Opinie o Sews-Cabind Poland Sp. z o.o. w Żywiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Sews-Cabind Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Sews-Cabind Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sews-Cabind Poland Sp. z o.o. w Żywiec

Madzia

Rząd wprowadza 14 dniowa kwarantannę dla osób wracających z Włoch, Niemiec czy innych rejonów więc pytam czy tyczy się to również osób które mają z nimi kontakt ? ,Przecież takie są w pierwszej kolejności narażone a ile takich chodzi między nami w pracy ? Czy to jest właśnie ta odpowiedzialność za innych?

informacja

Pracowniku poznaj swoje prawa w razie zamknięcia zakładu pracy lub niemożności wykonywania pracy zdalnej z powodu COVID-19 W przypadku, gdy pracodawca będzie musiał zamknąć swój zakład pracy albo jego część, bądź gdy nie ma możliwości polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej zastosowanie znajdzie art. 81 § 1 Kodeksu pracy. Z przepisu tego wynika, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy przysługuje wynagrodzenie: - wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną (dotyczy to pracowników wynagradzanych w stałej stawce godzinowej, np. 20 zł za godzinę lub w stałej stawce miesięcznej, np. 4 tys. zł miesięcznie - ci pracownicy także w czasie przestoju otrzymają te stawki wynagrodzenia), - jeżeli ww. składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - pracownikowi przysługuje 60% wynagrodzenia (dotyczy to m.in. pracowników, którzy otrzymują wynagrodzenie akordowe lub prowizyjne, tj. wynagrodzenie określone jako stawka za ilość wytworzonych produktów bądź określony % przychodu/dochodu/zysku). W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. Należy bowiem uznać, że konieczność zamknięcia zakładu pracy w celu przeciwdziałania COVID-19 będzie przyczyną dotyczącą pracodawcy - mimo, że będzie to przyczyna niezawiniona przez pracodawcę (podobnie jak odcięcie prądu w mieście w tym również w zakładzie pracy co uniemożliwia pracę, powódź która zalała zakład pracy itp.) źródło: www.super-nowa.pl

Rozczarowana

Doga kadro dyrektorska sews cabind Na wstępie chciałam wam życzyć zdrowia i rozumu bo chyba gdzieś sie zatracił….. Mój wpis będzie dotyczył rozporządzenia mianowicie co do liczby 12 stek… Rozumiem państwa niepokój o biznes zwłaszcza gdy Włochy juz mają ciężką sytuację widzę ze wy również za wszelka cene chcecie tego co jest u nich… Jeżeli wam nie zależy na zdrowiu bezpieczeństwu swoim. Waszych bliskich zamienmy sie rolami my pójdziemy sobie pracować do miejsc gdzie jest ograniczona liczba ludzi tam gdzie sprzęt na którym pracujesz za zwyczaj dotyka jedna osoba tam gdzie masz dostęp do świeżego powietrza nie zmuszają cie do 3 12-stek w tygodniu bo musisz rabac za tych którzy w tym czasie dbaja o to by nasz kraj raczej łagodnie przeszedł ten ciezki czas pandemi jaki istnieje jest to stan raczej wyjatkowy i konieczny a nie jakieś widzi mi sie ich.. Dobrze ktps zaznaczył ze taka praca po nadgodzinach osłabia a od tego jiz nie daleko do noeszczescia...Nie po to dzieci zostały zawieszone na 2 tygodnie i maja byc w domach bysmy my przynosili zarazki prawie co dzien z przemialu dwóch zmian przez te 12-stki… mam nadzieję ze ci co wydali takie decyzje sa w 100% pewni swojego zdrowia ze jak dojdzie do najgorszego to splynie to nich jak woda oby wasi bliscy starsi czy schorowan czy malutcy mieli tyle samo pewności. Może i panika ale wolę panikę niż glupote a pozniej lament i żałosne wołanie pomocy jak jest za późno… rozczarowana waszym nie odpowiedzialnym. Myśleniem pracownica a inni rozumiem niepokój o kase fakt ale szczerze myślicie ze jak dojdzie do najgorszego wtedy bedzie to wazne .wazne by przeżyć noe mówię od razu zamykac narazie nie panikujmy ale ograniczmy zmeczenie mieszanine ludzi zmian badzcie ludźmi ....

Dlaczego Ja

Największa Epidemia od 100 lat . Eksperci pouczają jak myć ręce a u nas w zakładzie ciepła woda do mycia rąk to rarytas . Po drugie jedni idą na opiekę jeszcze inni na L4 a Ci co jeszcze się ruszają to mają nadrabiać braki kadrowe i ryzykować że organizm osłabiony szybciej złapie jakąś chorobę . Pytam dlaczego czy naprawdę tak trudno odpuścić ludziom tą pracę po 12 godzin i pokazać odrobinę empatii tudzież zrozumienia . Rozumiem że w Japonii kiedyś było popularne kamikaze i zabijanie się w myśl zasady ale czy ja za taką wypłatę też mam ryzykować życiem bo wiązka ważniejsza . Proszę przyjąć do wiadomości że ludzie długo będą pamiętać jak w dobie Pandemii byli zmuszania do nadgodzin bo zyski są ważniejsze . Jak do tej pory wiele decyzji byłem w stanie zrozumieć tak tej nie pojmuje .

ile można
@Dlaczego Ja

Pracodawca po prostu nagina prawo planując pracę z uwzględnieniem godzin nadliczbowych - przepis mówi jasno że, pracodawca może zmusić do godzin nadliczbowych ale tylko ze względu na szczególne potrzeby pracodawcy – zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2000 r. (http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia1/I%20PKN%20667-99.pdf) więc są to potrzeby niecodzienne, różne od tych, które są związane ze zwykłą działalnością firmy. A czy u nas 12tki nie są codziennością? lub zwykła działalnością firmy? Tym powinna zająć się Państwowa Inspekcja Pracy. A stać murem za pracownikami powinien przewodniczący związków zawodowych. Powinni te całe związki zamknąć

Koronawirus

Kiedy u nas?

propaganda
@Koronawirus

Będziesz miał bezpłatny przymusowy urlop to ci się odechce śmieszkowania.

@propaganda

Jaki bezpłatny urlop,Zakłady od poniedziałku większość zamykają na dwa tygodnie ,mają postojowe, A nasi dwunastki chce zebysmy robili .

Katr
@propaganda

Postojowe a nie bezpłatny, jak bedzie miesiąc bezpłatnego lub wiecej to po tym czasie mało kto wroci do pracy bo se znajda inną

Epidemiolog

Zaraz kilka osób będzie chorych, do tego w takim zakładzie przy kontaktach ludzi i pracujących obok siebie osób wszyscy zachorują i tak naturalnie stanie produkcja jak większość będzie na L4, co jest nieuniknione. Mycie rąk jest krótkotrwałą ochroną, nie da się upilnować każdego w każdej chwili dnia, stąd wniosek jest prosty.

Dudek
@Epidemiolog

Czyli jaki jest wniosek?

Anonim 10
@Epidemiolog

Oj będzie,bo na stanowisku osoba jest i wraca z wczasów za granicy i od razu do pracy?A gdzie dwutygodniowe kwarantana

Gluchy

A jak w takim halasie mamy mowic my juz jesteśmy głusi A bhp mierzy hałas i wszystko jest ok!

Pracownicy Cabindu dziękują Władcą firmy za wczorajszy przelew na konto.

Mają czas do 10, pamiętaj o tym za każdym razem gdy zaczyna się nowy miesiąc

Krzysztof Jarzyna

Pracownicy Cabindu niech wezmą słownik do ręki i sprawdzą szokującą rzecz: pisze się "WŁADCOM"

@Krzysztof Jarzyna

Słowo poprawione. To wina automatycznego słownika. A Ty nie bądź naziolem ortograficznym!!!

huebue

Z Albanii pojawiły się już pierwsze zdjęcia, bawią się na całego.

No tak oni zawsze na wszystko mają czas. Tylko Nas gonią ze wszystkim. Najlepiej jakby jeszcze z batem stali

Luka

@anetta jaki dziencioł? O kogo chodzi i co to w ogóle oznacza?

Q
@Luka

Dobrze poczytaj pisze jak byk

Kurbojleros120

Czy tutaj są przyjęcia do Cabind ?

@
@Kurbojleros120

Nie polecam tego zakładu, szkoda zdrowia.....

Obserwator

Prawda ,że pracować już się nie da panie różowe przyklejone do stołków nic nie robią.Panie liderki mają swoich pupilów i tylko oni się liczą ,komaxy robią co chcą śmiechy ,hihy nikt ich nie upomina i jeszcze zarabiają bo to wielcy operatorzy a maszyny za nich robią,niech idą na produkcję zobaczymy ile wytrzymaja ,na nadgodziny chodzą dupo lizy .Na przygotowaniu też dziwy robią jakieś starocie , opóźnienia zamiast produkcję bieżącą na wszystko się czeka na liniach co dzień inne wiązki i tak ogólnie nikt nie ma premii chyba o to tu chodzi

Magnotta lL.
@Obserwator

Nie szczekaj tyle. Gdyby nie komaksy to bys nie miala co robic na tej linii. Chyba ze bys se kable z chałupy przyniosła.

Komaxy
@Obserwator

Żeby nie komax to dalej bys robiła za 1500 zl bo na górnym szczekają A na linii siedzisz jak musza pod miotłą powinni wam jeszcze normy podnieś tak zebyscie sie nie wyproscily pozdrawiam

Różowa
@Obserwator

A na zgrzewarkach ta gruba blondyna obcięta na chłopa, jak ma na imię??

@Magnotta lL.

Gdyby nie produkcja to Twoja praca byłaby nie potrzebna... bo w sumie po co komu kable jak się by nie robiło wiązek i tak można w kółko...

Obserwator
@Obserwator

Tak ciężko pracujecie maszyna tnie a wy na komórkach jedzenie i picie na stanowisku już nie wspomnę o rzucaniu gumkami do siebie więc ty nie szczekaj bo na linii zobaczysz co to praca

a
@Obserwator

to skoro tak milo i przyjemnie mamy to zapraszamy na komaxy, wszędzie dobrze gdzie nas niema!

@Obserwator

A ty pewnie dalej na produkcji 8h wciskasz kable do kostki. Komaxy pewnie bylyby zbyt trudne dla ciebie

Anonim 10
@Obserwator

A nam pasuje nasza Brygadzistka wszystko ogarnia pomaga ,non-stop w ruchu nie siedzi za biurkiem 8 - godz.,niema rzeczy żeby nie załatwiła nam ,osoba która wszystko ogarnia, J..nie waszcie!!! mówić coś złego o niej.. Bo ja wszyscy znają na przygotowanie, A o kim mowa ? znacie ja bo była długo odnosząca A ja już tu pracuje prawie 18 lat i ogarniam temat pozdrawiam wszystkich

lion
@Różowa

jak na 1 zmianie to aga,

Walesak Brazylijski

Dyrekcja jest nudna. Co roku ta sama śpiewka. weźcie jałmużnę, więcej nie możemy dać, bo będziemy musieli zamknąć zakład. Po czym czlowiek wychodzi wykończony po 8/12h ciężkiej pracy i widzi służbowe SUVy menagerów ktore kosztują grubo ponad 100 000. Swojego czasu glośna była afera, jak jeden z menagerów jeździł tym służbowym samochodem na wakacje. Ale przecież zakład jest na wykończeniu, przecież nie ma pieniędzy. Wiecie co? My chcemy GODNYCH zarobków. Jak chcecie to zamykajcie ten zakład, my zwykli pracownicy bez problemu znajdziemy prace na obecnym rynku. Gorzej z Wami? Kto Was przyjmie na takie cieplutkie stanowiska? Wstyd że pracownik po 15 latach zarabia niewiele więcej od nowo przyjętego.(usunięte przez administratora)

????

Wie ktoś coś o podwyżkach?

J

Pani lider z APL coś się w głowe porobiło do kierowniczki na badanie powinna się udać ona ją uleczy i postawi diagnoze

oet

Praca, do wykonywania której został skierowany pracownik, musi odpowiadać jego kwalifikacjom. Oznacza to, że nie może ona przekraczać jego kwalifikacji, a jednocześnie powinny one znaleźć odpowiednie wykorzystanie przy wykonywaniu powierzonej mu pracy. A zatem pracodawca może skierować pracownika tylko do takiej pracy, która z uwagi na jego wykształcenie oraz staż pracy będzie dla niego odpowiednia. Nie może to być praca, której pracownik nie potrafi wykonywać, ale też nie może być ona poniżająca czy ośmieszająca dla tego pracownika. ludzie nie godzcie się na wszystko co wam każą!! walczcie o swoje prawa bo związkowiec ma was gdzieś. kogo jeszcze na zwijanie kabli będą dawać? niech sobie pampers idzie zwijać kable sam

A
@oet

Ciekawe czy dział personalny o tym co się wyprawia w tym zakładzie wie ????!!!!

????
@A

Co wie góra nic nie wie wszystko się zatrzymuje lider kierowniczka i amen

My
@????

A wiecie ,ze podobno kierowniczka mierzy temperature ciała I wypisuje recepty jak ktoś chory...

K
@My

Tak teraz kierowniczka będzie uzdrawiać recepta i do pracy bo wiązki czekają śmieszne cały ten zakład to kpina

Pacjent
@My

L 4 tez można dostać?

M
@Pacjent

Kierowniczka uzdrawia zapomnij o l4 cudowne ręce które leczą

@123

Brygadzistki nie mają roboty przynajmniej jedna cały tydzień 12 jeśli tęskni za praca na produkcji to zapraszamy. Ciekawe czy da radę robić tyle.

@@123

Na komaxach przy brygadziscie najlepiej ma lider bo już nic nie robi A produktywność najgorszą ze wszystkich zmian brawo dla tych co to wymyślili

@123

Jak podwyżki

Kasa

Słyszeliście o jałmużnie jaką związki chcą podpisać?

Haha
@Kasa

Te zwiazki to kpina. Niech zwiazkowiec ma troche honoru i odejdzie

Zostaw merytoryczną opinię o Sews-Cabind Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Sews-Cabind Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sews-Cabind Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 263.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sews-Cabind Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 239, z czego 48 to opinie pozytywne, 58 to opinie negatywne, a 133 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sews-Cabind Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sews-Cabind Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sews-Cabind Poland Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 473 ocen.

Sews-Cabind Poland Sp. z o.o.