ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Opinie o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o

Wkurzony

Nie wiem jak jest z gejami, ale ZF Gliwice na pewno jest friendly dla liderów nierobów, chodzących co 2 godziny na fajkę i siedzących tyłkiem na biurku kierownika zmiany.

Czy zdarzają się nadgodziny w TRW?

Burza

zdarzają się tylko nadminuty i nadsekundy

Herbatnik

W ostatnich dniach zwolniono kilka kolejnych osób. Część z nich miała umowy na stałe. Były to w 100% osoby nie z produkcji - jakość, magazyn i inne działy.

@Herbatnik

Niestety "samo życie". I albo się z tym zgodzimy, albo powiemy Nie. Ale w tym zkładzie to nie ma racji bytu, bo ludzie są zastraszeni i nie zawalczą o swoje prawa. Zresztą nie po raz pierwszy pracodawca robi z nami co chce. A My.. No cóż, siedzimy cichutko, bo jeszcze nas zwolnią. Jeżeli jest pozwolenie z Naszej strony na takie traktowanie nas, pracowników, to niestety takie są efekty. Wielu nie podoba się władza liderów i t.p. lecz nikt nie odważy się głośno zaprotestować. Zresztą, pamiętam słowa Pani Dyrektor:" Lider ma władzę, powinien z niej korzystać i może wszysto..." Resztę dopowiedzcie sobie sami. Powodzenia.

UznanyExper

Możliwe jest zachowanie miejsc pracy przy redukcji wynagrodzeń i niepotrzebnych dodatków funkcyjnych - poprzez zmniejszenie liczby liderów - np. łączenie linii.

Magazynier

Fachowe i konkretne pytania zwiazane z praca magazyniera. Pytają o umiejętność obsługi skanera i pojazdów jezdnych ( wózków widłowych, skuterów itp.) Pytaja o t oczy bedziesz opracowałw nadgodzinach - warto powiedziec ,ze tak, gdyz i tak nie zawsze trzeba na nie przychodzic.

Nie tylko produkcja ma problemy. Wszystkim biurowym zmniejszono etat i zabrano 20% wynagrodzenia do 30.06. To co robi ta firma nie mieści się w głowie. Oczywiście zasłaniają się ochroną miejsc pracy. Śmiech na sali.

Koleżanka
@Anonim

Przykro, że tak potraktowano pracowników biurowych. Tylko, że z biur nikomu nie podziękowano jeszcze za pracę, a z produkcji i obróbki niestety wielu pracownikom podziękowano. Zastanawiający jest jednak fakt, że zwalniane są osoby mające na utrzymaniu dzieci, a emeryci, którzy mają emeryturę pracują nadal. No, ale nie mnie to oceniać.

@Koleżanka

Pracowników biurowych jest znacznie mniej. Mają inna specyfikę pracy. Nie kończy się ona po 8 godzinach tylko trwa nadal, to samo w weekend i nie jest ona wynagradzania. Dlatego jest to tak dotkliwe i nie powinno mieć miejsca.

Kadrowa
@Anonim

Ja tez jestem strasznie wkur.. ze mi pensje ucieli. Masakra

@Kadrowa

Może dobrym rozwiązaniem będzie przerzedzić pracowników biurowych skoro jesteście tak pokrzywdzeni? Produkcyjnych zwolnili ot tak, wy natomiast mimo wszystko zachowaliscie posady. Każdy patrzy pod siebie, bo w weekendy pracujecie, bo pogodzinach itd. Jak tak źle to zapraszamy na linie

Kadrowa

Zartowalam. Nie jestem zadna kadrowa. Nudzi mi sie to pisze glupoty. Nawet w gliwicach nie pracuje. Pozdrawiam.

NZS

Jeśli obecna sytuacja się przedłuży to lecą wszyscy...

Ziomal
@NZS

Podobno dopiero coś może ruszyć ale i tak nie wszyscy. Będą zwolnienia i to duże

Ziomal
@Ziomal

Podobno w czerwcu dopiero coś może ruszyć ale i tak nie wszyscy. Będą zwolnienia i to duże

Stary pracownik
@Ziomal

Dlaczego tak pesymistycznie? Uszczknij rąbka tajemnicy i podziel się z nami swoją wiedzą nt. zwolnień i.t.p. Pozdrawiam i więcej wiary i optymizmu.

Młody
@Anonim

Kiedy wracamy do pracy? Co z osobami zwolnionymi? Czy to prawda że tym co kończy się teraz umowa to może jej nie mieć przedłużonej?

Spokojnych i Wesołych Świąt w tym trudnym okresie życzę wszystkim pracownikom ZF. Wesołego Alleluja !!!

Krakus

Witam ile realnie trzeba zrobic nadgodzin zeby miec te 3000netto ?

załamana
@Krakus

NIE MA NADGODZIN !!!!! ZARABIAMY TYLKO TYLE ILE MASZ NA KWITKU. CZYLI NA DZIEŃ DZISIEJSZY 2900 ZŁ BRUTTO

Alf
@załamana

Przecież najniższą jest po ad 3tys brutto!

LiczeNaZysk
@załamana

Jakie nie ma nadgodzin jak chodzą i proszą ludzi żeby w weekendy robili

nick
@Alf

mylisz sie najnizsza to 2600-2800 brutto

kasia

wezwali nas po zakonczeniu pracy do dyrektora o 21.50 otrzymałam zwolnienie do ręnki bo byłam pod agencją i usłyszałam że przykro im że muszą nas zwolnić chodz mają dofinansowanie rządu . a potem postojowe od 23.03 brawo dla tej firmy

Gejzer
@kasia

Zwolnili tylko najnowszych pracowników???

@kasia

Kasiu bardzo mi przykro, jeśli mogę jakoś pomóc wal jak w dym.

Czyżby

Nie mów, że mięsny jeż Ci nie smakował i skończyło się to wszystko w palącym WC? Mam nadzieję, że jak załatwiałeś swoje sprawy to ręcę umyłeś, a maseczkę założyłeś?

Poinformowany

Nie rozsiewajcie plotek i nie oczerniajcie niewinnych ludzi. Decyzja o zwolnieniu pracowników agencji NIE zapadła w Gliwicach. To decyzja centralna, to samo bowiem stało się u naszych koleżanek i kolegów z Bielska. Bodajże w środę przyszedł e-mail z centrali, w którym pośrednio już o tym wspominano. Wszystkim zwolnionym niezwykle współczuję. Nie mnie jednak prawda jest taka, że NIKT nie może w chwili obecnej być pewny pracy w ZF Gliwice. A już na pewno zakład nie będzie wyglądał tak jak przed kryzysem.

Załamana
@Poinformowany

Rekrutacje do innych firm wstrzymane. Badań okresowych nie można zrobić, bo przychodnie są zamknięte ( na dzień dzisiejszy nie ma zmiany rozporządzenia w tej kwestii, a bez ważnych badań okresowych żaden pracodawca nie dopuści pracownika do pracy).Pracownicy pracujący pod firmą to można rzec szczęściarze, bo zostali wysłani na postojowe czyli mają za co przeżyć ten ciężki okres.

Poinformowany
@Załamana

Wiem, jest mi naprawdę przykro z powodu tej sytuacji. Wierz mi, że wielu z nas bardzo zabolała ta decyzja. Szczególnie osoby, które same w życiu coś przeżyły. Nie mniej jednak nie można się załamywać. Rejestruj się w PUP-ie, działaj. Ale jest też druga strona medalu. Nas wysłano na płatne postojowe, nie wszystkie inne firmy są tak dobroduszne. Ale lada chwila w kasie skończą się pieniądze. My też nie mamy pewnej pracy. Nawet osoby na umowach bezterminowych muszą się z tym liczyć.

ono
@Poinformowany

PUP Gliwice tez jest zamkniety tak dla informacji tylko online

Lider 30..

W piatek 20.03.2020 genaraly zażąd firmy podja decyzje o zwolnieniu wszystkich pracowników zatrudnionych przez agencje pracy. Wyjątkiem była zmiana A, ktora dostała na nadchodzący tydzień urlopy. Już poraz kolejny widać, ze obcy kapitał rzadzi tym zakładem, zakładem i umysłami kadry zarządzającej. Jak mozna miec w sobie taka znieczulice na los ludzi. Pani detektor jak trzeba bylo przyjść w weekend majowy do pracy to zeszła do ludzi halę i mówiła, ze firma w potrzebie i przymuszala do pracy tupiac nóżką. Teraz to już nosa za biurka nie wystawi, nie zejdzie na halę i nie porozmawia z ludźmi...teraz to już innych z takim zadaniem wysyła. Korporacyjne zlecanie zadań do wykonania...brawo!!! Jak dwie dziunie z Włoch przyjechały i ludzie awanturę zrobili, ze na kwarantannie nie są. Zaslonili sie, ze nie musza ludzi na kwarantanne wysyłać, a tydzień później już ustawowo była dla wracających z innych państw. A dziewczyny po całej hali lazily. Mirek to nawet chwalił sie, ze jedna już przytulal. No masakra!!!

Ono

Firma ZF Gliwice poraz kolejny pokazała jak zależy im na pracownikach zwalniając prawie 100 osob w dobie wirusa,co ci ludzie teraz maja zrobic jak wszystko jest chwilowo zamkniete,brak słów na takie zachowanie mam nadziej że ta wiadomosc dotrze do osób z rządzących i zostanie im zabrane dofinansowanie dla firm.Omijajcie ta firme szerokim łukiem

Wszystko ok?

Czy to normalne , że chore osoby ( katar , kaszel , gorączka ) przychodzą do pracy i pracodawcy to nie przeszkadza?:) Jest tam jakieś rozporządzenie , że nie można na jadalni siedzieć obok siebie ale jak pracujemy w ścisku na linii to już jest wszystko w porządku ... Nie wspominając już o szatni

@Wszystko ok?

Nie jest normalne jak większość rzeczy w tym zakładzie. Inne zakłady potrafią przed wejściem mierzyć pracownikom temperaturę, ten zakład tego nigdy nie zrobi bo okazało by się nagle że nie ma komu pracować i trzeba było by zamknąć zakład

Nie ok

Dokładnie okazałoby się, że nie ma komu pracować, szczególnie że właśnie zwolnili wszystkie osoby, które nie były pod firmą.

@Nie ok

Poważnie? Kiedy? Jestem na L4 to nic nie wiem

Ten zakład nigdy nie dbał o swoich pracowników, oni patrzą tylko na siebie żeby utrzymać się na stołkach. Oby ten ciężki czas szybko minął, dla wszystkich wytrwałości i powodzenia

Papel

Właśnie dziś firma zwolniła cała agencje pracy, zwolnienia czekają również ludzi spod firmy, ale jak to ujęła dumna i blada Pani Patrycja, będzie selekcja. Powód : kryzys przez koronawirus, dobra wiadomość jest taka, że może wszystko uspokoi się w połowie maja, w my grzecznie i spokojnie mamy czekać na telefon, aż znowu zaproszę nas do pracy - nieważne, że ludzie teraz zostali bez pracy, bez możliwości pójścia na bezrobotne, bez żadnego punktu wyjścia, bo wszystko zamknięte, ale przecież co ich teraz obchodzi czy będziemy mieli za co żyć?!

Głośny
@Papel

Wykazali się ogromnym skurwys.yństwem ale to i tak mało powiedziane. Zrobili to z pełną świadomością że postawiają was z krytycznej sytuacji. I to człowiek człowiekowi bez żadnych skrupułów zrobił coś takiego, chociaż już trudno nazwać te osoby ludźmi. Po rozmowie z współpracownikami po całej sytuacji pomimo tego że mamy umowy też się obawiamy co będzie dalej. Wiem że łatwo mi pisać w tej sprawie, ale ludzie z produkcji także przejęli się waszą sytuacją. Co by było Życzę wytrwałości i wszystkiego dobrego.

Pracownik.pl

Koronowirus... Zakładu nie zamykają a zwalniają pracowników z pod firmy. Tarcza ochronna dla pracowników raczej nie istnieje

Pracownik NGK

Jaka płaca ,jakie warunki dla osób z 5 letnim stażem na produkcji ? 4 brygadówka mnie zaczyna dobijać i szukam innej pracy .Czy lepiej do Amazonu na Bojkowską ?

Kondzio
@Pracownik NGK

Lepiej na Amazon my też tam idziemy bo tutaj nic konkretnego

TRW
@Pracownik NGK

TRW nie jest złe tylko nie wiem czy przebije NGK płacowo? Zależy za ile chcesz robić i co chcesz robić. Od razu mowie, leserów nie potrzebujemy :)

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w TRW?

Szczęsliwy

No na szczęście u nas w pracy jest atmosfera - mam nadzieje ze pomogłem.

Kochani. Z okazji Świąt życzę Wam wszystkim i tym malutkim i tym wielkim radosnych,pogodnych,spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia oraz Dosiego Roku i szampańskiej zabawy do rana.

Ohh

Dziękuję i wzajemnie - spóźnione ale szczere :)

Karola

Jestem zainteresowana pracą widzialam ofertę na operatora cnc czy jest to ciężka praca? Zarobki po jakims czasie wzrastsją czy caly czas to 3 100 brutto?

Julia
@Karola

Jeśli mogę zapytać ,to gdzie znalazłaś ofertę pracy do TRW? Bo na stronie internetowej brak aktualnych ogłoszeń, a również zainteresowana byłabym aplikowaniem tylko nie wiem jakie stawiają warunki nowym pracownikom.

Operator
@Julia

Warunki min. z minimum. Nie jest wymagane żadne doświadczenie na produkcji. W sumie z tego co wiem to nawet bez szkoły przyjmują.

Ćma

Zaraz na początku powstania strefy w Gliwicach czytalem w Dzienniku Zachodnim artykuł o TRW. Same komplementy: wysokie zarobki (3000 zł netto), wykwalifikowana kadra do specjalistycznej pracy - produkcja systemów ABS itp. Czy to była prawda? i dlaczego teraz jest tak źle ?

@Ćma

idż przekonaj sie a jak nie to poczytaj ostatnie 5 stron wszystko masz napisane - ludzie kochani!!!

Stary
@Ćma

Zaraz na początku na pewno nie było 3000 zł netto, bo po dziś dzień takich na start nie ma, a co dopiero kilkanaście lat temu. Faktem jednak jest że była to jedna z najlepszych firm na strefie. Problem w tym, że TRW już nie istnieje. Amerykańską firmę TRW zakupiło w całości niemieckie przedsiębiorstwo ZF. To tak jakby ciągle wspominać dawnych dobrych super sąsiadów, mimo że od 5 lat w mieszkaniu na przeciwko mieszkają nowi i chamscy właściciele. Dużą, powtarzam dużą winę ponoszą sami pracownicy. Co jakiś czas jakiś lider (usunięte przez administratora) podbija normę. Ma do zrobienia dajmy na to 950 serw na zmianę, a on robi 1020. To są autentyczne sytuacje. Pytanie po co? Kto na tym korzysta? W długookresowym rozrachunku tracą wszyscy. Pracownicy zdrowie, bo nie jest możliwe ciągłe jechanie w takim tempie, firma reputację ze względu na reklamacje. W końcu skończy się to tym, że jakiś kluczowy klient straci cierpliwość i się wycofa. 25% załogi pójdzie do zwolnienia. W pewnej dużej firmie na strefie był niedawno taki przypadek.

frank

Nie wiem gdzie to wyczytałeś,bo niektórzy po 15 latach tyle nie maja

Xxx
@Stary

Bo dostają premię dyrektorska w wysokości 500 zł z tego co mi wiadomo

Jeden
@Xxx

No właśnie a taki lider często jest wolny i tylko łazi wokół linii a na ten wynik robią zwykli pracownicy którzy z tego nic nie mają .

Robol
@Xxx

Jaka premię?:) Ona jest mitem. Premię co najwyżej Ci zabiora a nie dadzą jeszcze dodatkową

Worker
@Stary

True, True. Ale prawda jast taka że każdy chce się wybić z tego syfu. Tym bardziej lider. (usunięte przez administratora)na najwyższym poziomie. Nie poliżesz, nie istniejesz. Zasada kija i marchewki. Tylko nie do końca wiadomo co jest tą marchewką... Tym bardziej że niektórzy zapomnieli już jak im pot po (usunięte przez administratora) spływał... ????

Julia
@Robol

@Robol pracujesz w TRW? Podziel się, proszę, wiedzą o zarobkach na produkcji. Skoro nie ma co liczyć na premię, to jaka jest podstawa?

Kobieta

Twoja wypowiedź na temat premii i kobiet jest bardzo chamska. Sama osobiście dostałam premię dyrektorską kilkakrotnie i nie za to, że mam układy z kierownikiem, ale za efekty swojej pracy. Mam nadzieję, że masz na tyle przyzwoitości i przeprosisz KOBIETY za swoje podłe insunuacje. Chyba, że nie masz jaj.

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o - Gliwice

• Jak się pracuje w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 258.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 235, z czego 21 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 139 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o?

Kandydaci do pracy w ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Braking Systems Poland Sp. z.o.o