2 Dodaj opinię
2 304 546 5 1

Opinie o Nestle Polska S.A.

Kandydat Nowy wpis

Cześć, Mam pytanie odnośnie rekrutacji na stanowisko PH rejon (usunięte przez administratora) Czy rozmowy już były? Czy są obecnie prowadzone? Czy ktoś coś wie? Jakie samochody służbowe? Czy jest możliwość jazdy prywatnej? Jak wygląda praca, ilu klientów dziennie? Jaka baza? Na jaka podstawę brutto mozna liczyć? A jak wyglada z premia? Bardzo dziękuje za odpowiedz

Odradzam Nowy wpis
@Kandydat

Szczerze odradzam tą pracę, naprawdę. Wystarczy popatrzeć na ludzi tam pracujących. Otyli, palący duże ilości papierosów i to co zapamiętałem najbardziej, czyli zniszczone zęby - to wszystko efekt ogromnego stresu i presji, świadczy to jednoznacznie o warunkach. Firma to wydmuszka. Zarobki niskie, kadra niskowykwalifikowana (wystarczy popatrzeć kto tam pracuje). jeśli jesteś w potrzebie lub ze wsi (po prostu nie ma innej pracy), to można iść. Są dużo lepsze miejsca, serio.

Tak10Nie1
Aneta Nowy wpis
@Kandydat

Z tego co widziałam na portalu pracodawcy.pracuj.pl, to firma Nestle Polska nadal szuka Przedstawicieli Handlowych (na rozmaite rejony). Wiem, iż pracodawca oferuje: zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, ciekawą, pełną wyzwań pracę w międzynarodowym środowisku, a także interesujący pakiet motywacyjny. Niestety, nie wiem, na jakie auto będziesz mógł tam liczyć. Ale jestem ciekawa, czy zdecydujesz się ostatecznie na aplikowanie?

TakNie2
Juras

Byłem na rozmowie w nestle, rozmowa bardzo miła . Po 3 dniach dostałem info ze chcą mnie zatrudnić i postarają się przygotować umowę tak abym od 15 dnia miesiąca zaczął , na drugi dzień dostałem telefon, ze jednak się nie wyrobią i zatrudnienie będzie od 1 dnia nowego miesiąca . Po przeczytaniu waszych opinii zastanawiam się czy dzień przed nie dostanę telefonu ze jednak się rozmyślili i stracę Prawie miesiąc na bezczynnym czekaniu odmawiając spotkań z innymi potencjalnymi pracodawcami , nestle tylko telefonicznie mnie zapewniło o zatrudnieniu...

Piotr
@Juras

Może skontaktuj się z kadrami osobiście, żeby potwierdzić informacje, które przekazano Ci telefonicznie. Wtedy poczujesz się pewniej. Chętnie dowiem się jakie warunki pracy Ci zaproponowano i czy były satysfakcjonujące. Napisz proszę o swoich wrażeniach z rozmowy kwalifikacyjnej i jaki stopień trudności prezentowała. Mam nadzieję, że mi odpowiesz.

@Juras

U mnie od telefonu, że mnie przyjmują do podpisania umowy w Warszawie minęły prawie 3 tygodnie. Nie znam zbytnio standardów w innych firmach, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś Cie chciał wykiwać, musisz się uzbroić w cierpliwość i tyle :)

@Piotr

Problem w tym, ze to właśnie dział kadr mi przekazał takie info... i tylko z nimi mam kontakt nie mając umowy w ręku czuje się niepewnie ... pierwszy raz spotykam się z taka formą potwierdzania zatrudnienia, zgodziłem się bo nie mam innej opcji ale po kilku dniach zaczynam rozkminiać , wydaje mi się ze jak pracodawca decyduje się na zatrudnienie konkretnej osoby to od razu daje umowę Aby obie strony miały pewność. Co do rekrutacji to miałem dwa etapy: 1. Rozmowa z kadrami, pytania o doswiadczenie zawodowe omówienie dotychczasowych obowiązków,pytanie o twoja reakcje na stres, sukcesy i wtopy no i angielski : np.Co możesz wnieść do firmy, jakie ważne cechy są twoim zdaniem na danym stanowisku. 2 etap to spotkanie z kadrami plus przełożony i tu tak naprawdę pytania się powielają plus pytania o hobby i gdzie widzisz się za kilka lat. Finalnie warunki zatrudnienia są średnie - moje minimum-byłem zaskoczony i nie do końca mnie satysfakcjonują ale zależy mi na doświadczeniu w tej firmie... są jakieś tam bonusy w postaci ubezp. med. Wakacje pod grusza Itp ale to akurat nie jest dla mnie żadną atrakcją... to by było na tyle... odezwę się 1.08 jak dostanę umowę do ręki a póki co to będę nadal brał udział w rekrutacjach, jakąś alternatywę trzeba mieć . Pozdr

@Juras

Podpowiem Ci jeszcze, że mi na rozmowie zaproponowano o 500zł niższą płacę niż się finalnie znalazła po 3 tygodniach na umowie. W moim przypadku miałem też tylko zapewnienie telefoniczne ze strony pracodawcy, ale jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Ogólnie to jestem zadowolony z pracy w tej firmie :)

Tak1Nie2
@pracownik

Dzięki za info a więc czekam cierpliwie na dalszy rozwój sytuacji, raczej nie nastawiam się na „niespodzianki” przy finalnym wynagrodzeniu :)ale przyznaje racje, ze kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Pozdr!

Miron Nowy wpis
@Piotr

Rozmowa nie była trudna do przejścia dla mnie tylko kasa trochę zbyt mała ale na początek wystarczy

Nowa

Witam wszystkich Serdecznie, Mam prośbę o informacje na temat warunków pracy w Nestle Warszawa - Biuro Nespresso. Interesuje mnie atmosfera jak tam panuje, jacy są przełożeni oraz ilość pracy przypadająca na pracownika ( czy jest realna do wykonania w ciągu 8 godzin?) Zainteresowło mnie odgłoszenie na stanowisko Specjalisty ds. Logistyki Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki

Weronika
@Nowa

Postawiłaś bardzo trafne pytania. Mnie szczególnie interesowałaby kwestia związana z atmosferą w Nestle Polska, ponieważ to od niej (między innymi) zależy nasza wydajność. Musimy zatem cierpliwie poczekać, aż ktoś zechce podzielić się z nami tą wiedzą. Ciekawi mi, czy może już zdecydowałaś się na aplikowanie, czy jednak wolisz z tym poczekać? Zachęcam Cię bardzo serdecznie do dalszej dyskusji.

TakNie

Ktoś wie jak traktują w firmie stażystów? Szczególnie interesuje mnie dział marketingu. Będę wdzięczna za info!

jj
Nazwa działu: Marketing
@anonim

Także poszukuję informacji na temat stażu w dziale marketingu

miszczu

żenada, laska z HR, umawia się na rozmowę, mówiąc, ze wyśle potwierdzenie na maila, po czym nie wysyła potwierdzenia na maila, a na rozmowie pali głupa - od razu niesmak i zażenowanie , a takich profesjonalistów udają wszyscy naokoło

Tak1Nie1
XD
@miszczu

Nie ma co żałować. Żałować to możesz później, ze zacząłeś w nestle prace. PRacowalem tam jakiś czas, szukam teraz nowej. Generalnie mogę sobie całe doświadczenie z nestle do kosza wyrzucić, bo aż taki „rozwój” tam maja.

Tak2Nie1
Grażyna
@miszczu

Rzeczywiście niekompetencja niektórych pracowników firmy może prowadzić do złego odbioru danej firmy, jednak myślę, że nie ma co wystawiać pochopnych wniosków. Z Twojego komentarza wyczytuje, że odbyłeś rozmowę rekrutacyjną do pracy w Nestle Polska. Czy pamiętasz jej przebieg? Może zapadły Ci w pamięci jakieś pytania, na które musiałeś odpowiedzieć? Jeśli tak to będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się tym na grupie.

ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

Szanowni czytam te Wasze opinie i z przykrością muszę się z niektórymi z nich zgodzić. Pracuję w tej firmie już jakiś czas i przechodziłem różne zmiany ale to co teraz się wyprawia przyprawia mnie o ból głowy i nie tylko mnie Zaczynając od o rozwarstwienia w wynagrodzeniach a skończywszy na układach , układzikach Ludzie pracjący po kilka lat maja mniejsze wynagrodzenie niż nowo przyjęty Gdzie tu sens i logika A no jest musza zapłacić więcej bo nikogo by już nie znaleźli do pracy a starym się poopowiada bajki na konferencji tak wyrównany Wam i co stało się? nie stało. Firma nie potrafi zatrzymać dobrych pracowników ludzie odchodzą bo nie mogą uzyskać podwyżki 100 zł żenada Z kim nie rozmawiam to szuka pracy Myślę że jest to już ok 50% terenowego działu sprzedaży Wznawiając Wasz wątek tzw. "TRUTNI" i nie trzeba tu sypać inicjałami bo wszyscy ich znają w dziale sprzedaży Tzw. Ślą- Mało, Warsza, Zielono -drużyna pierścienia. Ta ów "drużyna pierścienie" ma się dobrze, kurczowo trzymają się swoich posad i za nic w świecie ich nie puści , w tzw. "tłustych czasach" popodnosili im pensje ,maja się dobrze siedzą cichutko i liczą na kolejne dobre czasy a takie wartości jak szacunek do pracownika , dobro ludzi, zespołu nie mają dla nich żadnych wartości .Jeżeli maja z ciebie wymierne korzyści to Ci nadskakuj, ale jak tylko na chwile stracisz czujność to GAME OVER .Dziwi nas fakt i tu piszę w imieniu kilku osób że firma pozbywa się wykształconych, merytorycznych,przebojowych pracowników,w ostatnim okresie trochę ich odeszło lub zostali poproszeni o odejście a zostawiane są takie miernoty , z drugiej strony czego można wymagać od słabego nowego kapitana który sam ma swoje grube tematy lub wymowniej będzie duże PIWKO za uszami I jeszcze w ostatnich tygodniach zrobiło mu się bardzo gorąco Nie martw się szefuńciu rozmasujemy jak wszystko tylko teraz musisz być taki fajny -ludzki Tak jak nam się sprzedałeś na 1 rozmowie. Ludziska pewnie teraz będzie naszym najlepszym szefem na świecie bo trzeba to wszystko wyciszyć i pokaże swoja ludzką twarz BAAAA może nam nawet załatwi większe felgi do tych super czeskich aut Ta cała drużyna miernot powinna mieć ta całą certyfikację i na 100% nikt z tych panów by jej nie zaliczył Mam nadzieje że już za chwilę nie będzie tej słabiutkiej kadry pseudo managerów. Firma jest super, produkty rewelacyjne tylko osoby zarządzające słabe Wiec jak pytacie czy aplikować ? Nie wiem każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytania Czy mam twarde (usunięte przez administratora) Czy wytrzymam mega ciśnienie i to że jesteś tylko cyferką w Excel. Czy wytrzymam wmyślanki o szacunku -rodzinie i takie tam brednie które nie znajdą potwierdzenia w rzeczywistości Czy wytrzymam słabego szefa który nic dla mnie nie zrobi …. jeżeli odpowiedziałeś na więcej niż jedno aplikuj

Tak62Nie3
Wandzia
@ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

Właściwie prawie wszystko już tu napisano o obecnej sytuacji w Nestle i wahałam się czy warto coś nadpisać. Może jednak masa krytyki wpłynie na bieg wydarzeń - wszak posty są czytane w firmie od ASMa w górę! Moja obserwacja potwierdza funkcjonowanie grupy managerów z 20sto letnim stażem i pazurami wbitymi w kierownice Insigni. Nastotysięczne wypłaty przepełniają Ich strachem przed wyjściem na otwarty rynek pracy. Większość nadrabia pewnością siebie, ale podskórna świadomość braków kompetencyjnych hamuje podejmowanie menedżerskich decyzji, chyba że takich, które chronią stołek. Stąd eliminowanie pracowników z potencjałem. W pionie hurtowym podobnie. TS prezentuje na spotkaniach zewnętrznych tak żenujący poziom i brak profesjonalizmu, że to aż dziwi że ktoś na to pozwala. Nie panuje nad emocjami, głupkowato się śmieje, nerwowo tupie nogami. Klienci potem dziwią się i podśmiechują z Niego a firma traci. Byłam świadkiem przestrzelonych propozycji, które generowały zbędne wydatki w dziesiątkach tysięcy. Ale Insignia jest. Kontrowersyjne wejście (usunięte przez administratora) oceniam pozytywnie. Podjął próbę nauczenia czegoś kasty trutni. A może Kasty Trutni? Popełnił błąd nie pozwalając Im "kontynuować kariery poza strukturami Nestle" już na samym początku. Ten czas już stracił, teraz życzę Mu żeby nie brakło pary...

Tak37Nie
Bartek

Zweryfikowany użytkownik

@ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

Ogromne gratulacje za tak prawdziwy i odważny wpis w 100 % uderzający w samo sedno tego co dzieje się obecnie jak i w przeszłości w firmie . super firma , extra produkty ale polski pseudo menadżer z bandą kolesi wszystko (usunięte przez administratora)

Tak25Nie
@ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

Dawno mnie tu nie było, wątek TRUTNI dalej żyje, cieszę się bo jestem jego pasjonatem. Tym razem może mniej o TRUTNIACH więcej o nicnierobieniu. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że Pan Dyrektor z tymi TRUTNIAMI nic nie zrobił, a TRUTNIE stali się jeszcze większymi TRUTNIAMI, a ostrzegałem !!! i w dalszym ciągu ostrzegam. Mało co, aby Pana Dyrektora wrobili w coś tam.. coś tam.... wszyscy wiedzą o co chodzi coś tam , coś tam( dbam o pracę administratora , żeby nie musiał wykreślać, któremu ostatnio dołożyłem nieco od siebie ) ale z drugiej strony mówią wszyscy, że się Panu Dyrektorowi należało, powołana komisja śledcza co prawda nic nie ustaliła, ale już widać, że Pan klęczy Panie.. Zna Pan takie przysłowie " jak dziadowi nie dasz umrzeć to Ci dziad nie da żyć". Działa w dwie strony, żeby nie było. Jednego niegroźnego Pan wyrzucił w Warszawie co może świadczy, że Pan nic nie wie, a zostało na moje oko przynajmniej jeszcze trzech dużo groźniejszych, weź się Pan Panie do roboty, nie bój się Pan, tym bardziej, że są w zespołach uśpione talenty, między innymi takie jak ja. Umówmy się, że będę czekał do końca kwartału na ruch Pana Dyrektora w tym temacie, mój ruch wykonam 01.04.2019. Albo się zwolnię albo mogę brać w zarządzanie Insignie na południu, są co najmniej dwie, albo w Warszawie o jednej wiem na pewno . Widziałem ostatnio na rynku "LIZUSA" słynnego J.S. tego naszego Dumnego, Korytarzowego Pawia, taki siwy, stary, przygnębiony widać wreszcie, że chłop żyje swoim własnym życiem, szukając kwadratowych jaj na rynku. Wszystkim wszystkiego dobrego, jadę na narty. Nestle to fajna Firma polecam wszystkim entuzjastom ankiet, kółkom adoracyjnym, kolegom kolegów.

Tak37Nie
Zmiany
@ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

Góra nie widzi albo nie chce widzieć jak to np w jednym zachodnim regionie przez 4 lata już chyba 10 osób się przewinęło z doświadczeniem kilkunastoletnim i w dół. Czy to wina tych ludzi czy pseudo menadżera? Osoba ta nie potrafi rozmawiać z klientami bo się ich po prostu wstydzi. Jak już gdzieś pojedzie to zrobi kontrolę bez rozmowy z klientem. Niektórzy jak już pojedzie do sieci lokalnej to się cieszą i się śmieją że pieniądze przywiózł. Nie widać też jak to ma swoją ulubienicę, która wziął z poprzedniej firmy córki Nestle? Osoba która na patentach leci bo nie jest kontrolowana odpowiednio? A jak ma wpadki to ją zawsze czymś wytłumaczy. Ludzie jej nie chcą na sklepach to nie jeździ tylko ona bo towar już tak. Wprowadzenie supermarket jako medium? Nie ma problemu. Asm jak się zgłosi to nie reaguje. A jak ktoś mu nie odpowiada? Jaki problem zmienić teren na gorszy ot tak bez żadnego konkretnego powodu. Sklepów które nie współpracują nie pozwolić wyrzucić, dalej kazać tak jeździć bo przecież parametry spadną dzięki temu i będzie można usunąć osobę która mu nie odpowiada bo ma inne zdanie. A zwalnianie w stylu Nestle? Wpisz w formularzu inną osobę i inny sklep i prawie za to samo ludzie są zwalniani. Nestle dokąd zmierzasz? Na rynku pracy ma opinię nie aplikować.

Tak27Nie
It's been a year
@Zmiany

To wszystko prawda co napisane powyżej. Czują się bardzo bezkarni i robią co chcą. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek roszczenia to nie do firmy się zgłaszajcie z tym tylko droga prawną inaczej będzie zamiecione albo wasze słowa zostaną użyte przeciwko wam. Maniek pamiętaj it's ain't over till it's over, nosił wilk razy kilka

Tak18Nie
James KOT

Mane, tekel, fares……………………..

Tak7Nie

@James KOT

Ostatnie wpisy w tym wątku są niepokojące. Znalazłem jednak informację, która poświadcza prawidłowe funkcjonowanie firmy, że firma Nestle Polska poszukuje obecnie pracowników na stanowisko pracownika produkcji oraz operatora maszyn produkcyjnych. W przypadku pracownika produkcji widnieje informacja od pensji podstawowej w kwocie od 3300 brutto. Mam wobec tego pytanie, czy osoby mające doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku mają realne szanse na to, aby wynegocjować wyższą stawkę początkową?

Miro
@ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

A jak już masz takiego samego szefa w swojej obecnej firmie to co robić ? Aplikować do Was z ciekawości który gorszy? ;) Jakie macie samochody i ile wizyt dziennie robicie ?

Izabela
@Miro

Widzę, że wykazujesz chęć podjęcia pracy w firmie Nestle Polska. Muszę Ci wobec tego powiedzieć, że wybrałeś dobry moment, ponieważ właśnie przeprowadzają tam rekrutację: https://www.nestle.pl/pl/jobs/praca-w-nestle Jak możesz zobaczyć na tej stronie - dostępnych jest wiele ciekawych ofert pracy. Z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. A może już wiesz, na jakie stanowisko chciałbyś aplikować?

treonik
@ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ

Ta opuściłem prze szacowną Nestle lat temu dwadzieścia i nic się nie zmieniło ? Może to kwestia systemu? A nie firmy.. Ale jest paru ludzi, którzy byli jak odchodziłem, jeden nawet mądry. Czyli da się.

Miro

Ile macie średnio wizyt ?

Janusz
@Miro

Już o to pytałeś wcześniej. Masz zamiar startować na stanowisko przedstawiciela handlowego? Niestety nie znam takich szczegółów jeśli chodzi o zrobienie targetu, ale pracodawca oferuje samochód i telefon służbowy oraz szkolenia i możliwość doskonalenia zawodowego. Chętnie dowiem się, czy zdecydowałeś się na złożenie CV.

Nazwa działu: Handlowy

Cześć, Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na junior Kama - czy możecie powiedzieć coś na ten temat? Jak atmosfera w zespole? Warto aplikować? Będę wdzięczny na każda informacje.

TakNie2
@Zainteresowany

Złożyłeś CV na stanowisko, którym jesteś zainteresowany? Z tego co udało mi się znaleźć to firma oferuje możliwość rozwoju zawodowego, solidny pakiet socjalny i stabilną umowę o pracę. Jeżeli zdecydujesz się na rozmowę rekrutacyjną napisz jakie pytania zadawał rekruter i czy warunki pracy były dla Ciebie satysfakcjonujące?

@Zainteresowany

Omijać z daleka. Zostałem zwolniony za "brak umiejetnosci i predyspozycji", zarabiam teraz ponad 10 tys brutto miesięcznie. Oczywiscie wszystko w ramach wyksztalcenia i posiadanego doswiadczenia. Wlasnie otrzymałem ofertę pracy za granicą za dużo większe pieniądze. Uwazac na ta firme.

Tak6Nie1
@Aleksander

Złożyłem, ale brak odzewu. Najwyraźniej tez nie posiadam odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji a szkoda, firma przedstawia się jako dobry pracodawca.

Izabela
@Zainteresowany

To, że jeszcze nie otrzymałeś odpowiedzi nie oznacza, iż nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji, by u nich pracować. Być może firma Nestle Polska dostała wiele zgłoszeń i dlatego proces rekrutacji nieco się wydłużył. Jeśli w najbliższym czasie odezwą się do Ciebie, to nam o tym powiesz? Szkoda byłoby tak szybko rezygnować, ponieważ - jak sam nadmieniłeś - Nestle Polska wydaje się być dobrym pracodawcą.

@Izabela

Oczywiście. Zaglądam tu regularnie, bo ciekaw jestem każdej nowej opinii. Uważam również, że należy się dzielić nie tylko negatywnymi opiniami ale tez pozytywnymi. Jak tylko dostanę zaproszenie podzielę się opinią po spotkaniu.

Wie co i jak

Byłem ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej i na odpowiedź mam czekać prawie 2 tygodnie!:/

TakNie7
Rudolf el coco-colo

Co wy tu...my w coca-coli mamy ciężej. Naprawdę jak się czyta wasz kwik to aż ściska . Po prostu może nie nadajecie się do tej pracy?

Tak6Nie9

XD
@Rudolf el coco-colo

Ja to szczególnie. Tylko do takiej na wyższym stanowisku i za większe pieniądze, bo w nestle to nie :D

Lion2goNajlepszyNaSwiecie
@Rudolf el coco-colo

Rudi to tylko przeskoczyć do tak z..stej firmy jak nestle, na co chłopie czekasz? z coli to cie łykną jak świeżą chałeczkę... (słychać Wasze gorzkie żale na sklepach) Tamten nie będzie kwikał a ty będziesz podjarany na Maxa. Dostaniesz nową fabie w brązie i w drogę.. Ciesz się chwilą #

Ghost
Nazwa działu: Handlowy

Praca tutaj to naprawdę coś niesamowitego : *pracujesz dla 5 firm w dwóch zawodach :mercha i ph¬>a zarabiasz normalnie 1firma=1zawód *wykonujesz mnóstwo ankiet, badań, audytów, które są analizowane przez sztuczną inteligencję. *System premiowy podzielony jest na kilka/naście cząsteczek, które są wręcz nie do wykonania w 100%a wykonanie w 90% daje 0PLN premii (tak jest pewnie na większości terenu) i tak z proponowanych 40% średnia to 25% Firma wprowadza bardzo dużo nowości których klienci nie chcą na sklepach, ponieważ nie mają zabezpieczenia w postaci wymian _ pełno przeterminów na magazynie = mocne niezadowolenie klienta = czasem wręcz wypraszanie PH za ???? .. Reasumując - - > Jeśli chcesz być marionetką, która nie powinna wyrażać Swojego zdania i chcesz posługiwać się regułkami wpajanymi na szkoleniach to praca stworzona dla Ciebie.. PS. Najśmieszniejsze są certyfikacje, które stresują i mocno zniechęcają do dalszej współpracy doświadczonych handlowców, tych którzy mają jeszcze chęć reprezentować firmę.. 3majcie tak dalej, piona

Tak31Nie2
Moc jest ze mną ....
@Ghost

Ja pracuję tutaj wiele lat, to do czego ta firma doprowadza ludzi to jakieś nieporozumienie. Skrajne wyczerpanie psychiczne i fizyczne. (usunięte przez administratora) w XXI wieku. Za żadne pieniądze nie jestem w stanie polecić komuś tej pracy. Pamietajcie życie jest piękne , nie marnujcie go w takim miejscu.

Tak27Nie1
Niestety
@Moc jest ze mną ....

Niestety to prawda. Ja po zmianie pracy widze, ze można i lepiej zarabiać i lepiej się czuc. Uciekać jak najdalej...

Tak13Nie1
Viola

Cześć, słyszałam, że przedstawiciele dostali teraz nowe samochody służbowe - wypasione Skody Fabie - czy musicie je tankować za swoje jeżdżąc weekendami? Podobno pensje podstawowe też miały pójść w górę 3500 - 4000 netto / na rękę podstawy to w Nestle realna pensja podstawowa bez premii? Miłego dnia, wszystkim i dzięki za info :)

XxX
@Viola

Masz złe informacje Fakt jest taki ze są nowe samochody ale to zwykle Fabie bez szału 1.0 benzyna, pensje podstawowe to 4000 tys brutto a nie netto = 2800 netto To wszystko mało za mało za ilość nakładanych na nas obowiązków multi -zadaniować stojaki , stres

multizadaniowiec
@XxX

Wypasiona Skoda Fabia hehe. Jak pojedziesz na zakupy na weekend to nikt ci głowy nie urwie, ale nie licz na wyjazdy za "firmowe" na wycieczki. Tzn. próbować możesz, ale nie wróżę długiej kariery.

@multizadaniowiec

Rozumiem, że poza pensją podstawową możliwe jest otrzymanie również premii sprzedażowej za dany miesiąc? Wspomniałeś o kwestii użytkowania samochodu służbowego. Dobrze zrozumiałem, że zatrudniony przedstawiciel może dojeżdżać z domu do pracy służbowym samochodem? Sprecyzuj proszę informację na ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dziwne
@Aleksander

Każdy przedstawiciel handlowy w Polsce może dojeżdżać z pracy do domu i na odwrót. Mało tego. Jego miejscem pracy jest samochód. W każdej firmie są premie za sprzedaż. Ale nie w każdej traktuje Cię jak (usunięte przez administratora)

Zaintrygowany
@XxX

Wersja Ambition z bluetooth czy biedniej? :D. Podstawa 4000 brutto a premii ile brutto? (średnio na PH)

rozwiewa watpliwosci
@Zaintrygowany

Max. 40% podstawy, ale przygotuj się bo wyzwania (zadania, plany) są bardzo wymagające :)

Pracazdalna?

Cześć, czytałam w opisie na stronie, że oferuja pracę zdalną kilka razy w miesiącu, czy faktycznie tak jest? Czy dni nie są jednak mile widziane? Jak to dokładnie wygląda w praktyce? Pozdrawiam

@Pracazdalna?

Zależy od szefa i specyfiki pracy w danym dziale. W teorii kilka dni w miesiącu przysługuje każdemu.

Zababububu

A jak wyglada w proffesionalu??

Gość

Dzień dobry. Nie wierzcie nigdy na słowo, że macie już daną pracę w Nestle na 100%. A na podpisanie umowy tylko się umówicie i podana zostanie tylko godzina przez telefon. Moja sytuacja: miałam tylko czekać na potwierdzenie godziny, o której mam się stawić na drugi dzień podpisać umowę. Niestety odrzucilam inną ofertę, po czym dowiedziałam się po kilku godzinach od Pani, że jednak nie umawiamy się na podpisanie umowy, ponieważ zaszła zmiana i nie ma już dla mnie pracy.. Więc proponuję podpisać umowę, a dopiero zrezygnować z innych ofert :)

@Gość

I bardzo dobrze , że Ci podziękowali, widać, że wyznali się na Tobie, że lubisz narzekać, przyznaj rację , jeszcze nie zaczęłaś, a już same pretensje. Takich to my mamy dość w organizacji poza TRUTNIAMI, którzy jako jedynymi nie narzekają, ze strachu bo ze strachu ale nie narzekają.

Tak7Nie2

@Zadowolony

Widac juz od razu, ze nie mozna miec do Ciebie zaufania. Juz od samego poczatku nie zachowujesz sie zgodnie z procedurami Nestle. Praca z podpisana umowa? Zgodnie z procedura powinnas pytac sie codziennie o to kiedy umowa, otrzymywac odpowiedz jutro i tak przez minimum 2 tygodnie. Niestety. Wszystkie te przeslanki wskazuja, ze pracodowca utracil do Ciebie zaufanie.

starszak1
@Gość

I to jest słuszny wniosek. Najpierw umowa, potem rezygnacja. Takie jest życie. Wszędzie, nie tylko w biednym Nestle.

Hah
@starszak1

No niestety nie wszędzie :)

Xyz
@Gość

Serio? Zmartwiłas mnie. Ja podpisałem list intencyjny i zrezygnowałem z innej oferty, bo zapewnili mnie ze prace mam, czyli co teoretycznie tez mogę jeszcze się spodziewać telefonu ze sprawa nieaktualna? Mailem zacząć od lutego. Co za firma...

lola
@Gość

No to (usunięte przez administratora) profesjonalna firma skoro takie cyrki urzadzaja to moze nie warto w ogole tam aplikowac

karola12
@Gość

A do jakiego działu aplikowałeś? Mam nadzieję, że mnie nie czeka taki telefon..

Ulka

Może są osoby mające inne wartości? Nie zawsze tylko pieniądz sie liczy!!!

Tak9Nie

JeszczeNiestetyPracuje.
@Ulka

Nie liczy się pieniądz jak masz meza/partnera który zarabia na dom, opłaty, wakacje itp. A swoje zarobione wydajesz na waciki. Znamy taką w Nestle co pracuje dla przyjemności, bo pieniądze przynosi mąż do domu.

@JeszczeNiestetyPracuje.

Jeżeli jest tak źle - to co trzyma Cię w tym miejscu? Nestle to nie jedyny foodowy pracodawca, można znaleźć pracę u konkurencji. O co chodzi?

do ktosia

Może kredyty?

?
@do ktosia

Z nimi również można znaleźć nową pracę, rąk nie wiążą. Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :-) Skoro praca w tej firmie nie przynosi Wam satysfakcji na każdym polu.. to pora działać a nie tylko narzekać.

Tui
@Ktoś

Czy to prawda ze jest (usunięte przez administratora)w Nestle w sprzedaży ?

Tak10Nie

PIP
@Tui

Chyba niestety jest - z tego co wiem już zajmuje się tym Państwowa Inspekcja Pracy.

PIP
@PIP

Postępowanie zakończy się do 21 grudnia, więc wtedy będzie wyjaśnione czy zjawisko mobbingu ma rzeczywiście miejsce. Dziwne, że administrator usunął z poprzedniego posta słowo "mobbing". To słowo niecenzuralne?

ciekawy

Hej, pojawiło się ogłoszenie o grafika komputerowego, czy ktoś pracował na tym stanowisku, albo wie coś na temat jak wyglada praca tam, a takeże atmosfera?

Odradzam
@ciekawy

Warto poczytac opinie jakie krążą o tej firmie..a wtedy dowiesz się, jaka panuje tutaj atmosfera. Niestety da się to odczuć w codziennej pracy, ciężko porozumieć się z przełożonymi, słabo zgrane zespoły, dużo procedur, korporacyjność, brak elastyczności i jakichkolwiek szans na rozwój. Przełożeni nie sa kompetentni, wiec ciężko od nich się czegokolwiek nauczyć. Myślę, że grafik by się bardzo męczył w takim środowisku pracy, nie ma tu mowy o kreatywności i indywidualności, trzeba wpisać się w schematy firmy. Pomimo tego, ze jest to duża korporacja, słabe zarobki a praca często po godzinach.

Odradzam2
@Odradzam

Może inny dział, ale kropka w kropkę ta sama sytuacja co opisane powyżej. Ciężko coś dodać bo jak widać w tej firmie to już schemat - zgodnie z procedurą

@Odradzam

Nie zgadzam się do końca z Twoją opinią. Fakt, procedur jest dużo i zajmują sporo czasu ale nie mogę powiedzieć złego słowa na mojego przełożonego, zespół czy możliwości rozwoju.. zależy na kogo trafisz. Nie warto wrzucać wszystkich do jednego wora. Rekrutacji wewnętrznych jest sporo, może warto spróbować gdzieś indziej?

Ogarniety
@Ktoś

Naprawdę nie warto. Sam pakiet socjalny to jedna wielka ściema - koniec końców okazuje się, że tak naprawdę nie ma nic. Co do rozwoju. Hm. Jeśli jesteś dobrze wykształcony, ogarnięty i bystry - na pewno w Nestlé będzie Ci beznadziejnie. Wierz mi, bardzo dużo w życiu już osiągnąłem :P Warto iść, żeby się przekonać, że wielka marka wcale nie oznacza super warunków.

Martino Vladimir

Kolejna rekrutacjyjna ustawianka i pytanka jak w szkole;)

Tak12Nie
Jacek

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nie polecam - firmę od 21 lat na zachodniej części kraju grupa trzymająca władzę i na tych samych patentach bzyka kolejne zarządy wyrzucając w tym czasie całą rzeszę dobrych i bardzo dobrych pracowników - najlepsze jest to , że od lat wszystko odbywa się w taki sam sposób i nikt nie chcę z tym nic zrobić .

Tak14Nie

Placek :-)
@Jacek

Co do wyrzucania dobrych pracowników To bym tak nie przesadzał. Kto niby został zwolniony za dobrą pracę? Raczej dobrzy sami rezygnują a na ich miejsce przychodzą niestety osoby dla których nie ma miejsca w innych firmach, bo się na nich poznali. Poprawić atmosferę w firmie można np wprowadzając : - system premiowy ambitny lecz realny - szacunek dla drugiego pracownika bez względu na zajmowane stanowisko - wynagrodzenie porównywalne na tym samym stanowisku i za tą samą pracę ( kodeks pracy) - więcej pracy z klientem, mniej administracji - zaufanie do pracownika a nie mierzenie wg własnej miary( jak ja niewiele robię to pewnie oni nic nie robią) - doceniane pracowników a nie ciągle wytykanie błędów ( każdy głupek nawet bez szkoły potrafi pokazać co źle, ale wskazać ścieżkę dalszej drogi już nie. Bo wg takiego pseudo szefa to pracownik powinien przyjść z kilkoma gotowymi rozwiązaniami a szef wybierze najlepsze i zaprezentuje jako swój pomysł- oczywiście nie wszyscy szefowie tacy są ). - zatrudniać managerów wyższego szczebla sprawdzając ich przeszłość lub też robiąc im testy psychologiczne na którymś z etapów rekrutacji i nie trzeba będzie tych ,,dobrych i bardzo dobrych'' wyrzucać a można będzie korzystać z ich wiedzy .

Tak18Nie

@Placek :-)

Wyrzucają też i dobrych. Neistety. Niestety pracują tam miernoty.

Chętny

Cześć, pojawiła się oferta pracy na ph, teren Siedlce i okolice. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat pracy w Nestle a szczególnie w tym regionie? Jak atmosfera, targety, zarobki, ilość wizyt, flota itd?

Zadowolony

Proponuję odświeżyć temat poruszony przez Kinie cyt. "czas teraz aby oczyścić tę organizację z pseudo trenerów L.S. i partnerów biznesowych K.M.....oraz innych trutni" Rob. Świ. Lus. Sus. Kra. Panie Dyrektorze w panu nadzieja, niech Pan się nie boi zwolnić trutni, naprawdę nic się nie stanie, będzie tylko lepiej.

Tak51Nie

srg
@Zadowolony

"ZadowolonY" skoro jest Ci tak źle , to się zwolnij a nie będziesz wytykał kto powinien pracować , a kto nie nie .

@srg

Widać z moją opinią zgadza się nieco więcej osób. Jestem zadowolony, nie będę się zwalniał, będę czekał, aż wszystkich trutni zwolnią. Jest duża szansa, że nastąpi to szybko. Kto to jest Truteń ? ( stary, odmieniony, schowany na nowym stołku, bez języka nie tylko angielskiego, wazelina, monopol na wiedzę, bez pomysłów ) żenada. Panie Dyrektorze są nowi, młodzi, zablokowani, czekamy na zmiany. Jak może być dobrze jak trutnie cały czas robią to samo i tak samo.

Tak9Nie

starszak1
@Zadowolony

Zadowolony: Aleś ty pomysłowy, odważny. Na forum, OCZYWIŚCIE, bo anonimowo się lansujesz, taki współczesny, medialny Zorro. I najważniejsza twoja cecha to cierpliwość - poczekasz aż wszystkich zwolnią. Nie daj Bóg aby wpaść w ręce takiego "przyszłego" menedżera. Panie dyrektorze, nie potrzebujemy takich medialnych trutni, którzy poza ględzeniem nic sobą nie prezentują. W panu nadzieja.

Polak
@starszak1

A do kogo według Ciebie można pójść z problemem w Nestle jak wszystko jest na każdym szczeblu skutecznie blokowane rozmasowaywane i jak się ktokolwiek w jaki kolwieg sposób wychyli od razu dostaje ten sam od lat i w takim samym stylu papier o utracie zaufania itd . Jeśli uważasz że Nestle jest ok to zapytaj starych pracowników w jaki sposób wykorzystuje się np ankiety anonimowe .

Tak10Nie

Kaja

Praca Nestle nutrition doradca ds. Żywienia. Jakieś opinie, czas pracy, zarobki?

Kaja

Praca w Nestle nutrition doradca ds. Żywienia. Jakieś opinie, czas pracy, zarobki? Dodam, że to umowa na zastępstwo

Umęczony Sprzedawca

Ja Wam powiem jak jest w Nestle Polska i jak wyglada praca w terenie działu sprzedaży. Wychodzi na scenę szef opowiada jak sobie ceni prace i czas po pracy, gdzie ma czas na rodzine, pasje, sport itd. Ale to tylko takie gadki szmatki, rzeczywistość jest taka, ze dostaniesz tyle zadań i ankiet, ze nie będziesz mógł tak się poświęcać rodzinie i pasjom i napewno zabraknie Tobie czasu aby przygotować się do maratonu :) A Twoja rodzina jest na granicy rozpadu bo ciagle jesteś w pracy a pieniędzy nie widać bo tak to jest skonstruowany system wynagrodzeń ze targetu i 30 różnych zależności nigdy nie wykonasz.

Tak33Nie

Pyza
@Umęczony Sprzedawca

Zgadzam się z kolegą ,od ponad półtorej roku jest cały czas gorzej . Brak stabilizacji i możliwości normalnej pracy . Większość ma już dosyć i odchodzi z firmy co miesiąc coraz więcej , kadry udają że nie widzą problemu . Jeżeli chodzi o warunki pracy to nie ma się jak poskarżyć anonimowo, bo strach że zaraz stracisz prace. Chciałam dowiedzieć się na temat premii ale system jest tak rozbudowany że nie był nikt mi wstanie odpowiedzieć dlaczego mam obcinane wynagrodzenie .

Tak31Nie

@Pyza

Drodzy, wchodzi do łask nowy system analizowania zdjęć przez nas wykonywanych. Już teraz są z tym jaja, a będą większe jak zaczną masowo ciąć premie za SLA. Targety na zasadzie "bo tak" w ogóle nie zwracając uwagi na ekspansję rynku nowoczesnego/dyskontowego, co roku chcą min. 10-15% przyrostu (pamiętając, że już rok, dwa lata temu ładowało się na (usunięte przez administratora) mając do tego lepsze narzędzia). System premiowy rozbity na kilkanaście (kilkadziesiąt?) małych, osobnych jednostek, które trzeba pozamykać, żeby wziąć za coś kasę. Ponoć w planach kolejne dodatkowe zadania od nowego roku. Ciekawe tylko gdzie są granice?

Tak16Nie

GDZIE SENS I LOGIKA?
@Umęczony Sprzedawca

UmęczonySprzedawca, masz rację, wszystko co piszesz to prawda. Ilość ankiet poraża i nie ma czasu na rozmowę z Kierownikiem, właścicielem sklepu, bo trzeba wykonać ankiety, odwiedzić wszystkich klientów itp. . Jak nie wykonasz to na koniec miesiąca będzie raport i będziesz się tłumaczył dlaczego nie wykonałeś wszystkich ankiet wgranych do systemu MT. Chyba żaden z managerów wyższego szczebla nie do końca to przemyślał wprowadzając te "wszystkie udogodnienia". Jeśli musimy wykonać ankiety czy dodatkowe zdjęcia do photo recognition to na sprzedaż zostaje mniej czasu lub nie wystarcza czasu na wykonanie wszystkich wizyt u klientów i stąd te spadki sprzedaży. Nie trzeba być bystrym, żeby to zauważyć i zrozumieć. Czas pracy 8h musi się zgadzać, więc chcąc zrobić wszystkie założenia to 12 godzin za mało. Niejednokrotnie nawet zjeść nie ma kiedy i jemy jadąc autem, bo ciągle jesteśmy spóźnieni i ciągle wszystko za mało, za wolno. Inne firmy, które korzystały z tego systemu, wycofują się z tego bo to budzi wiele kontrowersji, dużo kosztuje i przede wszystkim jest nieefektywne i błędnie odczytuje dane. Może warto skorzystać z doświadczenia innych firm i uczyć się na ich błędach a niekoniecznie je powtarzać? Czy musimy iść pod prąd i ślepo wierzyć pojawiającym się szarlatanom wdrażając ich pomysły, które tylko pogrążają dział sprzedaży? To jest tak zwane dostosowywanie rzeczywistości do chorych pomysłów, zamiast mieć pomysły które pozwolą dostosować się do rzeczywistości . Ciekawe czym jeszcze będziemy zaskoczeni po Nowym Roku, bo tak źle w firmie to jeszcze nigdy nie było, jak przez ostatnie 1,5 roku. Można by pisać jeszcze długo, tylko czy to coś zmieni.

Tak24Nie

GDZIE SENS I LOGIKA?
@Umęczony Sprzedawca

Chciałbym jeszcze dodać, że jest jeszcze nadzieja, która umiera ostatnia i to nas wielu trzyma w tej firmie. Firma i jej filozofia jest OK i zawsze to podkreślam, tylko nie zawsze osoby piastujące niektóre stanowiska są odpowiednio dobrane, ale: "Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje" - cytując Jana Kochanowskiego. Wiem , że w końcu będzie lepiej, bo po burzy przychodzi słońce , które z czasem wyplewi niechciane chwasty :-) I znów cytując klasyka : "Jeszcze będzie przepięknie Jeszcze będzie normalnie"

@GDZIE SENS I LOGIKA?

Wielu narzekało na poprzednią "władzę" i strzelały szampany jakoś w kwietniu ubiegłego roku, gdy gruchnęła wiadomość o odejściu JS. Nie twierdzę, że było super, ale wraz z nową ekipą nastały bardzo smutne czasy i tego ukryć się nie da. W kuluarach mówi się, że nowy rok przyniesie wielkie zaciskanie pasa i kilka dodatkowych zadań testujących wytrzymałość materiału.

Tak14Nie

Leo

Dzień dobry czy może mi ktoś napisać jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na PH jak się ewentualnie do niej przygotować. Będę wdzięczny za odp.

Żółtodziób

Hej. Mam pytanie w sprawie pracy jako PH w Nestle. Czy az tak kiepsko jest na tym stanowisku ? I mam tez pytanie z innej troszke beczki, czy jest szansa w ogole zaczać prace jako PH nie posiadajac doswiadczenia? Dzieki za odpowiedz ;)

@Żółtodziób

To już kwestia indywidualna jak kto to postrzega. Na 10 osób będziesz miał 10 różnych opinii, najlepiej samemu spróbować i ocenić. Na chwilę obecną jak najbardziej bez doświadczenia możesz spróbować swoich sił jako PH w Nestle, jeśli tylko dobrze się "sprzedasz" na rozmowie kwalifikacyjnej.

Grześ

Proszę o info. jakie dostaje się auto w nestle na stanowisku przedstawiciela ds. detal..?

flotowiec

Renault Clio lub Skoda Fabia

Rovisniemi
@Grześ

Niedługo będą podobno Fabie - najbogatsza wesja z 1L silnikiem.. Taki wybór mają…

Stary wyjadacz
@Rovisniemi

a kiedys był Toyoty Corolle, potem nizej Yaris i tak firma toczy sie w dół ;)

myślący
@Stary wyjadacz

Stary wyjadaczu - a do czego ma służyć taki samochód? Do jazdy 200 km/h po mieście czy autostradzie? Samochód prócz silnika 1l ma PEŁNY pakiet, włącznie z kamerą cofania.. A to, że na weekend nie pojedziesz z kumplami się pościgać służbówką (za paliwo firmowe, bo w piątek zalejesz pod korek) to już inna bajka.. Szanuj to, że nie ma w nich GPS i NIKT cię za paliwo póki co nie rozlicza.. Czy w weekend i po pracy nie użytkujesz tego samochodu? Czy jest t wartość dodana? Zastanów się zanim coś napiszesz - a jeśli samochód jest wyznacznikiem dla Ciebie - to współczuję pracodawcy takiego pracownika..

ech...
@myślący

Kurde ludzie, naprawdę narzekacie na takie coś? Przecież takie auto jest warte min. 50-60 tysięcy złotych, a wy je dostajecie za darmo do użytkowania. Odchodzi wam koszt kupna samochodu oraz jego serwisowania. Przeciętny Polak bierze kilku lub kilkunastoletnie samochody w kredyt za 20-30 tysięcy złotych. MASAKRA, jak wam nie wstyd? Na koniec dodam, że sam korzystam z takiego przywileju i nie narzekam.

@ech...

W ogóle nie rozumiem co to za dyskusja. Służbowe to służbowe. Z telefonu służbowego też dzwonicie prywatnie? To jest standard niezbędny do pracy... W dzisiejszych czasach samochód to już żaden luksus. I szczerze powiedziawszy to nie wiem kto normalny i ogarnięty podejmie pracę dla samochodu służbowego...

Tak6Nie1

ech
@Ktoś

Tak, tylko Nestle daje możliwość korzystania z auta slużbowego po godzinach pracy jak się samemu zatankuje. Ja nie mam z tym problemu i jak gdzieś chcę pojechać to zawsze za swoje. Czy inni tak robią? Nie mój interes, ale wnioskując po podejściu niektórych do innych tematów i reakcji firmy (zatrudnianie firm do kontrolowania pracowników itp) to śmiem wątpić.

Kierowca
@Grześ

Kolego samochody są Ok i bardzo różne ale na pewno zawsze najtańszy jaki jest dostępny dla flot.

ASM

Witam , pojawiło sie ogłoszenie na stanowisko Terenowy Kierownik Sprzedaży - czy to jest nowe stanowisko czy vacat ? Jakie warunki i jaki kanał sprzedaży ?

ciekawa1983

Witam, czy mógłby ktoś napisać coś nt pracy doradcy ds. żywienia specjalistycznego... atmosfera, warunki, pensje, samochody itd. dziękuję z góry

Przerost ego

Mam wrażenie, że ta firma jest strasznie przereklamowana - mowa o centrali. Praca z domu - głównie jak jesteś chory, letni czas pracy - w tygodniu nic nie zrobisz bo wychodzisz po.10 godzinach, szkolenia - wybierasz, ale nie idziesz. Do tego chory system poleceń w systemie manager - pracownik (Pan - sługa).

Tak33Nie

nie sądzę
@Przerost ego

ja się z tym nie spotkałam... jeśli chodzi o czas letni i zdalną pracę to korzystam i nie spotkałam się z żadnym problemem ze strony przełożonego. Co do nadgodzin, to pewnie są dni, że się zdarzają, ale przecież mamy też okresy spokojne. Poza tym nigdy nie miałam problemu z tym, żeby np wyjsc wczesniej do lekarza itp. Ja generalnie polecam :)

A ja sadze
@nie sądzę

Zastanawia mnie tylko dlaczego Mars, Unilever, P&G nie mają takich opinii? No i czemu tak ciężko się tam dostać, a Nestle ma po 50 ogłoszeń. Uważam, że warto pisać o takich rzeczach, bo.niektorzy rezygnują z pracy w przypadku przejścia do tego gniota.

Tak23Nie

lol
@A ja sadze

Firmy, które wymieniłeś nie mają własnych działów sprzedaży tzn nie mają wewnętrznych PH, wszystko jest obsługiwane przez firmy zewnętrzne takie jak: TargetPro, OEX Coursor czy InterKadra

jorg
@lol

Marsjanie mają wlasny dział sprzedaży i PH

Zostaw opinię o Nestle Polska S.A. - Warszawa

Chcę opublikować: