Opinie o IBM w Kraków Krakowiaków 32

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie IBM. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie IBM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Kraków Krakowiaków 32

justi

Hej, słuchajcie czy to prawda że po prawie 3 latach ktoś zarabia prawie 4 tysiące w IBM na stanowisku młodszego księgowego? Jak to jest z wyjazdami zagranicznymi np do Indii czy są płatne? I jak z zapłatą kursów doszkalających? No i jeszcze co z umową po 3 miesiącach czy ma się na stałe?

michaaella

Nie ma szans na rozwój, szkolenia to kłamstwa _ Team Leader może Ci powiedzieć, że to szkolenie jest ci niepotrzebne. Głupota! Nie masz żadnych praw, jedynie tyrać a jak nie to won. Jesteś wołem do pracy, którego i tak się pogania ciągle jest mierzona twoja poroduktywność, twój czas pracy, czas przerw. Nam Team Leaderka (usunięte przez administratora) powiedziała, że przerwa jest nie po to żeby iśc na herbate czy do toalety ale po to, żeby odwrócić wzrok od monitora i popatrzeć na faktury na biurku

mkaaod

Wybieram sie tam na rozmowe, stanowisko: mlodszy ksiegowy. Znam jezyk hebrajski biegle (jestem native speakerem) no i angielski tez bardzo dobrze. ile myslicie ze moge dostac? pozdrawiam

suara

Wart mieć to w CV, ale posiedzisz chwilę i uciekniesz bo nie warto tracić czasu. Nie szanuje się tam człowieka. To jest praca dla lizusów także jak chcesz coś osiągnąć dzięki umiejętnościom to na pewno nie tutaj. Mówię projekcie z jęz niemieckim, Kraków gdzie pewna elunia jest Team L. To jaki ona stosuje [usunięte przez moderatora] wobec pracowników jest nie do pomyślenia.

Pierwszym etapem była bardzo krótka rozmowa telefoniczna w celu umówienia na wideokonferencję. Kojarzę w sumie tylko pytanie o dostępność. Wideokonferencja odbyła się z jedną Panią z HR, która przedstawiła i zaproponowała kilka dostępnych zespołów, tak, żeby dopasować stanowisko do umiejętności i preferencji kandydata. Większość rozmowy była po polsku, tylko mały fragment po angielsku w celu sprawdzenia umiejętności językowych. Mimo, że Pani była miła, dało się wyczuć nieco protekcjonalny ton rozmowy, bardzo drążyła np. powód mojego odejścia z poprzedniej pracy. Sama rozmowa trwała ok. 45 minut, na koniec Pani powiedziała, że jeśli moja kandydatura przejdzie dalej, to czeka mnie ewentualnie jeszcze jedna rozmowa uzupełniająca do konkretnego zespołu. Jednak po kilku dniach bez odpowiedzi zdecydowałem się zapytać o status mojej rekrutacji i dostałem odpowiedź, że Pani menadżer z HR zdecydowała się wybrać innego kandydata. Oczywiście sami nie mogli poinformować, podać przyczyn odrzucenia, jakichś wskazówek udzielić, tylko sam się musiałem dopytywać. Co ciekawe, na rozmowie Pani wydawała się być zainteresowana moimi umiejętnościami i znajomością tematu, ale jak widać, chyba tylko udawała. Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydata.

Znajomość MSOffice, głównie Excel (tylko powiedzieć co się umie, żadnych testów online), jakie znam inne programy, pytania o doświadczenie zawodowe i edukację, o zainteresowania.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant SAP, SAP S/4HANA - obszar magazyn (MM)
DahliaMatic Sp. z o.o.
AniaFS

Hej, Czyli nie ma co się tam wybierać? A o jakim dziale mówisz, bo ja miałabym zamiar pracować jako młodszy księgowy z jęz włoskim w nowym projekcie. prosze o radę?

w krk jest filologia szwedzka a nie skandynawistyka

to ja :)

czyli wszyscy odradzaja prace w tym centrum BTO...

malpawlak

Kochani ja zazdroszcze wam wszystkim, ktorzy pracują w IBM. Ja naprawde marze o tej pracy. Złożyłam aplikacje na Junior Accountant i czekam. Trzymajcie za mnie kciuki. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych.

over

co do zarobków to nie jest źle. W przyszłym tygodniu zaczynam pracę w IBM BTO, zaoferowali mi 3200zł brutto, przy czym nadal studiuję, więc dla mnie to na prawdę niezła oferta. W momencie gdy się w firmie zaaklimatyzuję napiszę coś więcej.

kml

dziękuję za wszystkie rady, ale nikt do tej pory nie odpowiedział na moje pytanie JAKA JEST REALNA STAWKA DLA MŁODSZEGO KSIĘGOWEGO Z WŁOSKIM/ SZWEDZKIM? Odpowiedzi typu "tyle na ile się cenisz" mi nie pomagają.4000- 4200 brutto jako osoba bez doświadczenia stricte w księgowości przejdzie? Powiedziałem tyle na ostatniej rozmowie i telefon zamilkł :(

Z dziewczynami z HRow bedziesz miec czesciowo rozmowe po angielsku, natomiast z kims z projektu w danym jezyku (w Twoim przypadku jest to wloski). Zazwyczaj tutaj sa osoby wladajace bardzo dobrze danym jezykiem. Dodatkowo trzeba napisac test. Powodzena!

nick

tyle na ile się wyceniasz - tj. za ile będzie chciało ci się wstawać z uśmiechem z łóżka i cieszyć pracą.

kml

błagam czy ktoś mi może odpowiedziec na pytanie: ile mozna sobie zażyczyć na prace ze szwedzkim na stanowisku młodszy ksiegowy???

Norweg

Czyli w IBM pracuje się dłużej niż 8h? Hm... na rozmowach kwalifikacyjnych mówią, że nie :) Opowiedz dokładniej.

Nikt

Ja mam 8000 netto w IBM. IT. Jak można być zadowolonym z 3900 brutto? Proszę Was...

kml

chyba tu już nikt nie wchodzi i mi nie pomoże :( milczą z IBM, bo chyba przesadziłem ze stawką, albo proces rekrutacji tyle trwa. może złoże do capgemini... oni poszukują ludzi nawet w Warszawie z możliwością relokacji do Krk, więc pewnie mają duży budżet i mogą więcej zapłacic.we will see... kml

no tak, ok, ale ile w takim razie? powiedzialem, ze na pelen etat (wlasnie ze szwedzkim) 4000zl netto. ok to nie jest finski, estonski czy wegierski, ale jest to jezyk niszowy. ciekawe co odpowiedza... jesli w ogole racza dac jakakolwiek odp..

lokol

nie to niestety nie prawda. nawet z wegierskim tyle nie dostaniesz.

kml

jeszcze jedno pytanie (juz ostatnie)- ile mozna zazyczyc sobie za prace na stanowisku mlodszego ksiegowego z j. szwedzkim? opinie w internecie sa bardzo rozbiezne na ten temat. przyznam sie szczerze, iz najbardziej zaskoczyl mnie wpis kogos, kto za prace z wegierskim dostaje 8000zl netto!!!!!!! czy to sa realne stawki? na studiach pracowalem na sluchawkach ze szwedzkim, ale nawet jako student, w warszawie nie dostalem 8000 na pelen etat.

kml

dzięki wielce za odpowiedz. Ostatni pytanie dotyczące "biegłości językowej" w ogłoszeniach piszą, iż np. szwedzki ma być biegły a angielski dobry. co mam rozumieć przez "biegły"? studiowałem włoski i szwedzki (plus mama jest szwedką), ale czasem na rozmowach rekrutacyjnych odstrzelili pytania po szwedzku i nie wiedziałem o co chodzi. kazali tłumaczyć list na jęz. ekonomiczno- handlowy(!!!) Stad moje pyt.: czy dużo używa się języka obcego (nie angielskiego) w pracy? w jakich sytuacjach? Jaki jest czas na opanowanie specjalistycznych terminów? czy to czasem nie jest tak, że jak brakuje jakiejś informacji to wysyła się gotowego już maila zagranicę z prośbą o ponowne przesłanie danych? i tak naprawdę tylko i wyłącznie do tego potrzebna jest "biegłość" językowa?

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Kraków

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM
1.6/5 Na podstawie 445 ocen.

IBM