ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Baa

Napiszcie proszę jakie jest Wasze (Pracowników) zdanie na temat zatrudniania za pośrednictwem firm trzecich.. Jestem już z tzw. starej daty i dla mnie jest to nieakceptowalne. Rozumiem zatrudnianie konkretnych firm do wykonania wyznaczonych prac ale Pracowników przez firmę? Nie wymieniam nazw bo mi nie wolno.. Kto tu na kim zarabia? Po co to pośrednictwo? Przecież część naszych wypłat jest przekazywana do tych firm. A my nie mamy żadnej stabilności zatrudnienia. Co na to ZZ? Może Ktoś z tego grona się wypowie i wytłumaczy to dziwne zjawisko.

@Baa

Taki wynajem pracowników ma na celu uelastycznienie. Czyli jak nagle ci ludzie są nie potrzebni, to zf daje znać do interkadry, że na dzisiaj nie mamy dla nich pracy i mają nie przychodzić. ZF płaci postojowe kilkanaście zł interkadrze, interkadra dzwoni do swoich ludzi że mają wolne, a te kilkanaście zlotych biorą do siebie. Dla zf jest to wygodne, bo sumarycznie płacą mniej. Czytając twój komentarz, stwierdzam, że jesteś starszej daty, w (usunięte przez administratora) tego nie było i uważasz że część twojej wypłaty idzie na pracowników najemnych. Mylisz się. Ty masz wypłatę stałą, niezależnie od tego ilu pracowników z interkadry jest zatrudnionych, więc jak masz mniejszą wypłatę? Mniejszą wypłatę masz przez jarka i morawietzkego. Piszesz, że nie możesz podać nazw firm udostępniających pracowników. Ktoś Ci zabronił? Podpisywałeś jakiś dokument o zakazie mówienia, lojalkę? Jeszcze nie jesteśmy w komunizmie i nie musimy wchodzić do szafy i wychwalać dyrektora do spraw trawy malowanej na zielono. Co do związków, na teraz jest zapisanych za mało osób do związków. Piszesz, że nie mamy stabilności zatrudnienia. Pracujesz ponad 3 lata, okres wypowiedzenia masz 3 miesiące, mogą Ciebie wywalić tylko za rażące wypełnianie obowiązków pracowniczych, czyli sabotaż, picie alkoholu w pracy, w pozostałych przypadkach nie. A jak się uprą żeby ciebie zwolnić choćby na zbyt małą wydajność w pracy to muszą zlikwidować stanowisko, ale w tak dużym zakładzie to nie przejdzie. Idziesz do sądu pracy z hasłem, że się nie zgadzasz z decyzją zakładu zf, czekasz 2 miesiące i jesteś przywrócony do pracy i dostajesz wypłatę za te 2 miesiące + odszkodowanie. To tak z grubsza. Dziwię się, że do tej pory nikt nic nie napisał. Warto zapisać się do związków

@Jola

Jola, bardzo szybko piszesz ale żeby coś sensownego napisać to trzeba najpierw coś ze zrozumieniem przeczytać. Zadałem pytanie w sprawie Pracowników zatrudnianych przez tzw. firmy pośredniczące. Wiem, że to dla Kadry Zarządzającej jest bardzo wygodna forma ale moim zdaniem świadczy tylko o braku organizacji pracy, za którą to organizację są odpowiedzialni. I jest pewną formą współczesnego wyzysku Jak coś się wali albo pali to telefon do Pośrednika. Jak pożar ugaszony no to Pani/Panu już dziękujemy. Pracownik zatrudniany przez firmę pośredniczącą ma zmniejszoną wypłatę bo pieniądze na prowadzących tą działalność muszą się skądś wziąć? Zysk Właściciela, pensje dla stałych Pracowników, telefony, komputery, drukarki etc. Ja uważam, że ZF to nie plantacja szparagów czy truskawek. Nie potrzebuje zatrudniać Pracowników sezonowych. No za wyjątkiem tych owiec bo niedługo zima.

Kolejny rozczarowany pracownik

Niestety popieram wypowiedzi że firma spada na dno. Podobno kierownictwo czyta to co my tutaj piszemy. I co? I nic.. Po 12 latach w tej firmie zarabiam tyle co inne firmy dają na start. Jestem tu z przyzwyczajenia ale najwyższy czas to zmienić. Jest obietnica ponownego spotkania w sprawie podwyżek i pewnie znów usłyszymy że zakład jest biedny. Dlaczego kierowcy nie spojrzą na nas jak na ludzi ? Nie wiedzą jak to jest jak ludzie muszą oszczędzać żeby starczyło od wypłaty do wypłaty...

@Kolejny rozczarowany pracownik

Masz syndrom sztokcholmski, wiesz że kasy nie będzie po spotkaniu, dowiesz się ż firma jest biedna i godzisz się z tym i pracujesz za to co masz. Powoli zrozumiesz, na jesień w sklepach będzie drogo, nie będziesz miał co jeść. Wydasz ostatnie pieniądze na żywność i nie opłacisz telefonu/internetu bo nie będziesz miał z czego. Nie będziesz wylewał swoich żali na forum i będziesz pracować dla dobra firmy gorzej jak niewolnik. Bo wierzysz że to się zmieni, ale dla ciebie się to nie zmieni. Będą przychodzić nowi za wyższą stawkę, a ty żuczku będziesz robić za półdarmo, bo tak trzeba, dla dobra firmy. Ty w to wierzysz. W nocy będziesz płakać z głodu i bezsilności swojej sytuacji pod mostem, a rano będziesz każdemu mówic cześć bo tak było zawsze. jak sprzedasz wszystko co masz i zdechniesz z głodu, to nikt nie będzie o tobie pamiętał i tobie podobnych

Nikt

Ty jesteś nienormalna.

@Nikt

Szanuj zdanie innych. Bo dobrze godo.

1988
@Jola

Nie będzie podwyżek. Nie podetna gałęzi na której sami siedzą. Przecież nie zrezygnują z pieniędzy które im się należą za ciężką pracę. Wy szare myszki macie tylko pracować i o niczym innym nie myśleć.

@Jola

Ty masz jakiś problem sama ze sobą , kompleksy? Znajdź sobie dobrego lekarza, zły człowiek z Ciebie????

@Kolejny rozczarowany pracownik

Tutaj nie ma osoby, z którą można coś konkretnego załatwić/ustalić. Tutaj każdy zrzuca z siebie odpowiedzialność tłumacząc się tym, że to nie od niego/niej zależy, że nie ma na to wpływu itd... Ale kto, jak nie nasze kierownictwo może o nas zawalczyć? Kto ma "bliższe dojścia" do Głównego Zarządu niż oni? Gdyby naprawdę chcieli a nie tylko udawali że chcą coś dla nas wywalczyć, to by wywalczyli. Ale pewnie biją się, że to się odbędzie ich kosztem - nie tylko finansowym, ale moralnym - bo jak nasza panie mogły doprowadzić do zwiększenia kosztów firmy... Przecież OSZCZĘDNOŚCI najważniejsze!

Monia

Masz rację. O cokolwiek byśmy nie poprosili, odpowiedź jest jedna-nie mogę nic zrobić, mam związane ręce i.t.d. Tylko dlaczego nie mają związanych rąk gdy przyznają sobie premie, o których my nie powinniśmy wiedzieć, ale wiemy. Dlaczego nowo przyjętym pracownikom dawano dodatkowe bonusy po 100, 200,300zł. za to tylko, żeby się nie zwalniali? Akurat ta informacja jest potwierdzona przez osoby, które się zwalniały i na pożegnanie podzieliły się z nami tą informacją. Nawet dodatkowa kasa nie zatrzymała nowych pracowników. Więc nie wierzcie, że nasza kadra rządząca nie może dla nas nic zrobić. Sami twierdzą, że chcieć to móc, a więc nie chcą i sprawdzają jak długo jeszcze będziemy potakiwali, że wierzymy w to co mówią. Ja już w tej firmie nie nie ufam nikomu i w nic nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Kierownicy również mają nas w poważaniu. W rozmowach z nami potakują i przyznają nam rację, ale w praktyce tańczą tak jak im góra zagra i nieważne, że sami mówią jedno, a chwilę później ich czyny są sprzeczne ze słowami. Twierdzą, że dostają polecenie służbowe i muszą je wykonać, ale według mnie to boją się o własne stołki. Mogą wiele stracić jak powiedzą nie. Podobnie jest z szefami na obróbce i produkcji. Też wykonują ślepo polecenia z góry i żaden się nie sprzeciwi. Czy naprawdę nie mamy tyle siły, żeby postawić się dwóm drobnym kobietkom i powiedzieć dość?

@Nikt

Umiem dbać o swoje. Posprzątasz mi mieszkanie za darmo? Albo za 10zł? Ja nie mam czasu, szukam sprzątaczki, a ty się nadasz. Nie jestem skąpa, zarobisz porządna kasiurę. Będziesz miała na (usunięte przez administratora) Masz mieć swoja chemię, jak coś, ale nie byle co. Porządna chemię. Zapamiętaj porządna kasa, 10zł oferuję, w sam raz, będziesz zadowolona

Potrzebny lekarz to do przychodni

Potrzebny lekarz to do przychodni

Jola

Naucz się pisać po polsku, nie będę zgadywała co masz na myśli

@Jola

Potrzebny lekarz dla Ciebie i to taki ze specjalizacja Psychiatra .Nie pozdrawiam

Jola

Poczekajmy do jesieni/zimy, ciekawa jestem co wtedy będziesz pisać.

Jola

Pisze się "moim zdaniem", a ja mam gdzieś twoje zdanie. Wiesz jak najłatwiej robi się pracę? Czyimiś rękoma. Mój nieżyjący dziadek powiedział mi kiedyś, że lepszy jest metr handlu niż tona roboty, ostatnio zaczęłam się do tego stosować. Jaka ja byłam wcześniej (usunięte przez administratora) że go wcześniej nie posłuchałam.

..77
@Jola

Lepsze kilo handlu niż deko roboty jak już. Mądra inaczej.

@Nikt

jestem normalna, to że Ci nie pasuje to co piszę to już twój problem

Jola

W głębi siebie wiesz to, że mam rację, zobaczymy co będziesz pisać/mówić w listopadzie. Oby to nie bylo twoje święto, tego pierwszego.

@..77

Lepszy gram handlu, niż kilo roboty. Nawet google tak mówi. I kto jest tym mądrym inaczej? Weż się nie ośmieszaj przynajmniej w realu

Kandydat już po rozmowie

Najprawdopodobniej od sierpnia/września będę pracował w ZF Braking System. Około 4tys na rękę więc pieniądze na początek spoko, ale jak z atmosferą w pracy? Jak przełożeni? Są w porządku? I czy są busy dowożące pracowników pod firmę? Pozdrawiam

....
@Kandydat już po rozmowie

Ile Ci chca dac na poczatek 4tys......???? Z kim byla ta rozmowa rekrutacyjna niby?

@Kandydat już po rozmowie

Super że jesteś zadowolony! busów nie ma

@Kandydat już po rozmowie

Czemu nie spytałeś o te rzeczy na rozmowie?

@Kandydat już po rozmowie

Atmosfera super. Przełożeni jak Matka Teresa. Pracy bardzo mało. Podwyżki pensji co miesiąc. Busów nie ma tylko taksówki. Zapraszamy

Kandydat już po rozmowie
@....

Z przedstawicielką pod-firmy interkadra. To nie całe 4tys. Ok 3800 na rękę. Potem jeśli uda się przejść pod firmę to chyba więcej????

@....

Oj nie bądź zdziwiony, dostanie tyle...w grudniu. Z trzema sobotami, dodatkiem za nocki, stanowiskowym, premią, premią za bezchorobowość i bonami...ot firma w pigułce P.S. I z ewentualnie obiecaną podwyżką o 200 zł po nowym roku ;)

??
@....

Extra. Ja po 10 latach pracy w tym nie powiem brzydko czym mam 4200 z groszami, a nowoprzyjęty 4000. No coś jest bardzo nie halo.

Lider
@....

Hahah, odłączcie im w tych biurach internet. Jako lider po 15 latach pracy mam na rękę 4000 jak dobrze pójdzie ????????

Dlugoletni
@....

No to musimy sie pozwalniac i na nowo przyjąć. Innego wyjścia nie ma. Nowi 4 na rękę a my 3 SUPER ????

@Lider

Masz stawke liderowska, dodatek lidera + premia i mowisz ze masz 4000?

@Kandydat już po rozmowie

Ok 3800 z wszystkimi dodatkami dobrze rozumiem? Dodatki sa różne, Ty jako nowo przyjety na bank nie dostaniesz premii takiej jak pracownik który robi np rok, dodatek za pranie jest co 3msc i jest to 100zl brutto, dodatek za bezchorobowosc tez jest co 3 msc i jest on co kwartał różny, nie zdziw się jeżeli Twoja pierwsza wyplata będzie wynosić 2600 na rękę. Ja jestem na drugiej stawce bez nadgodzin, bez dodatków które wymieniłam wypłatę mialam ostatnio 3300... Wiec no...

@??

Haha w końcu coś zrozumiał:) Charytatywni:)

Lelek

Moji mili... czytaliscie co pisaly zwiazki na stronie z fb? Ja czytalem I jestem przerazony ze zaklad tak nas klamnie...I wmawia nam , ze moga byc podwyzki... mydlenie oczu. Trzeba zrobic strajk! Wszystkie zaklady zf w polsce niech wiedza ze nie damy sie juz wiecej szmacic! Jedyny sposob To STRAJK! W nas teraz SILA I MY MUSIMY COS ZMIENIC! Nikt nie moze sie wylamac... musimy sie zjednoczyc . Nie mam zamiaru sluchac bzdur o podwyzkach bo znow bedzie covid od wrzesnia I tyle bedzie z podwyzek! I dobrze o tym wszyscy wiemy. Robia z nas frajerow. Koniec tego... Strajkujemy ze zwiazkami ! Kto jest za ?

@Lelek

Napisałem nowy wątek bo nie mogłem znaleźć Twojego ;) Tu już nie ma z nimi co rozmawiać, we Wrocku rusza referendum strajkowe, potem m.in. u nas. Ja mogę jedynie apelować o podpisanie się na tak. Wszystko inne to dla nich woda na młyn. Teraz się okaże kto chce zmian a kto jedynie powalczyć za osłoną neta...do dzieła Załogo...

Pracownica
@Lelek

NieNie mozemy dalej sie dac tak traktowac. Od nas sie wymaga dyspozycyjnosci, robienia ponad norne itp. Dosc tego ... nie ma podwyzek nie ma wydajnosci pracy . Proste! Zwiazki robia co moga... Strajk jest nieunikniony ,!!!!

@Lelek

Jestem za. A ci co będą minusować niech kopią rowy, są szkodnikami dla reszty załogi

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Dzień dobry praca w zakładzie do dupy płacą grosze zwalniam się jebałem 20 lat dziękuję za jebany wyzysk

Jola

Gratuluję decyzji, masz już coś zaklepane?

Mati

Proponuję nie reagować na posty od Joli. Niewiele ma do powiedzenia, ale na każdy temat. Jej wypowiedzi niczego nie wnoszą do dyskusji, oraz w niczym nie pomagają. Cierpi na bezsenność i próbuje dowartościować się na forum.

Jola

Pracownicy zakładu zf w Gliwicach. Zróbmy sondę. Czy Twoim zdaniem przeżyjesz do lata przyszłego roku, wiedząc jakie są szykowane podwyżki mediów/żywności/ogrzewania pracując w zf za obecne stawki, za jakie pracujecie? Najbliższa przyszłość raczej będzie kiepska (moim zdaniem), już teraz węgiel drogi, ogrzewanie w blokach i prąd zdrożeje podobno 3 razy do końca roku, żywność coraz droższa, brak cukru, paliwo do auta to wiadomo po ile jest. Jeśli uważasz, że przeżyjesz to daj pozytywa, jeśli uważasz, że nie dożyjesz to daj minusa, jeśli nie masz zdania, to daj zgłoszenie do operatora serwisu. Później razem wyciągniemy wnioski.

Jaca
@Jola

Niby taka inteligentna jesteś, a nie potrafisz "załapać" że to forum poświęcone jest wystawianiu opinii a nie przeprowadzaniu sondaży....

@Jola

Na wieczór niedzielny dnia pańskiego 24 lipca 2022 roku ogłaszam dane: 5 osób uważa że nie dożyje do lata przyszłego roku, 1 osoba nie ma zdania, próba wykonana na reprezentatywnej grupie 6 pracowników zakładu zf w Gliwicach.

Ciekawy
@Jola

Czytam Twoje złote myśli i jedyne co mogę stwierdzić, to, to, że jesteś inteligentna inaczej. Pora odwiedzić gabinet lekarski.

@Jola

Na wieczór niedzielny dnia pańskiego 25 lipca 2022 roku ogłaszam dane: 9 (było 5) osób uważa że nie dożyje do lata przyszłego roku, 2 (była jedna) osoba nie ma zdania, próba wykonana w dzisiejszym dniu na reprezentatywnej grupie 11 pracowników zakładu zf w Gliwicach Wnioski: z dnia na dzień liczba głosujących prawie się potroiła, z 5 osób do 14. Nastroje wśród pracowników zf są coraz gorsze, nie będzie komu pracować w zf. Najważniejsze wiadomości dnia przekazała państwu reporterka Jola w telewizji TVZ

@Ciekawy

Załatw sobie paszport ukraiński, z nim o wiele szybciej dostaniesz się do lekarza.

ABC

Przypominam, że to forum poświęcone jest wystawieniu opinii PRACODAWCY i FIRMIE, a nie wylewaniu osobistych frustracji i opisywaniu problemu palarni, kóz, kto z kim sypia i kto co robi - to chyba mija się z założeniem i celem tego forum. Tym bardziej, że poruszane są w kółko te same sprawy. Jeśli poruszenie w/w tematów na spotkaniu MZ nic nie oceniło, to opisywanie ich na forum też nic nie da. Więc po co się wzajemnie nakręcać?

Sprawiedliwa.
@ABC

Tak, to jest opinia. To że dalej na zakładzie są palarnie, ŻLE świadczy o pracodawcy, bo nie respektuje kodeksu pracy. Nie może być tak że inni bez uzasadnienia mają więcej przerw, tylko dlatego że są słabi psychicznie. Żyjemy w XXI wieku i to że ktoś nie potrafi wytrzymać 8 godzin bez papierosa, nie powinno być problemem całego zakładu. W okolicznych firmach od kilku lat zlikwidowano palarnie i wszystko OK.

Psyche
@Sprawiedliwa.

Kodeks pracy nie zabrania istnienia palarni w zakładzie, a więc nie ma mowy o nierespektowaniu przez pracodawcę kodeksu pracy. A Ciebie kobieto (jeżeli faktycznie jesteś tej płci) z poczuciem sprawiedliwości i brakiem empatii informuję, że w naszym zakładzie nie pracują już osoby słabe psychicznie. Już dawno się zwolniły. W tej firmie trzeba mieć odwagę, żeby pracować.

@ABC

A możesz zdefiniować kto według Ciebie jest Pracodawcą, co to takiego Firma i gdzie w tym wszystkim są Pracownicy?

@Baa

A możesz zdefiniować co jest normalne? Czytając twój post mam wrażenie że jesteś z pewnej dzielnicy Ugandy, gdzie nie ma internetu. Czy tez nic nie umiesz i zachowujesz się jak partyjny giermek? To jak? Umiesz cokolwiek?

@Jola

Chciałem tylko dopytać 1. Co to takiego ... Firma ? (notabene słowo obce, przyjęło się u nas po tzw. transformacji) 2. Kogo uważamy w Firmie za Pracodawcę? To bardzo ważne pytanie 3. Kogo w Firmie określamy jako ... Pracownik? Równie ważne pytanie. Jola, jest takie powiedzenie. Nie ma (usunięte przez administratora) pytań tylko...dopowiedz sobie sama

@Jola

Ogarnij się kobieto. Masz jakiś problem to go rozwiąż, a nie obrażaj ludzi. A widocznie coś się u Ciebie źle dzieje. Normalni ludzie o godzinie pierwszej w nocy śpią, a nie dowartościowują się na forum. Dobrej nocy życzę.

Mąż zaufania
@ABC

Więcej zaufania miałbym do swojej byłej puszczalskiej dziewczyny niż di tych mężów zaufania. Góra puszcza strumień ciepłego moczu na pracowników i na tą instytucję od zawsze, związki zawodowe nie robią nic. Może sami weźmiemy sprawy w swoje ręce i zorganizujemy pikietę pod zakładem, tak żeby ich chociaż ośmieszyć na strefie?

@Baa

Czy masz bana na Wikipedię? Próbujesz mnie przetestować? Tak robili ruscy w Czarnobylu. Nie wiele umieli. Teraz ja się zapytam. Czy wiesz jak wybucha rdzeń reaktora RBMK? Nie wiesz? To siejesz dezinformację. Proponuję powtórzenie szkoły podstawowej.

@Baa

Proponuję zacząć od Wikipedii...jak się nie dowiesz, to napisz, razem ogarniemy temat

ON
@Jola

Widocznie Tobie, promieniowanie po wybuchu reaktora w Czarnobylu zaszkodziło.

@Jola

Jolka, nie wiem jak wybucha rdzeń reaktora RBMK i nie chcę wiedzieć. Dyskusja fajna i ciekawa ale nie na tym portalu bo to jest portal gowork. Tutaj przekazujemy nasze opinie o swoim miejscu pracy. Miejscu, w którym spędzamy prawie 1/3 najpiękniejszych dni naszego życia. Przekazujemy po to by, albo zachęcić innych do dołączenia do nas, albo ich poinstruować jakie pytania mają zadawać na rozmowach kwalifikacyjnych To jest taka solidarność. Nas, pracowników najemnych

@Baa

Baa, jesteś z kierownictwa tego zakladu, zrozum że to wy upadlacie ludzi pracujących dla was, ten zakład upada przez twoje bezrozumne i arbitralne sterowanie tym zakładem. Ludzie się w końcu zwolnią i co wtedy? Dostawy będa zagrożone, milionowe kary w euro. Co zrobisz?Staniesz na linii i bedziesz pracować? Zachowujesz się jak jarek, zwalasz winę na innych za swoje złe wybory. Chcesz wiedziec jak to wyczaiłem? Powiem ci jak posprzatasz mi mieszkanie. Pamietaj masz miec własną chemię i to dobrą. I nie zwalaj winy na tuska

@ON

Masz racje, mam chorą tarczycę, nie dostałam płynu lugola. Ty zapewne tez nie. Moze warto pójść do lekarza i skontrolować tarczycę, a nie umrzeć za kilka lat na raka?

@Jola

6 osobom nie pasuję powyższy post. Proszę napiszcie co wam nie pasuje w tym poście, że dajecie minusy lub zgłoszenia do operatora serwisu.

@Jola

Może to że w swoich wypowiedziach poniżasz, obrażasz bądź sugerujesz innym głupotę i niedorozwój umysłowy ? Ale to tylko moje zdanie.

Wściekła
@Jola

Chcesz wiedzieć co nam nie podoba się w Twoich postach? Już Cię informuję. Piszesz obraźliwe rzeczy o osobach, o których nic nie wiesz. Jesteś niegrzeczna i złośliwa. Plujesz jadem jak żmija, brak w Tobie empatii i szacunku dla drugiej osoby. Chcesz pokazać jaka to jesteś elokwentna i obeznana we wszystkich dziedzinach, ale nic nie tłumaczy złego wychowania, którego Tobie brak. Z tego co tutaj wypisujesz wnioskuję, że jesteś pracownikiem naszej firmy. Dokładnie wiesz co się tutaj dzieje. Dziwię się więc, że nie masz odwagi wypowiedzieć się na temat tego co i u kogo Ci się nie podoba. Idź do dyrektora, kierownika, lidera i powiedz im prosto w oczy co byś zmieniła na lepsze, co Ci się nie podoba i co jest dobre. Uprzejmie donosić, podjudzać, obmawiać i chwalić się z ukrycia dużo osób potrafi. Więc miej odwagę otworzyć usta i wypowiedzieć swoje złote myśli osobom zainteresowanym Twoją opinią. Bo niestety Twoja obecność i wypowiedzi na tym forum zaczynają być nudne i nie wnoszą nic do tematu.

Gospodyni
@Jola

Nie jestem ciekawa opinii wydanej przez brudasa, który nie potrafi sam posprzątać w swoim domu, a udaje mądralę. A najlepiej aplikuj na menagera. Wtedy pokażesz jak zarządzać firmą. Bo według opinii takich zarozumialców jak ty nikt tego nie zrobi lepiej. Aha. Na to stanowisko potrzebne jest wyższe wykształcenie. To tak dla przypomnienia.

Jestem za
@Gospodyni

Zgadzam się z Tobą. Jola już drugi raz wspomniała o posprzątaniu domu. Widocznie nie może sobie bidulka poradzić z bałaganem w swoim gniazdku. Ale zawsze może zatrudnić firmę sprzątajacą.

@Gospodyni

A na stanowisko kierownika zmiany i kierownika hali montażu też jest potrzebne wyższe wykształcenie? Wszyscy bierzecie wypowiedzi Jolki bezpośrednio do siebie. Przemawia przez wąż egoizm i egocentryzm. Do lidera i kierownika nie ma co iść go patrzą pod władne siedzenie. Zebrania m/z to szopka kierownictwa, rozmawiają na nich o bzdurach, sam jestem świadkiem tego spotkania. A wy dalej ciągniecie temat palarni bo to najlepiej wam wychodzi. A teraz fakty... w miesiącach zimowych Niemczy ogranicza zużycie energii elektrycznej, oraz gazu do 15%. Ustawa jest już podpisana i to tylko kwestia czasu, aż ja wprowadza. Zgadnijcie o ile spadnie produkcja w zakładach produkcyjnych, a to największy konsument owych zasobów. Teraz zastanówcie się jak zareagują inwestorzy naszej firmy na taką wiadomość? Góra czeka, aż sami zwolnice.

Gospodyni
@Q&A

Ooo!! Widzę, że odezwał się przedstawiciel pracowników, tzw. Mąż Zaufania, który sam się udziela na w/w spotkaniach M/Z, a następnie je krytykuje na forum. Brawo Ty! Takich Mężów Zaufania załoga potrzebuje. Ale jest takie przysłowie, że "Pokorne cielę dwie matki ssie" i tak jest w Twoim przypadku. Jeżeli jesteś przedstawicielem pracowników to nie krytykuj na forum, ale zabierz głos na spotkaniu lub zrezygnuj. Ale po co? Lepiej siedzieć na spotkaniu z dyrektorem cicho, a krytykować anonimowo za plecami. A wracając do wypowiedzi Joli, to niestety dla mnie jest ona osobą, która krytykuje wszystkich i wszystko, ale również na forum. Jest pracownikiem ZF, nie podoba jej się wiele rzeczy lecz nic nie robi. Jedyne co jej wychodzi tak samo jak Tobie, przedstawicielu MZ, to krytykowanie innych. Nie potrafisz pomóc? Trudno, nie każdy chce i może, ale niech koleżanka Jola nie "wylewa" pomyj na każdego kto się nie zgadza z jej punktem widzenia.

Wróżka
@Q&A

Jedziesz z nami na tym wózku, więc też powinieneś się bać zwolnienia Geniuszu.

@Wróżka

Nigdzie nie pisałem że jestem MZ tylko, że byłem na spotkaniu. Wnioski z tego spotkania przedstawiłem na forum. Zwolnienia się nie boje bo już od dawna mam dwa inne źródła dochodu. I nie boje się powiedzieć co sądzę o korporacjach takich jak ZF. Firmach które nie płacą podatków w Polsce i wykorzystują Polaków.

@Wściekła

Dziękuję za odpowiedź i odniosę się do niej. Piszę prosto z mostu to co myślę, jeśli uważasz że jest to niewłaściwe to już nie jest mój problem. Na tym polega wolność słowa. Mam gdzieś czyjeś zdanie na mój temat. Nauczyłam się nie ufać nikomu, ufać tylko sobie, wam nie ufam. Wy jesteście bierni, premier mówi że będziecie pracować za miskę ryżu, a wam to widocznie odpowiada, mi nie. Pamiętasz ze szkoły podstawowej hasło "praca u podstaw"? Ja to z wami to próbuję robić, uświadamiam was jak jesteście w błędzie, zamykacie się przed realiami świata, boicie się bezrobocia, bo było tak 20 lat temu. I co? I nic. Ci co zrozumieli to się zwolnili do innej pracy, mają inne źródła kasy, umią się zabezpieczyć na przyszłość. A wy? Żalicie się że jest źle, ale nic nie robicie w kierunku polepszenia swojego bytu. Są związki zawodowe i 25% ludzi się zapisało, reszta nie chce, lub nie potrafi. Ci co nie umią się zapisać, to co można o nich myśleć? Nieogarnięci, dla nich jest miska ryżu lub sprzątanie mieszkania za 10 zł, bo nic nie umią, tylko załadować elementy do stacji i dać start. Taki motłoch co nie potrafi myśleć. Ci co się zapisali do ZZ to chcą polepszyć swój byt, dla nich jest ratunek, bo myślą. Poczekajmy do jesieni, to będziecie przecierać oczy propanolem ze zdziwienia, patrząc na ceny, ile trzeba zapłacić za prąd, wodę, ogrzewanie, czynsz za mieszkanie, najgorszą żywność, teraz to tylko przecieracie oczy ze zdziwienia. Ile musisz pracować na chleb, masło, na durne paliwo do samochodu? Omijam ubrania, czy cokolwiek innego jak kino, lepsza żywność, książka do poczytania, gdzieś wyjechać na wakacje, nawet pomidory, warzywa i owoce, zadbać o swoje zęby. Stać was na kupienie sobie kebaba i flaszkę w każdą sobotę, na batonika dla córki, na kosmetyki? Omijam wszelkie remonty, bo wiadomo bardzo drogo. czyli wychodzi że pracujecie na najbardziej potrzebne potrzeby życiowe, żeby tylko przeżyć. Kochacie komunę i socjalizm? Ja tym gardzę, nienawidzę tych systemów. Wiecie czemu nie ma Ukrainców na zakładzie? Bo umią liczyć i nie będą pracować za guziki, a wy widocznie pracujecie za guziki. I dalej nic. Czyli wam nie są potrzebne pieniądze, jesteście tu z przyzwyczajenia. Mężczyźni umiecie położyć panele podłogowe, naprawić kran, zamontować gniazdko w pokoju syna? Kobiety umiecie pomalować pokój, ostrzyc męża, zrobić dobry obiad? Wiecie jakie są stawki fryzjerki, czy takiego budowlańca? Czy tylko umiecie dojechać do zf, ładować elementy do stacji i dawać na start? Po pracy jechać do domu, coś zjeść, pójść spać, obudzić się i myśleć co dalej. Następnie do zf do pracy, bo fajna firma, bo tak zawsze było. Jak było trw do dawaliście łapówki za przyjęcie tylko cv, o tak dobrze płacili, teraz to nowy zarabia więcej niż wy. Brakuje kasy to próbujecie się załapać na nadgodziny, niestety brakuje kasy. Ale to Jola jest tym wrogiem nr. 1, bo nie macie gdzie wyrzucić swojej złości, w pracy macie być uśmiechnięci, zadowoleni, tak was ukształtowało zf. Każdy kto ma inne zdanie niż wy, jest wrogiem, brakuje żebyście taką osobę nazywali rosyjskim szpiegiem, albo mnie piątą kolumną. Szczerze to wolę wspierać mojego męża w pracy, zwolnić się z tego zf i o was zapomnieć, zająć się domem i dziećmi, a nie pracować za guziki i na owce wcinające trawę, dodatkowo pracować jako pomoc domowa.

Kobieta
@Jola

Zrób tak jak piszesz i się zwolnij. Krzyżyk na drogę.

@Jola

Skoro Ci nie odpowiada to się zwolnij , jeżeli już nie pracujesz ( na nasze szczęście) to wejdź na inne fora a nie to i nie biadol jaka z Ciebie mądrość życiowa. Ludzie pracują, narzekają ale mają kulturę osobistą i nie obrażają innych...no ale kulturę wynosi się z domu

Wściekła
@Jola

Chciałaś poznać opinię n/t Twoich odpowiedzi więc ją wyraziłam. Jeżeli twierdzisz, że Ciebie nie interesuje zdanie innych na Twój temat to nie pytaj co ktoś o tym sądzi.

@Wściekła

Dziękuję za wyrażenie swojego stanowiska. Napisałaś że "mnie (ciebie) nie interesuje zdanie innych", a ja napisałam że "mam gdzieś czyjeś zdanie na mój temat". Te dwa określenia nie oznaczają tego samego. Można być zainteresowaną czyjąś opinią na swój temat i jednocześnie mieć ją gdzieś i robić dalej swoje

@Kobieta

Z tym krzyżykiem to tak po polsku, po katolicku? Byle żeby byłby co najmniej z drewna, może być z węgla, albo z cukru, wiesz drewno podrożało, a zbierać chrust to nieekonomiczne. Indianie przewidują że zima będzie sroga i długa, bo polacy zbieraja chrust od czerwca. Także tego...

Baa

A tak powracając do meritum i sedna tego portalu. Jakie pensje netto by nas satysfakcjonowały dzisiaj? Mam nadzieję na opinie Wszystkich Pracowników niezależnie od zajmowanego stanowiska. Możemy to zrobić?

Ola
@Baa

Uwazam , ze za taka ciezka prace ktora wykonujemy (nie liczac oczywiscie osob udajacych ze pracuja albo takich co tylko na mopie jezdza, lub tez takich chorowitkow , ktorzy ciagle na l4) to powinnismy zarabiac na reke juz bez nadgodzin 4,500tys do 5tys. Oczywiscie taka pensja dla osob ktore naprawde ciezko pracuja, potrafia jechac na wiekszosci stacjach przynajmniej na swojej lini. Bo ooczywiscie nie brakuje nam operatorow jednej stacji przez cale swoje zycie. I to jest nie fer. Ze sa osoby ktore jada na wszystkich stacjach , chodza regularnie do pracy I poyltrafia jechac na innych liniach niz swoja dostaja tyle samo wyplaty co nowy pracownik ,albo co starszy stazem pracownik ktory siedzi na jednej stacji I nic wokol go nie interesuje... osoby takie powinny mniej zarabiac . Proste... powinno sie wyrefikowac umiejetnosci pracownikow I od tego uzaleznic stawke. Bo cale ILUO To PIC NA WODE! A liderzy ktorzy naprawde sa ludzcy bo jeszcze paru takich sie zdarza I naprawde ogarniaja linie, dokladaja material, pomagaja to tez powinni zarabiac kolo 6tys na reke. Ale nie tacy jak Pan P.O. ktory lazi ciagle do biura albo na palarnie a swoje obowiazki zwala na zastepce... bo tez sa takie przypadki ze lider ma w (usunięte przez administratora) linie I se lazi od palarni na palarnie albo po calej hali.... I tez nikt z tym nic nie robi...

@Baa

Częstochowa podobno dostała 500 zł brutto. Więc przynajmniej tyle mogli by nam dać. Zawsze coś

@Ola

Lider 6 kola hehe dobre. Im to jeszcze zabrać. Gonią ludzi w niepełnym składzie bo on ma wygórowane ambicje przerwy niektórzy nie robią klimatycznych bo po co jak można zrobić parę części więcej a zmiana do WC nie wchodzi w grę mogą isc tylko palacze bo oni są najważniejsi. Liderów powinni wybierać ludzie na np. 2 lata nie sprawdzisz się to wybieramy innego i wtedy by się starali. Teraz same lebry z liderów.

@Ktos2

Ktos2, ale to nie o to chodzi by oceniać innych tylko o to by określić jaka płaca netto, na zajmowanym stanowisku byłaby na dzisiejsze czasy dla nas satysfakcjonująca?

Merytoryczna

@Kolejny rozczarowany pracownik

A co nas obchodzi Częstochowa? Oni mają zarobki wyższe od nas i dużo więcej innych dodatków do pensji. I co to jest 500 zł. brutto? Odlicz podatek i zostaje Ci niewiele. Inflacja wzrosła niemiłosiernie, żywność i paliwo również. Za chwilę wzrosną opłaty za energię, a my mamy zadowolić się pięcioma stówkami? To byłaby kpina z nas. Tak samo jak kpiną jest polecanie do pracy za 500 zł. Inne zakłady dają po 3000 zł. w trzech transzach. Również w innych zakładach jest dofinansowanie do transportu do pracy lub zakład zapewnia transport pracownikom, a u nas co??? Moim zdaniem, jeżeli pracodawca nie zaproponuje stawek takich jak większość zakładów na strefie ( podwyżki o minimum 1000 zł. ) to do ZF nikt nie przyjdzie pracować. Bo czego oczekiwać od zakładu , w którym kierownicy rozładowują materiał, a liderzy pracują na linii i nawet nie mają czasu na rzetelne wypisanie filmu produkcyjnego czy uzupełnienie ILUO, a oceny pracownicze zabierają do domu? I nikt mi nie wytłumaczy, że automotiv to specyficzny zakład i produkcja. Tutaj też pracują ludzie i za zarobione pieniądze chcą godnie żyć. A żeby tak się stało to potrzeba do tego godziwej zapłaty. Więc ceńmy siebie i naszą pracę. Jeżeli my nie będziemy cenili siebie to inni też nas nie docenią. I tak mamy już najgorszą opinię w okolicy i jeżeli nic się nie zmieni to smrodek dalej będzie się za nami ciągnął. A może się mylę?

A po co?

...
@Baa

Po co ten post. Oni się dopiero zastanawiają czy coś dac I może we wrześniu moze nie. Żałosne firma. Złożyłem już papiery gdzie indziej czekam na odp. I spadam z tego (usunięte przez administratora) Łaskę robia ze podwyżkę dadzą a ceny wszystkiego w górę. We wrześniu juz tu ludzi nie będzie.

@...

Podobno będą prowadzone rekrutację, ale co z tego? Wszyscy wiemy ilu z nowych zostaje oraz ilu z tych pozostałych się nadaje do pracy. Osobiście uważam że rozmowy na temat podwyżek brd odkładać do nowego roku. Też się rozglądam za nowa praca bo co nam pozostało? "Każdy ma prawo się zwolnić" jak twierdzi pani dyrektor.

@Kolejny rozczarowany pracownik

Owszem będą odkładać temat podwyżek jak długo tylko się da, nawet do nowego roku. Przypominam, że ZZ wystąpiły o pierwsza podwyżkę od bodajże lipca. I teraz znowu kołomyja z rozmowami, sporem zbiorowym, ewentualnymi mediacjami. Obojętnie kiedy to by się nie zakończyło stanowisko ZZ się nie zmieni, podwyżki od lipca...a jeżeli kiedykolwiek później to tylko z wyrównaniem od lipca wspomnianego. Tylko musi być na pracodawcę bat w postaci przejścia ewentualnego referendum strajkowego. Jeżeli to nie przejdzie to wiecie czyja to wina...Nasza. Na wczorajszym spotkaniu z Załogą powiedzieli, że oni by chcieli coś zaproponować ale ich ZZ wstrzymują ...żenada totalna, plucie w twarz ciężko pracującym ludziom

Hmmm
@Baa

500zł brutto byłoby ok, ale przed tą galopującą inflacją. Teraz to niestety żaden pieniądz. 1000zł brutto nie będzie napluciem nam w twarz i w miarę podwyżką jak na ZF, bo tu się cudów spodziewać nie ma co..... Tyle, że ta kasa musiałaby wejść w wypłaty już z miesiąc, dwa do tyłu, bo na prawdę jest ciężko. Niestety góra zwleka, odkłada, gra na czas, a to stwierdzenie, że to związki ich blokują spowodowało, że wczoraj poszło 3x moje CV i mam nadzieję, że ktoś do mnie zadzwoni.

@Hmmm

Dobrze prawisz.Żeby nie było, że mamy zachcianki z kosmosu przychylałbym się do tej kwoty, którą podajesz. Na dzień dzisiejszy wszystkie inne branże o takie podwyżki, mniej więcej, walczą.W tych czasach uważam to za nasze minimum i nie tak znowu wielki wysiłek dla Firmy aby ludziom zaproponować po 1000 zł. Podpisuję się pod tym.

@Operejter

W uzupełnieniu Rozmawiałem dzisiaj z kolegą z budżetówki a to pieniądze nas wszystkich....1200 podwyżki. No dobrze, powiem wprost - ZUS to jest. Zatem niech otworzą oczy Ci, których w tych czasach zadowalałoby 500 - 600 zł.Co do naszej firmy to taktyka ich jest prosta, przetrzymać w obecnym stanie do końca roku. Gdyby wtedy dali w granicach 10% procent podwyżki to proszę sobie wyobrazić jak piali by z zachwytu wmawiając wszystkim, że to wzrosty wynagrodzeń w historii firmy niespotykane dotąd. Szczwane bestie, które nie chcą dopuścić do dwóch podwyżek w roku. Dając coś teraz to podwyżka styczniowa szła by już od kwoty wyższej a co za tym idzie, więcej by ich kosztowała, a nie mowimy o firmie, ktora ma jakiekolwiek problemy z płynnością...ot proste...I smutne zarazem, że słupki ważniejsze od dbania o tych dzięki którym im po nogach leci ciepły płyn na koniec roku, po przeglądnięciu ogólnego bilansu zysków.

Zagrywka
@Operejter

Dokładnie , jeśli będzie podwyżka pod koniec roku ( wymarzone mniej więcej 500 zł brutto ) to liczcie się z tym że to już będzie podwyżka na rok 2023 i ani złotówki więcej nie zobaczymy w przyszłym roku ( taki trochę spoiler)... Firma gra nieczysto i woli teraz rzucić troszkę więcej nadgodzin (12h ) aby nieco więcej kilku pracowników więcej zarobiło niż podnieść pensje i i uzupełnić wolne wakaty pracownicze. Ci z góry dobrze wiedzą , że podstawa wynagrodzenia jest na tyle marna , że zawsze znajdzie się chętny na nadgodziny. Jakby płacili godnie od poniedziałku do piątku to zdecydowanie byłoby mniej ochotników na dwunastogodzinne maratony.

@Kolejny rozczarowany pracownik

Szukajcie innej pracy, tak wam radzi Jola

Kleopatra

Chodzą ploty ze będą przyjmować Ukraińców za pół stawki Więc chyba z podwyżek nici beda

@Kleopatra

Czy Ty sądzisz, że goście z Ukrainy będą pracowali za grosze? Przecież oni muszą u nas wynająć mieszkanie, za coś żyć i jeszcze wysłać do rodziny pieniądze. Bądź realistką. Za te śmieszne pensje to tylko my pracujemy. Inni cenią swoje usługi i pracę. A u nas praca do przyjemnych i lekkich nie należy. Więc potencjalni pracownicy się cenią. Oprócz nas.

@Gość

Tak to prawda, Ukrainców w firmie nie ma, na strefie w Zabrzu pracuje dużo Hindusów i ludzi z Bangladeszu. Nie słyszeli oni o pracy w ZF? Dziwne.

Z innej beczki

Czy ZF przedłuża umowy kobietom w ciąży bądź na urlopach macierzyńskich?. Czy jak zaszłaś w ciążę a nie masz na stałe to dowidzenia szukaj sobie pracy?.

Z innej beczki
@Z innej beczki

Jak jest jakieś normalne pytanie to brak odp. Lepiej szczuć na siebie. Co za poziom.

@Z innej beczki

Wydaje mi się, że to tak jak w innych zakładach pracy, jeżeli nie masz umowy na stałe to niestety po okresie 9miesiecy umowa, która w tym czasie Ci sie kończy po prostu sie kończy i jej nie przedłużają ze wzgledu na urlop macierzyński. Być może sie mylę, ale tak to zazwyczaj wyglada.

@Z innej beczki

Nie wiem jak z kobietami w ciąży. Osobiście znam jeden przypadek gdzie dziewczynie na macierzyńskim przedłużyli umowę, nawet lider był zdziwiony

@Z innej beczki

Jeżeli nikt nie udzielił odpowiedzi to widocznie nikt nie wie. Zadzwoń do działu HR i zapytaj. Udzielą Ci odpowiedzi. Nr telefonu znajdziesz na stronie ZF. Pozdrawiam.

Pytanie o podwyżki ? Może we wrześniu. Do września to nie będzie połowy pracowników. Ważne że jesteśmy ekologicznym zakładem. Pracować po 12h ? Damy im 50 zł wiecej to będą chodzić. Owszem chodzą, ale góra nie zastanawia sie dlaczego chodza? Bo tylko wtedy ta wypłata będzie wyglądać normalnie tak jak powinna wyglądać bez nadgodzin. Praca w upale? Nie włączamy klimatyzacji, damy im 5 min przerwy. Gdzie przez te 5 min mamy sie ochłodzić? Większość leci w tym momencie zapalić, skorzystać z toalety albo po coś zimnego do picia, bo nie da sie wytrzymać, bo z pleców sie leje, a to pracodawcw powinien zapewnić nam zimne napoje, izotoniki, a nie wodę z dystrybutota po ktorej masz srake i która w ciagu 5 min wypocisz, bo musisz skakać na kilka stacji, dlaczego? Bo wiecznie nie ma ludzi.

Baa

Nie wiem czy zauważyliście, ale moim zdaniem ten portal jest tak zorganizowany żeby skłócać i antagonizować. Odpowiedzi, odniesienia do konkretnych pytań, czy sygnalizowanych problemów, są pomieszane co zrywa wątki. Trudno się zorientować Kto, Komu i na jaki temat odpowiada. Dodatkowo jeszcze Admin. ingeruje dość często w treść komentarzy. Komentarze i odniesienia pojawiają się z bardzo dużym opóźnieniem. Teraz jak piszę jest 13-ta a mój komentarz pojawi się pewno za 5-10 godzin z indeksem .... dzisiaj 13-ta. Tego typu manipulacje powodują, że na moje pytanie ... Jakie płace by nas dzisiaj, Pracowników na umowach o pracę, satysfakcjonowały otrzymamy być może na Boże Narodzenie ale wtedy nikt nie będzie wiedział jakie było pytanie. A Wy co tym myślicie?

PH

Najlepszym hitem jest pytanie kierownika G…o godzinie 21.40 czy ktoś z nas może zostać na kolejne 4h , na nadgodziny . Kpina 20 minut do końca pracy , a ktoś sobie przypomina o potrzebie na pH ???? Jeśli ktoś w tej firmie myśli że kilkoma nadgodzinami zatrzymają ludzi , to jest szalony … Tu potrzeba konkretnych obietnic , inaczej zostaną osoby co odliczają do emerytury . Współczuje kierownikom , bo oni to owce w ludzkiej skórze, marionetki tego kabaretu, którzy wiążą koniec z końcem produkcje , jak operatorzy miesiąc przy tej pensji ????

Kaja
@PH

To jest porazka na hali 30°nikogo to nie interesuje ze ludzie sa oslabieni , mdleja .. mamy (usunięte przez administratora) dalej w tepie. Nie ktorzy liderzy sa nie normalni .. nie pelny skad , gorac na hali a ty skacz po stacjach I rob wynik. To jest chore... paru liderow ma jakies chore ambicje albo licza na premie dyrektorskie za wyniki. A ludzie to co?w (usunięte przez administratora) sie ich ma. Sa zmeczeni odwodnieni . Maja termometr na hali ktory oczywiscie jest powieszony w idealnym miejscu tak zeby nie przekraczal magicznej temp. Zeby tylko ludzia nie zrobic tej zasranej az 5min przerwy! Dajcie termometry na linie miedzy maszyny! Ciekawe ile wtedy wyjdzie stopni. Praca niewolnicza za marne 3tys. To sie nazywa motywacja jak (usunięte przez administratora) jak glupi na lini I na drugi dzien masz podziekowania od dyrektora... no tak usmiech I satysfakcja I podziekowanie dyrektora bezcenne... takiej motywacji nam trzeba... po co komu premie I pieniadze po co jak mozna uslyszec,, dobra robota,,.... zal

@Kaja

Tu jest pani dyrektor. Jesteś odmużdzona i (usunięte przez administratora) alajny na forum jak jest źle. Bądź gorzej jak (usunięte przez administratora) lider da ci uścisk dłoni i masz być zadowolona. Ile dałaś łapówy żeby tu robić? Nie ogarniasz rzeczywistości, jakby szło to robiłabyś za 1zł na miesiąc, ale prawo zabrania. Jaki ten (usunięte przez administratora) miłościwy, wszystko da, ale czemu ja jestem głodna?

@Jola

Kiedyś natrafiłem na taki tekst w opinii o zupełnie innej firmie i zaraz skojarzył mi się z okresem pracy w TRW / ZF ale jest chyba uniwersalny Projekt etapy: 1 entuzjazm 2 rozczarowanie 3 panika 4 szukanie winnych 5 ukaranie niewinnych 6 chwała i honory dla nieuczestniczących Też macie takie odczucia?

@Jola

Jola moglabyś przetlumaczyć? Czytając Twój post to raczej Ty nie ogarniasz rzeczywistości ????

@AntyJola

Czego nie umiesz zrozumieć? Moja 12 lenia córka wszystko zrozumiała z poprzedniego postu, w szkole nie jest prymuską, ot normalne dziecko. Ty piszesz że ja nie ogarniam rzeczywistości. Kończąc zdanie twierdzące pytajnikiem. Tak pisały dzieci upośledzone w latach 90. Dlatego ja nie uważam że nie ogarniam rzeczywistości, a ty jesteś nieogarnięta, aż dziw bierze ludzi, ze potrafisz napisać post.

@Jola

Skoro twoja córka rozumie twoje wypociny to jest inteligentna po mamusi. Czytając te ubliżania innym jestesmy skłonni stwierdzić że jesteś kimś z góry ????????????????????. Wszystkich obrażasz inteligencja na poziomie zerowym????????????????

@AntyJola

A dziękuję, nie mam upośledzonej córki, dobrze się rozwija, może nie ma świadectwa z paskiem, ma średnią 4,4 ale jestem z niej dumna. bo umie rozpoznać fałsz i prawidłowo zareagować, potrafi obronić młodszego brata, bo wie że rodzina to siła i każdy w rodzinie ma się nawzajem wspierać i sobie pomagać. W skrócie to ma w dupie czyjeś zdanie na jej temat i potrafi przypierdolić na atak siłowy i odgryzie się na atak słowny. Nie da sobie w kaszę dmuchać. Nie jestem z biura. A może pracujemy na tym samym boostrze? A co napiszesz o sobie?

@Jola

Jolu tu w zasadzie przemawia prze tych wszystkich operatorów korporacyjny bełkot. Frazesy rodem z komunistycznej przeszłości. Brak otwartego umysłu na świat wokół, oczywiście ten zawodowy. Będą obrażać się na wszystkich którzy mają odmienne zdanie niż oni. Brak empatii i zdrowego rozsądku. Nie potrafią zrozumieć ukrytego sarkazmu w twoich postach. Co świadczy o umyśle małej cebulki.

@Q&A

Q&A muszę się z tobą zgodzić. Słyszałam o tym co było kilka lat temu. Ktoś z ur zasłabł przed kołowrotkami i nikt mu nie pomógł. To jest chore. Dosłownie nikt z operatorów, jakby widzieli pijaka i mieli to w dupie. Dopiero pomógł mu kolega z działu. Co można o was powiedzieć? Jutro spójrzcie w lustro i zadajcie sobie to pytanie. A przepraszam jesteście w takim stanie że lustra sprzedaliście to się nie obejrzycie. Wasz idol to jarek, teraz to wami gardzę. O takich jak wy to powinno sie zapomnieć, żeby nie uratować człowieka w stanie zagrożenia życia, kim trzeba być? Czytajcie, jeśli jeszcze potraficie. Nie będę was obrażał, wy sami się obraziliście na cały świat, a świat się rowzija,a wy staliście sie gangreną tego Narodu. Jeszcze macie czelność zaprzeczać, obrażać, zadawać pytania. Staliście się uszkodzeni

@Kaja

30 stopni na hali i 14 osób jest zadowolonych... nie wiem co napisać.

@Jola

Ta firma to twoje hobby jak widać. Ciągle na forum rano, po południu, w nocy.....Ty nie masz innych ciekawszych zainteresowań? Dziergają na drutach lub poprostu zajmij się dziećmi skoro piszesz że je masz ...

Rafi
@PH

Grendyrz 60

@Pracownik długoletni

Jeśli jesteś kobietą, to wiesz że robisz milion rzeczy jednocześnie, a jeśli jesteś facetem to zrozum , że tak jest. Wy faceci nie potraficie jednocześnie zajmować się kilkoma rzeczami naraz, tak nas stworzyła matka natura i nie ma się co z tym spierać. Co nie oznacza że nie jesteście ważni. jesteście bardzo ważni dla nas, dla kobiet.

.. G.

Jak czytam niektóre komentarze (bo opiniami tego nie można nazwać) np komentarze "Joli" , to zastanawiam się, czy to są zdrowe umysłowo osoby. Tacy ludzie chyba podbudowują się obrażając i poniżając innych! Nikt normalny tak nie robi.!

Bbb

Przepraszam ale muszę zapytać. Co za debil, nie bójmy się tego określenia, cenzuruje te posty. Mam nadzieję, że automat

Marko

Witam powiedzcie proszę jak z zarobkami na początek ile brutto jest.

Hmm
@Marko

Kasa akurat jest DOBRA!

@Hmm

W lidlu masz lepsza kasę. Zresztą w większości zakładów na strefie lepiej płacą. Za mniejsze wymaganiami. Nic dziwnego że ludzie uciekają. Tu od 5 lat się nic nie zmieniło.

Tak jest
@Ll

Jak nie zrobisz żadnej soboty to wyplaty niskie niestety. Żeby mieć pieniądz musisz zamieszkać w ZF czyli 5 dni w tyg po 12 godz plus soboty wtedy masz fajne wyplaty ale w domu Cie nie ma.

Jurek O
@Marko

Bez nadgodzin to wynagrodzenie można porównać do pracy na rzecz WOŚP

Robol
@Jurek O

Wprowadzą nocki i znikna nadgodziny to wyplaty tez sie uszczupla

....
@Hmm

Prawie 4 lata trzeba przerobic zeby mieć 4 brutto żenada w innych firmach tyle daja na start. Ta firma ma stawki z przed 8 lat conajmniej. Dlatego ludzie im serdecznie dziękuję i ida robic za ponad 4 brutto na start przy mniejszym tempie pracy. Ale Ci z góry tego nie rozumieją za niedługo sami beda na lini robic jak tutaj nie będzie porządnej podwyżki a nie raz na rok rzuca ochłapy typu 250 brutto gdzie inflacja jest już 10 procent. Więc o czym my tutaj rozmawiamy?. Kto tu bedzie robił za takie pieniądze?. Pytanie do mądrych głów.

Kolo
@Robol

Niestety tak bedzie... ruszy nocka ... I dowidzenia z nadgodzinami. A wyplata bedzie lipna. Taka prawda jezeli ktos chce zarobic to musi tyrac jak wariat na nadgodz. Tylko znow robi sie bajzel, robis nocke dla 4lin , sciagaja ludzi na nia, a pytanie co z dojazdami???? Przeciez wiekszosc osob dojezdza z kims. Ledwo udalo sie ogarnac to jak zniszczyli zmiane ,,a,, teraz znow kombinuja. Ludzie nie maja z kim dzieci zostawic , nie maja dojazdow .ale kogo to interesuje

Yyy
@Hmm

2800 netto przy inflacji ponad 10 procent faktycznie kasa nieziemska a ile odłożyć idzie.

@Yyy

Ludzie dopiero co zatrudnieni zarabiają dużo więcej. Nie rozumiem więc tego co piszesz. Ta kwota to żart i nie prawda??Chyba, że Ci cyferka z przodu przeskoczyła?

@Coo

Nic nikomu nie przeskoczyło z przodu. Pracuję w tym zakladzie od 20 lat, jestem na najwyższej stawce i netto, bez nadgodzin mam 3500 zł. Takie życie

XxX

Dokładnie ja pracuję 12 lat i bez nadgodzin 3300

To prawda, ja też bez nadgodzin po 20 latach na najwyższej stawce mam 3.500

@Ktoś

To muszę Cię zmartwić, bo albo mijasz się z prawdą albo nowi (zatrudnieni pod Interkadrą) mają dużo więcej od Ciebie.

Coo

Chyba, że Wam do tego co piszesz dochodzą różne premie, a Interkadra ich nie wypłaca i wtedy wychodzi na to samo..........

@Coo

Ales gupi. Ile Ci placa za tą propagandę?.

@Coo

Nie interesuje mnie ile zarabiają pracownicy zatrudnieni przez Agencje pracy. Piszę o sobie i o moich poborach, w które jest wliczona 10% premia. Bez niej byłoby o jakieś 250 zł. mniej. I proszę nie zarzucać mi kłamstwa. A jeżeli jesteś tak dobrze poinformowana/ny to podaj jakiś konkret, a nie wprowadzaj zamętu.

@Ktoś

Dokladnie a premie uwalaja za żądło za wyniki teraz tez jak zamówienia spadają pewnie coś zabiorą jak we wrześniu wiec zarobki max 3100 do 3300 na najwyższej stawce czy to tak dużo przy tej inflacji. A z drugiej strony to skandal ze przez agencje maja podobna kase co osoba z długim stażem. Coś jest nie halo w tej firmie. Dlatego starzy się zwalniają bo nie są doceniani.

Izabela
@Hmm

Dobra - to znaczy ile ? Dla każdego inna kwota może być uznana za dobrą ?

Gunia
@Hmm

Zarobki są bardzo słabe jak na obowiązki, które mamy. Dobra kasa to może była 10 lat temu, z tej firmy to każdy albo ucieka, albo ciągnie l4, albo na ciążowe, taka to wspaniała firma jest, obie Panie z góry razem z Kierownikiem powinny się zastanowić troszkę bo zaniedługo sami będą robić na liniach ????

Beka
@Gunia

Sorry, Ty myślisz chyba swojego punktu widzenia, czy osoby będące na L4 chodza na lewe chorobowe, nikt a większość nie chodzi na L4 z własnej woli, więc proszę zastanów się co piszesz.

@Beka

Ciągle na l4 są te same osoby. Takie chorowite? (usunięte przez administratora)zwykle i tyle.

@Ktos2

Zgadza się. Na L-4 ciągle przebywają te same osoby. W naszym zakładzie jest ktoś taki kto w przeciągu kilku lat przepracował kilka miesięcy. I nikt mi nie wytłumaczy, że osoba ta jest tak chorowita. Po prostu wie jak zrobić, żeby jej było dobrze. Raz choroba, później zasiłek rehabilitacyjny, następnie dwa miesiące pracy i znów L-4 w wyniku wypadku(stłuczki). Trzy miesiące pracy i znów pobyt w szpitalu na badaniach, a następnie zabieg, który jest następstwem wykonywanej pracy, której w rzeczywistości od kilku miesięcy osoba ta nie wykonywała bo była na zwolnieniu lekarskim. W dalszym ciągu się "leczy" za trzy miesiące weźmie urlop letni i znów będzie chora i będzie się leczyć a, że wie jak to robić to może się tak leczyć do emerytury. Dlatego mam pytanie do dzuału HR. Dlaczego nikt nie przyjrzy się zwolnieniom lekarskim osób, które nagminnie przekraczają 14 dni L-4 na przestrzeni pół roku, które to jest wymienione w regulamunie. Miały być obniżki stawki. I co? I jak zwykle wyszło jak zawsze, a osoby, które sumiennie pracują przez cały rok i nie korzystają z "lewych" zwolnień L-4 robią za cwaniaków żerujących na tych naiwnych, którzy siedzą cicho. Ja mam już dość cwaniactwa w tej firmie.

y

Obniżyć stawkę ? Jeszcze jakby było co obniżać , różnica między stawkami to mniej więcej śmieszne 200 zł brutto....Jakby była większa różnica między stawkami to może miałoby to jakiś sens i ludzie bardziej by się przykładali do obecności w pracy bo baliby się takowych obniżek... Podsumowanie - przy takich zarobkach i różnicach między stawkami nie ma człowiek nic do stracenia i jak będzie go bolał palec to pójdzie do lekarza i będzie się na niego leczyć bo po co się zrywač.....

Pracownik2021
@Ll

W rzeczy samej w Lidlu płacą lepiej ale robota jaką musisz wykonać jest dużo cięższa.

@Pracownik2021

Pracowałam w TRW 6 lat. Praca jak każda inna, robisz swoje, zaciskasz zęby i byle do dzwona. Zwalniając się łezka się w oku kręciła ale nie żałuję. Pracuje w Lidlu już prawie rok i jestem bardzo zadowolona. Praca wcale nie jest ciężka, nadgodzin jest multum. W tygodniu po 2 ekstra da się dorobić no i w weekendy...sobota. wypłaty mam takie, że 4 z przodu jest prawie cały czas. Na święta bony na kartę sodekso 1000 zł wpadło, a u was ile? 200, 300, 500 ?. (usunięte przez administratora)

@y

A co was to obchodzi kto siedzi na L4. Patrz na siebie i na swoją osobą, a nie interesujesz się osobami, które sos nieobecne w pracy. Polaczek cebulaczek z Ciebie wychodzi. Zamiast się zjednoczyć przeciw wyzyskowi pracownika, zbiorowo powiedzieć nie, to ty patrzysz kto na L4 jest. Cebulaczek.

@Q&A

No to pojechałaś. Obraziłaś na forum wiele osób, które nie uważają się za "Cebulaczków" jak ich określiłaś, ale za Polaków tak. I nie wypowiadaj się na wyzysk pracownika przez pracodawcę. Nas wykorzystują osoby na ciągłym zwolnieniu lekarskim, bo niestety to my musimy za nie pracować. Więc przemyśl to co napisałaś. Według mnie to Ty należysz do tego szanownego grona cwaniaków na L-4 i dlatego głośno krzyczysz.

Li

W jaki sposób to Ty musisz pracować na osoby będące na L4? Tego nie rozumiem. Z twojej kieszeni idzie na te osoby? Pracodawca zabiera tobie i daje osobie która jest na L4? Bo nie wiesz co piszesz. W firmie pracuje kilka set osób i szansa, że wszystko będą w pracy jest równa 0. Pisząc takie bzdury o przebywających na zwolnieniach lekarskich krzywdzisz osoby naprawdę chore i potrzebujące pomocy. Zainteresuj się praca, może inna, tak jak ja. I w tedy otworzą Ci się oczy na to co się dzieje w tej firmę. Jak pracodawca nagina prawo pracy pod siebie i wykorzystuje pracownika. A jak bedzie trzeba to zwolni cię z pracy i nawet okiem mrugnie. Tak jak to było podczas pandemii, ile osób na bruk poszło, tego nie pamiętasz ale pamiętasz ile osób teraz jest na L4? Patrz na siebie bo przemawia przez Ciebie korporacyjny bełkot.

@Li

Każda nieobecność Osoby z zespołu powoduje zwiększenie pracy dla pozostałych. Chyba, że dotyczy Osoby która nie ma żadnych konkretnych obowiązków, snuje się i przeszkadza w pracy innym. A co się dzieje z premią Tych nieobecnych? Otrzymują ją Ci aktywni?

@Baa

I tu się mylisz. Bo nikt nie karze Ci robić za tą osobę. "Nieobecność osoby z zespołu powoduje zwiększenie pracy" to brzmi jak komunistyczna propaganda, nagonka na bumelantów. Wrogów ludzi pracy i czynu. TRW tak właśnie was skrzywiło. Tu liczy się wynik, a nie człowiek, nawet z mniejszymi składami. Masz mieć pełne rolki, linia ma być zapchana, brak pustych paletek. Materiał sobie uzupełniać, karty wypisywać, latać po kanały, pompy. Czysto na stanowisku pracy, dbać o jakość i BHP. I wieczna gonitwa byle więcej i szybciej. Grometry w starty powkładać i do przodu... Nikt nie podpisał z wami umowy, że macie robić coś za nieobecnych. Jak kogoś niema robi się mniej. Pokaż mi firmę w której lider jest pracujący. Zazwyczaj są to osoby pilnujące procesu. A na pewno nie pracują na liniach. Tutaj specjalnie gonitwę między zmianami robią, by was ze sobą skłócić. Nie będzie w was jedności i porozumienia nic nie działacie.

@Ll

Co za bzdury. Widać jestes trolejbus co nie wie co się dzieje. Jak ktoś jest 15 raz w ciągu 6 miesięcy na l4 to inni skaczą po stacjach bo ludzi wiecznie nie na i skończ gadac głupoty ze mniej się robi. Sam robiłem na 2 stacjach na raz i wynik byl prawie taki jak z pełną obsada bo lider ma wygórowane ambicje a sam nie pomoże. Tak to wygląda wiec skończ farmazony pleść.

Ll

Mam super pomysł na łapkę dla Ciebie ambitny człowieku. Niech Ci wrotki ubiorą to dasz radę na 3 stacjach naraz robić. Poklepali Cię za to po ramieniu, uścisk ręki od kierownika? Ekstra premie dostałeś, może kwartalna? Za darmo umarło, już nigdy nie dam się wykorzystać w takiej firmie jak TRW. A najlepsze jest to że osoba która siedzi na L4 dostaje podobną kasę jak Ty, a ty na dwóch stacja robisz LOL :P

@Ll

Jak ktoś jest wiecznie na l4 to niech się zwolni i idzie na rentę proste. Ty też bo widzę chyba należysz do grona ludzi co na 12 miesięcy przerobionych ma gora 4. Takich się powinno wywalać od razu.

Taka Ja
@Ll

Jak czytam takie wypowiedzi, to wstydzę się, że ktoś taki jak Ty kiedyś z nami pracował. Teraz potrafisz się wypowiedzieć,ale gdy byłeś pracownikiem TRW to zapewne nie zabierałeś głosu i po cichutku robiłeś to co było do zrobienia. Trafia mnie jasna (usunięte przez administratora) gdy byli pracownicy wypowiadają się n/t byłego zakładu pracy. Faktem jest, że nie jest różowo, ale co mają zrobić np. samotne matki, pracownicy w wieku przedemerytalnym i.t.p.? Fajnie jest udzielać dobrych rad na odległość. Więc daruj sobie tą domorosłą psychologęi i wiedzę z kodeksu pracy. Wyobraź sobie, że my też to wszystko wiemy. A dobre rady udzielaj w super zakładzie, w którym pracujesz. Powodzenia.

mhm
@Coo

ciekawe gdzie Ty widzisz żart.No to ile zarabiaja te osoby nowo przyjęte?

Usb
@mhm

Szefie, a dlaczego ten nowy ma wyższą stawkę niż my? Bo nikt nie chciał przyjść za tą co wy macie

Bungo
@Usb

Dokładnie tak jest! Za stawkę starych pracowników nikt nowy nie przyjdzie. Takie pokolenie :)

Po 01
@Bungo

I dobrze robią. Teraz nadchodzi czas pracownika, a nie pracodawcy. A te dwie panie u góry to zatrzymały się w erze "wszystko nam woli bo i tak do nas przyjdą". Za takie pieniądze roboty jest pełno 4x lżejszej.

@Hmm

Kolejny (usunięte przez administratora) jaka kasa dobra robiac 30dni w miesiacu 4100. Kpina!!!!

@Hmm

Dobrze to ty masz szuflady po przestawiane w swojej w głowie. Kasa dobra ???? no chyba synek z Bytomia jesteś!

Wkurzony
@Obcy

Jak to jest ze pracuje ponad 2 lata w tym ponad 1.5 pod ZF a 3 miesiące temu przyszla nowa łaska i zarabia tyle samo co ja?. Nawet więcej bo premie maja za to ze w pracy są tj. Po miesiącu 100 xl po 2 200zl po 3 300 zl zeby swoich pracowników tak doceniali. Żenada.

Obcy

To niezłe Lebry muszą z was byc 20lat pracy 3500 netto ładnie was doceniają niema to tamto???????????????? Obojetnie kaj indziej pójdziesz to masz tyle na start!

RudaRuda
@Yyy

Żartujesz? Ja uciekłam z ZF, poszłam do małego osiedlowego sklepu i jak zrobię jedna sobotę to mam 3 z przodu...

Ok
@Hmm

Ty chyba z Bytomia jesteś wcześniej puszki zbierałeś

Wdiwa
@mhm

Pracuje 1 miesiac i mam 4600 brutto po 3 miesiacach mam mieć 5100brutto oczywiście na rozmowie zakaz mówienia o zarobkach.

Li
@Wdiwa

Ładnie prawie liderska stawka. Widzę, że się zmienia na lepsze. A jak tam reszta, że stażem 5-10-15. Też tak ładnie zarąbiście? Ludzie uciekajcie z automotiwu idzie spory kryzys tej branży.

@Wdiwa

Fajną gówno burzę robisz. Chyba pomyliłeś (-as) forum. Albo wybujałą wyobraźnię masz, pomarzyć wszystkim wolno????????????

@Wdiwa

Ile? Hahaha! Chyba Ci się firmy pomyliły!

Sołtys
@Wdiwa

Wcale by mnie to nie zdziwiło, bo za stawkę na której są "starzy" operatorzy nikt tutaj nie chce harować. Wszyscy uciekają stąd jak zobaczą jaki tu jest (usunięte przez administratora), a pieniądze marne. To jest wyzysk człowieka przez człowieka!

Hitman
@Wdiwa

Tak ciekawe gdzie takie zarobki na pewno nie w Zf 4600 to masz po 15 latach 5100 nie ma takiej stawki może brutto z 5 sobotami

Dlugoletni
@Wdiwa

No to poleciałeś/aś z grubej rury. Masz bujną wyobraźnię. Ludzie po 15 latach mogą pomarzyć,chyba że komuś dobrze loda zrobiłeś/aś ???? W takim układzie trzeba się zwolnić i na nowych zasadach przyjąć ale bez lodzika ????

@Wdiwa

Taaaaka....I powiedz jeszcze, że od razu dostałaś/eś umowę pod zf a nie przez "podfirmę". Jeśli mowa o pracy na produkcji, to chyba jako jedyna/y pracujesz na takich warunkach. Gratuluję fantazji!

Kkkk

Trafna

Operator
@Hmm

"Dobra" to pojęcie względne... 3400 po 11 latach... ? Dla mnie kiepsko!

Stary pracownik
@Wdiwa

Zwalniam się i idę do nowo przyjętych lepiej płacą

Jola

Przeczytałam twój post i post od Q&A. Ty z igły robisz widły. Q&A napisał do ciebie, a ty piszesz że wiele ludzi obraził, masz problemy ze sobą, czy co? Przybywasz do pracy godzinę przed startem? A może wcześniej? Połowa Gliwic się z śmieje z twojego postu, wiesz o tym?

Zorientowany

Ludzie! Jak będą Podwyżki to w styczniu, w żadnym innym miesiącu nigdy nie było. A teraz jak chcesz zarobić, to rób dwunastki cały tydzień i weekendy. Taka polityka zakładu. Lepiej szukajcie drugiego etatu, albo lepiej płatnej pracy.

inz
@Zorientowany

Człowieku, ocknij się. To jest 21 wiek nie 19-sty gdzie Chłop pracował od rana do wieczora za talerz zupy !!! Jak to się skończyło? Wystarczy poczytać trochę publikacji historycznych. Jedynie nacisk, i to duży, na zespół zarządzający współczesną firmą (korporacyjną) może coś zmienić.

Wkurzony
@Zorientowany

Podwyżki muszą być albo zarząd bedzie sam pracował.

Tania siła robocza
@inz

Tutaj akurat nic się nie zmieni. Zmieniło się na gorsze od czasów Niemca i wspaniałej księgowej dyrektorki, papier wyliczony na sztuki, części do maszyn drogie i nima a ona się przejmie zwykłymi robolami? Wolumeny i wolumeny, prosimy o wyrozumiałość, przeksztalcanie zakładu, tylko w co, w zoo? A ta załoga jak robiła tak dalej będzie robiła, nawet jak im poucinają wszystko, tak jak rok temu we wrześniu

@inz

A kto Ci zrobi ten nacisk? Jedyny nacisk jaki możesz zrobić to na jakieś stacji. Za dużo ludzi się boi i liderzy was zmuszą do tyrania. Tak to wygląda, zbyt piękne żeby było możliwe żeby ludzie sami się zbuntowali

Buster master
@Wkurzony

Kochani od jakiegoś czasu już nie pracuje w ty zakładzie. I odejście było najlepsza decyzja, oczywiście pod względem finansowym i zawodowym. Pracy szukałam ok 2 miesięcy ofert było sporo wybrałam dla mnie najlepsza. Pracuje również na produkcji, nikt mnie nie goni, praca spokojna za te same pieniądze, czasami nawet lepsze. Kierownictwo tej firmy zatrzymało się jakieś 15 lat temu. Kiedyś dostać się do TRW było trudno. Kasa była dobra. Osoby które przychodziły miały inne nastawianie do pracy. Obecnie 1 na 15 osób spełnia wymagania na produkcji. Młodzi nie chcą robić, a osoby chętne do pracy i mające trochę oleju w głowie, szybko dają nogi za pas bo za płotem płacą tak samo albo i lepiej za lżejszą pracę. W Czechach na produkcji dostaniecie 6k na rękę, z zakwaterowaniem, obiadem w firmie i każdy weekend w domu 160km od Gliwic. Wiem bo mąż tak pracuje. Składa fotele. Lider ma 7k na rękę. Z nadgodzinami zarabia się naprawdę ładne pieniądze. W TRW jak dostaniecie 4k to po 15 latach pracy i z kompletem nadgodzin. TRW zniszczyło mi stawy, przez przyciskanie pedałów start, lewe kolano odmawia posłuszeństwa. Drętwieją dłonie bo łokcie mają zrosty i krew nie dopływa. Wiem, że dziewczyny na kanałach mają problemy z nadgarstkami( nadaje się na pozew zbiorowy). Obecnie to niemiecka firma... ja? Myślicie, że Niemiec pracowałby za podobne pieniądze... Ludzie trzymajcie się z dala od tej firmy. Odpalcie internet poszukajcie pracy, nawet w innych sektorach obecnie jest deficyt siły roboczej, za parę miesięcy zarobki pójdą w górę, muszą bo inflacja sięgnie 20-25%. To najlepszy okres na rozpoczęcie szukania pracy. Po wakacjach rynek będzie powoli ruszać.

@Buster master

Ludziska powoli się zaczyna!!! W dużym centrum magazynowym w Warszawie ruszają strajki solidarności. Naradzie nikt o tym głośno nie mówi. Do końca tygodnia zacznie brakować produktów w sklepach.

Chętny

Uhuhu :DDD wszedłem poczytać opinie o firmie ZF, bo chce odpowiedzieć na ich ofertę pracy. W poniedziałek mam rozmowę w NGK G-ce, ale tu też chciałem aplikować, bo bardzo zachęciły mnie dodatki w ich ogłoszeniu. Niestety o cisza o wynagrodzeniu więc myślałem, że tutaj coś znajdę. Teraz się zastanawiam czemu piszecie tak źle skoro w ogłoszeniu widnieje: - dofinansowanie wakacji dzieci - paczki świąteczne - pikniki rodzinne - kawa/herbata - spotkania integracyjne i wiele innych. Moje pytanie: Pracodawca fantazjuje czy Wy tu wylewacie bezpodstawnie pomyje??

Tyfi
@Chętny

hahahhh sprawdziłam i faktycznie nawet pakiet relokacyjny i ogólnie kraina miodem i mlekiem płynąca

@Chętny

Zachęciły mnie dodatki. Dobre. Jeszcze są pączki na ostatki, serduszka na Walentynki, bombka na Boże Narodzenie, kubek z logo ZF, smycz do kluczy, woda do picia, papier toaletowy w WC. Jeszcze samochód służbowy i mejsce na parkingu ... ale to tylko dla wybranych

@Chętny

A Ty jesteś pewny, że oferta była z ZF Gliwice? U nas oprócz nędznych bonów na święta niczego więcej z w/w nie dostajemy.

Rumiankovsky
@Chętny

Z tymi benefitami to pokrótce jest tak: dofinansowanie wakacji dzieci - tak, wczasy pod gruszą - paczki świąteczne, nie ma, cztery stówki w bonach Sodexo - pikniki rodzinne, od czasów korony nie ma, a teraz nie ma, bo kryzys - kawa/herbata, jak sobie zalejesz swoje w jedynym działającym wodopoju na hali, ewentualnie lura z automatu - spotkania integracyjne, jak pójdziecie po pracy na piwo. Brednie poobiednie.

@Chętny

Chyba sie zwolnie i zatrudnie od nowa ???????????? kolego zf jest najlepsza w takich fantazjach ????????

Pop
@Chętny

Hehe dofinansowanie do wakacji dla dzieci.. Są wczasy pod grusza a nie dofinansowanie.. Paczek nie ma są bony 300 zł brutto( czyli jeszcze płacisz podatek) tylko na święta Bożego Narodzenia Kawa cherbata No tak jak sobie kupisz Spotkania integracyjne jak sobie sami pracownicy zorganizują AA family day było ale już nie ma bo chyba nie mają kasy albo muszą kupić sobie nowy ekspres do kawy dla detekcji .. A to co jest tu pisane to tylko 1-sertna negatywów jakie tam są..ale dają pączka jednego na tłusty czwartek..

@Chętny

Grucha może jest, pikniki rodzinne brak, spotkania integracyjne jedynie na rozprowadzeniu, jedyna atrakcja to baranki na wzgórzu

@Chętny

Jest ogloszenie ,ale to nieprawda co piszą .

Jedrek

Ludzie, wyobraźcie sobie teraz jak przychodzimy na rano do pracy i każdy booster i każdy kanał równo z dzwonem stoi, i nic nie ruszy dopóki góra nie zejdzie z propozycją podwyżek, ciekawe ile w tej sytuacji by czekali z decyzją. Magazyn to samo, auta nie ściągane i nie ładowane, przecież to my odpowiadamy za wyniki, a nie góra, ale mało realne do zrealizowania, bo niestety są ludzie którym to niestety pasuje i się nie odważą i się boją, a pojedyncze jednostki same nic nie zrobią

Załamany
@Jedrek

Tutaj niestety nigdy do tego nie dojdzie,bo ludzie zamiast się jednoczyć wspólnie przeciwko większemu złu i żeby zrobić coś dla poprawy swojego poziomu życia wolą patrzeć innym po kieszeniach i wyliczać kto ile smoli w toalecie, a kto ile przepali. Do tego ja wiem i Ty wiesz ilu tu mamy liderów, którzy myślą że Pana Boga za nogi złapali, mają 150 zł więcej od zwykłego pracownika, ale zmuszają ich do roboty ponad siły, za 3, nadrabianie awarii, robota dłużej niż przyjęte normy, więcej na godzinę niż wyliczone. Banda spoleczniaków będzie dymać za darmo byle się pokazać, tylko po co? Ku chwale zarządu i za uścisk prezesa? Z takimi jednostkami, których tutaj nie brakuje nie zmienimy nigdy nic. Mózgi przerobione przez tryby korporacji do reszty. Pozdrawiam ich wszystkich serdecznie wiadomo, którym palcem.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 248.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 226, z czego 21 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 132 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o