NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

NOx Sensor

Nie rozumiem całego tego hejtu na system 12h... Kiedy wprowadzali go na NOxach, też mieliśmy obawy, też chciałem się zwolnić, ale na chwilę obecną nie wyobrażam sobie pracy w innym systemie. Więcej czasu wolnego, mniej dojazdów, brak konieczność brania wolnego w tygodniu jak się ma coś do załatwienia. Krzyczą najgłośniej ci co myśleli, że za siedzenie na (usunięte przez administratora) będą im płacić wysokie stawki. Niech się składają wypowiedzenia i zrobią miejsce dla ludzi chcących pracować.

Rrrrr
@NOx Sensor

I wlasnie to ludzie robia dlatego tez coraz glosniej mowi sie o towarzyszach ze wschodu

Błażej
@NOx Sensor

Jak więcej czasu wolnego? Skoro zamiast 160 godzin wypada 178 miesiecznie to gdzie jest więcej czasu . 200-178=22 200-160=40 kurde nie rozumie hmmmmm 22>40 zapytaj swojej pani od matematyki czy jest z Ciebie dumna

Błażej
@NOx Sensor

A swoją drogą noxy to trochę przypominają mi film dokumentalny z Chińskiej fabryki, dramat

@NOx Sensor

Kolego to jakieś przekłamanie się wkradło w wypowiedź ... Jak otwierali Noxy odrazu było wiadomo że pracują po 12 h . Więc po co podstawiac się pod kogoś kto nie ma pojęcia o tym co pisze

@NOx Sensor

Oprócz zalet które wymieniłeś, zapomniałeś jeszcze dodać,że w te dni które przychodzisz do pracy to są całkowicie wycięte z życiorysu. Praktycznie tylko praca,spać i znowu praca i tak co drugi pełny weekend.

@xyz

Wszyscy tu nagle prorodzinni sie zrobili wiec powiedzcie mi ile czasu spedzaliscie z dziećmi majac drugie zmiany? A takie mogly wypaść 2 razy w miesiacu i wtedy przez 2 tyg. mijaliscie sie z dziecmi i to Wam nie przeszkadzalo. No ale placzypit nie brakuje.

@Chattts

Na drugich zmianach dziecko prowadzisz do szkoły , na pierwszych odbierasz na nockach i to i to ... A na 12 nie widzisz rodziny całymi dniami !!!

@Chattts

A ty jako fanatyk 12 h jedno potrafisz najlepiej - obrażać ludzi i stosować swoje słynne hasło "Jak się nie podoba to się zwolnij"

@xyz

Widzę że ktoś ma problemy ze wzrokiem i nie rozróżnia nicków....

@Chatssss

Czuję się jednym z odbiorców obelg, placzypit itp. Masz jaja to daj namiar na siebie to porozmawiamy

@Chattts

Chattts masz rodzinę? Popołudniówki to 5 dni w tygodniu, raz w miesiącu. Reszta dni to zmiany na których mogłeś być z rodziną, nie wspominając o sobotach (szedłeś do pracy jak chciałeś) I niedzielach wolnych. Teraz na rankach Cię nie ma, na nockach też, a na dodatek weekendy w pracy. Co z tego, że e wypadają Ci dni wolne najczęściej w tygodniu. Dodatkowo planowanie produkcji w tym zakładzie też jest śmieszne. Piece nie wyrabiają, a reszta musi robić. W zeszłym roku tyle walczyli w handlu, żeby mieć weekendy wolne, bo z rodzinami itp. A My to co? Zamiast mieć lepiej mamy gorzej...

@Chatssss

I to świadczy o ich głupocie i braku czytania ze zrozumieniem. Jak się nie podoba to się zwolnijcie. :)

John Nash
@Błażej

Dziwiłbyś się

@Chattts

Kolego problem w tym że nie ma komu w tym 12 h luksusie pracować ... 300 osób odchodzi w lutym .. wielu czeka na podwyżki...

NOx Sensor
@Błażej

Jest różnica pracować 15 dni a 22 i więcej. Jak wam tak źle, to śmiało możecie składać wypowiedzenia.

@NOx Sensor

Dzięki za pozwo. Zauważ tylko że ludzie tak robią

Jeszcze pracownik

Bzdury piszesz. Jak otwierali NOxy to nikt wtedy nie mówił o pracy po 12 godzin, systemie 4 brygadowym oraz o tym że co drugi weekend spędzisz w pracy. Jak już został wprowadzony ten system to miał być tylko przez dwa lata. Wprowadzony we wrześniu 2014 roku. Teraz jest 2019 i nic się nie zmieniło. Na DPFach od stycznia 2019 roku też w prowadzili ten system i jaki jest tego efekt? Wiele osób złożyło wypowiedzenia a "czerwoni" czyli zmianowi na NOxach pytają czy ktoś nie chce pracować w nadgodzinach na DPF. Drzwi i okna jeszcze całe czyli nie walą pracownicy drzwiami i oknami na DPFy.

@Jeszcze pracownik

Hmmm , a to ciekawe bo jak otwierali Noxy to nie zdecydowałem się na nie przejść z racji 12 h ....

Witam serdecznie Mam pytanie czy w firmie nada obowiazuje zasada że jak już raz starałeś się o prace i podpisałes umowe a potem zrezygnowałes (kilka lat temu) nie mozna drugi raz starac sie o prace w firmie.

Mariola
@Marcin

Przez rok. Tak mają w regulaminie, ale czy to egzekwują to druga sprawa.

@Mariola

Mi po 4 latach powiedzieli ze nie mogę bo już miałem podpisana umowę. I że już nigdy.

@Marcin

Sytuacja się zmieniła. Możesz się starać o zatrudnienie.

Agnieszka
@Tomek

Wnioskuję, że posiadasz dużą widzę na temat tego, jak wygląda praca w NGK Ceramics. Byłoby zatem bardzo dobrze, jakbyś zechciał podzielić się z nami jakimś konkretnymi informacjami o tym pracodawcy. Możemy na Ciebie liczyć w tej kwestii? Ponoć dają swoim pracownikom możliwość uczestnictwa w kursach, szkoleniach oraz możliwość zdobywania dodatkowych uprawnień dopasowanych do stanowisk pracy. Zechcesz powiedzieć o tym coś więcej? Czy każdy z Was ma dostęp do takich szkoleń?

Załamany.

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić z czym lub z kim ta suma ma konkurować? "Konkurencyjne wynagrodzenie zasadnicze 3200zł brutto + realną do osiągnięcia premię"

Bul

Przykre to jest to ze polacy sa tani.i nie solidarni i tacy chattts i Tom Hanks (a może to ta sama osoba)myaja z tego korzyści. A wystarczyło by aby chociaż połowę zalogi się sprzeciwiło w postaci strajku to wtedy chattts i Tom chattts....przepraszam Hanks by sral.przez nogawki.

@Bul

Tom Hanks to jedna i ta sama osoba gwoli wyjaśnienia. Ojojojojoj - bardzo bladziutkie pojęcie masz na temat strajków. Co trzeba zrobić żeby zorganizować legalny strajk? Zapewne nie wiesz. Zrob nielegalny to przepraszam za określenie sam będziesz sral przez nogawki za konsekwencje które mogą cię dotknąć. No ale co ja się będę produkował i tłumaczył prostactwu, jak ono i tak swoje frazesy wykrzykuje - wyjdźcie przed HR, zróbcie strajk itd. Popieram oczywiście taka inicjatywę ale legalna. A legalnej w naszym zakładzie po prostu nie da się zrobić.

@Tom Hanks

Dlatego trzeba się zapisać do kontry ????

@Ktos

Do tego zlepku nazywanego związkiem zawodowym? Ilu maja na dzień dzisiejszy członków? 10? 20? Zastanów się dlaczego. A ja dziękuje, postoje.

@Tom Hanks

Zawsze można poruszać się kanałami. Nie od dzisiaj wiadomo, że najskuteczniejsze było podziemie. Przy oficjalnych strajkach tworzone są listy i traci się na anonimowości. Będąc anonimowym można zatruć życie całej firmie bez konsekwencji prawda Tom Hanks?

@Marcin

Jeśli jesteś tym Marcinem o którym myśle, tym ze Związku - to tym bardziej podziękuje. Mieliście lata żeby coś pokazać. Żeby zdobyć zaufanie Załogi czymkolwiek. Tymczasem zdołaliście wydać kilka jednokartkowych, skserowanych wypocin z duża domieszka błędów ortograficznych i gramatycznych. Pytam, po co? Ostatnie zrecenzowane spotkanie z członkami zarządu - pytam, po co? Jaki był cel tego spotkania? Pogaduchy?

atomówka
@Tom Hanks

To nie jest takie proste. Przez wiele lat trudno było znaleźć prace, liczyły się znajomości i słyszało się, że jak się nie podoba to się zwolnij. Teraz problemem są agencje. Nie wielu ludzi pracuje pod firmą a związki zawodowe nie obejmują pracowników agencyjnych, ci zaś nie są w stanie nic zrobić po za godzeniem się na warunki takie jakie panują. Nie wiele jest ofert pracy bezpośrednio pod firmę, a NGK jest w tym liderem. Nawet stawiając nowy zakład nie był w stanie zatrudnić u siebie nikogo. Starannie wyselekcjonował dwie agencje, nad którymi trzyma przesadną kontrole, zapominając że są to tylko pracownicy tymczasowi a nie ludzie chcący tam pracować do emerytury. Stąd ten (usunięte przez administratora)

@atomówka

Niestety nie mogę się zgodzić. Kiedyś tak było. Teraz większość pracowników pracuje pod NGK, ba, duże grono z nich ma umowy na stałe. To wręcz wzorowi kandydaci na członków organizacji związkowej. Musiałby tylko być ktoś kto to napędzi. A u nas takiej osoby brak. Aż dziwi mnie fakt ze tak ogromna firma nie ma u siebie choć jednego poważnego związku. Bo to co było czy jest, to tylko podwórko i zabawa w związek zawodowy.

@Tom Hanks

Wszystkie spotkania z zarządem to przedstawienie dwóch punktów widzenia. Dochodzi do negocjacji. Jeśli przy takiej wymianie zdań nie dochodzimy do porozumienia należy skorzystać z usługi osoby trzeciej, która w sposób obiektywny oceni sytuacje i pomoże przechylić szalę na stronę racjonalnych pobudek.

@Marcin

Tak,tak, nie musisz mi tego tłumaczyć. Znam zasady. No i co wynegocjowaliście jak był negocjator? Z tego co mnie pamięć nie myli to nic. Negocjować trzeba umieć. Poza tym, trzeba mieć plecy w postaci większości załogi. Wtedy negocjacje odbywają się znacznie łatwiej. Jakim argumentem chcieliście przekonać zarząd? On wiedział, ze za waszymi plecami stoi garstka ludzi i nigdy nie traktował was poważnie. Bo niby czym moglibyście zagrozić? Rozumiem tamte czasy gdy rzeczywiście wielu ludzi balosie wstępować do związku ze względu na umowy czasowe. A teraz? Wszyscy starzy wyjadacze maja umowy bezterminowe. Jeśli pojawiłaby się jakaś konkretna organizacja związkowa, sam bym się zapisał. I co mi przez to może zrobić firma? W tej chwili nic.

@Tom Hanks

Wytłumaczę ci coś. Związki powstają przy współpracy zewnętrznej organizacji zwanej Solidarność, Związkowcy wewnątrz zakładowi są tylko dodatkiem. I tu pojawia się problem. To przypomina bardziej działalność partyjną i żerowanie na składkach a efekty są znikome zazwyczaj związane z przestrzeganiem prawa pracy i corocznym wzrostem najniższej krajowej. Zatem związki stoją na straży prawa pracy i nie pozwalają na zaniżenie wynagrodzenia w stosunku do corocznych podwyżek, a często mówią o tym że poprawiają warunki pracy co jest ich jawną manipulacją na swoją korzyść.

@Marcin

Związki maja pełnić funkcję negocjatora pomiędzy załogą firmy, a zarządem firmy. U nas Od 14 lat zarząd podejmuje wszystkie decyzje co i jak nie pytając się operatorów o zdanie. A Przecież to operatorzy Tworzą tą firmę! Jak było w czasie kryzysu i zaraz po nim? Nasza ciężka praca pozwoliła na rozwój firmy. Teraz, kiedy dużo pracowników jest zatrudnionych bezpośrednio pod firmą związki miały by duże szanse na poprawę warunków pracy oraz na wspólne podejmowanie decyzji.

@Ktos

Związki nie pełnią funkcji negocjatora. Związki są przedstawicielami pracowników i działają w ich interesie. Przykre jest to, że pomimo tego iż funkcjonuje prawo pracy, pracodawca często nagina przepisy kierując się tylko i wyłącznie dobrem firmy zapominając o pracownikach. Ciężko też jest się dogadać bezpośrednio z całym personelem, dlatego wyznaczone są do tego odpowiednie osoby w postaci związków. Związki mogą przedstawić żądania, a firma może iść na ugodę ale związki nie są negocjatorami. Kwestia dogadania.

Bul
@Tom Hanks

(usunięte przez administratora) Wystarczy nie stawienie sie do pracy zwane porzuceniem tylko nie strasz dyscyplinarka:D. Dzis takim kwitem pracodawcą morze się podetrzec.

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Seba

hahahahahahahah, nie moge! Ktoś kto twierdzi, że ma więcej wolnego czasu jest kompletnym DEBILEM. Jak to niby masz więcej wolnego czasu skoro masz narzuconych WIĘCEJ godzin niż na normalnym etacie? Umiesz dodawać i odejmować godziny? Na 8h KAŻDY WEEKEND jest WOLNY (Jak chcesz iść do pracy do dostajesz nadgodziny PŁATNE 100%) Na 12h CO DRUGI WEEKEND MUSISZ być w pracy (min. 48 godzin pracy w weekend w miesiącu! Połowa z tego to godziny nocne!) Pomimo tych przymusowych weekendów zdarzają się miesiące gdzie nie masz ŻADNYCH nadgodzin. Rozumiecie to? jesteś w piątek, sobotę i w niedzielę w pracy po 12h, za dwa tygodnie znów i nie masz NIC dodaktowo zapłacone? MAŁO TEGO: Zdarzają się miesiące gdzie z grafiku wypada DODATKOWY dzień pracy 12h! I nie jest ten dzień płatny 100%! I jeszcze raz powtórze, nie wiem jakim trzeba być imbecylem żeby twierdzić, że masz więcej wolnego czasu skoro masz WIĘCEJ GODZIN W PRACY. Ps Jak chcesz mieć wolny dzień np. w niedzielę to tracisz 1,5 dnia ulropu :] Pozdrowienia dla tych którzy mają 20 dni urlopu :]

@Seba

Widzisz imbecylu są osoby co wolny czas nie rozliczają na godziny i minuty a na dni. A tych przy 12h jest więcej. I taka jest prawda. Nagle ku.wa tacy rodzinni i towarzyscy. A jak przyjdzie co do czego to dzieci w tabletach i konsolach aby mieć święty spokój.

Maly
@Chattts

Gorolku jak się wyprowadzisz od starych to zobaczymy czy twoja mega praca za bajeczna stawkę dalej będzie taka miodzio. Ps. Oczywiście że się zwolnie gdy tylko znajdę coś za lepsza stawkę. Póki co mam tu dobra i będę sobie narzekal gdzie chce i ile chce :) Ps 2 Zagłębie to stan umysłu ;dd

Hanys
@Seba

Ja pracuje w DG i nie narzekam na 12h system pracy. Więcej wolnego, czas na załatwienie spraw w "tygodniu roboczym" W jeden tydzień pracujesz środa i czwartek reszta wolne, a w następnym środa i czwartek wolne reszta dni pracująca . A co do urlopu to jeśli masz tzw. "Zetki" to zabierają Ci jeden dzień urlopu a nie 1,5 dnia. Zawsze pójść można na krew to wtedy masz 6 dni dodatkowych urlopu w ciągu roku i to nie ważne czy pracujesz 12h czy 8h. Jeśli chcesz wyśle Ci grafik do potwierdzenia moich argumentów. :)

@Maly

Typowy polaczek. Co nie ma chetnych zatrudnić niedorajde? Bedziesz narzekal bo tylko to potrafisz. A moze sie boisz bo gdzie indziej trzeba pracowac. Co za grzbiet.

Maly
@Chattts

A no nie ma chętnych żeby dać lepsza kasę. Haha umiem nawet więcej,zapytaj starej;d Mam nadzieję że robisz pod agencja to przynajmniej nie będzie cię trzeba wkrótce ogladac

@Maly

Nie robie ani pod agencja ani pod siebie.

Pracowało się po 8 h nie było limitów i też przychodziliśmy do pracy na 12 ale wtedy pieniądze się zgadzały i nikt nam nie narzucał pracy po 12 h . W weekend też się chciało iść bo po 8 h pracy był czas odpocząć . Zróbcie 8 i zobaczycie że ludzie będą chodzic do pracy z tym że na nadgodziny . NGK traci pracowników ...zatrudnienie Ukraińców... Chcecie pokazać że dacie radę ... no ok na moment a co potem zrobicie . Otrząśnijcie się bo zamówienia to nie wszystko nie macie kim wyprodukować produktu . Teraz czas kupić ziemię u ukraińskich sąsiadów skoro tak chcecie pracować z nimi . I tam przenieś kadrę a pracownicy będą się pchali oknami...

xyz

Sporo ludzi już złożyło wypowiedzenia a następna fala prawdopodobnie przyjdzie w kwietniu, ponieważ czekają na to jakie będą podwyżki.

Na 8 dziennie był czas na załatwienie swoich spraw a na 12 jak coś wypadnie to nic nie załatwisz bo cały dzień w pracy

Zawiedziony

Porażka totalna. pracuje w firmie 3 lata, kazdemu ja polecalem. teraz to istny dramat, te 12 godzin tak wykancza ze chce sie rzygac. jesli chcesz mieć te "wolne" o ktorym mowia ze jest go tak duzo to musisz spać 8 razy w miesiacu po 3 godziny. organizm totalnie rozregulowany, nie da sie tak zyc... szkoda bo czlowiek wypracowal juz sobie jakas stawke, a trzeba zmienic firme. na tym nieludzkim systemie nie dosc, ze czlowiek pracuje po 12 godzin (razem z dojazdami nie ma cie 14 godzin w domu, a pozniej jeszcze dwa takie dni do pracy :] za przeproszeniem: nie ma nawet kiedy się wysrac) to rozpoczynasz nocki 3 razy w miesiacu (na 3 zmianach tylko raz). Polecalem te firme przez prawie 3 lata, teraz stanowczo NIE POLECAM! JESLI MASZ RODZINE, HOBBY I SZANUJESZ SIEBIE TO UNIKAJ JAK OGNIA. PS skoro ten system jest tak cudowny to dlaczego biura NGK w nim nie pracuja? Padli by po tygodniu :]

@Zawiedziony

Widać jakiegoś klona na tym forum. Pisanie postów na zamówienie. Te same argumenty i ten sam płacz. Człowieku nie musisz sam z sobą prowadzić dialogu.

@Zawiedziony

To się zwolnij i nie płacz... Ja w DG pracuję w systemie po 12h i nie narzekam, jakby mi nie pasowało to bym się zwolnił. A nie żalił się i płakał w internecie.

@Chatssss

To nie jest płakanie tylko ostrzeżenie innych. Z tego co pamiętam to przyszedłeś od razu na dabrowe.Coz jeśli uważasz że wycenienie cię na 3200 brutto jest git to spoko. Daj innym się wypowiedzieć. Co do gadki "zwolnij się ",to myślę że też każdy o tobie opinie już tu ma. Jak się kłócę z żoną to mam zmienić? Jak dziecko sprawia problemy to wolę nie słyszeć co doradzisz. Jeśli zakład w którym pracuje wiele lat zmienia się na gorsze , to mam być bierny bo tobie 3200 pasuje ? Uprzedzając komentarz- zmienię pracę gdy dostane lepsza stawke

@Loll

Czyli nie ma firmy, która dałaby więcej niż te "ochłapy" w NGK? Słaby jesteś.

@Chattts

Ty również. Ja akurat zarabiam "nieco" więcej niz 3200 i temu też się dziwię że są ludzie tacy jak ty którzy się z tego cieszą. Nic tylko się cieszyć.

Operator
@Chatssss

Człowieku to jest grupa o Gliwicach a nie o Dąbrowie. Czytanie ze zrozumieniem się klania. Problemy z elementami z podstawówki? Wracaj pod biurko. Brązowy nosku...

@Operator

Koleś nie czai że to nie Dąbrowa gdzie wszystko od początku przygotowane na 12stki

@Loll

Dąbrowa też nie jedzie na 12 od początku.

@bolojank

Cały zakład i robota była od razu planowana na 12. To że na początku było 8 to chyba normalne bo wiadomo jak to wtedy wyglądało

@Chatssss

W DG to możesz tak pracować popracuj w Gliwicach które utrzymują DG i wtedy się wypowiadaj ...

Chattts

Tak tak utrzymujecie Dąbrowę, pół Polski i z Waszej pracy PIS 500+ wyplaca.

Gliwiceee
@Chatssss

Chatssss Jak pracujesz w Dąbrowie to idź na forum NGK z Dąbrowy i tam wypisuj swoje mądrości a nie wcinaj się tutaj pracownikom mając guzik do powiedzenia co do sytuacji w Gliwicach

Eve
@Loll

Stawka o jakiej piszesz, to dla początkujących może. Mąz pracuje pod Ngk od 2017 i ma 3500 na rękę, a w kwietniu znów jakas podwyżka będzie. Ale to fakt 12 h jest męczące gł na nockach, bo dniówki jakoś dają radę

Miodek
@Chatssss

To spadaj na forum z Dąbrowy!!!!!!!!

Już w lutym będzie słychać... Sasza dawaj na pieca węgiel rozpalaj bo stygnie.

Zmiany 12 godzinne są męczące już po kilku miesiącach na produkcji. Wykonujesz tą samą czynnośc przez, skupienie cały czas w pracy w nocy po 3 nocce gdzie śpisz w domu 6 godzin chce się rzygać poprustu. Notorycznie zmęczenie i pretensje o błędy czerwonych będą się naslilac moim zdaniem. Wolne po pracy, połowa z tego czasu to odpoczynek i dojście do siebie. Ngk zrobilo duży błąd wprowadzając 12 h pracy na produkcji gdzie już 8 godzin było monotonne.

DTr
@Andrzej

To się zwolnij, a nie płacz.

Plagingowiec
@Andrzej

Po 8h na nockach i 6 dniowkach nie dochodziles do siebie w 7 dzien? A W nastepny zas kierat

anonimus
@Plagingowiec

Plagingowiec dawno jest udowodnione, że praca w porze nocnej szkodzi bardzo zdrowiu. Przy 12 godzinnych zmianach zawsze załapiesz pracę w nocy niezależnie od miesiąca a do tego nie masz czasu dojść do siebie i normalnie funkcjonować. Na trzech zmianach tylko 5 dni robiłeś na noc potem dniówki. Miałeś 1,5 dnia na przestawienie się. Nikt nie mógł cię zmusić do pracy w sobotę czy niedzielę bo grafik obejmował poniedziałek - piątek. Tak, że w najgorszym wypadku pracowałeś 10 dni w miesiącu na noc. W najlepszym jak załapałeś święta albo inne wolne wcale nie musiałeś pracować w nocy. Do tego osoby mające małe dzieci mogły skorzystać z przepisów i w ogóle nie pracować w nocy. Dla zdrowia system trzy zmianowy jest znacznie lepszy, nawet gdyby miał obejmować soboty i niedziele.

andy
@anonimus

Mogłeś się uczyć w młodości to teraz byś fizycznie nie musiał pracować (czyli na nockach)

Wykształcony pracownik ngk
@andy

ty andy widocznie nie każdy ma takie znajomości jak ty aby dostać dobrą prace w biurze za dobre pieniądze no chyba że robisz za 2000zł w tym biurze bo tyle to się zarabia bez znajomości a ja np. jestem po studiach i 7 lat temu jak skończyłem studia i szukałem pracy to jak zobaczyłem ile oferują za prace biurową a ile za prace na produkcji w ngk to wybór mógł być tylko jeden zresztą żadna uczciwa praca nie hańbi a przez 7 lat pracy w tej firmie byłem zadowolony z pracy jaki i płacy bo mam już od roku umowę na czas nieokreślony a i zarobki cały czas szły w górę dodatkowo robiłem 3 soboty i ponad 4000 co miesiąc wpadało na konto dzięki czemu kupiłem mieszkanie z żona bo dzięki wysokim zarobkom w ngk odłożyłem na wesele bo zorganizowałem je bez żadnych kredytów a teraz czuje się jawnie oszukany przez firmę po wprowadzeniu systemy czterobrygadowego gdzie zarabiam teraz ledwo 3200 na rękę ale to i tak o wiele lepiej niż moja żona która jest księgową w biurze rachunkowym i zarabia po noworocznej podwyżce całe 2100zł na czysto mając wyższe wykształcenie ekonomiczne i odpowiedzialną pracę fakt że pracuje od poniedziałku do piątko od 8 do 16 i ma dobra atmosferę w pracy ale zarobki to kpina ta samo zresztą jak i w ngk zarobki zakrawają o kpinę po wprowadzeniu systemu czterobrygadowego bo to jawny wyzysk praca w światki piątki i niedziele po 12h za goła wypłatę i zostało to wprowadzone tylko i wyłącznie po to aby ludziom nie płacić nadgodzin także po ponad 7 latach pracy mając umowę na czas nieokreślony szukam innej pracy jak trzeba będzie to i na budowę pójdę pracować bo zarobki są tam wysokie byle umowa była a jak nie robię prawko na tiry i będę jeździł po europie tirem za min7000-8000zł na rękę tak jak mój kolega z gimnazjum który nawet technikum nie skończył za to zrobił prawko na tiry i śmiga 2 tygodnie tirem a tydzień siedzi w domu i zarabia od 7000-8000zł tak że jak widzisz andy dzisiaj wyższe wykształcenie nic nie znaczy bo albo robisz w biurze za 2000 albo na produkcji za 3000-4000 albo jeździsz tirem za 7000-8000zł

anonimus
@Wykształcony pracownik ngk

Zgadzam się z Tobą w 100%. Jestem wykształcona i mam praktykę i co z tego. Pracuję też umysłowo. Mogę się oburzać, że "robol" na produkcji zarabia tyle co ja a ma dużo mniej obowiązków i za nic praktycznie nie odpowiada. Ale nie ja takich osób bronię, bo przecież oni tak naprawdę zarabiają na wypłatę swoją i całej administracji nie wspomnę, że zarządu. Bardzo jest mi przykro, że w zasadzie kapitał ludzki (nie lubię tego słowa) traktuje się w ten sposób i szuka oszczędności właśnie na ludziach. Oczywiście, że zawsze można zmienić pracę ale nie każdy do każdego zawodu się nadaje. Są też pracoholicy co najchętniej by z pracy nie wychodzili. Więc nie obrażajmy ludzi i nie wrzucajmy ich do jednego worka. Andy a ty najpierw zastanów się co do kogo piszesz a potem pisz bo naprawdę twój poziom wypowiedzi jest bardzo niski, a ja zdania nie zmienię a wiedzę na ten temat mam dużo większa niż ty...

Joe
@Wykształcony pracownik ngk

Troche z tym tirem to poleciales. Ale malo ważne porostu IDŹ za kierowcę ciężarówki po ten miód :D Ps przyjęcia są na mororniczego tramwaji Śląskich tam to jest miód.Polecam dowiedzieć jaką stawkę oferują :D

@Wykształcony pracownik ngk

No niestety, to jest kolejny minus czterobrygadówki. Jak ktoś w systemie 3-zmianowym przychodził w soboty do pracy, to teraz nawet z tymi "zetkami" wypłaty będzie miał o wiele mniejsze. Natomiast w kwietniu może będą podwyżki ale nie liczył bym na kokosy. Na pewno kolejnej podwyżki 700 zł dla wszystkich już nie będzie.

@andy

Nie wstydz Ci że jesteś głupi i robisz fizycznie w Ngk bo widać że szkoła była beee z tego co piszesz weź se synek zastanów ????????

Al
@Plagingowiec

Jakich 6 dniówkach? Ustawowo jest 5

andy
@Andrzej

Nie uczylem sie pilnie i jestem gdzie jestem ale nie wybrzydzam w rodzajach prac - a to, ze czterobrygadowka, a to ze musze w sobote przychodzic, a to ze musze we weekend do roboty, a to ze czerwony, a to ze zimno na dworze, a to ze kolacji wigilijnej nie bylo ... Wiekszosc z was ma wysokie mniemanie bo przecież "pracuja juz rok w ngk i mi sie nalezy" a tak naprawde nie potrafia dodac 2+2. By sie dowartosciowac to wypisujecie tu swoje lamenty. Szacun dla tych ktorzy sie zwalniaja bo im nie lezy 12 godzin pracy ale reszcie wypisujacej tutaj swoje żale - (usunięte przez administratora)słabeuszom.

Czerwony
@andy

Ty nie jesteś glupi tylko po prostu tani,a może jednak glupi i tani,mało ważne.

Pluggingowiec
@Andrzej

popieram system 12h jest do (usunięte przez administratora) To czysty wyzysk...

Qwerty
@Wykształcony pracownik ngk

Masakra.. popatrz dobre na grafik i powiedz że nie masz nadgodzin. Z tego co mówisz robiłeś 3 soboty w miesiącu.. co za problem teraz zrobić 'sobote' czyli np przyjść we poniedziałek do roboty? Z tego co wiem to obłożenia na linie są słabe i czerwoni pytają o nadgodziny. Nie trzeba mieć znajomości żeby dobrze zarabiać wiem "zwykli" niebiescy zarabiają ponad 4k mimo że nic sobą nie reprezentują jeśli chodzi o wiedzę o pracy. Skończone studia to nie wszystko jeśli skończyłeś socjologię czy inny "szybki kurs wyższego wykształcenia" to się teraz nie dziw - tak studia teraz nic nie dają ale konkretne studia po którym masz konkretny zawód już dużo dają. Założeniem 4brygadowki jest ciągła praca i tego NGK chcę... A kto Ci broni jeździć na torach i zarabiać i 10000€ ale jak by taka praca była tak super (usunięte przez administratora) to byś się nie wypowiadał tu na forum tylko robił już prawko na tira.

Neli
@DTr

Najlepiej jest napisać to się " zwolnij ". 14 lat w ngk , 50 m Na karku , nie jest takie łatwe

12 h w pracy i brak możliwości żeby usiąść .... Co komu to przeszkadza żeby móc na chwilę na 3 sekundy usiąść ... Po kilku godzinach stania nie tylko ból nóg ale boli wszystko ... Glowa, plecy robi się słabo ... I kadro kierownicza myślicie że ktoś ma siłę myśleć o tym co robi ... Odpowiedź brzmi NIE !

Jak 300 Spartan teraz wjedzie 300 Ukraińców do NGK i uratuje zakład od wszelkiego zła i problemów aaaauuuu aaaauuuu aaaauuuuuu

nowy

Dobrze że tylko 3 miesiące pracowałem, teraz spokojna praca 500m od domu nikt mnie nie goni targetami itp , typowy wyzysk ludzi co się tam teraz dzieje

Nikos

Po kilkunastu latach pracy żal patrzeć co się stało , 12 h ... System antyrodzinny . 12 h w pracy ,2 dojazd, 6 spanie ile zostało ... co z tego że mniej o 5 dni w miesiącu jak w ciągu tygodnia pracy rodzine widzę przez 8 godzin (po dodaniu wszystkich dni) . System dramat ,kasa dramat . A myślą o przyjmowaniu nowych ludzi . .. oni traktują to jak przystanek . Zacznijcie doceniać starych pracowników ,którzy są i którzy byli i mogą zostać ale musielibyście to doceniać . .. wtedy nowi pracownicy może też zobaczyli że warto. Nowe premie za brak l4 .... Ludzie teraz będą chodzić na l4 bo w tym systemie nie ma się kiedy wykurować ... 8 h chory jakoś przetrwales żeby się wyspać i podleczyć ,a teraz 12 h i nie ma szans żeby organizm dał radę się podleczyć . Pracy nie polecam chociaż do niedawna polecałem wszystkim.

@Nikos

Zwolnij się i zrób miejsce dla tych co chcą pracować, a nie tylko narzekać. Napisz jeszcze że przy systemie 8h miałeś kiedy kupę zrobić, a przy 12h już nie masz kiedy.... jakiś czas temu płakałeś że mało kasy dają za brak L4, podnieśli i dalej płaczesz.... Chłopie, tobie się nie da dogodzić. Jak czytam wypociny i płacz takich jak ty to w 100% jestem za eutanazją. P.S. Jeśli wiesz co słowo eutanazja znaczy.

@Chatssss

A kto dzisiaj chce podjąć zatrudnienie w Ngk? Znasz realia? To nie te czasy, że nie wszyscy przechodzili rekrutację. Na każdym biznesie brakuje ludzi do pracy. Dlaczego? Odpowiedz sobie na to pytanie. Za brak l4 Ci dodadzą 1000 ale o premii świątecznej pewnie możesz zapomnieć. A dlaczego zrobili to w tym roku, wtedy kiedy zmienili wymiar godzin pracy? Do tego pracownicy dpfow zostali zmuszeni do takiej pracy. Pracownicy Dąbrowy, nox, gpf i lsh zgodzili się na taki system. Niektórzy przechodząc z Gliwic do Acpd dostali nawet finansowe bonusy, żeby ich zachęcić. Teraz też dostają za to, że pracują w Gliwicach (a czemu pracują w AcpG skoro Acpd jest tak rozwojowa?). Pozdrawiam

@Ktos

Pracownicy lsh i gpf nie zgodzili się na taki system, zostali zmuszeni

Alek90

System 12 pokazał zarządowi swoje, aż na tyle, że zatrudniają Ukrainców ...

Gienek
@Alek90

Już widzę jak ukraincy przezbrajają assembling. Smiać mi sie chce ;) Tam potrzeba ludzi z doświadczeniem a nie sezonowców. A ukraincy w Polsce głównie przebywaja sezonowo i raczej nie wracają do poprzedniej firmy. Jeszcze trochę i tam naprawdę nie będzię kto miał tego zrobić.

pablito

Od jakiegos czasu pracuje na 12,owszem, da sie zacisnac zeby i jakos to przebolec. Irytujace sa jedyniete teksty gory typu "same plusy,wiecej czasu dla rodziny", pisane przez osoby ktore na 100% nigdy tak nie pracowaly, i nie maja rodziny. Chyba ze ich rodzina pracuje w NGK na ich brygadzie. Standardowy model obecnej rodziny - kobieta i mezczyzna pracujacy, dziecko uczace sie. Dziecko uczy sie pn-pt, kobieta tak tez pracuje (choc nie zawsze) . Do tej pory moglem spedzic 8 pelnych dni z nimi, oraz czas po pracy ktorego tez niekiedy bylo sporo po rankach. Teraz sa to 4 dni. Owszem, dochodzi wolny piatek, ale wtedy moge jedynie pospratac w domu zanim rodzinka wroci. Pomiedzi dniami roboczymi czas wolny nie isntnieje nawet jesli spisz pare godzin. Po prostu wolalbym kawet na lawe, ze tak lepiej dla firmy, a nie udawanie ze ktos wie lepiej co jest dobre dla naszych rodzin.

PADNIĘTY PRACOWNIK
@pablito

Pracuje tu prawie 3 lata, każdemu polecałem pracę w NGK. Wiadomo jak trafiło się na ciężki model to trudno.. 8h na ciężkim modelu jeszcze jakoś się wytrzymało, ale 12h.. to jakaś porażka. Powrót do domu obolały a następnego dnia powtórka :). Dajcie spokój, mialo być tak dobrze na 12h.. co z tego ze więcej w domu siedzisz jak pol tego co masz wolne musisz odespać/ jakoś odpocząć bo masz dość.. nawet na pieniądzach się odbija a o podwyżce ani widu ani słychu.. problem z urlopem bo brakuje ludzi.. Jeszcze trochę zaczną przyjmować Ukraińców bo coraz to więcej osób odchodzi.. sam zaczynam o tym myśleć :) Było dobrze, jest bardzo zle... zastanawiam się tylko czy coś z tym zrobią czy czekają aż ludzie sami się zwolnią ....

@PADNIĘTY PRACOWNIK

Co ci się odbija na pieniądzach? Wcześniej żeby zarobić robiłeś wszystkie soboty, i przy przejściu na nocki nie miałeś dnia wolnego i robiłeś 2 tygodnie non stop. Wtedy nie płakałeś że nie masz czasu dla rodziny. Teraz nagle mając z góry zaplanowany grafik na 12 miesięcy, według którego co drugi weekend masz wolny płaczesz że nie masz czasu dla rodziny? Z góry wiedząc kiedy masz wolne można dużo zaplanować i nie trzeba brać urlopu. A może rodzina, czyli żona zaczęła marudzić że tak często jesteś w domu, i do tego co drugi weekend. Wychodzi na to że twoja osoba jej po prostu przeszkadza.

@pablito

...Urzekła mnie twoja historia... Pracując na 3 zmiany po 8h, mając zmianę 14-22 ile czasu spędzałeś z rodziną w pełnym składzie?

Pablito
@Chatssss

Przeczytaj jeszcze raz. Na popoludniowkach mało czasu. Nawet napisałem że oprócz weekendów jedynie po rankach był czas, mimo że po nockach też do samej 21 byl czas. Pracowales w ogóle poprzednim systemem? Bo widzę żeś od razu na Dąbrowę przyjety

Zeta

Witam panowie ,tu dąbrowa. Jak idzie rekrutacja na Gliwice ? dużo osób się zgłasza etc ? Słyszałem że dość pokazna ilość osób się zwolniła/zwalnia ,prawda to ? Bo może jak nie będzie dość ludzi to dadzą podwyżkę .Pozdrawiam !

Gliwice
@Zeta

Piszą tu na stronie ze Ukraińców będą przejmować bo Polacy nie chcą w NGK robić :( czyli podwyżek tez nie będzie tak coś mi się wydaje .

Zeta
@Gliwice

Kiedyś pisali też o podwyżce na 4200 ,ukraińcy będą upadkiem

@Zeta

Nie bedzie podwyżek nie po to robili 4 brygady zeby teraz podwyzki dawac. Oszczędności

@Gliwice

Poczytaj o ukraincach w innych zakladach. W Adiencie ich wywalają bo same problemy. Wyjeżdżają na swięta i już nie wracają, pośrednik nic nie wie kiedy i czy w ogóle wrócą. Jak coś zawalą to nagle nie znają języka. Po paru miesiącach stwierdzili, że lepiej dać Polakom podwyżkę.

Operator1

Niestety czar NGK prysł jak bańka , byliśmy na podium teraz jesteśmy w (usunięte przez administratora) . Cwierkają że mają przyjmować do pracy naród ukraiński. Także o podwyżkach zapomnijcie .

@Operator1

Ćwierkają też że wszystkich tych co głupoty piszą zwolnią....

Elwis Trybunalski

NIE POLECAM !!! Każdy kto tu wejdzie niech wie co się dzieje i tylko na czytaniu tych komentarzy zakończy.12h to jedna wielka porażka jak cały też zakład i (usunięte przez administratora) pazerny na hajs zarząd.Dabrowy im się zachcialo.(usunięte przez administratora) trzeba być by dojeżdżać godzinę wracać też godzinę i robić 12,debilizm.Życzę bankructwa z szerokim uśmiechem.

KTOŚ

Zakład ustalił nam życie w 2019 roku. Urlopy zaplanowane, zabierają nam po 16 dni, 6 zostawiasz na żądła, dla młodych pracowników nie ma możliwości zaplanowania dodatkowych dni wolnych (20 dni urlopu) a jeszcze im brakuje. Do tego podobno zarząd chce wprowadzić zakaz oddawania krwi w dni pracujące. Żenada! Tak więc w tym nowym roku jak to zarząd twierdził będziemy spędzać więcej czasu ze znajomymi/rodziną... Napewno.

Margareta
@KTOŚ

Wytlumacz jak zaklad moze zakazac oddawania krwi ?

dh
@Margareta

:nie podoba się to się zwolnij:

@KTOŚ

Co roku zakład ustala przerwę w produkcji, a ty dopiero teraz to zauważyłeś? Siejesz ferment i tyle. Nie podoba się to się zwolnij i po problemie, nikt cię tu na siłę nie trzyma. Pracownicy agencyjni mają zaplanowane 11-12 dni urlopu w zależności od tego na jakiej zmianie pracują. Pracownicy NGK 15 dni.

Ktos 2
@KTOŚ

Jeśli chcesz wiedziec to ludzie z APT nie maja liczone 1,5 dnia za urlop wiec nie wiem jak to liczysz ze im braknie urlopu. Za kazdy miesiac nalezy sie dwa dni co w skali roku daje 24 dni a na shoot (usunięte przez administratora) potrzebne jest okolo 7 plus swieta 4

@Chatssss

Tak ustala przerwę z którą zgadzam się od lat. Jednak w tym roku ustalił Mi (Tobie chyba też) 365 dni Naszego życia, a to już bardziej boli. Jak masz rodzinę, dzieci i inne obowiązki to Wiesz o czym mowa. To fakt nikt mnie tutaj nie trzyma, więc chyba się zwolnię, a Ty dalej bądź ich "niewolnikiem".

Michaaaael
@Ktos

Chciałem 2 dni urlopu na luty gdyż mam pilny wyjazd do rodziny i usłyszałem że nie ma opcji bo brak ludzi. Na pytanie dlaczego uslysza;e, ze nic nie poradza i trzeba brac nż....

@Margareta

Nie napisałem o zakazaniu oddawania krwi. Będziemy mogli oddawać ale w dni wolne od pracy. A w jaki sposób nas zmuszą? W taki sposób, że czerwony Ci nie wpisze krwi od tak... Bo nie ma ludzi oraz możesz iść oddać krew w dzień wolny. Co zrobisz?

Pigi
@Michaaaael

Nie ma ludzi i nie będzie przez nieudolność ludzi zarządzających, części nie przedłużono umów cześć sama odeszła/odejdzie przez super 12 H system pracy nie ukrywajmy 3200 brutto za pracę w weekendy to mało. Tom Hanks pozdrawiam Cie łajzo

@KTOŚ

Pracodawca nie ma prawa zabronić oddawania pracownikom krwi. Tak mówią przepisy. Czy komuś się to podoba czy nie

@Ktos

Co to znaczy ze ustalił ci 365 dni? We wszystkie dni w roku będziesz chodził do pracy???

@Ktos

To jest niezgodne z prawem i nikt ci nie może nakzac oddać krwi w dzień wolny. Pracownik powinien poinformować pracodawcę o chęci oddania krwi w danym dniu a pracodawca nie może się na dany termin niezgodzic. Tak mówią przepisy i nikt w NGK w tej kwestii ich nigdy nie łamał i łamać nie będzie

@Michaaaael

No i co takiego jest nadzwyczajnego w sytuacji która opisujesz? Nie miał ludzi to miał prawo ci odmówić. Proste. Jak masz nóż na gardle to weźmiesz nz. Pracodawca ma prawo odmówić pracownikowi udzielenia urlopu, to nic nadzwyczajnego. Myślisz ze u innego pracodawcy będą ci dawać zawsze i jeszcze w pas kłaniać?

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1071.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 947, z czego 130 to opinie pozytywne, 322 to opinie negatywne, a 495 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.