Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

:]

W umowie zlecenie znajduje się zapis mówiący o tym, że wynagrodzenie ma być wypłacane dziesiątego dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Jeśli zleceniodawca się z tego nie wywiąże, należy wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty wynagrodzenia (wraz z odsetkami za każdy dzień zwłoki). W sytuacji gdy to nie pomoże należy skierować sprawę do sądu cywilnego, do czego gorąco zachęcam i życzę powodzenia :]

@ju

Czy ktoś z góry się zastanowił ze osoby na zlecenie też muszą za coś jeść. I opłacać jakieś swoje rachunki. Najlepiej obciąć zleceniówką nie dać wypłaty, osoba na etat obciąć wypłatę tłumacząc że w maju da się resztę. A resztę zostawić dla siebie ciekwa jestem czy ktoś ma serce nie dając zleceniówką pieniędzy za wypracowane godziny jest to śmieszne. "Ważne żeby mieć dla siebie jak najwięcej a moi pracownicy to gnój" Super myślenie na prawdę gratulacje kadrą składam. I proszę o kontakt do którego mam przyjść na ten miesiąc mieszkać.

@@ju

Wiec to chyba idealny moment aby złożyć wizytę w PIP :-)

P

Co na te sytuacje Wasi kierownicy??

@P

A co oni moga? Sami sa w fatalnej sytuacji, wiekszosc i tak sie pewnie zwolni i bedzie szukalo innej pracy...

@ju
@Ewa

@P sami dostali tylko część wynagrodzenia u nie których to tylko 700 zł max 900 zł. Tłumaczą się że nie mają pieniędzy na pokrycie reszty wypłaty. Jest to śmieszne. Takiego cyrku to ja dawno nie widziałam.

Pracuje na umowe zlecenie i nie wiem co będę jadła w tym miesiącu. :)

Uz

Tez się nad tym zastanawiam :)

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Xyz

Szanowny Pan PREZES zamiast pisać polityczne posty na twitterze niech lepiej kombinuje jak ma wypłacić pracownikom aka murzynom pieniądze albo niech sam stanie za lade, wywieszac towar i proponuje pożal się Boże promocje razem ze swoją szajką

Xxx
@Xyz

Jak znaleźć „prezesa” na Twitterze ?

@Xxx

arturszach Dlaczego wiadomości są kasowane?

jhdfsj

i nadal szukają pracowników?ogłoszenia są z 24 marca,2 kwietnia ?serio???

mam dość

po prostu,nie rozumiem jak tak można?w biały dzień?i to przed świętami jakie by nie były...i to polska firma?napisałabym co myślę,ale będą same nawiasy...(usunięte przez administratora)

Prawo

Na mocy nowych przepisów mogą oni obniżyć wynagrodzenie pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych nawet o 50%. Pensja etatowca po obniżce nie powinna jednak być niższa od minimalnego wynagrodzenie za pracę.

Prawo2
@Prawo

A czy oni nie powiedzieli, że od minimalnej będą zabierać?

@Prawo2

Powiedzieli co jest niezgodne z prawem. Wklejam informacje żeby każdy miał wiedzę ze to co robi teraz firma jest niezgodne z prawem

@Prawo2

Trzeba było dobrze słuchać. Powiedzieli wyraźnie, że na przestoju zapłacą 50% wynagrodzenia z uwzględnieniem, że nie może to być kwota niższa od płacy minimalnej (2600zł brutto).

@Słuchacz

To pochwał się swoją wypłata bo nie jest to najniższa krajowa tylko jałmużną która większości obywatelom nie starszy na podstawowe opłaty.

@Prawo

W trakcie przestoju ekonomicznego dostanę 2600zł i uważam, że lepsze to niż nic lub zwolnienie, za siedzenie w domu to nie jest jałmużna ;p

Prawo 3
@Słuchacz

Jak jesteś ma całym etacie to dostaniesz 2600 ja mam zredukowany etat na 3/4 wiec dostanę na postoju adekwatnie do tego co mam na umowie i nie nie jest to 2600. Wypłata za marzec to faktycznie kpina 50% wynagrodzenia i niewiadomo kiedy II cześć

@Prawo 3

Zredukowali Ci na 3/4 tak z dnia na dzień czy jak to się odbyło? Ja słyszałem że dają jak już wypowiedzenia zmniejszające które wchodzą po miesiącu lub trzech w zależności jaki ma się okres wypowiedzenia.

Szok
@Słuchacz

Taa dostaniesz przepis na ciasto jak zrobic od jednego z dyrektorow chyba. Puknij sie

Ona

Czy ktoś już zgłaszał firmę do sądu? Pracowałam zaledwie miesiąc i dostałam zwolnienie. Okazuje się, że mam dostać tylko 40% wynagrodzenia, co jest śmieszne. Czy ktoś zgłaszał lub będzie zgłaszał to do sądu?

@Ona

Zgłaszajcie i nie bójcie się! 40% wynagrodzenia jest niezgodne z kodeksem pracy. Ta firma w końcu musi ponieść konsekwencje nie szanowania jak widać swoich pracowników.

Zwolniona
@Ona

Ja osobiście czekam na wypłatę i jeśli faktycznie wpłynie mi 40% wynagordzenia to idę do sądu bez żadnego zastanowienia!!!

nick
@Ona

A na jakiej podstawie 40% ?Podpisałaś coś?Poczekamy do 10 ,to można się zgadać i złożyć zbiorowo do Sądu tam gdzie jest zarejestrowana firma

nick
@Ona

A tak ładnie się reklamują na fb...

wlad
@Ona

a może się likwidują?bo cały e-sklep na wyprzedaży?sklepy szaleją z promocjami,ale nie na cały asortyment?

Ona
@nick

kierowniczka regionalna tak powiedziała, a na pytanie czy wie, że jest to nielegalne odpowiedziała, że wie, ale co z tego.

sdajkh
@Ona

wypłat nie dadzą,a dofinansowanie dźwigną?czy im się nie należy?

Marian

To brawo dla pani RKS :) bardzo kompetentni ludzi pracują w Szachownicy

#pracownikkk
@sdajkh

Jeśli pozwalniali pracowników i ucieli innym etat to według zasad kasa się im nie należy..

pzslg
@sdajkh

Nie należy im się

@#pracownikkk

Zrobili to przed podjeciem postoju ekonomicznego, wiec im sie nalezy

Mam dość

Dzisiejszego dnia otrzymałam od kierowniczki informację o wypłatach za marzec. Zostanie wypłacone 50% zaliczki( śmieszne) a drugie 50% jak ruszy handel a za kwiecień jest to postój ekonomiczny firmy i wypłacane jest w formie 50% wynagrodzenia zasadniczego czyli 25 % firma i 25% państwo. To jest jakaś kpina i żart!!!!!!!nie ma na co czekać już bo widać, że robią co chcą a reszty pieniędzy i tak nie odzyskasz ????????????

pzslg
@Mam dość

Nie dostaniemy tych pieniędzy po zakończeniu pandemii, to tylko mydlenie oczu

Lol
@pzslg

To już nikogo nie obchodzi, ja moge sie sadzic z nimi latami az oddadza mi kazda zlotowke na ktora ciezko pracowalem. Mam to w nosie.

Pisać do kogo się da,do lokalnych gazet, mediów ogólnokrajowych.Moze nic z tego nie będzie,a może coś? Nie tylko oni są teraz w trudnej sytuacji,ale znajomym w innych,także zamkniętych sieciowych sklepach zapłacono normalnie.Pensje obniżali,tylko do najniższej krajowej.Chyba ktoś przekombinował.

Nie ma co się zastanawiać tylko iść z tym do sądu. Wygrana jest po stronie pracownikow Może szef tą wiadomość przeczyta albo ktoś mu doniesie bo ma swoich .....to się obudzi . Niech sobie nie myśli że może oszukać taka ilość ludzi bez poniesienia konsekwencji

#rozczarowana

Nic to nie da bo firma jest w restrukturyzacji i w tym stanie prawo ja chroni... A skąd to wiem ? Z przelewu w nazwie mają, sprawdziłam w internecie z czym to się wiąże sam sprawdź ...

Niezadowolona
@#rozczarowana

Jaki tytuł ma przelew??

Kllkjnmj
@Niezadowolona

Joart spółka akcyjna w RESTRUKTURYZACJI

JD
@Kllkjnmj

Jeśli w stosunku do firmy prowadzona jest już egzekucja komornicza, to sytuacja jest poważna i wymaga szybkich działań. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego może zawiesić egzekucję, jak również „zamrozić” dług do czasu porozumienia z wierzycielami.

Xxx
@JD

Zamrożone sa długi tylko do konkretnej daty (prawdopodobnie jakaś styczniowa), od momentu restrukturyzacji firma ma obowiązek dokonywać płatności tak aby była płynność finansowa, a wypłaty pracownikow to całkiem inna bajka, tutaj nic ich nie broni i nie tłumaczy.

Pozew

Kochani Pracownicy, my możemy sobie tu pisać i wylewać nasze żale, a prawda jest taka że firma zrobi/robi z nami co chce. Mają sztab prawników, którzy umiejętnie omijają prawo na naszą niekorzyść. Wiele firm w obecnej sytuacji jest w tarapatach ale JOART S.A jest w nich już od dawna... Wiele firm chroni i dba o swoich pracowników ale nie JOART S.A. JOART S.A nie szanował swoich pracowników w "normalnych czasach" więc teraz nie oczekujmy cudów. Lepiej zbierzmy siły do wali z nimi. Pozew grupowy dla firmy JOART S.A. za nie dotrzymanie umów poprzez brak należytej wypłaty za przepracowany miesiąc!

Nieterminowość świadczeń – konsekwencje Co do zasady od wszelkich należności, jakie pracodawca ma obowiązek wypłacić, a nie robi tego w terminie, pracownikowi przysługują odsetki ustawowe. Stanowią one formę odszkodowania za zwłokę w spełnieniu świadczeń pieniężnych. Ich wysokość ustalana jest przez Radę Ministrów i od 15 grudnia 2005 r. do dziś obowiązują w wysokości 13% w stosunku rocznym. Strony w umowie mogą ustalić wyższą wysokość odsetek. W takiej sytuacji od każdej zwłoki pracodawcy należy naliczać odsetki ustalone w umowie.

Na fb piscie jak najwięcej. niech wszyscy wiedzą co się dzieje. I tak już szacho jest skończone. Bo bez ludzi nic nie zrobią. Chyba że prezes stanie za ladą z resztą swoich przyd..... i będą sprzedawać aby oddać ludzia resztę pieniędzy

Pan prezes teraz niech kupi sobie nowy terminarz bo będzie musiał sobie notować spotkania w sądzie a będzie ich dużo No.i nie zapominajmy o jego przy...... ktorzy też kłamią i gadają glupoty - ciekawe czy też sobie wyplacili tylko 50% Karma wraca !!!!!

Pionek

Firma kogucik! Wyplata 1000 zł!!! Jak żyć panie prezesie? Pracowalam do 12 marca po 12h w pracy,a reszta miesiąca? To nie moja wina że koronawirus wybuch!!! Proszę teraz moim dzieciom powiedzieć że w nie będą miały świąt bo mamusia nie ma pieniedzy, tak wiem chociaż kalendarzowych bo nigdzie iść z nimi nie można! Jesteście zwykłymi darmozjadami i napychacie się naszymi pieniędzmi teraz!!! Jeśli firma jest w restrukturyzacji dlaczego nie zostaliśmy o tym poinformowani jak rejonowa dawała nam wypowiedzenia zmiany warunków pracy? Dlaczego nic wtedy nie powiedziala? Bo boi się o swoje stanowisko! Nic nie potrafi a kasę pewnie dostała cała bo najlepiej po (usunięte przez administratora) dać szarym pracownikom którzy robią przychody firmie!!! A pan prezes zrezygnował ze swojego wynagrodzenia jak prezes jednej dużej firmy odzieżowej żeby pracownikom dać pieniądze? Wstyd dla waszej firmy i wstyd mi że byłam taka (usunięte przez administratora) i pracowałam na każde zawołanie i teraz dopiero na oczy przejrzałam jak nas traktujecie. Inne odzieżowki norlamnie za marzec ludziom wypłacili wynagrodzenie. Udlawcie się!!! Już adwokat mój działa!!! Więc tylko mówię,czekamy do jutra na resztę wynagrodzenia jeśli nie będzie to uruchamiamy swoja procedurę!!! Bo bylo to zrobione bezprawnie.

Niezadowolona

No cóż widać że firmie zależy na chińskich szmatach z alieexpres niż na pracownikach którzy muszą te szmaty towarowa, wywieszac na sklep oraz świecić oczami za te szmaty żeby je sprzedać i wciskać ludziom kit!!!!!!! Oby kiedyś do was karma wróciła :) ciekawa jestem czy pan dyrektor sprzedaży pani kierownik oraz pani z kadr również otrzymali tylko część wynagrodzenia czy całość! JESTEŚCIE ZALOSNI

Pan

Może szef sprzeda mercedesa i ludziom rozda zaległe 50% hehe

#rozczarowana

Też dostałam dziś wypłatę i to jest 40% mojego wynagrodzenia... Niestety firma jest w restrukturyzacji i prawo ich w tym momencie chroni... Dla mnie to jest szok jak firma traktuje swoich pracowników mogli chociaż za marzec wypłacić całość wynagrodzenia...

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.