Akumulator Exide (Exide Technologies S.A.)

Opinie o Exide Technologies S.A.

Robson

Kiedyś lider rynku, na początku 2000 r, udział Ok 40 % , na dzień dzisiejszy wszystkie inne marki wyżej niż centra i Exide , słabe działania w rynku , marketing (usunięte przez administratora) zeszmacił markę, marka Centra słabo rozpoznawalna, a jakość tez już nie ta co kiedyś ;(

Czy pracodawca Exide Technologies S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Stefcio

Tak, za3miesiace bez l4 urlopu na zadanie i spoznien otrzymaliśmy premie 75zl brutto. Mocna motywacja

rob
@Stefcio

Witam ,jak wygladaja III zmiany tydzien rano ,tydzien popoludniowka,tydzien nocka ?

Stefcio
@rob

3_2_1 _3_2_1 nocki/popo/rano I tak do emy

Urban

Szkoda słów na ta firmię. Od początku roku ciagle wymyślą jakieś wolne dni , postoje i dzisiaj znowu sie okazało ze 9.03.2020 . ze stary Montaz i Nowy Montaż maja wolne i znowu mamy pokryć urlopami a potem jak we wakacje będzie 3 tygodnie postoju to skąd wezmemy urlop ? Najlepiej miec pracownika gdzieś . Druga sprawa mam srednie wyszkalcenie i od kilku lat wysyłam cv na kontrolera jakosci . Więc mam ochote odejsc z firmy bo statam o jakis awans to cały czas nic z tego pozdrawiam .

rufio
@Urban

to ze masz srednie to myslisz ze jestes lepszy

Urban
@rufio

Przepraszam bardzo ja nie uważam że jestem lepszy od kogoś. Tylko uważam że trzeba się rozwijać żeby zdobyć doświadczenie . A co tym złego że chce sobie polepszyć sobie stanowisko?

Ola

Witam,chciałam się zatrudnic i mam pytanie- przez którą agencję jest najlepiej? Praca od pon. do pt. dwie zmiany? Tylko mogę w Swarzędzu a tam przyjmują? Pozdrawiam Ola

Prezes
@Ola

Jal agencja to najlepiej towarzyska. Startuj bezpostednio bo bedziesz plakac .

Mechanik Utrzymania Ruchu

Pani z rekrutacji miła i zadawała rzeczowe pytania. Pan Kierownik UR opowiedział o firmie i zadał pytania co dotychczas robiłem. Po rozmowie mogłem przejść się po firmie kilka minut żeby zobaczyć zakład.

Odnośnie doświadczenia zawodowego

Jasiu

No to Exide jest na sprzedaż

Pracownik...
@Jasiu

Z kąd masz takie informację czy ktoś coś wie więcej ???

Jasiu
@Pracownik...

Z ich głównej strony internetowej w newsach. Caly biznes europejskiej, azjatycki i Pacyfik jest na sprzedaż według tego co piszą. Coś jest jeszcze o jakiejś sprawie sądowej o bankructwie, ale nie znam na tyle angielskiego żeby wszystko rozumieć

ABC
@Jasiu

"Exide ogłosiło kompleksową strategię, aby jak najlepiej pozycjonować swoje biznesy w Ameryce Północnej, Europie i regionie Azji i Pacyfiku z korzyścią dla swoich pracowników, klientów, dostawców i innych interesariuszy na całym świecie. Strategia ta obejmuje dwa kluczowe elementy: plan sprzedaży naszego północnoamerykańskiego biznesu oraz umowę sprzedaży naszego regionu EMEA (w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce) oraz Azji i Pacyfiku długoterminowym pożyczkodawcom. Są to ważne kroki dla naszej firmy, które zapewnią obu biznesom zasoby do inwestowania w naszych pracowników, wzmocnią nasze możliwości rynkowe i skoncentrują się na budowaniu wartości dla klienta, poprzez dalsze dostarczanie wysokiej jakości rozwiązania w zakresie magazynowania energii. W celu ułatwienia maksymalizacji wartości sprzedaży swoich biznesów i dalszego postępu w toczących się dyskusjach z potencjalnymi nabywcami, Spółka i niektóre jej amerykańskie spółki zależne złożyły dobrowolne wnioski o ulgę na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego Kodeksu upadłościowego w amerykańskim sądzie upadłościowym dla dystryktu z Delaware."

Lemo

Firma będzie miała bardzo ciężko żeby wyjść z tego wirusowego kryzysu. Jest obecnie praktycznie zero zapotrzebowania na akumulatory na świecie. Zanim ruszy na dobre rynek samochodowy wraz z łańcuchem dostaw, minie kilka dobrych tygodni jak nie miesięcy. Z rynkiem wtórym może być trochę lepiej, ale popyt może nie być wystarczjacy.(usunięte przez administratora)

@Lemo

Nie bój się takie wielkie korporacje jak exide,wyjdą z tego bez szwanku.

Drufus
@Lemo

Masz rację jest czas na naukę dla Ukraińców

Daro
@Mk2

Tak volkswagen zwalnia exide będzie trzymać ludzi niebadzdz śmieszny robi się łańcuszek jeden zrobi redukcję to i drugi myślisz że exide martwi się o ludzi niebadz śmieszny ilu ludziom już podziękowali widać że biuro piszę

@Daro

Gdzie volksvagen zwalnia ludzi?Jak na razie tylko ludzie z worka polecieli,co jest zrozumiałe w tej sytuacji.Exide Swarzędz pracuje normalnie.

Rafał
@Mk2

Nie wiem jak VW. A Swarzędz to nie jest tylko magazyn co ma sens żeby trzymać otwarty

Lemo

Exide był już dwa razy na skraju bankructwa, ostatni raz w 2013. Jest to znów bardzo realne. Jezeli tak się stanie, ktoś napewno wykupi zakład w Polsce. Boje się tylko, że to mogą być Chińczycy

JB223
@Lemo

@Lemo, skąd masz informacje o rzekomo żadnym zysku wypracowanym w ubiegłym roku? Z tego co wiem sprawozdanie spółki nie jest dostepne.... A tym bardziej wyniki z tego roku. Uważaj na rozpowszechnianie tego typu informacji

@JB223

Takie zakładowe plotki przy fajce. W sumie masz rację nie powinienem pisać takich rzeczy. Usunę

Bystry
@Lemo

Ta firma nie tylko od wirusa upadnie ale przede wszystkim jest siedliskiem kunktatorstwa i ciemnoty rządzących którzy maxymalnie powinni zarządzać polem kukurydzy. To jest rak który toczy tą firmę od dawna. Bez wirusa też by zdechła i słusznie. Kierownictwo niech szuka pracy na zmywaku bo bez koleśostwa są nikim.

Odpowiadacz
@Daro

Exide potrzebuje rąk do pracy, bo nikt w takich warunkach pracować nie chce, więc cały czas prowadzą nowe rekrutacje. Gdyby zwalniali starych, to ten zakład by upadł.

Wiecie może czy w Exide Technologies S.A. szukają chętnych na staż?

Odpowiadacz

Jaki kierunek?

Operator

Nie lapcie sie na oferte "stabilna praca na produkcji" ona tak stabilna ze w marcu z 50osob jednego dnia wywalili na zbity pysk, dziekuje za uwage

Dawid

Dlaczego piszecie ze już nie jest normalnie? Co się zmieniło?

K

Czy zakład w poznaniu pracuje już normalnie?

@K

Od czerwca tak. Ale " normalnie " to tu nie jest już od bardzo dawna ;-)

Agencyjny
@Paweł

Czyli rusza od przyszłego tygodnia? Czemu nie jest norm

Marianek

Witam pytanie czy firma ruszyła produkcj proszę o info

Czy firma jutro startuje po przestoju??

@Nowy

Postój do 19 kwietnia z tego co wiem.

@Mk2

I jak tam, w Poniedziałek start,?? czy ktos wie czy idą 3 zmiany.??

Diler
@Nowy

Macie numer do przełożonych to zadzwon

@Diler

Jak zwykle źadnej notki dla pracowników ,kiedy,jakie zmiany ,itd .Pracownicy VW,Bridge..maja takie info w odpowiednim czasie.

@Nowy

Postój przedłużony do 26 kwietnia.

bigos

POdobno przedłuzony postój do 26 kwietnia

Gumiklyjzy
@Nowy

Ja tam otrzymałem info od mistrza, że zaczynamy w poniedziałek 20. kwietnia.

bigos
@Nowy

Postój przedłużony do 26 kwietnia .

Rafal
@Nowy

Ja słyszałem że nie ruszą do końca rządowych obostrzeń

27 kwiecień.

Kriss

Mała pensja, szkodliwe warunki (ołów + kwas) i nieustanna walka z zarządzającymi tym syfem. Przychodzisz do roboty i dostajesz przydzielone stanowisko i choćbyś miał przy tym skręcić kark nie masz prawa go zmienić. Awarie są naprawiane tylko jeśli wpływają negatywnie na wyniki produkcji. Zepsute rolki? Niedziałający podnośnik? Radź sobie sam. Ale norma musi być zrobiona, choćby się paliło. Możliwości awansu też nie ma. Bardzo rzadko zdarza się, by ktoś został wynagrodzony za swoją pracę, doceniane są raczej przypadki skrajnego lizustwa. W dodadku teraz firma wręczyła wszystkim pracownikom pracującym przez firmy pośredniczące z dnia na dzień wypowiedzenia, bo nie chce płacić im 80% wynagrodzenia, nawet jeśli byłeś operatorem. Jeśli nie macie ambicji, godności, lubicie tyrać za grosze i nie przeszkadza wam jak ktoś pluje wam w twarz - nadajecie się.

Drufus
@Kriss

Sama prawda ta firma to (usunięte przez administratora) teraz pokazali jak im zależy na pracowniku ale to się jeszcze im odbije z nawiązką i tak będzie produkcja ruszy to zobaczymy jak robia Gruzini oni to mają olew na wszystko

Exexide
@Kriss

A wiec ja dostalem owe wypowiedzenie, po 5dniach bylem juz we Frankfurcie, w sumie dobrze sie stalo, tutaj placa 1700e na jedna zmiane

Rm10

Atmosfera rodzinna , socjal bardzodobry, mozliwosc zmiany stanowiska . Stawka za godzine do uzgodnienia , nadgodziny do przepracowania. Praca stabilna, ciekawa . Tylko trzeba miec pokore i szacunek do pracownikow. Nie jestem z dzialu zasobow ludzkich. :-)

Leszek
@Rm10

Piszesz o nadgodzinach. Są one ekstra płatne, czy można za nie odebrać dzień wolny w dogodnym terminie?

@Rm10

Socjal bardzo dobry blagam nigdzie nie słyszałem o niższych... Ty chyba innej firmie piszesz. Atmosfera rodziny patologicznej chyba.

Tak

Pan Prezes?

Prezes
@Tak

Jarzabek Waclaw, trener drugiej klasy ? Uprzejmie prosze nagraj sie do szafy w dziale kadr. Niezapomnij o piosence. Dziekuje, pan Prezes .

Nios

Czy firma pracuje lub kadry pracuja

@Nios

Swarzędz clip pracuje,Gdyńska postój.Kadry kontakt telefoniczny.

Manuel
@Nios

Kadry itp działy tak. Robole czyli my nie

Czy jutro firma zaczyna pracę po przestoju??

nowy2
@Nowy

tak ruszamy pelna parą soboty i niedziele platne.LOL

Byly pracownik montażu

Jeden plus tej firmy to taki ze pracownicy z zmiany Łukasza są porządku zawsze pomogą jak czegoś nie wiesz i tylko tego będzie mi brakować A reszta brak słów

Przemo

Niewiarygodna firma nie wspomnę o szkodliwych substancji dla zdrowia ciekawe kto tam wystawia opinie o pracownikach

Marianek

Zwalniają wszystkich co nie są zatrudnieni na kontrakt ciekawe kto będzie pracował przestój do 6 co dalej nie wiadomo

Zostaw merytoryczną opinię o Exide Technologies S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Exide Technologies S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exide Technologies S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exide Technologies S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 9 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Exide Technologies S.A.?

Kandydaci do pracy w Exide Technologies S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Exide Technologies S.A.