YAWAL S.A.

Opinie o YAWAL S.A.

Czytaliście wywiad naszej Pani właścicielki KM? Jest tam bardzo ciekawe zdanie: "Żadna nowoczesna firma nie odnosi sukcesów bez silnego zaangażowania pracowników, bez współpracy." I teraz najlepsze "To oczywistość ale jakże często pomijana w strategiach firm skupionych na cyfrach i zapatrzonych na wynik" - przecież właśnie tak działa Yawal ! Czy kiedykolwiek zarząd był skupiony na ludziach a nie na cyfrach??? Od kilku lat NIGDY się to nie wydarzyło, tutaj się liczy tylko i wyłącznie wynik i cyfry, pracownik jest tutaj traktowany jak afroamerykanin za najniższą krajową ! Pani K. mówi o globalnej firmie - przecież wszyscy tutaj tak mało zarabiają ze w prawdziwych "globalnych" firmach to sprzątaczki zarabiają więcej od wieloletnich pracowników Yawalu ! Życzę nowej Pani właściciel KM jak najlepiej ale widać że nie wie nic kompletnie o tej firmie i pozostaje tylko zadać pytanie czy będzie chciała się dowiedzieć o wewnętrznych problemach czy tak jak od kilku dobrych lat, będzie sprawdzać tylko liczby. Ja się akurat obawiam że ta firma już nigdy nie odzyska dawnego "blasku".

Furman z Yawalu
@Marek

Po pierwsze, Pani właścicielka mówiąc o globalnej firmie na pewno nie miała na myśli twojego lepszego bytu tylko zapewne miała na myśli wyłącznie globalny zasięg spółki. Pytanie kim i z kim?. Po drugie, mówiąc o silnym zaangażowaniu pracowników z pewnością nie miała na myśli zmian, których wypatrujesz. Szczerze dziwie się wam, że jeszcze macie złudzenia i nadzieje. Yawal był wart uwagi za czasów ludzi którzy go zbudowali (w dosłownym znaczeniu tego słowa) i których charakteryzowała kultura i klasa. To co dziś obserwujemy to nawet nie są popłuczyny tego co było. Oczywiście Pani właścicielka może nadal udzielać obszernych wywiadów made in New York, ale to nie zmieni postrzegania tej firmy przez ludzi. Niestety marketing tej firmie budowano latami. Dobrą, przyszłościową firmę przekształcono w schronisko różnej maści pseudo managerów z Wa-wy, Krakowa, Poznania i z pod Chrzanowskich i Dąbrowskich wiosek, którzy doili i doją kasę nie wnosząc nic konkretnego w rozwój firmy. Jedyne co potrafią to odkrywać Amerykę na nowo i opowiadać co to nie robili i czym nie zarządzali, pytanie tylko - dlaczego trafili na to zad...e, do firmy która wygląda jak skansen schyłku 20 wieku ?.

Magik
@Furman z Yawalu

Na ogół żaden system nie ma zarządzających bez podstawowej wiedzy o rynku. Takie rzeczy tylko w YAWAL. Trafia pan z POLOCOCKTY i ma plan...chyba na wyciągnięcie niezłej kaski. Ludzie co faktycznie pracują na wynik tej firmy walczą o każdy grosz,(usunięte przez administratora)

@Furman z Yawalu

Lepiej bym tego nie ujął! Brawo "Forum z Yawalu "

I am
@Furman z Yawalu

Nic dodać, nic ująć lub nothing more nothing less :))

Anonimus

A kto powiedział, że to przypadek. Ogłoszenie jest przygotowane pod znajomych, znajomków, znanego na wysokim szczeblu. Tu nikogo to nie dziwi.

Nie Wierze
@Marek

Nowy regulamin obowiązujący na lakierni. Pisownia oryginalna. „REGULAMIN RAPORTOWANIA DYSCYPLINY PRACY – LAKIERNI Z dniem 1.01.2019 startuje program „KARTKI” Każdy pracownik może otrzymać kartkę koloru żółtego lub zielonego. Żółta kartka oznacza iż przełożony nie jest zadowolony z pracy danego pracownika, zielona odwrotnie. Zbierane będą żółte i zielone kartki. Kartki będą przyznawane przez mistrzów, inżynierów, technologów, służby BHP i kierowników oraz na wniosek pracowników. Każda przyznanie kartki będzie poprzedzone dyskusją (GEMBA). Po przyznaniu zasadności podczas Gemby, mistrz poinformuje pracownika o przyznaniu kartki i o jej powodach. W chwili przyznania kartek nie będą wyciągane żadne konsekwencje ani negatywne ani pozytywne. Natomiast lista z kartkami będzie miała znaczenie podczas ewentualnych rozmów w tematach przedłużania umów, podwyżek lub zwolnień itp. Przykłady na żółtą kartkę: - Samowolne opuszczenie stanowiska pracy (bez zgody przełożonego), - Otwieranie ciągle nowych kartonów – podczas gdy występują na magazynie otwarte/użyte, - Wrzucanie do braków profili fizycznie wymalowanych, błędnie etykietowanie (np. zła długość na profilach), nie przerzucanie poprawionych profili do kontenera lakp1, - itp. Przykłady na zieloną kartkę: - Dyspozycyjność (praca w nadgodzinach, sobotach itp.) - Pomaganie innym pracownikom. - S5 na stanowisku pracy. - Zgłaszanie pomysłów usprawnienia pracy. - itp.” Jeśli „menaszerowie”, którzy spłodzili ten bełkot zarządzają Yawalem to Świeć Panie nad jego przyszłością.

raz dwa trzy

Po przeczytaniu tego ogłoszenia stwierdzam, że trzeba mieć nieźle zryty beret aby do tej rzeźni stawiać takie wymagania i wypisywać takie bzdury. A najśmieszniejsze jest to, że potencjalnego kandydata będą odpytywać panie, które z branżą Automotive mają tyle wspólnego, że wożą 4 litery służbowymi furami. Trzeba naprawdę mieć ze sobą problemy pisząc o coachingu, TPMach, SMEDach i innych japońskich metodach wiedząc co ma się do zaoferowania i jaką kadrą się dysponuje.

to be
@Nie Wierze

Ja również. Nie ma co gdy wszystkie zakłady się rozwijają Yawal się cofa do przedszkola, gdzie to właśnie tam za dobre sprawowanie można było dostać gębę uśmiechniętą a za złe smutną. W yawalu natomiast możesz zamiast premii dostać zielona kartkę do podtarcia się. I najlepsze "...W chwili przyznania kartek nie będą wyciągane żadne konsekwencje ... Natomiast lista z kartkami będzie miała znaczenie podczas ewentualnych rozmów w tematach przedłużania umów, podwyżek lub zwolnień itp. ..." czyli tak, czy siak mamy przerypane )

@Nie Wierze

Za zieloną kartkę Gemba, a za żółtą (usunięte przez administratora)

@Marek

Co tam wywiad, lepsze jest przesłanie właścicielki i prezeski w najnowszym kwartalniku. Z przesłania tego dowiesz się między innymi, że Yawal był w stanie agonalnym ale przeszedł proces "rewitalizacji" (ktoś tu chyba nie zna znaczenia tego słowa).

Taki sobie Ja

Zaczyna się delikatne straszenie, żeby tylko pan AL się nie zdziwił.

to be
@Taki sobie Ja

Po dzisiejszej wizytacji pryncypała, otoczonego kadrą złożoną ze świeżaków, którzy ledwo co dziamią, może coś się ruszy! Oby!

radny
@to be

A kto to AL i pryncypał ?

fujka fujafajka
@to be

A ja widziałem dziś kokota reformatora na magazynie :) to ten, ta co to kokotem mientoli podsufitkę skodawki.

Magazynier
@to be

A co myslicie o S5 bo u nas na magazynie jakas maskra pani chodzi i wymysla zamiat pracowa linie itp trzeba robic za nasze pieniadze. Premi brak ale na to znalazly sie pieniadze

@radny

Zwierzę co kradnie kury ????

fujka fajka fujarka
@Taki sobie Ja

Czyli Fox. A swoją drogą kim ten FOX zarzadza ? sobą ? bo nie trybie?

I am
@Magazynier

Dokładnie! tu się wszystko wali na łeb, na szyję ale najważniejsze linie i wszystko opisane, tu leżą nożyczki, tu czytnik, a to drukarka! Masakra "zakład pracy chronionej"!! jak byśmy, przez te wszystkie lata pracy tutaj nie mieli pojęcia co gdzie leży. I co do miejsc wyznaczonych liniami gdzie składować towar dla klienta jak zamówień BRAK!

darek jarek
@I am

Sama metoda 5S nie jest niczym złym, pod warunkiem, że jest wdrażana z głową i przez specjalistę a nie przez kogoś kto jedynie coś widział lub coś słyszał o tej metodzie. 5S w Yawalu już było wdrażane z 5 razy a efektu jak nie było tak niema i nie będzie. Czemu ? bo w tym konkretnym przypadku potrzebna jest KULTURA i DYSCYPLINA ludzi, której w Yawalu nie było, nie ma i nigdy nie będzie. Ponadto jeżeli coś się wdraża poprzez robienie fotek i uprzykrzanie życia pracownikom, czyli bez umiejętności przekazywania pozytywnych aspektów tego przedsięwzięcia, to lepiej sobie usiąść na du..e w biurze i nie zawracać innym gitary. amen.

ernest

Jestem po seansie filmiku co to pewnego czasu nakręcali na magazynie i o zgrozo nie ma na nim królowej z pospólstwem. Jest za to pokazane trochę naszego magazynu i lakierni a po za tym (usunięte przez administratora) Klaster Aluminium no i (usunięte przez administratora)który operując suwnicą łamie podstawy bhp zaciągając się przy tym wszelką dobrocią unoszącą się z cuchnących wanien. Brawo wy. A nie lepiej było nakręcić super filmu na szatni albo w skansenie zwanym papiernią ?.

Yawalowiec

(usunięte przez administratora) Szampan już zakupiony. Będzie się działo. Już widzę jak co niektórzy dostają(usunięte przez administratora)

@Yawalowiec

Będą jakieś zwolnienia czy co?

Yawalowiec
@Tomek

POSZUKIWANY JEST NOWY PRYNCYPAŁ DO OBU SPÓŁEK WIĘC WPIERW BĘDZIE ZWOLNIENIE A DOPIERO POTEM ZWOLNIENIA.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie YAWAL S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Konstruktor wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Wstrzymanie się i chwila cierpliwości zaowocuje.

Ygor

Wiele lat temu rozstalem sie z tą firmą i każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Ponad 10 lat w Yawalu, lepsze i gorsze chwile ale póki twardą ręką zarządzał pan Edmund jakoś bylo. Teraz z tego co widzę to każdy kolejny (usunięte przez administratora)to lepsza gwiazda. Znają sie na czymś ale nie koniecznie na firmie która zarządzają..zapytaj o proces produkcyjny, jaki rodzaj chromianowania , max długość profili jakie wejdą do pieca...zero, zero wiedzy. Kiedys(usunięte przez administratora)recytował to jak paciorek a sekretarka potrafiła odpowiedzieć na podstawowe pytania...dzis liczy sie dobry bajer...a decyzje kadrowe? :) nie wiadomo czy decyduje PMS czy menopauza. Żal że lata pracy , pracy ktorzy charowali na tą firme ida na marne...gwiazdy dopisza kolejny punkt w cv bo żadna z nich nie identyfikuje sie z tą firmą, a pracownicy pójdą na bruk..nasuwa sie rozplaczliwe " Panie Edmundzie wróć!! Ratuj tą firmę!! Zweryfikuj podstawowa wiedze zarządzających Twoim dorobkiem!! " życzę wszystkim pracownikom ...hmm...w końcu dobrego zarządu

Jasiu
@Ygor

(usunięte przez administratora)nigdy nie miał ręki do ludzi po za kilkoma wyjątkami. To właśnie te kilka wyjątków stworzyło firmę i swojego czasu zatrudniło rzetelnych pracowników, którzy dopełnili całości. Dziś natomiast mamy do czynienia z popłuczynami tego co było kiedyś i widać to choćby tu w opiniach oraz w obecnej pozycji firmy i jej "rozwoju" (czytaj w stagnacji). Wystarczy porównać co wniosła stara kadra w rozwój firmy i w jakim kształcie ją pozostawiła, a co zrobili do dziś różni śmieszni pseudo managerowie łącznie z obecnymi. Nie ma się co łudzić, dobre czasy dla Yawalu minęły już bezpowrotnie. Ja za (usunięte przez administratora) nie tęsknie bo całokształt tego niepowodzenia, które mogło być Aluprofem jest wynikiem jego decyzji. Amenos i krzyżyk na drogę.

you only live once

Gdzie mój wpis z piątku?

Ona

Nawiązując do bardzo ambitnych Cytrynek. Restrukturyzacja w firmie rozwija się pełną parą. Nad ulepszeniem działa cała kadra, której zależy na dotarciu i ulepszeniu najmniejszych punktów prowadzących do autodestrukcji i poprawie ich w znacznym stopniu. Jednakże poziom i jakość zmian w głównej mierze wierzę się z dotarciem do punktów docelowych. Patrząc na perspektywę ciążącej sytuacji oraz czas, który jest do tego wyznaczony, uważam iż każdy z Nas będzie ZADOWOLONY z poprawy SYTUACJI :) Należy uzbroić się w cierpliwość. " Twardą skałę drąży miękka woda. Samą Penelopę zdobędzięsz, wytrwaj tylko " Pozdrawiam

Ona

Nawiązując do bardzo ambitnych Cytrynek. Restrukturyzacja w firmie rozwija się pełną parą. Nad ulepszeniem działa cała kadra, której zależy na dotarciu i ulepszeniu najmniejszych punktów prowadzących do autodestrukcji i poprawie ich w znacznym stopniu. Jednakże poziom i jakość zmian w głównej mierze wierzę się z dotarciem do punktów docelowych. Patrząc na perspektywę ciążącej sytuacji oraz czas, który jest do tego wyznaczony, uważam iż każdy z Nas będzie ZADOWOLONY z poprawy SYTUACJI :) Należy uzbroić się w cierpliwość. " Twardą skałę drąży miękką woda. Samą Penelopę zdobędzięsz, wytrwać tylko " Pozdrawiam

Nowy Rok już za nami, a czy ludzie dostali podwyżki pieniędzy?

tre
@Marek

Podwyżki ? Wolne żarty ludzie się boją czy wypłacą im zaległą premię za 3 kwartał i dostaną premię za 4 kwartał a ty mówisz o podwyżkach ?

@tre

Dokładnie, ciekawe czy będzie teraz premia czy stanie się ona rarytasem raz w roku po 200 zł na miesiąc... Szkoda że na Wigilii nie puścili reklamy z pracuj.pl o premiach które idealnie odwzorowują nasze "władze" i ich podejście do pracowników.

Alojzy
@Tomek

Obudzą się jak pracowników zabraknie, a wtedy będzie już za późno. Nikt za takie stawki nie przyjdzie do pracy :) A z tego co można usłyszeć to większość pracowników nosi się z zamiarem odejścia z tej cudownej firmy. Ta premia była ostatnim motywatorem do pracy..

Jola

Dokładnie. W tej firmie nigdy na nic nie było i nie ma pieniędzy, tzn. nie ma pieniędzy dla ludzi ale na inne "pomysły" pieniądze idą jak woda. Chcesz iść po podwyżkę? To dostaniesz ale podwyżkę pracy.

Iza
@Jola

Trzeba przyznać, że treści zawarte w Waszej dyskusji mogą już budzić pewien niepokój. Mogłoby się bowiem wydawać, iż firma YAWAL, która należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce, stwarza swoim pracownikom godne warunki pracy. A może jednak Ty sama jesteś w stanie dostrzec jakieś atuty wspomnianego pracodawcy? Macie tam dostęp do bogatego pakietu benefitów pozapłacowych? Jak z tym jest?

Jola
@Iza

Jedynym benefitem jest karta multisport i nic poza tym

tymek
@Alojzy

Niestety ale pracownicy sobie sami są winni godząc się na pracę za takie stawki i za brak wypłacania premii pod byle pretekstem. Jeśli zarząd widzi że pomimo braku premii ludzie i tak pracują to po co mają ją wypłacać ?

Iza
@Jola

Rozumiem i dziękuję Ci bardzo serdecznie za odpowiedź. Myślę, że trzeba docenić firmę YAWAL za chociażby taki benefit. Firma ta poszukuje osób, które są zainteresowane podjęciem stażu/praktyki w różnych jej działach. Oferuje możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności. A jak uważasz, czy pod odbyciu takiego stażu, istnieje szansa na stałe zatrudnienie?

@Iza

Szansa jest, ale za najniższą krajową przez kolejnych 10 lat gdyż nie ma podwyżek.

you only live once
@Iza

Jakie stałe zatrudnienie?! Nasz "władza" wyznaje zasadę i pogląd, że rok dla firmy- i powinno się zmienić pracę, bo nie jest się już produktywnym, a pracownik z długoletnim stażem, a co za tym idzie i doświadczeniem nie jest potrzebny- bo wypalony, więc powinien się zwolnić.

Zmęczony

Apel do aplikujących do Yawal - nie dajcie się zwieść obietnicą o premii. W ostatnim czasie po premii pozostało wspomnienie.

Bronek
@Zmęczony

Ale co tam premia, najważniejsze jest że firma oferuje "pyszną kawę" - mniam

Hubert
@Bronek

Wyczuwam sarkazm! Nie macie tu premii? A jakieś dodatki do wynagrpodzenia? Przecież sama podstawa to trochę mało.

Alek
@Hubert

Nie ma żadnych dodatków

Pigmej Mama
@Hubert

W tej firmie jedyne co się zmienia to tzw "fachowcy", a po za tym to była i jest wielka(usunięte przez administratora) i kg mułu. Premia pracownika produkcji (jak jest) = 200 zł. Chcecie wiedzieć ile premii ma przeciętny pracownik biurowy czy kierownik w Yawalu ?.

You only live once
@Zmęczony

Popieram! Nie dajcie się zwieść na "rozmowie kwalifikacyjnej", że dostaniecie jakąkolwiek premię, no chyba że 200zł. jest satysfakcjonujące za miesiąc tyry. Dostaliśmy premię kwartalną za trzy miesiące i roczną w wysokości 613zł. I proszę wyredagować mój wpis, bo nie łamie regulaminu i zawiera prawdziwe informacje.

Bronek
@Pigmej Mama

Chcemy

NiKo
@Bronek

Biuro dostało okrągłe 0 złotych premii. Ostatni gasi światło ! :)

Pigmej mama
@Bronek

1) 800-3000 2) 3500 - 5000 Wszystko zależy kim się jest, komu się wchodzi i skąd się pochodzi np z Dąbrowy, z Andrychowa albo z jakiejś wiochy z pod Chrzanowa.

admin
@Pigmej Mama

Chcę wiedzieć, napisz proszę jak wygląda ta premia.

Pigmej mama
@admin

A co konkretnie chcesz wiedzieć ? jak wygląda przedział napisałem powyżej.

Poniżany i upodlony

Czy pracodawca was docenił i dostaliście premię?

Alek
@Poniżany i upodlony

Nia a nic

NiKo

Raport z pracuj mówi sam za siebie :) "Jesteś w grupie 25% najmniej zarabiających osób w Twojej specjalizacji. 75% osób zarabia więcej od Ciebie. Rozważ zmianę pracodawcy, miejsca pracy lub specjalizacji."

Szef

Wszyscy zadowoleni z premii?

TikTak

I po Wigilii firmowej. Szkoda, że było nas tak mało, nas czyli pracowników produkcji, tych którzy również tworzą tę firmę jesteśmy jej integralną częścią. Tylko to już nie są te czasy gdzie czuliśmy się jak w rodzinie.(usunięte przez administratora) Szkoda, wielka szkoda.

ABBA

Co to telewizja do Yawalu przyjeżdża? A po co? :)) wie ktoś może.

CNC
@ABBA

A co cie to obchodzi lepiej wez sie do roboty

sonia
@CNC

A co już nawet pytać nie wolno ?. To że mówić i pisać o tym cudownym przybytku nie wolno to już większość wie, ale że już pytać nie wolno ? (usunięte przez administratora)

nick
@ABBA

wiadomo cos?

tymon
@CNC

Może zamiast szerzyć propagandę na forach Yawal-Final zachwalając obłudę sam/a byś wzięła do roboty ?

saint

Najgorsza robota w okolicy, szczególnie na obróbce mechanicznej.Zero zarobków, brak premii, beznadziejna atmosfera. Osoby zarządzające o niskiej kulturze osobistej.

Fil

Nie ma firmy w której jest wszystko na 100% ok, ale mnie w Yawalu jest dobrze. Pozdrawiam Pana Kierownika!

black little dress
@Fil

Oby wiecej takich zadowolonych pracowników, bo póki co jesteś chyba jedyny.

Pracuś

Czytam że pracodawca poszukuje rąk do pracy więc jestem chętny obojętnie jakie stanowisko umiem robić wszystko. Ale mam wydatki więc: Wynajęcie mieszkania z opłatami prąd , gaz 2 pokoje 1500 zł Paliwo do pracy 200 zł Wydatki na środki czystości 100 zł Wyżywienie 30 dni x 25 zł - 750 zł Telefon i internet 100 zł Kultura i sztuka (usunięte przez administratora) chodzi o przeżycie Leki i inne typu dentysta itp 150 zł Trzeba odłożyć coś jeszcze na czarną godzinę około 200 zł Tak wiec minimum socjalne to 3100 zł netto Każdy kto zarabia mniej jest niewolnikiem w tych czasach i żyje poniżej minimum socjalnego Jeśli są państwo zainteresowani moją ofertą mogę pracować nawet i od poniedziałku

CNC
@Pracuś

Walą mnie twoje wydatki

Jak tam, ktoś dostał premię czy cała firma nie dostała?

Abdul wisi mu lacha
@Adam

Premia jest 25,jak dostanę to Ci napiszę,jak ne dostanę też się dowiesz.

Knecht Ruprecht
@Adam

Może zapytaj u źródła tzn. czarnej chodzącej niekompetencji , dlaczego nie dostałeś jeszcze premii ?. Zapewne dlatego, że mimo dobrego sezonu nie ma sprzedaży, a winny temu jest oczywiście poprzedni dyr. handlowy i wszyscy których już nie ma w Yawalu. Oczywiście wszyscy poza tą jedną jedyną która się pozostała i mówi to nie ja to oni.

Magda
@Knecht Ruprecht

Potwierdzam, każdy dzień jest przygodą, gdy jest się odpowiednio niekompetentnym

ali
@Adam

Premii i nie będzie. Więc proponuje zmniejszyć wydajność od magazynu do lakierni o połowę. I wtedy zobaczymy jak do nas podejdzie zarząd bo na razie niestety olewa nas na całej linii.

olo
@ali

A jaki jest powód ? No chyba podali ?

Abdul wisi mu lacha
@olo

Nie sprzedali tyle ile chcieli,ale plany wykonane,wysyłki 100% terminowość, lakiernia plan 100%. Za przedstawicieli niech się wezmą,my zrobiliśmy,a że nie ma sprzedaży to robolom zabrać. Nie mają za grosz szacunku do pracownika. Ehhh!!!

@Knecht Ruprecht

Ten nowy magic z Wawy miał być od sprzedaży? Wawa nie dała rady,to już tylko zgasić światło.

uwu
@Paweł

Co ma magik z Warszawy do sprzedaży skoro jest od niedawna i to raz na miesiąc ?. A za co bierze grube pieniądze ta co od 2015 r niszczy zakład? . Za co biorą pieniądze pozostałe gwiazdy ? pytam się za co ?????

Misiek
@Paweł

Trzeba ściągnąć kolejnego uzdrowiciela. Może Harry z Tybetu ma wolny termin na 2019rok? Swoją drogą, to aż niewiarygodne, że można wpuszczać do zarządzania osoby kompletnie nie mające pojęcia i rozeznania w branży.

Zostaw merytoryczną opinię o YAWAL S.A. - Herby

• Jak się pracuje w YAWAL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy YAWAL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w YAWAL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

YAWAL S.A.