x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

B.D.

Praca w dziale importu; Cześć. Znalazłem ogłoszenie nt. pracy w charakterze specjalisty ds. importu. Ktoś może coś więcej o tym powiedzieć?

x-kom.pl
@B.D.

Wszystkie najważniejsze informacje zawarliśmy w ogłoszeniu. Zachęcamy Cię do złożenia aplikacji, a w przypadku spotkania, na pewno przekażemy wszystkie szczegóły. Serdecznie zapraszamy.

B.D.
@x-kom.pl

Ok - wysłane. Kiedy można się spodziewać jakiegoś sygnału?

Magazynier

Czy coś już wiadomo na temat podwyżek na magazynie?

Puknij się w ...
@Magazynier

Tak wiadomo. Nie będzie żadnych.

@Puknij się w ...

To bardzo niedobrze.

Odpowiedź
@Magazynier

Podwyżki nie są planowane, bo przecież firma niedawno już podwyższała pensje, ale nowy system premiowy zakłada wypłacanie premii wszystkim po równo, na zasadzie średniej, więc część osób otrzyma wyższe pensje jeszce w tym roku

Biedniejszy

Nowy system premiowy- ciekawy ale widać że lepiej siedzieć nic nie robić i dostać 100% niż starać się i pracować- i w warunkach w jakich obecnie jesteśmy niestety zachorować bo wtedy dostaniesz za indywidualkę zero. Normy na razie nie istnieją- i nawet jak już będą wiadomo że nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwa norma. Musieliby do prawie każdego stanowiska a nie działu zrobić osobne normy, bo każde stanowisko ma swoja specyfikę, Opcja 180% jest kompletnie nierealna- skoro nadchodzi okres zamówień kwota nie brzmi żle ale nikt jej nie dostanie. Chyba że zdarzy się cud. Generalnie chyba zmierza do tego żeby nie dawać nawet tych 150-160 zł.

?

Witam Jak wygląda aktualnie praca w dziale marketingu? Jaki poziom zarobków w tym dziale czy na stanowiskach administracyjnych? Pozdrawiam

x-kom.pl
@?

Struktura pracy uzależniona jest od pełnionego stanowiska. Na wysokość zarobków wpływa wiele czynników m.in. wyznaczone obowiązki, zaangażowanie a także jakość wykonywanej pracy. W przypadku zainteresowania jedną z naszych ofert zachęcamy do złożenia aplikacji lub prosimy o bezpośredni kontakt na adres praca@x-kom.pl

?
@x-kom.pl

Przepraszam a jak mam rozumieć zdanie, struktura pracy uzależniona jest od pełnionego stanowiska?

Pronto
@?

tzn że za robienie wszystkiego co zdołają z Ciebie wyciągnąć w ciągu 8 godzin dostaniesz jak najmniej pieniędzy. Wiem z doświadczenia. Zastanów się 2 razy.

@Pronto

Nie planuje bo pracuje. To co się dzieje w firmie przekracza jakiekolwiek standardy. HR zajmująca się szkoleniami to grupa przyglupow nie mająca pojęcia o niczym. Najważniejsze są sztuczne rzęsy hehe. Mamy za to Excela tabelkę, babo chłopa i wózkowego.

aegsdgfsdf
@anonymous

jak nie pasuje - idźcie do innych firm, które są wspaniałe i cudowne. szybko będziecie chcieli wrócić i całować stop tego wstrętnego HRu, zeby was znów przyjęli.... wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... :)

Kingu
@aegsdgfsdf

No i w końcu szkolenia się na coś w firmie przydały- "jak się nie podoba to sobie idźcie" nie ma co szacun za podejście do pracownika. W końcu jakiś się znajdzie na miejsce tych co odeszli. PS lekkie niedociągnięcia gramatyczno- stylistyczne celowe czy wynikiem niedouczenia? Polecam mały kursik języka polskiego.

Jgg
@Kingu

Celowe ;) ;) ;)

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

sexysixty

Ja mam pytanie do HR'u x-kom. Po co wystawiacie ogłoszenia w znanym serwisie ofert pracy skoro stanowiska te są już dawno obsadzone???

Aplikant
@sexysixty

:) odpowiedź że są już obsadzone jest milsza dla ucha odmiana odpowiedzi "spadaj". Lepiej że nie zaserwowali Ci 1h rozmowy kwalifikacyjnej gdzie opowiadaliby Ci o uczciwości- ale nie o takiej uczciwości że się nie wynosi w skarpetkach o nie- pani z rozmowy sama nie wiedziała o jakiej uczciwości mówi haha. Przykro mówić ale brak kompetencji w tej firmie jest wszędzie- jasne są ludzie odpowiedni i pracowici ale to chyba wyjątki potwierdzające regułę.

Idzi

Słyszałem o X-KOM sporo dobrego ale na forum jest dużo narzekania.! Zastanawiam się czy aplikować?

Programista

Jakie są wymagania co do programistów ? Jak wygląda praca programisty ? Czy warto pracować w x-kom jako programista ? Czy są kursy/szkolenia ? Na jakie zarobki (na rękę) można liczyć ?

ex

tej firmie nie zależy na stałych pracownikach magazynu Liczą się układy ( układy rodzinne... znajomości ) . Człowiek widzi te układziki i się wkurza. Ileż można ciężko pracować bez możliwości awansu bo nie ma się predyspozycji do podlizywania, bo brak( dyplomacji politycznej - ładne słówka które pieszczą uszka liderów , kierowników ) To jest praca dla kogoś kto zaczyna swoja karierę zawodowa i wie że długo tu nie popracuje Jeśli jesteś pracowity i myślisz że tu cos osiągniesz bo ciężko pracujesz hmmm .... pomyśl.... dobrego, wydajnego woła roboczego nie awansują ...bo kto będzie pracował

Robur
@ex

I tu niestety muszę się z Toba zgodzić- to miejsce dla ludzi którzy potrafią (i tylko tyle) się "zakręcić"- dzięki znajomościom, dzięki nazwisku dzięki nie wiadomo jak dziwacznemu i odrażającemu włażeniu w ... Ale nie każdy potrafi się tak zeszmacić i nie każdy uważa że warto. A niestety ktoś musi pracować więc nie każdy może być przydupasem lidera i wymieniać z nim uśmieszki buziaczki haha. Ktoś powie że to słowa kogoś rozżalonego i sfrustrowanego - tyle że owa frustracja wynika z sytuacji i owej wspaniałej "atmosfery" na magazynie która to atmosfera wcale nie jest taka wspaniała jak się wydaje niektórym. Cóż to zbiorowisko leni, nierobów lizusów, przydupasów i tych którzy musza za innych wykonać ich robotę- więc nic dziwnego że jest tyle narzekania. Poziom liderów tez pozostawia sporo do życzenia, no ale ktoś ich wyznaczył na to stanowisko, jakoś przedarli się przez sito selekcji i na pewno są na swoich stanowiskach dzięki swoim wysiłkom i staraniom oraz znojnej pracy. selekcja nie obejmowała niestety wszystkich dziedzin i chyba warto popracować nad zmiana systemu ;) Idzi 2017-10-16 23:13 przygotuj dużo wazeliny. Może być smakowa.

Jurek
@Robur

Kwintesencja w całej okazałości!!! Brawo.

A ja proponuję prezesowi aby sprawdził logi pracowników. Biuro 80% procent czasu internet. A mega komunikacja przez pigina lub Skype służy do ploteczek i pogaduszek. Otwórz oczy!!!

PracownikMariusz

Witam, pracowałem w Xkomie 2 lata, nieważne na jakim stanowisku. W każdym razie znam magazyn i pracujących tam wtedy ludzi. Tak naprawdę nie jest winna firma jak piszecie powyżej, właściciel firmy przekazuje nadzór nad powiedzmy np. magazynem kierownikom - liderom. I to tylko oni są odpowiedzialni za stan rzeczy jaki ma miejsce na magazynie. Właściciela interesują zyski przy dobrze funkcjonującej firmie- kwestia motywacji pracowników podwyżkami czy też jakąś inna forma gratyfikacji zależy wyłącznie od zainteresowania się tym faktem odpowiedzialnych za to ludzi. Jeśli uznali że nie warto inwestować w ludzi, że za jak najniższa pensje obojętnie kto wykona byle jak swoje zadanie to później zaczyna się dziać źle. Odpowiedzcie sobie sami czy któremuś liderowi lub wyższemu stanowiskowo pracownikowi na magazynie zależy na dobrej pensji swoich ludzi. I zadecydujcie nogami gdzie chcecie pracować. Naprawdę nie ma się co bać- w innych miejscach pensje są porównywalne i wyższe przy lepszej organizacji pracy. Pracujący wciąż w xkomie (biedak) kolega mówił mi że zatrudnili sporo nowych osób, a zamierzają jednocześnie wprowadzić nowe normy. Ciekawa polityka. a może jednak to wy za wolno pracujecie .... nie starcie się jak należy i nie schylacie się wystarczająco nisko przy przechodzeniu NADZORCY...

Prezes
@PracownikMariusz

Prawda jest taka ze ta cudowna firma nie potrzebuje dobrych pracowników tylko tanich niewolników...

Info

Jesteście pewni, że tylko źle można pisać o firmie? Tylko dlaczego niektórzy tak bardzo lubią obrażać innych. Może to niezadowolenie z pracy to efekt waszej postawy a nie firmy? Zawsze najłatwiej zrzucić na kogoś.

PIckuś
@Info

dziękujemy domorosłemu psychologowi za podsumowanie. A odwracając - może to wina firmy a nie naszej postawy?

taki inny

taka specyfika pracy. Musisz być jak ten piesek w samochodach który cały czas kiwa głowa haha- aha i jeszcze się uśmiechać na każdy głupi pomysł. I tak trzeba być robotem albo chcieć się odmóźdżyć bo przy tego typie pracy nie ma innej rady. Inka 2017-10-06 19:57 jakich fachowców? tu takich nie znajdziesz... a przynajmniej nie na wyższych stanowiskach. Familia rządzi.

taki jeden

Czy w X-kom-ie żeby pracować trzeba być robotem ?

@taki jeden

Musisz być dobrym lizodupem :) i kiwac na kazdy kretynski pomysl przelozonego.

Fachowiec nie będzie pracować za te ochłapy.

Inka

Czyżby braki kadrowe w X-KOM są częściowo spowodowane przez ogólny brak na rynku pracy fachowców.?

Pluto

umowa 3 miesiące później brak umowy. Zarobki 1650 netto. Jeśli odpowiednio będziesz się uśmiechał do kogo trzeba to może dostaniesz umowę na kolejny okres. Awans ewentualny po 1 roku pracy podwyzka do 1800 netto. Dalej awansu już nie ma. Zapraszamy bo do rozkładania trzeba jakichś naiwaniaków hehe.

świeżak

witam :) , chcialem zapytac jak wygląda praca na magazynie w x-kom? co jest w zakresie obowiązków, jakie godziny pracy, atmosfera, no i jak z zarobkami, i z mozliwoscia jakiegos awansu? proslibym o w miare konkretna odpowiedz. pozdrawiam :)

Julita

@Kandydat X-KOM akurat poszukuje pracowników na te stanowisko. Rozumiem, że interesuje Cię lokalizacja w Częstochowie? Na tym stanowisku we wszystkich lokalizacjach firmy trzeba mieć sporą wiedzę z zakresu sprzętu elektronicznego. Czy wcześniej pracowałeś na takim, bądź dziedzinowo podobnym stanowisku?

Interesuje mnie praca w X-KOM jako doradca klienta. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć coś w tym temacie? Jak się w firmie pracuje? Jak przebiega rekrutacja, czy jest trudna do przejścia? Jakie warunki stawia firma przed kandydatem? Proszę o kilka informacji.

W zeszłym roku zatrudniono m.in. na magazyn spora liczbę osób. Owe osoby miały umowę na 3 miechy, później w większości zniknęły. Zbliża się okres zwiększonej sprzedaży i tyle, to normalne. A jeśli okażesz się dobrym pracownikiem t szansa na zatrudnienie na dłuższy okres. Praca nie jest ciężka- oczywiście zdarzają się rzeczy które sporo ważą lub przez jakiś określony czas trzeba wyrobić się z zadaniem. Jeśli chcesz i umiesz pracować nie widze przeszkód aby próbować. Poza tym po co czytac opinie o zakładzie przyjdź popracuj i sam się przekonasz jak wygląda praca w x-kom.

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.