Opinie o Pbs Sp. Z O.O. w Sopot

Założona w 1990 roku polska agencja badawcza. Przez ten czas nabyliśmy doświadczenia i wypracowaliśmy podejście, które pozwala nam świadczyć usługi w zakresie całego spektrum badań ilościowych i jakościowych, pracując zarówno dla klientów z sektora przedsiębiorstw, jak i usług publicznych. Nie ukrywamy, że specjalizujemy się w badaniach Custom Research, tj. w badaniach projektowanych pod kątem indywidualnych potrzeb klientów. Prowadzimy badania metodami tradycyjnymi jak i zaawansowanymi technikami badawczymi. Jako jedyna firma badawcza w Polsce, posiadamy certyfikaty Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów (PKJPA) przyznawane przez OFBOR we wszystkich 8 kategoriach badań. Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów wielomodułowych, unijnych, wysokobudżetowych i długoterminowych, w tym w badaniach panelowych. Jako agencja z dużym doświadczeniem i silną marką na rynku obserwujemy trendy i wdrażamy innowacje. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmieniającemu się rynkowi, oprócz badań nasi konsultanci wspierają klientów swoją szeroką wiedzą marketingową. Stawiamy na: partnerstwo, innowacyjność, branżową specjalizację i szycie na miarę.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pbs Sp. Z O.O. w Sopot

Pragmatyczny

Powiem tak... Może nie zarobicie tu takich kokosów jak dyrektor banku, jednak to idealna opcja dla osób szukających dorywczej pracy, studentów, gospodyń domowych, osób które ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do ofert pracy. Praca nie jest wymagająca, wystarczy, że posiadasz podstawowe umiejętności obsługi komputera i władasz sprawnie językiem polskim w mowie i piśmie - co w obecnych czasach nie jest takie oczywiste... Sam decydujesz o swoim grafiku, wiec możesz dopasować godziny pracy do innych zajęć. Co do samych stawek, nigdy nie są niższe niż minimalna stawka godzinowa, a osoby potrafiące przekonać respondenta do wywiadu, a co za tym idzie efektywniej realizujące wywiady mogą liczyć na stawkę zdecydowanie wyższą. Co do wypłat, proponuję poczytać umowę, w której jak wół widać, że wynagrodzenie płatne jest w terminie 14 dni od dostarczenia podpisanej umowy. Umowy ukazują się po przepracowanym miesiącu w okolicach 5 dnia roboczego następnego miesiąca. Może się więc zdarzyć, ze jakaś "Gwiazda" podzwoni kilak dni na początku miesiąca, później zapomni dostarczyć umowę i dziwi się, że czeka ponad 60 dni na wynagrodzenie. Reasumując, jeśli szukasz dodatkowego źródła dochodu, chcesz pracować nie ruszając się z domu (istnieje możliwość pracy zdalnej i w studio w Sopocie) ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Zenek

Jak komuś nie po drodze z pracą to pozostaje narzekać

Kunimitsu

Autora niniejszego wpisu odsyłam do „Słownika języka polskiego” – proszę sobie sprawdzić, jakie znaczenie kryje się pod enigmatycznym słowem „wyzysk”. Czy do wyzysku zaliczamy elastyczny grafik? Sympatycznych przełożonych, którzy na wiele rzeczy przymykają oko? A może fakt, że „akwarysta” nie stoi za plecami, strasząc, że brak sprzedaży poskutkuje zwolnieniem? Już sam fakt, że w PBS-ie niczym się nie handluje, to duży plus i komfort psychiczny. Miałam (nie)przyjemność popracować w życiu „na słuchawce” i podsumuję tak: w porównaniu z większością tego typu firm PBS to herbatka u cioci. Istny rozpierdziel? Lepszy rozpierdziel niż opierdziel (który dostawałam np. za 2-minutowe przekroczenie przerwy lub tekst „proszę CHWILECZKĘ poczekać” skierowany do klienta – serio, tak było w firmie, której nazwy nawet tu nie będą przytaczać, bo szkoda słów…). Co do naliczania godzin pracy – nie skomentuję, nie zwykłam zaglądać w cudze umowy. Powiem tylko (Autorze, nie twierdzę, że to się do Ciebie odnosi): nie każdy ankieter pamięta, że w PBS-ie płacą za czas rzeczywistej pracy. Nie za picie kawy. Nie za gapienie się w telefon. I nie za palenie papierosów czy głupa. Sorry. Life is brutal.

Zenon

Kolega zdecydowanie przesadza. Wyzysku ani mobbingu w czasie kilkumiesięcznej pracy nie stwierdziłem, a stykałem się kilkakrotnie z takimi praktykami w firmach o podobnym profilu tj. centrami call center. Na tle innych trójmiejskich pracodawców zatrudniających ludzi działających "na słuchawce" PBS wypada dobrze, jeśli nie sporo lepiej. Mocne strony to jasne wymagania, wynagrodzenie godzinowe nie odbiegające od standardów branżowych, dobra atmosfera pracy, elastyczny grafik. Ponadto to dobre miejsce pracy dla osób uczących się i poszukujących dodatkowego źródła dochodu.

Niki
@Zenon

Te odpowiedzi pisali chyba kierownicy pbs? Dziwnym trafem jakos w ten sam dzien pisza osoby pochlebnie o pbs hmmm.. statek tonie

Pracuję tutaj już 3 miesiąc ale szukam czegoś innego. Praca z początku wydawała się w porządku ponieważ siedzisz sobie na wygodnym fotelu, możesz sobie popijać kawę czy herbatę, przełożeni sympatyczni. Ale rzeczywiście jest tak że ci przełożeni w razie awarii czy coś to ma się wrażenie że nic nie ogarniam. Kolejny minus to taki: dostałam umowę pierwsza po miesiącu przepracowanym i miałam wpisane 30 godzin więcej niż miałam naliczone w systemie po zapytaniu skąd to zostało wyjaśnione to jako inny system który dokładniej nalicza, z kolei za następny miesiąc nie zostalo doliczone zupełnie nic, zapytani jak to jest ze raz dolicza aż 30 godzin a raz nic z poczatku niewiedzieli o co chodzi a potem wyjasnili że tamte godziny były za szkolenia ( szkolenie fakt było ale nawet 2 godzin nie trwalo). A poza tym jeśli chodzi o same godziny pracy to jak idziesz na 8 godzin to tyle Ci nie na liczy tylko maja swój system który nalicza i tak od 30-50 minut ci odejmuje z tych 8 godzin więc tak w miesiącu jest sporo mniej. Niby przysługuje każdemu 5 min przerwy na każdą godzinę pracy ale wychodzi na to że to już czas za który nie masz płacony

Pbs Ram?bo!-lek!! Socjologia Zawsze Cyber Zero Errors Czyli Ipn Na=to Pbs Login_y0$@ PL & Robotyzacja Pesel RP!!?

RODO @ Medycyna Bo-lek Ogasrnijsie!! RAMBO!! ;-)

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
kry

Praca może i ciekawa, ale sposób rozliczania czasu pracy oszukańczy - pracujesz 25 h, to Ci wypłacą za np. 23, system nalicza Ci go, jak chce. Nie polecam.

Ja też czekam na nową umowe, bo się komputer pomylił. Dziwne, że odkryli to dopiero w dniu wyplacania pieniędzy.

Tak, ja dostałem swoje pieniądze na czas - na to akurat nie mogę narzekać. Ale nie pracuję już dla nich.

kry
@anonymous

To wyżej psiałem ja - kry.

dawny ankieter

Pracowałem dla nich prawie 8 lat. Kiedyś było o wiele lepiej, można było stosunkowo nieźle zarobić w studio CATI. Stawki było wyszczególnione, konkretnie tyle a tyle za daną ankietę. Można więc było sobie na koniec miesiąca wyliczyć ile powinno się zarobić, i porównać z tym co otrzymało się na konto. Później zmieniono system rozliczeń, na stawkę godzinową, i od odtąd nic nikomu się nie zgadzało. Ankieterom terenowym dawano laptopy, i nie trzeba było wykorzystywać własnego sprzętu. Owszem jeżeli ktoś chciał, to mógł pracować na własnym sprzęcie. Stawki z roku na rok spadały na łeb na szyję. Największy problem stanowił dział kontroli jakości pracy ankieterów. Ankiety nagrywano, o czym ankieterzy nie informowali respondentów. W dziele tym pracowały osoby o bardzo niskim umiejętnościach, adresy respondentów sprawdzano najczęściej za pomocą Google Viever Street i jeżeli na zdjęciu nie było jakiegoś domu, ankietę najczęściej odrzucano, jako ankietę niezrealizowaną. Na pieniądze czekało się bardzo długo. Koszty dojazdu były ubruttowione. Badanie Tajnego Klienta przeprowadzane w pociągach, może i były fajne, ale trzeba było za własne pieniądze kupić bilet, a w przypadku Pendolino był to koszt dość znaczny. Pieniądze oczywiście zwracano razem w wynagrodzeniem za badanie, czyli po jakiś 60 dniach. Oczywiście jeżeli klient podważył wiarygodność przeprowadzonej ankiety, za bilety nikt nie oddawał pieniędzy. Podobno były u nich znaczne redukcje etatów. zamknięto biura na Świemirowskiej i wszyscy męczą się teraz na Junaków. Firma chyba się sypie. i wkrótce zniknie z rynku.

sisisisis
@dawny ankieter

witam. Obecnie jeszcze jestem pracownikiem PBS z tym że pracuje tam niecałe 2 miesiace i nie otrzymałam jeszcze ani jednej wypłaty. w pananku dostałam cały ten wykaz zarobkowy wydrukowałam, podpisałam i odesłałam pocztą i czekałam na wypłate. kiedy teoretycznie wypłata już powinna być zadzwoniłam do nich a jeden z nich do mnie ze to zle zostało naliczone i ze jeszcze raz mi wyslą na ten pananjk (tą pierwszą umowę). W nerwach mu powiedziałam że dziękuje za współprace oraz co o nich myśle. Nie wiem jak to się skończy ale na dzień dzisiejszy jestem rozczarowana :-\

Nie pracujcie w LifeCall nie wypłacają pieniędzy i wymyślają różne głupoty żeby wam ich nie wypłacić.

NIe polecam, wyzysyk na kązdym kroku, marnie płacą, ciągle dokładają obowiazków, a pensja w miejscu. Tną koszty na wszystkim co się da. Umowa oczywiscie zlecenie :) nie polecam

Karol

@Andrzej to duży plus, że praca u nich jest też zdalna, myślę, że to też przyciąga ludzi. Słyszałem również, że zarobki są uczciwe i odpowiednie do wykonywanej pracy. No same plusy.

holy
@Karol

nie ma co ukrywać , że praca tutaj w PBS DGA jest dobrym wyborem na młodych osób jeśli już uda im się dostać

Szkoda gadac, mobbingowanie na kazdym kroku. Wysla ci instrukcje do badania, w ktorej traktuja cie jak nie dorozwinietego debila i na czerwono wielkimi literami strasza kilkukrotnie ze nie zaplaca jesli to jesli tamto. Na samym koncu instrukcji daja ci nadzieje ze moze jednak zaplaca ale wynika z tego ze bedziesz miec farta jesli wogole dostaniesz ta kase. Pozniej obcinki bo np respondent odpowiedzial jak sie im podobalo. Najezdzisz sie jak glupi a w nastepstwie ci za dojazdy nie oddadza bo stwierdza ze nie maja tyle przewidziane na dojazdy. Wogole obcinki robia za wszystko, nie radzisz sobie z badaniem to nie pozwola ci go oddac tylko wrzucaja kare, startujesz wiec z pulapu minusowego pod presja ze jesli jakims cudem nie zrobisz tego badania to nie zaplaca ci za poprzednie bo kolejna kara finansowa bedzie dajac jednoczesnie do zrozumienia ze wylecisz. Ciagle sie o cos czepiaja. Po kilku miesiacach takiej pracy fiksujesz i masz ochote zamknac sie na oddziale zamknietym psychiatrii. Zero szacunku do ankietera, a najlepsze w tym wszystkim jest to ze krzycza klientowi gruba kase za badanie negocjujac wysokie stawki dla ankietetow po czym okradaja dajac mu stawke moze 1/10 tego w budzecie wstepnie wypisane. Oczywiscie laptopa i inny sprzet musisz miec swoj, bo oni ci nie dadza a za amortyzacje twojego sprzetu nie ma przewidzianego zwrotu. Biegasz wiec w terenie niczym akwizytor od domu do domu narazajac na kradziez swojego laptopa. Zrezygnowac tez ciezko, trzeba stopniowo bo istnieje ryzyko ze zarobionej kasy juz nie zobaczysz. Najlepiej jak masz wymowke ze trafiles do szpitala albo ktos ci sie powaznie rozchorowal co oczywiscie sprawdza czy nie klamiesz bo z gory oczywiscie zakladaja ze klamiesz. Realizatorzy badan dzialaja jak psychopaci tylko dokrecajac srube. Sama praca ankietera zla nie jest ale w tym akurat osrodku badawczym to droga przez meke. A najlepsze jest to jak klientow swoich oszukja, juz pomijam fakt okradania ankieterow, czesto jak termin im sie konczy to sami przekrecony przsz siebie material oddaja klientowi. Porazka

Manetek

Wiadomo, że jak jest się studentem, to wszystko jest inaczej, najwazniejsze że płacą na czas. Szkoda, że nie jakaś lepsza umowa, ale jak tak czytam to widze, że płacą na czas i przyzwoicie. @Jakub powiesz mi coś więcej?

Jakub

@Romcio Umowy pospolicie zwane "śmieciówkami" w wypadku studentów na przykład pozwalają im uniknąć płacenia składek ZUS, dzięki czemu otrzymują "na rękę" więcej niż za tą samą pracę na umowie o pracę, z tego co wiem.

romcio

@radek - pewnie, że różnorodności w ofertach pracy nie można im odmówić. Widać, że firma cały czas się rozwija, a nie jest to spowodowane rotacją wśród pracowników. Umowa o dzieło zawsze ma pozytywne strony, a przecież każdemu zależy na tym, żeby sobie dobrze zarobić. Jeśli to jest tutaj możliwe to tylko ich polecić. Pozdrawiam

tadek

@radek - chyba te oferty pracy nie są już aktualne. Szkoda, sam teraz poszukuję pracy w zawodzie asystenta i chciałbym bardzo znaleźć zatrudnienie tutaj. Zdaje mi się, że słyszałem, że są tutaj całkiem dobry pakiet socjalny dla pracowników. Fajna sprawa, zwłaszcza, że zdobywanie doświadczenia jest bardzo cenne.

Praca świetna dla osoby, która chce sobie dorobić nie poświęcając się całkowicie pracy. Można ją wykonywać zarówno z domu jak i w studio w Sopocie.

Bibi

była u mnie ankieterka z PBS Sopot. Zaproponowala mi wypełnianie ankiet w internecie , za które bede miała odpłatne. Gdzie jest haczyk ?

xxx

Ludzie praca jako ankieter to nie praca na sluchawce to nie call center...! Mylicie pojecia ! Praca ankietera i jego zarobki sa liczone jako za ilosc wykonanych ankiet i ilosc wykonanych badan w miesiacu kazDe badanie ma swoja stawke i nie w domu przez tel tylko z komputerem pod pacha albo z ankietami papierowymi i szukasz ludzi w rejonie ktorym musisz zrobic ankiety trwaja czasami od 15 -60 min. I raczej watpie w to ze zarabiasz najnizsza krajowa srednia takiej ankiety to od 16 brutto czasami nawet do 40 brutto.

hhok
@xxx

W call center pracuję ANKIETERZY! Obecnie PBS nie płaci za sukces/za ankietę/ Jest stawka godz. za tzw. aktywność na łączu. Każda przerwa nawet nie z winy ankietera nie jest zapłacona. System płacy akordowy aaa NORMY ukryte :) Reasumując .... Niemiła jest taka praca, za którą nie bywa dobra płaca!!!!!

lepos

10 a nawet 5 lat temu można było względnie zarobić. Obecnie nie warto pracować w PBS-ie .... opracowali system "cięć" Pracujesz 4 godz. a zapłacą za 2 godz. Umowa jest zawarta nie z PBS-em a z firmą Best Response. Jeszcze jeden TWÓR do żerowania na twoim zarobku! PBS to firma niewiarygodna :)

popek

najniższa krajowa to przy dobrym miesiącu i oczywiście na umowę o dzieło,więc na DORYWCZĄ pracę,to może być

jajajaja

@sonia?jakie prowizje i jakie cele miesięczne.tam nie ma żadnych celów miesięcznych,ani prowizji.jest skomplkowany algorytm,który wylicza stawkę na podstawie pracowitości,tj.ile kto ma przerw oraz efektywności. stawka to dla osób pracujących bezpośrednio przez pbs 11 zł brutto,dla pozostałych 9-10.umowa o dzieło,więc żadnych składek i nie liczy się praca tam do emerytury.atmosfera miła raczej,supervisorzy sympatyczni i pomocni.pozdrawiam tutaj sylwię. natomiast praca bardziej dorywcza.ja zrezygnowałem po tym jak na początku roku przez blisko 3 m-ce do kwietnia prawie, że nie było zleceń żadnych i firma proponowała np 30 godzin pracy w miesiącu,co dawało zazwyczaj ze 250 zł do wypłaty.nie jest to wina firmy rzecz jasna,ale braku klientów.jednak warto to wiedzieć przed podjęciem pracy.ponadto firma wprowadziła ostatnio ciekawy system.mianowicie osoby odstające ze względu na słabą efektywność,pracowitość,czy ponoć nawet długi czs trwania badań w danym projekcie są zwalniane z możliwości jego realizacji,czyli przykładowo: jeżeli w badaniu x zostałeś wytypowany jako osoba o słabej efektywności/pracowitości itd,to masz przymusowe wolne do czasu zakończenia danego projektu,wiem to z pierwszej ręki od osoby która tak właśnie została odwołana ze zmiany.jest to nowa polityka firmy tyle tylko,że nikt o niej ankieterów nie informował i nie wiadomo jakie to są kryteria. reasumując praca miła,bezproblemowa i raczej łatwa.tyle,ze bardziej dorywcza.szczególnie polecam studentom dziennym.dla pozostałych,to może być raczej praca na chwilę,albo dodatkowa,gdyż trudno przy niej planować sobie nawet wydatki,skoro nawet nie wie się ile się zarobi w danym miesiącu i ile przepracuje

Zostaw merytoryczną opinię o Pbs Sp. Z O.O. - Sopot

• Jak się pracuje w Pbs Sp. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Pbs Sp. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pbs Sp. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pbs Sp. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w Pbs Sp. Z O.O. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pbs Sp. Z O.O.
2.6/5 Na podstawie 78 ocen.

Pbs Sp. Z O.O.