YAWAL S.A.

Opinie o YAWAL S.A.

Yeovilton

Witam. Mam pytanie do forumowiczów znających zakład. Na stronie internetowej firmy jest informacja o potencjalnym naborze na operatora maszyn cnc. Posiadam kilkuletnie doświadczenie przy obsłudze takich maszyn,dodatkowo znam środowisko programów projektowych z rodziny "CAD". Potrzebuję waszej opinii na temat tego wydziału produkcyjnego, chodzi tutaj głównie o system pracy, typ maszyn obróbczych, zarobki oraz oczywiście o ogólną atmosferę w załodze zakładowej. Napiszcie coś ciekawego. Pozdrawiam i dziękuję za wyrażenie opinii.

@Yeovilton

Czy znalazłeś na tym forum coś pochlebnego na temat tego pracodawcy ? hCyba nie. Więc po co pytasz w koło o to samo. Obróbka z Yawalu zwija się do Dabrowy bo tam jest cudownie a tu nie.

@Yeovilton

Daj sobie spokój, niewiadomo jak długo jeszcze będziemy pracować w Herbach a pewnie nie szukasz pracy na dwa trzy miesiące mając takie doświadczenie. Ale jeżeli interesują cię maszyny jakie posiadamy, to plotery do obróbki profili alu/pcv. Satellite xt to najnowsza maszyna która posiadamy na jej podstawie możesz określić jaki to typ maszyn.

Iza

@Ja Zapewne masz sporo racji. Jak długo pracujesz w firmie YAWAL? Co możesz powiedzieć nam o warunkach, jakie oferuje ten pracodawca? @Nosiciel profili Dziękuję Ci za Twoją opinię o specyfice pracy w YAWAL. Jak długo byłeś ich pracownikiem?

?!!
@Iza

Zapewne ma sporo racji bo pracuje w biurze a Ci to zawsze mają rację... Wiedzą jak się pracuje na hali... Co robole mogą o tym wiedzieć haha

@Iza

Zapewne ma sporo racji?! Iza, jesteś moderatorem forum gowork.pl i umieszczasz wpisy, które są w stanie wyciągnąć przydatne informacje potencjalnym pracownikom firmy, pomagasz im znaleźć pracę w biurze?. Bo po Twoim obiektywnym i bezstronnym wpisie można takową tezę postawić.

@?!!

I żeby było śmieszniej pracuje w biurze HR. Propaganda i nic więcej.

?!!
@anonymous

Biuro będzie trzymać z biurem ;) Robole z robolami :D Cieszę się że jestem z tych drugich :) Przynajmniej MY ROBOLE mamy kulture :)

Nosiciel profili

A ja "polecam" tę firmę Jeśli aplikujesz na pracownika produkcji czyli tzw. fizola to wystarczy że przyjdziesz do roboty połazić z więźniem lub Ukraińcen w parze. Dostaniesz za to tyle ile sprzedawca truskawek, który siedzi przy drodze i się opala. Ale są też plusy, nauczysz się przy okazji języków ukraińskiego, grypsery no i nie długo wietnamskiego bo lada dzień dołączą do tej międzynarodowej śmietanki małe żółte kitajce. Innymi słowy, jeśli nie chcesz się narobić i zarobić, a przy tym za nic odpowiadać to robota właśnie dla ciebie. Żółty zrobisz się po jakimś czasie, a i na święta dostaniesz lizaka w formie 200 zł podarku od szczodrego kierownictwa.

black little dress
@Nosiciel profili

Dokładnie! Przy czy sami osadzeni twierdzą, że nic nie muszą, za nic nie biorą odpowiedzialności, bo co? wsadzą ich do więzienia czy nie dostaną premii. XD

Polecam założyć grupę na Facebooku : "wiecznie nieszczęśliwi, niedocenieni pracownicy Yawalu". Połowa osób tam pracujących zamiast wziąć się za pracę by szefostwo miało podstawy żeby polepszyć płacę woli narzekać i uzalac się nad swoim losem. Druga połowa przez to cierpi. To nie miejsce na obrażanie pracowników czy to hali czy biura. Wasze publiczne pranie sądzę, że prywatnych budów w żaden sposób nie pomaga przyszłemu pracownikowi w poznaniu warunków.

Skoro jest tak dobrze i fajnie to po co ten afisz na ścianie nawołujący do pracy ?. Dlaczego nikt nie pcha się do tego cudownego Yawalu, w którym wg ciebie są same nieroby, a biedna Pani Prezes nie ma za co im polepszyć "płacy" ? Dlaczego w Yawalu nie pracuje i nie chce pracować nikt z konkurencji skoro jest tak super ?

@anonymous

Dlaczego? Poczytaj o braku ludzi w Polce do pracy i będziesz już wiedział dlaczego.

@anonymous

Ludzi do pracy jest w brud. Jednego czego dziś brakuje to niewolników. Problem w tym, że ty nie odróżniasz niewolnika za najniższą stawkę od wykwalifikowanego pracownika, o którego trzeba dziś zabiegać. Skoro mnie już tak doszkalasz z tego czytania to może dasz namiary gdzie mam doczytać dlaczego ludzie z konkurencji omijają Yawal szerokim łukiem ? Bardzo mnie ciekawi to zjawisko bo nie ma firmy konkurencyjnej w której nie pracowałby były pracownik Yawalu.

No mówię poczytaj. Internet stoi otworem. Warto

@anonymous

Skoro jest Ci tak źle, to zmień pracę. Polecam u konkurencji :) może tam docenią Twoje starania, a Yawal będzie miał jednego nieszczęśliwego pracownika mniej. :)

CNC

Jednego... Drugiego i dziesiątego :D A wtedy baner na głównym budynku bedzie dziesięć razy większy haha No i może ludzie którzy nigdy nie pracowali na hali docenią NASZĄ pracę !!! Chociaż wątpie... Po tych ,,mądrych" żmijowskich wpisach :D

Jak ci się chce brnąć w to (usunięte przez administratora) dalej. Ośmieszyłaś „Ja” już nie tylko siebie. Szydzisz, grozisz, każesz się nam zwalniać?!To kim będziesz zawiadywać! Nas jest więcej, to TY zmień pracę a atmosfera oczyści się diametralnie. Jeżeli przychodzimy do pracy i jedynym marzeniem jest przeżycie w miarę bezstresowo 8 godzin, efektywność zdecydowanie spada. Spędzamy w pracy ogromną część swojego życia i ważne jest, aby ten element codzienności również kojarzył nam się z czymś przyjemnym, czymś, co daje satysfakcję. Lecz niestety jest inaczej! i jakie „pranie brudów”? no chyba, że mierzysz swoja miarą.

@anonymous

Można wiele mówić, ale atmosferę budują wszyscy. Jak większość będzie tak narzekać to wszystkim będzie się źle pracować.

@anonymous

Niestety w Internecie nie znajdziesz nic pochlebnego o Yawalu. Jeśli wiesz gdzie te pochlebne niusy są to podaj je nam.

@Zainteresowana

Mówię o bezrobociu w Polsce.

@anonymous

Nie mówisz tylko piszesz a w dodatku pierdoły. Co ma niskie bezrobocie do tego że w Yawalu nie chce pracować już nawet Ukrainiec bo o ludziach z konkurencji już nie wspomnę ?

@Zainteresowana

Przeczytaj wątek a potem się mądruj

@anonymous

Właśnie tak odpowiada ktoś kto nie ma argumentów. Zadałem pytanie a w zamian odsyłana jestem raz tu raz tam. Odpowiedź na zadane pytania,albo zakończ te swoje urojenia odporne na wszelką argumentacje.

@Zainteresowana

Odsyłam do poczytania w sieci o rynku pracy w Polsce. To tyle. Masz za to rację w jednym - nie mam partnera po drugiej stronie więc kończę tę bezsensowną i nie prowadzącą do niczego polemikę.

@Zainteresowana

I jeszcze coś- jeśli nawołujesz do poprawności pisowni to zdecyduj czy: „ zadałem” pytanie czy jesteś „ odsyłana”......... tak na marginesie:-)

@anonymous

Osobowość mnoga nie ma nic wspólnego z poprawną pisownią tak samo jak sytuacja w Yawalu nie ma nic wspólnego z bezrobociem, więc nie obracaj kota ogonem. Nie tłumacz złego zarządzania kadrami z brakiem rąk do pracy bo takowe istnieje tylko w firmach w których efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi kończy się na pomyśle zatrudniania złodziei z zakładu karnego i na fagasowaniu.

@Zainteresowana

No mówiłem- nie mam z kim podjąć konstruktywnej rozmowy. Widzisz co chcesz widzieć. Zmień pracę jak Ci tak źle. Na pewno będziesz mógł czy mogła rozwinąć skrzydła u innego pracodawcy i będzie Ci lepiej. Działaj:-)

@anonymous

Cały czas popełniasz ten sam błąd, piszesz myśląc że mówisz. Nie jesteś za bardzo elokwentny. Swoją drogą masz rację, nie mamy o czym dyskutować. Ja widzę co chce widzieć i co widzi większość, ty widzisz zupełnie co innego tzn to co widzi mniejszość przy korycie. Efekt jest taki jaki jest. Nikt nie garnie się do roboty w Yawalu, a jak już przychodzą to więźniowie lub po znajomości takie panie takie jak pani planistka która nam zaprezentował poziom intelektu. Na tym kończę amen.

@Zainteresowana

A ty ciągle albo jesteś nią albo nim- zdecyduj się i pisz poprawnie, zanim zaczniesz pouczać innych.

A ty ja psujesz!!

@Zainteresowana

W koło jeszcze pisze „zwolnij się, zmień pracę, zmień fach, zmień firmę, przejdź do konkurencji, co tu jeszcze robisz ”, czyli co? Yawal jednak nie potrzebuje osób do pracy?! To po co ten baner na głównym budynku? Dobrze ktoś napisał, że tu nie potrzeba pracowników tylko niewolników i na dodatek z dużym poczuciem humoru pracujących za śmieszne pieniądze, którzy będą pracować i nie narzekać. Wykonywać polecenia bez mrugnięcia okiem, chociaż będą to polecenia bez sensu ale jednak polecenie XDDD Jest niskie bezrobocie, rok 2018 zapowiada się znakomicie dla poszukujących miejsca zatrudnienia. Obecnie ukształtowany rynek można określić jako tzw. rynek pracownika i według ciebie Yawal stoi tak mocno, że może sobie pozwolić na odejście pracownika z doświadczeniem na produkcji?? Za chwile będą kolejne wypowiedzenia, nie przejmuj się, a ty dostaniesz list z gratulacjami od może i samego Prezesa, że tak pięknie, sumiennie przyczyniłaś się do tego. Powinnaś się zwolnic TY, nie dość, że nawołujesz do zwalniania się to jeszcze swoim głupim komentarzem np. o Żmii i czarnym dziobie, wywołałaś falę hejtu i ośmieszyłaś się na całą firmę. Brawo ty!!!

Ja? Ja już w Yawalu nie pracuję:-) hehehe

@anonymous

To było podpięie sie do wypowiedzi "@Zainteresowana 03.06.2018 12:56 " bo popieram wypowiedz i dołączam swój komentarz.

Nie pracujesz w Yawalu? a uczestniczysz w dialogu? XDDD

@anonymous

Sentyment to po pierwsze, a po drugie widzę co jest u mnie. I lepiej z ludźmi wcale nie ma:-(

@anonymous

XDDD dobre, dobre! Fajna linia obrony! Mamy kontakt z FBI i BBC news ;)

@anonymous

Obrony? Gościu idź po rozum. Jakiej obrony ???????? Przed Tobą? Hejeheh !!!!! Nie ma co już gadać- narzekaj sobie dalej! Nara!!

@anonymous

Ta tak jak ja, tez juz nie pracuję w Yawalu a jednak wchodzę na forum o firmie i tak sobie narzekam i gderam. No ale w odróżnieniu od ciebie, bo ty tu miałeś/aś cudownie i się zwolniłeś/aś i teraz płacz nad rozlanym mlekiem!

Robert
@anonymous

Niewiarygodne, zadowolony z pracy w Yawalu już nie pracuje w tym "wspaniale zarządzanym" kołchozie. Jednym słowem Flagellant.

Ok
@Robert

Nie rozumiem was- jak można tyle narzekać ? Nie nudzi wam to się? Przecież umowa z firmą to nie związek na całe życie. Ja pracuję tu i oczywiście są rzeczy, które mi nie pasują, ale nie narzekam. Ja widać tacy też są.

@Ok

Najlepiej byłoby gdyby nikt nie narzekał tylko wszyscy się uśmiechali i kiwali głową jak małpy, bo przecież ty nie masz powodu do narzekania to inni też nie powinni. Żałosne.

@Ok

Nie rozumiem cię, jak mozna znowu nakłaniać nas do zwalniania się! Zwolnij sie ty a połowa, większość odetchnie z ulgą i w spokoju będzie mogła pracować na wyniki!

@anonymous

Ważne że ludzie z ,, wyższej półki" mają co robić :D Patrzenie w kamery to też praca haha A ponoć są dla naszego bezpieczeństwa... :D Prościej jednak znormować kogoś siedząc na tyłku i gapiąc się w komputer jak zejść na halę i przez 8 godzin pracować :D

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie YAWAL S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Konstruktor wydawały Ci się najkorzystniejsze?

jam

tak to już bywa. Raz na wozie raz pod wozem. Fakt, przykro patrzeć na upadek Yawal

BlackJack

Firma nie tonie. Produkcyjnie faktycznie są problemy ale zamówień nie brakuje. W końcu to w 2017 lawinowa liczba zamówień spowodowała paraliż na magazynie. Oby w tym roku nie było powtórki, bo klienci nie wybaczą....

@BlackJack

Jakie "produkcyjnie"?? Problem to jest w PLANOWANIU produkcji, które już nie kuleje tylko leży na łopatkach!!. Ktoś, kto planuje powinien mieć pojęcie o stanach magazynowych, stanach na hali produkcyjnej tym bardziej, że pracuje tu nie od dziś. Teraz planowanie odbywa się z godziny na godzinę, metoda ctrl C / ctrl V ze zmiany, na zmianę jest to naganne, niedopuszczalne i kompletnie mija się ze stanem faktycznym. Nie piszmy tu o problemach produkcyjnych a poszukajmy winnych, ale nie w tej najniższej hierarchii.

@anonymous

Zostań prezesem to uzdrowisz wszystko hahaha

makros
@Kasia

ha , ha , supply chain się odezwał . Planowanie beznadziejne I takie wyniki. Skąd Ty kobieto przyszłaś ? , bo pojęcia o supply to nie masz żadnego. Prezes to zarządza całokształtem działalności a planowanie to nie jego działka. Tak miernej osoby na tym stanowisku Kasiu to nigdy nie spotkałem :(

@Kasia

Hehe u nas planuje inżynier ds. planowania i organizacji produkcji, który nie posiada tytułu inżyniera. To tylko w Yawalu.

@anonymous

Prezes może wszystko Hahah wymienić mierne osoby jak Ty i ja tez. Uwazaj zeby Ci sie pakiet internetu nie skończył hahha

@Kasia

Dobra rada, popraw stylistykę, bo to co ukręciłaś nie wygląda dobrze. Gdzie kończyłaś szkołę w Tarnowskich Górach czy pod Chrzanowem, że tak paskudnie kształtujesz zdania ?. I zmień nick, bo Kasia kojarzy się z Dyzmą.

W Herbach

@anonymous

Radzę, następnym razem bardziej ambitniej podejdź do tematu i zasięgnij informacji głębiej gdyż wprowadzasz czytających w błąd. Wasza planistka prócz tytułu inżyniera ma również magistra. Nędzna Żmijo, zajmij się lepiej swoim wykształceniem albo jego brakiem. Twoja frustracja swoim brakiem kompetencji nie upoważnia Cię do rozsiewania tych bzdur. Siedź już lepiej cichutko, bo nie służy Ci kłapanie swoim niewyparzonym czarnym dziobem.

CNC

Planistka może i ma inżyniera ale Ty nie masz za grosz wychowania!!! Obrażać kogoś kogo nie znasz na publicznym forum?! ,,Czarny dziób"? Do tego i rasista :D ,,Siedź już lepiej cichutko"?? Groźby są karalne :D

@CNC

A Ty nie obraziłeś planisty?? Ofiara się znalazła

@anonymous

Ktoś obraził planistę nazywając "...nędzną Żmiją..."? Gdzie ?, w którym wpisie? Ale w końcu wyjaśniło się, mamy w całym Yawalu jednego/jedna planistkę, miłościwie nam panującą, którą do żywego uraził wpis o złym planowaniu. I za to oberwało się tym głupim, niewykształconym imbecylom bez kompetencji pracującym w firmie na produkcji. Wpis ten miał nam zamknąć „… niewyparzone, czarne dzioby” ale niestety przyniósł inny skutek. Po tym wpisie można wyrobić sobie jedynie zdanie o osobie/osobach które zatrudnione na ciut wyższym stanowisku (no bo przecież z wyższym wykształceniem „.. Wasza planistka prócz tytułu inżyniera ma również magistra..” nie może być zwykłym produkcyjnym robolem) mają niepisane prawo pomiatać ludźmi, obrażać na forum, mobbingować. Potencjalni pracownicy mogą również wyrobić sobie zdanie na temat zwierzchników, że będą pracować pod presją tych wykształconych! Za chwilę zostanie zmieniony napis na banerze na „ zacznij pracę w Yawal a pokażemy Ci Twoje miejsce w szeregu i gdzie raki zimują”

Kultura osobista na najwyższym magistersko/ inżynieryjnym poziomie. Proponuję podyplomowe jeszcze strzelić z pomiatania ludźmi, bo doświadczenie w tej dziedzinie już jest. Żal, że z takimi ludźmi trzeba współpracować, którzy uważają się za lepszych. A tutaj niestety trzeba kooperować i dogadywać z pracownikami produkcji, My również tworzymy Tę firmę.

@anonymous

Kto zaczął obrażać współpracowników i podważać ich kompetencje? No kto? Każdy kto potrafi czytać przeczyta. Amen

Rozsądny
@anonymous

„Hehe u nas planuje inżynier ds. planowania i organizacji produkcji, który nie posiada tytułu inżyniera. To tylko w Yawalu” - podważanie kompetencji, bezpodstawne obrażanie i szydzenie. To nie obraza??????

@anonymous

Kiedy planista był obrażany??! Prawda jest prawdą a jak ktoś nie potrafi tego przyjąć z godnością to peszek :D Widocznie ludzie po studiach nie muszą mieć szacunku do drugich osób...

@CNC

Mówienie, że ktoś nie ma nawet inżyniera, a to jest nieprawda to co to ma być? Szerzenie nieprawdy czym niby jest????

Ale Pani planistka pokazała magisterskoinżynierską klasę. Pogratulować pracodawcy.

@anonymous

Kierownictwu w pierwszej kolejności!. Tylko pozazdrościć takiej planistki!.

W Herbach ? Masakra.

Iza

@anonymous Nie bardzo wiem, do czego można odnieść Twoją wypowiedź. Posidasz jakieś aktualne informacje na temat pracy w firmie YAWAL? Jeśli tak - to zachęcam, byś się podzielił nimi z innymi użytkownikami forum, gdyż w ten sposób możesz im pomóc.

Ludzie, ludzie- każdy tylko potrafi narzekać i i to tylko jak jest anonimowy. I jeszcze jacy specjaliści jesteście z dziedzin o których pewnie żaden z was pojęcia nie ma, bo kształcił się ( albo i nie ) w czymś zupełnie innym...... Weźcie się w garść a nie mądrujcie. A jak wam żal to zmieńcie fach. Może wtedy zastąpcie tych po których tylko potraficie jeździć. Brak słów

@anonymous

Odezwał się ten który nie jest anonimowy. Czemu się nie podpisałeś z imienia i nazwiska odważniaku?

@anonymous

A ty w jakiej dziedzinie jesteś specjalistą/specjalistką, że obrażasz ludzi którzy tutaj piszą?

@anonymous

W swojej. I daleko mi do obrażania i komentowania działań innych bo się na tym nie znam.

@anonymous

No brawo, brawo! Piszesz z anonima a czynisz wymówki innym, że również tak postąpili?!. Zarzucasz, że piszący na forum są nieukami bez wykształcenia!. Każesz zmienić fach czyli zawód i zastąpić was w branży? Masło maślane :)) Twoja wypowiedź jest kwintesencją tego, co TU, na forum jest napisane o KADRZE ZARZĄDZAJĄCEJ . Więc zanim coś skrobniesz, to weź się zastanów ze 100x, co by się nie ośmieszyć i kolegów z pokoju.

@anonymous

Chyba koleżanek ?. Kolegów już dawno w Yawalu nie ma. Zostały tylko panie. Przelicz biały dom i biuro produkcji a odkryjesz żeś okaz na wyginięciu.

Stella

Może to nie jest idealna firma ale praca jest spoko!!

@Stella

Jeśli satysfakcjonuje Cię praca za najniższą krajową. To tylko!!

@Stella

Ok, praca spoko to ile w niej zarabiasz???

@Stella

To w Yawalu jest jeszcze praca? Na którym dziale??!!

@My.

Na tym na którym Cię nie chcą!

My.

Dobrze że Ty jestes potrzebny/a haha

Iza

@Robert Mniemam, że byłeś pracownikiem w firmie YAWAL. Na jakim stanowisku byłeś zatrudniony? Dlaczego sądzisz, że firma radzi sobie coraz gorzej? Proszę, przedstaw nam jakieś argumenty, które by za tym przemawiały. Czy to jedynie wina, jak twierdzisz, zarządu?

My.

Szkoda też że kierownictwo nie ma odwagi powiedzieć Swoim podwładnym że nie ma dla nich pracy...

beta

Chodzą słuchy na stronach , że Pan Edmund właśnie szuka nabywcy na większościowy pakiet akcji Yawal. Znowu zacznie się jazda :)

@beta

Też tak słyszałem. Podobno pytał ciebie czy nie chcesz kupić ale rodzice narazie zabronili ci ruszać pieniędzy z komunii. Czy to prawda?

@beta

Jazda to ci się zacznie jak rodzice cię nakryją że na internecie siedzisz bez ich zgody

Trzyma się bo jest profesjonalna i nie ma powodu żeby ją zwalniać. Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. A ty się lepiej weź za pracę i trzymaj się mocno swojego taboreciku

yawal
@anonymous

Nie rozśmieszaj mnie. Może napiszesz nam co tak profesjonalnie robi ?

Fini-To
@anonymous

..... profesjonalnie pisze dobre acz nieprawdziwe "kawałki" o firmie na różnych forach

sTAŚ

Hasło: "ODKRYJ SWOJE MOŻLIWOŚCI I PRACUJ Z NAMI !! WYBIERZ PRACE, KTÓRA DA CI PERSPEKTYWY NA LEPSZE JUTRO" za 15 zł BRUTTO

@anonymous

Przykład: dzisiaj wywaliła kierownika kontroli jakości z ponad dwudziestoletnim stażem w yawalu. Kto przyjedzie w teczce na te stanowisko ?

I to jest profesjonalizm. Nie boi się zwolnić zardzewiałych kierowników.

@sTAŚ

... i wniosek urlopowy wypełniony od razu do ręki z umową.

DG
@anonymous

Znałem gościa. Zależało mu na lepszej firmie bo był miejscowy. Robił za pełnomocnika dla starego Mzyka i był przez to szanowany w finalu i w yawalu. Do czasu. Doczekał się po 20 latach dobrej zmiany.

Niee wywaliła bo ona se może wywalić chłopa z domu. ?To jest marionetka

nikifor

Pan Maciej był molestowany czy to on molestował ? Dziś podobno zwolniono dwóch kierowników.

final herby

Sz.PaniPrezes cztery brygagy w firmie nie mają żadnego uzasadnienia finansowego ani technicznego w sobotę i w niedzielę do pracy przychodzą dwie lub trzy osoby i i kilku skazanych co może być wykonane w ciągu tygodnia z lepszymi wynikami.A teraz tłocznia Herby .W czasie całego tygodnia prasa stoi ok. 50 godzin na brak koszy,przekładek zator przed piecami brak elementów typu U dla Yawal magazyn.Koszt postoju 1 godziny to ok.5tyś.zł.Czy trzeba matematyka żeby obliczyć straty.

@final herby

Najwidoczniej trzeba i trzeba takowego zatrudnić, bo w firmie można stworzyć stanowisko każdemu byle by tylko znał kogoś,a ten znał kogoś, kto zna właściciela lub jest jego sąsiadem z ulicy. Wtedy nawet można postraszyć, że się ma takie wtyki,że ho ho i można wiele z tak niewielkim rozumkiem.

Jest tam co jeszcze do szukania w tym Yawalu? Bo podobno firma zamiast się rozwijać to się zwija. Dział CNC przenoszą do Dąbrowy Górniczej, nie wiadomo co z ludźmi a na budynku informacja, że potrzebują osób do pracy.

@anonymous

Dla zarządu nie ma znaczenia co z ludźmi. Ktoś wpadła na super pomysł "a może przeniesiemy CNC, będzie fajnie" tylko chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że to będzie ich porażka. Ten dział tworzą ludzie na produkcji, nie biuro. Ciekawi mnie jak poradzą sobie sami bez nas, bez wiedzy na temat tych maszyn.

@anonymous

Mógłby Pan prezes bądź właściciel zajrzeć na tą stronę i przejęć na oczy, że to jest wyłącznie wypychanie zarabiającego wydziału do Finala bo przecież oni zawsze muszą być postrzegani jako najlepsi, a prawda jest chyba troszkę inna.

@anonymous

Po prostu sobie nie poradzą. I powinni ponieść za to konsekwencje. Ale jak to zwykle bywa upiecze się.

pracuję w firmie ponad 5 lat i muszę się z Kolegą zgodzić. Ładne Panie ale niestety absolutnie nie dorosły do pełnienia funkcji dyrektorskich. Reprezentują poziom porównywalny z patologią

To może rozwijaj się w innej organizacji jak ci tak źle????

Dawid

Dokładnie tak jest jak piszesz. Żal mi tylko tych ludzi którzy myślą że są skazani na pracę w Yawal. Wkrótce i to się zmieni

"Organizacji" !? A to my w jakiejś organizacji pracujemy? :D

zdecydowanie odradzam prace w tej firmie. ciągłe zmiany organizacyjne i brak poszanowania pracownika jest na porządku dziennym.

@anonymous

masz racje dzisiaj znowu trzesienie ziemi w yawalu i zmiana na najwyzszych stanowiskach

@anonymous

o jakich zmianach piszesz ? bo ja jakoś nic nie dostrzegam. Wszystkie Panie grzeją ciepłe stołki i się z nich nie ruszą

Częstak
@jejo

Teraz jest Pan Prezes. Zaraz się zaczną ruchy na dyrektorskich taboretach. Nowy Prezes zaciągnie swoich ludzi. Już wywalił dyrektora handlowego.

@Częstak

może w końcu Pani Soni będzie podziękowane, bo to co dzieje się w firmie to w dużej mierze jej zasługa

gonzo
@Częstak

z konkurencji na R też wywalono dyrektora handlowego. Może zamienią się miejscami

@Częstak

" WW 11.12.2017 15:13 @anonymous 08.12.2017 19:15 Nie potwierdzam "rewelacji" anonymousa. Rok 2017 jest rekordowym w historii firmy a kolejny zapowiada się jeszcze ciekawiej. Skoro ktoś pisze te bzdury tzn., że nie pracuje w naszej firmie. Pozdrawiam. Dyrektor Handlowy Yawal S.A. Wojciech Wolnicki" Pracował "trzy dni z dochodem,, powiedział co wiedział i w kolejnym roku, który zapowiadał sie według niego jeszcze ciekawiej, wyleciał z impetem. Kolejny przyjęty po znajomości.

Ble
@jejo

A może tobie podziękują. Wreszcie. Jak ktoś ma problem z sobą to zwala na innych

@anonymous

A ja polecam. Są oczywiście wskaźniki i trzeba pracować, ale wszędzie trzeba pracować. Żadna mi nowina. Tylko jak komuś zależy na robocie” czy się stoi czy się leży....” No to nie ma co tu szukac

@Ble

Może I podziękują , nie znasz dnia ani godziny. Ale Tobie też życze, żeby Ci podziękowali I spadniesz z taborecika

Są oczywiście wskażniki gdzie dzisia 100% a cel 105% do otrzymania premii , a jutro te osiągnięte 105% jest juz 100% . Czekamy na jutrzejszy dzień wypłacenia premii kwartalnej ( cztery kwartały).

Dziękujemy za premie kwartalną

@anonymous

No 200zł to ogromna kasa :)))

Thetruth

Skąd takie ciekawostki masz? Alumaniak jesteś jasno czy czarno widzem? jaką widzisz przyszłość dla Yawala? Daj znać chyba że kula Ci się popsuła i oddałeś na gwarancji:)

Aluminiak
@Thetruth

Za jakiś czas wspomnisz moje słowa i będziesz się śmiał ............... pytanie tylko czy przez łzy. A jak nie masz nic do roboty to zobacz co wcześniej robił obecny prezes T i jak zarządza firmami. Miłej lektury.

Jak również najwyższy czas aby Pan prezes może i w końcu przyjrzał się pracy kierowników, czy technologów, gdzie trzech na jednym wydziale nie ma pojęcia o specyfice pracy danego działu.I nie wałkujmy już podejścia do pracownika, bo w tym temacie zostało już dużo napisane, a tak dużą rotację i migrację obsady można zaobserwować tylko na jednym dziale.

My.

Szyld na pol budynku ,,Bialego domu"... Smiechu warte! Gdzie ta praca?! Na kazdym dziale po 3 technologow ktorzy nie wiedza od czega sa! Sam szukasz w firmie roboty bo planuja cos czego nie ma albo jest na 1 etapie obrobki...

@My.

Baner na pół budynku mówi sam za siebie. Tutaj nie chce nikt pracować i firmie ciężko zdobyć dobrych pracowników. Firma chyba jest w desperacji że na budynku wywiesza baner o pracę. W firmie aż się roi od nic nie umiejących świeżakow.

Zgadzam się w 100%.

BlackJack
@anonymous

Każdy porządny zakład boryka się z problemem zatrudnienia. Obecnie wystarczy się rozejrzeć TRW itp. szukają ludzi do pracy w mieście, nawet na banerach w centrum miasta są ich ogłoszenia. Nie ma w tym nic złego że Yawal szuka ludzi do pracy. Najlepiej zripostować, że nikt nie chce pracować w Yawal, bo tacy itd. Jak to w życiu bywają ludzie do pracy i bez pracy. Ci co szanują pracę, są w Yawal. Reszta widocznie lubi leżak i narzeka, że musi pracować.

Praca
@BlackJack

Szukają ludzi a na produkcji obróbki mechanicznej ludzi wywalili na urlop jeszcze tych co mają już zaledwie parę dni urlopu bo nie ma (pracy) a mogli by pracować na innych działach

Praca
@My.

Tak po trzech technologów ludzi na urlop wysłać bo nie do nich pracy a na innych działach potrzebują ludzi

@BlackJack

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Skoro wywołałeś jako przykład TRW to owszem TRW szuka również pracowników - dział elektroniki znalazło 50 osób zatrudnienie, w nowym biurowcu TRW 200 osób. Są to NOWO STWORZONE STANOWISKA przez rozwój firmy. W Yawalu chyba jest odmienna sytuacja, na produkcji ludzi się zwalnia lub sami odchodzą i w ich miejsce zatrudnia się trzy świeżynki co nic nie potrafią. TRW szuka pracowników bo się rozwija co widać, Yawal szuka pracowników bo albo część się sama zwolniła lub część zwolniono i teraz brakuje rąk do pracy.

@BlackJack

Boryka się bo? ... "Yawal szuka pracowników bo albo część się sama zwolniła .." - bo?? Retoryczne pytania :)

@Praca

Dokładnie, skoro Yawal szuka ludzi do pracy to dlaczego zostaliśmy wysłani na urlopy przymusowe?! Jakieś to dziwne.

@BlackJack

A cóż to za bezsensowny bełkot? Trele-morele! "... ludzie do pracy i bez pracy..'' gdyby pracownik był szanowany nie musiał by odchodzić, gdyby był dowartościowany również, gdyby godziwie zarabiał tak samo by nie szukał innego miejsca pracy. Zarobki na produkcji średnio 2.000zł. to chyba nie jest pensja o której wszyscy marzą.

@Praca

Trzech technologów, planistka i kierownik nie potrafią zorganizować pracy dla garstki ludzi! Najprościej wysłać na urlop :D Organizacja na najwyższym poziomie, świadcząca jedynie o tym kto i z jakimi umiejętnościami menageruje działem obróbki mechanicznej.

@BlackJack

Gdyby Yawal byl porzadna firma nie borykal by sie z braku pracownikow.... ! A problem jest w tym ze szukaja ludzi do pracy ktorej tam nie ma! Moze warto poszukac klientow i miec prace jak tracic i klientow i pracownikow :-D

@anonymous

Racja, ponieważ oprócz wyższego wykształcenia trzeba mieć co najmniej średnie wyobrażenie i chociaż podstawowe wychowanie

werra

Czyżby już wzięto się za dyrektorskie taborety ?

Master
@werra

A Twoj jest dyrektorski, że się pytasz?

Zostaw merytoryczną opinię o YAWAL S.A. - Herby

• Jak się pracuje w YAWAL S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy YAWAL S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w YAWAL S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

YAWAL S.A.