Power engineering s.a.

Czerwonak

Opinie o Power engineering s.a.

Mokra Nawilzona....pipka

Nie polecam tej firmy bo wyzysk jest tam i mało płacą. Co z tego że duzo roboty tobie dobrej bardzo dobrej skoro i tak nie dają podwyżek.

Mokra Nawilzona....pipka

Pracuje w tej firmie juz sporo lat. To co tu się wyprawia przyprawia mnie o bóle głowy. Praca jest głównie dla Ukraińców, i co zabawne bylem świadkiem jak nasi nie mieli co robić to malowali na hali pasy i naprawili schody☺ to na dziale mechanicznym A Ukraińcy mieli robote. Osoby odpowiedzialne za zarządzaniem pracowników fizycznych nie maja bladego pojęcia o firmie mysla ze sa Panami Świata A tak naprawdę mają nas szeroko gdzies. To ja się pytam jak mam traktować swoje obowiązki? Odpowiadam jednoznacznie ,, że musze lekceważyć robote" skoro oni nas traktują jak zwykle szmaty do wycierania podłóg.

Agnieszka

@Toker dziękuję za odpowiedź. Jak rozumiem praca w Power engineering może być związana z dużo większą ilością obowiązków niż można by się spodziewać po tytule stanowiska. A jak wygląda praca w innych działach firmy? Ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na ten temat?

x

Agnieszka w PET Sp. z o.o.. też znajdzie się miejsce dla elektryka.

Agnieszka

@Toker rozumiem, że jesteś pracownikiem firmy. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego co się w niej dzieje? Na co powinni być przygotowane osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy? Dodatkowe informacje będą bardzo pomocne, tym bardziej że trwa właśnie rekrutacja na stanowisko Elektryk zakładowy. Co możesz doradzić osobom zainteresowanym pracą na tym stanowisku?

Toker
@Agnieszka 03.08.2017 08:36

elektryk zakładowy za 2200 brutto i to ma być ktoś kto będzie robił wszystko park maszynowy stary i rozpadający się rozdzielnie z lat 70 zero bezpieczeństwa wszystko robione żeby jakoś działało lata zaniedbań, w wymaganiach powili napisać co by mu się ręce nie trzęsły żeby wody nie rozlewał bo droga i żeby wiedział jak robi się wszystko bo będzie musiał naprawić maszyny które będą starsze od niego.

Toker

Na mechanicznym już tylko Ukraińcy a elektrycznego nie ma powstało na jego miejsce power engineering transformatory przejęty przez inną firmę lecz im już nic nie pomoże tak jak i wojna pomiędzy dwoma wydziałami

Agnieszka

Kto był ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej do Power engineering s.a.? Jak przebiegała? Czy coś Was zaskoczyło?

eg

@eeeek no nie wiaodmo jednak jakis powod musi byc.

elektryk

Najpierw potrzebne są nowe zlecenia na transforatory. Remontów brak. Nowe to ostatnie 3 sztuki są produkowane. Jak nie ma nowego zlecenia, to brak zabezpieczenia na nowy kredyt, czyli brak kasy na wypłatę.

elektryk

Zobaczysz jak pensja nie przyjdzie a za czynsz będzie trzeba zapłacić. Nawet nowy prezes nie nadrobi straty w pierwszym kwartale. Brak zamówień to brak kredytu.

Xzxz

Byłeś jednym z 12 szczęśliwców? Nadgodzin nie płacą od 1 lutego,kasy zaczyna brakować na wypłaty a co dopiero podwyżki.

Baltazar Gąbka

Racja, jest na górze paru takich dziadów którzy tylko kasę biorą, ale mam KATAR, APSIK!

kkkk

Podwyżki w grudniu 2015 na TE dostało 12 osób,prawdopodobnie mieli dobre układy na górze jako lizusy !!!

Filolog

Piszę jako były pracownik. Niestety nie mogę nikomu polecić tej firmy. Jakiś czas zwolnili jednego prezesa na jego miejsce przyjmując dwie osoby. Firma od dawna w upadłości i szuka nowego (frajera) właściciela. Kariery niestety też nie da się tu zrobić, młodych w tej firmie praktycznie nie ma, a większość starszych chce po prostu dociągnąć do emerytury. Nauczyć się czegoś też tutaj trudno bo nikt nie ma na to czasu. No chyba, że ma się znajomości "u góry", wtedy spokojnie można dostać ze 4 razy tyle co szary pracownik. Jest tu niestety też kilku za przeproszeniem starych capów, którzy tylko przychodzą i biorą grubą kasę jednocześnie nic nie robiąc. Biurowce pięknie wyremontowane, natomiast na warsztacie spokojnie można otworzyć muzeum. Taka właśnie jest polityka tej firmy. W tej firmie nic się nie inwestuje, na jakieś podwyżki czy premie na pewno nie ma co liczyć. Jednak najgorszą moim zdaniem bolączką tej firmy jest całkowity brak organizacji. Po prostu nie jest jasno określone kto co ma robić, dużo osób robi część rzeczy za innych, przez co powstaje szeroko pojęty bałagan. Jedna osoba na zwolnieniu, to druga zupełnie zielona osoba przychodzi z drugiego i spełnia dodatkowe obowiązku. Jedynym pozytywnym aspektem tej firmy jest mimo wszystko dobra atmosfera wśród pracowników biurowych czy też warsztatu. Jeżeli jesteś młody i chcesz się czegoś nauczyć to jednym słowem omijaj szerokim łukiem ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

nick

Nie widzę nowych, młodych, z umiejętnościami lub doświadczeniem.

aaa

Tak firma będzie przyjmować ludzi po zawodówce, technikum i studiach. Zapraszam do składania CV.

A jakie stanowisko pracy Ciebie interesuje? Bo zarobki raczej słabe.

Marta

Ja mam takie pytanko czy orientuje się ktoś może czy zatrudniają oni również kobiety chodzi mi konkretnie o ddzial w Czerwonaku kolo Poznania

Piotrze, rozumiem Twoje rozżalenie jednak zbytnio dołożyłeś do pieca.

mac

czy nowy zarząd ma szansę wyprowadzić tą firmę z kłopotów. Czy Antek pokazuje się w firmie i czy jest zadowolony ze swojego dilu.

mac

Czy teraz jest szansa na zatrudnienie spawacza czy nadal zwalniają

Jakoś nie słyszałem aby zatrudniali. Za to widziałem jak w ostatnich dniach zwalniali.

Chyba czeka nas plajta. Koszty zbyt duże, podobno.

amazon

Teraz Amazon podobno szuka, może tam się załapiesz.

Racja

Ale w naszym "normalnym"kraju nie takie firmy padały.

ccc

czy firma dalej istnieje czy juz zdechla?

bamber

co je chopy.Żyjeta bo nic nie piszeta.Robota mota,bo jo pole oroł

robol

Istnieje jeszcze ale ro kwestia czasu czekamay na pol etatu zalatwione przez zwiazki zawodowe

aaa

czy firma isnieje jeszcze czy juz splajtowala bo nie ma nowych wpisow?

spawacz

Jak dostaniesz połowę etatu to nie dostaniesz mniej niz 1680 brutto

Kornik

Połowa etatu dla osób dla których chwilowo nie ma pracy.To chwilowo to tylko nadzieje prezesa złe zarządzanie spowodowało, że firma została tylko z jednym kluczowym klientem który aktualnie się posypał i zostawił po sobie wielkie nic.

kura
@Kornik 11.04.2014 22:26

przestancie narzekac bo od zawsze bylo wiadomo, ze w tej firmie pracuja tylko Ci co sie nigdzie indziej nie nadaja bo nic wlasciwie fachowego nie umieja i za niska stawke sa przyjmowani jak do przechowalni i pisza komentarze jak im tam dobrze bo faktycznie idzie tam wegetowac gdy sie nic nie umie siedzac i klejac preszpanowe klocki, a ci co cos umieja sa po prostu leniami, ze tam siedza i narzekaja, ze jest zle zamiast szukac innej pracy

mokra pipka

Teraz chcą nam dać połowe etatu, a jak się niezgodzimy to wypowiedzenia nam dzadzą wole te drugie bo niejestem czubkiem zeby zgadzać się robić za 500 zł miesięcznie(usunięte przez administratora) ja mam kredyty do spłaty, wole dostać wypowiedzenie i odprawe. robote za 1300 wszędzie znajde. (usunięte przez administratora)

Zadowolony

W sumie to już jakieś pięć i pół roku. Nie narzekam.

xxx

dla ostrzezenia odnosnie tej 'sciezki kariery' jak ktos chce tu wdepnac, to dewiza tej firmy jest - jak sie cos nie podoba to 100 czeka za brama, co jest nawet zgodne z prawada bo takich fachowcow tam zatrudniaja - chcesz sie przekonac zobacz archiwum ofert pracy na portalu praca.pl jaka jest wymiana

kierownik

Jajo. Nie prowokuj i nie szczuj. Jeżeli już jakiś kierownik dostał premię to nie całe kierownictwo bo ja premii nie dostałem. Podjudzasz ludzi a prawda jest taka, że nikt nie dostał premii w 2013.

aba

dla zastanwawiajacych sie czy warto w tej firmie zlozyc papiery o prace, to moge powiedziec, ze jak ktos jest w miare mlody, powaznie traktuje prace, obowiazki, samego siebie i cos fachowego potrafi, to niech sobie da spokoj, bo bedzie musial w tej firmie pracowac nie tylko sam za siebie ale jeszcze za dwoch innych ktorzy nic nie potrafia, i zamiast myslec o pracy bedzie caly czas w nerwach, i tak jest wlasnie z nami starszymi pracownikami pracujemy tu bo musimy, gdzie indziej ze wzgledu na wiek pracy nie dostaniemy. duzo firm z niemiec przenosi produkcje do polski bo jest z 5 razy tansza ale chca zatrudniac tylko mlodych

Waldek

Witam Chciałem aplikować do tej firmy ale po tym co piszecie to trochę mi przeszło i obawiam się aby sobie nie pogorszyć.

XXX

kto się zwolni jak ma pare tysiączków na rękę i zero odpowiedzialności za swoją robotę ?

XXX

A to ciekawe, premie dla kierowników no większej głupoty nie słyszałem

odp.

kokon - 2013-07-07 17:53:55 zawsze tak jest, że nie dają premii czy to pierwszy taki, sporadyczny przypadek,. ? narzekania, że to pracownik zarabia na firmę, a i tak kierownictwo siebie nagrodzi są na porządku dziennym i co z tym zrobić?Zwolnić się. Ładnie was tam kręcą.

Jajo

Znam zachłanność kierowników na kase, oni sobie krzywdy niezrobią, teraz pod koniec miesiąca dostali premie a pracownicy fizyczni dostali ? NIE ! a na nich robimy !

były robol

Jak to wszystko czytam j.w. to mi reszta włosów dęba staje. Pracowałem tam jak był to Zakład Produkcyjno-Remontowy Energetyki Poznań w Czerwonaku.Mieli autobus zakładowy,który woził pracowników.Pracownicy mieli tańszy prąd(zniżke na energie elektryczną)Czy to jeszcze jest?Czemu premia i dotacja urlopowa zatrzymana?Wtedy też kiepsko płacili ale jakieś plusiki były.

#####

Jak nie grasz z majstrami i kierownictwem to Cię i tak [usunięte przez moderatora], żeby prezes wiedział jak go jego [usunięte przez moderatora] robią w jajo to by wymiękł, he, he. No ale takich kapusiów chciał to ma !

dawny pracownik

Co tam slychac w tym przybytku? slyszalem ze znow przyjmuja? Polepszylo sie? zarobki podobno wzrosly do 18zl/h ? bo chyba nikt nie przyjdzie za mniej........heheh

Genia

Ten Dział Marketingu to wiem po co został stworzony ale niebędę o tym pisał, bo po co denerwować pracowników fizycznych. Wiem jakie są układy poszczególnych osób w tym dziale i nietylko, wiem kto wałki kręci,a kto [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] liże komu i po co. Tak jest w każdej firmie w tym kraju. Niestety ale wartośc człowieka w tej firmie niema kompletnego znaczenia, wiem jaka jest zawarta koalicja w dziale mechanicznym, kto się razem trzyma za wacka. To mozna porównać do powiedzonka ,,Krusz Beton' a pęknie, taki był układ w poprzednim systemie piłki kopanej. Taka prawda.

xxx

Fajnie się opinie tutaj czyta. Jest źle , mało płacą, dużo wymagają, kiepsko zarządzają itp. To zadam pytanie : czemu tu pracują osoby wypowiadające się, ze jest tak źle ? Bo odnoszę wrażenie, że "psy szczekają" bo się boją o swoje posady na produkcji.

ivo

Wcześniej były układziki PZPR-owskie, dzisiaj mamy mix układzików - partyjne, >związkowe

ivo

Auschwitz-Birkenau - 2010-11-01 09:20:45 Tak to prawda co kolega pisze, najgorsi są co noszą pomarańczowe kaski.Organizacji - absolutnie brak. Przez tą firme to przeżyłem już 9 zawałów. Dziś jest co prawda dzień wszystkich świętych więc niewiem czy za rok niebędę leżał 2 metry pod piachem.Stres,nerwowa atmosfera, z kierownictwem tymi jełopami niesposób się dogadać. Czemu ? Odpowiadam : bo to demokraci,kapitaliści. Kiedyś za [usunięte przez moderatora] było inaczej, co prawda towaru mało było, ale przynajmniej moji przodkowie dobrze zarabiali i to w polsce, jak mi pradziadek opowiadał ze przez 8 godzin wbijał jeden gwóźdz do deski na drugi dzień dwie taczki piasku woził na budowie i przerwa na 7 godzin. Inny przykład dam, w byłym NRD to wiem jak pracują tam, w ubiegłym roku byłem świadkiem jak to niemcy pracują, rozbiórka dachu i piwko,gadanko, 10 godzin byli z czego to 2 godziny pracowali. A u nas ? Co z tego ze gospodarka jest w dobrym stanie skoro my jako polacy najmniej w europie zarabiamy ! Bieda aż piszczy, nawet Ukraincy czy Białorusini mają lepiej. Jaruzelski przegrał w 1990 r, wybory na prezydenta z Lechem Wałęsą,a ten rozwalił dobre co polskie czyli PGR-Y. Więc czemu niestanął w 2010 r na starcie wyborów na prezydenta ? no bo mu wiek niepozwala i jesteśmy w unii, a Jaruzelski w innych czasach władał. Wiecie co, ja z tej energetyki pryskam na Cypr, jako kelner awansuje potem na rachmistrza restauracji zwanego ,,Pod Budą''Widzę, że poprzedni system nieźle Ci mózg wyprał. Gdzie Ty widzisz demokrację i kapitalizm w Polsce ? Ja rozumiem, że za PRL-u nie uczyli, co te hasła naprawdę oznaczają (wszakże "republika" była - tak jak dzisiaj w Korei Północnej), ale, na litość Boską, nie wygaduj takich bzdur, bo jeszcze ktoś z młodszych weźmie to na poważnie. W Polsce raz na 4 lata masz demokrację - wtedy, kiedy możesz wybrać sobie panów na kolejne 4 lata. To nie jest model społeczeństwa obywatelskiego. Dlaczego ? Bo Polak ma drugiego Polaka głęboko w d.. Druga sprawa: Za chamstwo pracodawcy i przełożonych obwiniasz system ? To, ze ci ludzie zaszli tak wysoko, to tylko zasługa ich układzików. Wcześniej były układziki PZPR-owskie, dzisiaj mamy mix układzików - partyjne, związkowe

??

A nie orientujecie się jak wygląda tam praca kierowców? jakie zarobki , godziny pracy itp? mam ofertę pracy i zastanawiam się czy warto.??

obiektywny

[usunięte przez moderatora], mądrala jesteś jakich mało. Piszesz o tym, że niektórzy w dupę włażą, a ty co? tak po nazwisku swoich ulubieńców pod niebiosa wynosisz? To jak to się nazywa?Dla mnie to jest wchodzenie [usunięte przez moderatora] i to bez nawilżenia, więc uważaj, żeby im jej nie obetrzeć, bo jeszcze Cie za to zwolnią. Kradzieże? Taka nasza mentalność... Przeszkadza Ci,że kryminalistów zatrudniają? A wiesz, co to jest resocjalizacja? Jeśli nie wiesz, to wrzuć to sformułowanie w Google (to taka internetowa wyszukiwarka). Najlepiej i najłatwiej kradzież zrzucić na takiego, co miał konflikt z prawem i po sprawie.Jak któryś siedział to pewnie przez takiego łba jak ty, bo widzę,że jesteś dobry materiał na konfidenta... Ty świata nie znasz... Ciekawe ,czy powiedziałbyś prosto w oczy temu co "siedział", że niepotrzebnie go zatrudnili i że te kradzieże to pewnie jego sprawka? Zesrałbyś się prędzej w gacie i dopiero by mieli o czym pisać ci co tam pracują.

Zostaw opinię o Power engineering s.a. - Czerwonak

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Power engineering s.a.