x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

Silk

Ale przecież oferują możliwość nadgodzin!! Popracuj po 10-12 h to zarobisz normalna pensje o co wam chodzi? Wolelibyście w domu siedzieć i odpoczywać?

magazynierek
@Silk

Rozumiem, że uwielbiasz pracować po 300 godzin miesięcznie za, jak to nazywasz, normalną pensję. Pewnie jesteś jednym z tych kilku osób co pół zmiany przechodzą bez celu, lub przesiedzą za biureczkiem. Normalną pensję to pracownicy powinni zarabiać za przepracowane godziny wynikające z umowy o pracę. Za nadgodziny to już powinna być raczej dobra pensja.

Irek

Sądzę, że ogólne braki ludzi do pracy zaczyna dokuczać firmom.

Lolek
@Irek

Niech zaczną wreszcie kulturalnie płacić to nie będzie takiego problemu.

Prezes
@Lolek

Po co?? Zawsze się znajdzie grupa ludzi którzy będą pracować za ochłapy.

Młody

Czy jesteście zorientowani dlaczego X-KOM ma w tej chwili tak duże potrzeby kadrowe? Jakieś nowe projekty? Słyszałem o firmie sporo dobrego i mam zamiar aplikować na doradcę klienta. Z tego powodu szukam o firmie informacji i pomyślałem o forum dla pracowników.

@Młody

Nasza firma cały czas rozwija się i w związku z tym pojawiają się nowe miejsca pracy. Zachęcamy Cię do zapoznania się z aktualnymi ofertami na naszej stronie: https://www.x-kom.pl/kariera oraz do złożenia aplikacji.

Borys

W jednym z @ od M. było info "warunkiem jest utrzymanie zatrudnienia na dzień 31.07.2017" więc odpowiedź jest krótka: nie.

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

x-kom

Nie taka jest rola tej akcji. Nikt nie wyciągnie konsekwencji bez zebrania wystarczających dowodów. Natomiast "Listy do M" mają pomóc w ulepszaniu x-kom, aby każdemu pracowało się lepiej. Zachęcamy do spróbowania :)

@x-kom

Drogi x-komie ... rozumiem , że osoby który zakończyły współprace w bieżącym roku a przysługiwała im 13 pensja będą miały ją również wypłaconą ? Zadaje to pytanie bo wiele osób to zastanawia.

x-kom

Aby otrzymać bonus należy utrzymać zatrudnienie do końca bieżącego miesiąca. Informacja była przekazywana w mailu od Michała(24.05.17) :)

Kon

Ankiety anonimowe dzialaja jak zwykle donosy. Tym o to sposobem mozna wyeliminować kazdego, kolege z ławki, lidera , kierownika. Moj lider jest np. osoba wymagająca , nie podoba mi sie to . Aaaaa co mi zalezy napisze z chlopakami ze ma zle podejście, wielokrotnie czuc od niego alkohol, jest wulgarny, ze np. Użył sily wobec pracownika. Tym o to sposobem szanowny lider jest jest jedna noga wylotem.

x-kom

Obserwując dyskusję dotyczącą pracy w x-kom chcielibyśmy zachęcić wszystkich pracowników do bezpośredniego kontaktu z Michałem Świerczewskim. W ostatnim czasie w firmie pojawiły się nowe kanały komunikacji, które pozwalają na szczere, a w razie potrzeby również anonimowe podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami. Przedstawienie Michałowi, który ma realny wpływ na podejmowane decyzje w firmie, własnego stanowiska i opowiedzenie o doświadczeniach związanych z codzienną pracą, to najlepsza droga do zmiany sytuacji, która wpływa na Wasz odbiór pracy w x-kom.

@x-kom

A co z obiecana "13" ? Mialabyc w sierpniu...zbliza sie koncowka miesiaca a tu ami widu ani slychu...

X
@x-kom

Wyrażę swoją opinię i będę pierwszy do zwolnienia. Dziękuję bardzo za cenna radę.

@123456

Zgodnie z obietnicą, do końca miesiąca będzie wypłacona. Chcemy zauważyć, że pytania o wewnętrzne sprawy firmy, należy kierować do swojego bezpośredniego przełożonego - z pewnością poda komplet informacji.

@X

Tak jak, nie raz zaznaczaliśmy w korespondencji wewnętrznej - wszelkie zgłoszenia w akcji "Listy do M" mają charakter anonimowy. Możesz wysłać maila z dowolnego adresu lub wrzucić swoje uwagi do skrzynki. Nie będziemy, a nawet nie chcemy identyfikować takich sugestii - liczy się treść.

Julita

@Task, @Niee, możecie opisać co z waszego punktu widzenia w X-KOMie nie gra? Z waszych wypowiedzi wynika, że nie zgadzacie się z użytkownikiem @tensprawieliwy, ale nie tłumaczycie dlaczego. Na pewno merytoryczne wyjaśnienie kwestii jest ważne z punktu widzenia potencjalnych pracowników (rekrutacja jest teraz otwarta).

Klan
@Julita

Czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem tego co napisali inni użytkownicy?? A może lepiej zapytaj się klanów rodzinnych i innych konfidentow oni wiedzą najlepiej.

TenSprawiedliwy

Do osób narzekających na swoje wynagrodzenie. Czy pracodawca przed popisaniem umowy nie poinformował Was ile będziecie zarabiać? Jeżeli kwota nie była satysfakcjonująca to dlaczego podpisaliście umowę?

frhuety4789vhrei
@TenSprawiedliwy

Po co głupio prowokujesz??????? :)))))))))))))

TenSprawiedliwy
@frhuety4789vhrei

Może następnym razem Ty głupio nie podpisuj umów. Pracodawca przedstawił Ci jasne warunki, a Ty się na nie zgodziłeś. Pamiętaj, że umowa nie jest dożywotnia i w każdej chwili możesz ją wypowiedzieć.

vrhty584tyhvre
@TenSprawiedliwy

Proszę, nie zabieraj więcej głosu w wątku o firmie x-kom skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia.

@TenSprawiedliwy

A czyż nie jest tak w każdej niemal firmie że wraz ze wzrostem doświadczenia umiejętności pracodawca zwykle zwiększa uposażenie pracownika aby go nie tracić bo zwykle jest to dla niego nieopłacalne? I nie mówię o przejściu magazynier- st.magazynier. Rozumiem iż jest Pan wielce oburzony iż ktoś "żąda" podwyżek, w końcu nie po to firma ma zyski żeby płacić pracownikom godziwe pieniądze. Więc nie dziwcie się że jest traktowana jako cos obcego cos co jest własnością "nie naszą" więc nie warto o to dbać. Niby jedna z większych firm tego typu jeśli nie największa w Polsce a zarobki pracowników jak w Biedronce za złych czasów. Chociaż nawet tam zarobki wzrosły. Odnośnie kwestii dożywotności umowy- zaiste firma ma pracownika szeregowego za głupola i pozbawionego mózgu wyrobnika ale nawet i Ci Wam uciekną. Generalnie dyskusja pozbawiona sensu- wnisoki szanownego kierownictwa są następujące: podpisaliście umowę na której jasno było napisane za ile harujecie macie superową atmosferę a jak wam się nie podoba to wypad. Fajnie.

@TenSprawiedliwy

Liczę, że gdy przełożony zaproponuje Ci podwyżkę Ty grzecznie odmówisz, gdyż wystarczy Ci to, co zostało Tobie zaproponowane w chwili podpisania umowy :) A idąc za Twoim podejściem niech wszyscy, którym nie podoba się wynagrodzenie jutro złożą wypowiedzenie. Co myślisz? Będzie lepiej?

Task
@TenSprawiedliwy

Odmóżdżony jesteś czy co?

Cały magazyn

Michale! Magazyn nadal czeka na nową siatkę płac! Kiedy możemy się spodziewać Ciebie na magazynie z radosnymi wieściami odnośnie podwyżek?

Luidzi

Żeby dobrze zarabiać trzeba mieć poukładane w głowie i być zaangażowanym pracownikiem, tylko tyle wystarczy.

Dnskj
@Luidzi

Przewróciłem sie ze smiechu na plecy.

Pracownik:)))

Fajna praca, dobre zarobki, mila atmosfera, tym którzy wypisują te bzdury życzę szukać pracy zamiast siedzieć tu i tracić czas. pozdrawiam malkonentów:)

Zdfgh
@Pracownik:)))

No tak jak jestes kierownikiem i przytulasz piątkę to jest fajna atmosfera i miło sie pracuję.

@Pracownik:)))

Jak odejdą szeregowi pracownicy to i ci lepiej zarabiający nie będą potrzebni ;)

Yess
@Pracownik:)))

Pozdrawiam Entuzjastę Lidera albo przydupasa ewentualnie rodzinę Królika. Komenty ludzi którzy żerują na normalnych pracownikach przyprawiają mnie o mdłości. Możecie takie teksty pisać prezesowi albo swoim liderom to może dostaniecie znowu kase ale tu nie widzę na to miejsca. Narka. Pozdrowienia dla zmęczonych nadgodzinami.

Śmiać mi się chce z Was wszystkich. Komentujcie tylko w sieci. Podejdzie i odważcie się przekazać to co myślicie swojemu przełożonemu a nawet bezpośrednio anonimowo do prezesa. W Polsce istnieje wiele innych firm, instytucji, które maja wolne miejsca pracy. Narzekacie, hejtujecie i nic z tego nie wynika. Polecam zmianę pracy a nie hejt w sieci na firmę. Typowi Polacy, bojący się zmian i mało asertywni z niska samooceną. Krytykować można wszystko i wszystkich. Polecam zmianę pracy, skoro jest tak źle.

Troll

Napisał anonim...

@Anonim

Sporo ludzi zmieniło pracę i przeszło do konkurencji, jak się góra dowiedziała to szok i niedowierzanie jak do tego mogło dojść...

Freddie
@Anonim

Drogi Przyjacielu. Od tego chyba jest to miejsce żeby komentować. Asertywność, niska samoocena lęk przed zmiana... hm radziłbym po pierwsze zajrzeć do słownika wyrazów obcych, po drugie albo nie jesteś z Częstochowy albo faktycznie jesteś u nas kierownikiem/liderem bo kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak wygląda w mieście rynek pracy. Rozmowa twarzą w twarz... ciekawe masz pomysły- zważywszy że były już kilkakrotnie ankiety jakieś testy i inne dziwactwa- a co myślisz że ludzie nie napisali co myślą i czują? Więc jesteś w błędzie człowieczku. I nic kompletnie nie dotarło. Zero, null. Więc nie sądzę aby w sytuacji gdy podejdę do lidera i cos powiem to cos zmieni... powiem więcej przecież my im to mówimy :) a oni się tylko śmieją i rozkładają ręce. Rozumiem Cię, myślisz sobie że skoro dali nam prace to powinniśmy im stopy całować i pył sprzed stóp usuwać i co tam sobie wymyślisz. Ale jesteś w błędzie to nie XIX wiek. Może jak przeniesiesz firmę do Bangladeszu to spełnia się Twe najskrytsze marzenia.

Janek

Mam zamiar aplikować na doradcę klienta i dlatego mam pytanie czy na takim stanowisku da się godziwie zarobić, czy jest socjal? Jak się w ogóle pracuje w firmie?

@Janek

A przeczytać te 830 komentarzy powyżej to już się nie chce?

Obiektor
@Janek

Cześć wszędzie znajdziesz negatywne opinie o każdym zakładzie pracy jednak rzeczywistosc pokazuje że albo są to osoby które mają coś za uszami albo lenie którzy za mniej niż 2500 na rękę po skończonym jakimś cudem wytworu zwanego gimnazjum palcem nie ruszą ja pracuje nie narzekam atmosfera jest ok i tworzą ja ludzie :)

Gim
@Obiektor

Nie jestem leniem. Przepraszam nie wiem co oznacza określenie "osoby które mają coś za uszami" ? nie jestem po gimnazjum. Po latach nauki jestem mgr inż.

?

Typowy atak prostaka rządzącego. Czyżby WSP ?

Czytelnik
@Obiektor

Zwykle jest tak że na portalach pisze się opinie negatywne, wynika to z prostego i oczywistego faktu że jeśli w firmie wszystko gra nikt nie sili się na to żeby zaglądać na fora. Kropka. Brak info to dobre info. Myślę że większości piszących nie chodzi o zniszczenie lub szkodzenie firmie ale o czysto naturalną chęć poprawienia warunków finansowych pracy. Czy to żle? Rozumiem że gimnazjum to teraz jakiś wyznacznik poziomu umysłowego, jakkolwiek jest dla mnie zupełnie niezrozumiały- może dlatego że idiotyczny. jednakpogimnazjum 2017-08-19 20:18 coś za uszami- chyba nie zrozumiałeś pytania Gim-a. Chodziło mu o absurdalność tego określenia. Ale nie ma co drążyć tematu gdyż nie dojdzie tu do porozumienia. Widać że nadajesz na jakichś innych falach haha. Julita 2017-08-18 08:56 x-kom 2017-08-18 10:49 Drodzy Przyjaciele z Xkomu a nie łatwiej abyście wysłali Panu Michałowi linka do tej strony? Szybciej prościej łatwiej i szczęśliwiej. :) Ps kiedy zaczną się zwolnienia?

Tom

HAHAAHA, zmiany na lepsze!!! Ahh ta cudowna atmosfera!!! Najważniejsza jest przecież atmosfera!!

Jak to nie bedzie tej premii 300 zl przeciez bylo mowione ze jak ktos bedzie bral nadgodziny obojetnie w jakie dni dodatkowo ją dostanie....nie kazdy przeciez moze byc codziennie te 10 h

Gdzie jest mój hajs?

Gdzie jest mój hajs się pytam?!

@Gdzie jest mój hajs?

Hajs? Jaki hajs??

Jack

A co z dojazdami do nowej siedziby Xkomu na Bojemskiego ? Przeciez duzo ludzi jezdzi autobusem do pracy

enedue
@Jack

Ford piechta. Do nowej lokalizacji dojedziesz autobusem nr. 19, ale mają słabe połączenie. Pewnie zaraz wprowadzą kary finansowe za spóźnienia.

PerPedes
@enedue

hehe ") jak znalazł żeby pseudo premii 300 zł nie dawać- już wymyslaja kolejne rzeczy żebyś jej nie dostał tzn dostaniesz jak będziesz pracował od 14 do 29 non stop po co najmniej 10h oraz (tu fanfary) możesz dostać w tym okresie 2 dni wolne. Oczywiście dla zajadłych zawsze zostaje siedzienie po 16-20h. Ciekawe czy zdają sobie sprawę że jak dadza wolne "przymusowe" wtedy dni które były "100" już nimi nie będą. A hulajnogi po ile chodzą? może tak środek lokomocji zda się na coś...? hajs będzie. Podobno do końca sierpnia. Poczekajcie a dostaniecie. Hm a jak ktoś zejdzie na zawał to wypłaca rodzinie 13ke?

@PerPedes

Chyba rodzinie Świętego :P

Radek

Ponawiam pytanie Zainteresowanego. Jaki jest system pracy doradcy klienta w salonie w Warszawie? W ogłoszeniu nie ma o tym w z ani słowa.

Miloś
@Radek

może idź na rozmowę kwalifikacyjną i wtedy się dowiesz kolego? Niee 2017-08-08 18:41 co Ty mówisz?? super miejsce. spokojne zaciszne, można się skoncentrować na pracy. Tina 2017-08-06 20:52 Nie wiem na jakim dziale pracujesz ale chyba nie na moim, a ja pracowałem już w innym miejscu i jakos nie czuję tej "zajebis..." atmosfery. Za to czuje ze za 5zł więcej zadźgają Cie tutaj jak nic- a przy okazji wyzwą od pupilków liderów haha. Ludzie są wszędzie tacy sami niestety...

@Radek

Radek, system pracy w salonach oparty jest na trybie równoważnym, oznacza to 2 dni pracy po 12h i kolejno 2 dni wolnego. Jeżeli masz dodatkowe pytania odnośnie tego stanowiska, zachęcamy do kontaktu przez praca@x-kom.pl. Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.