Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

Ja ikowooo Nowy wpis

I znowu rano po 5 będzie nalot (usunięte przez administratora) na janipol jak much do (usunięte przez administratora) Wstydźcie się parobki robiące na Niemców.

Młody człowiek

Rafał wracaj do pracy chyba dosyć już tego L4 co ??

@Młody człowiek

Zapewne Rafał chciałby wrócić do pracy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak poważnie jest chory. Zanim napiszesz coś anonimowo w necie dowiedz się u źródła dlaczego tak długo jest na L4.

Lololo
@Młody człowiek

No właśnie Rafał, wracaj, L4 to nie sposób na życie.

Pracownik produkcji Nowy wpis
@Lololo

jest chory nikt z was by nie chciał przechodzić przez to co on przechodzi ludzie postacie się na jego miejscu zastanówcie się co piszecie mam kontakt z Rafałem wiem co mu jest trzymaj się tam. I nie przejmuj się tym co tu niektóre osoby piszą życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia

Żenada.

3800 na akordzie na stolarni za pracę w pocie czoła na 100% ? Kojoty chodzą sobie 8h bez dźwigania i 4200. Gratuluję wam.....

Stół Nowy wpis
@Żenada.

Zapraszam na pianki u nas to dopiero jest żenada.....nadgodziny ...I nie ma że nie zostajesz musisz!!!A wypłata masakra

Zwykły robol Nowy wpis
@Stół

To co się dzieje na rozkroju pianki jpr.....Po pierwsze KIEROWNIK tak się zna na robicie jak ja na budowlance....po drugie bryadzista pan A..chyba dostał się bo brat jest kierownikiem....doucz się jeden z drugim A później wymagaj

Nikt

Ile zarabiają kontrolerzy jakości? bo słyszałem że śmieszne pieniądze

Pracownik.
@Nikt

Śmieszne pieniądze? Chociażby na stolarni kontrolerzy jakości zarabiają więcej od najbardziej doświadczonych akordowcow I ty to nazywasz śmiesznymi pieniędzmi? Stolarnia jest oburzona, czują się (usunięte przez administratora) i wydymani. Zasuwasz cały miesiąc i masz średnią ponad normę a dostajesz niższą wypłatę od kontrolera co chodzą w kółko i drapią się po głowie. Przecież to wstyd i żenada. Nie wiem co się stało z tym zakładem, przecież kiedyś szło tu zarobić, każdy był zadowolony, a teraz pracownik godzinowy zarabia większe pieniądze od najlepszego stolarza. Nie wiem czy na tapicerni też tak jest, ale pewnie tak. pracodawca prosimy o interwencję w tej sprawie i odpowiedź dlaczego pracownik na godzinówce, który ma bardzo, ale to bardzo lekką pracę zarabia więcej od stolarza z wysoką średnią akordową ? Dlaczego pracownicy magazynowi miesiąc w miesiąc mają 600zl premii, a stolarnia 400? Czym sobie niezaprwcowaliśmy na 600zl? Śmieszne pieniądze jako kontroler... Te same co brygadzista... czy to normalne? :D Stolarnia podejmuje słuszne decyzję, albo płacicie uczciwie, albo do widzenia i zaczęli się zwalniać. Liczę na wyjaśnienie sprawy.

To jaką stawkę mają kj?

Z 4200 netto lekko. Akordowcy 4000 netto przy dość wysokiej wydajności. Gdy zrobisz tylko 100% dostaniesz z 3700 netto, czyli dobre 500zl mniej od kJ. Ale dla pracodawcy najwyraźniej to uczciwe.

Ło panie

3700 netto za 100 procent przecież na te 100 procent cza zasuwac najwyższych obrotach widzę niezle się porobiło od czasu mojego odejścia

@Ło panie

Właśnie się tak zastanawiam, jak ta kasa ma się do czasu pracy? Ile godzin miesięcznie wychodzi. Robicie nadgodziny czy ta praca na najwyższych obrotach to tylko w podstawowych godzinach pracy?

W normalnych godzinach. Jak wyrobisz 100% co jest bardzo trudne, (nowi prwcownicy z rok lekko muszą się w to wdrążyć) to zarobisz z 3700 w maxie. Praca jest bardzo, ale to bardzo ciężka fizycznie, mocno obciążająca zdrowie, zwłaszcza kręgosłup za takie śmieszne pieniądze. Pracownicy 15 lat stażu po 3800 zarabiali nieraz, to uświadomcie sobie sami co się dzieje. Na stolarni zaczęły się masowo zwolnienia, chorobowe. Najlepsi pracownicy odchodzą. Doszło do absurdalnych sytuacji w których pracownicy godzinowi zarabiają tylko o 300zl mniej od pracownika akordowego BA! Niektórzy nawet mają większe pieniądze na godzinówce.... Czasy poucinane, Pani prezes stwierdziła, że to dlatego bo przyzwyczailiśmy się do kompletów i robimy ich za dużo.... Jest to nic innego jak (usunięte przez administratora) naszego doświadczenia, na które pracowaliśmy latami.... nic innego. Jak nowi pracownicy mają na starcie wyrobić normy, skoro poucinali czasy i doświadczonemu pracownikowi ciężko jest wyrobić normę? O(usunięte przez administratora) nas z doświadczenia I tyle. Nazwijcie to jak chcecie. Wszystko wielokrotnie było zgłaszane kierownikowi Rafałowi, który nigdzie dalej tego nie przekazywał, nic nie dochodziło do Pani prezes. Po prostu wygodniej jest udać ze wszystko jest ok.

Pani Prezes została poinformowana i zaprasza do dyskusji w tej sprawie. W związku z tym proszę Państwa o kontakt w celu umówienia się na spotkanie: 52 3543 155.

Palarnia

Prędzej chodzi o tych z innych krajów, bardziej słonecznych. Bo palacze powinni mieć brany % premmi za palenie w czasie pracy, a oddawane powinno być tym, co nie palą w pracy

Tutejszy
@Pracownik.

Nie widzisz co tu się dzieje? Dążą do wykonywania pracy za marne pieniądze.Nie miej pretensji do wspólpracowników.Wszyscy jedziemy na tym samym wózku.Godzinowych też wykorzystują, płacąc najniższą plus jakiś ochłap(premia),chcieliby za te pieniądze wykonania akordowego.Żenada

Mustang
@Pracownik.

Godzinówka i bardzo, ale to bardzo lekka praca. Zapraszam na magazyn tkanin, żeby przerzucić i targać na plecach tony tych nieporęcznych wałków. Gdyby potrafili przeliczyć tę pracę na akord to już by tak było. Co nie zmienia faktu, że trzeba cały dzień szarpać, a jak trafi Ci się pełna premia to gratuluję niesłychanego farta.

wszechwiedzacy
@Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

obcokrajowcy nie mają wiekszych stawek od reszty pracowników akordowych jak i godzinowych.

.....
@Mustang

No ktos odważny poruszył temat magazynu tam juz tez ludzi brakuje tych pracowników co mogli docenic to tego nie zrobili i nie zrobią z premia sie zgodze tylko wytykanie błędów jest chyba ze nic nie znajdą wtedy jest premia ale pod warunkiem ze na inny dzial sie pojdzie zreszta na temat magazynu tkanin duzo by bylo pisac a i tak się nie polepszy juz za późno

????
@Mustang

Zapraszam na gwiazdkarkę, zwolnił się etat

Dokładnie polecam iść na godzinowke i zobaczysz czy mamy taki raj jak opisujesz. Pracownik godzinowy nie oznacza gorszy. Też ciężko pracujemy i na konto nie wpływają nam kokosy

Zenon

Na każdym dziale ludzie narzekają na zarobki. Pseudo podwyżki ale zaraz "redukcja" czasów powoduje że wychodzi się na zero. Prawda jest taka że wypłaty stoją w miejscu od kilku lat. A co do braków w ludziach to zakład się zdziwi po nowym roku bo wśród pracowników już się mówi że dużo osób czeka tylko do nowego roku bo szkoda im premi świątecznych i kwartalnych a później stąd uciekają. Tak źle jak jest teraz to jeszcze nie było. Z roku na rok coraz gorzej. Coraz gorsze komplety. Coraz gorsze czasy. Coraz cięższa praca. A pieniędzy jak było mało tak jest mało.

Śrup
@Zenon

Cza było się uczyć i iść na specjalistę na jzs. Tam nie musisz nic umieć i wiedzieć a.zarzadzasz remontami maszyn za miliony.

Pracownik001

Nie każdym dziele KJ ma inną stawkę. I na stolarni z KJ raczej tyle nie zarabiają.

Sangoma
@Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

Z cały szacunkiem ale Pani Prezes nie jest głupia i doskonale wie co się dzieje na zakładzie, w/w sytuacje przez pracowników dzieją się za jej przyzwoleniem. A poziom dyskusji będzie jak zawsze na tradycję przystało. Pójdziemy powiemy i usłyszymy piękno dźwięczny monolog ku zadowoleniu naszych serduszek? Nie dziękujemy, proszę najpierw udowodnić chęć podjęcia jakichkolwiek działaj dla polepszenia sytuacji. Jak najbardziej zdajemy sobie sprawę że sytuacja rynku nie jest spowodowana winą zakładu. Ale na litość boską przestańcie obsadzać stanowiska ludźmi co nie dosyć że nie maja pojęcia to są z poziomu "buraków" To że ten i inny kierownik pije z kimś po pracy to nie znaczy że ta osoba się nadaje na stanowisko kj, brygadzisty itd.

Mason

Czytam se te wpisy z Danii, 12tys w systemie rotacyjnym 4/2 .... 3700 i kaze wam ktos jeszcze pracowac? xD do kwadratu

Tapicer

Rozmowa kwalifikacyjna może nie była zbyt profesjonalna. Była raczej "pogadanką". Wszedłem lekko zestresowany. Pani spojrzała na moje niestety niezbyt okazałe CV. Zadała dosłownie kilka pytań i kazała iść do działu kadr po dokumenty mówiąc "musimy dać szanse młodym".

W jakim zawodzie chciałby pan pracować? Jakie ma pan plany na przyszłość?

Co to są wyrównanie do wypłaty odnośnie podwyżki 24 zł ?

Bronchilda

No jak to co,przecież to jest docenienie pracownika,śmiech na sali,27.70 jest brutto a tu 24,kogoś powaliło,ładnie (usunięte przez administratora) kombinują.Za takie docenianie życzę powodzenia @Pracodawcazaraz wasza firma padnie.

Info
@Bronchilda

Kolega chyba niedoinformowany jest gdyż stawka 27,70 obowiązuje na umowie zlecenie czy też umowie o dzieło, pierw warto się dowiedzieć zaś komentować.

Robson

Nazwy własne np. Janipol piszemy z wielkiej litery. Na wiosce tego uczyli, ale widocznie chodziłeś do ekskluzywnej miejskiej szkoły i nie starczyło czasu na mniej ambitne zagadnienia z pisowni. Poza tym zlatywać na Janipol to mogą np. gołębie.

Robson

W „Janipolowoec” zamiast zamiast trzeciej samogłoski „o” powinno być „i”. Janipol piszemy z wielkiej litery. Potem powinna być kropka. Koniugacja czasownika „ssać” poprawnie brzmi „Ty ssiesz”, a nie jak kolega pozwolił sobie napisać „ssasz”. Gratuluję wykształcenia.

Monter
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Jak to jest że chłopaki gibią a Jarek sobie chodzi jak panienka po podeście ?

nieprcujacy już tu 3 lata
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Ale wy tu wszyscy narzekacie ludzie,ja nie wiem po co to wszystko jest???jak się nie podoba jeden z drugim to się zwolnij i poszukaj lepszej pracy jak ja to zrobiłem i wtedy udowodnisz pracodawcy że tak źle was traktuje jak piszecie...czytam od czasu do czasu te wasze wypociny i współczuję...sam osobiście miłych wspomnień nie mam ale trzeba coś w życiu zrobić by sobie polepszyć... Pozdrawiam

Tap
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Dajcie spokój temu Stefanowi robi to samo co wcześniejszy zastępca kierownika bo co ma innego niby robić ??? Jest od tego żeby kierownikowi pomoc aby jakoś ta produkcja szła ale i żeby rozwiązywać problemy, które zgłaszają mu pracownicy. On przynajmniej przejdzie i się przywita a nie patrzy na kogoś jak na więźnia, którego trzeba ukarać. Każdy z wybranych na to stanowisko robił to samo co on więc dajcie chłopakowi spokój jest wiele innych problemów w tej firmie o których tu nikt nie napisze bo po co lepiej czepiać się kogoś i wyśmiewać.

Brygadzista

Pani Joanno ,dziękuję bardzo za przekazaną informację, postaram się coś z tym zrobić .Pozdrawiam

Robert Lewandowski

To znowu zmiany na tapicerni dały efekt, podesty pełne mebli przez dwie zmiany, wszyscy jadą jak (usunięte przez administratora) 8h, a i tak ciągle pełne. Najmniejszy podest a 8 monterów dają tam. Kiedy ktos wkońcu przejrzy na oczy?

Ktoś kto pracuje
@Robert Lewandowski

Panie Robercie jestem fanem ale firma ma plan... A w planie: -pogorszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego pracowników -zyskanie jak największego kapitału za pomocą taniej siły roboczej -gdy ktoś powie że nie było nic mówione o nadgodzinach i pracownicy nie mają czym wrócić to pracownik jest porównywany do dziecka bo stawia się gdyż nie ma czym wrócić -wydanie dużej kwoty na zmiany których nikt nie oczekuje tylko wystarczyło by podwyższyć stawki ale mają to gdzieś bo jesteśmy tylko tanią siłą roboczą -no i najprościej w świecie ludzie którzy potrafią stanąć na podeście i patrzyć jak właściciel na swoich (usunięte przez administratora) mają w planach podbijać swoje ego bo byli gnębieni w szkołach Jak widzimy plan jest tylko jak daleko nas to zaprowadzi i jak długo pracownicy będą to znosili? Przekonajmy się

...

wypłaty za akord śmiech na sali... bez premii i kwartalnej ledwo można osiągnąć najniższa krajowa... w lutym była lepsza wypłata a nie było kwartalnej hahah

Ciekawa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jak wygląda praca w tej firmie, czy jest ciężko/trudno? Czy kobiety są mile widziane? Jak wyglądają zmiany?

Bizon

@pracodawca kiedy podwyżki?Ludzie na akordzie nawet mają niższe stawki niż najniższa krajowa na godzinę

Zarząd
@Bizon

W odniesieniu do ostatnich zapytań kolektywu robotniczego odnośnie podwyżek płac zarząd zakładu kierując się od zawsze maksymą iż: "pieniądze szczęścia nie dają" podjął decyzję, aby nie obniżać standardu szczęścia załogi, dlatego wniosek odnośnie podwyżki płac zostaje oddalony ze skutkiem natychmiastowym. Tylko w zgniłym zachodzie kapitaliści omamiają swoich obywateli pieniędzmi, aby łatwiej można było nimi sterować. Nie pozwolimy na to jako zarząd ! Każdy obywatel ma prawo do wolności i szczęścia.

Kolektyw robotniczy
@Zarząd

Osobę na stanowisko Happiness Manager zatrudnimy od zaraz.

To co dzieje się w tej chorej firmie to kpina !!! Pani prezes jest pani na dobrej drodze do zamknięcia zakładu. Wgl nie dbacie o pracownika z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej czasy na elementy są notorycznie obcinane teraz już nawet o połowę. Opamiętajcie się w końcu i zacznijcie coś robić żeby zatrzymać pracownika bo dużo nas już nie zostało a będzie jeszcze mniej gdyby nie wypożyczenia z tapicernia już nie mielibyście obsady na stolarni a jeszcze bardziej dokręcanie śrubkę. Pracownik w firmie jest najważniejszy żadne taśmy czy inne ulepszenia nie pomogą jeśli nie będzie ludzi. Skończcie ten terror który zaczął się gdy pan B... objął stanowisko dyrektora i dla pracownika postanowił dać minimum w zamian ładowania pieniędzy w bzdurne zmiany jak nowe taśmy, które miały pomagać a utrudniają pracę . Daleko tak nie zajdziecie nie polecam tej firmy nikomu

Kokietka

Pracującą sobotę za tydzień :D

Jhg

Może czas informować tapicerów o ucinaniu czasów my przychodzimy tam zarobić a nie stać na podeście tak jak kierownik Karol z założonymi rękoma i tak naprawdę nikt nie wie na czym jedno stanowisko polega może na mierzeniu czasu telefonem?albo podpierniczaniu kolegów?że 2 sekundy za szybko na przerwe idą?chłopie ogarni się trochę bo widzę że już zapomniałeś jak to jest na stole pracować żebyś czasem nie skończył jak jamajka pozdrawiam i wesołych świąt życzę

Nick Janikowo
@Jhg

Więcej róbcie na przerwach przed godziną 6 przechodzę przez tapicer nie 6 40 to już niektóre osoby robią a tak na marginesie nikt na innych działa nie informuje o ucinaniu czasów

impersonalny

W czym problem ? Zapisujesz czas w którym osoba wychodzi piszesz pismo wrzucasz do skrzynki i niech sprawdzą na kamerach. Nie dostaną upomnienia czy nagany ale może chociaż ustną naganę ( bo nawet ostatnio można już przychodzić zielonym do pracy lekko w stanie wątpiącym ich stanowiska ) ale za to bólu (usunięte przez administratora) gwarantowany. A jak nie to idź do ambasadora na tapicerni słyszałem że gościu zawsze szedł i gadał co kto ma do powiedzenia.

Katolik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Czy Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy?

Kot

Tutaj jak i ogólnie w firmie jeden wielki hejt.. każdy z każdym gada a za plecami jechanie na maksa...

Zostaw merytoryczną opinię o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. - Janikowo

• Jak się pracuje w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 582.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 533, z czego 86 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 294 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.