IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

OnOn

Witam,może mi ktoś szczegółowo powiedzieć jak dokładnie wygląda praca na dziale przepływu towaru?? Czy stawka to 20 zł brutto? Jakie są obowiązki,grafiki

@OnOn

Czy pytasz o to, ponieważ planujesz aplikować do firmy? Powiedz nam, dlaczego akurat rozważasz zatrudnienie w tym miejscu? Czy zobaczyłeś konkretne ogłoszenie o pracę na interesującym Cię stanowisku? A może ktoś polecił Ci pracę w IKEI?

Ciekawy
@Paulina

Paulina czy jesteś pracownikiem HRu że tak dopytujesz ludzi o wszystko?

OnOn
@Paulina

Mam jutro rozmowę o pracę a niczego się nie dowiedziałem z tego forum :)

@Ciekawy

Nie jestem pracownikiem firmy IKEA ani osobą, która firmę reprezentuje, jeśli o to pytasz. Dyskutuje z użytkownikami na tematy związane z zatrudnieniem, aby komentarze, które zawierają rzetelne informacje o pracy były głównym tematem na forum. Jeżeli chcesz powiedzieć nam coś na temat rekrutacji lub szczegółów przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej w IKEI, czekamy na Twój komentarz.

anon
@Paulina

IKEA się nie odmienia jakby co.

Bonna

Jak to jest możliwe ze bez ogłoszonych rekrutacji, po cichu przenoszone są osoby z działów? Np, kobieta z akcesorii kuchennych, do activity, zupełnie bez kwalifikacji,czy nawet języka obcego?? Słyszałam tez o paru innych przykładach. Zgłaszam to do Szwecji. Paranoja, opcja dostępna tylko dla wybranych, ja chcialam przejść tylko do innego działu na to samo stanowisko, ale oczywiście się nie da. Ludzie boja się o tym mówić, ale wszyscy wiedza ze to nie sprawiedliwe.

Drzewa

Witam, praca w IKEA jest dobra ale na krótki czas. Plusy? Łącznie 45 min przerwy podczas zmiany, stołówka daje radę, ludzie na działach super. Wyjazdy działowe w ramach integracji. Raz do roku impreza firmowa z osobami towarzyszącymi + osobno impreza dla dzieci z atrakcjami. Teraz o minusach: O awans jest bardzo ciężko (ba, niemożliwy, chyba ze masz świetne kontakty z kadrą zarządzającą i tu już nie istotne są Twoje umiejętności), podwyżki są raczej symboliczne. Zwiększenie Etatu jest możliwe o ile masz cierpliwość (słyszałem ze niektórzy czekali ponad rok, mimo ze są wolne etaty). Na Showroomie (górne piętro) dużo lżej, człowiek się nagada, pochodzi z ludźmi, wystawi papierek, generalnie jest ok. Na markethollu (dolne piętro) praca bardzo fizyczna + biurowa. Szkoleń rozwijających z jakimkolwiek certyfikatem brak.(takich prawdziwych, a nie prowadzonych przez osoby z firmy które coś tam wiedza). Chłopaki z refilingu mają chyba najcięższa robotę, jest ich bardzo mało a pracy jest x10. Jest taka sytuacja ze reszta załogi (łącznie z biurami) musi pomagać przy uzupełnianiu towaru. Podsumowując, czy polecam? Tak, dla studenta na 0,5 etatu. Bo na cały, ani z dziećmi się nie będziesz widziała, ani nie zarobisz adekwatnie do pracy.

@Drzewa

Dziękuje, za podzielenie się plusami i minusami płynącymi z pracy w firmie. Benefity pozapłacowe są dla wielu osób bardzo ważne. Jest to często postrzegane jako dodatkowy bonus, który motywuje do pracy w firmie. Dlaczego uważasz, że o "awans jest bardzo ciężko"? Czy to nie tak, że osoby, które sumiennie wykonują swoje podstawowe i dodatkowe obowiązki zawsze mogą liczyć na wyższe stanowisko? Co o tym myślisz?

Ref294

Na dziale refilingu podczas ocen pracowniczych i przyznawaniu podwyżek doszło do sporych nadużyć , z racji tego że jeden z dwóch menagerów się zwolnil wszystkie rozmowy przeprowadzał drugi. Niestety podwyżki dostali tylko ludzie z jego ekipy (podejrzewam że max 90 do 10 na korzyść ludzi od Pawła), reszta miała zaniżona ocenę i brak podwyzek. Slabo. Jak chcecie pracować w IKEA to omijajcie dział refilingu niektórzy nie widzieli podwyżek od 3 lat! Moje sugestie dla IKEA: Sprawdzić co się stało z pieniędzmi i poprosić o wyjaśnienia

Rozmowa

Ile chce zarobić

Czarna

Witam, czy ktoś może podać mi namiary na osobę od spraw BHP ?

Sałatus Bulwias

Niestety, firma ma piękne idee, ale nie wywiązuje się z tego, co pisze na stronie. Doszłam do drugiego etapu rekrutacji, czyli do nagrania filmu z odpowiedziami na zadane pytania. Minęło 30 dni, widzę że stanowisko jest już zdjęte z ofert pracy, a odpowiedzi nie mam. Firma niby ze szwedzkimi zasadami, ale kadra polska i traktowanie także. Szkoda, bo sposób rekrutacji bardzo przyjemny.

Paulina

@Półtusza wieprzowa Rozumiem. Jeśli nie jest spełniony, to co w odpowiedzi konkretnie otrzymujecie od kogoś z firmy IKEA? @Zmeczony A czy próbowałeś rozmawiać ze swoim przełożonym o podwyżce? Jeśli tak - to co otrzymałeś w odpowiedzi? Będę Wam wdzięczna za odpowiedzi.

Paulina

@Magazynier, czyli ilość wyżywienia jest po prostu wyliczona źle w stosunku do ilości pracowników, tak? Czy próbowaliście zgłaszać ten fakt odpowiednim osobom? @Monitor4, a czy na rozmowie rekrutacyjnej miałeś do wykonania jakieś zadania? Może warto w takiej sytuacji samemu skontaktować się z firmą? Czy wśród użytkowników forum są osoby, które pracowały lub pracują w IKEA we Wrocławiu? Co jeszcze możecie powiedzieć na temat tego pracodawcy?

Półtusza wieprzowa
@Paulina

Przy realizowanej polityce ostrego cięcia kosztów, oraz zwyczajnym bałaganie, wniosek o więcej żywności może, ale nie musi zostać spełniony. Mam nadzieję, że sprawa została nieco rozjaśniona.

Zmeczony
@Paulina

Jest ciezko ,duzo pracy ,duze koleki praca monotonna na kasie.Zero.podwyzek,premii.Nieregularne dlugie godziny pracy az czlowiek mega zmeczony ,nie ma sily na nic po pracy.Pracuje ponad 3 lata i mysle o zmianie pracy..Zaleta bezplatny pakiet medyczny. Nie polecam na dluzszy okres,raczej ludzie odchodza bo zycie podporzadkowane pracy:((

Grzegorz

Każda firma pracuje nad zmniejszaniem kosztów, to lepsze niż zwalniać ludzi!!!

Jerzy

Maruderów nie zabraknie, takie bzdury piszą niektórzy!

Magazynier

Ikea zapewnia wyżywienie dla swoich pracowników tylko problem jest taki że na nockach jedzenia starczy tylko dla połowy... Trochę słabo się pracuje na głodnego. Nie polecam

mmm
@Magazynier

Dobrze że chociaż zapewniają jedzenie dla części pracowników bo w zwyłym sklepie to swoje musisz mieć.

Monitor4

Na początku zeszłego miesiąca aplikowałem na stanowisko sprzedawcy i kilka dni później dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Samą rozmową byłem na prawdę pozytywnie zaskoczony. Luźna atmosfera, konkretne pytania, rozmowa się kleiła i była na prawdę na wysokim poziomie. Jednak od rozmowy minął już ponad miesiąc i odzewu ze strony Ikea nie ma, pomimo, że obiecali kontakt w przeciągu maksymalnie 2 tygodni niezależnie od decyzji. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Paulina

@Anna, rozumiem, że jesteś zainteresowana pracą w tym miejscu. Może warto aplikować i samemu się przekonać, jak pracuje się w IKEA we Wrocławiu? @Cezary, to jakie są według Ciebie plusy i minusy pracy w tym miejscu? Czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity? @Xyx, długo już pracujesz w IKEA? Jak oceniasz atmosferę pracy w tym miejscu? Czy są jakieś możliwości awansu?

Czy ktoś może wypowiedzieć się o stanowisku sprzedawcy? Godziny pracy, atmosfera i ogólnie?

Cezary

Idealnie może nie jest ale Ikea jest ogólnie dobrym pracodawcą oby więcej takich było.!!!!

Pytanie mam, jakie są obowiązki sprzedawcy poza obsługa klienta i dbanie o porządek na dziale? Jest tu jakiś sprzedawca z ikei:) ?

Xyx
@Marek

Dbasz żeby było miejsce na towar, który zjeżdża codziennie (czytaj przedstawiasz rzeczy z miejsca na miejsce i glowisz się gdzie to wszystko upchnąć) lub domawiasz towar. Jesteś też drogowskazem i kompendium wiedzy na temat asortymentu całego sklep bo klient szuka no wie pan tego czerwonego pojemnika, no jak to pan nie wie, teściowa widziała taki rok temu w innym sklepie. Czyli podsumowując praca​ fizyczna plus pilnowanie przepływu towaru. Lekko nie jest, ale tez dużo zależy od działu na którym jesteś.

Ulka

@anonim Doskonale wiesz , że IKEA to świetna firma i bez powodu nie rozstaja się z ludźmi!!

Bimbom
@Ulka

Terefere.

Maxio

pytanie do magazynierów, ile na start jest brutto? chodzi o cały etat

najczęściej umowa na 3/4 etatu. Godziny pracy niby ustalone w grafiku ale grafik zmienia się nawet 2X dziennie.Socjal-pakiet medicover 9 podstawowy na początku) oraz karta sport(?-wejściówki do aquaparku).Stawka tak jak dla pracownika OTTO-12 zeta brutto.Po roku podwyżka o 1 zł lu 0,50 gr. Kierownictwo niektórych działów przeszło pewnie szkolenie w socjopatii. Zdarzają się teksty ze strony kierownictwa, jeśli nie chcesz iść na imprę integracyjna, że twoja przyszłość w IKEA stoi pod znakiem zapytania. Jednym słowem mały obozik. Nie polecam.

ALA
@były pracownik

0,50 gr? Chyba coś Ci się pomyliło...

aktualny pracownik
@ALA

ALA, potwierdzam wypowiedź o takich podwyżkach... Ale nie zgadzam się z opinią o imprezach- działa to wręcz odwrotnie. Powinieneś iść na wspólne imprezy żeby się właśnie zintegrować i dobrze się patrzy na osoby, które właśnie to robią, a nie alienują się w domu. /poczucie wspólnoty/

byłam zatrudniona w ikea przez agencję na "r". czwartego dnia pracy mnie zwolniono. powód niejasny - kierownictwo niezadowolone z mojej pracy. nie dowiedziałam się, co konkretnie zrobiłam źle i które kierownictwo ma do mnie zarzuty. dziewczyny na dziale nie miały do mnie uwag, nikt mi nie powiedział, że coś jest nie tak. po prostu zaproszono mnie do biura i wypowiedziano umowę. przez te kilka dni czułam się tam dobrze, pytałam dziewczyn czy w czymś pomóc, co poprzestawiać - odpowiadały że wszystko ok i jak mnie będą potrzebować to zawołają. widocznie pracowników agencyjnych można traktować jak kał. nie wiem co zrobiłam nie tak, ale jeśli zrobiłam - wystarczyło upomnieć, a robiłabym wszystko by się poprawić. niestety, rzucono mi wypowiedzenie w pysk i nara. zakłamane środowisko. czego przez te kilka dni zdążyłam się nauczyć? praktycznie niczego. nie dano mi nawet szansy. zero szkoleń, tylko oprowadzenie po dziale i sobie radź. przerzucałam kartony, pomagałam klientom jak mogłam, no ale widocznie to za mało. zero konkretów. nie polecam, chyba że lubicie czuć się jak śmieci.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Wrocław

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Retail?

Kandydaci do pracy w IKEA Retail napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IKEA Retail