Sila Poland Sp. z o.o.

Częstochowa

Opinie o Sila Poland Sp. z o.o.

Kro_kodyl

Pracowałem kilka dni, później ok 2 tyg przerwy i znowu do pracy. Moja ocena jest negatywna: człowiek się stara, ale nikt tego nie zauważa, a normy są kosmiczne, od nowych pracowników wymagają rzeczy, które wykonują stali pracownicy zatrudnieni od kilku lat. Przydzielają ludzi do stanowisk bez szczegółowego wytłumaczenia co i jak po czym okazuje się, że wszystko robisz źle. Maszyny ciągle się zacinają, robota brudna, a do kogo się nie odezwiesz, to ciągle słyszysz, że wszyscy zwalniają się jak najszybciej albo śmieją się ze swoich niskich zarobków. Dodatkowo jakakolwiek pochwała motywuje do lepszegobi efektywniejszego działania, niestety-spotkałem się z tym zjawiskiem tylko 2 razy. Radzę się zastanowić przed podjęciem pracy, albo przeżyć to na własnej skórze.

kjk

Z tego co sie z orientowałem to firma "lipa" panują układy rodzinne. Pracownicy biurowi w tym pani prezes to osobny układ. W biuro wygląda tak jakby zatrzymał sie w czasie tzn na latach 80-90 poprzedniego wieku. Niby firma Włoska, a standard pracy wyposażenie biur na czasy "komuny". Ogólnie to wielka lipa z tej firmy

Edek

Co którzy zatrudnieni są przez firmę mają gorzej niż przez agencję stąd wszyscy nowi pracownicy w chwili przejścia pod zakład uciekają bo widzą jak są traktowani silowcy . Zakład oczekuje od ludzi, że będą dyspozycyjni w każdej chwili. Obowiązuje ich największa przewidziana póla nadgodzin. Nie można sobie pozwolić na plany zwłaszcza środa, czwartek, piątek. Z nadgodzin i tak nic nie ma bo premia jest notorycznie zabierana a ekwiwalent dopłaty do koloni dla dzieci to nie rekompensata gdy zakład ciągłe zabiera.Wymagania dla stałych pracowników kolosalne a reszta z pod agencji chodzi jak chce i robi co chce ale nie można zwrócić uwagi bo ucieknie nowy a i tak nie ma komu robić. Praca biurową polega na nieprzyjemne współpracy z górą. Każdy ucieka a ja nie polecam...

kjk

Mnie tez interesuje jak wyglada praca w SILA w Częstochowie dla pracowników zatrudnionych bezpośrednio przez firmę (nie przez agencje pracy). Słyszałem ze pracownicy maja bonusy do urlopu wypoczynkowego tzn 50% pensji do dofinansowania do wczasów po przepracowanym roku. czy to prawda? Ile osób firma zatrudnia? Jak wygląda praca biurowa w działach utrzymania ruchu, automatycy, etc.?

cad

Pełna zgoda, tyle, że dużo niższe pensje stawiają Sile na samym początku przewodu pokarmowego tzn. dobrzy pracownicy odchodzą, a w ich miejsce przychodzą słabi (delikatnie mówiąc). Odpowiadając na pytanie co do poprawy warunków, to podniesiono normy, taki klimat :)

Aneta

@cad Piszesz, że braknie rąk do pracy. Czy w takim razie Sila Poland potrzebuje obecnie nowych pracowników? Obecnie brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz odejścia cennych pracowników to problem z jakim musi sobie radzić coraz więcej firm. Są jakieś rozmowy nad poprawieniem warunków zatrudnienia?

cad

Stare powiedzenie, że z niewolnika nie ma pracownika do tej firmy pasuje jak ulał. Lata wyzysku zrobiły swoje i prawda jest taka, że w niedalekiej przyszłości braknie rąk do pracy.

Olszewski R 1IjCo9

Pracuje w SILI przez agencje AAS na umowe zlecenie. Bez prawa do chorowania(nie płacą) i urlopu. A po za tym takie umowy się nie liczą do lat pracy. Agencja nawet nie ma siedziby w Częstochowie. Byłem dwa razy po 12 godzin. Inni pracownicy mi mówili żebym nie przychodził na 12 bo mi nie zapłacą za nadgodziny. Koordynator mówi że AAS płaci. Kto mówi prawdę to się okaAAi Po niecałym miesiącu spadam do innego zakładu. Lepiej nie bedę miał ale chociaż umowa nie będzie śmieciowa. No może 20 parę groszy więcej na godzinę.

MadeinUkrain

Przepraszam za mój polski, GOOGLE, jak to możliwe, i tłumaczy. Idę do pracy na tym predriyatiy. Czytałem otzyvy- przerażające. W domu, pracuję na 8:00, ale wynagrodzenie jest mała, średnio 400 zł. Dlatego jestem zmuszony zgodzić się na pracę w tym piekle.

Aneta

@Edek w jakim dziale sytuacja wygląda tak jak to opisujesz? Czy może dotyczy to całej firmy?

Edek

Sila Poland wyzysk, dręczenie poczciwych robotników, stawka głodowa, wykorzystywanie na każdym kroku, bałagan w zarządzaniu i bezprawie.Najgorsza produkcja w Częstochowie.Nikt nie stoi za ludźmi a wymagania kosmiczne za co?Żal...

Aneta

@krisrozumiem, że jesteś zadowolony z pracy w firmie. Chętnie dowiemy się bliżej co na to wpływa. @Mlody co sprawia, że tak negatywnie odbierasz firmę?

byly

a i jeszcze jedna rada dla pani kadrowej, ze jak rozmawia z pracownikiem to niech nie dmucha mu w twarz fajkami, bo to brak kultury

kris

Dobra firma

stefan

Firma ruina.

Roman

Ta firma to jedna wielka rodzina, kto do niej nie należy ma przerąbane i choćby stawał na głowie i tak będzie nikim

silowiec

Firma dramat, wyzysk ludzi nic więcej. Zastanówcie się dwa razy zanim zdecydujecie się na pracę.

xc

hej a ktoś z was może pracowal jako mistrz produkcji tutaj w Czestochowie i powie jakie warunki zatrudnienia sa?

jerzyk

Ten kto ci to powiedział najprawdopodobniej załatwił sobie to stanowisko i niema absolutnie żadnego doświadczenia w innych firmach a więc jego opinii nie warto brać pod uwagę. Pozdrawiam ;)

Rudy

Sila

Jak poznać prawdę o firmie Sila Poland Sp. z o.o. zanim sami zostaniemy w niej zatrudnieni? Czekamy na Twoje komentarze na temat warunków zatrudnienia?

Zostaw opinię o Sila Poland Sp. z o.o. - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sila Poland Sp. z o.o.