ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Kiedy spotkanie Z. Z.? Niech coś zaczną działać, bo my sami nic nie ugramy

Zz
@B.

Związki działają , ale trzeba zachować wszystkie terminy i procedury .

@Zz

Obawiam się, że to może być długa i ciężka przeprawa... I czarno widzę "efekt końcowy".

@B.

A czemu tak długo to może potrwać?

@Monika

Bo nie sądzę, żeby "góra" tak od razu zgodziła się na nasze postulaty

Wałęsa
@B.

Dlatego właśnie nie ma na co czekać. Dyrekcja gra na czas a ZZ złapały haczyk ????

Zirytowani operatorzy

Pytanie do sterujących zakładem, czy nie dałoby rady przeszkolić kilka kóz do pracy na liniach? Jak nie do pracy to może chociaż filterki czy coś wtyk stylu? Albo chociaż, czy jesteście pewni, że na maxa ich czas pracy jest wykorzystywany? Może w chwili jak akurat nie Dziubią trawki zamiatałyby parking? W tym zakładzie nie można przecież stać bezczynnie nawet 3 sekundy. Załoga jednocześnie proponuje zamiast paleciaków na końcówach zatrudnić konie z furmankami, a do generowania prądu świnki morskie w kołowrotkach. Śmiejecie się nam wszystkim w pysk, wszystkie sprawy zamiatane pod dywan, nie ma podwyżek, nie ma premii, wycofujecie nagle pracownikom urlopy tydzień przed? Gdzie są wypłacone wczasy pod gruszą? Nie ma ludzi do pracy, są za to kozy i sterowce za miliony. Komu to potrzebne i do czego? Aaa Mirek, czy kozy wypisały się już na harmonogramie urlopów?

inz
@Zirytowani operatorzy

No z tymi kozami to rzeczywiście ubaw. Na górze kozy, na dole kozy. Powtórka z "Wielkiej wsypy"?

@inz

To są owce. Ale bez obrazy co barany mogą o tym wiedzieć?

inz

Kozy na górze, owce na dole a barany.... chyba w pośrodku? Może by tak zająć się problemami Pracowników.... Szanowne Kozy?

Baa

Pracownicy zf Gliwice, Napiszcie w końcu co tam produkujecie? Bo słyszę o kozach, owcach i baranach. Jakieś gospodarstwo agrotechniczne powstało po ZF?

W punkt
@Zirytowani operatorzy

Matko Boska - nie wiem kto to pisal ale usmialam sie do £ez!!! Dodatkowo Chcialam napisac ze to jest sama prawda :-)

Szef działu bylejakości
@Baa

Tutaj akurat nic się nie zmieniło, produkujemy złom byle więcej i szybciej nie ważne czy dobry. A dyrekcja umila nam czas przekształcając zakład w gospodarstwo agroturystyczne, po parkingu wesoło patatają owieczki.

Operejter

Szanowni Pracownicy ZF....wiele już tu padło słów na temat naszych rządzących, przepowiedni, że to walnie, że nie będzie miał kto pracować itd. Wszystko to prawda, ludzie są rozgoryczeni totalnie brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony góry. Pada pytanie czy oni tego nie czytają, że nie reagują ? I to ma być dla nas jakakolwiek nadzieja na zmianę warunków płacowych? No proszę Was o czym my mówimy? Sfrustrowani wylewamy tutaj żale, kręcimy się w kółko i ganiamy za własnym ogonem. Jakiekolwiek żądania składane przez ZZ czy to o premie covidovą, czy o podwyżki od lipca i stycznia są odrzucane. O premię covidovą negocjacje nie przyniosły żadnego rezultatu i następnym krokiem powinno być referendum strajkowe. Zakład nasz zostawił sobie furtkę mówiąc na spotkaniu z mediatorem, że co do premii wyjdzie z jakąś propozycją. Jest to zwykle kupowanie sobie czasu skoro spotkanie w tej sprawie Firma zaproponowała na drugą połowę sierpnia i podejrzewam, że jeśli będzie z ich strony propozycją to pewnie żenująco- upokarzająca. Ale w gescie dobrej woli, trzeba poczekać. Nie da się inaczej naszych rządzących skłonić do czegokolwiek jak tylko akcją protestacyjną i ewentualnym strajkiem. I tu dochodzimy do meritum i tego dlaczego pisze to w odpowiedzi na post "Trzeba działać" Otóż kolego jedynie ZZ może taką akcję, zgodnie z kodeksowym prawem do strajku, przeprowadzić, my sami będziemy co najwyżej dalej płakać sobie w rękawy. Ja do ZZ należę, Ty mówisz, że w nie nie wierzysz zatem mam prawo sądzić, że Ty nie. I tu jest pies pogrzebany. Wyobraźcie sobie, że referendum strajkowe nie zbierze wymaganej ilości podpisów, co wtedy? Już kiedyś pisałem, że mówili mi inni "ja poczekam co związki najpierw załatwią" Żeby cokolwiek załatwiły Góra musi widzieć, że to jest w ponad połowie załogi siła. Na dzień dzisiejszy niestety tylko w ok. ćwiartce załogi. Przez taką postawę sami zaciągamy sobie hamulec ręczny. I pomyśleć....to 20zm/m-c...nawet mogę zrozumieć, że Ty i Tobie podobni, których może być wielu w ZZ u nas nie wierzą, ale żeby takim małym kosztem 20 zeta nie dać sobie szansy na możliwości jakichkolwiek zmian ?? Żeby to jasno wybrzmiało, albo silny Związek działający w imieniu WIĘKSZOSCI załogi i możliwość wywalczenia czegokolwiek, albo....dalsze płakanie w rękawy po kątach i wylewanie żali na forum ze skutkiem wiadomym... Pozdrawiam życząc siły, wiary i cierpliwości.

Kolejny rozczarowany pracownik
@Operejter

Żeby ZZ miały odpowiednią ilość osób to muszą przyjmować członków. Znam osobiście 3 osoby które próbowały.. wnioski złożone, przypominanie się do Lir... , Dzwonienie do osób odpowiedzialnych te nic nie dało. Nie dziwię się że ludzie nie należą skóra ZZ nie zależy

Trzeba działać
@Operejter

Masz rację - nie należę do ZZ, ale przekonałeś mnie do zapisania się!!

@Trzeba działać

Bardzo fajnie Kolego. Ktoś pomyśli, że to tylko jedna osoba, ale tak trzeba, dzisiaj jedna, może dwie, jutro to samo. Jak już ktoś napisał wcześniej zostawmy tematy zastępcze, które odciągają nas od meritum, a skupmy się na rzeczy najważniejszej dla nas ponieważ my wraz z naszymi rodzinami balansujemy na granicy wypłacalności względem spółdzielni, gazowni, elektrowni, banków i własnych żołądków.. Nie naskakujmy jeden na drugiego, wspierajmy się. Zostawmy już to kto ile papierosów wypala i ile razy musi s.i.k.u zrobić. Dla nas najważniejsze muszą być nie dodatki, dodateczki, owocowe środy czy żywe kosiarki, ale solidna podwyżka płacy zasadniczej....na dzień dzisiejszy dwa razy do roku a nie zbywanie nas trzystoma złotych brutto raz w styczniu i przez resztę roku bujaj się pracowniku przy szalejących cenach....Nie jesteśmy szanowani, tutaj względem siebie sami szacunek pielęgnujmy, można, uwierzcie, pozdrawiam.

@Kolejny rozczarowany pracownik

Witaj Kolego Rozumiem Cię i Twoje rozczarowanie i mogę tylko prosić żebyś nie rezygnował...Zdaję sobie sprawę, że pewne rzeczy organizacyjnie mogły niektórych przerosnąć, ale trudno i tak trzeba działać. Lir.oy....no cóż, słyszę trochę narzekań, na weryfikację przyjdzie jeszcze czas, jest jeszcze na montażu koleżanka Adam.arek również przedstawicielka ZZ, jest strona internetowa, na niej deklaracja, strona na fb i dane do kontaktu....U Lir.oya nie poszło? Idż jeszcze raz, jest dla nas, nie zniechęcaj się ani Ty ani Twoi znajomi, nasza liczba musi się zwiększać...dobrego dnia.

Należąca do zz
@Operejter

Dobrze napisane . Żal 20 zł, ale oczekiwania duże . Szkoda ze teraz jest ten czas , albo odchodzimy , albo coś (usunięte przez administratora) u góry ….

Sprawiedliwa

Cieszę się że temat LIKWIDACJI PALARNI zyskuje na popularności. To jest jawna niesprawiedliwość. Często gdy mam „trudne dni” mam problem zejść z linii na chwilę, tymczasem palacze mają dwie dodatkowe 10 minutowe przerwy. Nie będę wspominała o plotach na palarni, czy o kosztach L4 jakie ponosimy my wszyscy za palaczy którzy z rozgrzanej hali wychodzą na mróz. Po za tym, jest zakaz chodzenia w obuwiu zewnętrznym po domu, ze względu na czystość. Nie wspomnę o hali pomp.

Obiektywna
@Sprawiedliwa

Jak to jest, że nam przeszkadza tylko to co robi ktoś inny? Jeżeli pracownik wyskoczy na dymka to wielki krzyk bo to niedozwolone. Jeżeli ja co pół godziny biegnę do dystrybutora to mam prawo. Powiem tak przychodzimy do pracy po to, żeby pracować. Mnie nie obchodzi co robią inni, ale z Twojego wpisu wnioskuję, że jednak masz czas na sprawdzanie kto, gdzie, ile i jak długo. Nie wierzę również w to, że nie możesz wyjść do toalety. U nas większość pracowników to kobiety i żadna nie ma takich problemów jak Ty. I jeszcze poruszyłaś temat plotek na palarni. Zastanawiam się jak zdobyłaś takie informacje, jeżeli sama z niej nie korzystasz? Widocznie lubisz plotkować i puszczać zdobyte informacje w eter. Dla mnie jesteś osobą, która ma problem sama z sobą. Weź się do roboty, a świat będzie lepszy. Pracodawca ma większe problemy niż rozwiązywanie opisanych powyżej. A jeżeli jeszcze masz jakieś pomysły to napisz łapkę. Przynajmniej dostaniesz długopis. Pozdrawiam pomimo wszystko.

@Obiektywna

Bravo

Gejowy
@Obiektywna

Idąc na papierosa, tracisz znacznie więcej czasu niż do dystrybutora, nawet przyjmując że działa jeden na hali. Jeżeli dziennie tracisz 20 minut na papierosa, to miesięcznie jedną dniówkę masz za darmo. Czyli żerujesz na pracy innych. Konieczne jest przeprowadzenie referendum, tak jak w przypadku zmiany godzin pracy.

Kiblowy influencer
@Gejowy

Kto jest gorszy? Ten co leci na szybkiego kiepa i wraca po 5 minutach, czy wielka Pani, która idzie (usunięte przez administratora) z powerbankiem i nielimitowanym fejsbukiem i nie widać jej 25 minut?

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Montażysta

Koleżanki i koledzy. Czytam i nie wierzę. Czy nie rozumiecie kto nas chce skłócić? I tak w tej firmie już wszystko nam zabrali. Komu solą w oku jest palarnia? Nie pracownikom, ale komuś wyżej. Kilka dni temu była nagonka na zakład, dyrekcję więc trzeba teraz odwrócić uwagę, a najlepszą obroną jest atak. Sam osobićcie jestem osobą niepalącą i nie widzę problemu w tym, że ktoś pali. Jeżeli lider wyrazi zgodę i taką osobę zastąpi na linii to jest to za obopólną zgodą. Mnie osobiście nie rajcuje wyliczanie ile czasu zyskuje pracownik w skali roku na paleniu. Zwróćcie również uwagę na to, że u nas pracuje wiele firm zewnętrznych, których pracownicy też palą, mamy również palących audytorów i innych gości. Jeżeli osoby niepalące czują się pokrzywdzone to niech zawalczą o dodatkową premię za absencję. Może palacze też skuszą się na dodatkowy pieniądz i zerwą z nałogiem. Jak dla mnie to ten dialog na temat palarni niczego nie rozwiąże. Nie padło nawet słówko o szkodliwości palenia, tylko na temat skradzionego czasu. Chcecie referendum na ten temat. Zrobią tak jak zrobili o zmianę godzin pracy. I co? Cisza. Nie podjudzajcie jeden drugiego. Doprowadzicie tylko do tego, że będziemy pilnować się wzajemnie i pluć jadem na siebie. Spędzamy w firmie preszło osiem godzin dziennie, więc postarajmy się, żeby było nam w miarę komfortowo, bez nerwówki i oglądania się przez ramię czy ktoś przypadkiem nie obserwuje co robimy. Obecnie już i tak mamy nerwową atmosferę więc po co jeszcze dolewać oliwy do ognia?

Kaśka
@Montażysta

W punkt! Zgadzam się w 100% Szczucie jeden na drugiego i szukanie wad w innych nic nie da. A "Góra" tylko zaciera ręce, bo w ten sposób odwracamy uwagę od tego, co naprawdę jest problem w tym zakładzie. Rozumiem, że w pracownikach narasta złość i poczucie bezradności, ale właśnie teraz powinniśmy trzymać się razem, bo w grupie siła. Pozdrawiam.

@Kaśka

Konstruktywna wypowiedź, brawo! Mało takich na forum. Góra czeka na to, aż się sami pozwalniacie bo idzie kryzys. Do końca roku i na początku następnego będzie ciężko w sektorze automotiwu. Prognozy są negatywne. Już pewnie wiedzą, że inwestycje szybko się nie zwrócą więc o podwyżkach możecie zapomnieć. Temat palarni jest tematem, zastępczym aby zająć krzykaczy i klepociuchy patrzące na inne ręce. Temat waszych pieniędzy jest tematem niewygodnym dla kierownictwa. Więc nie rozumiem dlaczego nie eakalujecie go codziennie i dajecie się wciągać w mało istotne sprawy. Ile firma zaoszczędzi na braku waszych podwyżek, a ile na tym że zrezygnujecie z palarni. Mirek będzie mógł bliżej samochód postawić? Ogarnij się halo!

Rozgoryczony

Przeszło dwadzieścia lat pracy w tym zakładzie. Najwyższa stawka. Zero L-4. Dyspozycyjny. Bez nadgodzin. Wypłata 3400 zł. słownie: trzy tysiące czterysta złotych PLN Czy ktoś odpowie mi na pytanie, czy to jest normalne? Dojazd z Tarnowsich Gór, a więc paliwo. Wiadomo ile teraz kosztuje. Dodatków oprócz premii, która albo jest w całości, albo jest obcięta nie ma. Premię dyrektorską nie wiadomo kto dostaje i za co. W sklepach drożyzna. A u nas w zakładzie jest super. Nikogo nie interesuje jak i za co żyją szaraczki. Odkąd przejęło nas ZF to tak jakby Bóg o nas zapomniał. Jeszcze nigdy w tej firmie nie było tak źle jak teraz. Inne zakłady przynajmniej starają się poprawić warunki płacowe pracownikom. Są jakieś dodatkowe premie, bonusy, a u nas o wszystko trzeba walczyć. Nie zdziwię się, jak niedługo nie będziemy mieli kim obłożyć linii. Ludzie zwalniają się na potęgę, bo u sąsiada dostaną więcej na start jak u nas lider. I jeszcze związki zawodowe, które niby są, ale nie wiadomo po co? Fakt, że istnieją krótko, ale żadnych informacji nie przekazują. Nawet oficjalnie nie wiemy czy mamy wśród pracowników kogoś, kto jest przedstawicielem załogi. Dyrekcja na montażu jest tylko podczas audytu. Z pracownikami zero rozmowy. Gospodarstwo upada niestety. Może za ostro, ale dłużej ani pracować, ani żyć za taką płacę nie można.

Pracownica
@Rozgoryczony

Wyplaty to paranoja... robia z nas tania sile robocza. Zwiazki piwinny reagowac. Niech liroy albo liderka z kanalow sie tym zajmna. I niech poinformuja zwiazki o tych marnych wyplatach. My nie mamy za co zyc juz !

Wszystko się zgadza

@Rozgoryczony

Zgadzam się. Wyplaty porażka jak na taką korporacje jak ZF wyplaty smieszne. Juz nie ma ludzi a zwolnienia beda dalej. Masakra sam biore jeszcze wczasy i od września mnie tu nie ma. 6 lat pracy a ludzie pod agencja maja 200 zł mniej niż ja. Sorry ale ja spadam z tego zoo.

Nikt

Masakra. Od kilkunastu osób już słyszałem, że biorą wczasy i nara. Podobno z Ki*** jest propozycja dla kilkunastu naszych, ale od września właśnie czy sierpnia tak? Ktoś coś wie? Kasa podobno dużo lepsza + dodatki.

Q&A

Teraz się obudzili? Zawsze płaczecie po 10 na wypłatę. Kierownictwo ma was w głębokim powtarzaniu, jak zajdzie taka potrzeba to 80% składu będą to kobiety mówiące po ukraińsku i wyniki nadal będą się kręcić. Powinniście nadal walić po 1200/1400 na zmianę tak aby góra była zadowolona, że nadgodzin nie puści w weekend. A ty bierz ta marna wypłatę i siedź cicho. Zaraz paliwo po 10 zł będzie. Pora się obudzić.

Roloo
@Rozgoryczony

Wuzysk ludzi malo powiedziane... ta wyplata to demotywacja . Nawet nie chce mi sie przychodzic na ten zaklad . Na hali co raz cieplej a my pracujemy jak woly za 3tys. Paranoja co Zf za poziom prezentuje. Powinnismy zrobic strajk to moze wtedy komus otworza sie oczy...w koncu jak sie wszyscy zbuntujemy I zrobimy strajk to wszystkich nas nie zwolnia przeciez. Trzeba nad tym pomyslec I sie w koncu zjednoczyc. Bo pomiataja nami. A famili day tez nie bedzie w tym roku... ciekawe jaka tym razem beda miec wymowke... covid juz nie przejdzie. To na wojne w ukrainie zwala ,ze nie ma budzetu na to itp. Smieszni sa I zenujacy

Poinformowany
@Nikt

Tak w Ki zapewne czekają na nasze gwiazdy z palarni, obrabiające wszystkiemu i wszystkim tyłki naookoła. Na pewno w Ki czekają na liderów wzajemnie na siebie donoszących.

Nikt
@Poinformowany

Widocznie sam należysz do grona gwiazd z palarni, gdyż najwidoczniej jesteś dobrze poinformowany i również obrabiasz tyłki wszystkim naokoło.

Loli
@Q&A

Czy zwiazki robia cos w tym kierunku aby w koncu utrzec nosa Zf I abysmy mnieli godne wyplaty... ?

@Rozgoryczony

Ktoś kiedyś powiedział "Jeśli twoja pensja wystarcza tylko na mieszkanie, dojazd do pracy i wyżywienie, to niczym nie różnisz się od niewolnika, któremu wszystkie te rzeczy musiał zapewnić właściciel". Nam z naszych pensji już nawet na to nie starcza, więc w takim razie kim my dla tych "u góry" jesteśmy ???

Szaraczek

Inflacja w kwietniu-12,4% W maju-13,9% a w ZF wiosna średniowiecza. Nic tylko płakać, bo śmiać się nie ma z czego. Wymagania są tylko "marchewki" brak.

@Szaraczek

W ZF cale biuro i zarząd sami na lini beda robic bo za te wyplaty nikt juz nie chce a zwolnienia się znowu zaczną po wakacjach. Ludzie uciekają z tego (usunięte przez administratora)

Kler
@Szaraczek

Chcesz dorobic zapisz sie na 12h . Gest Zf...po co nam ulatwiac zycie lepiej je utrudnic. ZF SIE cieszy ze ma frajerow ktorzy beda pracowac po 12h I wszystko gra... tylko szkoda ze nikt nie pomysli ,ze tym ,,frajerom,, nie starcza kasy do konca miesiaca bo nie maja za co zyc... wiec duzo osob zgodzi sie na 12 bo sa takie marne wyplaty ze az czlowiek nie wie czy ma sie smiac czy plakac 10kazdego mc.

Gdzie

@Rozgoryczony

Lepiej bym tego nie ujal

@Rozgoryczony

Takie czasy Automotiv pada na kolana lepiej nie będzie tylko gorzej. Uciekać jak najszybciej.

Emil
@Szaraczek

Za inflację odpowiada aktualnie rządzące naszym krajem ugrupowanie, które sami wybraliście na wyborach, chcieliście być zwolnieni z podatków do 26 roku życia i chcieliście 500+,teraz nadszedł czas żeby to co dostaliście gratis spłacić więc nie rzucajcie się na pracodawcę bo on nie głosował na (usunięte przez administratora) i nie ponosi winy za inflację

Kolezanka
@Nikt

Sciema w tym zakładzie to podstawa.

Bbb
@Emil

Znalazł się Emil co wszystkie rozumy pozjadał. To jest portal o Pracodawcach a nie portal polityczny. Skorygij sobie link bo Ci się coś pomyliło

@Emil

Inflacja jest w całej Europie nie tylko w Polsce wiec odczep się od rządzących. Jakoś volkswagen dal ludziom dodatkowa premie i co tam inflacji nie ma?. Spadaj z tego forum tepaku.

@...

Emil ma rację a ty popierasz ugrupowanie polityczne odpowiedzialne za inflację, zresztą spadaj do VW tam Ci dadzą ile chcesz

Baa
@Rozgoryczony

Tak dla przypomnienia Wszystkim. Praca to nie jest dobro dane nam raz na zawsze. Najgorsze co może nas spotkać to bezrobocie. To jest największe upokorzenie.

Bbb
@Operator

Kolejny POlityk się znalazł na tym forum

On

Na słownik Ci wystarczy z wypłaty ? Liroy nie będzie za tchórzy spraw załatwiać . Problem jest taki że ludzie by chcieli wpłacić 20 zł , albo i nie , lecz czekać na szybki efekt . Poczytaj strukturę i prawo związków i się wypowiedz . Po twoim komentarzu widzę poziom zatrudnionych ludzi na produkcji . Takimi idiotycznymi wpisami jak twój żywicie przedłożonych

Borysek
@Rozgoryczony

Czekaj jeszcze troche ,coraz więcej osób czeka na wczasy, wraca i rzuca wypowiedzenie.Po wakacjach zostanie jedna pełna zmiana.

jola
@Rozgoryczony

zf = zakład frajerów, czyli jestescie frajerami, macie syndrom sztokcholmski, (usunięte przez administratora) alajny na forum i nic dalej nie robicie, nie poszukacie innej pracy, tylko zf takie fajne, jesteście genetycznie zjebani, was powinno sie wozić autosanem i wywalać za drzwi w szczerym polu i zakazać wam kontaktu z innymi żeby nie zgłupieli jak wy. To wy zrobiliscie taką sytuacje i ujadacie na wszystko...powinni obniżyć ceny, powinni podnieść 500+, powinni tamto i owanto, a NIC NIE UMICIE

@Nikt

Koniakowska wszystko wie chodzacy przegląd ZF.

Stary pracownik
@Rozgoryczony

Dzień dobry jestem starym pracownikiem 20lat TRW-ZF. zarobek netto to kpina z szarego pracownika /pytanie kiedy zamykamy ten zakład na kłódkę dyrekcja nadaje się do wymiany w tej firmie.

Obserwator
@Stary pracownik

I tutaj się z Tobą zgodzę. "Ryba psuje się od głowy" W naszym zakładzie dyrektor posiłkuje się wiedzą od swoich najbliższych współpracowników. A oni mówią to co chcą, żeby wiedziała. Gdyby szczerze pororozmawiała z ludźmi z obróbki i montażu to możliwe, że dowiedziałaby się całej prawdy. Tylko czy nasze Panie dyrektorki taka prawda interesuje? Wątpię.

Antek
@Obserwator

Nasze panie interesują tylko wyniki i porządki, a jedyne o co potrafią zapytać jak juz zejdą raz na miesiąc na dół to tylko o to czemu to tu leży a nie na swoim miejscu i czemu tak mało.. W tej firmie brakuje ewidentnie osoby z zewnatrz z świeżym spojrzeniem a nie ludzi którzy znają ten syf od środka i brną w to dalej. Ale w końcu stołki polecą a wtedy życzę tej dyrekcji żeby nie znalazla drugiej takiej pracy i wzieli sie za robote fizyczną a przełożonych mieli takich jakimi oni sami teraz są.

No i tyle tego
@Antek

Dokładnie... Kasa słaba. Gorąco tak, że czujesz, że zemdlejesz. Najgorszy jednak brak trzecich zmian i nocka ci wpadnie tylko raz na jakiś czas. Idziesz więc błąkać się po innej zmianie i nawet dodatku z tego tytułu nie masz. Konflikty i nieporozumienia właśnie z tego wynikają. Wiem, że część osób chce odejść po otrzymaniu wczasów, ale druga część uderza z tym wyżej - do przełożonych naszych przełożonych.

Rafi
@Pracownica

Liroy nic nie załatwi przecież to czopek dyrekcji lata i donosi na bieżąco co sie ludzia nie podoba. Chłop przy wiekszej grupie ludzi sie za bardzo zacina nie idzie go zrozumieć dlaczego jego wybrali bo (usunięte przez administratora) załatwi.

Montaż

Nie polecam tu pracować . Gorzej być nie może . Zakład poszedł na dno jeśli chodzi o szacunek , zaufanie do pracodawcy . Nikt nie wierzy w jakieś terminy rzucane na odczepnego . Pieniądze , jedna z najgorzej płacących firm na strefie . Zwinąć manatki , zwinąć wczasy i s..,, Trochę przykre , ale prawdziwe . Szkoda naszych wysiłków w rozwój firmy przez te lata . Do tego doprowadziła nie firma a panie A.S.P Na dodatek praca na budowie tez nie należy do przyjemnych , ale tego tez nikt nie słyszy , nie widzi bo BHP zamknęło się w sobie i za daleko ma na montaż .

Nikt ważny
@Montaż

Sama prawda. Na szacunek trzeba sobie zapracować, a zaufania pracodawca nie zdobędzie łgając pracownikom w oczy. Tylko to naszym dyrektorom wychodzi. Czarować potrafią na medal, ale szczerze rozmawiać już nie. Nikt w tej firmie nie mówi prawdy, każdy kręci i łże byleby tylko ludziom zamknąć usta. Nawet nie próbują nam niczego obiecać. Słyszymy tylko, że "nie było, nie ma i nie będzie" Po co więc mamy się starać? I tak nikt nie doceni tego, że nam jednak zależy i chcemy. A może już zrezygnowaliśmy z walki bo nie warto walczyć o coś jeżeli tylko nielicznym na tym zależy? Przetrwaliśmy w tej firmie naprawdę wiele fajnych chwil. Potrafiliśmy pracować po 12 godzin dziennie przez cały tydzień. Umieliśmy cieszyć się z tego, że mamy fajną pracę, ludzkich przełożonych i super współpracowników, ale niestety wystarczyła zmiana na kilku stołkach i wszystko zostało zniszczone. Dzisiaj nikt już nie przychodzi do pracy z uśmiechem. Dzisiaj każdy chce przetrwać osiem godzin i iść do drugiej pracy, która daje mu dodatkowe zaplecze finansowe na spłatę kredytu, wakacje dla dzieci, zakup podręczników szkolnych i.t.p. W naszej firmie niestety tego nie mamy, gdyż za nasze wypłaty możemy jedynie zapłacić czynsz i wyżywienie. Na przyjemności musimy zarobić gdzieś indziej. Takie realia. Jeżeli sami o siebie nie zadbamy, to nikt o nas nie zadba. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam zamiaru już więcej robić za dwóch. Nie będę więcej biegać na magazyn po materiał którego zabrakło bo nie miał go kto przywieźć z powodu braku magazynierów. Jeżeli ja nie zadbam o siebie to nikt tego nie zrobi. W tej firmie zostało kilkanaście lat mojego życia, bolący kręgosłup i zniszczone stawy, a teraz pewnie dojdą problemy z płucami i słuchem jeżeli w dalszym ciągu będziemy pracować w hałasie na placu budowy i będziemy wdychać smrody żywicy, farb i rozpuszczalników. A żeby było jeszcze ciekawiej to wiecie pewnie, że mamy na zakładzie zagraniczych gości? Dzisiaj w drodze do stołówki przede mną szli panowie w kamizelkach, rozmawiali sobie po angielsku, podziwiali nasze piękne czarne folie oddzielające budowę od produkcji i w pewnym momencie padło pytanie dotyczące właśnie tej folii: " czy Ty widziałeś kiedyś coś takiego? Ja nie" W tamtej chwili zrobiło mi się głupio i było mi wdtyd tylko nie bardzo wiem dlaczego. No, ale dość już tego użalania. Wierzę, że będzie lepiej. Tylko kiedy?

Operatorka
@Nikt ważny

To prawda... Dodam jeszcze, że te nasze chodzenie na "dwunastki", to nie chęć pomocy firmie, tylko rozpaczliwe szukanie pieniądza... A dyrekcja to wykorzystuje i śmieje się z nas po kątach. To co się dzieje teraz w tym zakładzie, spowodowało, że w ludziach narasta tylko niechęć i frustracja... Jak kiedyś polecałam znajomym tą firmę, tak teraz się jej wstydzę! Panie S. i A. , w kilka lat skutecznie rozwaliły wszystko to, na co pracowaliśmy lat kilkanaście. To już nie jest zakład pracy, tylko obóz!

Obcy
@Nikt ważny

Mądrze napisane. Zgłosić uc do inspekcji pacy o warunkach pracy w smrodzie i w pyle z budowy nowej hali. A na poprawe w tym zakładzie warunków pracy nie ma co liczyć raczka, rączkę myje Familia zf tylko patrzy na siebie zwykły pracownik sie nie liczy!

Anon

Kozy xD

@Anon

Barany! :D

Mm
@Anon

W tym zakładzie jest taki poziom niekompetencji, że nawet wypasania zwierząt nie potrafią dobrze zrobić. Które zwierzę będzie jadło taką przerośnięte trawę? Z depczą, na srają i na koniec będzie trzeba skosić. Ciekawe co miał w głowie ten co to organizował i jaki jest koszt takiej imprezy? To są te wasze oszczędności?

Obcy
@Mm

Ten co to wymyslił lubi grzybki halucynacyjne chyba no chyba ze Ciapatych chcą ściągnąć do roboty z ofertą na dupake w czasie pracy!

Brawo dla pomysłodawcy kóz na terenie zakładu. Kolejny kretyński pomysł zatwierdzony przez totalnie nieogarniętą górę. Ktoś przesiedział, że ten śmieszny pastuch nie zda egzaminu a zwierzaki będą popylać po całej strefie i parkingu? Ciekawe jak firma zareaguje na pozwy, że ich eko kosiarki weszły na 88 albo zniszczyły komuś auto. Trzeba być skończonym kretynem, żeby zamiast dać ludziom podwyżki/ premie wolą wynająć kozy. Gdyby jeszcze te kosiarki miały trawę na zakładzie a tam tylko chaszcze.... Brawo zarząd i pomysłodawca. (usunięte przez administratora)

Prawda

Kilka słów na temat Zf w Gliwiach. Pracując tam ponad 10 lat z roku na rok widzę jak ten zakład sam się pogrąża a raczej nie dam tylko pogrąża to w dużej mierze derekcja( która oderwała się od rzeczywistości) która robi sobie żarty z pracowników i traktuje ich jak gorszych od sobie (ludzi którzy nie myślą)a to przecież dzięki nam JESZCZE ISTNIEJE. Pytam jak można wmawiać pracownikom że zakład jest biedny a ładują pieniądze w rozwój firmy i budowę nowej hali?Tłumaczenia że to inna pula pieniędzy, że na podwyżki nie ma bo poszło na budowę to co to Znaczy inna pula ? To są same zaprzeczenia. Może czas najwyższy przestać robić z ludzi głupków i może czas najwyższy obudzić się i zadbać o pracownika bo chyba już jest ich coraz mniej i będzie jeszcze gorzej jeśli to się nie zmieni. Pracownicy także może powinni się obudzić i jakoś reagować na takie zachowanie derekcji ( każdy narzeka i na tym pozostaje) a może warto zacisnąć pośladki i się odezwać lub coś zrobić? Chyba że tak wam tam dobrze za 4200 brutto? Z taką atmosferą? Takim traktowaniem pracownika? I robienie z nas głupków? Dodam jeszcze że jeśli ktoś jest zainteresowany to znajdzie informacje na temat sytuacji fimalsowej firmy i będzie wiedział że jest dobra dowodem jest to że Niemiecka fabryka chwili się sukcesami za które także my odpowiadamy a co z tego mamy? NIC.. PONIŻENIE, BRAK KASY I BRAK SZACUNKU. ROBIĄ Z NIAMI CO CHCĄ (wmawiając wam że mogą - i to jest najlepsze - zacznijcie czytać swojej prawa z kodeksów pracy a nie raportów mężów zaufania czy innych firmowych informacji czy "bo ktoś powiedział" to jest wasz największy problem który pracodawca wykorzystuje ) pozdrawiam i nie polecam tam pracować a raczej uciekać.

Doswiadczony

Nigdy mnie te fora nie interesowały , wypociny na tematy prywatne koleżanek i kolegów to nie dla mnie .Ale teraz piszecie mądrze tylko obawiam się ze już za późno , aby nasze wykształcone mądre głowy zarządzających zakładem coś wymyślili . Tu trzeba rewolucji , konkretnych obietnic do natychmiastowego wdrożenia . Zaraz po urlopie pierwszy i ostatni raz zawitam w progach Mirosława i z uśmiechem na twarzy dam magiczny papierek . Po tylu latach szkoda , ale wszyscy do okoła nie żałują odejścia , wiec i Ja posmakuje tego . Jak będzie tak jak obiecali to ściągam odrazu wielu ludzi , dobrych , wartościowych i pracowitych . Taka tez była umowa z nowym pracodawcą i obiecane Wam kochani . Kto wie ,ten wie kim jestem . W ostatnich tygodniach każdy marzy o zbiorowym odejściu i liczę że Wy doświadczycie zobaczenia tego uśmiech i szczęścia że tak mało wartościowi ludzie odchodzą . Nikt nie musi nam na sile trzymać tych miejsc , sami się puścimy ????

Poinformowany
@Doswiadczony

Strefa to naczynia połączone, więc nie wierzę w Twe bajki o tym że podbierzesz pracowników i Twój nowy pracodawca się na to zgodzi. Zlikwidować palarnie ( wszystkie trzy! ) i problemy tego zakładu miną w oka mgnieniu.

Mem
@Poinformowany

Ludzie i tak odejdą, a na ich miejsce przyjdą kozy i owce xD

Wkurzony
@Poinformowany

Tez jestem za likwidacja palarni. Palacze ida na fajkę i nic ich nie obchodzi i jeszcze maja dwie dodatkowe przerwy bo średnio ich nie ma 10 do 15 min.

Zły
@Wkurzony

Naucz się palić i też bedziesz miał takie przerwy. Tobie chyba słońce zaszkodziło. A jeżeli brak Ci argumentów w rozmowie to lepiej się nie odzywaj. Idealnych ludzi jest pełno, ale empatycznych jak na lekarstwo.

@Doswiadczony

Podobnie myślę,podobnie robię.

Pastuch

W tej firmie zaczęli montować ogrodzenie pod napięciem, żeby ludzie nie uciekali XD Następne będą wierze z karabinami?

@Pastuch

Bo, jak ktoś tu wcześniej napisał, to już nie jest zakład tylko (usunięte przez administratora)

...

Najlepsza jest Pani Rączka która biega obserwuje i (usunięte przez administratora)(nawet mega serwis) no i (usunięte przez administratora) Natychmiast wizyta u specjalisty...a ciekawe czy kolejny miesiąc nie wypełnia totemu

Sołtys
@...

To jest praca a nie przedszkole

Obserwator

Krótko mówiąc, opinia błędna

@...

Teraz sam podpierdzieliles (usunięte przez administratora) i sam idz do specjalisty się zacznij leczyć. Patrz swojej roboty a nie tego co inni robia.

Ll
@...

Ale pomiary wpisuje? Jak tak to co się czepiasz. Super liderka jednej stacji.

@Ll

Zastanawia mnie dlaczego negatywne ale prawdziwie informacje mają tyle smutnych minek.

...1
@...

Skoro tak bardzo wiesz co pani R. Robi, kogo obserwuje to najwyraźniej sam(-a)Ch......robisz????????????????

@...1

Uspokój się i wpisuj pomiary, a no i totem też warto.

...1
@1988

Ja swoje mam wypisane dlatego niewiem co kto robi i gdzie chodzi a nie jak Ty obserwator i (usunięte przez administratora) na forum a twarzą w twarz pewnie fajn(-a) kumpel (-a)????????????????????

Jola
@1988

Dostałeś 6 negatywów i 30 alertów za prawidłowe pytanie. Nikogo nie obraziłeś, nawet nie próbowałeś. Czyli na forum jest 36 osób które zachowują się jak wujek Jarek. On jest dla nich wzorem. Zresztą co można sądzić o kimś, kto przyjeżdża do pracy godzinę przed rozpoczęciem pracy i to własnym samochodem? Jest fachurą czy idiotą? Nie wie co ze sobą zrobić? Jak go wywalą to taki gościu będzie dalej przyjeżdżać pod bramę zf. Co on ma z głową? Takich ludzi jest więcej w tym zakładzie

@Jola

To człowiek który uważa, że TRW to jedyny zakład na świecie. Najlepszy, doskonałe miejsce pracy i relaksu. Jedyne co osiągnął w życiu to TRW. Więc kurczowo się trzyma tego małego świata bo boi się cokolwiek zmienić. Taki mały robaczek. Zmiany są dobre i wychodzą na plus.

Zwykły operator

Nasza "szanowna" dyrekcja chyba za bardzo poleciała. To nie (usunięte przez administratora)!!!! Czasy niewolnictwa dawno minęły a im się wydaje że mają jakąś dziwną władze nad Nami. Ciągle źle, mało itd...a co wy robicie dla Nas? Nawet wam cywilnej odwagi brak żeby zejść i z Nami porozmawiać. Ale o czym tu pisać S. - Pani po studiach nie potrafi rozmawiać, tylko wydawać rozkazy. Nie da nawet operatorom dojść do głosu - ona mówi i tak ma być!!!!! Należałoby zrobić jeszcze jeden kierunek jak rozmawiać z drugim człowiekiem, bo jesteśmy tacy sami jak Ona. W lepszej wodzie chyba się nie myje????? Niech to w końcu (usunięte przez administratora)

Grendyrz to 60

Joker

Znów zwolniło się kilku operatorów i magazynierów. Krążą plotki, że EBB ma pracować od sierpnia na trzy zmiany. Tylko kim chcą obłożyć trzecią zmianę? Nikogo nowego się nie zatrudnia, bo nikt nie chce tutaj pracować. Opinię mamy nieciekawą, a wręcz chyba najgorszą na strefie. Zarobki niższe już być nie mogą. Zastanawia mnie jedynie fakt, że ludzie wypowiadają się na forum i co? Nikt z naszych pracodawców tego nie czyta? Nikomu nie daje do myślenia, że jeżeli ludzie wylewają wiadro pomyj na kadrę zarządzającą, to jednak coś jest nie tak? Jaķ ma być dobrze, jeżeli ignoruje się pracowników? A słyszy się tylko to, co chce się usłyszeć. Jak udało się z tak fajnego i prężnego zakładu zrobić to co w tej chwili sobą reprezentuje???

@Joker

Tak to jest jak sama familia robi na zakładzie reka raczke myje. Jbc Zf

Roboty na hali ebb, ludzie musza pracowac w smrodzie, najgorzej maja osoby ktore robia zaraz przy budowie, a zaklad nic sobie z tego nie robi, maja w (usunięte przez administratora)

B. B.

Witam. Pracuję w tej firmie ponad 12 lat, ale takiej dezorganizacji i dezinformacji tu jeszcze nigdy nie było. Jeżeli nie zmieni się kadra zarządzająca tym zakładem, to tylko będzie gorzej. Nie rozmawia się z pracownikami, nie informuje się nas o niczym. Na ostatnią chwilę dowiadujemy się o nadgodzinach, godz przed końcem szychty szukają chętnych do zostania na dodatkowe 4 godz. Z system trzy zmianowym też jest chaos i co tydzień milion zmian. Wszystkiego dowiadujemy się w ostatniej chwili i to najczęściej gdzieś "po cichu". "Góra" podejmuje jakieś decyzje, nijak mające się do tego, co rzeczywiście dzieje się "na dole". Zaczęli traktować nas jak maszyny, które nie czują zmęczenia, bólu a o temperaturze nie wspomnę. Liczy się tylko ilość i oszczędności... Może gdyby czasem do nas zeszli i posłuchali co my mamy do powiedzenia... Albo naprawdę nie wiedzą co tu się dzieje, albo nie chcą tego wiedzieć. Skoro zakład ma gdzieś pracowników, to niech nie oczekuje, że pracownicy będą się poświęcać dla zakładu. Tym bardziej za takie kieszonkowe...

...

Ten zakład to jedna wielka porażka i tak jak już wcześniej ktoś wspomniał ludzie czekają na wczasy i nara wtedy tą piękna Sabinka i agniesie zejdą (usunięte przez administratora) na produkcję wraz z kondziolem

Dac im tez wyplaty po 3200 i zobaczymy czy im się bedzie podobała taka kasa

@...

U mnie na zmianie pracuje dwóch takich co to biorą wczasy i potem się z firmą żegnają..... I tak szósty rok już.

Abc

Nie rozumiesz?

@...

Czyje smutne minki pod postami 1-Agnieszka, 1-Sabinka, 1 -Mirek... A no tak z firmowych kompów poleciały i z telefonów. Dzięki Bogu na tym forum władzy nie macie. W tej firmie usuwa się osoby które szczekają, nawet jak mają rację. Zastanawia mnie co robią związki, że stanowiąc ich nie wywala bo nie mogą. Więc czemu nie zaznacza choćby 100% wywiązywanie się z obowiązków na liniach, taki strajk Włoski. Zacznijcie sprawdzać stacje zgodnie z listami BHP. Sprawdzajcie PY. Na rolkach tyko tyle co na liście. Nie robić do dzwona. Przecież to proste.

@...

No chyba już niedługo będą musieli zejść, bo już nie ma komu robić - tym bardziej w okresie urlopowym... Więc ZAPRASZAMY do pracy przy 35°C na pełnej pi*dzie z jednym wiatrakiem na 4 stanowiska!

Antek

Witam, jestem pracownikiem z 8letnim stażem na produkcji na boostrach i wyrażę swą opinię żeby każdy zadający pytanie jak ta praca wygląda wiedział. Stawka najwyższa 4,2k brutto + ew. max.10% premii do tego raz na kwartał 70zl pranie i z 200zl bezchorobowe. Za to wymagają robienia w pocie czoła tak żeby sie tylko słupki zgadzały, wode musisz mieć swoją bo na całą halę działa 1 dystrybutor, ciepłej wody nie ma bo po co.. jeszcze byś sobie kawe albo herbatę zrobił a wtedy napewno ją wylejesz na maszynę i beda szkody.. takie jest myślenie naszych kierowników. Niestety w ciągu 2-3lat za rządów naszej pani dyrektor ten zakład upada, wiecej kobiet na stanowiskach kierowniczo/dyrektorskich to będą bardziej porządków i czystości pilnować zamiast spraw techniczno produkcyjnych. Mam nadzieję że odpowiedziałem swoją opinią na wszystkie pytania. Pozdrawiam, Antek.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 248.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 226, z czego 21 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 132 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o