Opinie o Sila Poland Sp. z o.o. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Sila Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sila Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sila Poland Sp. z o.o. w Częstochowa

Odradzam

Pracowałam kilka lat temu i odradzam... Płaca za najniższą krajową. Co drugie słowo to kur,ch. Dodatkowo stare baby, które mają nudne życie obgaduja się wzajemnie. Plotkarstwo w tym zakładzie jest na wyjątkowym poziomie. Kultura jak u ludzi upośledzonych umysłowo. Przełożeni też nie lepsi. (usunięte przez administratora) Z daleka od tego miejsca. Ja nie utrzymuje kontaktu i nie mam ochoty mieć z tym miejscem i ludźmi nic wspólnego.

@BT.

A inni pracownicy miedzy sobą jak? jakie w tym przypadku są teraz relacje? Atmosfera pomiędzy wszystkimi działami mnie interesuje. Widzę po zapytaniach, że ludzi cos ta księgowość mocno zainteresowała, co z pozostałymi opcjami na prace? są obecnie możliwe?

Praca

Margines wiejski i miejski. Sama patologia o niskim poziomie intelektualnym która tłucze jedną i tą samą rzecz i wytłuc nie może. Osoby niedorozwinięte.

@Zofia

Nadal namawiają na sety w soboty i w niedziele. i co ? okazuje się , że wszyscy przychodzą. Oni nie mogą żyć bez tego zakładu. Tylko zastanawiam się , czy to jest legalne co tydzień robić presję i pytać cyt. " czy przychodzisz w sobotę i niedzielę ? Szkoda , że taka presja ,żeby dorobić do podstawy w myśl tego (usunięte przez administratora)że zarabia się tam najniższą krajową. Przecież to nie czterobrygadówka tylko pięciodniowy tydzień pracy . Ale cóż , nie mają oni własnego życia prywatnego tylko ten zakład. Widać ten zakład jest dla nich wszystkim , całym życiem. spaczeni ludzie , bo 7 dni tyrać to naprawdę trzeba być(usunięte przez administratora) bez honoru!(usunięte przez administratora)

Zofia

Starzy pracownicy, głównie kobiety, ale nie tylko celowo sabotują pracę nowych. Jak w tym kraju ma być porządek?! Chcecie być wredni to się nie dziwcie potem, że inni się wam "odwdzięczą".

@Zofia

Tam są ludzie z niepełnym podstawowym wykształceniem a pani mówi, ze w większości nie maja tam matury.. To, nawet jak ktoś ma faktycznie maturę, to i tak tam nikogo nie obchodzi, Ogólnie to dominuje tam niepełne podstawowe. A druga rzecz to brak kultury idzie razrm z brakiem wykształcenia. Spaczone i wulgarne towarzystwo

Ktoś się uwzioł na nasz zakład bo nie jest źle, jak to wszędzie. Placom zawsze i nie ma problemu. A jak ktoś ma problem to niech sie zatrudni. Cienszko jak wszędzie ale robić trzeba

No kto pracuje???? Jak ktoś chce robic to robi a jak niechce sie mu to nie robi i robic nie bedzie bo i po co. Dobrze jak by dostali pieniondze i sobie pany chodzily po chali jak pany bo to co inne rence majom od moich. Jak sie chce to sie bedzie robic a jak sie nie chce to by mu dali tam duzo to bedzie nazekal bo niedogodzisz takiemu. Zaklad jak zaklad niepsuje sie nic ani nic. A lepiej jest niby w innych zakladach. Paczki dla dzieciokow to masz gdzie indziej? Da ci kto? Mogli niedac a dajom ale o tym nikt nie mowi bo po co? Tylko daj i daj

Kacha Nowy wpis

Witam, technolog produkcji gdy był teraz niedawno poszukiwany to miał w ogłoszeniu przypisane widełki od 6 do 12 tys. proszę mi wyjaśnić na jakiej zasadzie można zarabiać te górne 12 tys. i czy warto by partner aplikował jeśli znowu pojawi się oferta?

Marzenka Sito Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Dzień dobry, czy te informacje o zepsutych maszynach i plotki o zwolnieniach grupowych są dalej aktualne? Nie wiem czy jest sens tam iść do pracy.

Marysia

Nie polecam!!! Z bólem serca to pisze ponieważ na rozmowie rekrutacyjnej wszystko wyglądało inaczej niż w rzeczywistości popsute maszyny to pierwsze miało nie być norm a były po 3 dniach pracy zostałam zwolniona bo rzekomo nie dawałam sobie rady a przecież to nie moja wina że są popsute maszyny jest tam taki Pan mistrz pan którego nazwisko zaczyna się na literę W. Ten pan przychodził do mnie sprawdzać jak mi idzie za każdą raza na mnie krzyczał. Pracownicy mówili że dostał trochę władzy i mu się styki popalily niestety to prawda odczułam to na własnej osobie.. Pozdrawiam serdecznie w razie czego proszę pisać do mnie(usunięte przez administratora)

@Marysia

W momencie, gdy maszyna nie działa, to powinno być odliczane od normy. Nawet starym pracownikom idą wtedy na rękę, po prostu roboty nie było i jakiś pretekst musieli mieć by ludzi pozwalniać, nie odbiera tego osobiście, że to twoja wina. Człowiek musi nabierać doświadczenia, ale kurde nie opuszczać zakład z przeświadczeniem, że jest do niczego.

@Zofia

Nie rozumiem tylko czemu wymyślany jest pretekst co do odejścia danego pracownika? jeśli to prawda, że jest po prostu mniej pracy to nie wystarczy o tym poinformować? Tak poza tym czy jest to częsty przypadek?

@Zofia

Czemu w biurze nie stawia się zatem na integracje? Nikt jeszcze tego wprost nie sugerował? Mam przed sobą oferty dla samodzielnych księgowych, szukano dwóch osób ze cztery miesiące temu, a przynajmniej taka oferta wisi na takim portalu. Z treści wynika, że do 6 tys można zarobić, za jaki nakład pracy? co się przez tych 8 godzin wykonuje, czy praca jest spokojna?

Andrzejek
@Zofia

Wiesz co powiem ci że te babska to są tam wredne i chamskie

No a jak z kasą się przy tym stoi? Widzę, że ktoś rzucał wyżej jakaś kwotą z szóstką z przodu. Jest tu w ogóle ktoś kto miałby wpływ na zarzadzanie takimiż zachowaniami i tak dalej? jak macie jakieś poważniejsze problemy to gdzie się z nimi idzie?

@Andrzejek

Była na push pull taka jedna starsza babka na literę B., co się mega na mnie uwzięła, normalnie typiara miała jakąś satysfakcję w tym żeby robić ze mnie (usunięte przez administratora), wyrzucała swoje frustracje na każdym kroku, komentowała wszystko nawet niezwiązanego z pracą wmawiała mi że jestem (usunięte przez administratora), celowo wprowadzała w błąd, jak sama popełniła błąd to z uśmiechem na twarzy oznajmiła mi, że zwali winę na mnie. Już na emeryturze jest chyba i całe szczęście. Ludzie jak macie jakieś problemy, w małżeństwie wam się nie układa to idzcie do psychologa, pijcie melisę czy tam jakieś leki na uspokojenie, a nie wyżywacie się na innych. No chyba, że przełożeni wam kazali tak postępować.

Nikola
@Zofia

No to faktycznie koszmar . Ale poza nawiasem nie wie Pani czy mają być w tym zakładzie czterobrygadówki ? Bardzo proszę o odpowiedź , to jest bardzo ważne . A ogólnie to kobiety pracują tam wszędzie , nie tylko na push- pullach lecz również na wtryskarkach. Tam z kolei jest zabawa , jest impreza ,, Dni Kobiet itp. itd.... Pozdrawiam

Shi..
@Zofia

Tam większość osób wyrzucała swoje frustrację, Co drugie słowo to wyzwisko, przezwisko itp. Przykład P. Tomasza S. I jemu podobnej patologii Normalnie zachowujące się osoby szybko opuszczały ten zakład.

@Zofia

Dokładnie to kobita do mnie ciągle ze nie myślę, a nikt mi nie powiedział co gdzie leży. Innym razem nie myślę bo wycieram kontener pionowo nie poziomo. Nie wiem czy taka robota wymaga szczególnego myślenia.

@Zofia

Może faktycznie nie myślę podczas takich doopogodzin, bo mi trzeba mówić wszystko dokładnie jak krowie na rowie, ale nas wysłali wtedy na sprzątanie galwanizerii, co to ma do jasnej anieli wspólnego z produkcją??? Nie rekrutowałam na sprzątaczkę. Przecież wiadomo, że my tylko robimy byle robić, a tamta chce się zes.ać, bo ona wie lepiej. Sama się zastanawiałam czy my mamy faktycznie coś robić czy tylko udawać, ale dla tej baby to co bym nie zrobiła zawsze było źle i to ja głupia po prostu jestem, bo tak! Na inteligenję sobie nie pozwolę najeżdżać, bo sami w większosći nawet matury nie macie, a robicie z siebie bóg wie kogo, bo umiecie wycierać kurz. Ja mam jeszcze perspektywy na coś lepszego, wy już de.ilami zostaniecie do końca życia.

Nick Nowy wpis

Praca

@Praca

Przede wszystkim zachowanie tych osób w stosunku do innych nie jest normalne.

Były pracownik montażu
@Praca

To prawda co piszesz, ludzie są w ogóle nie szanowani, pomiatani, a rzekomi koledzy z pracy jakby mogli utopili by....maszyny z lat 50 serio, organizacja pracy na 0 poziomie, nikogo nic nie interesuje gdy np. zgłaszasz jakąkolwiek usterkę np przedpotopowej maszyny, bądź latasz pół dnia aby Pilot przywiózł jakiś komponent, praca dno, zarobki tragiczne , premia jest ale zawsze coś i ucinają, nie mówiąc o urlopie , o który trzeba stoczyć z mistrzem i mowa tu o jednym dniu nie mówiąc o więcej, jednym słowem brud smród i wyzysk,

Wyższy
@Praca

Czego oczekiwać od patologi która sieje trutni liga a grzebie pracowników prawych, którzy robią 200 % normy, na covid i umarli, bądź odeszli z pracy najwartościowsi pracownicy, zastępuje się Ich młodym , bez wykształcenia i wymaga się tych samych umiejętności i skuteczności , którzy już na wstępie wykazują brak skuteczności i maja że tak powiem "swobodne" podejście do odpowiedzialności za swoje obowiązki... Potrzeba jest wzniosła,PODOBNO NOWY PRACOWNIK JEST DOCENIANY , Przynajmniej płacowo!, wśród pracowników mile widziana, nowa twarz, nowy styl, nowy pomysł, lecz twardy musisz być... ! za prawdę powiadam Ci Twardy! come?!: https://www.youtube.com/watch?v=7gphiFVVtUI

@Wyższy

Cytując Pańską wypowiedź, patologią jest zachowanie pracowników zakładu.

@Były pracownik montażu

Niestety zakład zatrzymał się w czasach (usunięte przez administratora)

@Wyższy

Po co chcesz robić 200 procent normy? Dostaniesz więcej kasy za to? Nie rozumiem. Ci starzy nie sa wcale tacy świetni. Nie zauważyłam tam dobrze wyuczonego fachu. Jak ktos robi 20-30 lat to już nie powinny mieć miejsca sytuacje gdy ktoś nie wyrabia normy i zwala winę na okolicznosci zewnętrzne. Dlatego każdy dzień pracy jest dla nich wielkim wyzwaniem. Widać z jakim stresem podchodzą do stanowiska. Tak na prawdę przychodzą do pracy u na drugi dzień zapominają jak się pracuje na danym stanowisku

Tom

Witam państwa, moi kochani zebraliśmy się tutaj żeby ogłosić jakże ważną wiadomość. Zakład pracy, którym jest niewątpliwie Sila Poland nie płaci pracownikom pełnej godzinówy na umowę o pracę. Jeśli ktoś ma wątpliwości zapraszam do kontaktu pod adresem: tomek1985pseudonim.pl Zapraszam do złożenia zbiorowego pozwu w Sądzie Pracy (Sąd Rejonowy Vii Wydział Pracy I Ubezpieczeń Społecznych). Będziemy walczyć o swoje prawa, zgodnie z przysługującym prawami. Niestety usuwanie komentarzy to nie sposób na pozbywanie się problemu Panie Administratorze. Niestety jestem utwierdzony w przekonaniu, że jest to robione z premedytacją. Proszę liczyć się z poniesieniem kosztów procesowych w razie przegranej, jeśli będę wiedział że sytuacja się nie zmieni, a będę wiedział kochani. Mam trzecie oko. Jestem niewidzialną ręką sprawiedliwości. Jeśli ktoś pracował i był traktowany poniżej godności, ma prawo do godnego życia. Nie bez powodu jeden elektryk powiedział w kongresie "My Naród" mamy prawo do decydowania o godnych warunkach pracy i płacy. Dosyć wyzysku. Zapraszam do kontaktu poprzez podany kontakt. 30 dni roboczych ma uregulowanie WSZYSTKIM zaległości. Radzę nie usuwać, bo post się będzie pojawiał ponownie jak bumerang. Ja nie jestem od oceny. I nie chce przesadzać. Niech zrobi to odpowiedni organ. Pozdrawiam kochani. Bądźmy dzielni. Nie dajmy z siebie robić snopów sian. Dodaje ponownie Panie Administratorze. Usuwanie nic nie da, gdyż powtarzam 22,80 obecnie wynosi podstawa. Słyszałeś ile będzie od 1 stycznia 2024. Usuwacie regularnie więc boicie się. Może Krajowa Administracja Skarbowa też powinna rzucić oczko. Jeśli oczywiście wszystko jest ok, to byłoby to bezpodstawne. Za uszkami ktoś tu ma chyba? Menagerowanie takie widzę. Zatem zaniechanie działań będzie równoznaczne z brakiem ugody. Za ten czas tam spędzony i traktowanie pracownika niestety chyba się spotkamy na sali. Niech orzeka niezawisły Sąd.

Ksx
@Tom

Masz rację ale polskie super prawo pozwala dać pracownikowi mniej niż najniższa krajowa i uzupełnić to premia która później jak coś (usunięte przez administratora) ci zabiorą i wychodzi na to że nie masz nawet najniższej krajowej (usunięte przez administratora) śmiechu warte(usunięte przez administratora)

@Ksx

I co dalej w takim wariancie sytuacyjnym? Nie można tego w teorii zgłosić, za zarobiło się mniej w danym miesiącu niż wynosi prawnie ustalona kwota? czy wiadomo co z zarobkami będzie mogło być już w lipcu?

Fx

Zgłosić oni tego nie zgłaszają. Mało tego, teraz nawet pracują w weekendy.. Całym życiem jest dla nich ten zakład. Po co mają wracać do domów, do rodzin, jeżeli jeszcze mają ogniska rodzinne. Ten zakład jest dla nich rodziną. Spaczeni ludzie

@Fx

Teraz obecnie robią tam dwunastki , jeszcze soboty i niedziele . Pługi z przodu i z tyłu . Za cztery godziny nadgodzin nęcą dopłatą 200 zł plus. Co to w ogóle jest ? całe 30 dni wyrobisz to zarobisz . Obrzydzenie!!!!!!!!! . jak nie to zdychaj z najniższej krajowej , nawet po 18 latach pracy w tym czymś najniższa krajowa . Obrzydzenie. Niech w ogóle nie wracają do domów , jeśli nawet ten dom jeszcze posiadają .

Fx

To co? To jest czterobrygadówka ? To nawet w innych zakładach na strefie np. w ontexie tak nie ma. A tutaj w tym czymś na okrągło?. Szczyt wszystkiego,. Szkoda, ze nie przekłada się to na wynagrodzenie.

Edek

Co którzy zatrudnieni są przez firmę mają gorzej niż przez agencję stąd wszyscy nowi pracownicy w chwili przejścia pod zakład uciekają bo widzą jak są traktowani silowcy . Zakład oczekuje od ludzi, że będą dyspozycyjni w każdej chwili. Obowiązuje ich największa przewidziana póla nadgodzin. Nie można sobie pozwolić na plany zwłaszcza środa, czwartek, piątek. Z nadgodzin i tak nic nie ma bo premia jest notorycznie zabierana a ekwiwalent dopłaty do koloni dla dzieci to nie rekompensata gdy zakład ciągłe zabiera.Wymagania dla stałych pracowników kolosalne a reszta z pod agencji chodzi jak chce i robi co chce ale nie można zwrócić uwagi bo ucieknie nowy a i tak nie ma komu robić. Praca biurową polega na nieprzyjemne współpracy z górą. Każdy ucieka a ja nie polecam...

Olcia

Nie wychodzi nic jakoś kolosalnie lepiej? Pani pisze o tym z własnego doświadczenia pewnie? Dopiero co przyglądam się komentarzom, proszę o doprecyzowanie o jakie okoliczności może chodzić z takim stwierdzeniem? Co to za pozorowanie?

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Sila Poland Sp. z o.o.? Chodzi o pracę jako Pracownik magazynu, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 21 kwietnia.

W tym zakładzie nie ma żadnych benefitów .Płaca za mniej niż najniższa krajowa - 18,18 zł brutto .Poza tym nikomu to nie przeszkadza , pracują tam ludzie z niepełnym podstawowym .Premie są zabierane. Spaczeni ludzie . Chamstwo i jeszcze raz chamstwo.

Zofia

Spaczeni. Robią często krzywdę sobie i innym. Patrząc na ich poglądy jakie wygłaszają. Ja miałem przerąbane to inni też powinni mieć. Zabrać ludziom cały socjal! W ogole według swojego rozumowania nie powinni przyjąć podwyżki bo rok temu ktos inny też jej nie dostał...

@Zofia

Spaczeni to mało powiedziane, chamstwo i jeszcze raz chamstwo tam. Nie rozumiem ostatniego zdania o jaką podwyżkę chodzi, bo z tego co się orientuję podwyżek tam nie ma. Tylko państwo zmusza zarząd do respektowania tej najniższej krajowej. W innym przypadku jechali by na.... po prostu w głowie się to nie mieści. (usunięte przez administratora) w najwiekszym wydaniu

Griszka

Praca mobingowa ,starzy pracownicy zmówili się aby nie pomagać nowym pracownikom przyjmowanym przez agencję, nie pomagają nowym którzy dopiero się uczą tylko cisną by wyrobić normę bo mają premię.Piloci którzy są od tego by pomagać nowym i uczyć ich to tego nie robią. Nowi pracownicy często nie wytrzymują takiego zachowania psychicznie i odchodzą .Nic dziwnego że zakład nie ma ludzi do pracy. Dyrekcja powinna zainteresować się zachowaniem długoletnich pracowników.

@Griszka

Starzy pracownicy nie mają obowiązku szkolenia nowych pracowników którzy przychodząc do pracy na produkcji. To tylko spychoterapia ze strony pilotów i mistrzów. Co więcej od starych pracowników wymaga się normy za dwoje. Nowi szukają tylko lekkiego zajęcia i patrzą żeby inni ludzie robili za nich połowę roboty. Przychodzą często lenie i nieroby. Ile można za kogoś robić? Niech każdy pracuje na siebie bo bierze te same pieniądze.

@Griszka

Dodam że jak nowy pracownik pójdzie na inne stanowisko to wcale nie wyrabiają normy. Przy nowym wręcz ja zawyżają, bo są od początku negatywnie nastawieni, chca go zniechecic. Częste jest czepianie się nieistotnych szczegółów. A potem sami robią to samo.

nie płaci fv za usługi

Ostrzegam przed ta firma. Nie placi fv za wykonane uslugi.

zatrudniony

Zgadza się - wypłata zawsze w terminie, dodatkowe pieniądze na święta i wakacje, paczki dla dzieci, bony, a czasy trudne i kryzys wszędzie

pracujący
@zatrudniony

Ktoś kto rzeczywiście pracował /pracuje w tym zakładzie doskonale wie, że post powyżej jest zgodny z prawdą. Reakcje w postaci negujących emotek świadczą o tym, że na forum wkradł się trolling

@nie płaci fv za usługi

Ten zakład nie płaci również tak ,jak powinien , ponieważ nie stosuje się do najniższej stawki godzinowej , jaką ustalił rząd ,tj 22,80 zł . Stawkę w tym zakładzie mają 18,18 zł . Nie wiadomo skąd to wzięli .Łamane jest prawo notorycznie . Premia za bezpieczną produkcję zlikwidowana w kwocie 30 zł. nigdy ta kwota nie uległa waloryzacji a uległa likwidacji. Czyste (usunięte przez administratora) . a oni tutaj piszą z błędami ortograficznymi ,jaki to super zakład .Tylko niewiedza prawa pracy im nie służy ,gdyż to co dostają to nie jest najniższa stawka godzinowa ,bo 22,80 zł ustanowione przez rząd to tego nie można już obniżać do jakiś 18,18 zł . Zbliża się lipiec a więc stawka ustalona przez rząd będzie wynosić 23,50 zł .To dla informacji dla niedouczonych . Niżej się nie da !!!!!!

zatrudniony

Moja wypowiedź dotyczyła konkretnie dodatków świątecznych i wakacyjnych oraz paczek dla dzieci. Są one faktem od lat i nic nie zostało pomylone. (usunięte przez administratora)

@Tom

Skoro o dokładnych stawkach wypowiada się, jak sugeruje nick, dobrze zorientowany ,,pracownik" firmy, to dlaczego w tym samym poście pisze o innych zatrudnionych w zakładzie per oni: cyt.:,,niewiedza prawa pracy im nie służy...to co dostają..." itp. Dziwne...

Przeciętny Kowalski

Ależ oczywiście, zgadzam się z Panem, że stawka powinna wynosić tyle, ile przewiduje ustawa i tak też jest. Zrozumiałe, że każdy szuka dla siebie najkorzystniejszych ofert, tylko skoro tutaj jest tak źle jak się to opisuje, to dlaczego niejednokrotnie byli pracownicy wracają? Może dlatego, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...Zarówno Pan jak i ja mamy prawo do swoich opinii. Forum dotyczy pracy, więc nie rozumiem mieszania do tego polityki, a bezpodstawne nazwanie mnie ,,agentem" wybaczam, kładąc na karb niepotrzebnych emocji. Pozdrawiam

Przeciętny Kowalski

Powtórzę - w moim poście, który Pan skomentował, nie było ani słowa na temat stawek ustalonych przez Rząd ani tym bardziej ich kwestionowania. Co do aktualnych stawek w zakładzie najwyraźniej mamy inne informacje. Zainteresowani pracą mogą je poznać u źródła i taki m.in. jest cel postępowania rekrutacyjnego. Poza tym, jako osoba, która również ceni zasady praworządności, nie widzę tu prawa ani obowiązku operowania kwotami czy nazwiskami (RODO). To, że są osoby, które zdecydowały się wrócić lub rozważały powrót to jest fakt i dowód na to, że nie wszędzie jest tak kolorowo jak mogłoby się wydawać. Ot tyle, taka moja wyłącznie prywatna opinia i proszę do niej nie dorabiać podtekstów politycznych.

tom
@Przeciętny Kowalski

Panie przeciętny Kowalski Panie przeciętny Kowalski Pana argumenty cóż są takie jakby wyciągnięte z czapy. Dlaczego? Uprzedzam pana pytanie, żeby się pan nie zdziwił. Cytuję pana „nie było ani słowa na temat stawek ustalonych przez Rząd ani tym bardziej ich kwestionowania”, co nie zgadza się z komentarzami innych użytkowników poniżej a jest ich bardzo dużo. Po drugie mówi pan tak: „Poza tym, jako osoba, która również ceni zasady praworządności, nie widzę tu prawa ani obowiązku operowania kwotami czy nazwiskami (RODO)” a ja nie mówiłem o żadnych nazwiskach, gdyż dane osobowe jak nazwa wskazuje to kwota przypisana do nazwiska wtedy możemy mówić o RODO. Stawka za godzinowa czyli podstawa jest jawna. Z komentarzy poniżej i to wiele osób tutaj pisze jak czytam i to nie tylko z tego roku że stawka jest niższa niż ta podstawa czyli rządowa stawka godzinowa. Więc to budzi mój niepokój mocny. Po trzecie coś tu śmierdzi mocno skoro zasłania się Pan panie przeciętny Kowalski ustawami, Rodo, srodo i innymi takimi. Proste moje pytanie jakby tawarisze w Moskiwe zapytali: towarzyszu Kowalski czy prawdą jest, że poniżej piszą prawdę, że stawka jest niższa niż obowiązująca w Polsce podstawa? I jaka jest kwota podstawy za godzinę gołej bez niczego? (CYFRY, interesują mnie CYFRY) Po Czwarte owszem na postępowaniu rekrutacyjnym można poznać stawkę jak najbardziej, ale moje pytanie czy jest równa stawce rządowej? większa od stawki rządowej? czy niższa od stawki rządowej? Matematyka to był przedmiot w szkole podstawowej to był przedmiot przez wszystkie lata edukacji. Pani stojąc przy tablicy prosiła o cyferki żeby podać na koniec. Też Pan się wymigiwał odpowiedzi? Oczywiście to taki przykład żeby lepiej Pan Panie przeciętny Kowalski zrozumiał. Znaczy tak wyglądała matematyka w Polsce. Nie wiem jak w Moskwie ale mniejsza z tym. I już na koniec proszę sobie wejść Jooble.org i przejrzeć sobie ogłoszenia. Stawka za godzinę jest wyszczególniona. Nie ma tam mowy o rodo, co Pan za bzdury plecie. A to czy jest kolorowo to zależy kto jak widzi świat. Cytuję: "nie widzę tu prawa ani obowiązku operowania kwotami". Też cenie prawo i jak w grze karcianej mówię sprawdzam karty na stół. Jest goła rządowa godzinóweczka czy jej nie ma? Goła towarzyszu goła. Myśli Pan, że nie nikt nie wie, że jeśli jej nie ma to są jakieś lewe dziengi. Jak lewe dziengi to idą do mocodawcy czyli do Moskwy. Nie pozwolimy w Polsce, żeby nasza bratnia Ukraina przez takich trolli cierpiała. Może pan panie przeciętny kowalski boi się podać cyferki bo to kwoty w rublach. Taka moja wyłącznie prywatna opinia. Proszę nie brać tego personalnie. Slava Ukrainie. Herojom slava!!!!!!

Każdy o zdrowym rozsądku uciekł? Ciekawi mnie czy to dosłownie każdego działu miało dotyczyć? Ja akurat jestem tu ze względu na dawniejszą oferta z internetu dla samodzielniej księgowej. Co wiecie o tej pracy? atmosfera jaka występuje? Zarobki już podano, różnica w widełkach wynosi 1,500 zł, czy tylko od doświadczenia będzie zależna?

pracowałem 3 lata tyle wytrzymałem praca na produkcji dział montaż raz lżej było raz ciężej jak to w pracy ale atmosfera i relacje z pracownikami dno co niektórzy uważali się za kierowników obgadywanie poniżanie oczywiście nie dałem sobie w kasze dmuchać mocni tylko w gębie na zewnątrz nie chcieli iść pogadać jak facet z facetem chamstwo i (usunięte przez administratora) a jeśli chodzi o kasę to jest bardzo źle ogólnie to bardzo mało płacą

@były pracownik

Zgadzam się z pańską opinią . Miał Pan słuszną rację , że Pan odszedł z tego zakładu .Nadal jest dno a o wynagrodzeniu szkoda mówić .Za grosze każą pracować , a namawianie na sety w soboty i niedziele stało się normą . Chcą aby w ogóle nie mieć życia prywatnego i rodzinnego , chociaż do obecnej chwili nie wiedzą za jaką pensję pracują bo od stycznia 2024 r. jest podwyżka ale oczywiście to dla zakładu jest temat tabu . Ludzie tam pracujący naprawdę nie czują poczucia za ile pracują , tylko jak im każą to przychodzą w soboty i niedziele . To jest po prostu najgorszy zakład .

@były pracownik

Namawiają na sety w soboty i w niedziele , do skutku. Co to ma być .Rodzinka siloska !!!!!!!! . Przez ten zakład rodzina pracującego odchodzi na bok , dla takich ludzi liczy się tyko zakład .Obrzydzenie !!!!!!!!!!!!

Shi....
@były pracownik

Bardzo długo wytrzynał Pan z tą (usunięte przez administratora), zgadzam się z opinią, tam nie ma normalnej atmosfery, zresztą czego spodziewać po osobach, które całe życie wciągają gumy na pancerz linki...Każdy o zdrowym rozsądku uciekł.

Roxa

Macie tu w ogóle jakieś zmiany od tego roku? po przejrzeniu komentarzy widzę, że niektórzy podkreślali słabszą atmosferę zastanawiam się czy sytuacja może się nie poluzowała przypadkiem? Większość zespołu jest teraz nowa? I czy będą jeszcze oferty? aktualnie żadnej nie widzę

@Roxa

Zmiany?? Jakie zmiany? Nic się nie zmieniło. Teraz co miesiąc jest obrywana premia w bezszczelny sposób i co ciekawe nie tylko jedna tylko jeszcze marna druga. W tamtym roku co dwa miesiące, w grudniu i teraz w styczniu.. Chyba widzi pani po komentarzach, że opinie są fatalne, także dziwię się, a atmosfera szkoda gadać. Człowiek po takim zakładzie jest już spaczonym człowiekiem. Na każdym kroku obrywa się marne grosze z tych premii. Tam się nic nie zmieni, bo ludzie tam pracujący i tak jak każą przyjść na gwizdek to przyjdą. Za te marne grosze szkoda się niszczyć. Taki zakład z daleka omijać. Każą pracować na okrągło tylko dlaczego notorycznie obcinają premie i co się da.? A gdzie przeklada się to na wynagrodzenie? No właśnie nie. SZOK!!!!!!!!!!!!

Czy w Sila Poland Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Motto przyjdź i dorób w soboty? Tak ktoś teraz niedawno odpisał na obcinanie premii, zastanawiam się czy jeśli już to występuje to na każdym stanowisku? a co z działem księgowości? Czy tam w ogóle są jakieś premie? widziałam parę ofert dla tych samodzielnych i zaczęło mnie to zastanawiać. W biurze są częste rotacje?

zzz

Zakład ohyda . w miesiącu grudniu pracownicy zostali zmuszeni do urlopu bezplatnego , co jest niezgodne z Kodeksem Pracy , zgodnie z art. 174 paragraf 1 Kodeksu Pracy ,poniewaz niby nie było pracy . Zdaża sie to notorycznie .Pracodawca nie może zmusic pracownika do urlopu bezpłatnego , gdyż pozbawia pracownika wynagrodzenia i niepłacenia składek zusowskich za okres urlopu bezpłatnego. Udzielenie urlopu bezpłatnego odbywa się tylko i wyłącznie na wniosek pisemny pracownika . W tym zakładzie łamane są wszelkie prawa pracownicze ,ale osoby tam pracujące chyba nie znają Kodeksu Pracy i swoich praw. To już jest nie do przełknięcia

Witold
@zzz

Cały grudzień załoga była na bezpłatnym urlopie, a jeśli nie, to ile to trwało i jaka kasa za miniony miesiąc?

Xyz
@zzz

Tam łamie się prawo pracy codziennie. Ludzie tyrają jak (usunięte przez administratora), kończą pracę w piątek wieczorem i w sobotę rano mają być wbijając karty godzinowki z opóźnieniem i o tym wie dyrektor ????????????????

@Xyz

Zgadzam się z tą opinią . Teraz w miesiącu grudniu 2023 r. znowu obcięta premia . I tak co drugi miesiąc . Najlepiej jakby za darmo(usunięte przez administratora) i to na okrągło . Nadal tak jest ,że najlepiej jeszcze w soboty . SZOK!!!!! . Ale widocznie tym ludziom to wszystko pasuje . Obcinają premię ale motto brzmi ...Przyjdź i dorób w soboty.

Odradzam

Małgorzata
@Odradzam

A może warto było z nimi pogadać by to plotkarstwo się zmniejszyło? Pracowałam w podobnej firmie i z powodu plotek atmosfera była słaba.

Małgorzata
@Odradzam

A można coś nadgonić dodatkowymi godzinami czy ta opcja nie wchodzi w grę?

Emerytka
@Odradzam

Po latach kiedy jestem już na emeryturze osoba która twierdzi że jej nie pamiętam zamieszcza dziwne "podziękowania" za zdarzenie które nigdy nie miało miejsca .Skąd Katarzyna, która wpisuje że jestem zazdrosna twierdzi że, nie miałam dyplomu (jakiego?) to wie , czyżby miała wgląd do moich akt osobowych? Można nieć "dyplom" nie wiem z czego ale nigdy nie mieć wiedzy. Wszystkich, którzy mnie znali obecnych i byłych pracowników serdecznie pozdrawiam.

taka mała dygresja
@Emerytka

pani zawsze miała wielką wiedzę szczególnie , jak zabierać premię

@Odradzam

(usunięte przez administratora) Premia co drugi miesiac obrywana. Strzście się tego zakladu, chyba ze jesteście z wykształceniem niepełnym podstawowym i nie macie ambicji (usunięte przez administratora)

Roma
@XYZ

Ten wspomniany brak ambicji na co według Ciebie wpływa? Co do premii to z czego wynika taka cykliczność względem jej pomniejszana? Czemu ma się to dziać akurat w drugi miesiąc? Dzieją się równolegle jakieś inne procesy?

Bt
@Odradzam

Prawda, wiel lat temu opuściłem to miejsce, najgorsze w jakimkolwiek pracowałem

@Odradzam

Nawizuajc do tej wiadomości, co drugie słowo to obelga, zgadzam się z tą opinią. Z większością tzw. starych pracowników nie było normalnej rozmowy. Jedynie wysluchwianie przekleństw i wyzwisk w stronę innych osób.

Olga

Także przyszłam tu za ta oferta do księgowości, o której już ktoś wspominał jakiś czas temu. czy to oznacza ze praca raczej nie będzie możliwa? mam doświadczenie i chciałam przyjść od kolejnego roku. czy do tego czasu planowane się może jakieś większe zamiany?

XYZ

Ale szybko usuwacie komentarze , które nie są na rękę . Najlepiej ,żeby nikt się nie dowiedział , co tam się dzieje. Szok.

BT.

Jeśli ktoś z Państwa pracował w tym zakładzie zapewne dostrzegł bardzo niestosowne zachowanie takich osób jak np. p. Tomasz Szydłowski, Marcin Nykiel,,Michał Jastrzębowski itp. im osób. Wymyślanie wyzwisk, obelg było u tych "panów" na porządku dziennym.. Niestety z takimi osobami nie da się pracować. To nie zaklad tylko "ludzie"... Nie polecamy.

@BT.

Oczywiście adminstrwcja usunie niniejszy post lub nazwiska tych osób, żeby czasami nie wyszło na jaw, że bezkarnie ubliżają, właśnie to jest cały trzon zakładu SHI, Bardzo się cieszę, że od wielu lat tam nie pracuje.... Nie polecany, w imieniu kilu byłych pracowników tego zakładu.....

@BT.

Z tego co się orientuję to w zakładzie tym pracuje mnóstwo kobiet. Czy one też podobnie się zachowują, bo opinie na ich temat nie są w tych postach pozytywne. To jest szok, że wulgarny i niestosowny jezyk jest elementem tego zakładu. Poza tym bardzo dobrze , ze ktoś uchyla rąbek tajemnicy na temat zasad zachowań pracowników.

Вероніка
@XYZ

з нами працюють жінки. це велика допомога для нас і наших родин. Я жінка, і мені подобається працювати в sila, тому що це хороша робота. сорок плюс дістав і добре. Не знаю, чому ви так говорите про нашу працьовиту групу, ми всі за когось, бо це важливо, я не розумію, що саме ви пишете, але по-нашому кажуть «слава праці».

Zofia

Widzę że ruska agentura się wkradła na nasz zakład.

XYZ

A ja widzę, że najlepiej by pasowało aby wasz zakład zostawiony był w spokoju. Aby nikt się nie dowiedział jak tam w ogóle jest. A niestety opinie są zatrważające, czy to dotyczy kobiet czy mężczyzn. Oczywiście może się mylę , może ....Opinie mówią same za siebie. No cóż taka dygresja.

Zostaw merytoryczną opinię o Sila Poland Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Sila Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sila Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sila Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 2 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sila Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sila Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sila Poland Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Morsztyna 9
    42-209 Częstochowa