Opinie o Loombard.pl Sp. z o.o. sp.k. w Wrocław

Loombard.pl Sp. z o.o. sp.k.
3 211 479 5 1
Znużony

Czytam niektóre/większość negatywnych opinii i nie mogę się pozbyć wrażenia, że każdy ich autor to jakiś rozpieszczony maminsynek, który pierwszy raz wyszedł spod sukienki mamusi i dostał realiami w ryj. Pierwsza sprawa ooo najniższo dajo, reszte pod stołem płaco, kiedy sie kwiatuszku jeden z drugim o tym dowiedziałeś? Czy nie aby na rozmowie o prace? A jeśli nie na rozmowie, to dlaczego nie zapytałeś o formę wypłaty? Przy pierwszej wypłacie, też jeszcze nie wiedziałes, że taki system ci nie odpowiada? Trzeba było przepracować kilka/kilkanaście miesięcy, żeby zakwitło ziarenko w główce? Sprawa druga wysokość pensji, tak podstawą najczęściej jest najniższa i system prowizyjny, pytać po kiego wała zatrudniasz się jeśli ci taki system nie pasuje nie mam zamiaru po raz kolejny. Natomiast, pracowałem na różnych punktach w 3 miastach, tak, niskie zarobki zdarzają się jeśli dostaniesz nowy punkt, to oczywiste w każdej branży, nowe lokale zarabiają mniej niż te mające juz swoich stałych klientów i są powszechnie znane. Natomiast jeśli zarabiasz te 2000zł to jesteś po prostu leniwy, przychodzisz do pracy z założeniem obsłużę klienta, który łaskawie do mnie przyjdzie, wystawię aukcję, która się pojawi a pozostałe 12h będe siedział na yt. Tak, wtedy zarobisz wielki ch.., z własnej woli. Przy obecnej skali zasięgu choćby tylko facebooka możesz dosłownie podwoić obroty punktu z miesiąca na miesiąc i nie, to nie jest wymysł. Wystarczy się przyłożyć a za tym przyjdą i zarobki. Chcesz biadolić że ci źle-biadol, a potem wylewaj tu żale ze swojej leniwej (usunięte przez administratora) Kwestia trzecia, sieć ma ponad 700 punktów, czy to naprawde tak ciężko zrozumieć amebo jedna z drugą, że nawet jeśli u ciebie było źle, to nie znaczy, że na pozostałych 699 jest tak samo? Lombard to ludzie, jedni są spoko, drudzy wiadomo, ale to że tobie trafił buc za szefa to nie znaczy że każdy ma takiego samego. Podsumowując, szok-w jedym miejscu będzie lepiej w drugim gorzej. Dobre pieniądze da się zarobić, ale nie przez przychodzenie do pracy za kare i odbębnianie swojego absolutnego minimum. Warunki pracy - stawki, godziny najczęściej zna się już podczas rozmowy, akceptujesz coś co ci nie pasuje - jesteś idiotą, tyle.

Tak4Nie4
Midas
@Znużony

Przechodzisz szkolenie z zlotnicze. Jesteś zadowolony, bo w tym momencie przy resztkach starego kwasu i kostki brukowej, potrafisz sprawdzić każdy wyrób czy jest złotem czy nie. Przyjmujesz tego na potęgę. Szef klepie cię po ramieniu. Jesteś jeb. Ym jubilerem. Szychą w mieście, której nie potrzebne żadne studia. Po jednodniowym kursie na temat złota wiesz wszystko. Przychodzi czas wypłaty. Czas rozczarowania. Złoto, złotem nie jest. A ty Midasem też nie, więc nic tu nie pomoże. Bo czasem bywa tak, że chociażby te wszystkie znaki na niebie i ziemi (czyt. kostka brukowa i stary kwas) wskazywały na złoto to może się okazać że towar jest lewy. Wisisz firmie 1950zl. 50zl zostaw sobie na waciki. Szkolenie nic nie warte.

Zakłamanie
@Znużony

Człowieku czy oglądanie YT dla ciebie to jakieś przyzwolenie? Ja wiem że byś chciał że by pracownicy stali na baczność nie używali prądu i grzejników elektrycznych. W normalnej pracy nie suszą głowy że utarg słaby że ludzie nie kupują że się zastawiaja. Przychodzę robie swoje idę do domu. A tu zmiennik albo kierownik potrafi dzwonić i pisać po kilka razy dziennie w twoj wolny dzień. Siedzisz na kamerach w ciepłym mieszkanku i stalkujesz pracownika w tym jesteście najlepsi. Nie potraficie nawet porządnie wyszkolic ludzi. Ludzie sami dochodzą do wszystkiego. Nie płacicie za nic jak byscie mogli puścili byście ludzi w skarpetkach. Wasi ulubieni pracownicy to młodzi ludzie co nie znaja swoich praw. A jak ktoś docieka swojej racji zostaje zwalniany. Jesteście w tak czarnej D...E że trzymacie złodziei w pracy. Zarobki. Znam ludzi co pracują w lombardzie 4-6 lat i mają ledwo 3200 zł jak ma dobry miesiąc i sam na to zapracuje. I czy to jest jakaś ekstra kasa za taką odpowiedzialność? Za 14h pracy płacone jest 100 zl za zastępstwo czy wyjazd do innego miasta to samo 100 zł Mało tego jeszcze musisz naprawiać usterki na punkcie i najlepiej że byś naprawił to z niczego bez wydawania kasy. Ściany szare czarne nawet jak pracownik posprząta to i tak jest (usunięte przez administratora) Cchcesz wyjść do sklepu bo zabrakło ci wody lub jedzenia już jest problem bo musisz siedzieć 14 h na punkcie. Mają problem nawet jak chcesz wyjść podmienić pieniądze do wydawania. I tak jak czytałem poniższe wpisy ta praca jest dla ludzi bez ambicji ludzi leniwych i młodych ludzi po szkole gdzie nigdzie nie pracowali. Nie ma pozytywnych opini na temat tej pracy.

kierownik analizy sieci dystry
@Znużony

Czy akceptacja wypłacania premii / dodatkowych wynagrodzeń w szarej strefie jest ok ? Sam pracodawca strzela sobie w kolano działając po za prawem. Opinie wyrabia sobie na wstępie. Brak szkoleń oraz odpowiednich warunków pracy ( jak najtaniej a jak najwięcej). 700 punktów działa na podobnej zasadzie, gdyż należą do zrzeszenia sieci lombardów i są kontrolowane przez tak samo działające spółki. Rynek pracownika weryfikuje pracodawców co widzimy między innymi tutaj (opinie). Ok pracownik ma obowiązki jak i prawa... Znacznie więcej obowiązków ma właściciel/ kierownik/ szef. Dając na wstępie najniższa krajową i informując pracownika, że reszta pod stołem daje jasny znak do .. łamania prawa i traktowania go mało poważnie... Dlaczego więc pracownik ma oczekiwać, że ma robić coś więcej - kiedy dostaje najniższą krajową, ponosi duża odpowiedzialność, nie posiada szkoleń ani wsparcia a kierownik nie dąży w żaden sposób aby zainwestować w punkt bądź rozwój pracownika.... Czy jeden baran właściciel z drugim nie wiedział, że jeśli podpisuje umowę z pracownikiem i kręci już na wstępie to tak samo będzie postępował jego zwierzchnik ??? Jacy Janusze biznesu prowadzą lombardy skoro nie znają podstaw ekonomii behawioralnej. Cóż jak to mówią jaka płaca taka praca :)

Ciekawska
@Znużony

To co proponujesz ? Następnym przyjść na rozmowę z dyktafonem aby wkasciciela dopadla skarbowka ? Wlasciciel okrada Państwo,podatnikow i pracownika nie odprowadzajac podatkow. Czy jeden kwiatuszek z drugim naprawde ma isc na wojne z nieuczciwym pracodawca od pierwszego momentu ? A moze pracownicy daja szanse pracodawcy a pozniej egzekwuja swoje prawo ! Cos ci sie przestawilo kochaniutki w twym rozumku zwłaszcza pojecie uczciwosci. Pozdrawiamy sp j Wrocław loombard pl dzial monitoringu

@Ciekawska

Polecam przestać analizować mój rozumek, a zająć się swoim, bo jak widać za wiele się tam nie dzieje. Nie wiem czy ten dopisek odnośnie działu monitoringu miał mnie wystraszyć czy rozbawić, ale jeśli to drugie, to gratuluje, udało się. Spróbuję powtórzyć to tak, żeby twoje wypalone monitorami zwoje to ogarnęły. Nie odpowiadają ci warunki pracy to jej nie przyjmuj, zamiast przyjmować i płakać że ci źle.

@kierownik analizy sieci dystry

Kolejny komentarz z całkowitym pominięciem istoty tego o czym pisałem. Nigdzie nie napisałem, że praca tu to raj na ziemi, da się zarobić dobrze, da sie zarobić źle, w jednym miejscu będziesz traktowany ok, w drugim jak śmieć, ludzie są różni i na to wpływy nie ma. Tyle, że ja nie mówię, że jeśli tak jest to masz stulić mordę i pracować bo od tego jesteś. W całym moim komentarzu chodziło o jedno. Dlaczego przyjmujesz prace której warunki ci nie odpowiadają? Dlaczego nie zwolnisz się po pierwszej wypłacie, tylko siedzisz tam miesiącami, a potem wylewasz żale?

MISIEK
@Znużony

Pamiętaj misiu, że piszę z Brylantowej :) Skarbóweczka już sie przyglada :) jak się nie podobają roszczenia pracowników trzeba było pomyslec wczesniej o nielegalnych prodecederach :)nie tylko dział monitoringu ale i mecenesa pozdrawiam :) wiedza o co chodzi ;)

@Zakłamanie

Jeżeli zamienię oglądanie YT na szydełkowanie albo onanizowanie się zrozumiesz mój komentarz? To nie o fakt oglądania YT chodzi, tylko o poświecenie na to 90% czasu pracy a potem płacz że mało zarabiam. Nie rozumiem skąd to zwracanie sie do mnie per "WY" komunistą nie jestem, a jesli miałes na myśli wy-kierownictwo, to niestety cie rozczaruję, jestem normalnym pracownikiem. Jako kolejna osoba wymieniasz problemy, które są spowodowane jednostką, czynnikiem ludzkim, tu w postaci burackiego szefostwa, Jedyną rzeczą jaką naprawiałem na punkcie przez te kilka lat pracy to były wiecznie wypadajace sprężynki podtrzymujące halogeny, resztą zajmował i zajmuje się konserwator. Tak, zarobki bywają niskie i napisałem to z reszta w swoim poście, ale jak sam zauważyłeś w dużej mierze uzależnione też od twojego podejścia do pracy. Nigdy nikt mi nie zwrócił uwagi że wyszedłem do sklepu, czy na obiad. Pozytywne opinie są, tylko że jeśli ktoś napisze pozytywną, to zaraz pojawia sie stado małp z odpowiedziami w stylu "ile ci zapłacili za to", albo tak jak zrobiłeś to ty skoro nie nawieszałem psów to musze być z "szefostwa"

@Midas

Akurat tu zgodzę się w pełni, że jednodniowe szkolenie ze złota to żart. Natomiast nie wszędzie tak jest, ja przed "egzaminem" ze złota siedziałem na szkoleniu w punkcie 3 tygodnie i faktyczne szkolenie ze złota było tam. Sprawdzałeś pod okiem pracownika przynoszone złoto, albo sami ci dawali jakieś do sprawdzenia. Natomiast faktycznie, na egzaminie był ze mna chłopak, który jak stwierdził pracował od 2 miesięcy na punkcie, ale nie tykał złota. Tego faktycznie nie rozumiem i uważam za idiotyczne.

Liderka Nowy wpis
@Znużony

A może ktoś lubi tą pracę, lubi klientów, mieszka ulice obok i ma blisko. To oznacza, że ma skreślać wlaściciela ? Czy właściciel informuje na wstępie o wszystkim czy tylko o tym o czym powinien wiedzieć pracownik.... Myślę, że o minusach dużo nie mówi... wychodzi to w praniu.. Czy legalna forma wypłaty nadgodzin jest czymś dziwnym ? Powiem tak, jeśli nie podoba się firmie forma prowadzenia legalnej działaności na legalnych zasadach a krytyka pracownika tak go boli to nikt nie kazał prowadzić własej działaności. są inne formy zpracy i zarobków ? wiec jesli zgodziles sie miec nip regon i wlasna firme licz sie z tym, ze bedziesz lustrowany przez pracownikow jak i innych :) Nie podoba się ? zmien forme zatrudnienia :)

@MISIEK

Jak dla mnie to sobie pisz i z Diamentowej "misiu". Ciesze się że mecenas i monitoring wiedzą o co chodzi, bo ja bynajmniej. Rozumiem potrzebę zgrywania tajemniczego mściciela, ale kiedy próbujesz walić jakimiś bezsensownymi półsłówkami do kogoś, kto nie wie o czym mówisz, wychodzisz po prostu na idiotę.

@Liderka

Ty czytałaś którykolwiek z moich komentarzy, czy losowo kliknęłaś mój nick i stwierdziłaś, o tu sie wypowiem? Bo nic z tego co napisałaś nie odnosi sie do moich wcześniejszych postów.

PREMIE ŚWIĄTECZNE
Nazwa działu: Handlowy

Ciekawe czy dadzą jakiś bonus albo premię świąteczną XD - najlepsze jest to że ustawowo Wigilia czynna jest do 14:00 a pracownicy słyszą że jeszcze nie wiedzą do której godziny będzie otwarte. - tak samo Sylwester o tym do której pracujesz w Sylwestra dowiadujesz się w ten dzień albo dzień wcześniej XD TAK ŻE ŻYCZĘ DOBREGO PLANOWANIA ŚWIĄT I SYLWESTRA

Anonim
@PREMIE ŚWIĄTECZNE

Tak było zawsze i zwsze będzie dobrze że odszedłem z tego bałaganu

dziku1
@PREMIE ŚWIĄTECZNE

Premia pod stołem maksymalnie 200zł i to z łaską że punkt ch*jowo prosperuje i ma same straty, a jak pracownik zsumuje z mies. sprzedaz, pozyczki i wykupy to wychodzi że punkt jest kilkanascie tys. na +, z czego pracownik dostaje ochłapy a reszte zabiera szef i kierownik. Uciekać i nieoglądac się bo wszędzie bedzie lepiej niż w lombardzie

Mobbing

Zle bardzo

specjalista
Nazwa działu: Finanse

- niskie zarobki ( Warszawa ) - dużo działania na granicy prawa - kadra zarządzająca bez kompetencji - mocno rozwinięta szara strefa - kiepskie warunki pracy - brak szkoleń - zła atmosfera w pracy - brak rozwoju (awansów) - bardzo trudny klient - mobing + można nauczyć się wiele rzeczy (szkoła życia)

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Wodzu
Nazwa działu: Handlowy

A ja zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie. Nie dość, że zatrudniają na najniższą krajową, a resztę dostaje się po cichu, w kopercie, to warunki pracy są tragiczne. Często punkt na którym się siedzi nie posiada podstawowych "udogodnień" w postaci toalety, czy kuchenki. Sam osobiście widziałem jak w jednym z nich, pracownicy muszą chodzić do toalety do pobliskiego centrum handlowego! Kierownictwo nie szanuje pracownika i nie dba o jego bezpieczeństwo. Mydlą oczy, że praca super, 15 dni w tygodniu itd itp, a prawda taka że pracuje się po 13-14 godzin, musisz się znać na wszystkim, być alfą i omegą, bez odpowiedniego szkolenia. W razie pomyłki, płaci się za wszystko. Nie wspomnę też, o szemranych interesach "góry", przerzucaniu towaru podejrzanego pochodzenia, z punktu na punkt, czy chowaniu kradzionych rzeczy. Cała ta sieć, to jeden wielki wałek! Bez szacunku dla ludzi, którzy na nich pracują! LUDZIE, TRZYMAJCIE SIĘ OD NICH Z DALEKA!!!

Msss
@Wodzu

Co do bezpieczeństwa to prawda. Mieliśmy na punkcie apteczke, w której była agrafka, rękawiczki i jeden plaster. Co do gasnicy to od 3 miesięcy nie mogłam się jej doprosic u kierownika. Co więcej nie było nawet ciepłej wody. Warunki jak najbardziej do pracy, ale nie dla ludzi.

Janusz

Witam. Praca naprawdę godna polecenia!!! Wcześniej 6 lat pracowałem w innej dużej sieci handlowej gdzie naprawdę nie doceniali pracowników - wiecznie dużo obiecywali a jak przyszło do wypłaty to człowiek załamywał ręce... Przez ten okres otrzymałem 3 awanse (pracowałem jako specjalista ds. sprzedaży) i nie zarabiałem takich pieniędzy jak w firmie KWIATEK (wcześniej Gracja). Wypłata zawsze na czas i bez żadnej ściemy:) Pracujemy co prawda po 15 dni w miesiącu (po 14 H) i kolejne 15 dni mamy wolne więc naprawdę nie jest źle - grafik ustalamy sobie sami więc wszystko zależy tylko od nas :)PRACA BEZ ŚCIEMY - robisz to co musisz a nie ponad normę,a resztę czasu masz dla siebie. Wypłaty przynajmniej w moim przypadku są BARDZO ZADOWALAJĄCE, zmieniając pracę naprawdę nie myślałem że aż tyle można tutaj zarobić! A co do rozpisywania uszkodzonych rzeczy... Hmm proste wystarczy tylko dobrze sprawdzić jak coś przyjmujesz. Jeśli sprzęt posiada jakąś wadę po prostu nie przyjmujesz tego i tyle. No chyba że ktoś jest na tyle leniwy że nawet tego nie chce mu się robić no to cóż płaci tylko i wyłącznie za swoje błędy i zaniedbania. Ja przez 1,5 roku zapłaciłem tylko raz za brak sprzętu całe 40 zł więc naprawdę jeśli dobrze sprawdzasz sprzęt zanim go przyjmiesz nie ma czego się obawiać. POLECAM PRACĘ W 100%

Tak7Nie7

Anks
@Janusz

Coś czuję, że Janusz Biznesu ????

Tak18Nie1

@Anks

a któż by inny ;p

Tak8Nie1

Fake
@Janusz

Wypowiedź jakbym czytał ich ogłoszenie o pracę haha

Tak4Nie
Wodzu
@Janusz

A tobie ile zapłacili za ten stek bzdur?

K_K

NA LOGIKE, skoro jest tyle różnorodnych opinii na temat loombardów, to zależy to przede wszystkim od SZEFA, potem ewentualnie kierownika. Przeważnie w każdym mieście jest inne szefostwo, a co za tym idzie inne warunki. To, że zarabiacie najniższa krajową, to sprawa tylko i wyłącznie pracodawcy a nie sieci! Ja pracuje w w loombardzie ponad dwa lata, zaczynałam od wypłaty 1600zł, teraz moja wypłata jest CO NAJMNIEJ 2 razy większa. Wypłata zależna jest od obrotu. Słabszy miesiąc - słabsza wypłata i odwrotnie. Pracuje na ten moment 13/14 dni w miesiącu po 14h, ponieważ doszły niedziele bez handlu. Problemu z urlopem nigdy nie było! Zastępstwo płacone jest dodatkowo 200zł za dniówkę. Prace zaczynam od kawy i śniadania (no chyba, że rzeczywiście ktoś juz stoi przy okienku) Nie ma żadnego parcia na pracę, że musisz teraz to czy tamto zrobić, robisz swoje, masz na to cały dzień. Masz po prostu zrobić to co do Ciebie dzisiaj należy. I tez nic sie wielkiego nie stanie jak nie zdążysz, bo był duży ruch nadrobisz to na następny dzień! Problemu ze zwolnieniem się do lekarza czy cokolwiek tez nie ma, nie wiem gdzie wy pracowaliście, ale szczerze wam współczuję :) Dodam jeszcze, że jako pracownik mam mega zniżkę na sprzęt, co jest dodatkowym atutem. Atmosfera w pracy jest (usunięte przez administratora) młoda ekipa, łącznie z Szefem. Organizujemy sobie co jakiś czas spotkania integracyjne. Przykro sie czyta wasze wypociny, ale to nie wina sieci tyko człowieka, który był waszym szefem ;) Z minusów to rzeczywiście, dużo się siedzi przy komputerze, ale wtedy można sobie np. coś posprzatać. Robota sie zawsze znajdzie, chyba, że jesteś leniem ;) Robota dla ludzi ambitnych, którzy chcą zarabiać i wiedza jak to się robi ;)

Tak27Nie3
Jjj
@K_K

Jezeli czytasz opinie o tej pracy to ta jest jak najbardziej trafna. Jezeli pracujesz systematycznie i sprawdzasz dobrz sprzet to nie ma mowy o jakis karach finansowych. Pracuje tam juz wiele lat i nie uwazam zeby bylo zle. Jezeli ktos jest leserem to o kazdej pracy napisze zle. Jezeli ktos sie nie stara to niech sie nie dziwi ze dostal slaby punkt.

Tak15Nie3
@Jjj

Na podstawie Twojego doświadczenia związanego z pracą w firmie Loombard.pl można określić, że jest to miejsce pracy dobre dla osób, które cenią sobie rozwój i stabilność zatrudnienia? Firma docenia pracowników, zapewniając im stałe i pewnie miejsce zatrudnienia?

Tak2Nie2

@Zbigniew

Dokładnie tak. Odpowiedzi zawarł Pan już w swoich pytaniach :)

@K_K

Jakich ambitnych ludzi - taniej siły roboczej. Wypłata dwa razy wyższa od 1600 zł?! hahaha.... zapomnijcie ... Wrocław omijać szerokim łukiem.

Tak21Nie1

@miki

Zechciej nam proszę powiedzieć, jak wyglądało w Twoim przypadku wynagrodzenie, które otrzymywałeś za prace w firmie Loombard.pl. Pracodawca oferował stałe i niezmienne wynagrodzenie, czy może prowizyjne? To dość istotna kwestia. Zachęcam, abyś podzielił się swoimi doświadczeniami w tej sprawie.

@Zbigniew

Nie muszę nic uzasadniać odnośnie złej opinii o pracy w całej sieci Loombard. Jak dowierzacie pozytywnym opiniom, które piszą tylko właściciele i kierownicy to namawiam do tego aby samemu sprawdzić na własnej skórze a potem wyrazić swoje rozczarowanie na tej stronie ku potomnym.

Tak13Nie
@miki

Oczywiście nie musisz, jednak uzasadniona opinia jest bardziej miarodajna dla osób, które rozważają podjęcie zatrudnienia w firmie Loombard.pl. Tym bardziej że zapytałem o aspekt pracy, który dla większości osób jest kluczowym aspektem przed podjęciem pracy w danym miejscu. Może kto inny będzie w stanie odpisać, jak to wygląda?

@Zbigniew

Miarodajna opinia będzie tylko wtedy, kiedy zainteresowany delikwent podejmie pracę w tej firmie a potem wściekły na siebie, że nie posłuchał negatywnych opinii zacznie wylewać swoje żale na tej stronie. Chcesz zarabiać grosze prowadząc wolontariat dla szefa z własnej wypłaty to serdecznie zapraszam do współpracy z Loombard :)

Tak19Nie
@miki

Widocznie nie znasz się na swojej pracy i nie potrafisz zarobić. Nie obrażaj jednak innych którzy wiedza jak to zrobić! Klienci przychodzą do Nas - pracowników. Tam gdzie wiedza ze siedzi ktoś normalny. Albo szukają Jeleni do wciskania bubli. Widocznie Ciebie brali za ta druga opcje. Kto pracuje wie jak jest Kolego

Tak14Nie1

Lily
@miki

Nic nie powiesz bo brak Ci argumentów. Jeżeli chodzi o opinię to negatywne są pisane przez frustratow którym nie wyszło. Praca dla inteligentnych i ambitnych osób.

Tak10Nie1
Nick Name
@Lily

Praca dla inteligentnych i ambitnych osób? :D a to ciekawe, bo w naszym mieście była to praca tylko dla ludzi młodych, nieświadomych, dających się oszukiwać- typowe jelenie lub dla ludzi w bardzo trudnej sytuacji finansowej, z nożem na gardle. Cieszyli się, że dostają te 2000 na rękę (najniższa+reszta na czarno) i prowadzili wolontariat dla szefa i kierowników za wiele nadgodzin, sobót, niedziel i dodatkowych dni z których nic nie mieli. Nikt ambitny i inteligentny nie pracowałby w takim miejscu i nie wiązałby z nim przyszłości, nie rozśmieszajcie ludzi, którzy tam byli i to widzieli na własne oczy.

Tak33Nie
@Lily

Małe sprostowanie...nie wyszło im ze mną :) A nie jest tajemnicą, że tylko właściciele i kierownicy piszą tutaj pozytywne opinie. Wypłata rzędu 3700 zł ? dobre sobie :) Nawet kierownicy w mieście głównej siedziby tyle nie mają ;) . Masz tyle bo kręcisz lewizny za plecami właściciela

Tak18Nie
GBP
@Miki

przed chwilą pisałeś że Cię oszukali na złocie a teraz że im nie wyszło? Strasznie kręcisz Kolego. To że Ty tyle nie zarabiałeś nie znaczy że inni nie zarabiają. Chyba ze w księgowości też pracowałeś i wiesz hahaha Twoje bajki kupy się nie trzymają

@GBP

To jak w końcu wygląda to wynagrodzenie za pracę w tym miejscu? Czytając ostatnie opinie, można odnieść wrażenie, że zarobki są bardzo zróżnicowane, ponieważ jedni piszą o stawce najniższej krajowej, drudzy zaś o tym, że w firmie można bardzo dobrze zarobić. Ktoś jest w stanie precyzyjnie przedstawić zarobki na podstawie swoich doświadczeń? Pamiętajcie, aby dodawać opinie zgodne z prawdą, aby nie wprowadzać w błąd czytelników tego wątku.

To ja

1600 na rękę reszta w kopercie

Tak18Nie
@GBP

Kupy to się nie trzymają Wasze Panie właścicielu Harry pozytywne opinie i stek (usunięte przez administratora) odnośnie wysokości wynagrodzenia czy też samych warunków pracy, nie wspominam już o samym kodeksie pracy. Czytajcie tylko ludzie negatywne komentarze. Rozpoznacie je po liczbie polubień bo to one są prawdziwie miarodajne.

Tak20Nie
@GBP

czytaj ze zrozumieniem albo zamilcz

@Zbigniew

Rozwój? Ty idź poczytaj choćby kodeks pracy może wtedy nastąpi u Ciebie rozwój Niedorozwoju!

@Miki

weź, ty sie pierd**nij w łeb :) nie wrzucaj wszystkich do tego samego wora. Powodzenia życze ;)

@K_K

Cała sieć lombardowa to jeden ch.j !!!

Tak14Nie1
@Miki

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi na forum publicznym, ponieważ takimi komentarzami łamiecie regulamin, który obowiązuje na tym forum. Zapoznajcie się z nami, aby na przyszłość nie używać słów wulgarnych i obelżywych https://www.gowork.pl/regulamin. Wracając do sprawy, o której dyskutujecie to, możecie przedstawić, jak z reguły kończą się sprawy, gdy sąd wzywa na przesłuchania w charakterze strony z uwagi na przyjęcie kradzionego towaru? Pracownik ma z tego tytułu jakieś nieprzyjemności? Odpowiedzcie, jak to wygląda.

TOJA
@Zbigniew

Ogólnie - pracuję ilość godzin zbliżoną do miesięcznej normy czasu pracy. Czasami w miesiącu zdarza się, że ilość ta jest większa ale na to się godziłem przy podjęciu pracy. Wynika to głównie z faktu, że są różne ilości dni pracy w danym miesiącu. Pracuję w systemie dwa dni pracy / dwa dni wolne W pracy siedzę łącznie 13 godzin dziennie ale w tym jest godzina bezpłatnej przerwy. Przerwa jest rozłożona na wolne minuty które mogę sobie wykorzystać jak chcę. Dostałem do wyboru - albo mam godzinę wolną rozłożoną w czasie kiedy nie ma klientów i wolnych chwilach robię co chce albo mam określoną godzinę wolną (i tylko godzinę o określonej porze) ale mogę zapomnieć o tym aby robić sobie wolne gdy wszystko zrobię. Wybrałem to pierwsze rozwiązanie. Minimalne wynagrodzenie na dzień dzisiejszy to bodajże 2200 netto. Nawet jakbym chciał do najniższej krajowej doliczyć te parę nadgodzin które mi czasami wychodzą to i tak byłaby to niższa kwota. Do tego doliczana jest premia za wynik na punkcie. Jak punkt idzie lepiej, są lepsze wyniki - jest większa premia ale jest też więcej pracy. Jak na czymś dam ciała to musze ponieść za to konsekwencje. Jak nie chce mi się sprawdzić złota i wierzę klientowi na slowo, że to zloto - a późnij okazuje się że niestety nie to - sami rozumiecie... trzeba płacić. Ogólnie - bardzo dużo zależy od relacji ze zmiennikiem, z kierownikiem, z właścicielem. Kazdy jest człowiekiem i ma lepsze i gorsze dni. Pod szyldem loombard pracuje na punktach ok 1500 (!) osób Natomiast kilkanaście czy kilkadziesiąt osób są to osoby które są "rotacyjne". Tak mnie zastanawia jak czesto właśnie one zmieniają pracę i z czego to wynika. Czy jest to zawsze wina pracodawcy czy może coś z nimi jest nie tak? Wszystko im się nie podoba, szukają dziury w całym, wszystkiego się czepiają i najczęściej to one właśnie tutaj piszą te wszystkie niepochlebne opinie. Pozytywnych opinii raczej nie można się spodziewać na takich portalach bo ludzie o pozytywach nie piszą. Ale patrząc na skalę ile osób pracuje tutaj (i to w niektórych przypadkach po ładnych kilka lat) to o czymś świadczy.

Tak7Nie3
Xxx

Jak na lato
@K_K

Wypłata w granicach 2 tysiący, 3 tys to zobaczysz w innej pracy:) Wolne niedzielę oczywiście są ustawowo, a tutaj trzeba w tygodniu przychodzić odrabiać :) Problem z wolnym to norma w tej sieci. Pracownik za dużo ma do powiedzenia to idzie do zwolnienia:) Przy zwolnieniu zostawią cię bez grosza. Krótko zwięźle i na temat całej sieci. Pozytywne opinie kierownictwa bo nie mogą znaleźć ludzi do pracy.

Tak17Nie1
Agata
@Jjj

POPIERAM TWOJE ZDANIE W 100 %. Nie mogę zrozumieć tego,że pracowali po kilka lat i jakoś nie narzekali . Kilka lat ? To jest kur...kawał czasu ! dlaczego nie otworzyli gęby wtedy kiedy potrzeba tylko po fakcie ...skoro narzekają na zarobki TO PO CO TAM TYLE CZASU SIEDZIELI ?Na bazarze trzeba było się zatrudnić ...tam się chińskie ciuchy przebiera i jak zrobisz oczko to wyj...do śmieci a tutaj musisz każdy sprzęt sprawdzić jak z lenistwa nie sprawdzisz to becalujesz siano za to PROSTE ! Na własne życzenie... Loombard chce zarobić ! jak każda firma ! opierając się na pracownikach ,którzy kur...przyjęli się z nudów albo dla urozmaicenia życia to już dawno by ta firma nie istniała!

Agata
@miki

POWIEDZ MI, CO TY ROBIŁEŚ/AŚ TAM TYLE CZASU ? I DLACZEGO TERAZ DOPIERO O TYM MÓWISZ,CO ? WYPŁATA CI NIE PASOWAŁA? CZY TO ,ŻE MASZ DWIE LEWE RĘCE I NIE CHCIAŁO CI SIĘ SPRAWDZAĆ SPRZĘTÓW PRZY CZYM JESZCZE BYŚ SIĘ CZEGOŚ NAUCZYŁA...

Tak1Nie1
Gienio
@Agata

Dwie lewe ręce to masz Ty Agatko. Ja dziś pracuje na stanowisku o jakim Ty możesz tylko pomarzyć, w świecie jakiego ten właśnie pracodawca się boi. ;)

@K_K

a dziękuję bo jest rewelacyjnie ;)

@Zbigniew

Jakim komentarzem łamie regulamin? To, że napisałem, że cała sieć lombardowa to jeden wielki ch.j? Mi chodziło o nazwisko i imię głównego właściciela ;P czyli Ch. Jacek , ale rozumiem, że tobie co innego chodziło po głowie. Każdy rozumuje według własnej posiadanej wiedzy :P

lemurCygański
@Agata

W biedronce dają 2700 na rękę plus 13 pensja nie ma mowy o lawirowaniu na granicy prawa. Aktualnie wszystkie markety dają, podobne pieniądze, dla ludzi bez wykształcenia. Aktualna średnia krajowa to około 5000 zł brutto . Aby badać zawartość złota należy mieć skończone szkolenie. Jeśli się tego nie ma to nie ma takiego prawa aby zabierać ludziom pieniądze jeśli działali w dobrej wierze. Aktualnie bezrobocie jest niższe niż 5 %

Tak8Nie
xyN
@K_K

Lubiłem pracę w Loombardzie. Nie pracuję tam już prawie rok, ale często o nim myślę. Lombard jest jak toksyczna miłość, raz się go kocha innym razem nienawidzi. Nie powiem, bo zryło mi tam trochę psychikę, ale z drugiej strony takiej kuźni życia nie miałem nigdzie indziej. Zawsze sobie radziłem, przez dwa lata nie zaliczyłem prawie żadnej wtopy. Moje wynagrodzenie to były kwoty minimum 3200zł netto do nawet 5000zł (miasto wojewódzkie w zachodniej PL). Szkoda, że firma nie oferuje możliwości rozwoju, awansu, szkoleń itd. Niestety ambitni pracownicy uciekają dalej, gdyż firma nie ma na takich ludzi planu rozwoju. Myślę, że spędzone tam 2 lata, to optymalny okres dla kogoś kto chce czegoś więcej od życia. To co mnie najbardziej bolało w tej robocie, to napiętnowanie społeczne nas lombardzistów. Pracownik lombardu postrzegany jest jako (usunięte przez administratora), paser. Choć dziś posiadam b.dobrą pracę w branży IT, to ponad pół roku zajęło mi znalezienie roboty. Potencjalni pracodawcy bali się mnie zatrudnić, serio takie miałem odczucie po niektórych rozmowach z rekruterami :D Niestety podobnie było z poznanymi dziewczynami. Na hasło "lombard", leciały na mnie tylko striptizerki i Karyny naciągaczki, które liczyły na darmowe złoto :DD ...pewnie dla niektórych to atut ;]

on1985

hahahah dokładnie!

Mateusz
@K_K

To co powiem że akurat dobrze trafiłeś. W moim przypadku za zastępstwo 14h płacą 120 zł co jest śmieszne. W dodatku za prace nawet i rok temu gdzie byly wszystkie niedzielę otwarte i robiło się po 15 dni w miesiącu wypłaty 1600 zl plus tej smiesznej premk że i tak nigdy nie wyszedłem ponad 2300 zl gdzie za same godziny powinni tyle zapłacić.

Meela
@K_K

Gdzie ty pracujesz ze dostajesz 200zl za zastępstwa ? ???? daj adres to się tam zatrudnię :D

loombardi
@K_K

No i ja to rozumiem pozdrawiam

nie nie nie
@Meela

100-150 zł za dzień na zastępstwie

Dany

Samo sedno, pozdro

Kw

Ja pracuję 4 lata, nie mam na co narzekać ;) Oczywiście, zastępstwa się zdarzają, ale są dobrze płatne. Dodatkowo pracownikom z dłuższym stażem dorzuca się coś extra. A wypłata? W zależności od obrotów, ale nigdy nie schodzi poniżej 2800 zł , np. za grudzień było około 3500 zł. Oczywiście, należy się starać, a nie oglądać od rana filmy, w końcu praca to praca ;) Zazwyczaj wszystko jest ogarnięte już do godz. 15, więc później zostaje tylko obsługa klientów. A jaki jest klucz do tego? Nie opier*alanie się ;] Nadmienię, że jest możliwość połączenia tego z dodatkową pracą i nauką, a kierownictwo bardzo w porządku, zawsze pomoże, odbierze telefon 24/h :D Pozdro :)

Tak10Nie6
Remi
@Kw

No z tym minimum 2800 to chyba ciebie trochę poniosło :) Ale faktycznie ogólnie nie jest źle. Ja pracuje na słabszym punkcie. Średnio mam 2200 do 2500 i raczej więcej nie zarobię ale za to z nudów męczę się oglądaniem filmów na cda :) Ogólnie jest spoko.

@Kw

Śmiech na sali hahaha az mnie brzuch rozbolał . 2500 - 2800 -3500 to u kogo ty pracujesz ? firm nie pomyliłeś ? Im ktoś dłużej w tej firmie pracuje tym bardziej w d... jest bo coś takiego jak najniższa krajowa tam nie obowiązuje . Dodatkowa praca ? kiedy przepraszam jak pracujesz w tej firmie po 210- 220 godzin? i ma ktoś iść jeszcze do innej dorobić ? a może niech zamieszka w której z nich? zmniejszy koszty związane z utrzymaniem mieszkania bo po co za nie płacić skoro się w nim nie mieszka przy okazji zostanie więcej w portfelu . Ta praca może być dla osób nie mających rodziny i żadnych kosztów utrzymania ( najlepiej by mieszkał pod skrzydłami rodziców bo inaczej popadnie przy okazji w długi ) Czekam na więcej takich super wypowiedzi

Tak40Nie
Remi
@lolek

O czym Ty piszesz? Chyba należysz do grona tych malkontentów którym wszytko nie pasuje. Czytam to i nie wierzę, że można być tak fałszywym. Jak wytłumaczyć można to, że skoro jest Ci tak źle to nadal tutaj pracujesz? Piszesz, że siedzisz 210 godzin... Ale czy faktycznie tyle pracujesz? Piszesz coś o najniższej krajowej - czy jest w tej firmie ktoś kto takie pieniądze zarabia - chyba nie. Każdy kto tutaj pracuje zarabia ponad to. Zanim coś napiszesz to się zastanów albo postaraj się zrozumieć to co piszesz.

Tak7Nie6
@Remi

O czym pisze ?fakty piszę . Mnie w przeciwieństwie do Ciebie nauczono prostych obliczeń w szkole. Co dalej robię w tej firmie ? Nic nie robię . Nie pracuję już na własne życzenie ( uprzedzę fakt stwierdzenia że mnie zwolniono ) . Na wszystko narzekam ? tak ! jak czytam jakieś brednie o wypłatach to narzekam choć mam w zanadrzu parę i dobrych kwestii ale zostawię je na chwilę gdy przestaną tu takie osoby jak ty pisać brednie i zaczną być bezstronni do tego to forum służy . Pozwolę sobie zacytować dur... iu twoje słowa( ,, Zanim coś napiszesz to się zastanów albo postaraj się zrozumieć to co piszesz,,) Ja doskonale rozumiem co piszę i mam przemyślane każde napisane słowo. Zastanawiam się nad jedną rzeczą co taki prostak robi w tej firmie bo wbrew pozorom firma stara się zatrudniać ludzi reprezentujących odrobinę poziomu w Twoim przypadku trafili chyba na okres gdzie stanęli pod ścianą i musieli brać kogo popadnie . Masz jeszcze jakieś pytania? chętnie odpowiem

Tak28Nie1

@Remi

Pracujesz mniej niż 210 - 220 godzin? zarabiasz więcej za swoje podstawowe godziny pracy niż najniższa krajowa? Masz płacone przepisowo nadgodziny ? Jeśli tak podaj miasto bardzo chętnie będę ponownie aplikować na stanowisko pracownika lombardu . Jeśli nie i nadal masz jakieś rozterki ,będziesz dumać co piszę i czy mam przemyślane czy nie , daj znać podeśle proste wzory matematyczne . Tobie to powinni przeglądnąć świadectwa szkolne , albo zaobserwować czy nie kręcisz jakiejś lewizny . Choć wydaje mi się że to co Ci płacą i tak za dużo jak na człowieka Twojego pokroju .

Tak36Nie1

XyN
@lolek

Musiałeś być marnym pracownikiem. Pokaż mi pracę, która daje 15 dni wolnego miesięcznie i możliwość nadgodzin 150zł za każdy dodatkowo przepracowany dzień. Pracuję w tej firmie od dwóch lat i moja wypłata nigdy nie była niższa niż 3200zl na rękę. Maksymalnie, jak dotąd zarobiłem 5000zł, teraz celuję wyżej bo wiem, że to możliwe jeśli jest się rzetelnym i pracowitym ;) Mało tego, studiuję zaocznie już drugi kierunek i wyobraź sobie też mam rodzinę. Najwyraźniej jesteś za miękki i nie nadajesz się do lombardu. Pozdro!

Tak2Nie6
Mikuś
@XyN

15 godzin to nie nagroda tylko wymóg wychodzący wprost z przepisów Kodeksu Pracy (usunięte przez administratora). Zarobki 5000 zł :) hahahahaha i do tego (usunięte przez administratora) :)

Tak16Nie1
ToJa
@lolek

Pracuje w tej firmie. Nie mogę narzekać na nic. Negatywne opinie które piszą ludzie są absurdalne. Jak Wam tak źle to zapraszam do handlu. Biedronka czy Tesco ... Albo inny market. Tam się naje. ..biecie .. I jeszcze zrypki od szefostwa Mam porównanie..bo pracowałam w sieciowkach

Tak1Nie1
Nie ufajcie wpisom pozytywnym
@ToJa

Przestań psie prezesika pisać głupoty, że jest w tej firmie cudownie bo nie jest. Prawa pracowników szeregowych są tam nagminnie łamane i każdy kto pracował i nie koniecznie został zwolniony a sam odszedł napisze na tej stronie, że Kadną na Potęgę... Państwo, pracowników i klientów.

Tak16Nie2
xyN
@Mikuś

Tak było, tyle zarabiałem jako pracownik Loombardu, w przedziale 3200-5000 na rękę, zwykle ok 3,5tys. Po tutejszych wpisach widzę jednak, że zarobki na tym poziomie to rzadkość w sieci Loombard.

Tak2Nie4
polo
@lolek

ja tez mam 5letni staz, dodatkowe 500zl do minimalnej i premii czyli okolo 2900-3300 w zaleznosci od miesiaca na reke.pracuje w Slupsku na ruchliwym punkcie.przez 2 lata mialem rozliczone lacznie 47 zlotych ale robilem ostatnio z mongolem co w 2 miechy zrobil sobie okolo 700zl rozliczenia.mam 2 dzieci i zalezy mi na pracy wiec robie co mam do zrobienia a potem gram w fife albo ogladam filmy czy tam odpalam YT albo sobie czytam ksiazki.ALE MACIE RACJE!!! wszystko zalezy od szefostwa, ja tu mam (usunięte przez administratora) pracuje lacznie 15 lat i takiego pracodawcy nie mialem, mimo ze na TY nie jestesmy z szefem(co innego z kierowniczkami) to gosc ma szacunek do mnie a ja do niego i nie bawimy sie we wzajemne obwinianie jak cos nie idzie.kierownictwo 24h pod telefonem ale ja prawie nie dzwonie bo wiem co moge zrobic sam, mam po tych paru latach duza decyzyjnosc.nie znam sie na sprzecie to nie biore, ktos smierdzi nie biore, ktos sie pruje tez mu jade po rajtach w tylku mam, nikt sie do mnie o to przez 5 lat nie czepial.LUDZIE JAK MACIE PROBLEM OD POCZATKU Z KIEROWNICTWEM TO ODEJDZCIE I ZAKLADAJCIE SPRAWY.JA NIGDY NIE MIALEM ALE FAKT ZE MOZE AKURAT MI SIE POSZCZESCILO.mam blisko do domu, do przedszkola i szkoly dzieci , mam luz, sam siedze, nie musze uzalezniac swojego humoru od innych.zmiennicy zwykle spoko(procz jednego wyjatku) wiec mam czas dla siebie dzieci , na koszykowke, a w pracy na granie w spokoju w fife:D:D:D pozdrawiam tych co im sie nie poszczescilo, a ci co maja dobrze niech siedza dalej, bo mimo ze minimalna na umowie, to ciezko jest znalezc taka prace bez wyksztalcenia gdzie w sumie tylko trzeba byc ogarnietym interpersonalnie i nie dac sie w (usunięte przez administratora) zrobic(polowa ludzi chce cie (usunięte przez administratora)chodzi o hajs) .odrzuccie zbytnia empatie do ludzi, sprawdzajcie sprzet, dobrze go wystawiajcie i bedzie dobrze. jak ktos mysli ze jestem kierownikiem niech wpadnie na tuwima 4 w slupsku pogadac, podziele sie z reszta spostrzezen.

Tak2Nie2
Gargamel
@XyN

W państwówce na recepcji też jest system 14\14.

kłamstwo
@ToJa

kłamstwo - negatywne opinie są jak najbardziej prawdziwe

Krypto-piesek
@polo

Oj polo prawda jest taka że z takim niechlujem jak ty nikt nie chce siedzieć na punkcie. Piszesz głupoty że dostajesz złych zamienników. Prawda jest taka że sam przeplacales za sprzęt bo dajesz więcej siana swoim znajomkom co przychodzą do ciebie na punkty. Nie napisałeś ile siana miałeś rozliczone przez swoje kolesiostwo. 47 zł? Chyba w tygodniu. Tą wypowiedzią tracisz wszystko u każdego ze starej szkoły lizo-tuku!

to słabo
@Kw

jak mozna wyżyć za 2800 we wrocławiu pracujac na cały etat. Mało oplacalna praca a waunki i jakośc pracy kiepska. Nie zacheciles i dales zła opinie firmie

Dany
@Remi

A dlaczego poniosło, najlepsze punkty w miastach(powyzje 100tys) maja zawsze 3000 zł (podstawa plus koperta :)) LEKKO, to jest sama wypadkowa ilości zastaw ów, mieszkam w mieście 120tys mieszkańców i dwa najlepsze punkty nie mają co narzekać, oczywiście pracownicy staż +4lata, choć minusów tej pracy znajdę mnóstwo to w ogólnym rozrachunku zatrudniłbym się drugi raz

Xyz
Nazwa działu: Handlowy

Przestrzegam przed tą (usunięte przez administratora) !!!! (usunięte przez administratora)Najniższa krajowa a trzeba pracować soboty a nawet niedzielę . Odrobka godzin,pieniądze dawane pod stołem ... (usunięte przez administratora). "Kierownicy "to jakaś kpina, nic nie potrafią i nic nie wiedzą chyba specjalnie zatrudniają takich mało inteligentnych ...

Ziuta
 Problem
@Pytanie

Tak, najniższa krajowa oficjalnie na konto lub w gotówce, reszta,(usunięte przez administratora)

Ziuta
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.
 Problem

Pracowałam w Warszawie, nie polecam, szefostwo (kierowniczyny, małżeństwo) poluje tylko na jeleni, na których mogą zrobić wałek i przyciąć pieniądze. Obciążenia dosłownie za wszystko, bo jesteś jasnowidzem i wiesz, że po 2 miesiącach od zakupu np. telefon przestanie działać. Pensja niezależnie od utargu i zaangażowania, taka sama. Wielki problem z urlopami, bo np. kierownik zastrzega sobie, że w danym miesiącu nie daje(usunięte przez administratora) Jak nie daj Bóg trafi się choroba, to obraza majestatu. Najlepiej siedź cicho, podlizuj się, a 2600 dostaniesz, czy stoisz, czy leżysz. Do tej pory nikt nie wie, na jakich zasadach wypłacana jest premia, bo podstawę (najniższa krajowa) dostajesz oficjalnie, reszta pod stołem. (usunięte przez administratora) Zero zainteresowania pracownikiem, jego bezpieczeństwem, czy warunkami pracy. Dziewczynie, na jednym z punktów ukradli łańcuch, a kierownik jeździł po wszystkich i pokazywal nagranie z kamer(usunięte przez administratora) Nie polecam, omijajcie szerokim łukiem. Wiele obiecują, a potem nic z tego nie wynika, radz sobie ze wszystkim sam, za co jeszcze możesz obskoczyć opierdziel.

Loomb
Nazwa działu: Handlowy

Nie chce mi się rozpisywać, ale w Lęborku prawa pracownika dawno w lesie.

prawda

Niestety rozmowa kwalifikacyjna ni jak miała się do rzeczywistości, po 6 latach pracy wynagrodzenie nie przekroczyło 2 000 zł. Ale polecam jak najbardziej tę pracę - nauczy Was życia i w następnej pracy będziecie obeznani z kodeksem pracy lepiej niż ze swoimi kontaktami w telefonie i nie dacie się zrobić w trąbę kolejnemu pracodawcy. Z wyrazami szacunku były już pracownik tego jakże zacnego przybytku wyzysku

Kardridż

Uszczuplę tutaj całą bajkę o pracy w Loombard. Przyjmujecie głównie różnorodny sprzęt elektroniczny i złoto oraz prowadzicie kantor. Wymaga się od Was znajomości każdej funkcji owego sprzętu i gruntowne jej sprawdzenie bo inaczej pracodawca obciąży waszą pensję sumą pożyczki jakiej udzieliliście na zepsuty bubel. Wiedza jaką musielibyście posiadać jak już się sami domyślacie jest ogromna i nie do ogarnięcia . Pominę, że co chwila wychodzą nowe cudeńka techniki. Nawet w takich sklepach jak; MediaMarkt i inne pokrewne pracownicy są podzieleni na działy a i tak sami często i gęsto zaglądają do instrukcji obsługi bo co sprzęt to inne funkcje. W takich sklepach zarabiają średnio 2000-2500 zł mając jeden dział pod swoją pieczą. Rozmowa z klientem takiej osoby trwa ok.20 min. Nie mają tak olbrzymiej odpowiedzialności finansowej choćby był to napad. Ty w lombardzie masz obsłużyć w przeciągu kilku minut w przeciągu których masz gruntownie sprawdzić sprzęt czy jest wolny od wad nawet tych ukrytych. Warto tu wspomnieć, że interesant niejednokrotnie przychodzi bez instrukcji obsługi. W lombardzie właściciel płaci Wam 1700-2000-2500 w zależności jaki to punkt lombardowy z zastrzeżeniem, że może coś odliczyć od tej pensji uszkodzonego! Co zdarza się dosyć często. Szkolenie na początku jest ale zostaniecie wstępnie tylko wprowadzeni. Temat złota. Wyroby złotnicze mogą być grubo pozłacane a w środku metal nieszlachetny czego wam metoda jaką pokazał Wam pracodawca nie wykryje. W tym przypadku możecie popłynąć nawet kilkanaście tysięcy w plecy. Kantor to następna pułapka - sprawa wszystkim znana falsyfikatów a Dolary przodują w tej materii. Na chłopski rozum - chcecie zarabiać czy bawić się w dofinansowywanie szemranego interesu właściciela?

Tak22Nie
@Kardridż

W takim razie uwazam to za komplement dla osób które pracują już po kilka lat i świetnie sobie radzą z ,,cudeńkami i nowinkami „ technicznymi ???????????? co za bezsens. Skoro Ty nie ogarniasz nie znaczy ze każdy z Nas jest ma takim poziomie.

Kardridż
@Lotos

Ja nie obrażam tutaj pracowników bo sam pracowałem kilka lat ale po to napisałem swój wywód aby uświadomić ludziom że nie warto w tym miejscu pracować a rynek pracy oferuje za większe pieniądze i mniejszą odpowiedzialność finansową miejsca pracy.

Tak16Nie
@Kardridż

Uważam że jest to indywidualna kwestia. Dla Ciebie się nie opłaca a dla mnie tak. Po tylu latach pracy naprawdę ciężko by mi było robić coś innego bo po prostu lubię to co robię. Zarabiam bardzo dobrze i nie po to mi tyle lat doświadczenia żeby teraz to zmarnować. Każdy niech sam decyduje. Nie wspominając o stażowym które co roku jest doliczane do wypłaty :) Ciężko na start dostać umowę o pracę i 3,700 zł na rękę. Za 12 dni pracy w miesiącu :) Niedziele bez handlu piękna rzecz!!!!

Tak3Nie4
Andrzej
@Lotos

Lotos, weź już nie błaznuj. Żadnego stażowego w tej firmie nie ma, wypłaty powyżej 3 tys się owszem zdarzają, ale mają je jednostki (w tym ja). Wszystko zależy od punktu i szefa. Większość to wypłaty od 2200 do 2500. Są punkty na których szefowie chcą ODRABIANIA niedziel niehandlowych, na innych znowu chcieliby non 100% zysku, za tanio sprzedasz to Ci potrafią ująć z wypłaty różnicę. Najlepsze jest to, że wpisujesz na ewidencji powiedzmy pełen etat (zależy od miesiąca, średnio 168h) a robisz tak naprawdę ponad 190 ;) wszystko maskowane, cała sieć działa na tej zasadzie, księgowa zaraz by Ci dała opieprz i prosiła o korektę jak napiszesz faktycznie ile godzin spędzasz w pracy. Przyznaj się może gdzie jesteś kierownikiem/szefem to się zaraz pośmiejemy co Ty wyczyniasz ;) takie rzeczy w biurze szybko się rozchodzą ;)

ostro#

chyba za 2 mies.

juchas

ale z ciebie kardrig i nieproawdomówna osoba. 3700 netto chyba firmy pomyliles

rj

Dzień dobry, Praca przejściowa, dla osób bez rodziny. Zarobki średnio 2300-2800 na rękę. Umowa na najniższą krajową przelewem na konto + śmieszny ochłap pod stołem w ramach premii. Nadgodziny, zastępstwa teoretycznie płatne, praktycznie pieniądze odliczone od wypracowanej “premii” – praca charytatywna. Nie wolno nikomu ufać w tej firmie. Właściciel wykorzystuje pracowników, kierownicy oszukują pracowników I właściciela firmy a pracownicy którzy pracują dłuższy czas kręcą boki - koło się zamyka. Atmosfera jest bardzo słaba, jest spowodowana brakiem zaufania oraz brakiem stabilności finansowej w firmie (nigdy nie wiesz jaka będzie pensja). Jeśli jesteś ambitny I chcesz uczciwie pracować szukaj czegoś innego, później ciężko jest się odciąć. Jeśli lubisz kontakt z klientem I nie masz skrupułów to odnajdziesz się w tej pracy. Pozdrawiam Pracownik

Tak8Nie
żelu

W lomabrdzie śmierdzi

Andżej
@żelu

Ta ryba śmierdzi

Emma

Pilnie! . Szukam osób które również maja zle doswiadczenia lub zostały (usunięte przez administratora)... emila74679@gmail.com

Nick
@Emma

Emma jeśli zostałaś oszukana to idź do państwowej inspekcji pracy.

ostro#
@Emma

Monika Była Rozczarowana

Warszawa Uciekac z tego miejsca jak najdalej Pisanie w ogl 3500 do 6000 brutto smiech na sali. Nie znam zadnej osoby ktora byl zarabiala 6000brutto kiedykolwiek. Musisz byc: Jubilerem Serwisantem GSM Informatykiem Mechanikiem Numizmatykiem Fotografem Za zalosny ochlap 2100 netto czym cie uracza na poczatek. Kierownictwo ma cie w (usunięte przez administratora) siadasz i radz sobie Sama weekend sa niedostepni. Zenada nie polecam. Pan prezez Z. Powinien przeszkolic wpierw kierownictwo ze na rozmowie kwalifikacyjnej nie opowiada sie bajek bo ludzie Frajerami nie sa a szczegolnie w Warszawie gdzie przecietna kawalerka kosztuje 1700/1800 zl. Nie polecam nikomu skladania cv do sieci Loombard.

loombardi
@Monika Była Rozczarowana

co ty gadasz kobieto 6tyś brutto to 4tyś z hakiem na rękę, ile masz latek ze tak piszesz , pozdrawiam

Darek

Firma jest oceniana jako dobry pracodawca więc zastanawiam sie czy ta opinia @ania to wpis konkurencji?

Ania
@Darek

Nie konkurencji tylko pracownika Pozdrawiam Sławomira

Kupiec

Co do waszych strona to brak slow nic nie dziala kiedys dzialalo wszystko teraz nic nie wyszukuje skaplikowane sie zrobilo zmienilisce na gorsze poruszanie sie po stronie nic nie dziala

ania
Nazwa działu: Marketing

Odradzam prace na terenie Krakowa! (usunięte przez administratora)

De Dąb
@ania

Mogę wiedzieć dlaczego odradzasz, dostałem właśnie od nich propozycje pracy i zastanawiam się czy przyjąć ?

Rozczarowana
Nazwa działu: Handlowy

Praca dla ludzi nie mających rodziny jak najbardziej ok ale dla takich której ta rodzine już mają nie polecam..

Becia

witam, pracuję w sieci loombard 2 lata, negatywnych opinii nie można przypisywać całej sieci- każdy punkt jest innego właściciela, a punktów w całym kraju jest około 540. ja trafiłam na fajnego Szefa- umie docenić pracownika finansowo, nigdy nie zapłaciłam np. gdy skupiłam przedmiot za 100zł i leżał pół roku zanim się sprzedał za 50 zł. system pracy świetny, 15 dni pracujących, reszta wolna. umowa o pracę- kasa na koncie zawsze na czas. JA SWOJEJ PRACY NIE ZAMIENIĘ.

Tak1Nie3
...
@Becia

Czyli bieda - zasuwasz 15 dni/msc a kolejne 13-16 dni zamulasz pewnie w chacie albo co gorsza musisz się tułać po innych firmach a i z tego 16h które pewnie musisz wyrobić dziennie ( by sobie 15 dni w msc pracować ) nie dostajesz większej stawki godzinowej niż to min krajowe.

Tak4Nie1
peryk

INFORMACJA DLA KUPUJĄCYCH !! Dokonałem zakupu w tym lombardzie za pośrednictwem strony OLX. Kontaktowałem sie telefonicznie kilkukrotnie i za każdym razem ten sam wniosek. Ostentacyjne zarozumialstwo zadufanie ignorancja i głupawe teksty rzucane w rozmowach. Stanowczo odradzam zakupy w tej firmie. Zresztą po kolejnej rozmowie telefonicznej żałowałem iz dokonał przelewu. Własne doświadczenie życiowe podpowiada mi iz powtarza sie tu schemat "prostaka na dorobku". A na marginesie odnosząc sie do wpisów zamieszczonych powyżej mówiących o takich czy innych wynagrodzeniach. Aby osiągnąć obrót pozwalający na wypłatę wynagrodzeń o wspominanej tu wysokości, przy tak niskiej marzy jaka nalicza lombard, dziennie należało by dokonywać minimum kilkudziesięciu transakcji. Pokrycie kosztów własnych związanych z utrzymaniem firmy plus własny zysk. O tym czy możliwym jest taki obrót może świadczyć choćby minimalna ilość sprzedawanych przedmiotów. Przecież te wpisy to jedna wielka ściema i lansowanie sie żałosnych lotów . Zdecydowanie omijać z daleka zwłaszcza jako kupujący.

TakNie1
polo

za nadgodziny (usunięte przez administratora) placa, dlatego od 4ch lat ich nie biore.ale mam dobra opinie o miejscu w ktorym pracuje, po prostu sie nie daje robic w (usunięte przez administratora)

TakNie2
Pracownik1

Mam pytanie do byłych i obecnych pracowników tej firmy. Jak byliście rozliczani za sprzęty? Czy odbywało się to zawsze przy was bądź byliście o tym informowani czy szefostwo, kierownictwo o niczym nie mówiło tylko było niezłe zdziwienie na wypłacie ???? dzięki za odpowiedzi

@Pracownik1

Zazwyczaj sami informujemy jeżeli sprzęt był niesprawny, zawsze była możliwość naprawienia go w serwisie i sprzedaż. Nigdy nie byłam zaskoczona negatywnie przy wypłacie. Sama sobie rozliczałam drobnice ( tel za 30 zł) ewentualnie sprzedaż na aukcji. Wspólnie z Kierownikiem i Szefem dochodziliśmy do konsensusu. Miałam nawet sytuacje gdzie telefon sprzedany został ze sporą stratą ( nie będę podawała szczegółów), dodam że sprzęt był nowy, po prostu nie było popytu. Po napisaniu wyjaśnienia nie zostało mi nic potrącone z wypłaty.

ŻENADA
@Packa

Obciążanie pracownika kwotami 30 zł gdzie lombard zarabia 25 tys jest żenujące ze strony pracodawcy tym bardziej, że taki wynik jest zasługą samego pracownika.

Tak21Nie
Mikolaj
@Pracownik1

Nikt sam sobie nie rozlicza. Masz remanent comiesięczny lub trzymiesięczny i w trakcie jego wychodzą uszkodzone sprzęty. Jeśli remanent nie był w trakcie dnia twojej pracy a zmiennika o ewentualnych obciążeniach dowiadujesz się w dniu swojego następnego dnia pracy mailowo na skrzynkę firmową lub twój zmiennik przekazuje ci informację, że w danym miesiącu wypłata będzie pomniejszona o rozliczone tobie sprzęty.

Justyna
@Pracownik1

Przykład jednej z inwentaryzacji przeprowadzonej na moim punkcie przez 2 kierowniczki, które ewidentnie chciały przekręcić mnie i mojego zmiennika, który w tamtym czasie został przerzucony na inny punkt. Przyjechały sobie na inwentaryzację przywożąc zarazem osobę do obsługi klientów na zastępstwo (jej staż pracy ok 2 miesiące... tzn. Świeżak). O tym, że są dowiedziałam się popołudniu, kiedy jedna gwiazda zadzwoniła i stwierdziła, iż z punktu utleniło się kilka gram złota. Oczywiście źle trafiły, nie ze mną te numery. Pracowałam kilka lat więc znałam schemat działania. Nerwy mi puściły jak tam wpadłam suchej nitki na nich nie zostawiłam. Na drugi dzień wystąpiłam o formularz inwentaryzacyjny. Poprosiłam koleżankę z drugiego punktu aby odpłatnie przyszła zrobić ze mną inwentaryzację. Okazało się że wszystko się zgadza więc zaczęłyśmy się zastanawiać o co chodzi. Długo nie trzeba było czekać. Co którąś niedzielę wyjmowałam biżuterię do czyszczenia, metkowania i wystawiania do sprzedaży. W jednej z kopert znajdowało się ponad 8 g złota był to łańcuszek ale jakiś dziwny. Po kąpieli w środku czyszczącym okazało się że nie jest złoty. I co teraz? Patrzę kto go przyjął. Oczywiście osoba, która już nie pracuje, więc nie można jej tego rozliczyć. Wróciłam pamięcią do inwentaryzacji i złożyłam wszystko w jedną całość. Przyjechały, zobaczyły, że jest tombak i to nie mały, nie było z kogo ściągnąć, więc niech zapłacą inni. Taka o to polityka firmy.

Tak28Nie

Lan
@Mikolaj

Jestem pracownikiem sieci od 3 lat. Czytając to wszystko nasuwa mi się tylko jedno spostrzeżenie WSZYSTKO ZALEŻY KTO JEST TWOIM SZEFEM I KIEROWNIKIEM!!! jeśli masz c9s uszkodzonego samemu starasz się to wystawić na aukcje, jeśli się nie sprzeda masz to rozliczone na inwenturze na której jest kierownik i pracownicy punktu ten który ma tego dnia zmianę i 2 który przychodzi w swój wolny dzień, później jest odwrotnie.

x
@ŻENADA

Może i tak, tylko gdyby pracownik za to (usunięte przez administratora) to przestałby sprawdzać towar - bo tak wygodniej - i straty bardzo szybko urosłyby do kilku tys. msc.

@Mikolaj

Tak masz racje, źle ujęłam to w słowach. Rozliczam samodzielnie w trakcie inwentaryzacji przy Kierowniku oraz Współpracowniku. Przy czym wszystko uwzględnia się w raporcie itd.

@Justyna

Być może to polityka Twojego punktu/ów, tak jak w każdym zawodzie i pracy z ludźmi dochodzi do patologii . Ale nie wszędzie tak jest. Mam zaufanie do mojego Współpracownika i Kierownika. Wielokrotnie przy sytuacjach trudnych uzyskiwałam pomoc z innych punktów w naszym mieście. Fakt nie zawsze jest kolorowo, bywały osoby z którymi praca była trudna. Reasumując bardzo ważne jest z kim pracujesz, od tego w dużej mierze będzie opierał się komfort pracy.

x

Podoba mi się duża swoboda działania - mam swój zakres obowiązków i na ich wypełnienie mam 13 godzin. Nie ma żadnego ciśnienia, do wieczora ma być zrobione. Przyjmowanie i wycena sprzętu - uczą tego na szkoleniu, w razie wielkich wątpliwości można spytać kolegów z innych punktów czy za to i za to można dać tyle czy tyle. Można nawet kierownika o to zapytać jeśli się ma wielkie wątpliwości. Z doświadczeniem wycena przychodzi łatwiej, bo już się wie za ile coś się sprzeda i ile za to można dać. Płaca: nawet na okresie próbnym nie płacą najniższej, na początku było to plus 200zł do najniższej, następnie procent, czyli ok. 600-800zł plus najniższa, w zależności od zysku w danym miesiącu. Oczywiście są punkty w których było to 500zł, a i takie, w których było 1500. Praca 12-14 dni w miesiącu po 13h (teoretycznie 1h przerwy). Co jest świetną opcją, gdyż nie trzeba marnować urlopu na załatwienie swoich spraw, a jak się dobrze zrobi grafik to wychodzi niekiedy z 3-5 dni wolnych pod rząd. Urlopy zwykle są, zależy czy jest zastępstwo, ogólnie nie ma jakichś wielkich problemów, na pewno nie z otrzymaniem dnia, dwóch, czy trzech, dłuższe urlopy naturalnie przysługują - kwestia dogadania się. Zalety: - dużo dni wolnych w miesiącu - wynagrodzenie - przynajmniej w miastach z niewielkimi perspektywami (znajomi po studiach zarabiają o połowę mniej) - przełożeni - rozumieją że nie jest to łatwa praca, do pracowników odnoszą się z szacunkiem, nie czepiają się o coś z kapelusza, dla zasady. Jak już na coś zwracają uwagę, to istotnie mają o co. W końcu od tego są. Na ile mogą, na tyle idą na rękę, nie utrudniają życia. A nie wszędzie tak jest. - samodzielne stanowisko - nikt się nie wtrąca, siedzisz sam, sam decydujesz czy w tym momencie chcesz ścierać kurze i myć podłogę, czy akurat wystawiać na stronę i zamawiać kuriera. Chcesz włączyć (usunięte przez administratora) - żaden problem. netflix - jeśli masz czas i wszystko zrobione - też ok. - zakres obowiązków z jednej strony jest zaletą, bo wiele można się nauczyć, z drugiej wadą, bo jest ich sporo, z trzeciej strony szybko leci czas, z czwartej czasem go brakuje. - stabilność zatrudnienia - trzeba się bardzo postarać, żeby to pracodawca rozwiązał umowę, a nie odwrotnie. Wady: - odpowiedzialność materialna i kasowa (z materialną jest tak, że czasem da się coś sprzedać po kosztach jako uszkodzone, no ale nie zawsze. wtedy trzeba płacić.) - multitasking - bywa kocioł - mnóstwo klientów przy okienku, nagle jeszcze telefon, maile, w tym samym momencie kierownik coś chce i jeszcze policja w międzyczasie by chciała dokonać konfiskaty. Za tobą leżą paczki do rozliczenia i spakowania, listy do wydrukowania, w międzyczasie coś się posprzedawało i trzeba na nowo witrynę poustawiać żeby za czymś wyglądała. Później oczywiście się uspakaja i przez godzinę potrafi nikt nie wejść, jednak przy takim natłoku trzeba być bardzo uważnym aby nie być w plecy, wszystko dokładnie sprawdzić. - czas pracy jest zarówno zaletą jak wadą. czasem trafi się pracować po 3-4 dni pod rząd po tyle godzin, gdy ma się wolne to do niczego człowiek się nie nadaje bo jest tak zmęczony. na szczęście najczęściej pracuje się po dwa dni, 2 dni pracy 2 wolnego. - zdarza się że klienci obrażają obsługę, nic do nich nie dociera, śmierdzą, są pod wpływem różnych środków, nie potrafią zrozumieć jak działa umowa w rozumieniu prawa. np. wykłócają się gdy coś zostaje sprzedane bo nie odebrali w terminie i przypomniało im się 2 tyg. później. Na szczęście większość klientów jest normalna i bezproblemowa. - wycieczki na komendę na przesłuchanie tylko po to, by powiedzieć że potwierdza się to co jest w umowie i więcej się nie pamięta, bo i jak to spamiętać, gdy tyle twarzy się przewija, a sprawa jest sprzed xxx miesięcy. wprawdzie rzadko, ale raz, dwa razy na pół roku się zdarzy. - zaczynasz jeść - klient - musisz obsłużyć. myjesz ręce, bierzesz kolejny kęs - znów klient. znów idziesz myć ręce. i tak w kółko gdy jest ruchliwy dzień. - ilość obowiązków jest spora, w końcu za coś pracodawca płaci. Pracuję dość długo i specjalnie nie narzekam. Doświadczenie bardzo pomaga. Inna kwestia - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, każda praca ma wady i zalety. Praca z klientem do łatwych nie należy, jednakże mamy tę swobodę, że zwyczajnie możemy mu zamknąć okno przed nosem i go nie obsłużyć, jeśli nie potrafi się zachować.

Tak7Nie2

MD

Ja pracowałam prawie pół roku w loombardzie. Punkt był okropny, bez WC i pomieszczenia socjalnego. Poszłam na L4, bo bardzo zachorowałam. Po L4 od razu mnie zwolnili, mówiąc, że jestem dobrym pracownikiem. Pierwszy raz słyszę aby się dobrych pracowników zwalniało. Za coś czego nie zrobisz zabiorą Ci całą wypłatę. To nie jest normalne. Złodzieje i tyle. Wiele się przez nich nauczyłam chociaż, aby nikomu nie ufać. Bo za dobre serce wyrzucą Cię z pracy.

Tak28Nie

Xxx
@MD

Widzę że nie jestem jedną osobą oszukana na pieniądze, zwolnilam się sporo czasu temu a wypłaty nie dostałam ani 1zl , za cały przerobiony miesiąc.

Tak11Nie

XyN
@Xxx

Nie dostałaś bo nazbierałaś zapewne podczas pracy mnóstwo uszkodzonych rzeczy i fałszywego złota, które zostały Ci rozliczone w ostatnim miesiącu pracy. Wolałaś swoją odpowiedzialność odkładać do końca niż rozliczać na bieżąco drobne kwoty. Tutaj każdy powtarza jak mantrę: nie ufaj klientom bo oszukują i sprawdzaj każdą rzecz nawet kilka razy, a unikniesz wpadek i odpowiedzialności finansowej.

Tak5Nie2
Anks
@XyN

Pracodawca nie ma prawa zabierać z pensji pracownika, tego minimum krajowego ani złotówki. Jest to niezgodne z prawem! Z najniższej krajowej to jedynie alimentu mogą być ściągnięte. Ludzie nie dawajcie się tym jawnym oszustom!

Tak16Nie

@Anks

Widzę, że obserwujesz temat opinii o pracy w firmie Loombard.pl Sp. z o.o. sp.k., dlatego zastanawia mnie, czy masz jakieś doświadczenia związane z pracą w tym miejscu? Może mógłbyś dodać coś, co nie zostało jeszcze poruszone w tym wątku? Zachęcam do wyrażenia swojej opinii.

Tak1Nie2

Xmz
@Xxx

Witam ja też pracowałem 4 lata i naprawdę nie polecam nikomu tam pracy , zero szacunki dla pracownika a to co piszą to sami chyba szefowie i kierownicy. To co człowiek zarobi to i musi oddać, urlopy kiepsko płacone a jak się zwolniłem to i tak mnie obrażono nie polecam !!!

@Xmz

Dlaczego napisałeś, że, co pracownik zarobi pracując w firmie Loombard.pl Sp. z o.o. sp.k. to musi oddać? Czy chodziło tutaj o sytuacje, gdzie z winy pracownika firma ponosiła jakieś straty? Jak dokładnie były rozliczane urlopy wypoczynkowe? Jeżeli możesz, to napisz precyzyjnie, jak to wyglądało.

TakNie1

KKK
@MD

Też nie otrzymałam pieniędzy za nadgodziny, nie ma szans, jedyna droga to sądowa.

@KKK

Zainteresowany

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

Tak5Nie2

do Zainteresowanego
@Zainteresowany

Rozumiem że słyszałeś to od Niego samego . Bo wystarczy poczytać opinie od ludzi którzy to sprawdzili (które mówią zupełnie coś innego . ) Nie pisz dla zasady samego pisania tylko poczytaj

Tak26Nie

Mirek
@do Zainteresowanego

albo niech sam osobiscie sprawdzi ;) przyda sie w przyszlosci kolejny negatywny komentarz ku przestrodze przy naborze kolejnych naiwnych pracownikow ;)

Tak15Nie

Regina L
@Zainteresowany

PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY WE WROCŁAWIU Zwracam się z wnioskiem o zweryfikowanie czy praktyki stosowane wobec pracowników przez firmę Loombard są zgodne z prawem . W dniu ………… odpowiedziałam na ogłoszenie o pracę, na pierwszym spotkaniu dostałam informację , że muszę odbyć niezbędne szkolenie do podjęcia samodzielnej pracy. Przez następne …. tygodnie odbywałam szkolenia w , bez żadnej umowy i informacji kiedy szkolenie się zakończy. Kiedy byłam już „przygotowana „ , rozpoczęłam pracę po 13 godzin na dobę. -dowód : zdjęcia grafiku w załączeniu Po wielu prośbach dostałam umowę zlecenia, którą podpisałam i odesłałam mailem służbowym, niestety umowy podpisanej przez pracodawcę nie otrzymałam nigdy. -dowód : umowa w załączeniu W związku z tym , że pracodawca po pierwszej wypłacie poinformował mnie, że wykazuje tylko część moich zarobków rozpoczęłam poszukiwania pracy. -dowód: rachunki w załączeniu Na jakiekolwiek zapytania o umowę byłam wciąż zbywana. W dniu ……….. złożyłam wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. -dowód: wypowiedzenie w załączeniu Przy tzw. „ wypłacie „ w następnym miesiącu , zostałam poinformowana o kilku zaskakujących rzeczach 1. Zostaje mi potrącone 150 zł – za szkolenie ( na które nie miałam żadnej umowy, dojeżdżałam na własny koszt i pracodawca w tym czasie niczego mi nie zapewniał 2. Umowy w dalszym ciągu popisanej przez pracodawcę nie otrzymam 3. Mam do obioru kilka rzeczy, które wzięłam pod zastaw, pod zarzutem , że były wadliwe W tej sytuacji poinformowałam lojalnie, że będę to zgłaszać do PIP , na co usłyszałam , że mam uważać bo wszystko działa w 2 strony. PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY WE WROCŁAWIU Zwracam się z wnioskiem o zweryfikowanie czy praktyki stosowane wobec pracowników przez firmę Loombard są zgodne z prawem . W dniu ………… odpowiedziałam na ogłoszenie o pracę, na pierwszym spotkaniu dostałam informację , że muszę odbyć niezbędne szkolenie do podjęcia samodzielnej pracy. Przez następne …. tygodnie odbywałam szkolenia w , bez żadnej umowy i informacji kiedy szkolenie się zakończy. Kiedy byłam już „przygotowana „ , rozpoczęłam pracę po 13 godzin na dobę. -dowód : zdjęcia grafiku w załączeniu Po wielu prośbach dostałam umowę zlecenia, którą podpisałam i odesłałam mailem służbowym, niestety umowy podpisanej przez pracodawcę nie otrzymałam nigdy. -dowód : umowa w załączeniu W związku z tym , że pracodawca po pierwszej wypłacie poinformował mnie, że wykazuje tylko część moich zarobków rozpoczęłam poszukiwania pracy. -dowód: rachunki w załączeniu Na jakiekolwiek zapytania o umowę byłam wciąż zbywana. W dniu ……….. złożyłam wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. -dowód: wypowiedzenie w załączeniu Przy tzw. „ wypłacie „ w następnym miesiącu , zostałam poinformowana o kilku zaskakujących rzeczach 1. Zostaje mi potrącone 150 zł – za szkolenie ( na które nie miałam żadnej umowy, dojeżdżałam na własny koszt i pracodawca w tym czasie niczego mi nie zapewniał 2. Umowy w dalszym ciągu popisanej przez pracodawcę nie otrzymam 3. Mam do obioru kilka rzeczy, które wzięłam pod zastaw, pod zarzutem , że były wadliwe W tej sytuacji poinformowałam lojalnie, że będę to zgłaszać do PIP , na co usłyszałam , że mam uważać bo wszystko działa w 2 strony. PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY WE WROCŁAWIU Zwracam się z wnioskiem o zweryfikowanie czy praktyki stosowane wobec pracowników przez firmę Loombard są zgodne z prawem . W dniu ………… odpowiedziałam na ogłoszenie o pracę, na pierwszym spotkaniu dostałam informację , że muszę odbyć niezbędne szkolenie do podjęcia samodzielnej pracy. Przez następne …. tygodnie odbywałam szkolenia w , bez żadnej umowy i informacji kiedy szkolenie się zakończy. Kiedy byłam już „przygotowana „ , rozpoczęłam pracę po 13 godzin na dobę. -dowód : zdjęcia grafiku w załączeniu Po wielu prośbach dostałam umowę zlecenia, którą podpisałam i odesłałam mailem służbowym, niestety umowy podpisanej przez pracodawcę nie otrzymałam nigdy. -dowód : umowa w załączeniu W związku z tym , że pracodawca po pierwszej wypłacie poinformował mnie, że wykazuje tylko część moich zarobków rozpoczęłam poszukiwania pracy. -dowód: rachunki w załączeniu Na jakiekolwiek zapytania o umowę byłam wciąż zbywana. W dniu ……….. złożyłam wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym. -dowód: wypowiedzenie w załączeniu Przy tzw. „ wypłacie „ w następnym miesiącu , zostałam poinformowana o kilku zaskakujących rzeczach 1. Zostaje mi potrącone 150 zł – za szkolenie ( na które nie miałam żadnej umowy, dojeżdżałam na własny koszt i pracodawca w tym czasie niczego mi nie zapewniał 2. Umowy w dalszym ciągu popisanej przez pracodawcę nie otrzymam 3. Mam do obioru kilka rzeczy, które wzięłam pod zastaw, pod zarzutem , że były wadliwe W tej sytuacji poinformowałam lojalnie, że będę to zgłaszać do PIP , na co usłyszałam , że mam uważać bo wszystko działa w 2 strony. Tak właśnie jest

Tak23Nie
Monika
@Regina L

BRAWO!!! Czasem sie zastanawiam aby uruchomic strone dla bylych pracownikow, aby zainicjowac pozew zbiorowy wobec loombard.Pl. Liczba pokrzywdzonych szybko by sie uzbierala a koszty sadowe bylyby smieszne gdybysmy rozlozyli je na taka liczbe poszkodowanych pracownikow. Trzeba nad tym pomyslec.

Tak21Nie1

Nick
@Regina L

SUPER! Ludzie nie ma co patyczkować się z tymi ''pracodawcami'', wielka sieć a pracowników ma za nic i prawo również. To w mniejszych lokalnych firmach nie ma takiego dziadostwa i wyzysku. Szkolenie a raczej pierwszy miesiąc pracy bez umowy (szkolenie przez innego pracownika a nie firmę szkoleniową, czyli normalne przyuczenie do pracy), praca po 13-14 godzin, premia w kopercie uzależniona od widzi mi się kierownika, która nawet nie jest procentem od utargu a niestety naszymi wypracowanymi nadgodzinami (niestety i tak nie dostaniemy pieniędzy za wiele nadgodzin, można o tym zapomnieć). Dodatkowy dzień 13/14 godzin 100 złotych :D Jak ktoś odpadnie lub zachoruje automatycznie dostajesz dodatkowe dni co daje nawet 5-6 dni po 13/14 godzin w tygodniu. Podpisywanie umowy bez przekazania regulaminu/zasad działania firmy a na końcu jakieś śmieszne rozliczanie z przedmiotów. Regina BRAWO!

KKK
@Regina L

Czy sprawa ruszyła? Też myślę nad zgłoszeniem, naprawdę wszystko w życiu widziałam, ale bez przesady...

@KKK

Hej. To tak jak ja...dlatego jestem od kilku mies.na L4. Porażka... Można prosić o twój namiary priv? E-mail?

Xsawier

Mam prośbę do osób, które w Loombard pracują ale sfrustrowane rozglądają się za czymś innym i zbierają haki aby uprzykrzyć w przyszłości życie Januszowi biznesowemu w Lombardzie. Zbierajcie ludzie wszystkie dowody jak emaile, nagrywajcie rozmowy z kierownikami, filmujcie moment przekazania Wam koperty z pseudo premią. Planujemy zebrać osoby z dowodami i wystąpić do Sądu z konkretnymi dowodami przeciwko Loombard.pl Coś na wzór kolejnej Biedronki.

Tak9Nie

@Xsawier

Hej. Mozna prosić Cię o kontakt priv. Emma

TakNie

Zostaw opinię o Loombard.pl Sp. z o.o. sp.k. - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Loombard.pl Sp. z o.o. sp.k.