PKS Gdańsk-Oliwa SA

2.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o PKS Gdańsk-Oliwa SA

Krzysiek

Jako kierowca PKS GO jestem zadowolony ze współpracy, kasa zawsze na czas, kontakt ze spedytorem mega spoko, zawsze idzie się dogadać. Wiadomo że wymagają i gonią ale to jak w każdej firmie, za darmo nikt nie płaci. Najważniejsze że jak czlowiek potrzebuje trochę wolnego to nigdy nie miałem problemu. Widać zaangażowanie i zaangażowania wymagają. Jeżdże już tutaj kilka lat i jest mi dobrze. Scania nowa co 3 lata, widziałem chłopaki maja też Volva. Wiadomo w żadnej robocie nie wszystko układa się idealnie, ale ważny dla mnie jest kontakt i widać zaangażowanie całego zespołu. Pozdrawiam PKS GO

@Krzysiek

czyli skoro kilka lat jesteś to wymieniali Ci auto, tak? a co robią z poprzednim wtedy, na sprzedaż idzie od razu?

Krzysiek Nowy wpis
@Maja

Tak wymienili, jak się zatrudniłem przydzielono mi niespełna dwuletni zestaw, później przesiadłem się na nowe, a z poprzednim to tak po prawdzie nie wiem co się stało, nie interesowało mnie to w zasadzie..

Maja Nowy wpis
@Krzysiek

aha, no mnie tak, bo ciekawa byłam czy udostępnia się nowym osobom. czyli starsi pracownicy mają przywilej korzystać raczej z nowszych modeli? jakie są obecnie najstarsze w taborze i z jakimi przebiegami? do jakiego maksymalnego zużycia są one utrzymywane, orientuje się ktoś?

Czy rozmowa rekrutacyjna w PKS Gdańsk-Oliwa SA odbywa się również w języku angielskim?

Dorota, Zespół Rekrutacyjny
@Pytanie

Rozmowy odbywają się w języku polskim. Jednak, jeśli na stanowisku, na które poszukujemy kandydata niezbędny jest język angielski, lub inny język obcy, weryfikowana jest także praktyczna znajomość języka. Jest to na przykład część rozmowy przeprowadzona właśnie w wymaganym języku.

Mat Nowy wpis
@Dorota, Zespół Rekrutacyjny

Jakie są zarobki jako kierowca? Stawka godzinowa? W co składa się wynagrodzenia, czysta podstaw plus premIa czy jakiś inny system?

Nowy wpis

@Mat

Dzień dobry. Zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem d.nazarewicz@pks-sa.com :)

Pks
Kandydat

Na rozmowie rekrutacyjnej były obecne aż 4 osoby. Uważam, że jest to zbędne z tego względu, że automatycznie krępuje to potencjalnego kandydata. Uczucie jak na jakimś egzaminie. Rozmowa wystarczyłaby z max 2 osobami. Człowiek przez to się stresuje i nie potrafi się wysłowić. Tez pytanie co osoba świeżo po studiach mogła wnieść do poprzedniej firmy, co wpłynęło na jej rozwój. Chyba pytanie średnio dopasowane dla kogoś kto nigdy nie miał doświadczenia. Co mogła wnieść? Siebie. Trochę sztuczna ta rozmowa.

@Pks

Kandydat, dziękujemy za Twoją opinie. W PKS Gdańsk-Oliwa SA dbamy, aby działania rekrutacyjne były dopasowane do oczekiwań obu stron. Zależy nam, aby tworzyć miejsce, w którym współpracujemy przez długie lata. Dlatego podczas rozmowy na kluczowe dla branży stanowiska zawsze są przynajmniej trzy osoby. Pomaga to upewnić się obu stronom, że pasujemy do siebie ???? Jesteśmy pod wielkim wrażeniem osób bezpośrednio po studiach – okazuje się, że mają w swoim dorobku staże poparte wiedzą potrzebną na dane stanowiska. Dlatego pytamy i podziwiamy zapał Młodych! Korzystając z okazji życzymy Ci wspaniałego 2023 roku.

Gabriela
@Pks

Niektóre osoby tu piszą, że nie dostały odpowiedzi po rozmowie, jak było w twoim przypadku? Można liczyć na konkrety?

Łukasz
@Gabriela

Ja dostałem odpowiedź po rozmowie. I to bardzo wnikliwą. I pomocną. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek, tak ładnie i tak z szacunkiem ze mną rozmawiał po rozmowach. Aplikowałem do zespołu Administracji.

Wanda
@Łukasz

A udało Ci się dostać pracę? Czy odpowiedź pomimo tego, że negatywna była taka wnikliwa? Jeśli tak, to na prawdę rzadko się to zdarza

Łukasz
@Wanda

Niestety, nie dostałem pracy... Tym bardziej cenne i ważne to, co usłyszałem.

@Łukasz

także nie często spotykam się z feedbackiem w tej formie podobnie jak koleżanka zauważyła już. czyli po uwzględnieniu poprawek masz szansę na ponowną kandydaturę? są na to zdecydowanie otwarci? nie zdradzisz co tak istotnego jest dla nich na tej adm, be czego kandydat się nie obejdzie?

Greenman

Jest to jedna z lepszych firm spedycyjnych w Polsce, szanująca swoich współpracowników i dbająca o ich rozwój. Mamy Zespołu ludzi w różnych częściach Polski. Jeżeli ludzie z takich ośrodków jak Kraków, Warszawa uczestniczą w procesie budowania marki PKS Gdańsk Oliwa i nie wybierają firm regionalnych, świadczy, że jest coś atrakcyjnego w tej organizacji. Rozwijamy się. Tu nie ma mobbingu, a że do "turkusu" trzeba dojrzeć to fakt. Wszyscy pracujemy dla siebie i wspieramy się. Doświadczeni wspierają radą, bardziej ogarnięci z technologiami starają się pomóc tym mniej ogarniętym :)

Rozmowa kwalifikacyjna
Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PKS Gdańsk - Oliwa? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Online Marketing Specialist.
Były Klient
Inne

(usunięte przez administratora)Poziom Ekspert - zjawisko turkusowego zarządzania nie ma nic wspólnego z RZECZYWISTOACIA ✌????

Barbara
@Były Klient

czy gdzies jest oficjalna informacja ze to przedsiebiorstwo powinno byc zarzadzane w tym stylu zarzadzania ?

@Były Klient

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin naszej strony internetowej i profilu na FB. Lubimy się dzielić, jak turkus u nas wygląda w praktyce.

@Były Klient

Przyznam, że pracuję tu i uważam, że w PKS Gdańsk Oliwa jest bardzo dobra atmosfera pracy. Mając porównanie i doświadczenie z innych firm, jestem zachwycona atmosferą pracy tutaj. Duży szacunek, współpraca, power ludzi, to coś, co rzadko się spotyka.

@Pracownik

a można prosić o więcej informacji na temat tej atmosfery właśnie? z czego to wynika skoro w innych tego typu firmach może być całkiem inaczej? kto u was dowodzi zespołem?

@Maja

Dużo pytań. W zespołach nie ma szefów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Mamy Liderów od tematów. I mamy Reprezentanta, który bardziej partnersko pracuje z zespołem, niż tradycyjny szef. Mi to bardzo pasuje. To jest miejsce dla ludzi, którzy są odpowiedzialni i obowiązkowi. Jak ktoś myśli, że ktoś będzie za nim biegał i prosił, to faktycznie będzie się tu źle czuł. MI się też podoba, że sami dzielimy się zadaniami. Jak ktoś ma więcej, inni mu pomagają. Jak ktoś złapie coś trudnego, to też zespół pomaga. Więc jeśli ktoś jest dojrzały do partnerstwa - to miejsce dla niego. Jeśli myśli, że się schowa, i inni będą robić za niego... To też będzie się tu źle czuł. Więc - co się komu podoba. Mi się bardzo podoba, tak, jak jest.

Aktualność
W sobotę, 3 grudnia, Paweł Glinka wziął udział w Garmin Ultra Race in Poland w Gdańsku i pokonał dystans 84 km!

GRATULUJEMY i mamy nadzieję, że PKS Gdańsk-Oliwa SA jeszcze nie raz będzie mógł wspierać Cię w realizowaniu Twoich sportowych wyczynów.

#pksgdanskoliwasa #garminultrarace

Jak szefostwo w PKS Gdańsk-Oliwa SA traktuje ludzi?

Instrumentalnie

Instrumentalnie

@Pytanie

Jesteśmy turkusową organizacją. Opieramy się na wartościach, które wspólnie wypracowaliśmy. Traktujemy się wzajemnie tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani.

@Pytanie

U nas nie ma szefostwa. Uważam, że w firmie panuje świetna atmosfera do pracy i work life balance, Jest to moja najlepsza praca i firma w życiu. Nigdzie nie byłam traktowana z takim szacunkiem i uważnością jak w PKS Gdańsk Oliwa.

Szofer
@Pracodawca

Ale kit

XD

Rekrutują cały czas, tracisz swój cenny czas by później nawet feedbacku nie dostać, jak widać firma cały czas trzyma poziom, dużo się nie zmieniło

@XD

XD to prawda rekrutujemy nowe osoby do PKS Gdańsk – Oliwa SA. Aktualnie poszukujemy Specjalisty ds. marketingu i Kierowcy kat. C+E. Każdy kandydat, który był u nas na rozmowie rekrutacyjnej otrzymuje od nas informację zwrotną. XD jeśli byłeś u nas na rozmowie i nie otrzymałeś od nas feedbacku zachęcamy do wysłania e-maila na adres: rekrutacja@pks-sa.com. Dorota i Artur sprawdzą czy rzeczywiście miało to miejsce. Jesteśmy tylko ludźmi, więc mogliśmy kogoś przeoczyć. Za naszymi rekrutacjami stoją ludzie, nie automaty.

Zaintrygiwany !
@PKS Gdańsk-Oliwa SA

Kwestia zwiazana z rekrutacja i brak feedbacku swiadcza o poziomie obslugi reprezentowanym przez zespół HR. Ironicznie brzmi stwierdzenie, ze osoby zrekrutowane do dzialu HR sa tylko ludzmi i mogą kogos przeoczyć. Co w przypadku gdy Panstwa firma podejmie współprace z jakims Kluczowym Klientem i dojdzie do podobnej sytuacji? PS. Dorota i Artur powinni miec liste osób, z którymi przeprowadzili rozmowe rekrutacyjna. XD prosze nie przesyłaj nigdzie zadnego @.

Błażej
@Zaintrygiwany !

Przyznam, że byłem na rekrutacji w PKS Gdańsk Oliwa, i byłem bardzo zadowolony z tego, jak zostałem potraktowany. Wybrałem, ze względu na swoją obecną pracę, godzinę poza standardem, i rekruterzy na nią się zgodzili. Nikt nigdy ze mną tak profesjonalnie nie rozmawiał. Feedback dostałem natychmiast. Mam wrażenie, że jak ktoś chce się czepiać, zawsze łatwo być anonimowym oskarżycielem. A bez podawania faktów, informacje są czystym "fejkiem". Życzę odwagi cywilnej.

Andżelika
@Błażej

Parę tygodni temu brałam udział w rekrutacji do PKS Gdańsk Oliwa. Żałuję, że nie zostałam przyjęta do pracy. Jednak byłam pod ogromnym wrażeniem tego, że dostałam wnikliwą i dokładną odpowiedź, skąd taka decyzja. Dostałam także wskazówki dla siebie. Zostałam potraktowana z szacunkiem i z empatią. Jestem wdzięczna za wskazówki, które wykorzystałam w innym procesie rekrutacyjnym i myślę, że dzięki nim dostałam pracę. Mam bardzo miłe doświadczenia z firmą.

Zaintrygiwany !
@Błażej

Bardzo mnie to cieszy Panie Błażeju ! ;) Kwestia czepiania sie odchodzi na drugi plan... W zyciu mimowolnie zostajemy postawieni w bardzo skomplijowanych sytuacjach, z których ludzie wykazujacy sie niebywala erudycja oraz pasja do tego co robia - wychodza obronna reka ! To prawda: "bez podawania faktów, informacje są czystym "fejkiem" ", zwłaszcza na forum. Życze powodzenia w nowej pracy! :)

Iza
@XD

Przyznam, że jestem pod wrażeniem procesu rekrutacyjnego w firmie. Dziękuję rekruterkom za czas, feedback i wskazówki na dalsze rekrutacje poza PKS Gdańsk Oliwa. Pierwszy raz zostałam tak dobrze potraktowana w sytuacji, kiedy nie dostałam się do kolejnego etapu. Dziękuję.

@Iza

"poza PKS Gdańsk"? Ale te porady tyczą się też tego co masz ewentualnie poprawić, żeby Cię przyjęli, tak? Kiedy można kandydować ponownie po odmowie? Próbujesz?

Iza
@Maja

Nie. Dostałam wskazówki na przyszłość. Kandydowałam na inne stanowisko, a CV i przedstawienie się wykonałam w zupełnie innym kierunku. Mogę kandydować od razu. Z tego, co wiem, nie ma limitów. Ważne, aby przygotować się do rozmowy i mówić o sobie zgodnie z tym, na jakie stanowisko kandydujesz. Szczególnie, jeśli ma być to ekspert, a nie osoba poczatkująca.

Piotrek
Kandydat

Czy świeżo upieczony kierowca C+E, ale posiadający doświadczenie w jeżdżeniu autobusami (kat. D), ma szansę rozpoczęcia pracy w PKS Gdańsk Oliwa S.A.? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie się to odbywa?

@Piotrek

Oczywiście, że tak. Brak doświadczenia nie wyklucza rozpoczęcia współpracy. Zachęcamy do przesłania CV na adres rekrutacja@pks-sa.com

Aktualność
W roku akademickim 2022/2023 rozpoczyna się XXVI edycja Konkursu Prac Magisterskich im. prof. Lucjana Hofmana oraz XIX edycja Konkursu Prac Licencjackich im. prof. Witolda Andruszkiewicza. Konkursy odbywają się corocznie - od siedmiu lat partnerem i sponsorem nagród dla laureatów Konkursów jest PKS Gdańsk – Oliwa SA.

Celem Konkursów jest popieranie badań w zakresie współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjności w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju regionu gdańskiego.

Konkursy odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Miasta Gdańska i Sopotu. Medialnym patronem jest portal http://www.gdansk.pl.

#pksgdanskoliwasa

Aktualność
Dnia 17.10.2022 r. gościliśmy w spółce uczniów z Zespołu Szkół nr 1 z Kwidzyna kształcących się w zawodzie technik logistyk z ich opiekunami.

Gości przywitał Prezes Rafał Olszewski, który podzielił się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Od początku nawiązała się swobodna, przyjazna atmosfera – również z pozostałymi prelegentami firmy. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o historii firmy, jej drodze do turkusu, strukturze organizacyjnej, o pracy spedytora, transporcie drogowym towarów niebezpiecznych, pracy magazyniera, procesie rekrutacyjnym w spółce. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań z życia zawodowego kierowcy z podróży po Europie.

Podsumowaniem wizyty był konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzcy. W trakcie wizyty i na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia. Ze spotkania młodzież wyniosła
praktyczną wiedzę z branży TSL.

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się tym, co jest naszą pasją i
mamy nadzieję, że pomogliśmy przyszłym logistykom, spedytorom w podjęciu właściwej decyzji o wyborze drogi zawodowej.

Zapraszamy na naszą stronę www by dowiedzieć się więcej:

#pksgdanskoliwa
Player
Inne

PKS Gdańsk Oliwa to turkusowa esencja (usunięte przez administratora) ;)

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

@Pytanie

Atmosfera w naszej organizacji jest kreowana głównie przez to, że nasza organizacja jest Turkusowa. Co to znaczy w praktyce? Ważna jest dla nas współpraca i na co dzień działamy zgodnie - jako zespół. Nasze "turkusowe podejście" sprawia, że nasi pracownicy, pracują u nas długo - średnio 2680,53 dni. Natomiast rekordzista z najdłuższym stażem jest z nami już od 29 lat

Marcin S.
Kandydat

Brałem udział w rekrutacji do działu marketingu. Z czystym sercem mogę powiedzieć, że cały proces rekrutacyjny był przeprowadzony bardzo profesjonalnie i w pełni merytorycznie. Dodatkowo, co się nie zawsze zdarza, było po prostu miło :-)

Marta
@Marcin S.

A powiedz mi, są jakieś zadania dla kandydatów w trakcie rekrutacji? Czy wszystko kończy się na rozmowach?

Marcin S.
@Marta

Zakładam, że może zależ to od kandydata. W moim przypadku było to działanie na żywym organizmie - na przykładzie weryfikacji słów SEO. J

Ilona
@Marcin S.

i Twoim zdaniem trudne to zadanie było??

Aneta
Kandydat

Cześć, brałam udział w rektutacji na stanowisko marketingowe. Każde ze spotkań przeprowadzone profesjonalnie. To na pewno. Dodatkowo, też w fajnej atmosferze, a to się nie zawsze zdarza. Zabrakło mi trochę kompetencji, żeby dołączyć do zespołu. Trudno. W każdym razie, nie mam na co narzekać jeśli chodzi o proces rekrutacyjny.

Marta
@Aneta

A to dali ci znać czego dokładnie Ci zabrakło żeby dostać tą pracę? Ile tych spotkań było, z ilu etapów składa się cała rekrutacja?

Aneta
@Marta

Tak, dostałam feedback dotyczący moich braków - zupełnie szczerze to wiedziałam, że one są. Spotkań były z tego co pamiętam 3.

Aga

Bardzo fajna firma i atmosfera w pracy. Polecam!

Jan
@Aga

To się chwali! Ile płacą, że tak fajna atmosfera?

Aga
@Jan

@Jan wszystko zależy od stanowiska, doświadczenia i kompetencji. Wiadomo każdy z nas zarabia różnie, ale ważne, żeby być dobrze wynagradzanym za swoją pracę.

Kandydat

W tym miesiącu brałem udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko Spedytora Promowego. Najpierw był pierwszy etap- rozmowa online z Panią z HR, a następnie rozmowa w siedzibie firmy na Kołobrzeskiej w Gdańsku z tą samą Panią, Kierownikiem sekcji i Członkiem Zarządu. Rozmowy przebiegły w ogólnie miłej atmosferze, lecz do tej pory zastanawiam się, dlaczego zostałem w ogóle na nie zaproszony, skoro podawałem swoje oczekiwania finansowe już przy wysyłaniu CV i powtórzyłem je podczas rozmowy online, by na końcu zaproponowano mi stawkę o połowę mniejszą- 4000 zł brutto. Praca raczej dla młodych osób zaczynających karierę w branży i poszukujących swojej drogi. Spodziewałem się bardziej merytorycznej rozmowy, pytań branżowych, ale raczej pytano mnie o wytrwałość w dzwonieniu do klientów próbując sprzedać usługi firmy, także moim zdaniem stanowisko bliższe handlowcowi niż spedytorowi. Praca w trzech zmianach między godzinami 8:00 - 22:00- to było zaznaczane przez Rekruterkę od samego początku. Jeśli kogoś to interesuje, to, przynajmniej podczas tej rozmowy, obowiązkowe były maseczki- ja swojej zapomniałem i w całej firmie żadna nieużywana maska się dla mnie nie znalazła, więc musiałem się cofnąć do sklepu po drugiej stronie ulicy. Firma również chwaliła się, że jako jedyna w Polsce testowała pod względem covid wszystkich pracowników organizacji co tydzień na początku pandemii.

@Kandydat

A to ciekawa technika rekrutacyjna. Podejrzewam, że się im "spodobałeś" i może uznali, że najzwyczajniej w świecie ulegniesz. Szczerze to przykre jest to, że niektórzy nie potrafią lub nie chcą docenić czyiś kwalifikacji. Ciekawe w sumie czy udało się im kogoś innego tak "zdegradować". Jeszcze ktoś spotkał się może z taką sytuacją?

Czy w PKS Gdańsk - Oliwa jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Agata
@Pytanie

Tak, pracownicy mogą zgłaszać ewentualne problemy zarówno do Reprezentantów swoich Zespołów, jak i do Opiekunów Zespołów, którzy rozwiązują zgłaszane problemy z odpowiednimi osobami, Zespołami bądź Zarządem firmy. Ponadto, w PKS Gdańsk Oliwa zostały wprowadzone spotkania z Konsultantem ds. Rozwoju w formule rozmów indywidualnych lub dla całych Zespołów, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Zakres tych konsultacji obejmuje ukierunkowanie na praktyczne wskazówki, ale przede wszystkim wzmocnienie pracowników PKS Gdańsk Oliwa w codziennej pracy.

Deneris

Nie

Aleksandra

Widzę tu debatę o turkusowym zarządzaniu PKS-em Oliwa, a jak się po prostu pracuje? Są oferty pracy, nie tylko w Gdańsku, bo np. potrzeba spedytora do Radomia. Mnie zainteresowała ta praca dla kierowcy C+E w ramach szkółki i przyuczenia: https://pks-sa.com/kariera/aktualne-oferty/kierowca-szkolka.html Ile można zarobić na starcie?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w PKS Gdańsk - Oliwa?

Krzysiek
@Pytanie

PKS - zmierza w kierunku turkusowego zarządzania i samoorganizacji.

Arek
@Krzysiek

Bulshit znaczy, hahaha, odda pracownikom po kawałku firmy, skoro rób se co chcesz, nawet jak (usunięte przez administratora)umiesz? Blikle musiał sprzedać firmę tak mu turkus nikim wyszedl. Ta teoria to szkodnik i termin dla naiwnych podwładnych niekompetentnych szefów, kolejny wytrych do nadużyć dla polskich Januszu j Grażyna z byznesy j Cienkie z urzędów k jnstytucji. Hahahaz którego poważni ludzie się śmieją i wiedza, że to powierzchowny plagiat kilku teorii ale powierzchownie skompilowanych

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o PKS Gdańsk-Oliwa SA - Gdańsk

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

Zobacz opinie na temat firmy PKS Gdańsk-Oliwa SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKS Gdańsk-Oliwa SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 3 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PKS Gdańsk-Oliwa SA
Przejdź do nowych opinii