Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

,,,,,,,,,

Potwierdzam ............. tak niestety się pozmienialo 6 lat temu ,musi się oplacac firmie

Witam chciałem się dowiedzieć jak wygląda sytuacja na stanowisku utrzymanie ruchu. Ktoś jest wstanie coś na ten temat powiedzieć

Optymalnie

Popieram przedmówcę, w wabco coraz lepiej się pracuje,co prawda jeszcze kilku wielbicieli Pana sroki trzeba wyeliminować,ale poprawę atmosfery pracy się czuje

@Optymalnie

PRZESTAŃCIE ŚCIEMNIAĆ skoro tak lepiej czemu co 15 minut pojawia się ogłoszenie żeby było dobrze musieli by się cofnąć do tego jak było kiedyś czyli nie jak teraz pracuje 6-7 osób na lince tylko wtedy robiło 9-11 są stanowiska lżejsze ale to dla elity nawet jedzenie jest gorsze niż było 3 lata temu i droższe spytaj ile osób ma przeciążone stawy ile ludzi co tydz się zwalnia bhp tylko na papierze i wymyślają jeszcze gdzie by tu zabrać pracownika dodać roboty żeby zaoszczędzić

Ok
@Optymalnie

Popieram i zgadzam się...dużo upłynie wody za nim nowy prezes posprzata po poprzedniku

Agata

@Franko, naprawdę WABCO opłaca się zatrudniać ludzi, którzy nic nie robią i nie wypełniają swoich obowiązków? Dopytuję, bo trudno w to uwierzyć w dzisiejszych czasach. Na stronie wyczytałam też, że jako cała firma dostali nagrody dla najlepszego pracodawcy i dla najlepszego miejsca, w którym można się uczyć. Jak jest naprawdę w takim razie?

@Agata

To oczywiście sarkazm nie pracowałem w biurze tylko na produkcji 6 lat wiadomo ze zależy gdzie trafisz na prod.jest wszędzie zapierd. ale w biurze są stanowiska gdzie można ściemniać nie wszystkie, przede wszystkim wabco mało płaci za to co trzeba tam robić i czego wymagają jak rozejrzałem się po rynku pracy we wrocku to naprawdę małe pieniądze to był główny powód mojej rezygnacji tam jest zasada przeżuć i wypluć pracownika nie inwestują w starszych pracowników oni zarabiają tyle co ci co przyszli niedawno dużo starych bab które chcą pokazać ze są lepsze nadają się jeszcze do czegoś ale niektóre młode też nie są lepsze przez co normy są coraz wyższe to wszystko tam idzie w złym kierunku teraz jest nowy dyro może coś się zmieni ale ja już bym tam nie chciał wracać no chyba ze z kamieniołomów :)

tak sobie
@Agata

Na jakiej stronie i jaki tytuł dostało WABCO

..........................
@Agata

a kogo obchodzą ich kupione tytuły na świecie nie wiedzą ze traktują ludzi jak niewolników nie szanują ,że płacą mniej niż minimalna krajowa średnio jakieś 5 zł na godz bo robisz za 3 czyli dzielisz to co zarobisz na 3 a oni się cieszą dlatego taki robią najlepiej mieć pracownika za kromkę chleba a kiedyś było fajnie ale polak zawsze se śrubę dokręci co myśleli że te pugłuwki nie widzą jak dłubią w nosie więc dodali im roboty normalny człowiek chociaż udaje że coś robi a kolegów w pracy nie ma to udawanie że mówimy se na ty że każdy jest równy

@..........................

Pięknie się wpisujesz w typowy obraz. Tytuły kupione - bo przecież nikt nie jest na tyle mądry żeby studia skończyć Traktują ludzi jak niewolników - bzdety, hajlajf mamy w porównaniu z "dawnymi czasami", co ty wiesz o niewolnictwie. Robi za 3 - no teraz to mnie rozbawiłeś/aś, co ty pierdzielisz? Przez 6 sobie podziel Ortografia dopełnia obrazu typowego młota, jakich na szczeście coraz mniej.

@ja

kiedyś głąbie robiło nas nawet 11 na linii a teraz góra 8 i to rzadko kiedy z reguły 7 widać tępaku że masz fuchę albo jesteś z biura co 3 osoba ma nadwyrężone ścięgna u rąk

Budvar
@Agata

dość dobre miejsce do uczenia się pracy , co do nagrody to Solidny Pracodawca, nagroda wręczana przez pracodawców, czyli samym sobie, trochę to śmieszne. Czekamy, aż będzie to tak dobry pracodawca, że nagrodę wręczą pracownicy.

@............................

...i robicie teraz tyle co w 11 osób?

..............................
@anonymous

Monter

szybko, kilka pytań, opis warunków - 2800 brutto, trzy zmiany, praca stojąca

standardiwe

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zad

Zgadzam się,klimat pracy znacznie się zmienił na plus...ale nie chwalmy dnia przed ....

2700 brutto

Praca w Wabco -2700zł brutto, czyli ok. 1800 zł netto! Opieka nad panią Susanne z Aumuehle 1100 € netto czyli ponad 4500 zł netto. O czym tu gadać?

Mielosik
@2700 brutto

Skoro nadajesz się tylko do podcirania starych (usunięte przez administratora) to powadzenia

robot
@Mielosik

Za podcieranie starych d..p płacą 2,5 razy więcej niż za bardzo odpowiedzialną pracę w wiodącej światowej firmie produkującej hamulce. Wstyd dla Wabco....

Pampers
@robot

"pocieranie ..." to również odpowiedzialna praca, dbasz o zdrowie i bezpieczeństwo starszej osoby, która już tej błachej czynności nie może wykonać samodzielnie. Pojmiesz dopiero jak sam będziesz pod siebie robił. Młodość nie wieczność.

Dobrze

Muszę tutaj napisać,że obecna atmosfera w firmie jest coraz lepsza,konkretnie dotyczy relacji i współpracy pracowników na produkcji.

Czarek

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

facko
@Czarek

Gdzie to słyszałeś ???

LEPIEJ

WABCO CHYBA WYCIAGA WNIOSKI. PRACOWNIK TO NIE NIEWWOLNIK a wspólpracownik co prawda dopiero na poczatku drogi i w bulach i duzo jeszcze pracy przed firma. mysle ze doczekam czasow GdY wsPOLPrawOwNIK tO nIe TYLKO kLIeNT a PracOwnIK . dO tEJ POrY TYLKO na PaPIERzE>

@LEPIEJ

TA wabco nie wyciągnie wniosków jeszcze za 20 lat do póki nie zwolnią obecnego guru wystarczy popatrzeć jak było przed nim jeszcze 8,7 lat temu teraz jest co najmniej 30% mniej ludzi a zasuwa się szybciej i więcej organizacji nie ma chaos bo liniowi bez kompetencji po znajomości mnie wkurzało że ja tydz np na najgorszym stanowisku robiłem a cwaniaczki co lizały nie spider zupełny absurd od tego jest wózkowy na dziale dlatego co godz na fajkę chodzą wystarczy porównać dziś a 7 lat temu i mamy odp i nie ma żadnych plusów na dziś no może po za dojazdem blisko

Cezary

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

@Cezary

ta dobrego i co 5 min ogłoszenie zero szacunku,słabe zarobki,praca na akord ciągłe zmniejszanie obsady a robi się więcej nawet te posiłki to lipa drogie jak w normalnym sklepie nie ma żadne dofinansowania to ściema np parówki 4 szt 4 zl w sklepie za 7 zl masz 700 g ,tortill szt 5 zl w sklepie to samo tylko odgrzać 2 naleśniki 5 zl w sklepie 5-8zl, 2 jaja sadzone 3zl w sklepie 0,60gr ćwiartka z kury ,fasolka po bry,kotlet 5zł w sklepie 3do6zl

Potencjalny

Kurcze, jak przeglądam opinie o pracodawcach na tym forum to są tylko dwa wyjścia, albo żadna firma się nie nadaje do pracy u nich (negatywy i niskie oceny) albo to wymysły i sztuczne komentarze byłych pracowników z ugodzonym ego lub niespełnionych. Stawiam na to drugie :) Kurcze czemu takie geniusze jeśli mają tyle doświadczenia i wiedzy nie stworzą samemu idealnego miejsca pracy?

Realny

Następny z HR ?

@Potencjalny

Hr nie napisałby do Ciebie przygłupie :) Jesteś chory psychicznie lub strasznie zapatrzony w siebie, szukałem tam pracy i byłem na rozmowie, finalnie zatrudniłem się gdzie indziej.

@Potencjalny

Zadecydowanie to drugie. Tu zaglądają głównie frustracji, którym w życiu znów coś nie wyszło. Na logikę po co ktoś, komu dobrze pracuje się w Wabco miałby tu zaglądać? Chyba tylko z ciekawości co tam słychać w pracy za kulisami. Kiedyś faktycznie można było znaleźć tu jakieś "mięsko", historie kolegów z grilla... Teraz tylko sam hejt czy to na pewnego pana o ptasim nazwisku (którego już nie ma i zrobiło się trochę jałowo) czy teraz temat nr 1 jak to tu jest źle. Wiadomo że jest pewna grupa ludzi, którym ZAWSZE jest źle. Zarobki? Mało! Więcej! Bony na święta? Mało! Nie do Tesco! Karta Multisport? Taka droga? Przerwy? Za krótkie! Parking? Za mały! Normy? Za wysokie! Źle! Zawsze źle! Naród malkontentów. Masakra.

..............................
@K-O

w wabco szaremu pracownikowi żadnemu dobrze się nie pracuje te czasy minęły pewnie jesteś liderem niech zgadne

@..............................

Zgaduj zgadula... Pracuje tu od 14 lat. Połowę tego czasu spędziłem bezpośrednio na produkcji jako monter. Po tym czasie spróbowałam czegoś innego, ale aktualnie liderem nie jestem.

Niezadowolona
@K-O

Jakiej wysokości masz stawkę brutto.Chcę porównać ze swoją.Odpisz proszę

@Niezadowolona

~5200zł

Leroy

Szacunek,Pasja, ta jasne jak sobie namalujesz .Wymyślają procedury których nie przestrzega nikt a jak się człowiek odezwie to jeszcze mordę będą darli tacy co im dali trochę władzy Lech T. CB&2 (usunięte przez administratora) kiła i mogiła .Kultury Chamy trochę

@Leroy

PROCEDURY PARE MĄDRYCH LUDZI POWIEDZIAŁO im gdzie se je mogą wsadzić pseudo inżynierki tak zwane usprawnianie linii czyli robiło 8 robotę niech robi 5 chociaż i tak się nie da byłem świadkiem jak inni ja też tak robiłem o dpowiedzial ze ja nie będę tak robił ,albo pocałuj mnie w d , albo pokaż mi jak to zrobisz przez tydz wadą tej firmy jest to że nie są podzielone stanowiska jeden zasuwa za 3 a 2 przykręca 2 śrubki

Czarna

Naczym polega praca na produkcji(montaż) dla kobiet w stanowicach? Ciężko jest??proszę o odpowiedź

Anita

WABCO ma opinie dobrego pracodawcy ale decyzja jest do przemyślenia!

@Anita

DOBRĄ OPINIE MIAŁ 5 LAT TEMU TERAZ MA OPINIE KOŁKOZU W KTÓRYM MAŁO PŁACĄ A WYMAGANIA PRACY ZA TRZECH

@Anita

no zpier dol za 3 i 1800 zł super dobry pracodawca chyba jaja sobie z ludzi robią

Znający dobrze firmę

Pracowałem kilka lat jako pracownik biurowy. Tak więc o to moja szczera opinia. Jeżeli chodzi o Wabco jako pracowdawcę to duży plus. Wypłata na czas, fajne benefity, tanie jedzenie w stołówce i dobry dojazd. Na start dla studentów to super firma z racji dużej elastyczności czasu. Jeżeli chodzi o samą pracę to tutaj sytuacja się zmienia o 180 stopni... Chora presja na wyniki, tabelki i normy. Wielu dobrych inżynierów przez to z firmy odeszło. Dzień w dzień stres. Nieustanne audyty, egzekowanie celów itd. Przychodzisz na 7, wychodzisz o 18. Plus praca do godzin nocnych w domku. Najgorsze jest jednak i to podkreśli każdy.... CHAMSTWO LIDERÓW. Wiele stanowisk liderskich to banda chamów. Duża większość jest obasdzana po znajomościc czyt. Hulaj dusza piekła nie ma... Powiesz przełożonemu to jeszcze od niego po usach dostaniesz. W sumie im się nie dziwie bo kolegi własnego nie będzie karcił... Jeżeli masz silne nerwy i chcesz zapełnić CV to polecam, w innym wypadku odradzam. Drugi raz, nawet za większe pieniadze bym tam nie wrócił.

Aligator
@Znający dobrze firmę

Musze przyznać ci racje. Ja obecnie pracuje w Wabco, ale tylko dlatego że trzymają mnie raty i kredyty, a nie dlatego że to fajna firma. Przychodąc tutaj otaczali mnie fajni ludzie, którzy tak jak piszesz nerwowo nie wytrzali i uciekli stąd. A szkoda bo firmę tworzą ludzie, a nie na odwrót. Legendy głoszą ze atmosfera tutaj w pracy była super, człowiek szanował człowieka, a taraz?! Każdy który jest wyżej nad tobą traktuje cie jak szmatę do wycierania podłogi, kierownictwo i liderzy chodzą z głową uniesią do góry, czekają tylko żeby zrobić z ciebie debila na każdym kroku. Niby poważni, wykształceni ludzie a siedząc razem ze sobą w kantynie używają słownictwa jak z rynsztoku. A co lepsze. Niektórzy siedzą tutaj latami, nie ma rzeczy której by nie wiedzieli o firmie, a pomimo to zatrudniają jakiegoś głąba na wysokie stanowisko,którego ucza młodsi specjaliści. Czy to jest normalne?

Szczurek ponurek
@Znający dobrze firmę

Pozwolę sobie zaktualizować Twoją wypowiedź. Benefity? 1. Stołówka - jedzenie nieświeże, większość pracowników ma problemy zdrowotne ale przez to, że pracują średnio po 10h plus dojazd do pracy to dalej jedzą te świństwa.2. Pakiet medyczny Medicover- absolutna beznadzieja- nie masz szansy dostać się do specjalisty czy nawet internisty w dogodnych dla Ciebie godzinach, w porównaniu do Lux-Med to to jest pić na wodę fotomontaż a nie pakiet medyczny.3. Multisport- jest, za ok. 50 zł- bywają tańsze w innych firmach ale to i tak dobra cena, jeśli ktoś przynajmniej raz w tygodniu chce chodzić np. na basen. I tu benefity się już skończyły. Teraz zaczyna się już tylko kolesiostwo i widzi-misie w kwestii oceny pracowników i wynagrodzeń. W biurach brakuje ludzi do pracy, kilkuletni pracownicy odchodzą albo "prosi" się ich o odejście. Rekrutacja nowego pracownika do działu zajmuje im przy dobrych wiatrach średnio 2 miesiące. Co w tym czasie- przerzucanie obowiązków na resztkę zespołu, która pracuje od 7-18 plus wędrówki ludów do domu z laptopami. I to nie dlatego, że są opętani i życia nie mają ale dlatego, że ciągle się coś wymyśla i dokłada zajęć. Praca w biurze też sprowadza się do wyrabiania normy i gonienia za terminami. Atmosfera z miesiąca na miesiąc coraz gorszą. W większości zespołów brak współpracy, przepływu informacji i wzajemnego szacunku. Kadra zwana nad-szczurami albo wiecznie na vacation albo sickness, szeregowy biurasek wiecznie jest obarczony nie swoimi kompetencjami i musi sobie z tym radzić. I te cele do zrealizowania...pytam kiedy? Stąd takie zawirowania w biurach, bo ludzie po jakimś czasie kabaretu w Wabco stawiają sobie sami cel: znaleźć sobie nową pracę w ciągu 3 miesięcy. I większości jak widać się to bez problemu udaje. Niestety z miesiąca na miesiąc jest nieprzyjemnej, jest większy chaos, nawarstwiające się problemy. Tak Wabco oszczędza też na pracownikach biurowych i na obsłudze klienta.

Bezrobotny

Mam być przyjęty na Kwiatkowskiego Wabco proszę o szczere opinie czy warto.Jakie +,jakie -.

Ważna

Kasa jest ważna ale nie do końca,ważna jest atmosfera pracy i zespół ludzi z którymi się pracuje!!!czy ciężko to tak zrozumieć

K-O

eee tam, gdyby tak było to nie byłoby tyłu powrotów, a jednak ludzie, którzy odchodzą wracają z powrotem do WABCO. I to nie tylko w biurach, ale także na produkcji.

franko

chyba z kamieniołomów :)

fizol
@K-O

K-O to HR? Wypisujecie brednie żeby przyciągnąć nowych roboli?

@fizol

zawsze zastanawiałem co mają w głowach ludzie którzy wracają do Wabco

Gratification_monkey

Czesc, ktoś może się podzielić opinią o dziale symulacji/obliczeń ?

@Gratification_monkey

Tak w tym dziale symulujemy prace głównie czyli robimy tak żeby myśleli ze coś robimy dobra robota polecam

@Gratification_monkey

Wow, serio jest taki dział? Mam wrażenie że wszyscy dookoła tam pracują, uczą się jak skutecznie opierdzielać się i symulować pracę.

@K-O

prawda w tej jak i wielu firmach 60 % pracuje resztę bierze kasę za picie kawy chcieli ludzie demokracje to mają tylko dziwię się właścicielowi

Jayjay

Jak z zarobkami na operatorze cnc?

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

• Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)