Opinie o Pbs Sp. Z O.O. w Sopot

Założona w 1990 roku polska agencja badawcza. Przez ten czas nabyliśmy doświadczenia i wypracowaliśmy podejście, które pozwala nam świadczyć usługi w zakresie całego spektrum badań ilościowych i jakościowych, pracując zarówno dla klientów z sektora przedsiębiorstw, jak i usług publicznych. Nie ukrywamy, że specjalizujemy się w badaniach Custom Research, tj. w badaniach projektowanych pod kątem indywidualnych potrzeb klientów. Prowadzimy badania metodami tradycyjnymi jak i zaawansowanymi technikami badawczymi. Jako jedyna firma badawcza w Polsce, posiadamy certyfikaty Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów (PKJPA) przyznawane przez OFBOR we wszystkich 8 kategoriach badań. Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów wielomodułowych, unijnych, wysokobudżetowych i długoterminowych, w tym w badaniach panelowych. Jako agencja z dużym doświadczeniem i silną marką na rynku obserwujemy trendy i wdrażamy innowacje. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmieniającemu się rynkowi, oprócz badań nasi konsultanci wspierają klientów swoją szeroką wiedzą marketingową. Stawiamy na: partnerstwo, innowacyjność, branżową specjalizację i szycie na miarę.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pbs Sp. Z O.O. w Sopot

Pracownik A.

Dla jasności system nalicza faktycznie czas pracy wykonywanych połączeń w umowie jasno jest napisane godz pracująca czyli godz z pełną prezentacja choć jedna z pełną minuta rozmowy bądź zrealizowanym badaniem jeśli tego nie spełnidz godz odpada jasne na piśmie to jest , wszystko spisuje godz plus ilość ankiet przerwy oraz zaistniałe przerwy techniczne zresetowania serwera z strony firmy pracuje ponad rok stacjonarnie w domu grafik z góry ustalany dwa tyg wstecz dziecko mi zachoruje gorzej się poczuje danego dnia zadzwonię wypisze z grafiku i nikt problemów nie robi, kontakt w razie problemów niezawodny. Bezstresowo że mi dziecko zachoruje czy że muszę jeszcze gdzies za dojazdy płacić czy korki brać pod uwagę żeby na czas dziecko z przedszkola odebrać na lepszą firmę trafić nie mogłam która płaci adekwatnie do przepracowanych godzin . POLECAM

PracabardzoSympatyczna-PBS
@Pracownik A.

Zgadzam sie- pracuje w 2 Firmach takiego typu od 2 lat.Obydwie bardzo sympatyczne dla pracy w domu na komputerez,nie rozumiem zle opinie. W przyszlych roku minimalna stawka 17brutto w PL ( 12,5 na reke) za 1 godzine aktywnosci...Pozdrawiam!!

@PracabardzoSympatyczna-PBS

Nie wiem czy to zgodne z regulaminem strony, ale mógłbyś podać nazwę tej drugiej firmy?

Beata

Ja pracuję od trzech lat. Jestem usatysfakcjonowana pracą w domu. Lubię tę pracę, pomimo braku kultury ludzi do których dzwonię ( już się przyzwyczaiłam do wulgaryzmu respondentów) Cieszę się, że nie muszę co rano wychodzić do pracy i poświęcać czas na dojazd, czy dojście. Że sama ustalam sobie dni i godziny pracy - to jest najcenniejsze w tym. Choć nie ma urlopu płatnego, bo to praca na umowę zlecenie. Co do wypłacania pensji to co miesiąc dostaję pensję po 20-tym. Raz może na początku było opóźnienie, ale to Firma też miała problemy z otrzymaniem pieniędzy za wykonaną usługę. W moim przypadku z pensji są zabierane składki na ZUS i US i to mnie denerwuje, bo spora kasa idzie na to. Ale akurat nie jest to wina PBS. Dodam, ze ja jestem zadowolona z takiej pracy. Nie każdy się nadaje do tego i dlatego może są osoby niezadowolone. A co do osób nad nami w PBS, to wiadomo, ze też popełniają błędy i kilka razy się przekonałam. Ale są zawsze pomocni w razie problemów. Jeszcze uwaga co do zmian naliczania za naszą pracę. Niestety dużo się zmieniło na gorsze porównując ubiegłe lata. Tyle tylko, że kwota brutto za godzinę się zwiększyła, ale to dzięki RP. Może jeszcze dodam, ze stawka godzinowa może wzrosnąć, w zależności od efektywności ankiet. Chociaż też nie jest to adekwatne do ilości ukończonych ankiet. Mówią, ze nalicza się to od najlepszej osoby, która miała najwięcej ukończonych ankiet danego dnia. Ogólnie podsumuję: ważne, że płacą na czas, praca w domu i jest pomoc techniczna w razie problemów.

Urszula
@Beata

Każda praca ma swoje wady i zalety. To ważne, że pensja jest wypłacana na czas i że w razie problemów można liczyć na pomoc z góry. Nie wspomniałaś nic o premiach. Czy pracodawca oferuje ze swojej strony benefity?

@Urszula

Ja nigdy nie dorobiłam się premii. Mało pracuję, bo nie po 8 godzin każdego dnia, tygodnia i miesiąca. W soboty i niedzielę nie pracuję. Kiedyś było tak ze za przepracowane godziny w sobotę lub niedzielę dokładali 20 zl. Ale czy tak jest nie wiem , bo nie pracuję w te dni. :)

@Beata

Mam przez to rozumieć, że nie jesteś zatrudniona na pełen etat? Skoro nie pracujesz po 8 godzin, to mogę właśnie tak przypuszczać. Sprecyzuj, proszę, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź pod tym kątem.

@Aleksander

To jest praca na umowę zlecenie. Sama sobie ustalam czy chcę pracować 4 godziny, 8 czy 12 bo zmiana ma 4 godziny. Nie ma tu określenia pełny etat bo to nie jest umowa o pracę. W zależności jak się zapiszę z dwutygodniowym wyprzedzeniem ( tak teraz wprowadzili). Gdy się nie zapiszę, to nie pracuję, chyba że mają wolne miejsca.

@Beata

Ok teraz już rozumiem. Czyli osoby, które chciałyby traktować pracę w tej firmie jako pracę dodatkową, mogą z powodzeniem aplikować? Będziesz tak uprzejma i napiszesz, ile dokładnie można zarobić przy niepełnym etacie?

@Aleksander

Kwota wychodzi 14.70 brutto. Jeżeli efektywność wzrasta to i kwota o parę groszy powiększa się. Ja różnie pracuję i jeszcze zabierane jest na składki ZUS, podatek... Ale to zależy jak się zgłasza do PBS. Studentowi jest wypłacane bez odtrąceń na ZUS ( chyba) i więcej wtedy zostaje na rękę. Jest to moja jedyna praca, więc cieszę się z niej, ponieważ nie pracuję ciężko, nie wychodzę z domu a i nie jest to stresująca praca. Można się przyzwyczaić do różnych reakcji ludzi.

@Beata

Możesz mi powiedzieć czy trzeba pracować 4h ciągiem czy mogę np 2x dziennie po 2h?

@Kasia

Umawiamy się do pracy dzwoniąc i wybieramy daną zmianę. Kiedyś można było tak pracować, teraz niestety nie :( Umawiam się dzwoniąc w poniedzialek o 8-ej na zmiany czyli 8-12:12-16 i 16-20. Chociaż nie wiem czemu tak się porobiło, że jak zaczynam dzwonić o 8-ej to jestem już w kolejce 9 -ta i zanim się dodzwonię to już nie ma miejsc zbytnio do pracy i wciskają mnie tam gdzie wolne. Najczęściej na trzecią zmianę.Dziwne, ale co zrobić. Jest to moja jedyna praca więc muszę się dostosowywać i cieszyć się ze ją mam :) Jak to w Polsce :) Jeżeli coś mi wyjdzie, że muszę zrezygnować ze zmiany to dzwonię i wypisuję się. Myślę, że pomogłam :) Pozdrawiam

Janusz M.

Zdecydowanie nie polecam! Firma ucina godziny twierdząc że miało się za długie przerwy ,nawet nie robiąc ich w ogóle. (usunięte przez administratora) Każdy może się zatrudnić i sam sprawdzic jak to działa:)

Ankieter123
@Janusz M.

Dokładnie! Mieliśmy identycznie . Nie robiąc żadnych przerw potrafią z 12 godzin zrobić 7 .

Małgosia

Witam serdecznie. Mam pytanie o pracę koordynatora. Czy jest godna polecenia? Jak ja oceniacie, jakie są plusy i minusy? Będę wdzięczna za opinie. Pozdrawiam.

Pbs Ram?bo!-lek!! Socjologia Zawsze Cyber Zero Errors Czyli Ipn Na=to Pbs Login_y0$@ PL & Robotyzacja Pesel RP!!?

RODO @ Medycyna Bo-lek Ogasrnijsie!! RAMBO!! ;-)

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
PolecamBadaćSystem

w skali od 0-10 dostają 9. 10 nie daje, bo czasami moze zle wplywac na SUPER Firmy. Praca w domu na kompie,elastyczny czas, mozna brac wolne w razie potrzeb.Pracuje juz 2 lata, dla 2 Firmy tez podobnej, ale obie sa oki. Nie tracisz czasu na dojazdy itp...PZDR PBS & DZIEKI!!

@PolecamBadaćSystem

Fajnie, że firma daje możliwość pracy zdalnej. Na pewno jest to dla Ciebie wygodna forma zatrudnienia. Mógłbyś napisać, jak kształtują się zarobki za tego typu pracę?

Biały

Pracowałem. Jest to świetne miejsce dzięki któremu można sobie dorobić. Jako stała praca - odradzam. (usunięte przez administratora) Cóż kwestii koordynatorów nie poruszę gdyż to jak rozmowa o charakterach ... Na co zwrócę uwagę to przede wszystkim przestarzały sprzęt, dużo niedziałających stanowisk, wieszajace się oprogramowanie do przeprowadzenia ankiet co skutkuje notorycznym ucinaniem godzin pracy oraz to co wyprowadzało mnie z równowagi czyli brak ludzkiej kultury. (usunięte przez administratora)

@Biały

Skoro w Twojej ocenie jest to miejsce pracy, gdzie można sobie dorobić to ciekawi mnie, jak wygląda takie zatrudnienie? Sprecyzuj, proszę, czy istnieje możliwość pracy np. na same popołudnia bądź weekendy? Będę wdzięczny za rzetelne informacje.

PBS#PolecamBoSympatyczna
@Aleksander

poniedzialek-piatki od 8-12 12-16 16-20, elastyczne terminy,planuje sie 3 tygodnie wczesnie, z tego co sie orientuje chyba minimum 2 razy w tygodniu po 4 godziny......pzdr

aleks

Jak długo czekaliście za odpowiedzią ze strony firmy po przesłaniu zgłoszenia?

Rozczarowana

Proponuję iść do pracy i każdy zobaczy jak jest naprawdę . Ja byłam swoją opinię napisałam i została ona usunięta za prawdę. A opinia pragmatycznego, to pewnie kogoś z biura. Powiem tylko jedno jeżeli nie chcesz być pewny dnia ani godziny kiedy cię ochrzanią, to pracuj tutaj. Nic dodać nic ująć.

@Rozczarowana

Wiadomo każdy ma prawo do swojej opinie :) Ja gdy popełniam błędy, to poprawiają mnie i staram się dostosować. Teraz jest jeszcze gorzej bo weszło Rodo i trzeba wszystko czytać. Więc kierownictwo bardziej jest również uczulone na sprawdzanie nas. W każdej pracy znajdziemy jakieś błędy.

PBS-PracujBadającSpołeczeństwo

Reasumując: opinie przeróżne, jak w każdej ankiecie dotyczącej czegokolwiek.Statystyką jest średnia ocena i powodu dla jakich udziela się dane opinie. Szukasz pracy fizycznej z dala od domu za minimum 3 razy więcej , ale np w DE za EURO? Twoją oceną będzie w skali do 1 do 10 najwyżej 3 lub 4, a moją oceną jest 10- praca w domu na komputerze, miła pomoc techniczna oraz możliwość zajęcia, które nie zajmuje czasu na dojazdy do pracy. Już ponad rok i ciągle się czegoś uczę....a człowiek uczy się też na błędach pod warunkiem,że więcej ich nie popełnia ;-)

Beti

PBS to jedna z najgorszych firm, w jakiej pracowałam. Najgorzej sie współpracuje z ludźmi, którzy pracują tam od lat i z niewiadomych przyczyn zostali koordynatorami. Nigdy nie dotrzymują umów. Stale zmieniają zasady współpracy. Współpraca polega na wypchnięciu badania, a po skończeniu badania wycofują się z wcześniejszych umów. Wszystko trzeba brać od nich na piśmie, inaczej nigdy nie dotrzymują słowa. Nie mają stałego koordynatora zewnętrznego, bo nikt nie chce z nimi współpracować. Nie odpowiadają na maile i telefony. Dotyczy to w szczególności ludzi, którzy koordynują badaniami.(usunięte przez administratora)

Praca.a.płaca

Jako pracę nie mogę ocenić źle, jedynie ludzie do ktorych się dzwoni, ale mniejszość. Wypłatyto inna kwestia.. jeśli pracuje się w domu porażka, trzeba wysyłać priorytetem koszt jednego 6.80, bo czeka się dokładnie 14 dni od odesłania listy, a potrafią jeszcze ocenę ankietera odesłać po prawie 14 dniach, co daje kolejne dni na odesłanie oraz 6.80 za priorytet i od nowa liczą 14 dni, no śmiechu warte.. Za czerwiec czekać na wypłatę do prawie połowy sierpnia.. Ktoś kto ma opłaty co miesiąc nie polecam.

PolecamyBadaćSpołeczeńśtwo#PBS

Nie wiem skąd złe opinie nt tego PracodawcyBadającegoSpołeczeństwo? Już prawie rok pracy, a Firma jest w skali od 1 bardzo zła do 5 bardzo sympatyczna na 5, przynajmniej w mojej ocenie. AnonimoweNiektóreKrytykiInternautówElokwentnieTworząEwentualnychRobotników ;-) OPINIA: OcenaPracyInternautyNiekoniecznieInformacjąAnonimową... PbsZwyczajnąDobrąRobotą, czyli PZDR :-)

XxxxX

Pracowałam w innych call centrach i moim zdaniem praca w PBS naprawdę jest OK jako praca przejściowa nie na stałe. Masz płacone adekwatnie do swojej efektywności, nie ma dużej presji, dobry kontakt z supervisorami, minus oczywiście jak w większości call centrach umowa zlecenie i naprawdę trzeba bardzo się pilnować żeby nie przekraczać przerwy bo mierzy Cię program.

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w PBS Spółka z o.o.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

PracownikBardzoSympatyczny#PBS

Miejsce zatrudnienia to m.in. komputer w domu, a atmosfera bardzo sympatyczna i profesjonalna z Pracownikami PBS - którzy przez telefon wspomagają ankieterow pomocą techniczna. Co sądzę? Lepsza atmosfera w tej pracy niż w wielu innych....osobiście 100%POLECAM !!!

PracownikBadającySpołeczeństwo

POLECAM PBS: miła praca w domu na komputerze, fajna pomoc techniczna....praca OK-pracuje już ponad 3 miesiące i zawsze w terminie dostaje wynagrodzenie....pzdr100%

nick

Witam, właśnie dostałam ofertę podjęcia u nich pracy stacjonarnie, ale po przeczytaniu opinii zaczynam się głęboko nad tym zastanawiać.. Czy wciąż jest tam tak źle, jak niżej piszecie?

Kloc
@nick

Daruj sobie nerwow chlopie i odpusc bo nie ma sensu

Karo1809
@Kloc

Myślę, że opinię "odpuść bo nie ma sensu" warto by uzasadnić, a nie wypowiadać się nie mając pojęcia....

aldona

jest gorzej jak źle

Jaa
@aldona

Możesz powiedzieć dlaczego ? Bo też zaczęłam tam pracę i z tego co widzę dzwonie np 8h a w systemie mam naliczone 5:/

@Jaa

System nalicza aktywny czas pracy, czyli wykonywanie połączeń. Jeśli będąc przed komputerem nie dzwonimy do osób z bazy kontaktów - czas pracy nie jest liczony. Oczywiście oprócz ustawowych 5 minut przerwy do każdej godziny, która jest płatna.

Jaa
@Pbs Sp. Z O.O.

No tak ale czasem trzeba wpisać jakąś adnotację np lub same zaznaczenie czy odmowa czy numer nie odpowiada itp zajmuje czas i sekundy lecą , a się nazbiera... wiem coś o tym bo w innej firmie był taki system tez, tylko ten czas się wyświetlał wiec widzieliśmy ze czasem bezpodstawnie ujmuje... bo ciężko mi uwierzyć że odejmuje aż tyle czasu..

Były ankieter
@nick

Nie zastanawiaj się tylko daj sobie spokój. Szacun.

Ankieter

Mam pytanie dotyczące przeprowadzania ankiet w Łodzi na przystankach MPK,które odbywało się w listopadzie i grudniu 2017. Agencja Polski HR z Krakowa ciągle nam mówi,że nie mogą wypłacić wynagrodzenia,ponieważ nie dostali pieniędzy od państwa firmy. Wciąż jest to odkładane w czasie i ciągle słyszymy,że trwają negocjacje. Widzę,że państwa firma odpowiada na tej stronie. Może w takim razie wypowiecie się publicznie na temat tej sytuacji,bo Polski HR nas zbywa.

@Ankieter

Dziękujemy za ważny sygnał. Z uwagi na warunki umowne, nie możemy komentować publicznie spraw związanych z prowadzonymi przez nas projektami. W celu dalszego wyjaśnienia sprawy proszę o kontakt z naszą firmą na adres: kontakt@pbs.pl

tele

Firma jak dla mnie spokojnie może dostać 4 w porównaniu do innych COB-ów. Pracowałem w 3 Call Center realizując rożne projekty. Plusy: nie formalna atmosfera, pomoc team leadera, materiały i szkolenie są na dobrym poziomie (w pewnej firmie z dużymi rotacjami ;P leży i kwiczy), pieniądze wpływają w ustalonym terminie, a stawki są przyzwoite. Elastyczny czas pracy też jest ok. Praca do dorobienia: dobra (jak i dla studentów też), jeśli ktoś lubi taki styl pracy. Słuchawka to nie jest praca dla wszystkich. Minusy: ludzie do których się dzwoni, więcej nie stwierdzam, wiem gdzie i po co przychodzę. Płacą za pracę. Marudom polecam inne firmy z branży ( telefony do ludzi wykonywane do 23:00 i następna zmianę na 7 rano, obcinki za brak komunikacji miedzy APT, a firmą docelową, spóźnienia oraz wiele innych atrakcji)

Rozczarowana

Pracowałam 3 miesiące i nabawiłam się strasznej nerwicy. Nigdy więcej takiej pracy. Pracuje się pod taką presją, że organizm nie jest w stanie tego wytrzymać. Ciągle co im się nie podoba. Żałuję, że nie odeszłam sama, tylko jeszcze upokorzyli mnie na do widzenia. Muszę ten epizod pracy u nich wymazać z pamięci, bo na samą myśl o tym co przeszłam chce mi się płakać.

@Rozczarowana

Tego rodzaju praca wiąże się ze swego rodzaju specyfiką. Nie każdy ma do niej predyspozycje. Rozumiem Pani rozczarowanie i dobrze, że dzieli się Pani swoja opinią. Szkoda, że tego typu uwag nie zgłaszała Pani na bieżąco, nie porozmawiała z kierownictwem...

@Pbs Sp. Z O.O.

I co kierownictwo by zrobilo ? Tyle uwag zawsze było zglaszanych no ale jakos KIEROWNICTWO nie umie albo nie chce rozwiazac sprawy wiec takie gadanie, (usunięte przez administratora)

AnkieterBadającyWypowiedzi@ABW

Zacząłem prace w PBS.To już 2 Firma ankeiterska dla której pracuje.Polecam;-) czekam na 1 wypłate, 4 h dziennie - zarobilem w styczniu około 800zł, wiec mało nie jest. Miła pomoc techniczna, zobaczymy jak oceniaja Ankieterów;-) W h 8 do 12 duzo Ludzi jest w pracy, wiec prosza o kontakt po 16. mam nadzieje,ze mnie nie zwolnia, bo szukałem pracy w domu przy komputerze. Inna Firma dla której robie ankiety w h 16 do 21 jest mniejsza, ale płacą zawsze 10 dnia miesiaca i nie 13,7 za h tylko 14;-) Chociaż tutaj mozna dostać wiecej- jak statystyka jest wieksza od przecietnej....

Zostaw merytoryczną opinię o Pbs Sp. Z O.O. - Sopot

• Jak się pracuje w Pbs Sp. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Pbs Sp. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pbs Sp. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pbs Sp. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w Pbs Sp. Z O.O. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pbs Sp. Z O.O.
2.6/5 Na podstawie 78 ocen.

Pbs Sp. Z O.O.