Opinie o Pbs Sp. Z O.O. w Sopot

Założona w 1990 roku polska agencja badawcza. Przez ten czas nabyliśmy doświadczenia i wypracowaliśmy podejście, które pozwala nam świadczyć usługi w zakresie całego spektrum badań ilościowych i jakościowych, pracując zarówno dla klientów z sektora przedsiębiorstw, jak i usług publicznych. Nie ukrywamy, że specjalizujemy się w badaniach Custom Research, tj. w badaniach projektowanych pod kątem indywidualnych potrzeb klientów. Prowadzimy badania metodami tradycyjnymi jak i zaawansowanymi technikami badawczymi. Jako jedyna firma badawcza w Polsce, posiadamy certyfikaty Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów (PKJPA) przyznawane przez OFBOR we wszystkich 8 kategoriach badań. Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów wielomodułowych, unijnych, wysokobudżetowych i długoterminowych, w tym w badaniach panelowych. Jako agencja z dużym doświadczeniem i silną marką na rynku obserwujemy trendy i wdrażamy innowacje. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmieniającemu się rynkowi, oprócz badań nasi konsultanci wspierają klientów swoją szeroką wiedzą marketingową. Stawiamy na: partnerstwo, innowacyjność, branżową specjalizację i szycie na miarę.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pbs Sp. Z O.O. w Sopot

sonia

no to ciekawe jak zostac takim ankieterem i ile średnio da się miesięcznie ugrac kaski netto na takim stanowisku ankietera. co prawda pracowałam już kilka razy w życiu na słuchawce, głównie w branży telekomunikacyjnej, ale ankieterem jeszcze nie byłam.ciekawe jak z celami miesięcznie i z prowizjami jest

Mhm

Firma, która tylko patrzy jak tu nie zapłacić ankieterom i podwykonawcom. Obcinki i kary- nikt nie wie za co. Naciągają wyniki i przekazują to naciąganie klientom. Tzw. " badania rynku" , śmiech i zgroza. Zero profesjonalizmu i uczciwości. Odradzam stanowczo.

Pieseł

Od 2006 roku Doradztwo Gospodarcze weszło do PBS. Powiedzcie proszę czy to na przestrzeni 9 lat zmieniło obraz funkcjonowania świata wewnątrz firmy, bo z tego co widzę to opinie są mocno podzielone. Zależałoby mi na pracodawcy, który nie będzie sprawiał problemów z rozwojem i ewentualnym dalszym zdobywaniem wiedzy.

ELo

Szkolenia nowych ludzi są co tydzień lub dwa. Złe warunki, Softphone się zacina, buczy, dużo słuchawek jest zepsutych. Nie mam pojęcia z kim i jak mam się rozliczać, bo mnie odsyłają jeden do drugiego. Nierzetelna, niejasna i niespójna informacja (jobhouse i pbs). Błędy ortograficzne i składniowe w pytaniach, trzeba na bieżąco się poprawiać. Pomimo tego że rozmowy są podsłuchiwane i oni widzą te błędy to poprawiają tylko to co nie odpowiada respondentom - np. to że ankiete zlecił bank - dają to na końcu. Mówi im się po 10 razy żeby przykręcali klimę - nie, cały czas jest odkręcona, jak dla mnie musiałam siedzieć w kurtce. W umowie (z jobhouse) stawka nie była jasna. Nie mieliśmy nakazu mówić o nagrywaniu rozmów - a chyba ludzie o tym powinni wiedzieć. Jak irytują was ankieterzy - to każcie sie w wpisać na listę Robinsona - nie powinni już dzwonić. Choć szczerze nie wierze w te ich obietnice poszanowania woli respondenta ;)

Agata
@ELo

Lista Robinsona ? To się przyda ! ;) Często mnie nękają telefonami ale raczej z sieci komórkowych. Tam tez taka lista obowiązuje? A wracając do PBS DGA - chciałam dorobić w czasie studiów a że telemarketing to najbardziej popularne stanowisko na początek to szukam firmy z w miarę dobrymi warunkami ;) Nadal płacą za czas aktywności czy jednak zmienili na godziny jak to wszędzie już jest?

Pbs Ram?bo!-lek!! Socjologia Zawsze Cyber Zero Errors Czyli Ipn Na=to Pbs Login_y0$@ PL & Robotyzacja Pesel RP!!?

RODO @ Medycyna Bo-lek Ogasrnijsie!! RAMBO!! ;-)

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Tragedia.Ta firma po prostu oszukuje ludzi na wypłatach. Nigdy nie zgodziła mi się wypłata z przepracowanymi godzinami, różnica wynosiła nawet 200 zł. Tak właśnie żerują na ludziach. Człowiek popracuje 1 miesiąc, zobaczy wypłatę i rezygnuje. A oni szkolą następnych i tak w kółko.Żerują tylko na ludziach.

gosc

niestety,ale nie mogę polecić tej firmy. Pracowałam tam w bieżącym roku, byłam zatrudniona przez jedną z agencji pracy, stawka 9 brutto, ich skladkami wychodziło ok 7,15 netto. Nienajgorzej, tyle ze nikt nie poinforowal o tym ze nie jest to placa za godzine a za czas aktywności w ciągu kazdej gofziny pracy. Niby wszystko komputer zapisuje zlicza, ale to sciema, bo mi wyszlo ze w niektore dni na 4 godzinnej zmianie nie pracowalam wogole a w inny dzien przeszlo 5 godzin. jak to niby mozliwe/?? ekipa calkiem fajna, choc czesto zmieniajaca sie oprocz supervisorek.

fttt

Ankietera praca kieszeń PREZESA wzbogaca ... (sic!) System rozlicznia za dzieło jest tak skomplikowany, że wiarygodna instytucja NIK miałby problem z odszyfrowaniem co, za co i za ile, czyli ... służ panu wiernie a pan ci (usunięte przez administratora)! Większość pracuje do pierwszej wypłaty i dziękuje .... :)

DDK

Ta firma to chyba jakiś żart. O warunkach pracy nie wspomnę, (usunięte przez administratora) Dodajmy do tego, że człowiek cały czas jest obserwowany(usunięte przez administratora)

Ewa9WbS

Katastrofa nie firma.Zobisz dla nich badanie a oni ci połowę odrzucą,bo stwierdzą ,że zrobione żle i nie masz już szans-onmijac z daleka tę firmę.Zero szacunku dla ankietera stanowczo trzymajcie się z daleka,ja zrobiłam im badanie 20 wywiadow zarzucili mi sufity i szukaj wiatru w polu-a najeżdziłam się jak taryfiarz ,wszystkie badania dokladnie wykonane.Z daleka omijać.Koordynatorzy lepiej nie mówić ...

AK

Jedno słowo - tragedia. Widzę, że nie jestem odosobniona w tej opinii. Żałuję, że przed podjęciem pracy w tej firmie, nie zerknęłam na forum. O umowę, jak i pieniążki musiałam się prosić.(usunięte przez administratora) Szkoda, że dopiero to popchnęło sprawę do przodu (po prawie 2 miesiącach...). Nie mogłabym również nie wspomnieć o organizacji. System, na którym dane było mi pracować, jaki i sprzęt pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym codzienne telefony 'ile ankiet już przeprowadziłyśmy', są zwyczajnie męczące i na pewno nie motywują (w tym wypadku niewyszkolonej kadrze polecam 'skuteczny wpływ'(usunięte przez administratora) ;)). Każdemu, kto zastanawia się nad podjęciem tej pracy, jako ankieter, szczerze odradzam. Życzę rychłego upadku firmie, bo traktowanie ludzi w ten sposób, nie może przynieść jej żadnego pożytku...

abc

Stanowczo odradzam. Pracowałam w dziale telefonicznej kontroli pracy ankieterów. Praca w stresie- polega na wydzwanianiu do ludzi, którzy brali udział w ankiecie i zadawaniu w większości tych samych pytań. Wielkim wyzwaniem jest znalezienie działającego komputera- zdarza się, że po przyjściu do pracy okazuje się, że wszystkie stanowiska są zajęte, a wolne komputery nie działają. Okropny bud, kurz, stary nie nadający się do niczego sprzęt, niedziałająca klimatyzacja, od której bardzo dużo osób ma problemy z gardłem. Brak szacunku do pracowników. Można odnieść wrażenie, że osoby zatrudnione na umowę, traktują ankieterów i kontrolerów jak pracowników gorszej kategorii. Pozorna życzliwość- bardzo często okazuje się, że osoby uśmiechające się do nas i zagadujące, donoszą, że źle pracujemy. Śmieszna stawka godzinowa- 8,50. Awans na zasadzie kto z kim pije. Doświadczenie i wykształcenie nie mają nic do rzeczy. Jedyny plus to elastyczny czas pracy- czasami nawet 2 tygodniowe przerwy...

xyc

Najgorsza firma, dla jakiej pracowałem (ankieter). Najpierw wielogodzinne, bezpłatne szkolenie. Ankiety napisane z taką szczegółowością, jakby projektował je neurotyk (8 godzin trzeba się z nią na szkoleniu zapoznawać). Do tego pełna kontrola, wymagane zdjęcia adresów, pod którymi się było, dokładny zapis wszystkich wizyt pod adresem, później wiele godzin wklepywania tego wszystkiego do kompa. Ale najgorzej jest z wynagrodzeniem. Przesyłasz im np. 20 ankiet, a oni zatwierdzają ci 5, bo twierdzą, że tamte są niekompletne (robiłeś je na laptopie, więc nie mogą być niekompletne). Więc dostajesz wynagrodzenie za połowę zrobionych wywiadów. O ile w ogóle dostaniesz, bo czeka się na to miesiącami. Zainwestowałeś mnóstwo czasu i kupę kasy na przejazdy i módl się, żeby Ci wypłacili coś za pół roku. Oszustwo na maksa.

xyz

Czesc Pbs jest doskonala firma dla studentów z dużą odpornością psychiczną pomimo tego ze okroili stawke gidzinowa do 10.8 zł brutto . Umowa smieciowa pierwsza kasa po 2 miesiacach ale gdy juz nie bedziesz pracować to kase otrzymujesz jeszcze przez 2 mce takze wszystko ok. Z klawiatura i sluchawkami zgodzę sie ze czasem mozna czymś sie zarazic :p stawka jest nielogicznie wyliczana na rękę mozna osiągnąć 8 do 9 zł na h

PIPI

BZDURA TOTALNA DZWONIĆ MOŻNA ALE W WYZNACZONYM CZASIE PRZEZ 2 GODZINY DZIENNIE- /A TELEFON JEST CZĘSTO ZAJĘTY/ CIEKAWE CZY KLIENTÓW DLA KTÓRYCH WYKONUJĄ BADANIA TEŻ TRAKTUJĄ W TEN SPOSÓB - CZY MOŻE TAM TELEFON CZYNNY JEST PRZEZ 24H "PRACUJĘ W PBS DGA 10 LAT, ROBIĘ BADANIA CAPI. PRZEZ 16 LAT MOJEJ PRACY ANKIETERKI PRACOWAŁAM CHYBA WE WSZYSTKICH FIRMACH BADAWCZYCH. W PBS PRACUJE SIĘ BARDZO DOBRZE. NIGDY NIE SPOTKAŁAM SIĘ ZE ZŁYM TRAKTOWANIEM. W RAZIE WĄTPLIWOŚCI MOŻNA DZWONIĆ W KAŻDEJ CHWILI I ZAWSZE UZYSKA SIĘ POMOC. JEŻELI CHODZI O WYPŁATY, TO NIGDY NIE MIAŁAM Z NIMI PROBLEMU. ALE RZECZ WAŻNA : CZY PIENIĄDZE WYPŁACA PBS, CZY KOORDYNATOR, ZWRÓĆCIE NA TO UWAGĘ. "

pipi

Koleżanko chyba jednak nie pracowałaś dla tej firmy , albo Ci się pomyliło z np. TNS-em / tam są terminowe wypłaty/ . Mało tego że wypłacają z półrocznym opóźnieniem , ale każą się sponsorować. Przyjeżdżasz na szkolenie na własny koszt i zwrot następuje po rozliczeniu projektu po ok. 6 m-cach. Kpina. Ale w jednym muszę przyznać rację wypłacają wynagrodzenie po 30 dniach po wystawieniu rachunku !!! ale za badania które były wykonane 4-5 miesięcy wcześniej !!! A co do przygotowania badań to trzeba być naprawdę bardzo domyślnym ponieważ instrukcje są składane ze starszych projektów i bywa tak że polecenia do wykonania wzajemnie się wykluczają. Przygotowanie nowych projektów to też masakra ilość poprawek i nowych poleceń przekracza wszelkie normy. Ciekawe kiedy zaczną wymagać aby każdy ankieter miał smartphona i cały czas siedział na swoim koncie i odbierał polecenia do aktualne wykonywanego badania.

wtyods

chciałabym tam pracować jako moderator badań jakościowych, ale nie mam na to szans :(((((

zainteresowana

Czy ktoś pracował może w pbs dga jako moderator badań jakościowych? Jakie zarobki i charakter pracy? Proszę o informację!!!

kasia

Pracowałam w PBS w okresie sierpien- listopad. Jedyny minus, to czesty problem z zapisaniem się w odpowiadających godzinach. Ale to dlatego, że ilość potrzebnych pracowników zależy od ilości i wielkości zleceń. Czasami pracuje się 2 tygodnie, a czasami przez 2 tygodnie nie uda sie wcale zapisać w odpowiadającym dla siebie czasie. Jeśli chodzi o zarobki i atmosferę w pracy- bezproblemowo i zyczliwie. Czasami zdarzają się dni z dodatkową premią za samo przyjście do pracy, np. 30 zł za 4h. A co do opoźnienia wypłat- nie było takich. Przykład: pracuję we wrześniu, więc do ok. 10 października pbs wystawia mi umowe na nastepny miesiąc z jednoczesnym rozliczeniem za poprzedni (nie zdarzylo sie, zeby byly tam bledy lub jakas próba oszustwa pracownika). Po jej podpisaniu mają miesiąc na wypłacenie pieniędzy. Takze wypłata za pazdziernik jest w grudniu, ale bez żadnych opoznien.

Jach

Praca na umowę o dzieło, dosyć długo czeka się na pieniądze. Kokosów nie ma ale dla studenta jest to naprawdę dobre rozwiązanie bo przy dobrych relacjach w firmie można ustalić sobie kiedy i na ile przychodzi się do pracy.

była pracownica

ogólnie zarobki fajne gdyby były te pieniądze wypłacane. na początku wypłaty były \"w miarę normalne\" czyli pierwsza po 3 miesiącach od podjęcia pracy( np. za listopad w lutym, za grudzień w marcu...) po tym jak się zwolniłam nie otrzymałam ostatniej wypłaty a minęło już ponad 6 miesięcy od tego czasu. jeśli ktoś jeździ autem to z założenia zwrot za paliwo jest 50 gr brutto od kilometra. paliwo się zwraca ale gdzie jest wliczona amortyzacja samochodu??!!!!!!!!!!!! ja jeździłam po 500 km tygodniowo więc w samochód co jakiś czas trzeba było inwestować bo coś padło a więc lipa totalna. koordynatorzy nie przestrzegają wcześniejszych ustaleń związanych z naszą częstotliwością pracy. miałam robić co 2 weekend i nieraz w tygodniu a wysło tak że robiłam co weekend od piątku rano do niedzieli wieczór z przerwami na sen( ciągle tłumaczenie że terminy,jakiś inny ankieter chory,dziecko mu sie urodziło...) telefony nawet po 22 bo coś się komuś przypomniało. zero czasu dla rodziny i to główny powód dla którego zrezygnowałam z tej pracy. w laptopach bateria po pełnym naładowaniu pada po 30-40 minutach. tyle ok trwa zrobienie 1 ankiety a w 1 dzień na wyjeździe jest do zrobienia 7-8 w zależności od wiązki więc do tej super pracy dochodzi proszenie się ludzi o podłączenie nas do prądu na co nie każdy się zgadza mówiąć: nie dość że się zgodziłem/am na ankietę to jeszcze prąd chcecie??? masakra. umowa jak ktoś już wspomnniał o dzieło i dopiero po zakończeniu pracy. ankiety są w całości nagrywane o czym ankieterzy nie mają prawa ludzi informować a to jest niezgodne z prawem do cholery! ogólnie nie polecam i to bardzo

Zostaw merytoryczną opinię o Pbs Sp. Z O.O. - Sopot

• Jak się pracuje w Pbs Sp. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Pbs Sp. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pbs Sp. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pbs Sp. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w Pbs Sp. Z O.O. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pbs Sp. Z O.O.
2.6/5 Na podstawie 78 ocen.

Pbs Sp. Z O.O.