HOMAG Polska Sp. z o.o.

Opinie o HOMAG Polska Sp. z o.o.

Serwis

Witam. Czy jest ktoś kto może się wypowiedzieć na temat pracy na stanowisku monter serwisant? Bo właśnie jest nabór i zastanawiam się czy aplikować.

Serwis

Czy jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć na temat stanowiska monter serwisant? Bo właśnie jest nabór i zastanawiam się czy aplikować.

Swrwis

Czy jest tu jakiś technik serwisant który mógłby się wypowiedzieć na temat pracy na tym stanowisku? Bo akurat takich w tej chwili poszukują i nie wiem czy warto aplikować.

Quick

To co się dzieje na hali produkcyjnej to istna porażka. Zmiana kierowników, super. Ale oni już sobie przypodobali osoby (czyt. PUPILE) No ludzie kochani! Praca, jak praca - pracować trzeba. Ale bez przesady skoro ktoś choruje to robią problem by zwolnić taka osobę do lekarza czy gdzie kolwiek! Skoro człowiek poświęca 3/4 swojego czasu i siedzi w pracy, a potem oczekuje by wyjść wcześniej w własnej sprawie robią takie akcje że hej! Pracownicy produkcji powinni być tak samo traktowani, a tutaj wywyzszanie osób! Bo lepiej wejść komug w drogę niż w ....

Inżynier Jakości

Rozmowa słaba, niekompetentni ludzie.

O wszystko i o nic. Jak podasz oczekiwaną kwotę to robią wielkie oczy i już wiesz że nic z tego nie będzie. Szkoda czasu na wieśniaków

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Starajacasieoprace

Witam, widzę, że szukają do księgowości. Dlaczego? Ktoś się zwolnił czy powiększają dział księgowości? Jaka atmosfera panuje w dziale księgowości? Ile osób pracuje w zespole? Jaki styl zarządzania ma przełożony? Czy godziny pracy są elastyczne czy stałe? Czy jest jakaś premia za zamknięcie roku 'bilansówka'? Czy można uzyskać dofinansowanie do szkoleń i studiów podyplomowych? Czy w księgowości na co dzień używa się języka obcego? Czy po okresie próbnym jest szansa na umowę na czas nieokreślony? I ostatnie pytanie jak wygląda kwestia finansowa? Czy 5 tys zł na rękę miesięcznie uda się wyciągnąć jako księgowa? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

@Starajacasieoprace

Zadałaś sporo pytań związanych ze stanowiskiem księgowej. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która rzetelnie na nie odpowie. Przez ten czas natomiast chciałbym dowiedzieć się od Ciebie, dlaczego praca w firmie HOMAG Polska akurat Cię zainteresowała?

obserwator
@Marcin

Nadal co chwila pojawiają się ogłoszenia pracy na różne stanowiska do działu księgowości... Czyżby było tak źle, że ludzie po kilku miesiącach się zwalniają?Czy firma się tak rozwija? @Marcin Hmm niezbyt mądre pytanie - Środa to nie Poznań, tutaj do działów finansowo-księgowych stosunkowo rzadko pojawiają się oferty pracy więc nic dziwnego, że ludzie którzy chcą zmienić pracę interesują się nimi.

Jurgen

A czy ktoś wie coś na temat nowej hali, która miała oddana w 2019 roku?

Joanu
@Jurgen

Zapomnij o nowej hali. Chyba że myślisz o magazynie ktory jest wynajmowany haha

ciekawy

Witam, czy ktos moglby podzielic sie info o zarobkach handlowcow?

edzio

witam, czy firma daje możliwość rozwoju swoim pracownikom, w sensie dofinansowanie szkoleń, kursów, i jakich ?.

@edzio

Dzień dobry, Rozwój naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny. Poza szkoleniami merytorycznymi, które są kwestią indywidualną w zależności od potrzeb i działu, pracownicy mogą także uzyskać dofinansowanie np. do kursów językowych, studiów czy też innych szkoleń. Pozdrawiamy, Zespół HOMAG

Sekretarki

Nie polecam :( Kiedyś fajna firma teraz już nie - wyzysk za małe wynagrodzenie i oczekiwania, pretensje i marudzenie.

@Sekretarki

A co dokładnie zmieniło się od tamtego czasu, że na ten moment nie poleciłabyś współpracy z HOMAG Polska Sp. z o.o.? Piszesz o wyzysku, ale nie podałaś żadnego konkretnego przykładu takiej sytuacji. Pamiętaj proszę, że każdy taki wpis, na forum publicznym, powinien być prawdziwy i w pełni zweryfikowany. Oczekiwania są aż tak duże?

@Sekretarki

Sekretarkom przydzielane są zadania nie należącego do ich zakresu zadań. Obciążane są zadaniami, które nie mają nic wspólnego z sekretariatem. Niestety za te dodatkowe zadania nikt nie pomyśli o dodatkowym wynagrodzeniu. Kierownictwo często ma absurdalne pretensje.(usunięte przez administratora) ani nie pomaga ani nie wspiera, nawet pogarsza atmosferę pracy.

Joanna
@Sekretarki

W takim razie sytuacja faktycznie nie za ciekawie wygląda. Chyba warto byłoby w tej sytuacji udać się na rozmowę już bezpośrednio do Dyrektora HOMAG i powiedzieć o nakładanych na Was nowych obowiązkach. Myślałaś może o tym?

@Joanna

W pierwszej linii powinien zadbać o interesy naszego działu lider działu.

Kindziu
@Sekretarki

Wszystkim dają dodatkowe zadania bo nie mają już w ogóle chętnych do pracy. Masz być człowiekiem orkiestrą. Oczywiście nie wiąże się to ze szkoleniami bo nowych ludzi niema już kto szkolić bo stara załoga poszła do firm gdzie szanuje się specjalistów. Oczywiście wraz z nowymi zadaniami i odpowiedzialnością nie ma dodatkowej kasy natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by ciągać ludzi do odpowiedzialności za zadania których nie mogli z jakiś powodów wykonać. Tak jest już na każdym dziale.

@Kindziu

Pracodawca, mając świadomość, że nie ma chętnych kandydatów do pracy w firmie stosuje jakieś zachęcające benefity, które mogłyby przyciągnąć nowe osoby? Jestem ciekaw, jak aktualnie wygląda stawka początkowa.

mundek

magazyn jak magazyn ale to co się dzieje na (usunięte przez administratora)woła o pomstę do nieba, (usunięte przez administratora)operator na jednej zmianie ciągle ogląda filmiki a w przerwach oglądania chodzi na ploty i na dymka a (usunięte przez administratora)na drugiej zmianie robi to samo plus cały czas gada z koleżankami, więc albo mają układy albo nikt z kierownictwa tego nie dostrzega że na tym stanowisku wystarczy jedna zmiana i jedna osoba, jest to bardzo nie w porządku bo inni naprawdę ciężką pracują za te same pieniądze, pozdrawiam.

Mati
@mundek

A jak wygląda kwestia zatrudnień w dziale R&D w Poznaniu? Nie widać żadnych ogłoszeń, a przecież tyle było reklam na mieście...

@Mati

Oferty są, wygórowane, niewspółmierne do wykonywanej pracy. Na start, przy dużych zapasach cierpliwosci, polecam, ale mając doświadczenie lepiej poszukać gdzie indziej.

XYz
@Mati

To prawda że wymagania są zawyżone. W dziale planowania wystarczy matura. W dziale jakości matura plus wypadało by posługiwać się swobodnie chociaż angielskim(ale i tego w sumie nie trzeba bo konstrukcja świetnie daje sobie radę przy pomocy emaili i translatora google). Jest też potrzebny człowiek od procesu wprowadzania usprawnień. No tu przydała by się złota rączka po technikum który/a wie co to lean. Oczywiście firma zadaje sobie sprawę że tacy ludzie wystarczą ale ogłoszenia napisane jakby co najmniej szukali astronautów. Zaś wynagrodzenia jak dla ludzi bez matury. I jak ja mam kogoś znaleźć na stanowisko dając w zamian tak niewiele? Kandydaci są, z doświadczeniem i greenbeltem, ale śmieją się w twarz kiedy ci proponują im wynagrodzenie jak dla sekretarki.

@XYz

@xyz witam skąd posiadasz takie doświadczenie? Mam takie same odczucia. Pracownik z produkcji

Pan
@XYz

Skąd wiesz tak dużo o pracy w dziale planowania, jakości czy konstrukcji? Matura to chyba za mało na pracę w tych działach chyba, że wiesz coś czego ja nie wiem i faktycznie wymagania zostały tak obniżone przy rekrutacji?

Witam, chciałbym zapytać na czym dokładnie polega praca na stanowisku: elektromonter oraz czy przyjmują do pracy bez doświadczenia. Dodam że nie jestem elektrykiem, tylko do przyuczenia

Swojak
@Anonim

Spokojnie na tym dzial biorą jak leci

Nelson
@Anonim

Nie idź na elektryczny. Kasa jak pomocnik elektryka na budowie a budujesz zaawansowane szafy sterownicze. Bez szkolenia bo tego co tam oferują nie można nazwać szkolenie. Skoro pani która szkoli mówi termik na wyłącznik silnikowy to nie mamy o czym mówić. Pozatrudniali kobiety z pola które nie umieją pracować ze schematami, tylko wkuły na blachę jak mają coś zrobić i tego się trzymają. A jak dostają nowe zadanie którego nie mają rozrysowanego w swoim zeszyciku to idą na L4 i na kogoś innego majster przerzuca nową komisję. Oczywiście zawsze na młodego i jak młody coś źle robi to jest krzyk i oskarżenia. Bo o swoich trzeba dbać. Na dużych szafach to już jest taka ekipa że przekroczenia czasów są nawet trzykrotne ale nikt ich nie ruszy bo takie mają znajomości a powinni już dawno nie robić. Narzędzi się nie doprosisz bo niemcy każą zamawiać tylko swoje na które nie ma wiecznie kasy. Odzież to najtańsze badziewie z marketów budowlanych. Oczywiście zapomnij że będziesz pracować na hali firmy która jest ah i oh. Elektryków trzymaja za płotem w jakieś starej rozpadajacej się stodole 100 metrów od siedziby firmy. Wiatr, deszcz kapiący na głowę, hałas i smród spalin to norma. Z daleka od tej firmy. Po okresie próbnym dali mi umowę ale jej nie przedłużyłem. Szkoda nerwów.

Krokodyl

Jeden kierownik też nie lepszy od innych. Od jego humorkow zależy cały dzień.. Gdy ma humor - załatwisz wszystko. Gdy jest zły to wydziera sie na cały homag, szuka zaczepki. Nigdy nie wiadomo jak zareaguje na pytanie. Swoim zespołem wcale się nie przejmuje, w 3osoby mogą pracować przy nakładzie pracy dla minimum 6osob. Szanowny nawet nie zejdzie sprawdzić jak im idzie. Dziwne, że wszyscy widzą i wiedzą jak jest i nie reagują.

Yolo
@Krokodyl

Chodzi o (usunięte przez administratora)

Weteran
@Yolo

Wydaje mi się,że (usunięte przez administratora) Moze byc też (usunięte przez administratora)

Emo
@Weteran

Pewnie chodzi o(usunięte przez administratora). Nic dziwnego że nietykalny. Nic nie umie i zero wykształcenia to szybko na podyplomówkę go wysłali. Za to że gra i robi dobrą minę do złej gry jeszcze go nie wywalili. Innych degradowali na majstrów a on został na swoim. Żenada.

Olo

Witam Jak pracuje się w serwisie?Czy jeździ się samodzielnie ,czy są jakieś zespoły? Czy często pracuje się w weekendy?

@Olo

Dzień dobry, Praca technika serwisanta jest pracą w 100% mobilną od poniedziałku do piątku. W piątek popołudniu nasi technicy z reguły już kończą pracę i zjeżdżają do domu, weekend jest wolny. W trakcie szkolenia technik szkoli się pod okiem doświadczonego pracownika. Osiągając samodzielność technicy pracują już indywidualnie, aczkolwiek mogą się zdarzać projekty związane z większymi uruchomieniami, przy których pracuje większa liczba techników. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół HOMAG

Zorro

Przyjrzycie się niektórym "super" kierownikom.

Doświadczony

Faktycznie magazyn to miejsce specyficzne i jedyne w swoim rodzaju - słowa tego nie opiszą

@Doświadczony

Skoro w Twojej ocenie trudno jest opisać słowami, jak wygląda praca w firmie HOMAG Polska na magazynie to może, chociaż mógłbyś w skrócie opisać warunki pracy, które pracodawca oferuje na tym stanowisku? Chciałbym dowiedzieć się, jak oceniasz poziom oferowanego wynagrodzenia. Dla niektórych osób pensje są wystarczające, jednak są również tacy, którzy uważają, że powinny być one wyższe.

Pomstwa Do Nieba.

Witam. Pracuję w Homag parę lat i to co obserwuję to jakaś kpina. Chodzi mi o magazyn. Co tam sie dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie. Pracuję na montażu ale widzę co sie odpiernicza. Banda leserów, statystów i obibokow. Kierownictwo nie widzi co ekipa z magazynu odpiernicza? Mam na myśli dwuch panów którzy co 40 min na papieroska leca, albo o 12 koncza i do 14 po regalach się chowają! Albo jegomość(usunięte przez administratora)co wysluguje sie pracownikami z KLAR serwis na komisjonowaniu, a sam obija się jak szalony. Ja to widze a kierownictwo nie? Panie z KLAR na kardexie robią świetna robote A I TAK ten sam jegomość (usunięte przez administratora)Wiesza na nie psy. Wstyd. Trzymać takich ludzi na etacie.

@Pomstwa Do Nieba.

Nie ma osób odpowiedzialnych za kontrolowanie pracy osób zatrudnionych na magazynie w firmie HOMAG Polska? Dziwi mnie również, że pracodawca nie widzi po ilości wykonanej pracy, że coś jest nie tak. Ciekawi mnie, czy będzie coś z tym zrobione. Jak myślisz?

Toms85
@Pomstwa Do Nieba.

Przelozeni chodzą czesciej na papieroska niz te 2 osoby.

misio

witam, szukam chętne osoby na dojazdy do HOMAG - u z Jarocina na dwie zmiany, 782.440,189

mistrz ze spawalni
@misio

Czy firma partycypuje w kosztach dojazdu do pracy ?

misio

Witam, szukam chętnych na wspólne dojazdy do HOMAG -u z Jarocina, tel. 782440189

Witam Lepiej podwyżki godne dajcie ludzią, a nie się tylko tu wychwalacie jaka ta firma och i ach. Zarobki i podwyżki w tej firmie to kpina i wyzysk. Na szczęście moje dni pracy się tam niedługo zakończą.

mistrzu
@Anonim

Napisz tak na serio ile można na starcie otrzymać ?

@mistrzu

Około 3100 brutto + premia.

Dorota
@Anonim

Co składa się na wysokość otrzymanej przez pracownika HOMAG Polska premii? Pracodawcy nagradzają w ten sposób wyniki osiągane przez zespół, ale również na przykład koordynowanie projektów. Zatem interesuje mnie, jak to prezentuje się w tej firmie.

Potwierdzam.

Artur
@12345

Skoro w Twojej ocenie zarobki nie są satysfakcjonujące, to może napiszesz, czy poza podstawowym wynagrodzeniem oraz premią firma HOMAG Polska oferuje zatrudnionym osobom pozapłacowe świadczenia dodatkowe? Mam tu na myśli ewentualne świadczenia socjalne w postaci prywatnej opieki medycznej bądź ubezpieczenia grupowego. Coś takiego występuje?

@Artur

Dzień dobry, Poziom oferowanego wynagrodzenia będzie zależał od posiadanego doświadczenia, kompetencji i umiejętności. Także w obszarze produkcyjnym poziom wynagrodzenia może być różny w zależności od rodzaju i poziomu stanowiska. Naszym pracownikom oferujemy miesięczne wynagrodzenie podstawowe + premie miesięczna dla pracowników produkcyjnych. Premia zależna jest od wyników produkcyjnych oraz od obecności w pracy. Każdy pracownik dostaje jasną informacje na temat systemu premiowego, a w razie ewentualnych pytań zawsze chętnie służymy pomocą. W ramach dodatkowych benefitów, o które Państwo pytacie, naszym pracownikom oferujemy: - objęcie prywatną opieką medyczną - możliwość skorzystania z dofinansowania do posiłków - dofinansowanie do kart sportowych - możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego w PZU Pozdrawiamy serdecznie, Zespół HOMAG

Arturo
@HOMAG Polska Sp. z o.o.

Witam. Czy są jakieś premie świąteczne i słyszałem, że istnieje premia roczna czyli 13 pensja?

!"#Anonim#"!
@HOMAG Polska Sp. z o.o.

"Poziom oferowanego wynagrodzenia będzie zależał od posiadanego doświadczenia, kompetencji i umiejętności." -czyżby, mam inne spostrzeżenia. Potwierdzam wpis @Anonim, wypłaty są na tak śmiesznym poziomie ze ledwo starcza od 10 do 10. Pracowników biurowych porównywalnie z pracownikami produkcyjnymi. Powinni się wziąć za tych największych nygusów w firmie m. in majstrów/brygadzistów, zaadoptować ich do pracy w przypadku braków kadrowych w swoim dziale. W końcu są też "zasobem" firmy a to by znacząco poprawiło produktywność. Mam nadzieję ze ten wpis zarząd weźmie pod uwagę. Dziękuję

Leo

Czy w Homaga pracują osoby za wschodniej granicy ( Ukraińcy)?.

Dahdbcy
@Leo

Nie

Zostaw merytoryczną opinię o HOMAG Polska Sp. z o.o. - Środa Wielkopolska

• Jak się pracuje w HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HOMAG Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 122.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 77, z czego 7 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HOMAG Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HOMAG Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HOMAG Polska Sp. z o.o.