Opinie o Pratt & Whitney w Kalisz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Pratt & Whitney. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Pratt & Whitney na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pratt & Whitney w Kalisz

Byly

Firma schodzi na psy. Po portalach na których szuka pracowników widać że mają ciężko z ich pozyskiwaniem. Kiedyś pracuj.pl, monety.pl a dziś lento olx. Patrzeć czekać tylko aż to będzie centrum ????

Kuku
@Byly

A co tu się dziwić, że coraz gorzej z pozyskaniem ludzi. Mnie to dziwi, że ludzie chcą tam w ogóle iść i się cieszą. Dla mnie to był czas stracony i żałuję do dnia dzisiejszego, że nie odeszłam o 3-4 lata wcześniej. Dwa pierwsze lata były nawet fajne, ale później z różnych względów musiałam zmienić dział na koszmarny z okropnymi (nie) ludźmi. Choć dziś jest 1000 razy lepiej to moje zdrowie nadal nie jest takie, jakie było przed rozpoczęciem pracy. Gdybym mogła oddać wszystko, co mam to oddałabym wszelkie dobra materialne za święty spokój, zdrowie, które straciłam na zawsze. Szkoda życia na takie miejsca. Żałuję, że nie wyjechałam zaraz po maturze na stałe na studia do dużego miasta i tam nie zostałam. Bo niby PW renoma. Litości... Teraz stać mnie na zakup mieszkania w dużym mieście, ale ile lat zajęło mi odchorowanie PW, dorobienie się odpowiednich oszczędności poza PW i w jakich warunkach to wiedzą tylko wtajemniczeni. Powtarzam młodzieży w mojej rodzinie-uciekajcie i szukajcie sobie fajnych firm, żebyście nie musieli przechodzić przez to, co przeszłam. Nie mam praktycznie żadnych dobrych wspomnień, a wręcz oddałabym wszystko, żeby stracić pamięć, bo nigdy wcześniej, ani później nie spotkało mnie coś takiego jak w PW. To zostanie ze mną do końca życia.

Marian Z.

Witam czy roboty jest dużo? Bo mam zamiar się zatrudnić w prącie. Dajcie znać to podjadę z CV.

Super Wojtek

Dzień dobry. Chciałem się zapytać jak rośnie wam maciejka i rumianek?

Anakonda
@Super Wojtek

Witam. A więc tak Tymianek podlewany raz do roku , wyrosły wielkie liście i kwiaty które dają znakomity aromat migdałowy. Szałwia z kolei rośnie jak na drożdżach. Podlewana jest z konewki co drugi dzień i hodowana w cieniu by wszystkie łodygi były odsłonięte.

Lubilat

Witam. W tym roku obchodzę jubileusz 10 lat w firmie Pratt $ Whirlpool. Z tej okazji chciałbym zaprosić wszystkich na imprezę która odbędzie się w Rollo kebab w Nowych Skalmierzycach. Zamówilem stolik. Impreza odbędzie się 25 maja o godzinie 16:30. Zapraszam będzie się działo. Każdy z uczestników dostaje na wejściu małe rollo ( mięso mieszane + sos czosnkowy i ketchup + surówka+ falafel)

Super Wojtek
@Lubilat

To super. Bardzo sie cieszymy. Mam tylko pytanie, czy będzie jakaś muzyka? Bardzo lubię tańczyc przy muzyce disco polo, a zwłaszcza bardzo lubię zespół Milano i Chorus.

Junak

Witam . Jutro zaczynam pracę w P&&&&&&andW. Podjadę skuterem "Junak". Na rano robię pierwszy dzionek. Jak atmosfera w pracy? Ludzie zawistni czy przyjacielscy? Jeździ ktoś z Ostrowa wielkopolskiego to mogę zabierać jedną osobę na Junaka tylko warunek musi mieć kask. Za paliwo co miesiąc proszę 150 zł. Z Ostrowa to hektar jest. Dogadamy się .

Były Pracownik.

Mam pytanie namordniki dalej nosicie? Czy łaskawcy dali zgodę żeby ściągnąć?

Sołtys

Słyszałem że są duże przyjęcia do pracy. Na operatora maszyn jakie warunki płacowe są na początku a jakie po okresie próbnym 3 miesięcznym? Jakieś premię kwartalne? Premię świąteczne?

Sieradzan
@Sołtys

Byly, znów wstrzymane bo wojna

Czy urlop w Pratt & Whitney jest płatny 100%?

Dziwne pytanie. Przecież to wynika z KP. Tak platny 100

Restic Blanhi

Oglądałem spotkanie z zarządem, i dyrektor powiedział że chcą zatrudnić 100 osób, i to w pierwszym półroczu. Ciekawe z kąd tych ludzi wezmą, bo już te czasy minęły jak ludzie pod bramą stali????

@Restic Blanhi

A Ci nowi pracownicy mają być zaszprycowani ?

dobre
@Restic Blanhi

W pierwszy kwartale 2020 a nawet w maju też zatrudniali, a od sierpnia do listopada sypały się zwolnienia. Były osoby, które "oczarowane" wizją pratta rezygnowały z pracy, w których miały umowy na czas nieokreślony, by po czterech miesiącach wylądować na bruku. I o czym to świadczy??? Cały ten zarząd to raczej prat a nie pratt nie mający najmniejszego pojęcia o zagrożeniach jakie mogą wystąpić w branży, nie potrafi przewidywać nie jest samokrytyczny a co gorsza zaangażowany, byle tylko kwota przelewu co miesiąc się zgadzała. W ciąg roku potrafi zatrudnić dziesiątki osób i w ciągu tego samego roku dziesiątki wywalić na bruk !!!! Za co wy ***** bierzecie pieniądze????

Adrian
@Kandydat

Masz na myśli szczepienie? Uważasz, że będą to sprawdzać przy zatrudnianiu? A starzy pracownicy są pod tym względem weryfikowani czy firma nie zwraca na to uwagi?

Leo

Nikt na to nie patrzy.

@Adrian

Jak zaczną zwracać uwagę to strzelą sobie tylko w kolano, tymbardziej teraz gdzie potrzebują ludzi do pracy :)

Restic Blanhi

Witam. Chcę złożyć podanie do was, i chciałbym zapytać ile można u was zarobić. Krążą plotki, że w pratt witney zarabia się najlepiej w wielkopolsce. Czy jako świerzy pracownik zarobie ok 4000-5000 netto? Myślę że to rozsądne pieniądze jak na te czasy

Dżiordżio kielini
@Restic Blanhi

Jak najbardziej jesteś w stanie tyle zarobić, chciałbym jednak przy okazji jeszcze nadmienić że podane przez Ciebie widełki wypłacane są w dolarach.

@Restic Blanhi

Jak na produkcji to tyle brutto nie dostaniesz.

chłop z potencjałem
@Restic Blanhi

W pełni się z Tobą zgadzam takie powinny być wypłacane pieniądze za pracę w tej firmie na stanowisku operator. Niestety tak nie jest, na dzień dobry dostajesz około 2500pln na rękę, no chyba że masz właściwe geny to co innego. o takich pieniądzach mogą pomarzyć operatorzy z wieloletnim doświadczeniem. PWK nie jest firmą gdzie pracownik ma dobrze zarabiać, być zadowolony z pracy, z chęcią i zaangażowaniem przychodzić do pracy, tutaj dobrze zarabiają dopiero kierownicy (nie wszyscy) i dyrektorzy oraz specjaliści od rzeczy niepotrzebnych, udający że pracują, nie podejmujący żadnych decyzji i nie biorący za nic odpowiedzialności (np. inżynier wiodący). To co się ostatnio obserwuje to ponowne odchodzenie osób z firmy do innych lepiej płatnych pracodawców, przez pandemię wcześniej wszystko się zatrzymało, ludzie nie byli pewni przyszłości, dzięki temu firma obrosła w piórka. Pratt ma kilkanaście ofert pracy w internecie, niestety chętnych jest coraz mniej, ciekawe dlaczego..........???

On
@chłop z potencjałem

Nic dodać, nic ująć. W samo sedno!

Adrian
@chłop z potencjałem

2,5 tysi to niewiele. Czy nie ma możliwości żeby dorobić? Mam na myśli płatne nadgodziny albo premie za wydajność? Są takie dodatki? Możesz o tym napisać?

Leo

Nie ma dodatków.

Ronan Widovič

Witam wszystkich. Jak tam u Was ze zdrowiem psychicznym?

Konam
@Ronan Widovič

Jakim zdrowiem psychicznym?

To prawda że chcą wprowadzić przymus szczepień?

@Nowy

Póki rząd nie wprowadzi, nie mają prawa czegoś takiego wprowadzać.

Worker
@Jeleń

Dokladnie jak napisales. Miejmy nadzieje ze nie bedzie przymusu

Towarzysz Winnicki

To jest bardzo proste. Ja to panu zaraz wytłumaczę proszę pana. Ja to państwu zaraz wytłumaczę. Więc po pierwsze, państwo są ludźmi inteligentnymi i dlatego ja z państwem mogę mówić wprost. Mogę pewne rzeczy nazywać po imieniu. Tak proszę państwa, po imieniu. Czy pan sobie na przykład zdaje sprawę, kto ogląda telewizję? Proszę pana, myśmy robili badania. Wie pan co się okazało? Okazało się, że sześćdziesiąt procent ludzi nie rozumie dziennika. W związku z tym do tych ludzi trzeba mówić inaczej, trzeba mówić w ten sposób, żeby oni to zrozumieli. Trzeba pewne rzeczy, nie ukrywam tego, nawet zawoalować. A poza tym ludzie nie myślą. Ludzie nie myślą. Im się wydaje, że tylko oni oglądają telewizję. Proszę pana, przecież my jesteśmy doskonale obserwowani. Nie tylko przez przyjaciół, przez wrogów też. Na przykład tacy Amerykanie jak się dowiedzą, że my mamy trudności z produkcją, to wie pan co się dzieje?

anty korposzczur

firma korpo mysli że praca dla nich to zaszczyt....niestety na rynku jest wiele lepszych opcji i to blisko kalisza

Co mozecie powiedzieć na temat Pana Karola W. Który już tam nie pracuje? Zajmował ostatnie stanowisko jako kierownik produkcji. Owy Pan rozkręca się w innej firmie. Nie koniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu. Daleko od Kalisza. Co budzi wiele podejrzeń(Proszę o Szczerze opinię to ważne )

ważny

Porzadny, mily człowiek.

Bambo

A co masz na myśli "rozkręca "

@Bambo

Chodzi o to, że pracuje 130 km od miejsca zamieszkania, codziennie dojeżdża. Wprowadza dziwne zasady, na siłę swoimi pomysłami próbuje zepsuć atmosferę na produkcji, skłócić ze sobą współpracowników. Czy w poprzedniej firmie dochodziło do podobnych sytuacji?

aaaa

tez swego czasu jak bylem mlodszy dojezdzałem do pracy codziennie 120-130km i w dojazdach nie ma nic dziwnego

Tak

Ile płacą w tym kieracie?:)

Irving Thalberg
@Tak

Dość, by rozważyć podjęcie pracy, ale czy dość, by bezwarunkowo wiązać z zakładem wszystkie swoje wielkie nadzieje? Polemizowałbym.

Stachuuuu
@Tak

Na rękę na start dostałem bagatela 3200 zł bez nadgodzin. Coś pięknego. Zacząłem pracę w.maju tego roku i nie schodzę niżej niż kwota podana wyżej hehe pozdrawiam załogę prat end łitnej.

Zależy
@Tak

Zależy jaki dział... A oto działy: Skrzydła zarobki 3100-3550 Montaż Kadłubu zarobki 3100-3850 Klejenie kokpitu zarobki 3300-4100 Czarna skrzynka zarobki 3800 Montaż śmigła zarobki 3000-3850 Budowa kabiny zarobki 3900-4200

Marek.K
@Zależy

Netto czy brutto? Bo jeśli to brutto to niech sami sobie robią. A mają jakieś specjalne wymagania co do kandydatów? Pracowałen przez długie lata jako pomocnik na tartaku, ale szybko się uczę nowych żeczy.

3500brutto

@Zależy

Hmm dobre ,jak mnie (usunięte przez administratora) 2002 roku (za co jestem dozgonnie wdzięczny śp.Bolkowi)to takich działów jeszcze nie było ale firma się rozwija !!

hmm
@Bambo

człowieku na rynku na produkcji w kaliszu i okolicach dostaniezsz spokojnie 4000 netto a tu wokoł masa firm produkcyjnych

KRUG

Zapytam z ciekawości czy byliście już pytani o szczepienia niby przypadkiem? Nie tylko ja zauważyłem , że ostatnio robi się taki cichy podział lepsi po szczepieniu i a ci oporni taki lekki margines.

khgdkhgdjgf
@KRUG

Skoro kierowca autobusu, ma prawo wyrzucic smierdzacego pasazera, to i pracodawca powinien wykopac oszolomow. Antyszczepionkowcow, plaskoziemcow, czy innych czcicieli latajacego potwora spaghetti. Czekam kiedy smierdziele, zaczna walczyc o swoje prawa do smierdzenia.

Oho
@khgdkhgdjgf

Odzywa się kierownictwo lub karbowi zwani majstrami. Brawo, brawo pewnie dostaniesz hulajnogę.

kjhfkjhfv
@Oho

Kto mnie rozpracowal? Plasko, anty, czciciel, czy smierdzacy?

Ja.
@KRUG

W razie coś to chcieć wszystko na piśmie, każdy ma prawo być równo traktowany, nie wolno nikogo dyskryminować ani żądać brania udziału w eksperymentach medycznych. Każdy prawnik to potwierdzi.

Ja.
@khgdkhgdjgf

Otwórz swoją firmę i zatrudnij mnie, pokażę Ci do czego masz prawo.

@khgdkhgdjgf

Rozumiem że Cie zwolnili stąd i pracujesz teraz we folii u ogrodnika, tak przynajmniej wnioskuje po Twoim toku wypowiadania się :)

ljhfdkhgc
@Jeleń

No. Mieszkam pod mostem, smierdze i wierze w swiatowe spiski. Aaa, no i nie dojadam, bo tylko Pratt o mnie dbal a teraz nie mam nic i wchodze tutaj poczuc troche tej cudownej atmosfery i posluchac kaliskiej inteligencji.

@ljhfdkhgc

Czyli jesteś poprostu tzw. "foliarzem".

Błażej Rajchel
@Jeleń

Część. Pracuje w pratt od tygodnia na dziale klejenie kokpitu. Nie będę owijał w bawełnę miałbyś pożyczyć 50 złotych do wypłaty?

Ilona r
@Błażej Rajchel

!!!!!to są jakieś jaja ktoś się podszywa pod dana osobę to jakieś żarty

Szmodruch klasyczny
@Ilona r

No nie gadaj ze ktoś na publicznym forum robi sobie jaja! Jak to możliwe!? To reptilianie... Z całą pewnością, spisek globalny.

Ebe
@Błażej Rajchel

O ile pierwsza część faktycznie jest nieprawdziwa, o tyle w drugą już mógłbym uwierzyć ????

Rsjchel I
@Szmodruch klasyczny

Po pierwsze podszywanie sie pod kogoś imię nazwisko jest karalne po drugie mam bardzo dobry kontakt z tym zakładzie wiem że żaden blazej Rajchel tam nie pracuje dla osoby która to czyta i zrobila sobie jaja, szybko cie znajdziemy!!

Kolo

Że też wam się chce tam pracować, mało wam przepisów w zwykłym życiu?

Pratt $ Whitney Kalisz to firma która Etykę ma wyłącznie na Afiszu i plakatach

Anna L

WItam. cz ktos widział ostatnie rekturacje na stanowiska cos wizualizacja/analitka? warto? czy to jedno stanowisko diw erekrutacje bo wiece ludzi wiekszy wybór czy nie waarto? na pierwszej rekrutcji wymagania wyciagniete jakby ktos oszalał kto to pisał/ albo miał nierówno pod sufitem co sadzicie Warto? Ps pracuje w jednym z działów ale chce cos zmienic bowie uwazałam zawsze ze firma super ale okazuje sie ze do wielkiego D

Kristof
@Anna L

masz racje. firma (usunięte przez administratora) waroto zmieniac stanowiska by przetrwac agonie i wydluzyc czas na szukainie czegos nowego. powodzenia

Hihaho
@Anna L

Z powiatem nie wygrasz. Powiat jest wszędzie. Jednego załatwisz, dziesięciu przybędzie :)

Hihaho
@Anna L

A tak na poważnie. Jak chodzi o ocenę stanowisk pracy to korpo nie docenia realnych wartości,, natomiast przy rekrutacji to wtedy są wymagania że hoho. Za niedługo obowiązkowa będzie znajomość japońskiego na poziomie min B3

Cal
@Anna L

Rozumiem, że słownik w telefonie podpowiada różne rzeczy, ale sorry Twojego komentarza nie da się czytać. Mam wątpliwości, czy to nie jest kolejna prowokacja obok ostatnich komentarzy,poniewaz nie sądzę, żeby ktokolwiek pisał pod swoim imieniem i literą nazwiska wskazującą jednoznacznie na daną osobę. Przy tym jeszcze takie błędy, jakby pisała to osoba, dla której szczytem możliwości jest ukończenie podstawówki. Tak więc wątpię w autentyczność. Żeby nie było, że bronię tej firmy, ponieważ, co by nie było, nigdy w życiu nie zmienię negatywnego zdania o niej. Po prostu dla mnie powyższy komentarz jest zwykłą złośliwością, robieniem sobie kpin i prowokowaniem niczego nieświadomych ludzi do wylewania żalu.

Pratowiec
@Anna L

Po składni zdań to widze, że problem masz nawet z ojczystym językiem, a gdzie tu jeszcze do analityki...

Zostaw merytoryczną opinię o Pratt & Whitney - Kalisz

• Jak się pracuje w Pratt & Whitney?

Zobacz opinie na temat firmy Pratt & Whitney tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 105.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pratt & Whitney?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 8 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 67 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pratt & Whitney?

Kandydaci do pracy w Pratt & Whitney napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pratt & Whitney