Opinie o Baltona S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Baltona S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Baltona S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Baltona S.A. w Warszawa

Zosia

Dzien dobry,czy firma daje odpowiedź na temat rekrutacji ? Czy trzymają się uzgodnionego terminu z osobą rekrutowana?

Były
@Zosia

Raczej nie łudziłbym się jeśli Cię odstrzelili. Ja startowałem w rekrutacji wewnętrznej gdzie kolo z HR zamiast pytać o konkrety w sprawie stanowiska przez 3/4 rozmowy pieprzył o profesjonalizmie. Potencjalny przełożony, który również był, zdołał zadać tylko 1 pytanie przy tym słowotoku. Więc cały proces śmierdział ustawką. Prosiłem o info pozytywną lub negatywną, co w/w obiecał "bo są profesjonalistami". Na drugi czy trzeci dzień już całe lotniska huczało o tym kto dostał tę posadę. Ja dowiedziałem się oficjalnie niecałe 2 miesiące później gdy będąc w biurze na jakimś wewn szkoleniu przyplątał się w korytarzu ten kolo. Zapytałem o wynik rekrutacji odwołując się do "profesjonalizmu" i obietnicy, choć wybraniec już od dawna był na tym stanowisku i pracował. Jego mina i pultanie się - bezcenne!!! Zaczął posądzać moich przełożonych o zaniedbanie itp farmazony, choć sam się do tego zobowiązał słownie. Cóż, ja trochę inaczej rozumiem "profesjonalizm" i wydaje mi się, że dotyczy obu stron. Może to się już zmieniło? Na dobre, miej więc nadzieję. Ja nie życzyłbym nikomu ani sobie takiej "profesjonalnej" rekrutacji.

@Zosia

To zależy poznałam osobę która czekała 3 msc na odpowiedz na CV, ale jeżeli nie dostałeś(aś) info po 3 msc to już raczej nie dostaniesz.

@Bąbel

i po tych 3 miesiącach faktycznie ją otrzymała? dopytuję, bo zastanawiam się czy czekać kwartał i znowu słać czy czekać cierpliwie? są może jakieś konkretne cechy lub ewentualne porady, które przeważają o tym, że HR zdecyduje się na rozmowę z kimś?

zły

nie polecam pracy na magazynie Baltona Lotnisku Chopina,po 3 miesiącach obiecują że przedłużą umowę a jak przychodzi termin końca umowy to nagle kierownik mówi że jednak tej umowy nie przedłuży .

@zły

Aha... A jakiś argument? za mało pracy? sporo osób tak miało czy to pojedyncze przypadki. i czy ktoś próbował się przed tym jakoś zabezpieczyć? nie można podpisać jakoś wcześniej?

zły
@Sylwia

po prostu robili sobie redukcje etatów.

@zły

a wiadomo z jakiego powodu? coś się w firmie nie przelewało wtedy? ciekawa bym była jak obecnie tu mają i czy dalej są jakieś redukcje, ktoś wie?

@zły

Piotruś nie jest już kierownikiem teraz jest nim Patryk także już temat raczej zamknięty.

@Bąbel

taka szybka rotacja była? piszesz na tyle personalnie, że to poprzez awans ktoś sobie przeskoczył czy z ogłoszenia też borą? jeśli o warunki zatrudnienia chodzi to jak kierownicy stoją z rzeczywistym zakresem obowiązków itp?

@Sylwia

Patryk był zastępcą, obecnie on jest Kierownikiem magazynu Baltony j powiem szczerze że to naprawdę równy gość, utrzymuje świetną atmosferę i nikt się na niego nie skarży z tego co jest mi wiadome. Wiem że poprzednik był ciężki, w tym momencie jest nowa kadra zarządzająca na magazynie i jest znacznie lepiej (z jednym wyjątkiem). Ekipa jest naprawdę zgrana i nie ma teraz nawet mowy o tym aby takie sytuacje miały miejsce, jedyne co to jeden poleciał ale to za picie w pracy, obecnie jest cisza spokój i magazyn naprawdę polecam z całego serducha.

Aga46

Witam... Powiedzcie prawdę proszę; czy przyjmuje się w tej firmie do pracy w sklepach duty free osoby po czterdziestce? Mam duże doświadczenie w handlu, w organizowaniu naborów i szkoleniu i miałam taką nadzieję...

Qazxsw
@Aga46

Jak najbardziej tak, w największej baltonie na lotnisku Chopina pracują nawet osoby na emeryturze

nie polecam

nie polecam, chyba ze ktoś lubi być traktowany jak robot

@nie polecam

Za dużo wymagają po prostu?

aa
@Sylwia

Za dużo wymagają? Nie, bardziej trzeba być elastycznym i na każde zawołanie. Czy dają coś w zamian? Zupełnie nic. Wiele obietnic z których nie ma żadnego pokrycia, więc przestań pisać, że za dużo wymagają, chyba, że nie masz do siebie szacunku i na siłę próbujesz ich bronić.

@aa

A nie, ja tylko spytałam, bo nie wiem przecież. Jakie obietnice masz na myśli, że ich podobno nie realizują?

Lol
@nie polecam

Czy pracujesz nadal w firmie

Lol
@aa

Szukają do Radomia. Jakieś opinie o niby wyrabianiu premii

@Lol

A jakie są zasady do ich wyrobienia tak właściwie? Kiedyś cos pisali, że jakieś testy miały je gwarantować. jak one wyglądają?

Specjalista ds. Marketingu

1. Etap rozmowa telefoniczna 2.Spotkanie 3. Brak odzewu mimo zapewnień- totalny brak kultury i piszę to nie dlatego, że nie dostałem pracy. Ale wypadałoby poinformować o przebiegu rekrutacji.

O doświadczenie, obecne obowiązki. Standardy raczej nic ponad przeciętnego.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
Ron

Czy w firmie dalej pracuję ta dziewczyna o wyglądzie transwestyty? Dominika chyba, taka blondyna co podlizywała się Magdzie a za jej plecami ciągle ją obgadywała

Don
@Ron

Ta co ma zę biska jak k oń? na szczęście już nie bo jest na urlopie, ma dzieciaka (że też ktoś ją chciał z takim ry jcem i charakterem... tylko współczuć) pewnie już nie wróci

No name

Swego czasu w Baltonie pracowała Basia (nazwiska nie pamiętam). Basia która biegała po butikach i udawała, że szkoli z zakresu technik sprzedaży i obsługi klienta. Nigdy niestety nie potrafiła swojej teorii poprzeć praktyką i wypracować oszałamiających wyników finansowych. "Specjalistka" od teorii, błędnie przekonana o swojej rzekomej nieomylności. Zawsze biegająca za Magdaleną A. Dalej pracuje w Baltonie czy jej umiejętności w końcu zostały zweryfikowane?

Over
@No name

Haha Basia byla przezabawna i nic poza tym. Jej techniki sprzedaży to chyba nigdy nie były przez nikogo zweryfikowane. Kazała robić z siebie wariata co miało być niby śmieszne i w jakiś sposób zachęcić do kupna. Tragedia

Maja
@Over

Nie rozumiem, to co takiego kazała mówić klientom że tak to okreslasz?

Nowa

Jak oceniacie dział księgowy w Warszawie?

Po butikach swego czasu chodziła pani szkoleniowiec która podobno szkoliła z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Na imię miała Basia, nazwiska nie pamiętam. Dalej pracuje w Baltonie?

Witam, czy ktoś może podzielić się opinią o pracy w siedzibie na ul. Flisa ? Jest ogłoszenie.

Urban

Dopóki na lotnisku w Warszawie kierownikami będą osoby mające problem z komunikacją, niesłuchające tego co sygnalizują pracownicy i dopóki AirPort manager nie zostanie w końcu wywalona na zbity pysk przez PPL, to w tej firmie nigdy nie zapanuje porządek.

Na szczęście były pracownik

Nigdy w życiu nie pomyślał bym, że można tak źle traktować człowieka. Przeszedłem wiele lokalizacji Baltony w Polsce. Lokalizacja w Warszawie to istna kpina, wydane miliony na piękny i kolorowy sklep a pracownicy biegają na komendę kierownika tuszując wszelkie "niedogodności" za które inspekcja powinna zamknąć cały lokal! Katowice jedynie co to kierownictwo ma w miarę ogarnięte ale za to sklep wygląda jak w latach 90tych w porównaniu z Warszawą. Poznań to notoryczne łamanie zasad panujących na lotnisku z poziomu kierownictwa ( co do ilości osób przebywających na sklepie). Chociaż wszystkie te trzy lokalizację razem wzięte nie pobiją za nic Wrocławia. Istny (usunięte przez administratora) koncentracyjny XXI wieku. Kierownik posiadający przepustkę musi się zjawić przynajmniej 15 min wcześniej przed zmianą aby wprowadzić osoby bez ponieważ główny kierownik zrządzający biurem nie potrafi dobrze wypisać dokumentów. Na największym sklepie (multistore) przeznaczony aby na nim na każdej zmianie pracowało 8 osób ( 5 kas, jedna os na alkoholach i jedna na perfumach+ jedna na strefę Non-schengen) nagle o godz 3 nad ranem przychodzi kierownik i jedna osoba. Dzwoniąc do kierowniczki co masz robić dostajesz od razu po głowie dlaczego szanowną królową obudziłeś! Następie przez 12 H stoi on sam na sklepie dla 7 osób! Kompletnie nie dbanie o pracowników, kobiety noszą ciężkie kartony 30 kg z whisky po nocach bo wykładacz towaru pracuje od 8-16 kiedy większość towaru przyjeżdża na nocnej zmianie. Kiedy zgłaszasz ten fakt kierownikowi zmiany to nagle na następny dzień lądujesz u kierowniczki sklepu którą " poinformował zatroskany pracownik" że masz jakiś problem. Pani zatroskana kierowniczka B. niby wysłucha ale tak naprawdę nic sobie z tego nie zrobi. Ta kobieta nie powinna tam w ogóle pracować. Wymaga od swoich pracowników aby byli biegli w dziedzinie alkoholi- a ona nie rozróżnia Brendy od whisky- Na pytanie klienta o szkockie whisky poleca RUM KRAKEN!, wymaga wiedzę o kosmetykach a klientowi który pytał się o męski mocny piżmowy perfum poleciła Lancome Idole! Jeszcze się potem w biurze tym chwali. Kierownicy zmian biegają po lotnisku jak na zawodach i nie maja czasu iść się napić, pracownicy wolą jeść na hali odlotów bo w biurze jak menager M&M's zacznie rzucać słownym mięsem to aż się włos na głowie stają. A kierowniczka sklepu B wiecznie zajęta tworzeniem grafiku choć za każdym razem to kierownicy zmian z zastępcą kierownika muszą późnej przeanalizować cały grafik od początku przeanalizować bo dla niej liczą się cyferki na dole. Zwracając uwagę że pracownik z umowy zlecenia ma 5 dni pod rząd pracy słyszysz jedynie, że na zleceniu tak można a jak mu się coś nie podoba to nic go tu nie trzyma. Kierownictwo w Wrocławiu nawet angielskiego nie zna! Dlaczego nie było w tej lokalizacji papierosów? Bo pieniądze wyrzucili aby otworzyć sklep we Warszawie i go dotowarować a pracownikom kazali mówić że z powodu zmiany przepisów. Menager zamiast przyjść i normalnie powiedzieć co jest nie tak, chodzi po sklepie, robi zdjęcia i na maila wysyła odsyłając kierownika zmiany do doczytania maila gdzie komputer znajduje się po drugiej stronie portu. A on jedynie kursuje od jednej palarni do drugiej. PARANOJA! Zastępca kierownika na polecenie głównego wydaje towar jako uszkodzony do magazynu a tak na prawdę to chowany jest do torby "na imprezę firmową" która już się nie odbyła od prawie 5 lat. Na sklepie pod kasami wszystkie kable są posklejane taśmą klejącą, a z półek odchodzą metalowe elementy. Pracownicy biegają z następna rolką taśmy aby je poprzeklejać aby żadne dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Kończąc pracę nie ma mowy aby wyjść o czasie bo przecież trzeba się rozliczyć tyle że do ewidencji muszisz wpisacć godziny takie jak oni sobie zażyczą bo nie możesz być w pracy powyżej 12 H. A jeśli chodzi o rozliczanie ewidencji godzin to "szefowa" wbija na chybił trafił z okrzykiem szczęścia że ją system "puścił ". Kiedy jej coś nie gra nagle pod koniec miesiąca podkłada Ci karteczkę z urlopem "bo masz za mało godzin". Na sklepie jako mężczyzna nawet zbytnio nie mogłem udzielić pomocy " bo przyjezdny" i the show must go on. A teraz w dobie pandemii to nawet nie ma co mówić. Ostatnio leciałem z Wrocławia i spotkałem znajomego. Co z tego że niby luz jest bo lotów nie ma jak nagle pozwalniali 80% pracowników( gdzie 2 dni wcześniej zapewniali że ich umowy są gotowe i wydrukowanie czekające w sejfie na podpis w celu przedłużenia) , magazynierzy stoją na kasach i każdy się boi że jego głowa poleci jako kolejna bo targety są nie do osiągnięcia. Nikomu nie życzyłbym pracy w tej firmie! największemu wrogowi. PIP powinno skontaktować się ze wszystkimi byłymi pracownikami z tej lokalizacji i robić im NIEZAPOWIEDZIANY nalot. Co to za wcześniejsza inspekcja jak 2 tygodnie wcześniej dostali informację bo przepustki musieli im wyrobić. NIE POLECAM!!!

Były inny
@Na szczęście były pracownik

PIP już był, bo to było za mojej kadencji. Robili ankiety, rozmowy w 4 oczy. - to było nie dawno. Nic nie stwierdzili. Ale każdy ma prawo do swoich odczuć.. Ale że Ci się chciało tyle pisać :) Pozdrawiam

Biały
@Na szczęście były pracownik

Czemu tutaj piszesz swoje żale a nie do firmy??? Może warto ich poinformować o tym co się dzieje

Na szczęście były pracownik
@Biały

@Biały A myślisz że nie próbowałem? Nic nie wychodzi po za Wrocław. Menager już o to dba. Pisze tutaj aby przestrzec ludzi który myślą o odjęciu współpracy z tą firmą bo po to jest ta strona.

Sprawdzam
@Na szczęście były pracownik

Może i opinia jest podyktowana emocjami, ale ze swojej perspektywy wiem, że jest w tym dużo prawdy. Są to rzeczy które każdy wie, ale nie każdy umie nazwać. Pracownik w życiu nie powinien być zmuszony do wypisania urlopu (co zdarza się nawet co miesiąc) tylko dlatego, że kierowniczka nie potrafi poprawie ułożyć grafiku. Drugą sprawą jest rażący brak niekompetencji kierowniczki w stosunku do zajmowanego stanowiska. Z jej wiedzą, znając inne przypadki zwolnień pracy, nie przepracowałyby na sklepie bądź jako kierownik zmiany dłużej niż miesiąca. Największym problemem jest brak jakiekolwiek kontroli i reakcji z centrali firmy wobec kierownictwa, które mówiąc szczerze, nie potrafi wywiązywać się poprawnie chociaż z połowy swoich obowiązków. Kolejna sprawą jest niepisana zasada kierowniczki „masz własne zdanie, to masz problem”. Sposób w jaki ta osoba zarządza tym sklepem pozostawia wiele do życzenie. Ogólnie chciałbym dalej pracując w tej firmie, ponieważ atmosfera na sklepie i ludzie byli super, to kierownictwo potrafi całkowicie zgasić twój zapał do pracy.

kaśka
@Na szczęście były pracownik

Pracowałam w gorszych. tu przynajmniej jest fajna atmosfera w zespole. Dużo jadu w tobie :)

Skonfundowany

Czekajcie, bo ja nie rozumiem. To w końcu Okęcie czy Wrocław? Pracowałem na Okęciu i jestem zszokowany czytając to wszystko. Dobrze wspominam współpracę z baltoną i nic mi nie wiadomo o takich praktykach.

Tak
@Skonfundowany

Ten wątek dotyczy akurat Wrocławia ;)

G70W

Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Jestem zadowolona z zakupu. Polecam

Iga

Jak firma dba o rozwój pracowników?

W finansach ciagle rekrutacja jeden miesiąc odchodzi analityk drugi kontroler i tak w kółko. Rekrutacje Tłumacza macierzyńskim albo komuś zamarzyła się zmiana branży wink. Powodem nowy szef kontrolingu - ura bura król podwóra.

arkadiuszpolitowski.1974@wp.pl

Witam, czy firma obecnie rekrutuje ponownie byłych pracowników z doświadczeniem?

Marzena

Czy firma aktualnie rekrutuje?

@Marzena

Witam, Obecnie prowadzimy rekrutację do naszych sklepów na Lotnisku Chopina. Zapraszam do aplikowania. Link poniżej https://www.pracuj.pl/praca/doradca-klienta-sprzedawca-warszawa,oferta,6818270

Karol

Rzeczywiście w firmie Baltona jest aż tak duża rotacja? Skoro rzekomo tak jest, to zastanawia mnie dlaczego? Pracodawca jest tak wymagający względem pracowników, czy może jest zupełnie inny powód tego, że firma tak często poszukuje nowych osób?

@Karol

Tak bardzo duża rotacja """""To nie chodzi o wymagania ..Małe zarobki ..12godzinny dzień pracy -z braku pracowników Powinni mieć jednego w biurze na etacie żeby zajmował się tylko rekrutacja -a tak osoby, kadra żeby się zajmowała sklepem a nie czas musi poświęcać na rekrutację

Zuza
@Karol

Tak jest duża rotacja. I to nie o Pracodawcę chodzi bo ten zmienia się co chwila...Chodzi o "kolesiostwo ".Jak masz dobry układ z kierownikiem i Cię lubi,to jest ok.A jak nie,to będzie Ci rzucał kłody pod nogi i wmawiał brak profesjonalizmu.Podczas gdy "pupilek" kierownika przez pół dnia ogląda filmy na YouTube.No ale kierownik już tego nie widzi...

koleś
@Zuza

Duża rotacja?, Nawet jeżeli to co piszesz jest prawdą to trudno uwierzyć w to że rotacja w listopadzie w dobie pandemii jest duża. Z tego co wiem firma dokonała redukcji podczas pierwszej fali epidemii ale jest to związane ze zmniejszeniem ilości podróżnych a nie z kwestią koleśostwa.

Zuza
@koleś

Akurat nie o listopad chodzi.Ludzie odchodzą bo Ci zasiedziali rodem z PRL-u rządzą.Są niemili dla nowych pracowników i nie pomocni.Pupilek kierownika ogląda pół dnia filmy na (usunięte przez administratora) ,że słuchawkami na uszach(jeszcze raz to powtarzam) ,a kierownik udaje,że tego nie widzi.Atmosfera drętwa...Nie polecam

Jak długo trwa proces awansu w Baltona S.A.?

@bob

Tyle ile powinien

nickto

Baltona po raz kolejny rekrutuje na stanowisko Analityka Finansowego. Czy ktoś może napisać jakie są powody tej rekrutacji ? Czy jest to nowe stanowisko, czy powodem jest rotacja ? Jaka jest atmosfera w dziale ? czy jest dużo pracy (nadgodziny itp ) ? czy kierownictwo działu jest w porządku ?

Manager
@nickto

Widzimy potrzebę wzmocnienia zespołu w związku z ze zmianą właścicielską. Atmosfera jest dobra. Pracy jest dużo. Szukamy osoby z kompetencjami analityki finansowej bardziej niż biznesowej - to drugie mamy już opanowane. Rotacja w biurze jest niska.

Czy Baltona S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Joanna

Tak, oferują umowy o pracę

Bys

Tak, w większości jest to umowa o pracę - szczególnie w sklepach na stanowisku sprzedawca / doradca klienta

Z74W

Duzy wybor dobrych ksiazek.

Zostaw merytoryczną opinię o Baltona S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Baltona S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Baltona S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Baltona S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Baltona S.A.?

Kandydaci do pracy w Baltona S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Baltona S.A.