OMS Inventuren GmbH

3.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o OMS Inventuren GmbH

Przyszły pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.
Kandydat

Jakie sa realne szanse na zarobienie chociaż 1400 euro? Proszę o szczere odpowiedzi. Bo przez telefon facet mówi dokładnie tak : za 160 godz 1600 euro i płacą do tego diety dziennej 6 euro. Rozmawowa była przeprowadzona z gościem który dal ogłoszenie na olx

annna4578@wp.pl

Dwoje pracowników, kabel (usunięte przez administratora)Xd xd xd i(usunięte przez administratora)publicznie przy wszystkich straszą ludzi że pojadą do Polski za niby słabe wyniki itp itd jak strefa strefie nie równa, ogólnie to dużo kontrowersji co do tych ludzi xd xd xd

xD
@annna4578@wp.pl

xD xD xD, brawo za poziom i xD xD xD na jakim projekcie wgl jestes? xdxdxd

@annna4578@wp.pl

W tej firmie tak jest. Najlepsze strefy dla rodziny i wybrańców. Ciągle szybciej, szybciej, nie możemy zwalniać tempa, normę musimy wyrobić.

Żart
@annna4578@wp.pl

Może zamiast zajmować się pisaniem (usunięte przez administratora) komentarzy to weź się do roboty i mniej narzekania.

Xyz
@Nigdy więcej

A gdzie ta norma jest wpisana w umowie? Wiadomo,że jakieś minimum każdy powinien wyrabiać,bo pieniędzy za darmo nie płacą. Ale jeżeli ktoś wyrabia ponad normę,to powinien być dodatkowo za to wynagradzany. Masz może namiar na szefostwo w Hanowerze? Może czas najwyższy tam napisać,żeby skontrolowali biuro w Ustroniu pod względem słabych kompetencji organizacyjnych niektórych project managerów?

@Xyz

Podaj w - mail do siebie, to się skontaktujemy.

Obecny pracownik
@annna4578@wp.pl

Aniu może ujawniasz się i wyjaśnisz problem do pracownika którego nazywasz kablem bo zwrócił ci uwagę jak masz pracować. Może czasem warto posłuchać mądrzejszego i nie pisać na forum bzdur. Widać ze ewidentnie jesteś zazdrosna. Pozdrawiam

XXX
@Obecny pracownik

Gdzie koleżanka napisała, że ktoś zwrócił jej uwagę jak ma pracować. Może o coś innego chodziło? Skąd Ty możesz to wiedzieć. W OMS jest kilku zarozumiałych przemądrzałych ludzi, szczególnie z rodziny biura, którzy uważają, że wszystko im wolno.

Krykandyd
@Obecny pracownik

Obecny pracownik- możemy popisać?

Mefj Nowy wpis
@Xyz

Wyrabianie normy jest w każdej pracy fizycznej. Jeśli nie odpowiadają warunki jakie serwuje OMS, to naprawdę musiała być pani w świetnych korporacjach.

Lubie kwiaty Nowy wpis
@annna4578@wp.pl

W RGIS tak samo straszą a w dodatku zaniżają wyniki. Ludzie zaczęli robić zdjęcia wyświetlacza skanera bo nie chcą by ich robiono w konia

Carpaccio Nowy wpis

Jedna z najlepszych firm w jakich pracowałem! Warunki oraz atmosfera są na najwyższym poziomie. Możliwości jakie serwują są warte poświęceń i sięgania po więcej. Polecam wszystkim zaangażowanym, podkreślam ZAANGAŻOWANYM którzy chcą pracować i szanują pieniądze oraz prace. Czytając te wypowiedzi można stwierdzić, że piszą to ludzie albo toksyczni albo leniwi :P

Nick

Ile godzin będzie zapewnione na projekcie tedi? Praca poniedziałek-piatek?

@Nick

Tomek Abramik
@Ilios

Coś więcej szczegółów, zamiast marudzić? Ja akurat byłem na projekcie i firma jak najbardziej ok.

@Nick

Widzę prawda bardzo niewygodna .

Jakaś
@Tomek Abramik

Ta firma jest coraz bardziej żałosna, gorszej już nie ma . A Ty musisz im (usunięte przez administratora)skoro takie komentarze tu umieszczasz

@Tomek Abramik

Fajnie musisz im (usunięte przez administratora) lizać. Najgorsza firma jaka może być . Widać że prawda nie oasuje , notorycznie usuwane są negatywne, prawdziwe opinie . I przyjmijcie to z godnością!

Loki
@Jakaś

Naprawdę trzeba mieć zamknięty umysł, wypisując takie bzdury ..

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie OMS Inventuren GmbH? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Pracownik inwentaryzacyjny / praca bez znajomości języka?
prawdziwy

Prawda jest taka, że setki normalnych ludzi i dobrych pracowników pracuje codziennie w OMS. Jedni pracują kilka lat, inni kilka miesięcy, a jeszcze inni kilka tygodni. Jak by było tak źle to firma nie rozwijała by się co roku i nie przyjmowała by setek osób do pracy. Ale takie osoby nie wchodzą tutaj i nie komentują skoro wszystko jest ok. Zawsze znajdzie się ktoś agresywny, ktoś kto przyjechał na wakacje a nie do pracy, lub ktoś kto ma lewe ręce - takie osoby najczęściej wchodzą na różne portale i zamieszczają złośliwe komentarze żeby w ich sposób zrewanżować się firmie. Tak już jest. OMS to najlepsza firma w branży inwentaryzacyjnej.

Mefj
@prawdziwy

Świetna i trafna opinia!

Lucjan
Kandydat

Dajecie ogłoszenia o prace, cały czas Nowe na Olx --Inwentury Niemcy-- Kogo wy chcecie zwerbować do pracy?? Od 2 grudnia nie można sie do Was dodzwonić na ŻADNY NUMER TELEFONU podany w ogłoszeniach. Brak odpowiedzi na mejle, Brak odpowiedzi na sms. Handlujecie danymi ludzi którzy wysłali do was CV??? Nie rozumiem waszego postępowania , macie taki chaos w biurze że nie ogarniacie ??? Wystarczy może zatrudnić jedną bystrą dziewczynę która sobie poradzi i będzie odpowiadać jak przystało na firme z 20letnim doświadczeniem. Czekam na merytoryczną odpowiedz.

OMS hahaha
@Lucjan

Może czas najwyższy powiadomić główny oddział firmy w Niemczech? Niech sprawdzą zaangażowanie, wydajność, tempo pracy i podejście do niej ludzi z biura. Jak się bzatrydnia po rodzinie, to tak niestety jest, ale to i tak pracownik będzie winny.

@Lucjan

Dziękujemy za opinię. Jesteśmy świadomi, że nie wszyscy aplikujący otrzymali od nas odpowiedzi. W pierwszej kolejności staramy się nawiązać kontakt z osobami, które chcielibyśmy zatrudnić. Zazwyczaj pracodawcy zastrzegają sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami, naszym celem jest, aby każdy aplikujący otrzymał odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie. Wiemy, że do osiągnięcia tego założenia, jeszcze nam sporo brakuje, za co przepraszamy. Zapewniam Pana, że w naszym biurze pracują kompetentne osoby, które robią fantastyczną robotę. Zapraszamy do nas na dobrą kawę, będzie mógł Pan poznać osobiście zespół rekrutacyjny:) Pozdrawiamy serdecznie!

@OMS hahaha

Proszę bardzo: OMS Inventuren GmbH Gutenbergstraße 20, 30823 Garbsen

Wojtek
@OMS Inventuren GmbH

Nie można się do was dodzwonić

Kandydat

kiedy będą organizowane następne wyjazdy?

@.

Kolejne wyjazdy będą organizowane na początku lutego. Pozdrawiamy!

@.

Oby już żadnych

Zuza
@OMS Inventuren GmbH

Czy przyjmujecie Państwo może nowych pracowników ?

NICK
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

ile godzin jest zapewnione na projekcie tedi? praca dzienna czy nocna? poniedzialek piatek?

Saaa

Siedzę i czytam niektóre komentarze i nie wiem skąd one się biorą. Widzę , że tutaj dużo ludzi pisze o tym ,że rodzina ma lepiej itp itd. Jestem w tej firmie ok 7 miesięcy. Nigdy w życiu nie trafiłam na takie coś żeby ktoś był lepiej traktowany, a ktoś inny gorzej. Co do stref wiadomo strefa, strefie nie jest równa , ale zawsze dzielili nas sprawiedliwe, czy na budowlance czy na sklepach spożywczych. Wiadomo normy jakieś są, nie są one na pewno wygórowane więc się nie trzeba spieszyć, ale siedzieć i liczyć na cud z nieba też nie . Co do zakwaterowania zawsze hotele bądź Domki na wysokich standardach, tego nie można ująć firmie. Tak jak nie było kuchenki to mieszkaliśmy w takim hotelu max 2 dni . Obiad może faktycznie nie są jakaś rewelacją, ale też nie są najgorsze. Z napojami sprawa wygląda tak, że zawsze mieliśmy coś słodkiego i wodę wiadomo. Ale nigdy nie było tak ,że było to uzależnione od wyniku. Niektórzy ludzie zostali zwolnieni, no ale sorry jeżeli ktoś nie potrafi się odzywać normalnie, naskakując na kierowników czy pracowników no to przepraszam taka osoba jest nie potrzebna . Tak racją jest to, że czasami na odpowiedź trzeba czekać 1/2 dni ale jeżeli wypisuję 50 osób do 1 człowieka to jak on ma to wszystko załatwić i ogarnąć. Ja jestem oglnie zadowolna da się dogadać z kierownikami. Praca nie jest męcząca, jezeli ktoś przyjeżdża do pracy a nie odpoczywać to na pewno się nadaje ????

Grex
@Saaa

Co za głupoty piszesz . Wszystko co piszesz to same kłamstwa!

????

Bo to wszystko prawda

????
@Saaa

Zgadzam się bo to prawda

@Grex

Byłeś i pracowałeś, że tak twierdzisz ? Czy jesteś jedną z tych osób które być może zostały wysłane do domu bo się pracować nie chce. ?:) Ta opinia jest moja, głupot nie pisze. Dodałam taką opinię bo według mnie tak jest. Jeżeli ktoś szuka pracy wiadomo , że czyta opinie o danej firmie. Sama przed wyjazdem siedziałam i przeglądałam opinie o różnych firmach. Powtórzę jeszcze raz jeżeli ktoś ma CHĘCI do pracy to z całą pewnością się nadaje i tyle. Ja nie mam na co narzekać, zawsze byłam dobrze traktowana.

Mariusz
@Saaa

Zgadzam się z opinią Saaa, wyjechałem na cały turnus, więc mam podstawę do potwierdzenia. Polecam firmę.

Ktosiek
@Mariusz

Hej.jedziesz może po Nowym Roku na kolejny turnus??? Ja chciałabym ale czytając niektóre komentarze to już nie jestem pewna czy to dobry pomysł.

@Ktosiek

Ja jadę :)

Lukas
@Ktosiek

Odradzam pracę w oms , najgorsza firma z okropna opinia

Klient

Wystawiam negatywną opinie ponieważ 1. Śmieszne biuro tylko odpisuje jak wiedzą odpowiedz 2. Kolesiostwo, mianowicie chodzi o to że jak nie jesteś z ich stron to mają cie za odmienca, człowieka z innego wymiaru i trzeba się prosić 2777173 razy aż szanowna Pani N albo Pani K odpisza. A nie czekajcie one odpisuja ale po miesiącu 3. Na Rekrutacji mówi Pani że jest stała ilość godzin... Chcielibyście wierzyć? Tylko ci którzy jadą wcześnie mają gwarantowane a ci którzy jadą na gotową inwentaryzację mają ledwo 5-6h dalej 4. Przeprowadzki to jest jakaś bomba zegarowa i wojna z ciągłym myślami czy wszystko wzięte a jak nie to mają w ciebie totalne wywalone ,,XD" 5. Jedyny plus tej śmieszniej firmy w Ustroniu jest taki że akurat Hotele czy domki mają naprawde dobre... Ale jak wspominałem tylko dla wybranych są apartemnty ja sie musiałem kisic z typem mega obrzydliwym i pijakiem do tego gdzie logika pytania na rekrutacji ,,Czy pan Pije" dalej 6. Prosisz o więcej godzin? Czekaj czekaj Pani K albo Pani N cie wyślą darmowym transportem do domu albo jak przyjedziesz prywatnie to po 7 dniach każą ci jechać 7 i ostatni punkt, wieczna paplanina i obrabianie tyłka po sobotnich baletach i pełna toksyna w pracy mmmmm. To by było na tyle i jak czytam komentarze i opinie to Si zgadzam się z każdym że OMS kasuję komentarze bo chcą być ,,Najlepsi" ale są od Końca. Pozdrawiam serdecznie

Agatka
@NismoGT

Czyli nie ma pracy na 7-8 godz dziennie ? Dobrze rozumie że jak się chce więcej godzin pracować to cię zwalniają...? Czyli realnie ile idzie zarobić miesięcznie ? I jeszcze się zastanawiam kiedy jest podpisanie umowy ? Dzięki za odpowiedź

Tyle ile w Polsce :)

@Agatka

Dzień dobry, nasze projekty planujemy w ten sposób, żeby średnia ilość godzin wynosiła 7-8 godzin dziennie. Mogą zdarzyć się dni, w których pracujemy 6 godzin, ale też są takie dni kiedy pracujemy po 9 godzin. Doskonale zadajemy sobie sprawę z tego, że osoby wyjeżdżające do pracy za granicę chcą zarobić i praca po 4 godziny dziennie nie ma sensu. Dlatego dokładamy starań, aby ilość godzin była optymalna. Pracując cały miesiąc, np. październik to wyjdzie mniej więcej tak: (18 dni*7,5 h*10euro)= ok. 1300 euro netto. Umowę wysyłamy na maila przed wyjazdem. Umowę należy wydrukować, podpisać i odesłać pod wskazany adres. Pozdrawiamy!

Agatka
@OMS Inventuren GmbH

A dieta jest płacona za każdy dzień pracy ?

@Agatka

Dzień dobry, jeśli chodzi o dietę w naszej firmie, wygląda to następująco: - na dużych projektach (>30 osób) zapewniamy posiłek podczas pracy, - na projektach mniejszych (

@OMS Inventuren GmbH

Serio??????? Dla was to najlepiej, żeby ludzie pracowali 2 h dziennie, bo wtedy więcej zostanie dla was. Każdy dzień pracy na projekcie zaczynał się od słów. "Wczoraj mieliśmy określoną szybkość, wyrobiliśmy normę, ale musimy jeszcze szybciej pracować i cyk następnego dnia większy sklep, ludzi Mniej i krótszy czas zaplanowany przez ludzi z biura. Jeśli norma nie jest wykonana, bo jest za mało ludzi, to zebranie na sklepie i teksty typu: Co wy sobie myslicie, że ktoś tu przyjechał sobie godzinki nabijać" itd. Istota waszej firmy jest praca dla wujka, cioci, matki, ojca brata, kolegi koleżanki. Jeśli kogoś nie znacie osobiście, to już od razu jest skreślony. Czekać na odpowiedź od Pani N można tygodniami. Za to ta sama Pani potrafi napisać na telegramie, że ludzie mają zerwać i poblokowac wszystkie kontakty do osoby, która piszę, jak na prawdę wygląda praca w waszej firmie. To są prywatne portale ludzi i nie wasza sprawa, kto kogo zablokuje. Żeby ta Pani była tak szybką do pisania do ludzi, którzy czegoś od niej chcą Umowy wysyłacie, ale często na 2-3 dni przed wyjazdem. Najgorszej jest trafic gdy kierownikiem projektu jest Pan A., brat głównego szefa Pana S. (no kto by pomyślał, że to rodzina) Jest to osoba wyjątkowo chamska i bezczelna. Potrafi napisać, że nie ważne, że inni wolno pracują, ale wy jesteście Polakami i musicie zap....(oczywiście nie dosłownie, ale to miał na myśli). Ten Pan w każdej innej firmie nie miałby żadnych szans na kierowanie ludźmi, bo kompletnie się do tego nie nadaję. Jednak powiązania rodzinne górą. Gdy pytasz tego Pana o cokolwiek , co nie jest mu na rękę to nie uzyskasz odpowiedzi, za to gdy trzeba kogoś za coś zganić, to wtedy już ma czas i ochotę żeby Ci to przekazać. Jedyną rzeczą na plus w waszej firmie są bardzo kulturalni i pomocni kierownicy(pewnie ci są nie z rodziny). Są to na prawdę ludzie na poziomie. Wielu z nich jednak nie wytrzymuje "ciśnienia" ze strony biura i odchodzą, bo jak traktować ludzi po ludzku, jednocześnie zaspokajając ambicję swoich przełożonych? Prawda jest taka, że firma bardzo straciła reputację

@Uważajcie

Dziękujemy za opinię. Oczywiście jak każda firma, dbamy o efektywną pracę naszych zespołów. Dbamy również o to, żeby wszyscy pracownicy czuli się sprawiedliwie traktowani, więc za podobne wynagrodzenie na godzinę wymagamy podobnej efektywności. Jesteśmy świadomi, że nie zawsze udaje nam się od razu odpowiedzieć na zadane pytania, nie wynika to jednak ze złej woli, tylko z chwilowego braku czasu. Nasza organizacja zakłada, że osobą pierwszego kontaktu dla pracownika liczącego jest Kierownik na miejscu i on jest w stanie odpowiedzieć na większość pytań. W nagłych przypadkach może przekazać sprawę dalej. Zawsze staramy się pomóc pracownikowi, który odstaje tempem od reszty zespołu. Udzielamy rad, podpowiadamy, w ostateczności przenosimy na inny projekt. Oczywiście jeżeli to nie pomaga, to wtedy niestety musimy zakończyć współpracę. Cieszymy się, że mimo wyzwań i chwilowych niedogodności ciągle mamy pracowników, którzy codziennie pełni entuzjazmu i chęci przychodzą do pracy!

@OMS Inventuren GmbH

Dbamy również o to, żeby wszyscy pracownicy czuli się sprawiedliwie traktowani ???????????????????????????? Leżę i nie wstaję!!! Brawo wy!! Tego, że strefa, strefie nierówna dalej nie potraficie zrozumieć?

@Uważajcie

W tym roku obchodziliśmy 20 lecie działalności, więc wydaje nam się, że już trochę zrozumieliśmy, na czym polega inwentaryzacja :) Oczywiście, zadajemy sobie sprawę, że strefa strefie nierówna. Dlatego nikogo nie zwalniamy po jednej strefie, ani po jednym dniu czy tygodniu. Osobę, która nie radzi sobie na jakimś dziale, przenosimy na inny, podpowiadamy, dajemy czas na spokojne wdrożenia. Zanim zapadnie decyzja o rezygnacji z usług danego pracownika, mamy kompletny obraz jego możliwości i podejścia do pracy. Pozdrawiamy serdecznie!

@OMS Inventuren GmbH

Ci pełni entuzjazmu i chęci pracownicy to rodzina, a kierownik chętny do udzielania informacji to najpewniej A. P. ?

@OMS Inventuren GmbH

Może na inwentaryzacjach się znacie - choćby przez takie długie doświadczenie. Chociaż ani razu nie widziałam,żeby ktoś z liderów podpowiadał słabszym pracownikom jak mogliby poprawić wydajkę. Za to mogliby Państwo zwiększyć wydajkę u ludzi w biurze w Ustroniu,bo tempo odpowiedzi pracownikom ślimacze. Lub informacje jak o wypłacie za wrzesień,wysyłane po 22:00 na teleframie,gdy większość ludzi śpi,żeby wstać o 5 do pracy. Inwentaryzacje OK,ale organnizacyjnie: przeprowadzki,pobyt ponad tydzień bez WIFI - gdzie komunikacja w firmie odbywa się przez komunikator internetowy (sic!),leżycie i czss najwyższy zatrudnić kogoś kto by Wam to ogarnął. I nie kłamcie na stronie firmy,że dbacie o ludzi skoro często nie ma nawet głupiej wody rano,a chwalicie się,że zapewniacie. 20 lat skutkuje doświadczeniem,ale albo siedliście na laurach - bo dopiero w tym roku zaczęło się psuć u Was organizacyjnie albo brakuje Wam kogoś ogarniętego od logistyki. Życzę poprawy w kwestii logistyki i dbania o pracowników,dzięki którym już 20 lat możecie być w tej branży.

@OMS Inventuren GmbH

Może na inwentaryzacjach się znacie - choćby przez takie długie doświadczenie. Chociaż ani razu nie widziałam,żeby ktoś z liderów podpowiadał słabszym pracownikom jak mogliby poprawić wydajkę. Za to mogliby Państwo zwiększyć wydajkę u ludzi w biurze w Ustroniu,bo tempo odpowiedzi pracownikom ślimacze. Lub informacje jak o wypłacie za wrzesień,wysyłane na teleframie po 22:00,gdy większość ludzi śpi,żeby wstać o 5 do pracy. Inwentaryzacje OK,ale organnizacyjnie: przeprowadzki,pobyt ponad tydzień w hotelu bez WIFI - gdzie komunikacja w firmie odbywa się przez komunikator internetowy (sic!),leżycie i czas najwyższy zatrudnić kogoś kto by Wam to ogarną - i najlepiej kogoś z poza rodziny P. I nie kłamcie na stronie firmy,że dbacie o ludzi skoro często nie ma nawet głupiej wody rano,a chwalicie się,że zapewniacie. 20 lat skutkuje doświadczeniem,ale albo siedliście na laurach - bo dopiero w tym roku zaczęło się psuć u Was organizacyjnie albo brakuje Wam kogoś ogarniętego od logistyki. Życzę poprawy w kwestii logistyki i dbania o pracowników,dzięki którym już 20 lat możecie być w tej branży.

Tomek
@NismoGT

No widocznie nie nadajesz się do pracy w tej firmie. Daj coś od siebie a potem wymagaj! Pracowałem tam i wszystko to stek bzdur co piszesz. Aha, pakujesz bagaże dla siebie, to twoja własność nie innych. Jak masz problem czy wszystko wziąłeś, to trzeba było sobie listę zrobić co masz zabrać ze sobą. Czego oczekujesz, że ktoś Cię wyręczy i extra specjalnie zawiezie 300 km po zgubę albo wyśle? Nie bądź śmieszny.

@Tomek

Przecież ty teraz swoje wysrywy napisałeś ze aż płakać z zażenowania twojego wpisu zacząłem, jak zgubisz jakąś ulubioną rzecz nawet i niech będzie kosztowała te 2000 PLN to co byś szedł i powiedział ,,Eeee bogaty jestem pracuję za Granicą" no chyba ze jesteś bogaty zarabiasz 20000 to ok czy byś o to zadbał i odzyskał tą daną rzecz? Dalej, jak chciałem wypociny to podsumuje twoje mizerna jak na poziomie 2 klasy podstawówki odpowiedź, miałeś tyle pkt akurat sie do tylko tego przywaliles? Czyzby kolejny typ z Gwardii SLUNSKIEJ który podbija wyniki w internecie zeby pokazać jaka ta firma idealna jest? Dawaj, lecisz dalej bo na każde twoje wypocenie to ja musze krople potu marnować.

Zaciekawiona
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.
Kandydat

Witam, Przychodzę z pytaniem- znalazłam ofertę inwentaryzacji tylko po Polsce, praca od pon do pt. Ma ktoś jakieś doświadczenie ? Słyszał ktoś coś na ten temat ? Pozdrawiam

Kandydat

Zaproponowali mi to stanowisko kierownicze 2022 r. – o samej pracy się nie wypowiem, ponieważ nie zdecydowałem się na podjęcie współpracy, natomiast już na pierwsze zetknięcia z firmą budzą obawy: 1.) Fatalna organizacja – nikt nic nie wie i za nic nie jest odpowiedzialny 2.) Zero konkretnych informacji – firma w teorii organizuje transport i zakwaterowanie, ale niestety niczego na ten temat nie ma na papierze (a jak wszyscy dobrze wiemy, co ustalimy z rekruterem "na gębę", to nie istnieje) 3.) Transport? Owszem, informację dostaniesz w weekend przed wyjazdem, a potem na ostatnią chwilę wszystko się zmieni 4.) Umowa? Zapomnij, może dostaniesz na miejscu, żebyś w razie czego nie mógł odmówić podpisania cokolwiek by w niej nie było. Jak wykłócisz się przed wyjazdem, że chcesz ją przeczytać, to łaskawie dostaniesz draft dokumentu sprzed dwóch lat 5.) Project Manager? Tragedia – nawet odbieranie telefonu przerasta, więc o jakiekolwiek kwestie organizacyjne lepiej nie pytać 6.) Stawka? Śmieszna, na poziomie order pickera 7.) Godziny pracy? Istny cyrk – teoretycznie masz umowę o pracę, ale jak projekt jest "na nocki", to miesiąc możesz pracować nocami bez żadnych dodatków W dużym skrócie – jeśli macie perspektywy na inną pracę, to OMS Inventuren radzę omijać szerokim łukiem.

kandydat zadowolony
@Kandydat

A ja mogę powiedzieć coś o tej pracy, gdyż ją podjąłem. Po pierwsze, czytanie Twojego komentarza, to tak jak nauka pływania z książki kucharskiej. Piszesz, że nie podjąłeś się pracy, ale dziwnym trafem masz dużo do powiedzenia na tematy, o których nie masz żadnego pojęcia. Szczerze mówiąc, bardzo się cieszę, że nie muszę obracać się pośród takich kolegów jak Ty. Praca w naszym teamie jest dynamiczna, owszem, ale nikt nie mówił że to praca biurowa lub stacjonarna, stąd różne przeprowadzki, zmienne ilości godzin itd, ale przecież po to tu przyjechałem, miałem dość siedzenia na (usunięte przez administratora) w biurze i tłuczenia codziennie tego samego. Kontakt z Projektmanagerem również był dopiero po kilku tygodniach, ale tak się umawialiśmy, że na początek jadę uczyć się skanowania i podstaw, więc dziwię się po co był Ci potrzebny kontakt z tą osobą przed wyjazdem?! Godziny pracy? Cyrk? Na nocki bez dodatku? Czytając Twoje wypociny, jestem pewien, że firma stanęła na wysokości zadania i że nie zatrudnia osób z tak negatywną energią jak Ty, z czego bardzo się cieszę i upewniam w przekonaniu, że proces rekrutacyjny jest bardzo ważny. Podsumowując, jestem na razie bardzo zadowolony, mimo czasami częstych przeprowadzek i bardzo dynamicznego planu, mogę obracać się wśród pozytywnych i godnych zaufania współpracowników, zarówno w moim teamie jak i podczas kontaktu z biurem. Pozdrawiam

Ciekawy
Kandydat

Jak wygląda praca na stanowisku młodszy koordynator projektu inwentaryzacji?

Problem
@Ciekawy

Pierwszy kwartał robisz normalnie na inwentaryzacjach (niby "szkolenie"), a potem na ten sam śmieszny hajs dostajesz swoje teamy i prowadzisz akcje na małych marketach. Nie warto, lepszą stawkę dostaniesz na magazynie na start.

nowy pracownik

czy znajomi, rodzina lub starsi pracownicy ma jakieś przywileje? oczywiscie czy nowi pracownicy mają źle? nie chyba logiczne, że im dłużej się pracuje w firmie tym masz większe przywileje jak liczenie łatwiejszych stref, powinno być to logiczne, ale nie spodziewam się po wszytskich logicznego myślenia ;) Mi jako nowemu pracownikowi źle nie było, godzinowo rzadko kiedy schodzilismy ponizej 7, jezeli ktos przyjechał pracować, a nie imprezować to zawiedziony nie będzie ;)

Anna

Serdecznie polecam współprace z tą firmą. Przejrzysty proces rekrutacji z krotkim czasem czekania na odpowiedzi. Pani M odpowiedziala sprawnie na wszystkie moje pytania. Profesjonalne podejscie do pracownika, zrozumiałe warunki zatrudnienia i wynagrodzeń. Wsparcie od strony zespołu i dopasowanie do potrzeb czy preferencji odnosci wyjazdow/zjazdow na duzy plus! Dobra atmosfera w pracy i wspólny szacunek na pozniomie pracownik liczący-teamleiter. Serdecznie polecam :)

@Anna

Nie osmieszaj się. Albo jesteś z rodziny, albo z biura. Strasznie słaba zagrywka.

obibok
@Nigdy więcej

Proponuję znaleźć sobie jakieś ciekawsze zajęcie niż śledzenie konta firmy, w której według Ciebie jest tak źle. Zawsze fascynowało mnie to zjawisko: pracownik przychodzi do pracy i wielkie zdziwienie: trzeba pracować!!! Jak nie nadajesz się do tej pracy i zostałeś zwolniony, to znajdź sobie inne zajęcie, zamiast wypisywać tutaj głupoty! Zajmij się czymś pożytecznym, a wszystkim będzie lepiej. Mam nadzieję, że pomogłem :)

BEeternus
@obibok

zgadzam sie z Toba! A w Polsce firmy placa 20zl brutto za godzine przy inwentaryzacji i wez dojedz, wez pracuj tylko kilka godzin... W OMS mamy wszystko zapewnione, darmowy transport, darmowy nocleg, diety lub kateringi, do tego napoje, kawa i slodycze! Tylko osoby mieszakajace cale zycie u mamusi nie widza plusow tej pracy. Wynajmij mieszkanie we Wroclawiu, zaplac czynsz, rachunki, dojadz do pracy, zakupy i zostanie Ci 500 zl z zarobionych 4000. Pozdrawiam wszystkich normalnych ktorzy doceniaja prace i chce im sie pracowac a nie wypisuja glupoty

Aeternus
Klient

Dziwię się, że jeszcze nikt nie wspomniał o godzinach pracy. Kierownictwo karze robić jak najszybciej, poganiają ludzi, ponieważ liczący mają płatne na godzinę a oni za inwentaryzację i chcą skończyć jak najszybciej, a to że liczący (usunięte przez administratora) zarobią, to nic ich nie obchodzi. W tej firmie traktuje się ludzi jak (usunięte przez administratora) pogania się ich wiedząc że mają płacone na godzinę i straszy się wywaleniem za słabą wydajkę. Wiadomo, że tutaj chodzi o to, żeby liczący zarobili jak najmniej na godzinach a szefostwo dostało jak najwięcej pieniędzy za inwentaryzację. Zleceniodawca l, taki jak np. Obi na pewno płaci wykonawcy za wykonanie zlecenia, nie obchodzi go czy było zrobione w 5 czy 8 h, ale wykonawca musi się później tym podzielić z pracownikami... Wiadomo o co chodzi...

BEeternus
@Aeternus

W kazdej firmie inwentaryzacyjnej biuro i kierownictwo zwraca uwage na wydajnosc, w kazdej i jest to normalne! Tak samo w innych branzach sa normy do zrobienia, wiec chyba nigdy nie pracowales w pracy fizycznej. Kazdy ma placone za przepracowana godzine pracy, rowniez jak to mowisz ''kierownictwo'', wiec nie wprowadzaj wszystkich w blad - z drugiej strony nie powinno cie to interesowac, a jezeli masz problem to zmien prace. Najwiecej problemow maja zawsze te osoby ktore najbardziej leca w kulki, a jeszcze gorzej jak ktos zostal zwolniony przez swoja glupote - wtedy to juz jego glownym zajeciem zycia jest wstawianie zlych komentarzy. Narzekac i obgadywac innych - jakie to polskie za granica

Tomasz Abramik

Nie słuchajcie bzdur, jakie ludzie wygadują, że im się tu krzywda dzieje, a liderzy faworyzują innych. Po prostu trzeba umieć współpracować w grupie. Przyjeżdżasz tu do pracy, a nie na wakacje. Chcesz zarobić - pracujesz, nie chcesz to po co jedziesz. Niektóre Polaczki mają wciąż zakorzenione, że "czy się stoi czy się leży 2000 się należy". Po przyjeździe do Niemiec dostają zimnego prysznica, że trzeba pracować, a nie tylko być w pracy. W Polsce niby pracowali, a w Niemczech (i całej Europie zachodniej) trzeba (usunięte przez administratora) W pracy masz być wydajny, bo jesteś kosztem dla pracodawcy i musisz wygenerować mu zysk. Do tego nie trzeba wielkiej matematyki.

@Tomasz Abramik

Dziękujemy za pozytywną opinię!

Xyz

I znowu przejazd w sobotę (nasz wolny dzień) z projektu na projektu i znowu nie płatny. Czas to zgłosić do PIPu i do odpowiednich służb w Niemczech,skoro umowa niemiecka.

Zawiedziona

Słowem wstępu. Na początku tego roku wysłałam aplikacje do OMS. Widząc stronę i filary firmy myślałam,że to super firma i olałam te negatywne opinie. Szkolenie potwierdziło moje przypuszczenia,że firma wie co robi. Niestety nic bardziej mylnego... organizacja w tej firmie stanowi jakiś ewenement. Jak żyje,a trochę doświadczenia już mam,nie spotkałam się z takim PRZEDMIOTOWYM traktowaniem ludzi. Naprawdę. Posyłanie ludzi z dnia na dzień na inne projekty,bo tak. Praca po 13h ? Więcej zarobisz? Jasne,zarobisz,ale nie masz kiedy odpocząć,jeśli dojazd w dwie strony trwa 4h. Jedzenie? Masz posiłek w pracy, którym jak się nie zatrujesz,to będzie super. Słyszałam o zimnym kurczaku w środku nocy,rewelacyjna sprawa. Współczuję kierowcom,którzy tam zostali, oni mają jeszcze gorzej. Zero szacunku to bardzo łagodne określenie tego,co się tam wyprawia. Pracownik nie ma żadnej wartości,codziennie jest straszony strata pracy bo wydajność,bo błędy bo coś tam. Oczywiście nie wszyscy,bo sa też ludzie po znajomości lub osoby,które kierownictwo traktuje lepiej i nagle 1/3 najmniejszej wydajności i 3 razy więcej błędów stają się dobrymi wynikami. Ewentualnie w tej sytuacji dostaniesz łatwe do liczenia wyspy, 2,5 tys tego samego produktu w 15 min,a inni niech się bawią w pojedyncze skanowanie 4000 tysięcy skarpetek,bo każda ma inny kod i trzeba pojedynczo. Wymiana między działami? W teorii piękne, w praktyce? Podbij wydajność tu gdzie jesteś, pomyślimy. A wybrańcy nawet nie wiedzą,jak wyglądają takie działy. Z organizacji tyle,że potrafisz z godziny na godzinę dowiedzieć się o zmianie projektu na zasadzie masz tu bilet i jedź. Jak się dowiesz 4 h wcześniej,to jest naprawdę optymalny czas. A może potrzebujesz coś wyjaśnić,bo jesteś źle wpisany ? Telefonu nie odbieramy,nie oddzwaniamy,odpisujemy możliwie jak najszybciej... Tak 3 dni po zadaniu pytania,jeśli będziesz się przypominał. Nastąpiła pomyłka z naszej winy? Martw się i Wałcz o swoje,jesteśmy bardzo zajęci i może się zdarzyć. Ty musisz przepraszać,ale nam się może zdarzyć. Tak właśnie działa tutaj feedback,którym reklamują się na szkoleniu. Mnie na szczęście udało się wypisać z tego cyrku. Ale łatwo nie było. Opinia ku przestrodze,kto nie wierzy,może sam spróbować i zobaczyć ten kabaret od środka

@Zawiedziona

Dokładnie tak. Niestety ludzie potrzebują pracy i nie wiele osób może się wypisać. Ale organizacyjnie ta firma potrzebuje kogoś znającego się na logistyce,a nie członków rodziny P. lub ich znajomych.

XXX
@Zawiedziona

Tak właśnie to wygląda w tej firmie. Istny wyścig szczurów i faworyzowanie rodziny i nie ważne to, że oni potrafią mieć kilkadziesiąt błędów na jednej inwentaryzacji. Organizacja też dramatyczna, ale jak ktoś zajmuję się pisaniem na telegramie, żeby ludzie zablokowali osobę, która piszę prawdę to jak może być inaczej??? Oni tylko chronią własną (usunięte przez administratora) i nigdy nie są winni. Zawsze pracownik jest winny.

Nwm
@Zawiedziona

Zgadzam sie z uzytkownikiem @Zawiedziona. Mam juz na karku ponad 30,pracuje od 18 r.z. i jak żyje,to takie bajzlu nie widziałem. Ewenement na dzisiejsze czasy. Dobrze,ze zapisalem sie tylko na miesiąc,tylko wspolczuc tym,co zostalo na dwa lub co gorsza 2,5 miesiaca [*]

@Nwm

Widzę, że wreszcie ludzie ujawniają prawdę na temat tej żałosnej firmy, powiązań rodzinnych, niekompetencji osób z biura, które uważają się za najmądrzejszych. Mogę jechać po pracownikach, bo przecież po rodzinie to nic mi nie powiedzą. Oni nigdy nie są winni, zawsze odwrócą tak , że to pracownik jest winny. Brawo oby więcej prawdziwych opinii na temat tej śmiesznej firmy.

Nwm

Zostaw merytoryczną opinię o OMS Inventuren GmbH - Niedersachsen

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w OMS Inventuren GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy OMS Inventuren GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OMS Inventuren GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 26 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OMS Inventuren GmbH?

Kandydaci do pracy w OMS Inventuren GmbH napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OMS Inventuren GmbH
Przejdź do nowych opinii