Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Edyta

@Gejok, czy Twoim zdaniem orientacja seksualna ma jakieś znaczenie w kwestii podjęcia pracy? Jakie stanowisko interesuje Cię w BRIDGESTONE? Myślę, że zawsze warto wysłać swoje CV. @Tibo, a czy Ty pracujesz w tej firmie? Jak oceniasz pracodawcę i oferowane przez niego warunki? Chętnie dowiem się też, na podstawie jakiej umowy odbywa się zatrudnienie w tym miejscu. Bardzo proszę o kulturalne wypowiedzi na forum!

Edyta

@Przyszły pracownik, na jakie stanowisko aplikowałeś? Byłeś już może na rozmowie rekrutacyjnej? Jeśli nie, a będziesz na nią zaproszony, to nie zapomnij podzielić się później z nami swoimi wrażeniami z jej przebiegu! @razdwatrzy, bardzo proszę o kulturalne wypowiedzi. Komentarze pisane w obraźliwym czy wulgarnym tonie nie będą tolerowane na forum.

Stargard/Poznań

Cześć. Jeśli chodzi o zakład w Starogardzie. Na dzień dzisiejszy odeszło około 30% załogi. Po tym jak na poważnie przeszliśmy na wynagrodzenia stałe i nowy system premiowy. Wypłaty mniejsze i to znacznie. Firma jak zwykle nic z tego sobie nie robi, że brakuje rąk do pracy. I tu przybywają na białym rumaku ich wybawcy. Dzielni niestrudzeni l, silni, pracowici... Tak dobrze myślicie. Nie kto inni jak UKRAIŃCY. Zatrudnienie pełną para już informują, że będziemy ich szkolić na wszystkie działy. Poznań czeka to samo oni specjalnie to robią żebyśmy sami odeszli a nie, że masowe zwolnienia. A prawda jest taka, że biorą tania sile robocza z Ukrainy. Jak to będzie można się domyśleć. Nie poniemaju i tyle posciemniac i do siebie. A zaraz następni. To jest początek końca działaności tej firmy w Polsce. Albo zrozumieją, że czas płacić godziwe pieniądze za ciężka prace albo ich tu nie będzie.

Diabeł Poruta
@Stargard/Poznań

No to titanic zatonie do końca roku pewnie .Po wakacjach szukam pracy w takim razie . Stała pensja przynajmniej mnie do tego zmotywuje bo tak bym się jeszcze długo tu męczył .

KurkaWodna
@Stargard/Poznań

ale będą jaja po postoju

kurier wielkopolski
@Stargard/Poznań

Co ty opowiadasz chłopaku. Zabawa dopiero się zaczyna. Oficjalny komunikat: Do 2020 roku koncern Bridgestone w Poznaniu planuje przeznaczyć niemal 700 mln zł m.in. na nowe rozwiązania technologiczne i optymalizację produkcji. Dzięki temu, poznańska fabryka ma zwiększyć dzienną produkcję opon z obecnych 31 tys. sztuk do ponad 40 tys. Rozumiesz co oznacza OPTYMALIZACJA? Nowe rozwiązania technologiczne? Obejdą się bez Ciebie, beze mnie - bez setek innych. Co się da, zostanie zautomatyzowane i zrobotyzowane. Zostaną tylko Ukraińcy. Polacy może też, jak im wystarczy 2200-2300 wypłaty, bo nie sądzę żeby więcej.

Stargard/Poznań
@kurier wielkopolski

Może masz racje. Ja już nie będę ryzykował i sprawdzał. Trzy miesiące i mnie tam nie ma.

@kurier wielkopolski

Automatyzacja hmmm a AGV JBT jeżdżą jak popadnie...Francuzy nie ogarniają 4 automatów...automatyzacja dobre sobie ;-))))

Przyszły pracownik

Powiedzcie mi w święta które tu się pracuje ? Czy wgl jest wolne bo różne opinie słyszałem a złożyłem właśnie dokumenty.

@Przyszły pracownik

Szybciej będzie odpowiedzieć w które się nie pracuje. Wolne masz Wielkanoc Boże Narodzenie i nowy rok.????

Robol świąteczno codzienny
@Przyszły pracownik

We wszystkie zarówno w dzień jak i w nocy .

Przyszly pracownik
@Robol świąteczno codzienny

A kasa na rękę jaka?

Xena
@Przyszly pracownik

Dzisiaj było mega zimno na rannej zmianie. W najzimniejszych miejscach tylko 37 stopni. Dopóki się tu nie zatrudniłem myślałem, że ci co piszą o tropikach na hali ściemniają. Napisze szczerze, ludzie mdleją przy maszynach. Na wulkanizacji około 50 stopni. Bezdech. Za 3100 na ręke. Ja czekam do wypłaty do września. Jeśli będzie tak jak pisał kolega ze Stargardu to takich jak ja będą setki. Ukraińcami wolnych wakatów nie obstawicie bo Oni sami mają dosyć mimo iż na 75proc słów oni mówią ja nie panimaju.

3100 przez pierwsze 3 miesiące po 3 miesiącach ok 3500

Przyszly pracownik
@Jo

To całkiem spoko a praca też spoko czy do ... Chodzi mi konkretnie o operator maszyn ? Ciężko i trudno ?

@Przyszly pracownik

W opiniach masz już wszystko opisane jeżeli ci takie warunki pasują to zapraszamy.

Nicki
@Przyszly pracownik

Jak cię ciśnie kasa to da się robić. Jeśli masz rodzine, znajomych jakieś plany po za robota zapomnij. Kumulacja 4 brygad morderczego tempa pracy i atmosfery w firmie zabij w tobie resztki chęci do życia. Ale jeśli kasa ważniejsza spoko da się żyć.

Termometr
@Xena

Dzisiaj lider stwierdził że nie możliwe że jest 36 stopni i że mam iść na leczenie do działu kalibracji

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Staszek Boss

Halo Stargard opiszcie proszę wasze wrażenia po wprowadzeniu pensji miesięcznej, a napiszcie jak finansowo, premiowo, klimat w fabryce i liczba zwolnień :) Z góry dzięki

Agrest
@Staszek Boss

Cicho coś. Może wszyscy się zwolnili xD

moje-gniezno_pl

19.07 na moje-gniezno pl ukazał się materiał propagandowy w formie pseudo-artykułu o naszej firmie. Oczywiście wszystko w różowym świetle, że aż mdli. Niestety pod "reklamą" nie można umieścić komentarzy, żeby nie burzyć klimatu sielanki jaka tu panuje. Dobrze, że na tym forum można jeszcze pisać prawdę. Jeszcze...

Tuc
@moje-gniezno_pl

W takich warunkach dzis w najzimniejszych miejscach było 34 stopnie propobuje płynać do Afryki po czarnoskórych wróć Afroamerykanów...

TORE

Pamiętajcie, że przychodząc do najlepszej fabryki Bridgestona w Europie nie możecie chorować. Każde L4 nawet gdy jesteście naprawdę chorzy skutkuje brakiem premii obecnosciowej i rs. W sumie około 700zł... Także My Polacy nie możemy chorować w tym zakładzie

Były

Mam gdzieś pracę w tym K......zie jutro porzucam pracę niech Rumcajs sobie nagina na maszynie....

Mariusz
@Były

Jutro też porzucam pracę

Stiff
@Były

Tak Rumcajasa i 100 na k1s

kundel

z tego co wiem zamówili okolo 6-9 nowych maszy na produkcje 20 metrowych które sa w trakcie budowania może na tych nowych maszynach bedzie inaczej niz pisza tu o pracy

Okręt

tonie!!!

Czerwona kichawo z wytłoków przestań kapować bo już wkrótce będziesz miał nos jak KLAUN...

Lider BME
@.

weź się za robote to będzie git

Pfff
@Lider BME

A Ty nierobie z BME - czytaj Będziesz Miał Erekcję co potrafisz? Pisać pisaczkiem po nowej tablicy swoje wypociny...

@.

to jest ten od busa buhahaha

Edyta

@1200, rozumiem, że pracowałeś lub pracujesz aktualnie w BRIDGESTONE. Jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca? @Sztum, myślę, że takie pytanie najlepiej zadać bezpośrednio odpowiednim osobom w firmie. Życzę powodzenia! @Taro, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że jesteś pracownikiem BRIDGESTONE. Jaka atmosfera panuje w firmie?

juriasek
@Edyta

firma się upomniała żeby na goworku skończyło się narzekanie ?

opna

miałem niewątpliwą "PRZYJEMNOŚĆ" brać udział w rekrutacji (umowa o prace podpisana z pracodawcą) najpierw test psychologiczny później zręcznościowy (wkładanie kolorowych nakrętek na śrubki) - po przejściu pozytywnie tej weryfikacji rozmowa z przyszłym przełożonym - całość jakieś 3-4 godziny. Tak jak testy jestem w stanie zrozumieć (HR udowadnia, że ma przynajmniej co robić) tak rozmowa z przyszłym przełożonym kompletnie niemerytoryczna! Cały czas powtarzanie o czasie pracy (jak mantra), wizje zarobków, brak konkretów na temat pracy! Nawet nie przeczytał mojego CV a prowadził ze mną rozmowę która skończyła się koniecznymi konsultacjami z HR. W efekcie - propozycja pracy przez agencję pośrednictwa gdyż nie mam potrzebnych kursów UWAGA O KTÓRYCH NIE BYŁO MOWY W OGŁOSZENIU. Mieli oddzwonić - nie oddzwonili. Może i lepiej! Nie polecam!

Potwierdzam

Morth
@opna

nie szuka się pracy u kogoś kto codziennie reklamuje się w radiu

Stop
@opna

Pracuje tu 14lat mam jedną z największych stawek która dostałem po11 latach pracy i otrzymalem za wrzesień 4400 brutto więc jak po 3 miesiącach w ogłoszeniu można tyle zarabiać kpina jeszcze do tego darmowy autobus który od stycznia likwiduja

@Stop

wg ogłoszenia na pracuj.pl: atrakcyjne wynagrodzenie – średnia miesięczna płaca na okresie próbnym to około 4 200 PLN brutto, po 3 miesiącach 4400 PLN brutto,

@opna

ciekawe czy praca przez AGENCJE za 4 200 PLN brutto miesięcznie (jak w ogłoszeniu) czy za 13 zł/brutto na godzinę bez żadnych dodatków (2000 zł miesiecznie brutto)

HR
@opna

teraz już nawet praca dla pań jest.. tak źle z panami? czy kłania się polityka kadrowa? może restrukturyzację warto zacząć od HR wywalając wszystkich na bruk?

jaś
@opna

w ogłoszeniu: 1. atrakcyjne wynagrodzenie - średnia miesięczna płaca na okresie próbnym to około 4 200 PLN brutto, po 3 miesiącach 4400 PLN brutto, 2. pracę w prężnie rozwijającej się firmie (umowa o pracę zawierana bezpośrednio z Bridgestone Poznań), 3. kontakt z najnowocześniejszymi maszynami i technologią, 4. pakiet benefitów (świadczenie świąteczne i wakacyjne, możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, możliwość skorzystania z pakietu sportowo-rekreacyjnego, dofinasowanie posiłków w stołówce zakładowej). chyba w 3 punktach mijają się z prawdą....

4200 brutto to ile to będzie n
@opna

nadal idą w zaparte, że średnia miesięczna płaca na okresie próbnym to około 4 200 PLN brutto, po 3 miesiącach 4400 PLN brutto,

Tom
@Morth

Proszę Cię trochę kpisz w tym momencie

@Tom

kto? piszący? https://www.gowork.pl/oferta/operator-maszyn-do-produkcji-opon,5qV6gB10xg8a56X4DkU18M,poznan

PpppP
@ja

A na zdjęciach fabryczka Stargard he he he

jaś
@Stop

a autobus to jeszcze jeździ?

powtierdzam

botaniq
@opna

a praca w świątek, piątek i niedzielę na III zmiany zero życia rodzinnego sklepy można było zamknąć ale BRIDGESTONE musi pracować w niedzielę jeść nie trzeba ale opony produkować już tak

xxx
@4200 brutto to ile to będzie n

4200 to 2800 na reke

qqqq
@xxx

"4200 to 2800 na reke" złodziejstwo

Tuc
@qqqq

Podziękuj rządom, że tak Nas koszą

Nie polecam

!!!

Sztum

Czy osoby z przeszłością kryminalną mają szansę na zatrudnienie?

Kierownik z Bridgestone
@Sztum

Tak!!! zapraszamy

Taro
@Sztum

Przeszłość kryminalna ? Człowieku, tu nawet koze przyjeliby do pracy byleby tylko umiała obsługiwać maszynę. Póki co żadna się nie zgłosiła.

zgarnięte można dać dyla z obozu...

Edyta

@Fafik, w takim razie pozdrawiam i życzę powodzenia! Bardzo proszę osoby wypowiadające się na forum o kulturalne i rzetelne wypowiedzi. Komentarze pisane w wulgarny i obraźliwy sposób, nie wnoszące nic nowego do tematu dyskusji, nie będą tolerowane na forum GoWork.pl. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem tego miejsca: https://www.gowork.pl/regulamin

z-ostatniej-chwili

Uwaga, uwaga. Już biuro przyznaje że dali ciała z propozycją zmian. Pewna znajoma której nazwiska nie mogę zdradzić z działu HR przyznała, żę po wypłacie wakacyjnego o 100 % wzrosły wypowiedzenia. A reklamy nie pomagają. Nowych nie ma do pracy. Brawo Bridgestone, niebawem przeniesiecie się na Ukrainę i to będzie Wasz koniec. A wystarczyło tylko szanować ludzi.

Pit
@z-ostatniej-chwili

Tak , ale oni nie wiedzą co to znaczy szacunek! .

@Pit

Oczywista oczywistość....full młodych deklarowalo się,że po otrzymaniu szantażowego i pseudo socjalu pokrywajacego w części zabranego RSa IDZIE W DŁUGĄ Z TEGO KOLCHOZU. Na nic tutaj nowy program, na nic tutaj natarczywe reklamy...TITANIC TONIE wraz ze swoją "dumą i prestiżem"... jak to ktoś powiedział "operatorom nie pobłażać tylko gnać do roboty"...Jak poziejesz takie zbiory zbieżesz...Vive la ArbajtStone!!!

@Xxx

Edit posiejesz

Rafik

Hejka wszystkim chce startowąc o czy jest test i rozmowa podpowiedzcie przede wszystkim test pozdrówka noi czy przyjmą

xD
@Rafik

po ortografii widzę że masz potencjał na drugiego samuraja z konfekcji co chciał ludzi z przygotowania pozabijać rurą metalową :D

Tjago
@Rafik

Tak. Przyjmą cię odrazu. Napisz tylko imię i nazwisko i już zostaniesz internetowo przeszkolony a następnie będziesz przez internet sterował maszyną. Nic prostszego

Janusz

Czytając ofertę pracy z waszego zakładu doznałem niekontrolowanego wzwodu, chyba zatrudnię się u was!

Flik
@Janusz

Też mi stanął

Wierzba

Dzień Dobry, Szanowni forumowicze, planuję podjąć pracę w tej firmie. Mam kilka pytań, a mianowicie: 1. Jak wygląda w praktyce system pracy w praktyce? Pracuje sie 7 dni pod rząd i później jest 1 dzień wolny czy 2 ? 2. Czy nadgodziny są dodatkowo płatne? 3. Jak są postrzegane nadgodziny przez przełożonych? 4. Jaka atmosfera panuje w firmie? 5. Jakie temperatury panują na hali produkcyjnej? 6. Czy na starcie dostaje się odzież roboczą? 7. Czy jest autobus zakładowy? 8 Jak wygląda kwestia przerw w pracy? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich walczących ;)

lol
@Wierzba

odpuść sobie, jak nie potrafisz przeczytać odpowiedzi wstecz gdzie już wiele razy były odpowiedzi na takie pytania to nie przejdziesz testów

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 223.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 68 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE