OMS Inventuren GmbH

Opinie o OMS Inventuren GmbH

Aleksandra Nowy wpis

Hej. Kiedyś widziałam, że była dodawana oferta od firmy dla specjalisty ds. logistyki. kiedyś pisali, z około 7 tys można było zarabiać. Teraz jak jest? dodatkowo była wzmianka o jakichś sporadycznych delegacjach do Niemiec. Jak to płatne?

Ciekawy? Nowy wpis

To i ja mam pytanie do firmy. Czy znając komunikatywnie trzy języki obce, ale nie niemiecki można teraz w Niemczech otrzymać posadę? Czy nadal tam kuleje nawet angielski (prócz Palatynatu)? To co zdążyłem zauważyć, gdy chce się podjąć pracę w jakiejś małej rodzinnej firmie, to właściciele tej firmy, jadąc na wakacje za granicę są święcie przekonani, że każdy zna niemiecki. Inaczej jest na większych projektach, w większych firmach. Tam pracuje więcej ludzi wykształconych i faktycznie ci ludzie są bardziej komunikatywni.

Tomek Nowy wpis
@Ciekawy?

Skoro chcesz pracować w Niemczech to dlaczego nie nauczysz się niemieckiego? To chyba logiczne, że żyjąc we własnym kraju chcą mówić w swoim języku To ty masz się do Niemców dostosować a nie oni do ciebie Jeśli tego nie rozumiesz, zostań w Polsce i pracuj całe życie za 4 000zł

Aga Nowy wpis

Cześć, piszecie teraz o stawkach euro czy jakich? Nie mam pojęcia nawet czy brutto czy netto. Chociaż kiedyś jak szukali młodszego koordynatora projektu inwentaryzacji to podawali, że do 14 000 zł się zarabiało. Stawki stoją w miejscu?

Jako były lider w firmie OMS Inventuren, chciałbym dodać, że moje doświadczenia były dodatkowo negatywne. Mimo że zatrudnienie zostało mi przyznane ze względu na moje kompetencje, to w pewnym momencie zostałem zwolniony. Dowiedziałem się, że było to wynikiem donoszenia innych pracowników, którzy, niestety, nie posiadali tych samych umiejętności co ja. Początkowy kontakt był obiecujący, ale niestety, gdy już podjęto współpracę, odpowiedzi na moje pytania były bardzo nieregularne i ograniczone do sytuacji, gdy firma tego potrzebowała. Zauważyłem, że większość liderów zespołów skupia się wyłącznie na osiągnięciu wyników, bez większego zainteresowania satysfakcją pracowników. Dodatkowo, wyrażanie własnej opinii czy zdania na jakikolwiek temat jest praktycznie zakazane, (usunięte przez administratora) nawet zwolnieniem. To tworzyło atmosferę ograniczenia wolności słowa i braku szacunku dla indywidualnych punktów widzenia. Ogólnie rzecz biorąc, nie polecam współpracy z firmą OMS Inventuren ze względu na te negatywne doświadczenia.

iek

Witaj, Czy te niesamowite kompetencje to byla Twoja znajomosc jezyka niemieckiego? Bo skoro Cie zwolnili to rzeczywiscie musiales sie nie nadawac na TLa. (usunięte przez administratora)

Inny.

Rozumiem Ciebie doskonale. Niemcy, a raczej część tych ludzi, którzy tam mieszkają z dziada, pradziada to zwyczajne "bundesroboty". Gdy młody Uwe zostanie nauczony w zawodówce, że gwóźdź się wbija trzymając za obuch, to będzie tak klepał do emerytury. A gdy zobaczy, że Ty to robisz normalnie i zgodnie z logiką, to zwróci Ci uwagę. Jak to nie pomoże, to zostaniesz zwolniony. Tam wszystko musi być robione według wytycznych zapisanych na papierze. Niema tam miejsca na improwizację, logikę lub zaangażowanie. Masz być robotem, jak oni. Mało tego. Gdy dziennikarz wychyli się i napisze coś więcej, a cenzura (która tam jest) nie wychwyci, to dopiero ma jazdę. Blokada konta bankowego. Banda, tak ukochanych przez nich papierów do wypełnienia. Wybierając się do bundesrobotlandu powinieneś o tym wiedzieć. To kraj inwigilacji i wytycznych.

Cześć, jest tu ktoś na bieżąco w tych całych inwentaryzacjach i może mi je opisać i potwierdzić czy warto jechać? Na Facebooku był taki post w którym ludzie od tamtego roku już co jakiś czas się zgłaszają, widziałam, że jedna Pani jeszcze parę tygodni temu pisała, że jest zainteresowana. Czy to prosta praca?

Wypełniłam formularz, następnie wzięłam udział w przyjemnej rozmowie przez telefon

Czym się obecnie zajmuję? Czy mam doświadczenie w pracy przy inwentaryzacjach ? Jak duże i na jakich stanowiskach? Co myślę o tej pracy ? Czy mi się podoba ? Co sądzę o pracy w nocy ?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Wiecie może, czy w OMS Inventuren GmbH szukają chętnych na staż?

Gabi

Czy kobiety także są zatrudniane na stanowisku młodszego koordynatora? Te sugerowane wymogi odnośnie wzrostu kandydata (180 cm) troszkę mnie zmartwiły… :) mnie to aktualne realne zarobki interesują, możecie podać średnie? Kiedyś widziałam wzmiankę o 14 tys jako górnym progu

Jak to jest z młodszym koordynatorem teraz? niedawno ktoś napisał, że naukę języków w tych czasach można ogarnąć i w zasadzie w jednej z ofert piszą właśnie o nich zastanawiam się przy tym czy można wybrać sobie dowolny jako dodatkowy poza tymi wykorzystywanymi w trakcie pracy? jak wygląda rozwój pracowników biurowych?

Kieruje się tu do osób młodych chcących sobie więcej zarobić. Nie traćcie czasu na te firmę, jest wiele innych firm które szanują pracownika a nie nim pomiatają jak najgorszym (usunięte przez administratora). Nie wierzyłam w te opinie co ludzie pisali kilka lat temu, ale teraz po kilku straconych latach może ktoś przeczyta ten komentarz i się zastanowi nad wyborem firmy. Hotele są tu na + tego nie można zarzucić. Ale to ze czasami z dnia na dzień odsyłają cię do polski bo nie ma projektów to słabe. Chociaż to tez nie jest najgorsze w tym wszystkim. Może uważasz ze jesteś cierpliwa i spokojna osoba ? Jeśli tak to spoko po pracy w tej firmie bedziesz leczyć się na nerwice. Biuro ma cię w nosie jeśli coś się dzieje… zachorowałes? Coś ci się stało po pracy? Myślisz ze jest tu ktoś taki kto ci pomoże? Nie znasz języka to jedz do szpitala i radź sobie z tłumaczem.. okej są kierowcy którzy maja wtyki w biurze i mimo dodania na nich złej opinii nadal są kierowcami, pomysl jeśli zależy ci na własnym życiu xd Wracając do pracy, oms stawia na ilość nie na jakość dlatego traci klientów co się równa z tym ze nie ma pracy i np na sklep który powinno robić 8 osób jedzie 30 osób i kończycie go po 3-4 h wiec jeśli chodzi o godziny pracy to tez cieniutko jeśli jedziesz z nastawieniem ze chcesz zarobić to przy takiej ilości godzin w ciągu miesiąca to raczej słabo. Jeśli chcesz pozwiedzać to to spoko opcja bo się nie narobisz ale tez nie zarobisz ale możesz dużo zwiedzić, jeśli oczywiście uda ci się ze jesteś w jakimś większym mieście bo przeważnie są to noclegi na jakiś wsiach gdzie do najbliższego sklepu idzie się2- 3 km. a jak już jesteś w takim Berlinie Monachium itp to najczęściej tylko do pracy i z powrotem. Na + w tej firmie są również koordynatorzy pod warunkiem ze dobrze pracujesz to są mili i sympatyczni wiec wiele nie trzeba ale czy jedzie się do pracy tyle od domu po to żeby sobie spędzić czas z miłym liderem? No raczej nie. Bo poza tym ze są mili to w sumie jak masz jakiś problem to palcem nie kiwną w twojej sprawie… wiec ogólnie nie polecam ale jeśli chcecie się przekonać tak jak ja to odpowiedzcie kiedyś na ten komentarz jak wrazenia XD

Daniel

Cześć, chciałbym wyjechać do pracy za granicę. Dlatego mam kilka pytań, będę wdzięczny za każdą informację. Jak wygląda rekrutacja? Jest jakaś selekcja czy każdy się dostaje? Jak wyglądają formalności? Czy jest niemiecka umowa? Czy hotele są dobrej jakości czy raczej tej gorszej półki? Ile czasu dojeżdża się do pracy?

Wssnnsjsksso
@Daniel

Hotele są najlepszym co może spotkać cię w tej firmie, reszta (usunięte przez administratora). Nie polecam

Witajcie, opowiecie o pracy dla osób bez doświadczenia? jest tu ktoś kto w ten sposób się zatrudniał? Widzę te opinie odnosząca się do znajomości języka oraz zwolnienia, ja niemiecki znam. jakie oferty mogą mi zostać zaproponowane? Co wybrać? jestem młodym człowiekiem, 180 cm

Witam, tak jak już ktoś zdążył zauważyć, faktycznie jeszcze jest dostępna oferta dla HR Managera. Proszę o ustosunkowanie się do tamtemu rozwoju. podkreślane są szkolenia na terenie Niemiec. Jaki jest ich program?

Dzięki za zapytanie dotyczące stanowiska HR Managera! Aktualnie zamknęliśmy ten rozdział rekrutacyjny i mamy już świetnego członka zespołu. Dziękujemy za zainteresowanie. Trzymaj rękę na pulsie, bo w przyszłości pojawiają się nowe możliwości w naszej firmie. Śledź nas w mediach społecznościowych, a być może nasze drogi spotkają się w przyszłości. Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie naszą firmą, i powodzenia w Twoich poszukiwaniach zawodowych!

Roxi
@OMS Inventuren GmbH

A ten wspomniany proces kiedy mógł dobiec końca? Chce się upewnić, ponieważ u mnie na LinkedIn oferta widnieje jako otwarta, mogę nawet aplikować. czyli to już nieaktualne? ponad 20 osób się zgłosiło, ciekawa jestem jak rozmowa była prowadzona

Osoba

Uwaga na kierowców! Nasz kierowca co chwila grzebie w telefonie, przegląda jakieś piece (podczas jazdy autostrada) i odpisuje na smsy. Ciekawe czy sprawdzają tych kierowców. Ja się obawiam z taki jezdzic

@Osoba

Dziękujemy za informację. Żebyśmy mogli odpowiednio zareagować, potrzebujemy informacji ze strony pasażerów. W tym celu mamy kody QR w samochodach oraz linki do ankiet na grupach wyjazdowych, gdzie każdy pasażer może ocenić sposób jazdy kierowcy. Ankiety są na bieżąco analizowane i reagujemy natychmiast. Używanie telefonu komórkowego przez kierowcę podczas jazdy jest absolutnie niedopuszczalne. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem, dlatego robimy wszystko, aby opisana sytuacja się nie powtórzyła. Pozdrawiamy

HR Manager? Aplikował ktoś? oferta teraz wisi w internecie myślałam, że tutaj jakieś komentarze odnośnie niej będą ale chyba rekrutowani się wypowiadali? Kontakt faktycznie jest taki utrudniony jak opisują ostatnio? Dlatego więcej osób potrzeba? to wiecie ile teraz na HRce się zarabia? Jakie są przedziały placowe?

Praca sama w sobie całkiem dobra, nie ma co narzekać. Liderzy na których trafiłem na dwóch projektach również bez zarzutów a nawet byłem mile zaskoczony. Co jednak mi przeszkadzało to bardzo utrudniony kontakt z osobami z biura odpisywali czasem po kilku dniach oraz najwiekszy minus to wypłaty wypłacane w śmiesznych ratach

Poza licznymi błędami organizacyjnymi ze strony kierownictwa to tak: Wyjeżdżają głównie ludzie z typowo polskim mentalem, chociaż zdarzają się też osoby miłe. Także jak komuś odpowiadą to szerokiej drogi życzę.

Wiem ze w większości ludzie tu piszą o warunkach na wyjeździe, ale widzieliście może te ofertę dla HR Managera na LinkedIn? :D Chyba już z 14 osób się zgłosiło z tego co widzę. Ciekawi mnie jak nabory tu wewnątrz mogą wyglądać. był ktoś na rozmowie i mi opowie? Całość po niemiecku jest?

Ilka

Moja pierwsza praca w Niemczech to w tym roku praca z OMS i projekt na sklepach spożywczych, świetni liderzy, pracownicy tworzyli mega zgraną pakę. Po ponad 30 latach mojej kariery zawodowej tutaj przychodziłam bez stresu i prawdziwą przyjemnością. Noclegi w hotelach lub domkach z pełnym wyposażeniem, ja lubię jeździć, więc nie było dla mnie problemem zmienianie miejsc, a dzięki temu zjeździłem całe Niemcy. Weekendy wolne, co daje możliwość poznania nowych miejsc, ludzi, integracji... Praca i przyjemności w jednym. Jeśli chodzi o wymogi to w każdej pracy obowiązują zasady i regulamin. Osobiście polecam

Iwoniko

Dzień dobry, pracowałam przez firmę Oms Inventure na inwentaryzacjach w Niemczech. Dzięki wspaniałym team liderom Gani i Wojtkowi mieliśmy najfajniejszy czas pracy. Cała ekipa była jak jedna rodzina. Wszyscy żegnaliśmy projekt Real że łzami w oczach. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy, bo mamy wspaniałe wspomnienia. Kto nie był niech jedzie i zobaczy. Pozdrawiam serdecznie Iwona

Nowa

Jest szansa jechać na krócej i mieć pokój samodzielnie? Dostałam dziś pozytywna decyzję zgłoszenia ale niestety żadnych szczegółów

Czy możesz to wyjaśnić? Kto ma wstawać o 2iej w nocy, o jakich konkretnie stanowiskach mowa? tak już dla pełnej jasności jakie są godziny pracy na różnych działach? W biurze dla przykładu jak jest teraz?

@Obserwator

Jeśli chodzi o wstawanie o drugiej w nocy to stanowiska dla liczących, projekty dzienne, które zaczynają się np. o 6 lub 5 i do których trzeba dojechać (liczyć się trzeba że dopiero od 2 godziny jazdy liczony jest dodatek)

Zostaw merytoryczną opinię o OMS Inventuren GmbH - Niedersachsen

• Jak się pracuje w OMS Inventuren GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy OMS Inventuren GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 112.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OMS Inventuren GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 86, z czego 51 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OMS Inventuren GmbH?

Kandydaci do pracy w OMS Inventuren GmbH napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OMS Inventuren GmbH