ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Ktoś

Ile będzie podwyżki?. Ktoś coś wie?.

Pani Kierownik Beata M. To najfajniejsza kierowniczka . Zawsze z szacunkiem podchodzi do człowieka, mało konfliktowa, zawsze życzliwa i ludzka to najważniejsze. Aż szkoda , że będzie musiała odejść na emeryturę. Nigdy nie robi pracownikowi pod górkę, zawsze przyjdzie pogada z uśmiechem na twarzy. Szkoda tylko że inni nie mają dla niej takiego szacunku. W porównaniu do Pana W.W. to nie ma co mówić .(usunięte przez administratora) został zamieniony na ciepłą miła osobę , wymagająca ale ludzka. Oczywiście Beatka ma zajawki na sprzątanie , ale to jest u niej i urocze i upierdliwe ????

Ktoś

Oczywiscie, że jest super kierownikiem, ale dla pracodawcy. Pracowników potrafi eksploatować na maxa. I ślepo wykonuje polecenia zwierzchników. Wyniki owszem ma, ale kosztem operatorów, którzy pracują w okrojonych składach, a po pewnym czasie takiej pracy ladują na L-4. W.W. owszem był chamski, ale potrafił pracowników obronić w razie jakiejś wpadki, niestety B .M. tego ne robi. No, ale to są efekty pracy w korporacji.

Xxxxxxxx

Niewiem co brała osoba która pisała takie coś na temat wielkiej pani kierownik która jest zakłamaną osobą. Tu z Tobą rozmawia a za chwile obrobi dupe za plecami, nie znam bardziej zakłamanej osoby w tym zakładzie. Wojtek był jaki był ale powiedział w prost co mu leży na sercu i nie zachowywał się jak małe dziecko jak ktoś mu powiedział też w prost, tak jak to robi szanowna pani (usunięte przez administratora)

Zniechęcony

To był taki fajny zakład. A teraz? Każdy czeka tylko do dzwonka, bo nawet spokojnie pracować już tutaj nie można.

Można scrollować w dół ile się chce ale praktycznie żadnych konkretów. Więc ja dam parę dla osób zastanawiających się nad podjęciem pracy: - na rolniczej nowy pracownik zarabia 20,5zł BRUTTO co daje 15,9 zł NETTO (plus 150zł dodatku na koniec miesiąca w przypadku braku spóźnień i nieopuszczenia ani jednego dnia pracy), co w najlepszym wypadku nie da nawet wypłaty rzędu 3000zł na rękę - umowa jest na 3/4 etatu ale pracuje się zawsze cały etat. - zakład traktuje sobotę jako dzień pracujący, może więc kazać przychodzić ci regularnie w każdą sobotę i jest to obowiązkowe oraz dostaje się za to tyle samo pieniędzy co w inne dni. W zamian da ci wolny jakiś dzień w tygodniu np poniedziałek. Sam już w pierwszym tygodniu pracy dostałem grafik z którego wynikało, że mam przyjść 3 soboty z rzędu a w zamian mieć wolne poniedziałki. Ja akurat ich wyśmiałem i się nie pojawiłem bo nie zależało mi na tym jak to odbiorą i czy mnie zwolnią czy nie, ale wszyscy inni z linii przyszli bez gadania. - żaden z nowych pracowników nie będzie obecnie miał możliwości pracy na nocki (które są płatne 50% więcej). W biurze kitują, że część zakładu robi nocki a inna nie, oraz że możesz je raz mieć lub przez jakiś czas nie mieć. Na miejscu okazuje się, że nocki robi część starych pracowników a nowi robią w kółko pierwszą i drugą zmianę. - umowy są dawane na miesiąc czasem dwa czy trzy; rozmawiałem z pracownikami którzy przez kilka lat jechali na umowach 30-to dniowych. - pracuje się na godziny, ale są normy. To oznacza, że z jednej strony musisz całkiem szybko pracować (inni będą narzekać jak nie będziesz wyrabiać tempa) żeby wyrobić się z normami, a z drugiej nie ma możliwości wyrobienia normy na daną godzinę przed jej końcem i uzyskanie w ten sposób dodatkowej przerwy. Na maszynach na których pracuję się szybciej, lepiej zwalniać tempo i dostosować je do tych gdzie pracuje się wolniej, w innym razie będziesz co jakiś czas stać bezczynnie przez parę minut, co większości pracowników się nie podoba i zazdroszczą, że też nie mogą sobie postać. Do tego może zauważyć cię lider i zaraz doczepi się że ci bardzo nudno i może wymyślać jakieś dodatkowe zajęcia bo przecież to karygodne żeby być bez ciągłej pracy. -praca jest średnio ciężka fizycznie, ale bardzo uciążliwa z powodu kilku czynników: jest NIEZWYKLE monotonna, w kółko te same parę ruchów ręką co nie jest dobre zarówno dla psychiki jak i dla samych rąk; non stop się stoi przez co lepiej się przygotować na bóle pleców i nóg, możliwe problemy z krążeniem; jest głośno i do innych musisz mówić z bliska podnosząc głos; powietrze jest suche i co najgorsze (przynajmniej w lato) jest bardzo duszno i gorąco. Być może to tylko moje odczucie, ale robota jest tak mało ambitna, że z każdą minutą czułem jak giną moje szare komórki a jakakolwiek godność inteligentnej istoty zanika :) - dla nowych atmosfera jest raczej średnia; wiadomo niektórzy są w porządku a inni nie, ale z reguły patrzą się krzywo. Na liniach często poganiają, albo narzekają, że robisz coś źle gdy to bardziej wina samej maszyny. Ogólnie to można odczuć, że ludzie niezbyt samych siebie szanują; może trochę przesadzam ale czasami to takie stado (usunięte przez administratora) którzy sami siebie ponaglają batem; chyba z przyzwyczajenia. Słyszałem takie powiedzenie że dobry (usunięte przez administratora) to taki który pracuje ciężko nawet jak pan nie patrzy; przypomniałem to sobie gdy zobaczyłem jak to sami pracownicy a nie liderzy czy kierownicy itp poganiali innych do wykonywania jakiś tam norm, czy ochrzaniali jak ktoś często odchodził od linii np do wc czy napić się wody; a przez myśl im nie przejdzie że np jak ktoś ma przestój to mógłby na szybko wyjść na papierosa itd Z czymś podobnym spotkałem się w Holandii, gdzie dziewczyny w podobnym zakładzie poświęcały część przerwy na sprzątanie na linii co było niedorzeczne. No cóż, jedni szukają okazji żeby się nie narobić (co w tego typu zakładach o dosyć ciężkiej pracy i bardzo niskiej płacy jest normalne) a inni jeszcze sami sobie dokładają. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam pracy w tym zakładzie; szczerze powiedziawszy to ciężko o gorszą w Częstochowie. Podobne pieniądze można zarobić w dużo łatwiejszy sposób, a inne miejsca pracy o podobnie ciężkich warunkach są zdecydowanie lepiej płatne.

Bbb

Sobota to nie jest wolny dzień od pracy. Wolnym dniem jest tylko niedziela i obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy. Tak zarządzì balcerek i tak jest do dzisiaj

Bbb

Zanim coś napiszemy to trzeba coś przeczytać. Postulat wolnych sobót nigdy nie został wprowadzony. Wprowadzono tylko 5-dniowy tydzień pracy. Tylko niedziela i ustawowe święta są wolne od pracy. Gdy zachodzi potrzeba świadczenia pracy w te dni to muszą być traktowane jako nadgodziny. Radzę więcej czytać i mniej używać wulgaryzmów bo Admin je wycina i nie wiadomo jaki był sens wpisu

A to jak ma się tę umowę na 3/4 etatu, a pracuje się cały, to ma się wypłacane za ile? Mam nadzieję, że za całość. Jak to jest? Bo nie wiem czy składać CV

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Ciekawy

Czy będą jakieś podwyżki , ktoś wie ?

Czy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Nie. Pierwsza umowa na okres próbny, a następna na czas określony. Zlecenie jedynie firmy typu Exact, ale nie ZF

I jaka przy tym ocena z warunków? do dziś cokolwiek się zmienia w stosunku do tego, co pisali w poprzednich miesiącach na forum? Widzę, że aktualnie podejmujesz się pracy? od kiedy i czy to raczej dłuższa perspektywa na współpracę? Po ile ludzie pracują tak średnio?

Wkurzona

Panią dyrektor bardziej interesuje to ,, czemu platforma jest na nie swoim miejscu,, niżeli ciepło na hali i brak kubków czy wody. A Pan M.K. odpowie Ci ,, inteligentnie,, że jest lato to jest ciepło na hali.... Więc po co w ogóle prowadzić jakieś rozmowy z osobami na takim poziomie

Baa

Ale oprócz tego, że jest zaduch na halach, bo zawsze był, szczególnie na hali obróbki, napiszcie jaka jest atmosfera w pracy? Jakie są przeciętne zarobki? Jakie są dodatki, premie? Jak wygląda sprawa waloryzacji, jest co roku? Jakie są warunki socjalne? Jak jest z BHP, ubrania ochronne, narzędzia, zabezpieczenie maszyn i linii, szkolenia? Czy są szkolenia specjalistyczne, techniczne w obsłudze maszyn i urządzeń? Czy jest procedura rozwiązywania ewentualnych konfliktów między Pracownikami, i między Pracownikami a Kadrą zarządzającą? Czy jest opieka lekarska oprócz tych obowiązkowych badań okresowych? Czy są organizowane jakieś rodzinne imprezy integracyjne gdzie możecie się poznać z rodzinami Współpracowników? To chyba interesuje potencjalnych, przyszłych Kandydatów do aplikacji do ZF Gliwice

Pracuję
@Baa

Z każdym początkiem roku są podwyżki. Są premie miesięczne, wczasy pod gruszą itp. Firma zapewnia wszystkie ubrania do pracy, jeśli pracujesz np. na magazynie, dostajesz cały zestaw. Szkolenia - cały pakiet na wstępie plus zdarzają się szkolenia dodatkowe w godzinach pracy. Co do konfliktów to jest pracownik odpowiadający za relacje. Są też mężowie zaufania - spotkania z reprezentantami różnych obszarów z kadrą zarządzająca. Są też związki zawodowe. Jest opieka lekarska z PZU, podstawowy pakiet bezpłatny. Kiedyś był co roku wielki piknik, teraz mamy wycieczkę po zakładzie na którą można przyprowadzić rodzinę.

Ja też pracuję
@Pracuję

Co rozumiesz przez cały pakiet szkoleń na wstępie? I kto zna pracownika odpowiadającego za relacje? Chyba tylko nieliczni.

Pracuję
@Ja też pracuję

Jak ktoś się zatrudnia to ma na początek przeszkolenie. Za relacje odpowiada blondynka z HR. Raczej wszyscy znają.

@Baa

Jeżeli wiesz, że na halach jest i był zawsze zaduch to wnioskuję, że jesteś pracownikiem. A więc po co wypytywanie o socjal,szkolenia, waloryzacje i.t.p? Nie bardzo rozumiem komu i czemu mają te pytania służyć. Zapewne nie Tobie bo jesteś dobrze zorientowana/ny.

Baa

Widzę, że moja odpowiedź na tak zadane pytanie nie została opublikowana. Nie wiedzieć dlaczego? Może to jakiś mój błąd. Pytania są, moim zdaniem zasadne, bo na tym portalu wyrażamy opinie o firmie, w której pracujemy. Robimy to nie dlatego by poinformować samych siebie, że na hali jest duszno bo to wiemy. Albo, że brakuje kubków bo to jest śmieszne. Nie wyładowujmy tu swoich frustracji tylko rzetelnie informujmy o warunkach pracy w ZF Gliwice. Jeśli coś trzeba poprawić to trzeba spróbować to poprawiać. ZZ, Mężowie Zaufania itd. a nie rzygać jadem na wszystko i Wszystkich.

...

Starsza pani wiedziała że na produkcję się zatrudniła wiec niech pracuje.

Bbb

To jeszcze można wytrzymać jak się jest ileś tam plus, ma się zdrowie i chęć by pracować. Ale to co się wyrabia w przychodniach, na obowiązkowych badaniach okresowych przy tym małym plusie do emerytury? To jest dopiero historia do opisywania Swego czasu mnie jeden "lekarz" powiedział, że jego nie interesuje mój los. Jego zadaniem jest stwierdzić, tak lub nie... jest zdolny do pracy. I stwierdził, że nie. A było to dwa lata przed emeryturą

Ciekawy

Ktoś wie coś na temat podwyżek w lipcu? Wszędzie na strefie się słyszy, że będą, a u nas? Ogólnie kogokolwiek nie pytam, nawet nie z branży to słyszę, że w lipcu wraz z wzrostem krajowej otrzyma podwyżkę. U nas jak to wygląda?

Byly
@Ciekawy

Tutaj nie będzie podwyżek. ZF odstaje od innych zakładów gdzie indziej się wszystko da a tutaj zawsze wszystko na nie i tyle.

@Ciekawy

A u nas to będzie wyglądało tak, że pracodawca będzie zwlekał do nowego roku. I dostaniemy podwyżki w styczniu. Zamiast w lipcu i po nowym roku to tylko po nowym roku. Zresztą jak zwykle. Nic się nie zmienia.

B

W stellantis byly opel tam były największe podwyżki No i są najwyższe place.

Chat dżiti
@Ciekawy

Nie rozumiem tych waszych narzekań. A to na hali za gorąco a to brak podwyżek brak wody brak rozmów itd.. I właśnie dlatego że każdy z was ma to naprawdę w czterech literach to góra ma tym bardziej. Żalicie się publicznie na jakimś portalu zamiast konkretnie działać. Nikt z was nawet sobie trudu nie zadał aby sprawdzić to że np powyżej pewnej temperatury możecie odmówić pracy ale co tam lepiej narzekać na pot krew i łzy. Jakbyście zarządzali to by było tak samo. Niech chociaż 20 procent zgłosi sprzeciw to i podwyżki się znajdą i lepsze warunki no ale po co nie.. lepiej się nie narażać , co mnie to interesuje, jakoś to będzie. No to płacz dalej jeden z drugim

Zniechęcony

To pytanie kieruję do działu BHP, UB, ZZ a także do naszej pani dyrektor. Jak dlugo jeszcze na montażu nie będziemy mieli czym oddychać? Mamy połowę czerwca, lato jeszcze się nie zaczęło, a my już pracujemy w warunkach ekstremalnych. Na hali po prostu nie ma czym oddychać. W poprzednich latach było źle, ale teraz po relokacji kanałów pod układy wspomagania, gdzie jest jedna linia przy drugiej nie można normalnie pracować. Maszyny generują ciepło cały dzień. Operatorzy pracują jeden obok drugiego. W gniazdach jest wentylator, albo nie ma. Jak w takich warunkach można efektownie i wydajnie pracować, gdy pot leje się nie powiem po czym. Na całą halę mamy trzy dystrybutory, w których powinna być woda gazowana, a wielokrotnie nawet zwykłej nie ma. O kubki też musimy prosić, bo nikt na bieżąco nie dokłada. Wstyd. Czy naprawdę to my musimy prosić o serwisowanie dystrybutorów z wodą i dostarczenie kubków? Chyba są osoby odpowiedzialne za powyższe, a jeżeli nie to można to komuś zlecić. Zlitujcie się, bo jak tak dalej będzie to w momencie kiedy przyjdą upały bedziemy się przewracać na liniach z powodu przegrzania.

kandydat

Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Automatyk Utrzymania Ruchu. Jakie są opinie o tym stanowisku w firmie ZF? Jakich pytań technicznych spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Agnieszka

z czego wynikają wspomniane braki? ilu ich obecnie jest potrzebnych aby ruch dosłownie mógł zostać we właściwy sposób utrzymany? te wspominane pytania techniczne przeważają o wyborze czy coś jeszcze jest istotne?

Kobieta

Nie zrzucajmy winy na nową firmę sprzątającą. Mega serwis był niewiele lepszy. Faktem jest, że mają mało ludzi do pracy, ale nie zmienia to faktu , że ktoś z ZF nimi koordynuje. W poniedziałki na rannej zmianie nie ma jednego kosza, kubła, kontenera (co kto chce) pustego. (usunięte przez administratora) leżą w promieniu kilku metrów. Dlaczego podczas weekendów nikogo nie ma do posprzątania? Na stołówce również powinien być grafik mycia i dezynfekcji lodówki, odkamieniania czajnika. Zresztą lodówka po otwarciu to jeden wielki smród. Po prostu trzeba zatrudnić wiecej osób. I żeby były na każdej zmianie, a nie tylko na rannej. I tak od siebie dodam, że my też po sobie moglibyśmy posprzątać. Nosimy z kantyny napoje, kawę. Rozlewamy na schodach, posadzce i sami nie potrafimy po sobie sprzątnąć. Ale faktem jest, że w naszej firmie jest czysto tylko przed audytami.

@Kobieta

Ooo tu Cię poniosło, za Ms było stanowczo dużo lepiej, mimo że tyle rzeczy nie mieli w kontrakcie to i tak było zrobione, wystarczyło pogadać z ak a teraz ponoć nowa firma ma wszystko w kontrakcie łącznie z sobotami a widzimy jak jest, nas też nie pytają czy mamy pełny skład na lini, tajla ma iść, norma wyrobiona. Jedyne szczęście że niektórzy ludzie zostali z Ms bo tak to byśmy znów na mapach jeździli.

Malina

(usunięte przez administratora).Atmosfera dramat.Starzy pracownicy traktują nowych dramarmtycznie .(usunięte przez administratora)na każdym kroku!Omijać szerokim łukiem!

@Malina

A niektórzy nowi zachowują się jak święte krowy i myślą że za darmo będą brać wypłaty i starzy pracownicy będą za nich robić a oni będą co godzinę na fajeczke chodzić

Nnnnnn
@Malina

Zakład tragedia najgorszy zakład na strefie omijać szerokim łukiem

Bardzo zły
@Nnnnnn

Nie wiem, czy najgorszy na strefie, ale żeby tutaj pracować trzeba mieć końskie zdrowie i stalowe nerwy. To co teraz się dzieje, to woła o pomstę w niebiosach. K.P. nie nadąża z produkcją pod kilka boostrów. U.W. stoją na brak kanałów. Ludzie dwoją się i troją, ale wg. dyrekcji tak ma być do czerwca, a później się zobaczy. To samo jest z magazynem. Mało ludzi, po materiał wielokrotnie biegają operatorzy, ale w dalszym ciągu wszysto jest ok, bo takie były założenia. Tylko ciekawe czyje? Bo napewno nie operatorów, którzy codziennie pracują na liniach i wiedzą jakie są realia na produkcji. A niestety z nami nikt nie rozmawiał n/t zmian i połączenia kanałów z boostrami. My zostaliśmy tylko poinformowani co i jak, ale w dalszym ciągu to tylko wiemy co, bo jak to dalej ma wyglądać to już nikt nam nie potrafi odpowiedzieć. Pozdrawiamy pomysłodawców tego projektu. Niech zejdą na montaż i popatrzą przez 8 godzin jak wygląda produkcja na dzień dzisiejszy. Może w końcu otworzą oczy.

Maeg
@Bardzo zły

Dobrze powiedziane. Bo to co się wyprawia to (usunięte przez administratora). Ale cóż Pani S. Sądzi że wszystko w porządku. To niech dalej żyje w swoim odrealnionym świecie. I tak ma nas za nic .. zero rozmowy... Zero... Szacunku . Tylko potrafi się wywyższać. A i żeby powiedziała,,część,, pracownikowi to cud. Taki przykład dają nam z gory

KP
@Bardzo zły

Dokładnie, to co się teraz dzieje to porazka jedna wielka, jeden kanał pod jeden booster, śmieszne, to dlaczego się produkuje na KP pod kilka boostrow, dziewczyny się wspomagają jak tylko potrafią, nikt tego nie widzi. Połączenie KP z UW to będzie jedna wielka porażka, czy nie może zostać tak jak jest. Ludzie z UW nie mają czasu na to aby się szkolić na KP, na linii jednoosobowej operatorka nawet nie będzie miała czasu wyjść do toalety, bo nikt za nią nie stanie, a co z urlopem lub chorobowym. Może góra w końcu otworzy oczy, to nie przejdzie, bez zapasu chociażby jednego wózka gotowych kanałów, na UW przebudowa trwa znacznie krócej a niżeli na KP jednoosobowym.

Nowy były juz
@Nnnnnn

Na szkoleniu mówią nie spójne informacje , pan z bhp uśmiecha się zapewnia ze weekendy wolne , przychodzisz do pracy i już w pierwszy dzień pytają czy w sobotę przyjdziesz ????????kto tu na tym straci , zamiast mówić prawdę , nie inwestować w ciuchy i czas zmarnowany na szkoleniu. Już w pierwszych godzinach po szkoleniu miny niektórych mówią wszystko , idź z stad i nie wracaj .A jak trafisz na linie to zapomnij ze pracujesz obok osoby co nadzoruje , szybko pokazany zakres pracy i rob .

Xxx
@Bardzo zły

Ja bym proponowała zejść i popracować takim tempem i ogarnąć wszystko, przebudowy raporty pomiary,materiał,a nie zejść i popatrzeć ! Miało być lżej jest coraz gorzej z dnia na dzień . Pomysłodawcom,dyrekcji wydaje się że na liniach mają roboty a nie ludzi którzy pomału mają dość i się wypalają,są zmęczeni i zrezygnowani i przez to też odchodzą . Jest nerwówka nowych nie ma kto szkolić bo zwyczajnie nie ma na to czasu, nikt też nie pomyślał na awarie które są na porządku dziennym. Było dobrze w miarę dobrze ...Teraz nie chce się nawet tego komentować

Operator
@Nnnnnn

Najgorszym zakładem jest od momentu jak panie AS i SN objęły stery, wcześniej było dużo lepiej, ale dobre czasy już za nami....

@Operator

Tak duże zmiany udaje Ci się zauważyć? o jakich tak konkretnie mowa? zastanawia mnie co może się dziać, że pada stwierdzenie o braku możliwości powrotu do poprzedniego stanu.

Witam widzę ogłoszenie o pracę na Utrzymaniu Ruchu, czy ktoś może się podzielić opinią na tym stanowisku? Jak z atmosferą?

Witam, mam propozycję pracy w zakładzie ZF z tego co wiem płacą ok 27 brutto /h operator wózka widłowego. Jak to wygląda w praktyce jak z nadgodzinami czy są 100% płatne jak niedziele jak dodatki ? Zostałem zapytany czy mogę w sobotę robić i owszem mogę ale kasa musi się zgadzać. Jak z pracą czy to (usunięte przez administratora) bez chwili wytchnienia czy można robić spokojnie byle robić. ? Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi dziękuję

@Kandydat

Nadgodziny w soboty i niedziele płatne 100% w tygodniu 50% chyba, że pracujesz do 2 w nocy wtedy 4 godz.100% + max 10% premii. Co kwartał i roczna premia za bezchorobowość, wczasy pod gruszą dla pracowników ZF nie wiem jak to wygląda dla zatrudnionych przez agencję.

Agnieszka

No to teraz kwestia tych agencyjnych przy tym zaciekawiła. Będą mieć gorzej czy raczej podobnie? Padło przypuszczenie, że chyba, że pracuje się do drugiej w nocy, to nie jest przypadkiem stały układ? Czy to zależy ile roboty się nawinie, stale pewności się nie ma?

Czy ta praca jest ciężka fizycznie czy bardziej monotonna ? Co tak robi np operator wózków

XadmX

Witam. Mam pytanko jak wygląda praca dla kobiet? Czy jest możliwość robienia nadgodzin?

Ona
@XadmX

Praca jak każda na produkcji ale tempo dość szybkie. Nadgodziny możesz robić cały czas. Kombietom za to ciężko awansować za dobre wyniki w pracy.

@Ona

Z jakich powodów jest im według Ciebie ciężko? mimo wszystko nie osiągają takich wyników jak mogłyby się tego spodziewać? opowiesz coś więcej odnośnie pracy kobiet w firmie w takim razie?

Elka
@Agnieszka

Ponieważ kobiety ciężej pracują od mężczyzn. To one na biodrach pracują w gniazdach gdzie wszystko nakręca tempo. To kobiety wszędzie skaczą jak są awarie. Albo kanał albo opony. Już to widzę że booster ma awarie a facet idzie pracować na kanale albo idzie na pompy. To my wykonujemy kilka czynności na raz i jesteśmy na stacjach na których facet powinien stać bo nie ma komu. I 8h w tym samym tempie pracować jest ciężko w dodatku na boostrach tak jak 7,5,10. Tam to kobiety dopiero się nadzwigaja ciężarów.

@Ona

Jak to ciężko? A na kluczowych stanowiskach na górze nie ma kobiet?

@Elka

o dzięki za tak szerokie odniesienie się do tematu. mimo wszystko kodeksowo się to odbywa i pod tym względem nie można mieć zastrzeżeń? i tak jak ktos spytał, nie zarządza tym kobieta żadna? nikt miałby tego nie widzieć? co ze zgłoszeniami? pytam, bo ciekawa jestem jak można to ustabilizować

Walo

Czy ZZ robia cos w ogóle w tym zakładzie?. Składki biorą i nic żadnych działań.

Wiesiu

Jak ktoś jest w ZZ to nie może chodzić po hali i rozmawiać . Już widzę jak Ty stoisz na stacji , i z nikim nie rozmawiasz . Czy zwróciłaś/ eś się z czymś do związków , masz jakiś problem. z czymś , jakiś pomysł ? W sieci każdy mądry ???? Jak czytam te wypociny , ze mężowie zaufania nic nie działają , że związki nic nie robią , wiec proponuje żeby się zgłosić i realizować szybko te swoje zadania ????

Wdzieczny

Cóż za premie dostaniemy wysokie za nadgodziny. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać... Chyba ktoś chce tutaj z nas zrobić frajerów. Za 2nadgodz 50zl brutto dodatku ... Hmmm łał aż całe 35zl wyjdzie netto .. żenada. Ludzie sa oburzeni takimi premiami. Kompromitacja zakładu na całego....

@Wdzieczny

Dokladnie wstyd na całego. Kiedyś było 100 zł za sobote i 50 zł za 4 godz dłużej . Teraz za 2 soboty i 3 dwunastki jest 50 zł a byłoby 350. Zwykle (usunięte przez administratora)ludzie powinni olać te nadgodziny niech sami (usunięte przez administratora)

Bbb

Nie bardzo rozumiem. Kiedyś w TRW/ZF wszystkie nadgodziny były 100 procentowe. Choć sobota nie jest dniem wolnym od pracy. Za sobotę należy się inny dzień wolny a nie nadgodziny, zgodnie z KP. Tak nam zdecydował balcerek swego czasu i do dzisiaj to przecież funkcjonuje. Dodatkowa premia do nadgodzin to chyba dobry ruch Pracodawcy

@Bbb

Owszem. Za jedną sobotę w miesiącu można wziąć wolne, ale za cztery soboty, niedzielę i jeszcze kilka razy po 12 godzin? Po prostu nie ma kim robić.

Tak ale wysokość 50 zł brutto to jest zal poprostu lepiej się nie ośmieszać

Bbb

Tu się z tobą zgodzę. Różnica w zarobkach między "górą a dołem" jest zbyt duża. Tym bardziej, że im wyżej tym mniejsza odpowiedzialność. Ale to balcerek z sauchsą to nam zaaplikował. Poczytaj

Q&A
@Wdzieczny

Zacznijcie szanować pracę. Doceniacie wolne weekendy, wiem że łatwo powiedzieć jak w portfelu pusto. Ale jak inaczej zwrócić na siebie uwagę? Wasz czas wolny to świętośc, za który trzeba zapłacić. Góra zarabia krocie na pokornych robiących swoje i starających się pracownikach, a płacić nie chce. Premie za wyniki zakładu dostaje kadra zarządzająca produkcją. Rok temu za komplet nadgodzin z dodatkami potrafiłem wyciągnąć 6k na rękę. Za każdą nadgodziny w tygodniu było 50 zł. Za sobotę i niedzielę po 100. Teraz nagle nie ma tej kasy?

@Bbb

I tu masz rację. Ludzie by chcieli dużo pieniędzy i najlepiej nic nie robić tylko być w pracy (żeby odbicie było). A już nie napisali że jak miałeś dużo tych nadgodzin to oprócz 100 % to dodatkowo firma dała im po 500 lub 800 zł. Tylko trzeba chcieć pracować.Pieniądze nigdy nie zlatują z nieba. Trzeba sobie na nie zapracować. Więc jak się wezmą za prawdziwą pracę to też je będą mieli.

No to napewno jak piszesz że miałeś/aś tyle nadgodzin to napewno nie było dodatku 50 czy 100 zł. Napewno był większy.

...

Siedziec dziennie w pracy po 12 godz plus soboty za 800 zł brutto?. Szczerze nie warto wole posiedzieć z rodziną wspólnego czadu się nie kupi.

Łukasz
@Bbb

Czyli za sobotę macie dzień wolny w tygodniu +50zl?

@Łukasz

Nie, sobota jest 100% płatna plus czasami jeszcze jest do niej dodatek. Nie wybieramy za nią dnia wolnego w tyg.

?

Wiadomo ile wyniesie wakacyjna podwyżka?

Gutek
@?

Tak do końca to jeszcze nie Ale można zakładać, że jakieś 10-20% do tych norm, które musisz wyrobić teraz ;)

A ma być?

@Gutek

A to info o normach to skąd macie? Potwierdzone? I tak wgl jakie macie te normy, w sensie bardziej chodzi mi o ocenę nakładu pracy obecnie. Porównasz to do czegoś?

G.
@?

Masz na myśli podwyżkę "wczasów pod gruszą"? A w ogóle takowa będzie?

@G.

Dlaczego sugerujecie, że ma jej nie być? W tamtym roku nie zwiększyli? Ile wyniosła ostatecznie?

Enty

( (usunięte przez administratora) ) omijać z daleka! Dobre na chwilę jeśli się szuka poważnej pracy. Zero organizacji, tragedia.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 248.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 226, z czego 21 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 132 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o