pokazać pajac wielki pan prezes hehe do szpadla się nie nadaje i nie dorównuje swoim praconikom dzięki którym ma to co ma

Praca praca

Ooj tyle ogłoszeń o pracę w Szachownicy,a niby pieniążków nie ma, ale na nowych zawsze mają: opieką medyczną hmm ciekawee ciekawe bardzo. Opieki już nie ma jak i premi miesięcznej ???? Ścieżka kariery w Szachownicy jak to pięknie brzmi (aż po sam szczyt głupoty) Tylko się ośmieszają tymi swoimi kłamstwami.

@Praca praca

Widzę że Twoje zdanie na temat pracy w Joart nie jest najlepsze. Może wyjaśnisz dokładniej co Ci nie pasuje i co musiałoby się poprawić aby Twoja opinia była bardziej pozytywna? Czekam na to co mi powiesz, daj znać koniecznie!

Ogłoszenia
@Praca praca

Bardzo dziwne jest dlaczego ciągle ogłoszenia są w jednym regionie szczególnie cały czas? w innych regionach tego nie widać, nie ma takiej rotacji tutaj . Ciekawe co jest przyczyną że na r4 ciągle szukają, a u nas nie. To prawda te ogłoszenia są dodawane z nieprawdziwymi bonusami, to jest zakazane i można to zgłosić jako choćby nieuczciwe działanie wystarczy że będziecie zgłaszać to na portalu ogłoszen o pracę lub prosto do Odpowiedniej instytucji.

@Praca praca

Popieram Likwidują sklepy i jeszcze szukają naiwnych do pracy po to aby ktoś zrobił robotę ogarnął to co się nie sprzedało lub zalega na Magazynie a później się upominał o wypłatę. Teraz to jedna duza ściema ta firma. Przed podjęciem tam pracy proponuje zadzwonic do ZUS-u i się wszystkiego dowiecie a jak już tam pracujecie to życzę powodzenia...... szefunio to jeden duży przek...... wiec i tak się zamknie lub syndyk to zrobi pierwszy

Gdzie kasa

A gdzie jest poprzednie postojowe dla zleceń które miałyśmy dostać? Czy wszystkie zlecenia dostały tamto postojowe na które umowy były wysyłane na dziwnego maila? Gdzie są te pieniądze? Bo do dziś na koncie brak przelewu?

Postojowe
@Gdzie kasa

Kto podpisał to podpisała a kto nie podpisał ten sam sobie złożył wniosek od zusu o postojowe i normalnie dostał :)

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.