NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

MOJO JOJO

Nie po to natrudzili sie z montazem glosniczkow zeby teraz zlikwidowac ten niezwykle potrzebny apel.Zreszta, na jesien jest duza szansa,ze wroca kolejne krwiozercze warianty smiertelnego wirusa i musieliby montowac na nowo.

Janis

Pytanie do związków zawodowych. Kiedy wywalczycie ze świeta w tym zakładzie będą wolne?

Biurwa
@Janis

Co za głupie pytanie. Produkcja ma jechać całodobowo nawet w święta.

Yogi
@Biurwa

Z takim podejściem do pracowników to jeszcze trochę i nie będzie miała kim.

Bubu
@Yogi

Serio? Od 17 lat podejście do pracowników jest takie same i jest kim jechać.

Pracuś
@Bubu

Na 8h miałeś święta wolne wszystkie jak była potrzeba do robili listę i zapisywali się ludzie na nadgodziny

strzała
@Janis

Wywalczyć to dla zwiazków zawodowych w NGK to OBCE słowo...

@strzała

Przecież wywalczyli 2k na święta i taki bój o to stoczyli że nie mają sił wychodzić z blaszaka ???? a tak serio dali pismo o te 2k jak już było dawno klepnięte i jacy oni są wpływowi masakra wywalić ich z ngk

dbe
@Haha

Widzę że nie podoba się zarządowi że Kontra rośnie w siłę i zaczyna moncić. Tak naprawdę tylko firmie nie pasuje związek zawodowy na zakladzie. jeśli jesteś związkowcem to twoje pretensje są ok ajesli tylko mąciwodą to w czym ci związek przeszkadza? Inna sprawa że zawsze możesz założyć swój i poprowadzić go tak jak ty to widzisz.

Rambo
@dbe

Kontra rośnie w siłę ? Wytłumacz mi czym przejawia się ta potęga ?

Piecuch

Ponoć z wynikami ankiet zadowolenia jest jak z powietrzem na nowej hali - śmierdzi z daleka i nie da się na to patrzeć.

UuU

Witam pracujecie w swoim ubraniu i obuwiu czy dostajecie od zakładu?

Pp
@UuU

Ubrania i obuwie dostarcza zakład. Przed rozpoczęciem pracy masz przymiarkę, żeby dopasować rozmiar.

Szata
@UuU

Normalnie pod krawatem a kobiety niebieski mundurek i biała bluzeczka

Dziekówka
@Szata

Zapomniałeś jeszcze o rajstopach, szkoda że czasem mają uszkodzenia :(

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

podwyżki 2022

W przyszłym tygodniu złozymy do zarządu pismo żeby BUDE z napisem KONTRA SOLIDARNOSC przerobić na KEBABA albo WC bo jest po prosty ZBĘDNA...

Szata
@podwyżki 2022

Postawić tablice z ankietą, za pomocą kiepów głosować czy Polska wygra mecz :))

Nicki

W jakie dni się pracuje w NGK ?

Pako
@Nicki

Zasadniczo w każde z dni. Jeśli chodzi o produkcję, to obowiązuje system czterobrygadowy.

Wszystkie
@Nicki

Wszystkie jak leci ,świątek, piątek czy niedziela ,tak jak ci wypadnie w grafiku i to za normalną stawkę ,nic więcej.

Julian

Ciekawe czy jak znieśli wszystkie restrykcje to czy wróci piknik.

Faktyczna podwyzka

Nie zapomnijcie sobie odjąć od kwoty z Waszej oceny .... chorobowego , jak ktoś miał ocenę 0 to niestety 1/12 ma mniej , a podejrzewam że takich osób jest sporo choćby z powodu covida , dwie oceny 0 to 2/12 mniej z kwoty oceny ... Czyli .... Jeśli ktoś miał 400 zł z ocen i jedna ocenę 0 to 400 zł dzieli na dwanaście miesięcy i mnoży razy 11 i o tyle ma mniej

Sprawiedliwie
@Faktyczna podwyzka

To akurat jest bardzo dobre i sprawiedliwe, masz podwyżkę za tyle ile faktycznie przepracowałeś:) A nie tak jak było, dwa miesiące na L-4 i taka sama podwyżka jak operator co 12 miesięcy zasówa.

hehe
@Faktyczna podwyzka

To akurat dobry ruch NGK mam w brygacie takiego (usunięte przez administratora) co lubi sobie pare razy w roku skoczyć na L4 a teraz ZDZIWIONY chodzi ....

rudy
@hehe

Ale co ciebie jeden z drugim obchodzi cudze L4. Patrz na siebie i walcz o swoją stawkę i ocenę , a nie o uyebanie czyjejś . Tobie ktoś broni iść na L4 ? Tu nigdy nie będzie dobrze bo zawsze byli i będą tacy ludzie co nawet sobie dali by uciąć,byle komus ucięto wiecej

Kupa Mojesutki
@rudy

Rudy się nie dostał.

@Faktyczna podwyzka

Po raz kolejny pokazują że nie można w NGK chorować

Gpf

A kto ci broni chorować? Tu chodzi o to, że bardzo dobrze w tym roku podeszli do sprawy L-4. Nie masz 12 ocen to nie dostajesz pełnej podwyżki i to powinno już być dawno wprowadzone. Brawo NGK.

McKwacz
@Gpf

Masz racje,to akurat jest uczciwe podejscie z tym L4.Szkoda tylko,ze podchodza uczciwie do tematu tylko gdy "mozna komus uciac,zabrac i zaoszczedzic" na pracowniku.Gdyby chcieli byc calkiem fair,to progi podwyzek bylyby znane od poczatku,ale to nie dobra jest,bo trzeba by bylo jeszcze ludziom dac wiecej gdyby sie okazalo,ze srednie ocen sa wysokie ;)

@McKwacz

A w przyszłym roku znów ludzie będą czekać nie wiadomo ile.. I znów nie wiadomo na co robimy cały rok ponieważ mogą dać inne kwoty podwyżek jak wg dadzą

Ankieta
@Haha

Gdzie są wyniki ankiety zadowolenia które miały być podane na początku roku, chyba nie wyszły za dobrze bo cisza jak na pogrzebie organisty heh

Ło panie
@Haha

To pokaż mi zakład, który przekazuje jakie podwyżki będą za rok...

Pan

Panowie co to za dział pcd op ? Kojarzy ktoś ?

Pan
@Pan

Tak zwane noxy polecacie ?

Bolo

Witam co sądzicie o dziale P0 w Dąbrowie bo mam przejść między działami dzięki za odp

Janek

Jestem obserwatorem. Mam wiedzę i umiejętności praktyczne większe niż czerwoni z mojego działu. Znam cały proces, uczestniczyłem w remontach linii kiedy jeszcze kiedyś były robione. Znam te maszyny od śrubki po plekse. Przeprowadzam rozruchy, przezbrojenia, naprawiam maszyny, usuwam awarie, szkole innych pracowników z obsługi maszyn i innych rzeczy. I dostaje mniejszą podwyżkę niż jakiś banan co ma na wszystko wyj#bane i mówi o tym głośno, który samodzielnie nie potrafi nawet drzwi do maszyny otworzyć. Zarządzie, jesteście największym problemem tego zakładu. Potraktowaliście starszych pracowników, którzy jako nieliczni starają się w tej firmie jak (usunięte przez administratora) Młodzi pracownicy i ci, którzy mają na wszystko wyj#bane teraz śmieją się nam w twarz i dochodzą do wniosku, że dobrze robią bo żadne starania nie są wynagradzane a leserstwo jest bardziej opłacalne niż najmniejsze chęci. Gdzie są te związki zawodowe teraz? Gdzie jest zapasiony głaz? Może zamknęli wam pyski jakimiś bonusami? Dziwicie się, że nikt się nie zapisuje do związków zawodowych?! Bo wszyscy widzą że jesteście nic nie warci, tak samo jak cały ten śmieszny zarząd! I co z waszymi ankietami zadowolenia? Zniszyliscie tą firmę przez ostatnie kilka lat jak nikt! Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie tłumacza przysięgłego z języka japońskiego i wysłanie listu do zarządu w Japonii z opisem sytuacji jaka ma miejsce w tym zakładzie, bo oni nie mają pojęcia jacy nieudacznicy zarządzają ich firma i pieniędzmi. Robicie jakieś bezsensowne safety day, które każdy z nas ma w (usunięte przez administratora) bo zatrudniliśmy się jako pracownicy produkcji a nie cyrku, który organizują nam co rusz ci najbardziej oświeceni w koszulkach polo. Udowodniliście i udowadniacie od kilku lat, że macie nas w (usunięte przez administratora) i patrzycie tylko na swój czubek nosa. Ta firma przez was stała się zwykłym (usunięte przez administratora)! Jesteście zerem! Oby w Japonii się w końcu obudzili i wywalili was na zbity pysk razem z waszymi tyranami managerami i większości pajaców w białych polówkach.

Ngk

Bolo Young

Czysta prawda

Janek
@Bolo Young

Moi klienci wychodzą zadowoleni :)

Biurwa

Patrzcie jaki francuski piesek. Ma za głośno na hali produkcyjnej! Któż to widział, żeby w miejscu gdzie nonstop pracują różne maszyny był taki hałas...

Ha ha ha
@Janek

Oj jaki fachowiec, jaki inżynier! Skoro jestes taki pochytany to dlaczego nie pracujesz już w Microsofcie albo Google? Zwykły trybiku. Kiedy zrozumiesz, że dla takiej korporacji liczą się słupki? Robota ma być zrobiona jak najlepiej jak najmniejszym kosztem i to się nazywa przedsiębiorczość. co zarząd obchodzi czy pracujesz 16 lat czy 2 miesiące.

@Janek

Szczera prawda, człowiek się stara, a tak naprawdę zamiast porządnej podwyżki dostaje mniej niż świeży leser z innego działu. I co z tego, że będziesz się starał, ale jednak podwyżki nie były takie złe, chociaż mogły być większe spoglądając na właśnie staż i umiejętności.

@Ha ha ha

A powinno, bo dobrych pracowników powinno się zatrzymać. Ale każdy jest kowalem swojego losu i może podjąć samemu decyzję, a nie czekać na działania nieudolnego kierownictwa

Bidu
@Janek

Bo pracuje 5 lat a od nowego pracownika dzieli mnie zaledwie 250 zł na moim dziale niestety byliśmy złe oceniani prześcigają praktycznie każdy z nas mantr podwyżki w nosie i myśli o zmianie pracy w kilkunastu najbliższych miesiącach dziś piece Pct lsh

Kurdek
@Janek

No zależy na jakim dziale pracujesz kolego na niektórych masz podwyżki po 400 zł standardowo a na inych dostajesz najniższe ogólnie to wina czerwonych bo albo nie potrafią oceniać albo innym zawyżają tyle w temacie

Putin
@Bidu

Za co chcesz mieć więcej płacone ? Robisz tą samą robotę.

Psycholog

Widze że firme na psychologa stać ale na wyrównanie dla starych pracowników to juz nie. Ale dziekuje to dzieki wam pomoc psychologa bedzie mi potrzebna.

Stary wyjadacz
@Psycholog

Tak ruch... Pracowników w du.. Bez mydła że aż im psychologa zafundowali hahaha. To tak jak kiedyś przy zwolnieniach co telewizja nawet była. Też psychologa zafundowali zwolnionym. Hahahha historia kołem sie toczy

Lekarz
@Psycholog

Serio jakiegoś psychologa mamy w ngk? Jakis email? Gdzie można sie zgłosić?

Pp
@Lekarz

Mail był a adres stronki i dane do logowania są na intranecie

Jerzy
@Psycholog

W tej firmie psycholog się przyda

he-man
@Psycholog

Nie ma takiego specjalisty który rozkmini moja psychikę .

Imperator twojej żony
@Psycholog

Chłopie nie podoba ci się to się zwolnij

Iras

Konkrety. Bo szukałem i płace poza Lidlem, Rocą i Kirchoffem dla nowych niższe niż w NGKu

Job
@Iras

Johnson Matthey?

Brian
@Job

W Johnsonie też mają czterobrygadówkę a stawka na start jest niższa niż w NGK. Roca to dosyć fizyczna praca. W Lidlu czy Kirchoffie również kolorowo pod względem pracy nie jest. Wiem, że dla was zawsze trawa u sąsiada bardziej zielona, ale kołchoz NGK i tak wypada najlepiej na tle innych (usunięte przez administratora)na strefie.

Johnson
@Brian

W Johnson Matthey nie wypłacają nadgodzin tylko każą je wybierać, ale za to mają płacone więcej za soboty i niedziele jako dodatek za 4 brygady

Kurt
@Johnson

W takim razie śmiało - ruszaj do Johnsona skoro jest lepiej niż w NGK.

xxx

czy jak pracujecie w sobote czy niedziele grafikowo to ten dzień jest jakoś lepiej płacony czy jak standardowy zwykły dzień?

@xxx

Co Ty normalnie płatne tak jak najbliższa Wielkanoc w robocie platne jak za normalny dzień. Ponieważ robol z produkcji i jego żona robol i dzieci robol nie muszą spędzać świat razem

Tom
@xxx

Sobota, niedziela, czy świata, płacone w NGK jak za normalny dzień pracy.

BEZ KOMENTARZA

Średnia podwyżka w NGK przy ocenie 3,86 do 3,90 za 2021 rok wyszła 30,1 zł , to jest 6.47 euro miesięcznie ( inflacja ,10,9 ) w fabryce w której pracuje sie po 12 godzin w zapyleniu, w weekendy i swięta państwowe i w której są UWAGA związki zawodowe SOLIDARNOSC to już nie wymaga żadnego komentarza na co sie godzicie to macie ...

To prawda że w Dąbrowie Górniczej progi podwyżek były większe niż w Gliwicach? Bo warto było by to sprawdzić.

Tak. W sensie że gliwice miały wyższe podwyżki

Niezadowolony

Do wszystkich płaczków. Może czas najwyższy wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować się przeciw zarządowi. Wszystkich nas nie zwolnią :)

Kortez
@Niezadowolony

POPIERAM STRAJK

Kontra fan ultras sektor
@Kortez

Tylko Strajk !!! Może Kontra pomoże? Hallo kontra pomożecie ? Kontra halo jesteś ? Kooontraaa, może pod kamieniem, nie tutaj nie ma. Kontra może w budzie z kepsem, nie tutaj też nie ma. Hmm mam jest była w kolebie z produktem NG. Chyba nie pomogą :(

Dildozaur

Moim zdaniem za te dwa dni powinni nam wypłacić zdrowotne, było to wbrew prawu a akurat wczoraj miałem kaszel, pozdrawiam z (usunięte przez administratora)

Pacjent tego szpitala

Siema Operatorzy !!! mam pytanie bo się pogubiłem w tym Polsko Japonskim porządku ? Moja stawka to 3800 brutto , dostałem 350 zł podwyżki , od 1 kwietnia podstawa w NGK będzie 4000 brutto to jaka bedzie moja nowa stawka teraz 4150 czy 4350 brutto jak oni to Q liczą ?

Pacjent tego szpitala

czyli dostałem 150 zł podwyżki a nie 350 , to dobrze że mam tydzien wypowiedzenia pozdrawiam...

@Pacjent tego szpitala

Wyszło na to, że nowi pracownicy mają powiększoną stawkę więcej niż pracownicy np. z rokiem czy dwoma stażu pracy. Nie wiem ile było ostatnio minimum, chyba 3500. Teraz będzie 4000 więc Ci co pracują krótko do np. dwóch lat wychodzi na to, że nie opłaca im się starać. Podwyżka i tak będzie i będą szusować praktycznie po minimalnej. Ale takie są prawa rynku, że jak Ci nie pasuje to zawsze możesz szukać gdzie indziej, albo to olać. Osoby, które się bardzo starały dostały praktycznie tyle co świeżaki :D trochę paradoks. Ja jestem zadowolony z podwyżki pomimo tego, że dostałem stówę mniej niż nowi. Ale teraz mamy takie czasy, inflacja poszła do góry, nie ma co marudzić. Mogli nic nie dać, bo pandemia, itp. Pozdrawiam.

Jo

Ciekawy
@Pacjent tego szpitala

I tacy jak Ty chca cholera wie ile podwyzki. Nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ani liczyc. Boże kogo oni teraz zatrudniają...

Biurokrata

Zyx

Jak wygląda praca na stanowisku na które przyjmują nowych pracowników mógłby ktoś opisać co się robi itd?? Pozdrawiam

Może ktoś sie wypowie.
@Zyx

Co sądzicie o średnich ocen na noxach. Kto pozawyżał tak średnie ? Co trzeba robić żeby mieć średnią wiekszą niż 4.5 ?

Kortez
@Zyx

Nic stajesz i czerwony ci mówi że ma być target i do roboty potem do podpisania szkolenie stanowiskowe jak trafisz na kolegę co ci pomoże i wytłumaczy to masz szczęście

Czerwona gitara
@Może ktoś sie wypowie.

Średnia 4,5 to mają tylko panie z oddziału geriatycznego na nowej hali za 8 godzinny dzień pracy za co też nie wiem trzeba by pytać ich przełożonego...

otwarte oczy
@Może ktoś sie wypowie.

magazynierzy za plotkowanie gospodarka odpadami za zglaszanie ze papierek z batona jest we folii

xxd
@Zyx

Traf na noxy, tam jest rygor jak w więzieniu, przerwy co do minuty(komputer sprawdza) nie ma co liczyć na nadrabianie tu jak nadrabiasz to dostajesz wyższy target, z nowych noxów ludzie uciekają a pracownicy z dołu płaczą że muszą tu być, zsyłka bo ludzi brak, teraz sytuacja trochę różna bo linie stoją bo nie potrzeba takiej produkcji ale i tak jadą z Tobą na 110%(target zwiększany mimo że można jedną linie więcej dać bo tyle jest ludzi i zmniejszyć targety) bo mają w ..... twoją pracę liczy się target japoński,, i ogólnie to masz za tą pracę niższą podwyżkę bo według firmy jesteś gorszym pracownikiem od tego z dołu, więc próg podwyżek dla noxów jest niższy, jak ktoś jest przeciw to zapraszam na noxy z waszych podwórek, to nie to samo co usłyszeliście co było na początku, u was też na początku był lajt, teraz jest terror, na noxach każdy pracownik z lini to śmieć.

Może ktoś sie wypowie
@Czerwona gitara

A te z sanatorium ? No tak. Bardzo możliwe

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.